Farmona, Radical, Szampon przeciwłupieżowy do każdego rodzaju włosów

Powiększ Farmona, Radical, Szampon przeciwłupieżowy do każdego rodzaju włosów

Zgłaszająca osoba: Robaczywka

Wyjątkowo łagodny szampon do częstego mycia i pielęgnacji włosów z problemem łupieżu. Specjalnie dobrany zestaw składników aktywnych - naturalny ekstrakt z białej wierzby, anti-dandruff complex, cynk PCA, Inulina z cykorii - dokładnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy i zwalcza przyczyny powstawania łupieżu, a także łagodzi podrażnienia skóry i likwiduje jej swędzenie. Dzięki regularnemu stosowaniu szampon Radical skutecznie usuwa łupież i zapobiega jego nawrotom, a także poprawia kondycję i wygląd włosów, przywracając im miękkość, puszystość i blask.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Salix Alba Extract, Peg -7 Glyceryl Cocoate, Propylene Glycol, Undecylenamide Dea, Piroctone Olamine, Alcohol Denat., Faex Extract, Polyquaternium -7, Inulin, Parfum, Menthol, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Zinc Pca, Disodium Edta, Lactic Acid

Cena: ok. 12zł / 300ml
/s/

• Po latach poszukiwań znalazłam szampon dzięki któremu skutecznie pozbyłam sie łupieżu.
  • Moim zdaniem jest to szampon idealny.
    Od wielu, wielu lat zmagałam się z uporczywym łupieżem i próbowałam naprawdę dużej ilości przeróżnych środków. Jestem alergiczką więc było to trochę utrudnione zadanie. Dopiero ten szampon pozbył się problemu całkowicie i skutecznie. Stosowałam go mniej więcej przez 1,5 miesiąca codziennie, przy każdym myciu. Łupież zniknął oczywiście szybciej, ale chciałam mieć pewność, że na pewno nie wróci. Mimo odstawienia szamponu od 1,5 miesiąca mam całkowity spokój.
    Kosmetyk ma piękny zapach, dobry delikatny skład i dobrze się pieni. Mimo cynku w składzie nic, a nic mnie nie uczulił.
    Jedynym minusem jest opakowanie. Łatwo wylać go z butelki. W jednej przy próbie mocniejszego zakręcania zepsuł mi się korek przez co nie mogłam zakręcić butli ani zabrać nigdzie szamponu.
    Nie mniej warto kupić ten produkt i opakowanie jest tylko jednym malutkim minusikiem (bo przecież zawsze można przelać szampon do innej butelki) przy całej masie zalet.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 3 całe butelki

Chcesz pochwalić Jikiena za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra ale nie dla włosów z łupieżem
  • kupiłam ten produkt ponieważ pojawił mi się lekki łupież na głowie, z tym małym problemem produkt poradził sobie. stosuję go do dzisiaj , łupież nie nawrócił. formuła jest dość dobra dla moich przetłuszczających się włosów ale na drugi dzień od umycia są lekko tłuste.

plusem jest to że skóra głowy jest w bardzo dobrym stanie, ciągle nawilżona.

jednak polecam, do włosów normalnych myślę ze nadawałby się fenomenalnie, niekoniecznie jako produkt mający wyleczyć łupież

Ilość zużytych opakowań: 2 normalne opakowania

Chcesz pochwalić towarzyszu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ogólnie, to dość dobry
  • Nie wiem czy likwiduje łupież, bo pozbyłam się go dzięki szamponowi Green Pharmacy, ale wiem jedno - na pewno go nie wywołuje jak to niektóre Garnier Fructis, więc można powiedzieć, że podtrzymuje działania anty-łupieżowe. Zapach taki sobie, nie jest zły, ani rewelacyjny. Zalety i wady:

Plusy:
    +Jest w miarę łagodny dla skóry i nie podrażnia tak bardzo jak inne szampony,
    +Włosy łatwo się rozczesuje i są miękkie,
    +Zapobiega nawrotom łupieżu i to chyba największy plus.
    +Nie wywołuje zmian na skórze głowy i za to aż 4 gwiazdki :p

Minusy:
    -Butelka bardzo nieporęczna, łatwo dużo go wylać, przez co na krótko go starcza
    - Nie dość, że na krótko starcza, to CENA w stosunku co do ILOŚCI wydaje się pomyłką.
    -Mam wrażenie, że włosy są trochę oklapnięte i trochę jakby się bardziej przetłuszczały.

Używam tego produktu od: około miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: całe jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić klaudia68 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie likwiduje łupieżu
  • Niestety, ale ten szampon nie zlikwidował mojego problemu - łupieżu.
    Skusiłam się na ten produkt ze względu na cenę, na skład i dlatego, że jest to polski produkt, a staram się właśnie wybierać rodzime kosmetyki.
    Szampon pachnie dość przyjemnie, nienachalnie. Konsystencje ma raczej klasyczną, lekko żelową, dobrze się pieni i rozprowadza na włosach. Jest wydajny, ładnie oczyszcza włosy i tutaj się akurat sprawdzał, jednak nie usunął łupieżu a takie miało być jego główne zadanie.

