Kobo Professional, Matt Make - Up (Podkład matujący)

Powiększ Kobo Professional, Matt Make - Up (Podkład matujący)

Zgłaszająca osoba: paulusiaq

Kryje niedoskonałości skóry bez efektu maski. Pochłania nadmiar sebum i kontroluje jego wydzielanie przez 12 godzin. Wygładza skórę i pozostawia ją aksamitną w dotyku. Nie blokuje porów, pozwala skórze oddychać. Odporny na działanie czynników atmosferycznych.

• Niezły
  • Jest to podkład mocno kryjący, gęsty, ciężki. Dla cery tłustej i mieszanej na pewno się sprawdzi, a przy umiejętnym nałożeniu da dobry efekt. Za tą cenę można spokojnie powiedzieć, że jest to dobry podkład, ale miałam lepsze.
    Nie miałam większych problemów z trwałością.

+ pojemność
    + krycie
    + cena

Używam tego produktu od: dawno temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 (40ml)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MaggieLee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Stosowałam sporo podkładów, ale przy Kobo zatrzymałam się na dłużej.
    Podkład pozostawia skórę aksamitną w dotyku. Dobrze się rozprowadza. A po zmianie kształtu opakowania, stosuje się go dużo lepiej. Podkład matuje, ale niestety efekt nie trzyma się długo i po kilku godzinach moja twarz się świeci... Krycie jest średnie, zwłaszcza, że moja cera skłonna do wyprysków bardzo potrzebuje ich maskowania, ale w połączeniu z korektorem jest ok. Poza tym cena jest w porządku, a dosyć często w Naturze są duże promocje (np.13zł)
    Na razie nie znalazłam nic lepszego, więc chyba jeszcze długo zostanę przy Kobo Matt

Używam tego produktu od: mniej więcej 8 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 i 1 w trakcie

Chcesz pochwalić naturalna1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobrze matuje i tyle.
  • Kiedyś używałam tego podkładu w starej wersji i był o niebo lepszy. Kilka miesięcy temu wprowadzili nowe opakowanie, na którym nawet nie ma napisanego składu. Wybrałam najjaśniejszy kolor, który wygląda jak różowy. Poprzedni miał ładniejszy odcień dopasowany do mojego tonu. Dobrze matuje, ale mimo iż moja cera jest dobrze nawilżona tworzy efekt maski.

+cena
    +dostępność
    +matuje
    +bardziej wygodne opakowanie niż poprzednie bo w tubce łatwiej wycisnąć

-kolory. Używałam dwóch najjaśniejszych, które są tragiczne.
    -jestem pewna, że jeśli ktoś ma to wchodzi w zmarszczki lub pory ponieważ daje nienaturalny wygląd i efekt maski. Nawet jeśli moja skóra jest odpowiednio nawilżona.

Używam tego produktu od: używałam około 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: Około 15

Chcesz pochwalić crystalowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • straszny nie polecam
  • + cena dosc przystepna

potem juz leca same minusy na temat produktu

- tworzy efekt maski
    -zatyka pory ,
    -opakowanie
    -nie jest wydajny

ogolnie go nie polecam i napewno ponownie go nie kupie mimo ze myslalam ze bedzie fajny

Używam tego produktu od: 1 miesiac
    Ilość zużytych opakowań: 1 (duze)

Chcesz pochwalić Andziaxus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ujdzie
  • Używam tego produktu właściwie od 3 dni,ale już zauważyłam kilka rzeczy.Produkt kupiłam z polecenia koleżanki,jednak na jej skórze wydawał się wyglądać o wiele lepiej

Zalety :

*cena ( kupiony w Naturze za 21 zł)
    *opakowanie
    *zapach
    *zakrywa wszelkie wypryski,zaczerwienienia
    *ładnie wygładza,w moim wypadku jedynie policzki

Wady :
    -bardzo gęsty,ciężko się rozsmarowuje
    -niestety w niektórych miejscach,nawet po rozsmarowaniu małej warstwy widoczny jest efekt tzw.maski
    -chyba trochę wysusza...

Używam tego produktu od: 3 dni
    Ilość zużytych opakowań: Jedno w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić hellokla za czytelną i pomocną recenzję?
  • różowa tragedia
  • kupiłam ten produkt z ciekawości ale to był koszmar! po pierwsze zapchał mnie niesamowicie po krótkim okresie stosowania, odcienie wpadają w róż, wyglądałam jak podtopiona świnka po kilku godzinach, matowi na krótką chwilę.

Używam tego produktu od: czerwca
    Ilość zużytych opakowań: niecałe pół

Chcesz pochwalić landryna90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kryjący mat, ale niezdrowy
  • + "Kryje niedoskonałości skóry bez efektu maski." - PRAWDA, megaefekt kryjący, przy czym ładny mat i brak maski.

+ "Pochłania nadmiar sebum i kontroluje jego wydzielanie przez 12 godzin." - na pewno nie na 12 godzin, może na 4, ale działa.

+"Wygładza skórę i pozostawia ją aksamitną w dotyku." - bardzo PRAWDA, wygładzenie pierwsza klasa. Ach, ten silikon.

+ "Odporny na działanie czynników atmosferycznych." - oczywiście, że prawda, w końcu silikony robią swoje.

- "Nie blokuje porów, pozwala skórze oddychać." - Eee, to akurat jedyny i największy żart wśród zapewnień producenta.
    I właśnie z tego powodu odradzam do stosowania na codzień, ewentualnie od święta z koniecznym porządnym oczyszczeniem twarzy po zastosowaniu.

- Btw, opakowanie mało praktyczne, przy małej ilości produktu w opakowaniu ciężko go wydobyć.

Używam tego produktu od: nie pamiętam

Chcesz pochwalić strupik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni
  • Podkład z początku wydał mi się wybawieniem. Na mojej cerze bardzo krótko się trzyma niemal każdy podkład z bazą czy bez.. ;(
    Jednak KOBO dawał radę. Na prawdę wydłużał jego trwałość i meega matowił. Jest dość ciężki i jego konsystencja jest taka trochę dla mnie za gęsta.
    Ale ogólnie na początku byłam zachwycona najlepsze krycie jakie dotąd miałam i wgl.
    Niestety od jakiegoś czasu zauważyłam, że strasznie mocno ciemnieje na twarzy, a do tego zaczął mega mocno podkreślać suche skórki ;( ! wygląda to wtedy tragicznie.. a już w połączeniu z pudrem? po prostu MASAKRA! pod koniec stosowania zaczęło mnie też denerwować opakowanie.. Niby estetyczne i na pewno nic Ci się nie wyleje, ale właśne... nie wyleje bo trzeba się natrudzić żeby coś z niego wycisnąć.. Tak więc nie wiem sama czy go polecać. ogólnie nie był zły i myślę, ze każda dziewczyna o tłustej cerze która szuka mocnego krycia powinna sama go wypróbować bo możliwe że u was się sprawdzi

Używam tego produktu od: około roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kinga0510 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny produkt, może nie codzienny.
  • Plusy :
    * krycie bardzo dobre
    * matowe wykończenie
    * jest trwały
    * wygląda naturalnie
    * mat przypudrowany utrzymuje się naprawdę długo!

Minusy :
    * strasznie trudno wydobyć produkt
    * jest sylikonowy, nie mogę go używać codziennie, bo zapycha. Ale nie martwcie się, nawet na przemian z jakimś innym będzie suuuper!!

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić Veronica130 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny, ale nie ideał
  • Osobiście używam odcienia 100 Light Beige, jest chyba najjaśniejszym z całej gamy, która jest dość obszerna i każda dziewczyna powinna znaleźć coś dla siebie. Produkt jest bardzo, a to bardzo wydajny. Niewielka ilość wyciśnięta z tubki wystarcza by pokryć całą twarz. Ma bardzo gęstą konsystencję, dlatego nie najlepiej sprawdza się podczas upałów i lata. Genialnie matuje, stapia się ze skórą, nie nadaje efektu maski, ukrywa wszystkie zaczerwienienia i niedoskonałości. Skóra po nałożeniu wygląda na zdrową oraz promienistą. U mnie utrzymuje się świetnie i nie muszę robić poprawek w ciągu dnia. Delikatny zapach jest nierażący i nie przeszkadza. Żadnego podrażnienia, uczulenia czy zapychania porów. Według mnie jest także odpory na czynniki atmosferyczne, a sprawdziłam go podczas ulew.
    Podkłady matujące mają tendencję do ciemnienia w ciągu dnia, lecz w przypadku tego nie zauważyłam owego efektu.Znajdziemy go w szafach marki Kobo, które znajdują się w każdej Drogerii Natura.
    Co mnie razi w tym produkcie to opakowanie. Jak już pisałam jest ono w formie tubki, co utrudnia w pewnym stopniu wydobycie produktu. Trzeba ją dość mocno ścisnąć, a to może doprowadzić to sytuacji, że wyciśniemy za dużo podkładu

Używam tego produktu od: prawie 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Mloda9305 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem ciekawy za niewielką cene
  • Produkt dość ciekawy, idealnie nadający się do cery która potrzebuję większego krycia nie stwarzając przy tym efektu ciężkiej maski

Zalety

* Ładnie kryje
    * Matuje
    * Dość przyjemna aplikacja
    * Długo się trzyma

Wady :
    * Jak dla mnie zbyt ciężki
    * Troszkę sztucznie wygląda na buzi

Ilość zużytych opakowań: 1 30ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Jagodka1313 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gdyby nie kolory był by idealny.
  • Mam cere problematyczną więc potrzebuje wymagającego podkładu ten się sprawdził ale
    niestety nie ma koloru dla mnie. Odcień 101 jest za jasny a 102 z ciemny.

Zalety:
    * dobrze kryje.
    * nawet długo utrzymmuje się na twarzy.
    * wydajny.
    * ładnie pachnie.
    *tani.

Wady:
    *nie wygodne opakowanie.
    *kolory.

Ilość zużytych opakowań: w trakckie 1.

Chcesz pochwalić Evelle_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest ok!
  • Hmm według mnie świetnie kryje nadaje skórze ładny odcień (wtapia się), jednak nie jestem pewna czy odrobinę jej nie wysusza. Mam problemy z tym żeby podkład utrzymał się na mojej twarzy dłużej niż godzinę, a ten wytrzymuje nawet do 6 ! więc myślę że dla większości z was będzie on mega trwały.

PLUSY:
    -ładnie kryje
    -fajnie się go rozprowadza
    -ładnie pachnie
    -wydajny
    -trwały

MINUSY:
    -butelka(trudno się wysciska, a końcówki nie da się zużyć)
    -wysusza

Chcesz pochwalić kinula15 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie dobry
  • Kiedy po raz pierwszy kupowałam ten podkład właściwie jedynym czynnikiem przemawiającym za jego kupnem był fakt, że jest on matujący. Obecnie mam już któreś z kolei opakowanie.

Plusy:
    + odpowiedni kolor (obecnie posiadam 100 light beige) - mam dość jasną skórę (tym bardziej zimą, co jest oczywiste), a ten podkład idealnie się "wtapia" i nie widać żadnych smug, ciemniejszych plam, czy czegoś podobnego, tylko najważniejsze żeby przed nałożeniem trochę go "rozgrzać w rękach";
    + przyjemna konsystencja - dość lekki, nie zauważyłam żeby zapychał pory;
    + nie daje efektu maski - nie nakładam go w niewiadomo jakich ilościach;
    + skóra pozostaje przyjemna w dotyku;
    + przyjemny zapach;
    + matuje (właściwie to i plus, i minus bo matuje na krótko);
    + buteleczka 40 ml dość wydajna;

Minusy:
    - krótki czas utrzymywania się matowej skóry (co w moim przypadku jest ważne, bo wystarczy kilka godzin i moja twarz w niektórych partiach błyszczy się jak latarnia), dlatego wymaga poprawek w ciągu dnia;
    - opakowanie (!!!) - strasznie niewygodne! Przy końcówce podkładu w buteleczce trzeba się nieźle namęczyć żeby go stamtąd wydobyć. No i czasem ma tendencje do "pryskania" na wszystkie strony - uwaga na ubrania;
    - niezbyt trwały, w moim przypadku w ciągu dnia wymaga ponownego użycia w niektórych miejscach;
    - niezbyt dobrze kryje niedoskonałości, dlatego też jeśli jest taka potrzeba to używam go razem z max factorem (miracle touch);

Podsumowując:
    Cóż, ma swoje plusy i minusy. Jak na razie sprawdza się całkiem nieźle, ale powinien lepiej matować. Z powodu przetłuszczającej się strefy T muszę poprawiać makijaż w ciągu dnia. Bardzo odpowiada mi jego konsystencja i fakt, że mimo dłuższego stosowania nie mam żadnych wyprysków.
    Póki co nie znalazłam nic lepszego (no z wyjątkiem max factora o którym już wspominałam, ale używam go tylko jeśli już naprawdę muszę). Dobranie dobrego koloru też nie jest łatwą sprawą, dlatego też pewnie trochę z lenistwa, pozostaję przy Kobo, bo tutaj odcień podkładu jest naprawdę strzałem w 10.

