Kobo Professional, Ideal Cover Make Up (Podkład w kompakcie)

Powiększ Kobo Professional, Ideal Cover Make Up (Podkład w kompakcie)

Zgłaszająca osoba: morningcoffee

Trwały podkład korygujący, który kryje niedoskonałości i przebarwienia, wygładza i utrzymuje się na skórze wiele godzin. Zawiera naturalne woski roślinne i witaminę E, które nawilżają, odżywiają ją i wygładzają. Innowacyjna formuła podkładu polecana do stosowania zarówno w makijażu fotograficznym wieczorowym jak i codziennym. Idealnie wtapia się w skórę. Kryje niedoskonałości i przebarwienia, wygładza i utrzymuje na skórze przez wiele godzin.
Podkład w kolorze jasnej żółci kryje zaczerwienienia i faktycznie pomaga utrzymać kosmetyki na skórze przetłuszczonej. Podobnie jak kosmetyki mineralne całkiem nieźle wygląda nawet jeśli skóra wyprodukuje sebum. Zapobiega ciemnieniu podkładu (użyty jako baza), lub samodzielnie - daje efekt jasnej, szlachetnej skóry.

Cena: 20zł / 23g
/s/

• nie do codziennego stosowania
  • uzywałam go jako podkładu i sprawdzał się świetnie, dobre krycie, trwały
    rozprowadzanie sprawiało trochę problemu bo jest to jakby "pasta" ale lateksowa gąbeczka rozwiązała problem aha i trzeba było jeszcze zainwestowac w baze pod makijaż bo bez niej "tępo" się rozprowadzała

nie nadaje się do posiadaczek tłustych cer
    ogromnym minusem jest to co się dzieje po dłuzszym uzywaniu tego podkładu z normalnej cery zrobiła mi się tłusta, zaczeły wychodzic pojedyńcze pryszcze a skończyło się na trądziku...
    nie sądziłam ze to od tego podkładu, ale odstawiłam go, trądzik wyleczyłam retonoidami i problem nie wrócił

na podsumowanie: fajny kosmetyk ale tylko na wyjątkowe sytuację plus dobry demakijaz, bo dość trudno jest sie go pozbyć z twarzy w 100 %

Używam tego produktu od: 6 mies
    Ilość zużytych opakowań: 2 opak

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Candy Andy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciężki i to bardzo.
  • Kupiłam go rok temu zachęcona opiniami dziewczyn na yt.Miałam wtedy duże problemy z cerą i potrzebowałam czegoś co by zakryło moje niedoskonałości.Podkład jest bardzo wydajny, kryje i to dobrze, ale też tworzy niestety maskę, podkreśla drobne zmarszczki i zapycha.Ma bardzo ciężką do rozprowadzenia konsystencję.Dla mnie za ciężki szczególnie na lato.Zużywam go jako korektor, bo tutaj sprawdza się bardzo dobrze.

Ilość zużytych opakowań: jedno jeszcze nie zużyte

Chcesz pochwalić emcia1692 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mi jakoś nie przypadł do gustu
  • Po wyczytaniu wielu pozytywnych opinii o nim i obejrzeniu recenzji na yt postanowiłam się skusić, ale strasznie żałuję, że kupiłam go w cenie regularnej bo już od roku leży nieużywany
    Szukałam podkładu dobrze kryjącego, a po tych wszystkich opiniach zapowiadał się na właśnie taki.

+uwielbiam jego zapach (przypomina mi zapach pomadek które miała moja babcia jak byłam mała)

-jest niehigieniczny (wszystko się nie niego klei)
    -zapycha, jest strasznie ciężki
    -na mojej buzi po rozprowadzeniu (obojętnie czym to robię) robią się smugi i jakieś plamy
    -konsystencja jest zbyt 'zbita'
    -ciężko go rozprowadzić
    -mimo idealnie trafionego koloru odcina się na twarzy, tworzy straszną tapete
    -trzeba go przypudrowywać co jeszcze ten efekt pogłębia

Dawałam mu szanse wieloktotnie, ale niestety zawsze jest to samo...Myślę, że do makijażu scenicznego, do zdjęć może byłby dobry, ale nie do noszenia przez cały dzień, a nawet nie nakilkugodzinną impreze

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić Alicja0393 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealnie kryjący!
  • Dla mnie , a raczej dla mojej cery skłonnej do pojawiania się piegów - podkład idealny. Jednak używany przeze mnie odcień 402 NUDE BEIGE wydaje się być na skórze troszkę za jasny, dlatego na podkład ten używam jeszcze lekkiego fluidy, który przyciemnia lekko moją cerę.

Konsystencja podkładu jest fajna, nakładam go palcami, jednak nie lubię tego, gdyż muszę je myć po nałożeniu bo brudzą mi opakowania kolejnych kosmetyków, których używam w dalszym przebiegu mojego makijażu. Podkład długo utrzymuje się na skórze ale i pozostawia, tzw. maskę, którą się czuje na twarzy. Dotykając twarzy, podkład znajduje się potem na rękach. Ale! Jeśli używam na podkład Kobo mojego (taniego) lekkiego fluidu, problemu tego nie ma.

Zapach? Chyba go nie ma, bo nie zwróciłam uwagi.

Efekt? Dobrze pokryta twarz, piegi mniej widoczne i niedoskonałości.

Jestem w trakcie 2 opakowania, które się kończy. Myślę jednak, że na lato użyje czegoś lekkiego Ale w zimę powrócę do niego

Podkład bardzo wydajny! Daję 4/5

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1,5

Chcesz pochwalić paulis6 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny dla bladych
  • Mam bardzo blady odcień cery i mimo tego, że zawsze wybieram najjaśniejsze dostępne odcienie podkładów, do tej pory nie znalazłam (wśród tych drogeryjnych) żadnego, który nie byłby dla mnie zbyt ciemny. Kobo to wyjątek - to pierwszy podkład, który mogę kupić w ogólnodostępnym sklepie stacjonarnym i którego kolor idealnie wpasowuje się w odcień mojej jasnej skóry. Piszę o kolorze 402 nude beige. Osoby o trochę ciemniejszej karnacji mogłyby natomiast uzywać go jako korektora pod oczy.

Krycie - bardzo dobre. Nakładanie trochę czasochłonne, ale do przyjęcia. Najlepiej sprawdza się gdy nakładamy zwilżoną gąbeczką o gładkiej powierzchni, ale palcami również da radę. Warto wcześniej zastosować bazę na skórę, lub też nałożyć podkład tuz po aplikacji kremu nawilżającego, zanim ten jeszcze do końca się wchłonie - wtedy łatwiej się rozsmarowuje i cały proces nakładania jest dużo szybszy.

Kosmetyk jest bardzo, niesamowicie wręcz wydajny. Używam trzeci miesiąc i ledwo widzę ubytek.

Stosunek ceny do jakości - rewelacja. To mój pierwszy kosmetyk marki Kobo i jestem bardzo zaskoczona jakością.

Podkład jest w miarę trwały, trzyma się cały dzien. Musze zaznaczyć, że zawsze na wierzch używam pudru matującego, nie wiem więc jak podkład zachowuje się bez niego. Używam tego produktu od: 2-3 miesiąceIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Ruffian za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podkład nie jest zły, ale nie jest też dobry.
  • Kupiłam go z ciekawości ze względu na jego formę. Jest dość twardy, i miałam problem wybrać go palcami czy gąbeczką, lecz nie mam problemu nakładając go pędzlem. Jest bardzo lepki i co mnie irytuje bardzo zbiera kurz, brud. Zawsze przed użyciem sprawdzam czy na pędzlu nic nie ma, ale mimo wszystko ciągle jest ten sam efekt wiec trzeba go czyścic co jakiś czas.( Ten sam problem ma moja siostra, która też używa tego podkładu). W przypadku mojej cery nie traci swojej lepkości po nałożeniu na twarz. Zawsze na podkład nakładam puder i na początku jest ok, jednak po paru godzinach puder jakby wsiąka w podkład i twarz się trochę lepi a podkład trochę brudzi. Krycie ma całkiem dobre, lecz nie jest zbyt trwały.Jednak to może być zależne od cery, ponieważ moja siostra która ma cerę suchą, nie ma tego problemu z ,lepkością'

Używam tego produktu od: 2/3 msc
    Ilość zużytych opakowań: mniej więcej połowa

Chcesz pochwalić Ayamiru za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam na wielkie wyjścia
  • Kupiłam go, kiedy miałam naprawde duże problemy z cerą.
    Plusy:
    - idealnie kryje wszystkie niedoskonałości
    - optycznie wygładza
    - ładne kolory
    - cena (w promocji 10 zł)
    - wydajny
    Minusy:
    - brak jakiegokolwiek zmatowienia
    - przypudrowany zaczyna szybko się błyszczeć
    - konsystencja plasteliny
    - niemiłosiernie zapycha
    - bardzo cięzki
    - nie da się nałożyć palcami

Podsumowując nadaje się tylko na wielkie wyjścia. Jest bardzo zapychający, u mnie jeszcze bardziej nasilił trądzik. Jeżeli już go użyjemy, musimy pamiętać o dostępie do jakiegoś dobrze matującego pudru, by w każdej chwili móc go zmatowić.

Używam tego produktu od: używałam rok temu przez ok 1.5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: połowa jednego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić klaudiaaag za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak dla mnie bubel
  • Używałam do tej pory na większe wyjścia kamuflaży Kryolan, myślałam że może Kobo to będzie tańszy odpowiednik, niestety jest bublem.
    -wysusza
    -wchodzi w pory i zmarszczki
    -waży się po 2 godzinach od nałożenia, próbowałam na filtrach, kremach nawilżających i matujących
    -zapycha pory
    -wygląda bardzo nienaturalnie tworzy na twarzy suchą maskę

Da się nakładać tylko za pomocą gąbeczki. To gęsta pasta którą trzeba wpracowac w skórę.

Chcesz pochwalić Nessa7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • No raczej korektor.
  • Dziwne, że ten produkt ma w nazwie "podkład". Dla mnie to po prostu korektor. Oceniam kolor402-nude beige, czyli ładny oddcień beżowy, naprawdę jasny.
    "Podkład" jest ciężki, nadaje się idealnie na większe niespodzianki, których nie przykryje się prawdziwym podkładem. Jednak! Postanowiłam użyć tego produktu w odniesieniu do jego nazwy i co z tego wyszło? Napiszę tak: z braku czegokolwiek kryjącego można wyjść co najwyzej do sklepu naprzeciwko. Produkt jest na tyle ciężki, że zbiera się w rozszeżonych porach, szczególnie także w okolicach zmarszczek mimicznych, brody i nosa. Na czole i policzkach jest znośny, ale... po prostu odradzam stosowania na całą twarz. Nie wysypało mnie po nim, może dlatego, że używam go sporadycznie. Opakowanie jest spoko, do tego cena i dostępność także.

Używam tego produktu od: od 4 miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić LendieViv za czytelną i pomocną recenzję?
  • hmmm...
  • Nie wiem co o nim myśleć. Z jednej strony go uwielbiam, z drugiej nienawidzę.
    + lubię jego zwartą konsystencję, trochę lepka i ciężko się nakłada, ale mi sprawia to pewnego rodzaju, dziwną przyjemność... :P
    + ślicznie pachnie zapach typowo pudrowy, kojarzy mi się z jakimś dawnym podkładem mamy...
    + krycie! takiego mega krycia to jeszcze w życiu nie spotkałam. Mam twarz całą w bardziej lub mniej czerwonych, trądzikowych plamach. Zakrywa je bardzo ładnie.
    - No ale przez to sprawia wrażenie maski, co jeszcze dałoby się przeżyć ale...
    - po kilku godzinach rozpływa się gdy skóra troszkę się przetłuści
    - do tego obrzydliwie podkreśla moje rozszerzone pory na policzkach, wchodzi w nie i bardzo uwydatnia. Przez to okropnie go nienawidzę.
    Dam mu jeszcze szansę, spróbuję niejednej techniki żeby go bardziej na miejscu utrzymać... bo nawet nie mam komu go oddać, bo takich bladziochów to więcej nie znam.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Aithne793 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij