Kobo Professional, Ideal Cover Make Up (Podkład w kompakcie)

Powiększ Kobo Professional, Ideal Cover Make Up (Podkład w kompakcie)

Zgłaszająca osoba: morningcoffee

Trwały podkład korygujący, który kryje niedoskonałości i przebarwienia, wygładza i utrzymuje się na skórze wiele godzin. Zawiera naturalne woski roślinne i witaminę E, które nawilżają, odżywiają ją i wygładzają. Innowacyjna formuła podkładu polecana do stosowania zarówno w makijażu fotograficznym wieczorowym jak i codziennym. Idealnie wtapia się w skórę. Kryje niedoskonałości i przebarwienia, wygładza i utrzymuje na skórze przez wiele godzin.
Podkład w kolorze jasnej żółci kryje zaczerwienienia i faktycznie pomaga utrzymać kosmetyki na skórze przetłuszczonej. Podobnie jak kosmetyki mineralne całkiem nieźle wygląda nawet jeśli skóra wyprodukuje sebum. Zapobiega ciemnieniu podkładu (użyty jako baza), lub samodzielnie - daje efekt jasnej, szlachetnej skóry.

Cena: 20zł / 23g
/s/

• Nie zachwyca
  • Kupiłam ten produkt w najciemniejszej wersji kolorystycznej SUNTANNED, który ma hebanowy kolor. Naprawdę trudno znaleźć nadal na polskim rynku podkład/korektor w aż tak ciemnym odcieniu i za rozsądne pieniądze, stąd mój zakup. Zatem plus dla firmy Kobo za dostępność takiego odcienia. Szukałam jakiegoś taniego substytutu ciemnego korektora do kształtowania twarzy typu Anastasia Beverly Hills, przeliczyłam się.

Potrzebowałam go w celu konturowania twarzy i niestety średnio sprawdził się w tym wydaniu. Nie wyobrażam sobie jak można by go stosować na całą twarz jako podkład, wtedy dostałby u mnie jedną gwiazdkę. Nałożenie i pokrycie tym produktem całej twarzy byłoby nie lada wyzwaniem, do tego mocno czasochłonnym. Konsystencja jest zbyt tępa żeby używać go na całą twarz. Dosyć trudno się rozprowadza, o gąbce typu beauty blender mozemy zapomnieć.

Produkt jest naprawdę ciężki, tworzy uczucie maski na twarzy, na szczęście ze względu na bardzo mocny, ciemny kolor potrzebuje naprawdę małej ilości tego produktu. Gdybym używała go jednak jako podkład to moja twarz chyba by się ugotowała niczym skóra pod plastikową torebką w upalny dzień.

Przyznam mu jedno, krycie ma naprawdę porządne. Lubię mocne krycie ponieważ moja cera ma akurat sporo grzechów do ukrycia, jednak ze względu na kolor gorzkiej czekolady nie mogłam i tak stosować go jako korektor.

Konsystencja jest dziwna, strasznie tępa. Mam koło kamuflaży kryolan, które ma taką samą konsystencje ale pod wpływem ciepła robi się bardzo plastyczne, niestety nie mogę tego powiedzieć o produkcie Kobo, który bardzo powoli i niechętnie staje się plastyczną, elastyczną masą.

Mam wrażenie, ze podkreśla rozszerzone pory, trochę lubi się zważyć, wchodzi w zmarszczki, nieco wysusza skórę no i niestety zapycha pory. Dwa razy po stosowaniu tego produktu dorobiłam się wyprysków.

Z niewielu plusów przyznam mu to, że jest naprawdę wydajny. Nie zauważyłam zbyt wielkiego ubytku.

Jako podkład daje mu 1 gwiazdkę, ze względu na możliwość stosowania punktowego podbijam ocenę do 2,5 gwiazdki. Całkiem dobrze spisuje się u mnie podczas konturowania nosa. Nakładam odrobinę po dwóch stronach nosa, szczyt nosa rozświetlam, efekty całkiem fajny i na nosie trzyma się o dziwo cały dzień bez ważenia, ale dodaję ze używam go w tym rejonie bardzo oszczędnie.

Ogólnie raczej nie polecam, za tę cenę można zdecydowanie znaleźć coś fajniejszego i bardziej przyjaznego naszej cerze.

Chcesz pochwalić sparrow_lady za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 2 raz(y)
  • Rozstanie po dwóch latach
  • Po dwóch latach obcowania z tym podkładem nareszcie schowałam go do drugiej kosmetyczki, w której mam kosmetyki na "kryzysowe sytuacje". Zaczęło się od tego, że podbierałam go mojej mamie aż w końcu zakupiła mi jedno pudełeczko i tak ze mną był aż do dzisiaj. Stwierdziłam, że mam go dosyć.

Plusy:
    - Wspaniałe krycie
    - Z pudrem twarz wygląda na wygładzoną

Minusy:
    - Okropnie brudzi (wystarczy przejechać palcem po twarzy, dotknąć twarzą ubrania)
    - Podkreśla suche skórki
    - Niemiłosiernie ciężki
    - Zatyka pory
    - Bez pudru strasznie się świeci (jak krem na noc)

Być może jeszcze kiedyś go żyję tym bardziej, że można go dostać w promocji za 10-12zł.