Chcesz pochwalić Martiza3346 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 12 raz(y)
  • Łagodny i skuteczny
  • + Przystępna cena.
    ++ Przyjemny, delikatny zapach.
    +++ Dobrze się pieni, świetnie oczyszcza, całkowicie spłukuje, nie wywołuje problemów z rozczesywaniem.
    ++++ Pozostawia włosy miękkie, gładkie i błyszczące.
    +++++ Nie podrażnia skóry głowy, usuwa łupież, likwiduje swędzenie.
    - Zbyt duży otwór w butelce.

Szampon stanowi zagwozdkę dla składomaniaczek i dowód na bezsens analizowania produktu składnik po składniku. Mimo potencjalnie drażniących substancji jak SLES, mentol czy alkohol jest łagodny i koi podrażnioną skórę głowy. Na jego skuteczność zawsze mogę liczyć.

Używam tego produktu od: roku, sporadycznie.
    Ilość zużytych opakowań: 1 / 300 ml.

Chcesz pochwalić Malla za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny szampon
  • Zalety:

+poradził sobie z moim ŁUPIEŻEM
    +po miesiącu zauważyłam, że mam gęstsze(lub grubsze) włosy, które są także miękkie i puszyste
    +dobrze się pieni
    +brak parabenów
    +przyjemny zapach
    +wydajny

Wady:

-opakowanie z zakrętką
    Używam tego produktu od: ponad miesiącaIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić olka1211 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie sprawdza się jako szampon przeciwłupieżowy
  • 3 gwiazdki: ma wiele zalet ale nie sprawdza się jako szampon przeciwłupieżowy;

z plusów:
    + szampon rzeczywiście do codziennego stosowania - pielęgnuje włosy,
    + delikatny,
    + o przyjemnym, nienarzucającym się zapachu,
    + dobrze się pieni - przyjemny w użyciu,
    + odpowiednia konsystencja - jednorazowo nie trzeba wylewać go dużo, by dobrze umyć włosy,
    + ładnie oczyszcza włosy, sprawia, że są świeże, delikatne, ładnie się układają (nie obciąża),
    + nie jest testowany na zwierzętach;

jednak osobom, które walczą z łupieżem, nie polecam - oczywiście jednej osobie będzie odpowiadał, innej nie, ja osobiście do niego nie powrócę, gdyż nasilił problemy z łupieżem

minusy:
    - źle zaprojektowana szyjka butelki - szampon trzeba ostrożnie dozować, gdyż łatwo wylać go więcej niż potrzeba przez co staje się drogi w stosowaniu - nieekonomiczny,
    - nie pomaga zwalczać łupieżu (w moim przypadku wzmaga problem)

Używam tego produktu od: 3 tyg.
    Ilość zużytych opakowań: 1 butelka 300ml

Chcesz pochwalić sloneczko270 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie polecam
  • Kupiłam ten szampon, ponieważ firmę poleciła mi moja kuzynka, a akurat kiedy wpadłam do drogerii szukałam czegoś na łupież, który nagle się pojawił.
    Z początku nie widziałam różnicy, jednak już po kilkukrotnym umyciu włosów zauważyłam zmniejszenie się łupieżu - od tamtego czasu stopniowo ustępował. Niestety, nie doprowadziłam kuracji usuwania łupieżu tym szamponem do końca, ponieważ przeszkodził mi skutek uboczny - moje włosy zaczęły okropnie się przetłuszczać. I tak muszę myć je codziennie, ponieważ po ok.20-24 godzinach stają się nieprzyjemne, jednak po pewnym czasie używania tego szamponu to już była tragedia. Na początku przetłuszczały się tylko trochę szybciej, ale w krytycznym momencie, kiedy zdecydowałam się na zmianę szamponu, dochodziło do tego, że kiedy włosy wyschły po umyciu... były tłuste, jakbym w ogóle ich nie umyła.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić aenigmate za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry szampon. Mi pomaga.
  • Przy regularnym myciu w nim włosów - przynajmniej raz w tygodniu - szampon zwalcza łupież. Z chęcią go kupię ponownie.
    Plusy:
    + pomaga zwalczyć łupież,
    + usuwa swędzenie głowy,
    + nie plącze włosów,
    + dobrze się pieni,
    + wydajny.
    Minusy:
    - trochę nieprzyjemny zapach,
    - żadka konsystencja,
    - wysusza włosy.
    Osobiście jestem z niego zadowolona. Mogę nawet stwierdzić, że jest lepszy od Head&Shoulders.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie/ 300 ml

Chcesz pochwalić Aguleczek94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie polecam
  • Nie mam jakos szczególnie problemu z łupieżem. Jednak ostatnio w klilku miejscach pojawiły sie nieestetyczne białe płatki.
    Postanowiłam więc zaopatrzyć sie w przeciwłupieżowy szampon,ale bardziej "naturalny".

Moje odczucia :
    + dobrze oczyszcza
    + po zastosowaniu włosy są bardziej puszyste
    + ma przyjemny zapach
    + dobrze się pieni

i to by było na tyle jesli chodzi o pozytywy...

- niewygodna butelka ( za szeroka,brak małego dozwonika )
    - nie radzi sobie zbytnio z łupieżem ( 1 saszetka nizoralu zlikwidowała w większoci problem łupieżu niż kilka zastosowań tego szamponu )
    - plącze ,a podczas mycia widze jak wychodza mi kołtuny włosów bez odżywki sie nie obejdzie
    - mała pojemnosc w stosunku do ceny

Skoro juz go kupilam,wykorzystam do końca i więcej nie popatrze w sklepie w jego stronę ;-)

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić Alice_87 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij