Kobo Professional, Ideal Cover Make Up (Podkład w kompakcie)

Kobo Professional, Ideal Cover Make Up (Podkład w kompakcie)

Trwały podkład korygujący, który kryje niedoskonałości i przebarwienia, wygładza i utrzymuje się na skórze wiele godzin. Zawiera naturalne woski roślinne i witaminę E, które nawilżają, odżywiają ją i wygładzają. Innowacyjna formuła podkładu polecana do stosowania zarówno w makijażu fotograficznym wieczorowym jak i codziennym. Idealnie wtapia się w skórę. Kryje niedoskonałości i przebarwienia, wygładza i utrzymuje na skórze przez wiele godzin.
Podkład w kolorze jasnej żółci kryje zaczerwienienia i faktycznie pomaga utrzymać kosmetyki na skórze przetłuszczonej. Podobnie jak kosmetyki mineralne całkiem nieźle wygląda nawet jeśli skóra wyprodukuje sebum. Zapobiega ciemnieniu podkładu (użyty jako baza), lub samodzielnie - daje efekt jasnej, szlachetnej skóry.

nawilżające, kryjące
kompakty

Nie dla cery tłustej z rozszerzonymi porami

Niestety ten podkład nie polubił się z moją cerą.
Miałam kolor 402, na pewno jeden z najjaśniejszych z gamy kolorystycznej.
Nie jest to produkt, który idealne dopasowuje się do naszej cery. Podkreśla każdą nierówność na skórze. Jeśli chcemy przeciągnąć go na szyję, żeby pasował kolorystycznie do reszty ciała, oczywiście wyglądamy o jakieś 10 lat starzej, bo każdy ruch szyi powoduje zmarszczek, których nie widać przy innych pokładach, nawet najbardziej kryjących.
W swojej konsystencji przypomina po prostu zabarwione masło. Podkład wygląda strasznie na cerze tłustej juz po 2-3 godzinach.
Nie jest w stanie pomoc temu żadna mgiełka, puder, który normalnie z każdym innym podkładem sprawia, że pory znikają.
Jedynym jego zastosowaniem jest według mnie konturowania na mokro jeśli ktoś lubi delikatny efekt.

Nie polecam

Dramat. Bardzo łatwo można go zetrzeć, zostawia smugi na twarzy, zapycha, uwielbia się ważyć. Do mojej cery kompletnie się nie nadaje, jest zbyt tłusty, po godzinie zaczynam się świecić mimo, że używam jeszcze pudru w kompakcie. Nie, nie i jeszcze raz nie.

Nie polecam

Podkład oceniam na średni, ładnie opakowany, wydajny. Niestety do mojej cery kompletnie nie pasuje, jest zbyt ciemny i tłusty mimo że wybrałam najbardziej jasny kolor, idealny do konturowania twarzy.

Słabe :(

Kupiłam ten podkład na promocji w Naturze za około 8 zł i szczerze, nie jest warty nawet takiej ceny. Jedynymi zaletami jakie jestem wstanie zauważyć są jasne kolory i w miarę dobre krycie, ale cała reszta jest do bani. Uważam, że ewentualnie nada się jako rozjaśniacz lub produkt, który poprawi krycie innych podkładów.

Dramat

Bardzo ciężka formuła, wręcz kamuflażu. Produkt podczas nakładania tworzy smugi, można go zetrzeć nakładając puder w kompakcie. Ponadto nie ma żadnej trwałości, nawet utrwalony pudrem i mgiełką spływa z twarzy. Tworzy efekt tłustej maski. Bubel jakich mało.

Dobry jako korektor

Podkład jest ciężki, ale tego od razu można się spodziewać po tym, że jest on w kompakcie. Dla osób z cerą trądzikową nie będzie dobry. Zapycha i daje efekt maski po nałożeniu go na całą twarz. Ja każdego dnia używam go jako korektora na punktowe zaczerwienienia. Jako podkład sprawdzi się na specjalne wyjścia.

najgorszy podkład jakiego użyłam

Robiłam do tego podkładu kilka podejść, próbowałam nałożyć gąbką, później pędzlem, nawet rękoma...efekt był za każdym razem opłakany... Po nałożeniu wygląda tragcznie, konsystencja jest bardzo ciężka, zapychająca. Jeden z moich najgorszych zakupów.

Od biedy może być

Skuszona opiniami znajomych, kupiłam podkład w kolorze 402 nude beige w regularnej cenie ~19 zł. Kolor był ok, zapach nie najgorszy.
Mam cerę mieszaną, z drobnymi niedoskonałościami.
Za pierwszym razem aplikowałam go pędzlem. To był dramat- zrobiły się smugi, nakładał się nierówno i uwydatnił wszystkie niedoskonałości.
Kolejny raz spróbowałam wilgotną gąbeczką. Wyglądał nie najgorzej, całkiem dobre krycie. Podkład przypudrowałam pudrem ryżowym. Po 4 godzinach moja twarz się świeciła, kleiła, miała wytarte plamy!
Wielokrotnie dawałam mu jeszcze szanse z innymi bazami, pudrami, etc, ale zawsze kończyło się nieestetyczną plamą.
Jedynymi plusami tego podkładu są jasne odcienie oraz krycie (nieidealne, ale mi wystarczało).
Na pewno są dużo lepsze produkty w tej cenie.

Tragedia

Najgorsza "szpachla" jaką kiedykolwiek używałam. Żle sie nadłada, żle utrzymuje, dramatyczne tempe nakładanie. Kiedy sie wymęczysz i go jakoś nałożysz to twarz wygląda dramatycznie.

Zawiodłam sie

Mimo ,że uwielbiam markę KOBO to ten produkt nie przypadł mi do gustu. Nie nadaje się on na podkład - jest zbyt ciężki, na twarzy tworzy się ciastko. Lubi się też ważyć i szybko schodzi z twarzy. Uzywam go jako korektor, choć i w tej kwestii znam lepsze produkty w podobnej cenie.

Nie wiem co o nim myśleć

Podkład w kolorze 401 light vanilla jest idealny kolorystycznie do mojej jasnej cery, kryjacy, ale po kilku godzinach robi sie na twarzy cos dziwnego...
plusy:
-cena
-kolor (idealny)
-konsystencja
-zapach
-ładne opakowanie
Minusy:
-po kilku godzinach na twarzy robi sie ciastko
-nierówno schodzi z twarzy
-wygląda dość ,,dziwnie" po nałożeniu

Podsumowując- Nie polecam, za taka cene mozna kupic cos lepszego :)

Ostatnio jestem zakochana w kosmetykach KOBO, to bardzo dobre jakościowo kosmetyku do makijażu za naprawdę niską cenę. Podkład w kompakcie, sprawdza się u mnie bardzo dobrze.

Zalety
+idealny odcień do mojej skóry
+łatwość w użyciu
+super się go rozprowadza( używam gąbeczki do nakładania)
+nie robi plam
+cena
+bardzo dobra konsystencja
+estetyczne, dobrze wykonane opakowanie
+nie podkreśla suchych skórek
+nawilża
+nie zapycha
+trwałość bardzo długa, podczas dnia nie poprawiam makijażu

Wady
-troszkę mało wydajne