Pharmaceris, H-Nutrigin (Regenerująca odżywka do włosów suchych)

Powiększ Pharmaceris, H-Nutrigin (Regenerująca odżywka do włosów suchych)

Zgłaszająca osoba: Fafikowa

Maseczka do codziennej pielęgnacji włosów suchych, z tendencją do puszenia się i trudnych w układaniu. Opracowana dla włosów zniszczonych zabiegami chemicznymi i fryzjerskimi. Do codziennej pielęgnacji włosów suchych, z tendencją do puszenia się i trudnych w układaniu. Wzmacnia i przedłuża efekt działania szamponu Pharmaceris H-Nutrimelin.

Dzięki wyjątkowemu połączeniu bogatego w substancje aktywne ekstraktu z miodu i kompleksowi Glucam, odżywka H-Nutrigin intensywnie regeneruje i nawilża włosy suche (wg 80% badanych*). Wygładzając je (wg 80% badanych), ułatwia ich rozczesywanie. Odżywka zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów (wg 100% badanych*). Po zastosowaniu odżywki włosy są miękkie w dotyku, lepiej się układają i odzyskują swój naturalny połysk (efekt potwierdzony przez 70% badanych*). *Badania in vivo Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris bezpośrednio po użyciu. **Badania in vivo Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris po 2 tygodniach stosowania.

Skład: Skład Aqua, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Methyl Gluceth-20, Polyquaternium-37, Panthenol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Propylene Glycol, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Dicocoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Caprylyl Glycol, Mel, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, PPG-26-Buteth-26, Ethylhexyl Salicylate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hydroxide, Phenethyl Alcohol, Parfum, CI 16035, CI 19140

Cena: 22,50zł / 150ml
/bw/

• bardzo słaba odżywka
  • Jedyny plus tej odżywki to ułatwienie rozczesywania włosów - ale nic poza tym.

Nakładałam jej naprawdę sporo by wreszcie zobaczyć jakiś efekt jej stosowania, ale niestety żadnego nie było.

Włosy nie są po niej obciążone, przyklapnięte, ale też nie są odżywione, mniej puszące. Zero jakiegokolwiek efektu, zupełnie jakby nic nie było nałożone na włosy po umyciu.

Chcesz pochwalić lady_minnie za czytelną i pomocną recenzję?
  • sredniaczek
  • w przeciwienstwie do jej swietnej, rozowej siostry odzywka pomimo ze cos tam dziala to mam wrazenie ze dzialanie to jest oparte na "osmarowaniu soba" a nie odzywieniem wlosa... bardzo obciaza, wlosy po niej sa szorstkie i szybko sie przetluszczaja, ciezko je rozczesac i ulozyc

Używam tego produktu od: 2 mcy
    Ilość zużytych opakowań: 0,5- ciezko to idzie

Chcesz pochwalić Bursztynowaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • fuuuuuuu
  • Kupiłam, bo szampon z serii "czerwonej" jest cudowny, ale ta odzywka to jest nieporozumienie.
    Bez względu na to ile nałoże, jak długo trzymam, jak dokładnie umyję włosy przed, to kończe z fryzurą jak stach na wróble.
    Obciąża włosy, tracą lekkość i połysk plus z minimalna ilością wilgoci w powietrzu tworzą kopkę siana.

Używam tego produktu od: 1 mies
    Ilość zużytych opakowań: 1 op

Chcesz pochwalić CyberCytryna za czytelną i pomocną recenzję?
  • jeśli chcesz mieć siano na głowie...
  • Nie mam zniszczonych włosów - nie farbuję, nie prostuję. Jedyne czym grzeszę, to suszarka.
    Ten produkt w ogóle nie kondycjonuje włosów. Nie nawilża, nie odżywia, a już na pewno nie regeneruje. Już przy nakładaniu na włosy nie czuć żadnego wygładzenia. Po odciśnięciu włosów ręcznikiem nie sposób ich rozczesać, mam wrażenie, że są wysuszone. Jeden kołtun i siano na głowie - oto co miałam po tym produkcie. No przepraszam, ale co to jest?

Używam tego produktu od: kilkukrotne użycie
    Ilość zużytych opakowań: nie zużyłam

Chcesz pochwalić konfitura za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polecam
  • Odżywka wpadła mi ręce w aptece przypadkiem, gdy kupowałam jakiś krem. Cena nie była zbyt niska (zapłaciłam za nią około 25zł), ale skusił mnie opis produktu, więc postanowiłam ją kupić.

Spodziewałam się dobrej jakości, wydajności i oczekiwanych efektów, a już po pierwszym użyciu uznałam że jest to istny koszmar- naprawdę najgorsza odżywka do włosów jaką kiedykolwiek miałam:/

+ daje (minimalne i chwilowe) uczucie nawilżenia
    +ładny zapach

- włosy są szorstkie w dotyku
    -oklapnięte i szybciej sie przetłuszczają, nawet wtedy gdy odżywkę stosowałam na połowę długości włosow
    - wogóle nie wygładza włosów
    - jest niewydajna
    - dość droga jak na taką jakość..

nnaprawdę osobiście nie polecam

Chcesz pochwalić showmedarling za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pięknie pachnie, mocno obciąża
  • H-Nutrigin wpadła mi w oko w Superpharmie. Nie miałam do czynienia z firmą Pharmaceris, więc postanowiłam zacząć testy od odżywki. Mam włosy zniszczone po trwałej i farbowane na blond, częściowo przesuszone. Po powrocie z zakupów przeczytałam
    opinie na KWC i trochę się zniechęciłam, że kupiłam kolejny bubel. Tego samego dnia pierwszy raz użyłam H-Nutriginu i okazało się, że moje włosy są jednak inne i lubią to, co mało komu pasuje. Z przyjemnością podniosę średnia ocen temu produktowi

Mała analiza składu:
    -Aqua - woda
    -Cetearyl Alcohol - tłusty emolient, tworzy film, który zapobiega ucieczce wody, a więc pośrednio nawilża oraz zmiękcza, wygładza; jest bardzo często stosowany w kosmetyce
    -Dicaprylyl Carbonate - emolient, pośrednio nawilża, zmiękcza i wygładza
    -Methyl Gluceth-20 - emulgator, środek zmiękczający i utrzymujący wilgoć
    -Polyquaternium-37 - zagęstnik
    -Panthenol - prowitamina B6, nawilża, wygładza i pogrubia włókno włosa
    -Butyrospermum Parkii - masło shea, stały olej o dużej ilosci kwasów nasyconych; jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym, ma właściwości regenerujące
    -Propylene Glycol - nawilżacz i promotor przenikania dla innych składników (ułatwia ich działanie)
    -Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate - syntetyczny związek będący mieszaniną kwasów tłuszczowych, substancja
    kondycjonująca i zapobiegająca elektryzowaniu sie włosów
    -Dicocoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate - składnik kondycjonujący i antystatyczny
    -Caprylyl Glycol - tłusty emolient, kondycjonuje, natłuszcza i wygładza, zapobiega utracie wody
    -Mel - miód, regeneruje, nawilża, ale może też puszyć włosy, przy odpowiednim pH rozjaśnia
    -Ethylhexyl Methoxycinnamate - Parsol MCX, filtr UVB
    -Butyl Methoxydibenzoylmethane - Avobenzone, Parsol 1789, filtr UVA
    -PPG-26-Buteth-26 - środek kondycjonujący i emulgujący, zapobiega elektryzowaniu się włosów
    -Ethylhexyl Salicylate - Octisalate, Neo Heliopan OS, filtr UVB
    -PEG-40 Hydrogenated Castor Oil -emulgator
    -Sodium Hydroxide - regulator pH
    -Phenethyl Alcohol - konserwant, środek zapachowy
    -Parfum - zapach
    -CI 16035, CI 19140 - barwniki

H-Nutrigin ma bardzo ciekawy i nietypowy jak na odżywkę skład. Zwraca uwagę duża ilość tłustych substancji, za to jest tylko jeden typowy nawilżacz i dwie substancje aktywne (miód, pantenol). Nie ma popularnej gliceryny, co było dla mnie jednym z powodów kupna, bo moje włosy się po niej puszą. No i przede wszystkim - mamy tu aż trzy filtry przeciwsłoneczne i bardzo mnie dziwi, że producent słowem się o tym nie zająknął na opakowaniu. Nigdzie nie jest napisane, że to odżywka chroniąca przed słońcem i
    odpowiednia na lato, a przecież klientki czytające składy są w mniejszości. Trudno powiedzieć na ile te filtry dają ochronę, bo odżywka jest przecież do spłukiwania, ale myślę, że przez swoją specyficzną konsystencję jakaś ich część zostaje na włosach.
    Nie ma tu silikonów, parabenów ani pochodnych formaldehydu.