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: bardzo wiele

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić lifja za czytelną i pomocną recenzję?
  • genialny jako korektor lub dla wyjatkowo zolto-bladolicych
  • Ten produkt zdecydowanie nie nadaje sie do uzycia jako podklad, ale jako korektor jest genialny. Nalozony punktowo za zaczerwienienia, przebarwienia lub pod oczy idealnie kryje i dobrze zblendowany nie bedzie widoczny na skorze. Trwaly. Wspolpracuje z podkladem (uzywam Revlon Colorstay 150 Buff), nakladam go pod fluid ktory aplikuje jajeczkiem gabeczka - ten sposob aplikacji nie sciera owczesnie nalozonego podkladu ze strategocznych punktow. W miejscach przetluszczajacych sie z pewnoscia sie zwazy. Nalozony na normalna czy sucha skore bedzie wygladal dobrze. Jezeli skora sie luszczy to podkresla skorki. Sam w sobie ma tlusta konsystencje i nie wysusza. Osobiscie stosuje zolta wersje kolorystyczna tego podkladu, jest jasniejsza od mojej cery, a wspomne ze Buff zima dla mnie jest stanowczo zbyt ciemny . Uzywam go od lat i zuzycie jest niemal niezauwazalne.

Chcesz pochwalić animale za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sredni..
  • mam bardzo wymagajaca cere,przebarwienia,pozostalosci pi tradziku i cera tlusta i mieszana..,wiec potrzebuje naorawde dobrego krycia i matu,niestety podklad jest bardzo marny,krycie b.slabe,trzeba uzyc kilka warstw,zeby cokolwiek zakryc,trwalosc srednia,po 8 h slabo widoczny,dodam,ze po przypudrowaniu.

Używam tego produktu od: 2 tyg.

Chcesz pochwalić dzuda75 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polecam, uwydatnia niedoskonalosci
  • widoczny na skorze, a nawet bardzo! wchodzi w pory co daje efekt nieestetycznego wygladu, zle sie rozprowadza ma bardzo gestą konsystencje, nie polecam

Chcesz pochwalić serduszko2206 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na nie!
  • Podkład bardzo ciężko się rozprowadza. Próbowałam to robić palcami, pędzlem i gąbeczką. Żaden sposób się nie sprawdził.

Podkreśla wszelkie niedoskonałości i nierówności na twarzy.

Jest bardzo ciężki. Czuć go na twarzy.

Zapycha pory.

Waży się.

Opakowanie jest niepraktyczne. Do tego dostaje się do środka kurz, którym podkład jest cały oblepiony. Nie wiem jak on się tam dostaje. Widocznie nie jest szczelne...

Jedynym dla mnie plusem było to, że podkład ma bardzo jasny, idealny dla mnie odcień. Niestety to jego jedyny plus.

Używam tego produktu od: jednego miesiąca

Chcesz pochwalić Mimka92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jako podkład tragedia
  • Jest ciężki,czuć go bardzo na twarzy, nie za ciekawie się rozprowadza, nie byłabym w stanie używać go na co dzień. Jako korektor sprawdza się za to całkiem nieźle i dlatego dostaje 1,5 gwiazdki, ale nie o to mi przecież chodziło. Krycie ma całkiem nie złe. Obecnie moja skóra nie przetłuszcza się, a i tak miałam wrażenie lepkości na twarzy, nie wyobrażam sobie tego produktu na cerze tłustej.
    Wieczko opakowania bardzo łatwo pęka.

Chcesz pochwalić ZuzaMa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety nie
  • Poza ładnym pudełeczkiem i ceną wg mnie chyba nie ma żadnych plusów - za to daję gwiazdkę.

Minusy:
    - ciężko się rozprowadza - ani palcami ani gąbeczką - do niczego...
    - na mojej suchej skórze strasznie widać odstające suche skórki wiec całkowicie odpada
    - tępa konsystencja
    - bardzo ale to bardzo robi efekt maski (może i kryje ale po kilku minutach na mojej skórze były widoczne kropki czyli podkład absolutnie nie wtopił się w skóre)
    - skóra po nałożeniu podkładu jest strasznie sztywna, tak jakbym umyła ją mydłem czyli wysusza
    - dodatkowo kupiłam sobie za jasny odcień (402 nude beige)

Podsumowując tak beznadziejnego podkładu chyba nie miałam.
    Zraziłam się do tej firmy dzięki temu podkładowi.

Ilość zużytych opakowań: 1 nie zużyje

Chcesz pochwalić elciag za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest ok!
  • Kupiłam podkład KOBO sugerując się opiniami wizażystek. Wybrałam odcień 2, podkład dość trudno się rozprowadza gąbką, nakładam go palcami, jest wydajny, kolor dobrze dopasowuje się do twarzy, ładnie kryje wszelkie niedoskonałości, twarz wygląda naprawdę ładnie.

Ilość zużytych opakowań: 1, 50 ml

Chcesz pochwalić Kama7859 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak za jasny kolor.
  • Numer 401 light vanilla jest chyba najjaśniejszym podkładem, jaki udało mi się znaleźć, za co od razu wielki plus. Niestety większość z nich zaczyna się od ciemnych odcieni, bądź ciemnieje zaraz po nałożeniu. Dla osoby, która jak ja potrzebuje bardzo jasnych podkładów Kobo jest wybawieniem. Ciężko się go rozprowadza, ale wystarczy wcześniej nałożyć na twarz krem nawilżający.

+ jasny kolor
    + wydajność
    + sprawdzi się również jako korektor/ baza pod cienie
    + trwałość

- podkład pozostawia warstwę, która nie wygląda tak naturalnie jak w przypadku podkładów płynnych, wszystko da się jednak wyrównać pudrem

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić RavenMoonsorrow za czytelną i pomocną recenzję?