Cena: jakieś 22 zł / 40 ml

Używam tego produktu od: około roku
    Ilość zużytych opakowań: 4 i kolejne rozpoczęte

Chcesz pochwalić silvy32 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tylko do cer idealnych
  • Podkład kupiłam pod wpływem pozytywnych opinii i relacji na youtubie. Jestem rozczarowana.

Minusy:
    - minimalne krycie - odpada przy jakichkolwiek defektach czy delikatnych przebarwieniach, kryscie słabsze niż niektórych kremów bb
    - ściera się ze skóry - nakładałam go z bazą, bez bazy, z fixerem nawet - zawsze efekt ten sam, po kilku godzinach nie ma go na twarzy
    - za ciemna gama kolorów - najjaśniejszy jest za ciemny (mam 3 kolory) na dodatek przy półkach kobo jest mocna jażeniówka - kolory w rzeczywistości są zupełnie inne
    - utlenia się i ciemnieje
    - zapycha pory
    - butelka to jakiś żart w życiu nie widziałam gorszego rozwiązania a widziałam ich już dość sporo (jestem wizażystą)
    - podkreśla suche skórki i "klei" włoski na twarzy
    - nierówno się rozprowadza tworząc plamy

plusy:
    + przyjemny zapach
    + matowe wykończenie

Reasumując - jako wizażystka przetestowałam to cudo na wszelkie możliwe sposoby. Może mam zbyt duże wymagania ale uważam że jest to badziew. Malowałam nim i siebi i modelki i tylko w prypadku cery idealnej można powiedzieć że kosmetyk spełnia swoją funkcję. Nawet za tą cenę można dostać o wiele lepsze podkłady.

Ilość zużytych opakowań: 3 rozpoczęte

Chcesz pochwalić Methea_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemniaczek
  • Kupując ten produkt chciałam sprawdzić czy podkłady powyżej 10zł są warte swojej ceny. Ja za niego dałam ok 17zł, był na promocji w naturze. Kupiłam go jakieś 3 miesiące temu ale i tak starczy mi na jakiś 1,5 miesiąca.

Wybrałam kolor 100 LIGHT BEIGE , mam cerę suchą skłonna do alergi chociaż latem bardziej sie świecę.Sam podkład jest dobry krycie jest matuje tak na około 3-4 h. Zapach jest jak dla mnie zagadką.

PLUSY:
    -fajne krycie
    -pojemność 40 ml
    -odcień dopasował się do mojej cery
    -jak dla mnie poręczna butelka( choć wolę takie które mają pompkę )
    -matuje ale po kilku godzinach wymaga użycia pudru

MINUSY:
    -dostępność
    -cena

Używam tego produktu od: ok 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić simple_beauty93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudoo
  • Naprawdę jeden z lepszych podkładów jakie miałam.

Plusy:
    -przyjemny zapach
    -kryje bardzo dobrze, lepiej od korektorów
    -matuje dość długo
    -dobre, naturalne kolory, bardziej brzoskwiniowe niż żólte jak to często bywa
    -trzyma się naprawdę długo, nawet na słońcu i podczas pływania

Minusy:
    - buteleczka ma zły kształt, dużo podkładu zostaje bo nie da się go wycisnąć
    - z początku wydawał się lekki ale chyba troche zatyka pory
    -na niedoskonałości troche lepsza jest wersja kryjąca

Chcesz pochwalić Katkuu za czytelną i pomocną recenzję?
  • raczej nie
  • dobrze kryje i matowi cere,
    dobrze dobrany kolor stapia się ze skórą,
    jest lekki,
    nie spływa

zapach po nałożeniu robi się nieprzyjemny,
    pod koniec żle się wyciska

Ilość zużytych opakowań: 1 cale

Chcesz pochwalić milosna za czytelną i pomocną recenzję?
  • zakochana w nim
  • Od długiego czasu spełnia moje zachcianki .

Plusy :
    - dobrze się rozprowadza
    - długo trzyma się twarzy ( bez używania bazy )
    - dobrze maskuje niedoskonałości
    - nawet w ciągu dnia można użyć jako korektor
    - nie potrzebuje zbytnich poprawek

Minusy :
    - jak dla mnie nie posiada

Używam tego produktu od: o ile się nie mylę to rok
    Ilość zużytych opakowań: tego to nie wiem ale dużo

Chcesz pochwalić beforeyou za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry dla skóry tłustej i mieszanej
  • Podkład naprawdę dobry i tani. Według mnie średnio kryjący, natomiast w ogóle nie pasuje do mojej cery, która jest sucha bo bardzo podkreśla suche skórki. Jednak wydaje mi się, że byłby idealny dla skóry tłustej lub mieszanej. Minusem jest opakowanie. Ale ogólnie mogę polecić.

Chcesz pochwalić Potahontas23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię.
  • +dobrze kryje
    +dobrze matuje
    +nie tworzy maski
    +dostępny w odpowiednich odcieniach (mój to MEDIUM BEIGE)
    +ładnie pachnie

-trochę ciężki, mam wrażenie że jednak blokuje pory

Ilość zużytych opakowań: cztery

Chcesz pochwalić LittleChocolate za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny
  • Jak dla mnie jest świetny. do buteleczki nic nie mam Jeśli ktoś podchodzi do tego za nerwowo to owszem może wylać go za dużo, ja jednak nie mam z tym problemu. Swietnie matuje moją twarz, nie musze nawet używać później purdu. Podkład rozdzielam na dwie "kupki" do mniejszej dodaje odrobine korektora i nakładam pod oczy a drugą cześć na całą resztę twarzy. Świetnie kryje zaczerwienienia, u mnie idealnie stapia się z kolorem skóry, świetnie trzyma się cały dzień. Nie plamy ubrań i jest mega wydajny Jak dla mnie jest awesome. Używam tego produktu od: 4 miesięcyIlość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Patninka za czytelną i pomocną recenzję?
  • idealny, ale nie na gorące dni
  • Bardzo dobry podkład, dobrze kryje i bardzo długo się utrzymuje. Byłby moim KWC, gdyby w cieplejsze dni nie tworzyły się plamki (nawet, gdy skóra mi się nie poci, po prostu się jakby ściera od słońca...). Polecam w zimę, jesień i na chłodniejsze dni - wtedy jest idealny.

Ilość zużytych opakowań: jedno, stoi na półce używane w chłodniejsze dni

Chcesz pochwalić Panna Izabela za czytelną i pomocną recenzję?
  • POLECAM!
  • WART CENY!
    w promocji można kupić juz za niecałe 20zł. ale warto wydac nawet stałą cenę produktu.
    podkład rewelka!
    mam skóre bez większych problemów, od czasu do czasu jakiś mały 'kolega' się pojawi i tyle więc produkt ten preferuję dla takich właśnie cer, aczkolwiek umojej koleżanki przy dość silnych krostkach na czole spisuję równie dobrze jak i u mnie. krycia ma na 5!
    opakowanie bardzo dobre jak dla mnie. konstystencja bardzo fajna. zapach boski! i na ubraniach nie zostawie dużych śladów tak jak inne podkłady!!
    wystarcza na dość długo! dlatego jest opłacalny
    dopasowuje się do koloru skóry. daje bardzo naturalny efekt!
    trwałość - 4+

NIESTETY NIE NA LATO!
    gdy skóra się poci pojawiają się plamy :/ jedyna i chyba najgorsza wada produktu ;(
    daje 4 gwiazdki za to LATO! ;(

Używam tego produktu od: rok

Chcesz pochwalić DeLaMaja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale..
  • Zakupiłam ten podkład gdyż chciałam wypróbować coś innego po za używanym wcześniej Lirene City Matt.
    Wybrałam kolor 100 (wydawał mi się najjaśniejszy).

Plusy:
    - ładnie długo matuje
    - dobrze kryje
    - cena (za 40ml zapłaciłam ok. 25zł)

Minusy:
    - opakowanie (jak już jedna użytkowniczka wspomniała - strasznie schodzą literki z opakowania :/, do tego muszę trzymać opakowanie do góry nogami, bo zawartość jest na tyle gęsta że ciężko wychodzi z opakowania + do tego buteleczka którą będę musiała rozciąć by nie zmarnować resztek podkładu)
    - podkład jest gęsty, trochę aż za bardzo
    - najjaśniejszy kolor jest dla mnie jednak za ciemny..

Zapach jak dla mnie neutralny, nie jestem pod tym względem jakoś wybredna.
    Za taką cenę jednak mogę kupić lepsze podkłady..

Ilość zużytych opakowań: pół pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić asitkax3 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij