Kobo Professional, Smooth Make - Up Base (Wygładzająca baza pod podkład)

Powiększ Kobo Professional, Smooth Make - Up Base (Wygładzająca baza pod podkład)

Zgłaszająca osoba: justyne

Baza pod podkład doskonale wygładza i nawilża skórę, ułatwia rozprowadzenie podkładu oraz przedłuża jego trwałość.
Składniki aktywne:
- hydromani l(kompleks naturalych cząsteczek z roslin Tara) aktywnie nawilża skórę przez 24 h,
- olejek makadami - wyraźnie zmiękcza i uelastycznia naskórek oraz łagodzi podrażnienia i wygładza wysuszoną skórę,
- alantoina regeneruje naskórek i przyspiesza odbudowę skóry,
- kompleks witamin E, C, F tworzy naturalny filtr ochronny na skórze.

• Można się bez niej obejść
  • Bazę nawilżającą KOBO kupiłam z czystej ciekawości, trochę tez dlatego, że chciałam przetestować jakikolwiek kosmetyk tej marki. Padło na tę bazę. Opis producenta z tyłu opakowania brzmiał zachęcająco. Niewygórowana cena przyspieszyła tylko moją decyzję.

Stosowałam tę bazę sumiennie przez miesiąc, obserwując ją w różnych sytuacjach i dokładnie przyglądając się mojemu makijażowi w ciągu dnia. Po okresie wzmożonego testowania mogę stwierdzić, że produktu da się używać, ale można się bez niej obejść.

Produkt znajduje się w dość ładnym opakowaniu - plastikowej, przezroczystej buteleczce. Na plus jest oczywiście to, że można kontrolować ilość produktu, która pozostała w opakowaniu. Napisy na butelce się nie ścierają. Mogłabym się tylko przyczepić do samej pompki - trochę ciężko operować nią tak, aby wycisnąć mniejszą ilość bazy. Ja przeważnie wyciskałam jej za dużo i za cholerę nie mogłam nauczyć się wydobywać jej mniej.

Konsystencja bazy jest dość rzadka, dzięki temu jej aplikacja nie należy do najtrudniejszych makijażowych czynności. Szybko wchłania się w skórę. Podkład nakładany na bazę rozprowadza się dobrze, całość się nie waży.

Można by zatem zadać pytanie, dlaczego można obejść się bez tej bazy? Otóż dla mnie jest to produkt, który nie odpowiada mojej definicji bazy pod makijaż. Nie wygładza skóry, nie zauważyłam aby ułatwiała aplikację podkładu, a już na pewno nie przedłuża żywotności makijażu. Podkład równie dobrze rozprowadza mi się bez wcześniejszego nałożenia produktu na twarz. Ogólnie rzecz biorąc - wolę użyć pod makijaż tylko kremu nawilżającego, pomijając bazę.

Z czasem znalazłam dla bazy trochę inne zastosowanie. Jeżeli zdarzało mi się, że po zrobieniu całego makijażu i przypudrowaniu twarzy gdzieś objawiały się złowieszczo suche miejsca i na dodatek skórki, wklepywałam w nie minimalną ilość, małą kroplę bazy, aby zniwelować suchość. Nie można jej rozcierać w danym miejscu, bo wtedy makijaż może się rozmazać. Wklepywanie natomiast zdaje egzamin. Fajne, szybkie ekspresowe wyjście z sytuacji. Dla tego właśnie rozwiązania trzymam jeszcze bazę w szafce.

Plusy:
    + dobrze rozprowadza się na twarzy,
    + nie jest droga,
    + wydajna,
    + ładnie pachnie,
    + można ekspresowo "nawilżyć" nią suche skórki, które pojawiają się po zrobieniu całego makijażu,
    + łatwo dostępna.

Minusy:
    - nie ułatwia aplikacji podkładu,
    - nie przedłuża trwałości makijażu,
    - nie wygładza skóry.

Podsumowując: jeśli ktoś ma ochotę, myślę, że można spróbować tego kosmetyku. Krzywdy na pewno nie robi, nie zapycha, nie powoduje uczuleń. Natomiast jeśli szukamy bazy pod makijaż, która będzie BAZĄ (wygładzi skórę, przedłuży trwałość makijażu), to spokojnie bez tej bazy z KOBO można się obejść

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie użytkowania

Chcesz pochwalić Madziulka85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • NIE
  • Baza sie nie sprawdziła, byc moze dlatego ze mam cere tłusta. Jest niemalze wodnista. Ale czasem z braku czegos innego jej użyje, trwałosci makijazu raczej nie przedłuza

+ za zapach i opakowanie

Używam tego produktu od: 4 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Dianuska_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny dla cery suchej, bądź normalnej
  • cóż tu dużo mówić, baza sprawdzi się u osób z suchą i normalną cerą- nie rozumiem negatywnych opinii od dziewczyn z cerą tłustą/mieszaną, gdyż producent wyraźnie zaznacza, że baza jest nawilżająca!!!