Konsystencja, kolor, zapach
    Odżywka jest kremową, zwartą mazią. Jest tłusta i po nałożeniu zostawia na dłoniach tłustawy film. Nie jest wydajna, ale mi na tym nie zależy, wolę jak coś się szybko kończy, niż jak męczę to w nieskończoność a denka nie widać.
    Kolor ma jasnożółty.
    Zapach jest intensywny i długo utrzymuje się na włosach, co mnie bardzo cieszy, bo zupełnie mnie zauroczył. Przypomina mi jakiś dziki wiosenny kwiat, który sobie rośnie gdzieś w ukryciu pomiędzy krzakami Raczej należy do mocnych i trochę duszących woni, ale w tym przypadku bardzo mi to pasuje. Czasem czuję go, gdy tylko mój nos znajdzie się w pobliżu koszyczka, w której trzymam odżywkę. Miodu nie czuję tu zupełnie.

Działanie
    W parze z nietypowym składem idzie też nietypowe działanie. Odżywka mocno obciąża i na pewno nie każdym włosom to będzie odpowiadało. Moim jest potrzebne, bo są od połowy długości mocno zniszczone i przesuszone. Po H-Nutriginie są bardzo miękkie, miłe w dotyku i pięknie pachną. Są też śliskie w taki sposób, jaki dają silikony. To zasługa tłustych emolientów i pewnie po części filtrów, które na skórze też zostawiają niewchłaniającą się powłokę.
    Niestety odżywka nie podkreśla skrętu, ale też producent tego nie obiecuje. Zresztą żadna z dotychczas używanych odżywek nie wystarczyła sama w sobie do zdefiniowania loków. Żeby to uzuskać, muszę je ugniatać w trakcie suszenia i utrwalić gumą Chaotic.
    Nie dziwi mnie, że dla wielu osób ten kosmetyk okazał się zbyt obciążający, bo dla włosów, które są tylko koloryzowane jest na pewno za ciężki. Nie radzę go nakładać blisko skóry głowy. Lepiej użyć małą porcję odżywki niż musieć potem myć włosy.No i trzeba dobrze ją zmyć.
    Na pewno nie sprawdziłaby się u mnie, gdybym miała włosy tylko farbowane, lub z suchymi końcówkami, ale teraz kiedy są zniszczone, naprawdę polepsza ich kondycję. Co nie zmienia faktu, że nic na świecie ich nie zregeneruje i za jakiś czas pójdą pod nożyczki.

Tubka na zdjęciu jest żółta - to kolor kosmetyku, bo opakowanie jest wykonane z przezroczystego plastiku. Dokładnie widać, ile jeszcze odżywki zostało. Filtry chronią ją przed blaknięciem koloru. Całość jest dość funkcjonalna, wieczko nie sprawia mi żadnych problemów z otwieraniem.

Nie wiem, czy kupię H-Nutrigin jeszcze raz, bo nie będę więcej robiła trwałej. Moje włosy naturalnie są raczej trudne do zniszczenia i do takich planuję wrócić, a wtedy odżywka będzie dla mnie za ciężka.
    Używam tego produktu od: trzech miesięcyIlość zużytych opakowań: jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 5 pochwał. Chcesz pochwalić chimay za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem w porządku
  • Dostałam tą odżywkę na prezent i po przeczytaniu opinii na wizażu miałam już od razu złe nastawienie. Na moich włosach jednak odżywka spisała się dobrze. Włosy po niej są błyszczące, ładnie się rozczesują. Nie znalazłam żadnych minusów, aczkolwiek szału nie ma, więc za tą cenę na pewno jej nie kupię. Ponadto nie wiem dlaczego,ale spleśniała mi cała zakrętka (odżywka trzymana była w kabinie prysznicowej). Nigdy mi się to wcześniej z żadnym kosmetykiem nie zdarzyło...

Chcesz pochwalić Margareta666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Absolutne rozczarowanie!
  • Odżywkę kupiłam skuszona promocją w aptece. Produkt robił dobre wrażenie- ładne opakowanie, zachęcajacy opis, ładny zapach i kolor. Niestety, okazał sie kompletna klapą. Przy nakładaniu na włosy odżywka sprawiała wrażenie masła- lepka i tłusta. Trudno było spłukać ja z włosów. Kiedy to już się udało, włosy były w opłakanym stanie- zlepione i tłustawe. Koszmar, wyrzuciłam ją od razu, nie dałam jej nawet drugiej szansy. Lepsza jest nawet najtańsza odżywka z marketu lub kiosku.

Używam tego produktu od: 1 raz
    Ilość zużytych opakowań: 1 raz

Chcesz pochwalić pompea za czytelną i pomocną recenzję?
  • coś strasznego-szok ZERO GWIAZDEK
  • Zastosowałam ją jedynie raz, dodam, że ostatni raz. W życiu nie miałam gorszej odżywki do włosów.
    Początek zapowiadał się nieźle, miły zapach, przyjemna konsystencja. Problem mialam jednak już w momencie spłukiwania jej z włosów, stały się po prostu tłuste, jakbym wysmarowała je kremem, spłukiwanie zajęło mi prawie 10 min.
    Po wyschnięciu włosy były bardzo obciążone i pierwsza rzecz jaką musiałam zrobić aby zlikwidować efekt chełmu i wyjść rano z domu to umyć je na nowo.
    Problem z przetłuszczającymi włosami utrzymywał się u mnie do 3 mycia włosów!!!
    Zadaje sobie więc pytanie dla kogo jest przeznaczona ta odżywka? Dla kogoś kto ma spalone włosy, extremalnie suche włosy? Nie mam pojęcia.
    NIE KUPUJCIE SZKODA MARNOWAĆ PIENIĄDZE

Używam tego produktu od: 1 raz

Chcesz pochwalić fresia za czytelną i pomocną recenzję?
  • szorstkie włosy ?
  • Dziwna ta odzywka.

Może zaczne od plusów : ładny słodki zapach oraz delikatnosc w stosunku do skóry.

Minusy :

- szorstkie , tępe w dotyku włosy
    - odzywka zamiast je wygładzac w dziwny sposob je napusza.

Nie wiem na jakich włosach moze sie sprawdzic.
    Może złuzyje na same koncowki.

Chcesz pochwalić Arizona za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra.
  • W zasadzie robi to, co powinna robić każda dobra odżywka: nawilża, odżywia, ułatwia rozczesywanie. Jak dla mnie największym jej minusem jest okropne przetłuszczanie się włosów po zastosowaniu - używam 1 lub 2 razy w tygodniu, inaczej musiałabym myć głowę chyba ze dwa razy dziennie (normalnie po umyciu głowy samym Radicalem i spryskaniem mgiełką z tej samej serii wytrzymują bez mycia 2-3 dni). Jak na odżywkę o takiej cenie i niskiej wydajności, to niestety spora plama. Będę jednak szukała czegoś lepszego

Używam tego produktu od: czterech miesięcy

Chcesz pochwalić Literka M za czytelną i pomocną recenzję?
  • do suchych i zniszczonych słaba
  • Nigdy nie miałam nic włosowego z Pharmacerisu, jakże ciekawa byłam tej odżywki i jej właściwości.

Kosmetyk ma wygodne opakowanie w tubce. Ma żółtą, dość lekką konsystencję i nawet przyjemny zapach. Ułatwia rozczesywanie splątanych szamponem włosów. Wydajność również w normie - przy stosowaniu co 1-2 dzień starcza na niecały miesiąc.

I na tyle byłoby zalet. Odżywka, oprócz ładnego opakowania i pomocy w rozczesywaniu, szału nie robi. To, czego w niej najbardziej mi brakuje to to, że nie wygładza, nawet w minimalny sposób moich zniszczonych włosów. Jak dla mnie jest zbyt rzadka, lekka - spłukując ją mam wrażenie, że wcale tam nic nie położyłam. Zwykle po odżywce, nawet takiej do włosów normalnyach, moje suche końcówki stają gładsze i zniszczone kosmetyki nie odstają. Tu niestety sytuacja jest odwrotna - mimo solidnej porcji kosmetyku włosy "pierzą" się, puszą, są szorstkie.
    Tym bardziej jestem zawiedzona, gdyż 3-4 x tańsze odżywki typu Pantene czy Timotei załatwiają sprawę, a droższy Pharmaceris nie.

Ilość zużytych opakowań: kończę 1

Chcesz pochwalić madziarra za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez szału ale i bez tragedii
  • Niedawno skusiłam się na tą nowość od dr Ireny Eris i szczerze mówiąc nie jestem zachwycona

+ brak silikonów
    + nawilża
    +trochę wygładza

- okropny zapach
    - strasznie mała wydajność (starczyła na 2 tyg. przy używaniu co 2 dzień a nie mam bardzo długich włosów)
    - mała pojemność (150 ml) mimo że opakowanie jest oczywiście większe - wypełnione do max.2/3
    - przy tak małej wydajności jest dość droga
    - trzeba ją bardzo dokładnie zmywać bo inaczej pozostawia włosy lekko przetłuszczone
    - trochę obciąża

Raczej więcej jej nie kupię, choć możliwe że znajdą się osoby którym będzie pasować - najlepiej sprawdzić na własnych włosach

Używam tego produktu od: ok.3 tyg

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić viki1988 za czytelną i pomocną recenzję?
  • porażka
  • Przepraszam, ale muszę zepsuć tej odżywce recenzje.
    Dla mnie to koszmar, przede wszystkim dlatego, że bardzo obciąża włosy, wyglądają na przetłuszczone, oklapnięte (moja mama po wysuszeniu przeze mnie włosów powiedziała mi: "ale wysusz sobie jeszcze włosy przed wyjściem" :/). Poza tym nie zauważyłam żadnej regeneracji, nawilżenia, włosy nie są zupełnie odżywione. Poza tym niestety nie ułatwia rozczesywania i jest mało wydajna. Cena także nie powala (25 zł/150 ml), szczególnie przy tej wydajności (słabej)

Z plusów:
    -piękny zapach miodu, długo utrzymujący się na włosach
    -łatwo dostępna

Ja już nigdy więcej jej nie kupię. Teraz używam codziennie żeby ją dokończyć i o niej zapomnieć.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić kotwilka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Genialna!
  • Odkryłam ten produkt przez przypadek. Mama dostała ją jako gratis do zakupów ( w opakowaniu 50 ml).

Mam włosy cienkie, bez objętości, przetłuszczające się u nasady, jednocześnie suche, matowe , "sianowate" na końcach - wynik wieloletniego farbowania, a w przeszłości i rozjaśniania.

Odżywka jest gęsta, kremowa- trochę ciężko się rozprowadza, bałam się, że obciąży włosy. Nic takiego się nie dzieje. Owszem, trzeba poświęcić trochę czasu na dokładne jej spłukanie, ale efekt przeszedł moje oczekiwania. Włosy są niesamowicie miękkie, błyszczące, wygładzone - ale nie obciążone. Wręcz przeciwnie - zaczynają się lepiej układać pod wpływem nawilżenia. Nie zauważyłam, żeby odżywka wzmagała przetłuszczanie się skóry głowy.

Jak dla mnie niespodziewane odkrycie tego roku. Z pewnością kupię jeszcze nie raz

Używam tego produktu od: Około 2 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić madziczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kojący kompres na włosy w trakcie regeneracji
  • Odżywka wpadła mi w ręce po przetestowaniu cudów z Kerastase, Joico, przygód z domowymi miksturami (olejek kokosowy), różnej maści ampułek, odżywek z efektem "węża", jedwabiu, protein etc.

Słowem, nie jestem pewna czy pozostało coś czego nie miałam na włosach, a co miało dać "efekt łał" w upojnej regeneracji.
    Te odżywki do których wracam są w mniejszości Traf chciał, że do tego się szybko nudzę i rzadko kiedy wytrwam z jedną marką po zużyciu jednego opakowania. Jednak na pewno do odżywek, które kupię ponownie należy Pharmaceris.

Działa dokładnie tak jak to opisano, a efekt utrzymuje się dłużej niż do końca dnia. Włosy są "nakarmione", lśniące i ładnie pachną.

Kupię jeszcze nie raz.
    Jak dla mnie bomba
    Używam tego produktu od: pół rokuIlość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Fafikowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • REWELACJA!!! MOJE KWC
  • Te odżywki są najlepsze na świecie!!
    Mam zniszczone włosy i używałam niemalże wszystkiego:
    WAX, Kallos, Mila maska mleczna, Profis, L'oreal profesjonalny i wszelkie sklepowe typu Dove czy Pantene i Gluss Kur a moje włosy mimo podcinania były w coraz gorszym stanie, nawet nie mogłam ich rozczesać po umyciu, łamały się, wypadały, były cienkie i sianowate. Natomiast po tej odżywce mam piękne, lśniące włosy, mięciutkie, pachnące, nie mam problemów z rozczesaniem nawet mokrych włosów. Są w naprawdę coraz lepszym stanie im dłużej jej używam. Ponadto jest mega wydajna, wystarczy jej wziąć odrobinę na moje długie do połowy pleców włosy i się pięknie rozprowadza.
    POLECAM POLECAM POLECAM!! Ta odżywka ratuje włosy. Miałam również odbudowującą (białą) również wspaniała.
    Zakochacie się

Ilość zużytych opakowań: 3 i będzie więcej

Chcesz pochwalić KlaudynkaR za czytelną i pomocną recenzję?