Ogólnie polecam:
    - faktycznie przedłuża trwałość makijażu
    - bardzo fajnie nawilża
    - bardzo wydajny
    - cena!
    - Fajna konsystencja- przyjemnie się rozprowadza, a jednocześnie wystarczy dosłownie kropelka do rozprowadzenia na całej twarzy

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Dagmara2442 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zbłądziłam
  • Kupiłam tą bazę przez moją nieuwagę, mianowicie jestem posiadaczką bardzo tłustej cery i u mnie nie sprawdził się w ogóle. Byłam zmuszona go oddać, myślę że lepiej się sprawdza przy cerze suchej i normalnej

Używam tego produktu od: 2-3 razy
    Ilość zużytych opakowań: całe nic

Chcesz pochwalić landryna90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • PORAŻKA
  • Kupiłam produkt zachęcona pozytywnymi recenzjami na jakimś blogu.

U mnie niestety totalnie się nie sprawdził

Jego konsystencja jest bardzo wodnista.
    Zapach przeciętny.
    W moim przypadku nie przedłuża makijażu.
    Po nałożeniu skóra się lepi trzeba poczekać kilka minut aż się wchłonie bo inaczej nie można nałożyc podkladu.

Używam tego produktu od: ROKU

Chcesz pochwalić Tosia2807 za czytelną i pomocną recenzję?
  • co to ma być??
  • Jak dla mnie po prostu bubel. Kupiłam zachęcona promocją i dobrą opinią Pani z Natury, ale teraz żałuję każdej złotówki.

-zapycha okropnie
    - śmierdzi
    - buzia po krótkim czasie świeci się
    - nie wydłuża czasu trzymania się podkładu
    - często przez tą bazę miałam plamy na buzi

Może trochę nawilża, ale to znika za wyżej wymienionymi minusami.
    Miał być na większe wyjścia, a jak się okazało byłby to ostatni pomysł użycia tej bazy. Nie nadaje się...

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić nylencja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiepska..!
  • No masakra, dosłownie.. Tak się napaliłam na tą bazę, a tu klapa ;( Na początku wydawała się bardzo fajna, ma w sobie witaminy, więc postanowiłam jej spróbować, lecz mnie uczuliła po 2 tygodniach, twarz zaczęła mnie lekko swędzieć i wyskoczyły mi krosty ;( Jak dla mnie tragedia

Chcesz pochwalić olusis za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie super!
  • Na codzień maluję się oszczędnie- podkład w musie, bronzer i trochę różu i z takim makijażem radzi sobie idealnie cały dzień, może dlatego,że mam suchą skórę. Nawet wieczorem skóra się nie błyszczy, podkład się nie ściera a nakładany na bazę daje dużo ładniejszy,jednolity i naturalny efekt niż nakładany na krem lub na ,,czystą" skórę. Spokojnie wytrzymała też sylwestra, ślub siostry i letnie upały, bez świecienia. Dzięki niej pozbyłam się problemu suchych skórek, które lubią mi się robić przez maść od dermatologa. Zauważyłam,że lepiej współgra z podkładem musem niż płynnym. Bardzo lubię efekt który daje po nałożeniu- skóra jest miękka, lekko śliska gładka a pdkład świetnie się rozprowadza. Po zmyciu makijażu skóra nie wysuszona i zmęczona. Czasem kiedy się nie maluję i tak nakładam ją na skórę bo ma super skład. Dla cery suchej jest świetna!

Używam tego produktu od: prawie rok
    Ilość zużytych opakowań: 3/4 jednego opakowania

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Zana 92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średnia
  • Skóra po niej strasznie się lepi,
    Świeci się,
    Nie współgra dobrze z podkładem

Bardzo lubię kosmetyki tej marki lecz ta baza mnie nie urzekła. Już sama konsystencja mleczka nie przekonała mnie do siebie.

Chcesz pochwalić Agnieszka089 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bradzo ją lubię
  • Zdecydowanie zakupię raz jeszcze
    Plusy:
    + delikatność
    + zapach
    + nie zapycha porów
    + dostępnosć
    + cena
    + wydajność
    + fajne opakowanie
    + dobrze spełnia swoje zadanie , makijaż dobrze się rozprowadza
    + wygładza lekko i nawilża
    Nadaje się na codzień pod makijaż ale jeśli ktos ma cerę tłustą lub mieszaną z wypryskami na codzień jest super ale na imprezy zdecydowanie za mało ...

Używam tego produktu od: paru miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić menia92 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij