Pharmaceris T, Puri - Sebogel (Antybakteryjny żel myjący do twarzy)

Powiększ Pharmaceris T, Puri - Sebogel (Antybakteryjny żel myjący do twarzy)

Zgłoszony przez damngirl90

Wskazania: codzienne oczyszczanie skóry trądzikowej, przetłuszczającej się, skłonnej do powstawania zaskórników, z istniejącymi zmianami trądzikowymi.
Działanie: łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry wywołane zmianami trądzikowymi. Salicylan sodowy złuszcza zrogowaciałe komórki naskórka. Innowacyjne składniki aktywne hamują reakcje zapalne, poprawiają nawilżenie i miękkość skóry. Kwas migdałowy o właściwościach antybakteryjnych reguluje produkcję sebum, zapobiega powstawaniu zaskórników i nowych zmian trądzikowych.
Efekt: nawilżona i matowa skóra twarzy.

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Coco - Glucoside, Betaine, Glycerin, PEG-18 Glyceryl Oleate / Cocoate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Propylene Glycol, PEG-120 Methyl Glucose Trioleate, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alcohol, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-70 Mango Glycerides, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Disodium EDTA, Mandelic Acid, Sodium Salicylate, Zinc Gluconate, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Tamarindus Indica (Tamarind) Extract, Arctium Majus (Burdock) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Extract, Zinc PCA, Biotin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum, Benzyl Alcohol.

• bardzo dobry
  • Kochany pamięniczku!
    \nJest ich dwóch i nie mogę się zdecydować, którego wybrać, więc wybieram obu, na zmianę.
    \nOch, przykro mi bardzo, ale nie widzę żadnej różnicy między nimi.
    \n
    \nPiszę -być może niezgodnie z zasadami- jedną recenzję dla dwóch żeli do mycia twarzy. Dla Pharmaceris T, Puri-Sebogel oraz Iwostin Purrtin. Wiem, że mają różne składy, ale według mnie i na moją skórę działają tak samo, ba! one wyglądają tak samo i mają podobe opakowania. Używam ich wymiennie. Teraz się zastanawiam, czy potrafiłabym je rozróżnić, gdyby oba były w taich samych butelkach bez etykiety i nie jestem taka pewna.
    \n
    \nŻel jest przezroczysty, ma gęstą konsystencję, dobrze się pieni i porządnie zmywa brud, tłuszcz, makijaż, wszystko. Ładnie pachnie, czysto, świeżo, nienachalnie. Nie wysusza. Opakowania akurat miewam obu z pompką - pompka dobra, nie zacina się.
    \n
    \nKupię na pewno po raz kolejny. Myślę, że oba mogą śmiało iść w konkury z Effaclarem, tym bardziej, że od jakiegoś czasu ten ostatni jakby stracił na jakości.

Chcesz pochwalić winterfox za czytelną i pomocną recenzję?
  • przyjemny
  • Przyzwoity żel, który nie wysuszył mi skóry, nie powodował żadnego ściągnięcia.
    Jego konsystencja jest idealna, nie za rzadka i nie za gęsta, nie szczypie w oczy gdy domywam nim resztki makijażu. Rano do odświeżania skóry fajnie się sprawdza, żeby zmyć nim makijaż trzeba się trochę przyłożyć i najlepiej umyć twarz 2 razy.
    -delikatny zapach
    -wygodne opakowanie
    -przystępna cena
    -wydajny

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić Nessa7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • JESTEM NA TAK!
  • Absolutnie przy nim zostanę jeszcze długo, bardzo długo.
    Poleciła mi go moja dermatolog, do codziennej pielęgnacji mojej twarzy, mam cerę problematyczną, trądzikową, mieszaną, lubiącą się po prostu świecić tam gdzie to najbardziej widoczne, nie mogłam sobie w żaden sposób z tym poradzić, aż w końcu trafiłam! Jestem bardzo zadowolona, używam go już od dłuższego czasu i jak narazie nie zamierzam zamienić na żaden inny żel.
    Stosuję go rano i wieczorem ( mój makijaż zmywa perfekcyjnie, nie mówię tutaj o oczach, jeżeli mam pomalowane wtedy traktuję je płynem miceralnym, ale podkład zmywa się rewelacyjnie).
    Czy nawilża? Ja czuję efekt nawilżenia, moja skóra po umyciu jest mięciutka, milutka w dotyku, zero wysuszenia.
    Co najważniejsze i dlaczego mój numer jeden do mycia twarzy? Mam problemy z tym że moja skóra w niektórych miejscach się czerwieni, ten płyn po prostu wybiela te zaczerwienienia i wyrównuje mój koloryt, wydawać się może to dziwne, ale prawdziwe, dziewczyny jeżeli macie problem z przebarwieniami polecam ten żel!
    Przy dłuższym stosowaniu absolutnie nie wysusza, nie zauważyłam zwiększenia ilości stanów zapalnych, krostek etc. wręcz przeciwnie.
    Do tego wszystkiego łagodzi i koi moje podrażnienia.
    Wiadomo wszystko zależy od człowieka, jednemu służy, drugiemu niestety nie, ale jak dla mnie spełnił wszystkie oczekiwania.
    Dodatkowym plusem jest cena, testowałam również droższe żele i ten najbardziej przypadł mi do gustu.

Używam tego produktu od: nie pamiętam
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić vaslette za czytelną i pomocną recenzję?
  • średni
  • Naprawdę nic nadzwyczajnego Efekt mycia podobny do tanich żeli do twarzy. NIe jest najgorszy ale przeciez to nie o to chodzi aby się cieszyć ,ze nie ejst jak zwykłe mydło do mycią rąk. Efekty:
    cóż cera nie jest ani nawilzona ani nie pozbyłam się jakiś zaskórników, wągrów, krost kompletnie nic!
    Jedynie nie do końca efekt umycia cery bardzo dobrze tak jak np po zastosowaniu Iwostinu czy Sanaflore no ale rozumiem,że to nie jest zel do cery tłustej czy mieszanej i ,że ,,ma nawilżać'' więc nie będzię mocny

Chcesz pochwalić Rerera za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo przeciętny żel.
  • Bardzo przeciętny żel do mycia twarzy.
    Powinnam tu przy okazji wspomnieć o moim rodzaju skóry: buzię mam wrażliwą, mieszaną, problematyczną.

Przejdźmy do plusów:

+ skóra jest czysta, świeża, dobrze oczyszczona.

i tyle.

Minusów jest o wiele więcej:

- Skóra jest napięta, wysuszona.
    - Skład nie dla alergików (a przeciez trądzikowcy do nich należą) - m.in. perfumy, alkohol, itd.itp.
    - Nie pomógł w poprawie cery, nie załagodził niedoskonałości, nie pomógł pozbyć się trądziku.
    - Nie matuje
    - Cena

Ilość zużytych opakowań: 1 duży

Chcesz pochwalić martka2705 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nijaki,oczyszczanie jako takie,zapach ok,cena ok
  • Produkt średni ani dobry ani zły.
    Oczyszcza jako tako,dokupiłam jakieś 2 miesiące temu do serii z pharmacerisa.
    Nie lubię słabego oczyszczania skóry mam wtedy wrażenie że następne kosmetyki nie wchłaniają się tak jak powinny.
    Jest średnio wydajny,ma przyjemny zapach,delikatną konsystencję i niską cenę to tyle z dobrych,generalnie nie mogę go polecić.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić scheherezade za czytelną i pomocną recenzję?
  • Krzywdy nie robi, ale nie zachwyca
  • Żel kupiłam na promocji za 20,79zł. Regularna cena to jakieś 25-27zł. Opakowanie jest przezroczyste, więc cały czas widzimy ile produktu jeszcze nam zostało. Otwarcie nie jest problemem, nie trzeba się bać o paznokcie. Konsystencja jest nie za rzadka, nie za gęsta, ale taka jakby śluzowata. Kosmetyk ten prawie w ogóle się nie pieni, co nie specjalnie mi przeszkadza - nie przepadam za pianą na twarzy. Ma łagodny, nieprzeszkadzający zapach - przypuszczam, że ma on w sobie coś z kwasu migdałowego. Wydajność zależy od tego jak się go używa - tym razem używałam go dość dużo i starczy mi ogółem na jakieś 3 miesiące. Ale jak kiedyś używałam tego żelu z serii R o takiej samem konsystencji itp. to starczył mi na prawie 7 miesięcy. Buzię można umyć nawet małą ilością żelu tak naprawdę.

Pierwsze co zwróciło moją uwagę w tym żelu - to fakt, że wysusza. Chociaż jest to też chyba kwestia przyzwyczajenia skóry. Po paru pierwszych myciach miałam trochę suchych skórek na nosie i czole, odczuwałam również po myciu buzi suchość, o dziwo, dłoni. Później ten dyskomfort minął.

Jeśli chodzi o to, jak myje - generalnie sprawia wrażenie dość delikatnego dla naszej skóry kosmetyku. Pomimo lekkiego podsuszania, nie gwarantuje on takiego dokładnego, dogłębnego oczyszczenia w stylu Effaclaru La Roche-Posay. Już bardziej przypomina mi mój ostatni żel - Pure Camille Yves Rocher, który również tak jakby ślizgał się po skórze, nie oczyszczając jej tak dobrze jak wyżej wymieniony. Po myciu skóra jest idealnie matowa i lekko ściągnięta, napięta. Działanie antytrądzikowe? Cóż w tym kierunku może zdziałać żel - chyba nie za wiele, ale i tak ten chyba minimalnie polepszał sprawę, jeśli chodzi o ilość nowych niespodzianek.

Nie zrobił mi krzywdy, ale też nie zachwycił. Może się sprawdzić w przypadku cery trądzikowej będącej równocześnie skórą tłustą. W moim przypadku był chyba jednak ciut nie dopasowany - w przyszłości sięgnę po łagodniejszy (mniej wysuszający) żel. Liczyłam na trochę więcej - choć sama nie wiem co. Już bardziej do gustu przypadł mi kiedyś ten żel z serii R, wtedy gdy nie miałam tylu niedoskonałości sprawdzał się wręcz idealnie.

Używam tego produktu od: 2,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić Marta___S za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kasa w błoto..
  • Kupiłam zachęcona opinią pani dermatolog. Pokładałam w nim ogromne nadzieje, jednak przeliczyłam się na całej linii..

Używałam przez rano i wieczorem. Już po 2 użyci zawuazyłam podrażnioną skórę w okolicach oczu, jednak myślałam, że jest to spowodowane maścią przepisaną przez dermatologa. Po następnym użyciu pojawiły się czerwone placki, okropnie przesuszona skóra na dodatek piekąca. Jedynie d-pantenol mógł tu pomóc.

Po tych kilku dniach stosowania moge stwierdzić, że jego jedynym plusem jest wydajność - wystarczy nalać malutką kropelkę by wystarczyła na umycie twarzy.

Nigdy więcej...

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 10 ml 1 opakowania

Chcesz pochwalić irreparable za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubiony
  • Jak dla mnie najlepszy, jaki do tej pory używałam. Skuteczniejszy od LRP Effaclar i Vichy oraz setki innych których wypróbowałam.

+ pomaga w walce z wągrami
    + nowych "niespodzianek" jest znacznie mniej
    + nie wysusza skóry (po umyciu delikatne ściągnięcie)
    + nie podrażnia, nawet oczu
    + delikatnie złuszcza martwy naskórek
    + wydajność (wystarczy kropelka)
    + cena (można kupić w SP za około 20 zł w promocji)

Minusów nie widzę.

Ilość zużytych opakowań: dwa całe

Chcesz pochwalić majus90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie walczy z trądzikiem
  • Stosowałam ten żel dość długo z nadzieją, że coś się polepszy. Jednak tak się nie stało. Zwykły żel do mycia twarzy. Skóra jest po nim bardzo napięta, zaczerwieniona, wysuszona. Na pewno nie poprawia stanu cery. Cena nie jest wysoka, ale taki żel wystarczał mi tylko na miesiąc.

Używam tego produktu od: 2 latIlość zużytych opakowań: bardo dużo

Chcesz pochwalić dagmara2205 za czytelną i pomocną recenzję?
  • hmm nic specjalnego...
  • Plusy:
    + wydajny
    + cena
    + daje efekt oczyszczenia skory... jesli chodzi o pozbycie sie reszty makijazu
    + wygodne proste opakowanie
    + fajny w aplikacji

+/- delikatnie wysusza

Minusy:
    - hmm slabo radzi sobie z zaskornikami
    - nie daje mega efektow
    - nie poprawia stanu skory jesli chodzi o blizny i wagry

Używam tego produktu od: uzywalam około pół roku temu
    Ilość zużytych opakowań: 2 cale

Chcesz pochwalić glosna91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Właśnie skończyłam pierwsze opakowanie i jestem pod dużym wrażeniem. Żel ładnie domywa makijaż, oczyszcza , nie uczula i nie wyskakują mi po nim syfki.

Jedyny minus to, że wysusza i ściąga skórę i po jego użyciu koniecznie trzeba nałożyć krem - ale to chyba większość żeli tak działa.

Dzisiaj chciałam kupić kolejne opakowanie, zwiedziłam trzy apteki, ale nie było i na spróbowanie wzięłam płyn micelarny z tej samej serii - Zobaczymy

Cena jest ok, ponieważ żel jest wydajny, wystarczy niewielka kropla, żeby umyć całą twarz.

Używam tego produktu od: Pół roku
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Asiunia1230 za czytelną i pomocną recenzję?
  • wysusza i napina skórę
  • Walcząc z trądzikiem postanowaiłam wypróbowac żel z pharmaceris, który akurat był na promocji. Stwirdziłam, dobra firma może w końcu to będzie ten jedyny - wymarzony. Okazało się że jednak się nie polubiliśmy.
    Faktem jest, że kosmetyk jest bardzo wydajny - bardzo mała ilość wystarcza na wymycie buzi. Zapach może być, faktura żelu też - dla mnie bez jakiegokolwiek znaczenia z tym przypadku. Jednak jego największy minus i to dlaczego to to że potwornie mi napina i wysusza skórę. A ona biedna żeby się ratować che wydzielić jeszcze więcej tego serum...
    Także ani nie mamy nawilżenia, ani zmatowienia ( no chyba, że chwilowe i takie połączone z naciągnieciem uniemożliwiającym mimikę). Dla skóry twarzy jest stanowczo za ostry. Ponieważ nie lubie marnować kosmetyków skończyłam go uzywając do mycia pleców- tam się nadał super.

Chcesz pochwalić pastelowa22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • lepszy niz sie myślałam
  • Na wstępie zaznaczę, że wielbię żel Effaclar LRP za wszystko-zapach, wydajność, cenę i działanie. Zatem każdy inny żel do mycia twarzy ma postawioną wysoko poprzeczkę.

Żel Pharmaceris radzi sobie nieźle. Na niekorzyść działa jego zapach - cytrusowy, bardzo chemiczny, dla mnie nieprzyjemny. Butelka, z której ciężko mi się wyciska żel. Zdecydowanie wolę tuby. Konsystencja - dość rzadka, żel pieni się średnio wystarczająco jak dla mnie. Zmuszona jestem zużyć troszkę więcej żelu, więc wydajność kuleje. Tak, nawet po jednej kropli się pieni, ale jak się nałoży na twarz i próbuje się umyć, to jednak nie wystarcza.

Początkowo moja skóra się trochę buntowała i wariowała, ale nie wiem czy winę ponosi ten żel, ale jednak napotkały go trudne warunki. Obecnie po prawie 1,5 miesiąca używania jestem zadowolona, ale nie na tyle, żeby zakupić kolejne opakowanie. Najbardziej przeszkadza mi zapach.

Nieźle radzi sobie z makijażem, ale jednak wprowadziłam wieloetapowy demakijaż, gdyż parę razy nie dał rady zmyć podkładu long-lasting. Mojej skóry nie wysusza, ale ja od razu po myciu nakładam olbrzymie ilości oleju na noc dla nawilżenia i odżywienia skóry.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić paradiso perduto za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobrze oczyszcza, niestety wysusza
  • Kupiłam go niedawno, ale zdążyłam już "wyłapać" te rzeczy, na które zwracam uwagę w przypadku żelu do twarzy. Więc po pierwsze, to pieni sie dosyc średnio, w prównaniu z LRP Effeclar to mogłabym powiedzieć, że nawet kiepsko, zapach jest świeży i osobiście bardzo mi się podoba. Całkiem w porządku radzi sobie z makijażem, niestety wysusza i ściąga skórę, a producent zapewnia o nawilżeniu... Odejmując dwie gwiazdki, za wydajność i wysuszenie zel otrzymuje ode mnie zasłużoną trójkę. Nie wiem czy kupię go ponownie, myslę, że kiedy się skończy to wrócę do ulubionego LRP.

Używam tego produktu od: niecały tydzień
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie piewszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić BlueBubble za czytelną i pomocną recenzję?
  • wzmaga trądzik
  • Plusy:
    wystarczy kroplę rozetrzeć w dłoniach i jest duzo piany

Minusy:
    nie oczyszcza porów skóry
    ściąga twarz i wysusza ją (nie nadaje się do mieszanej)
    oczyszczenie jest średnie
    nie pomaga na tradzik- raczej zaostrza krostki i znowu są czerwone
    powoduje że po codziennym stosowaniu na twarzy tworzą się podskórne gule
    NASILIŁ MI ZŁAGODZONY TRĄDZIK
    jest bardzo wodnisty

Używam tego produktu od: 3 miesiącyIlość zużytych opakowań: 1 butelka

Chcesz pochwalić Agnieszka987 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 496 raz(y)
  • lepszy niz sie spodziewalam
  • Zel dostałam w prezencie razem z płynem micelarnym i zrobił na mnie o wiele lepsze wrazenie niz plyn.

Zapach troszkę zbyt intensywny i duszący , ale da się przezyc (w skladzie widnieje parfum; wolalabym aby z tego zrezygnowano i by byl bezzapachowy). Nie podoba mi się jeszcze, ze jest bardzo wodnisty i opakowanie brudzi się przy wylewaniu na dłon.

Poza tym są same plusy: dobrze myje cerę. Nie tylko rano po wstaniu z lozka, ale zdazalo mi sie zmywac nim wieczorny makijaz i o dziwo rewelacyjnie dawał radę (na opakowaniu nie ma slowa o tym, zeby mozna bylo nim zmywac makijaz). W ogole nie podraznia skory (a ostatnio zbyt mocno sie opalilam i to dla mnie wazne), nie wysusza jej, skora jest naturalnie matowa i piekna.

Opakowanie jest okropne. Nie znoszę go zarowno wizualnie jak i funkcjonalnie.

Czy kupię ponownie nie wiem. To zel antybakteryjny, a nie potrzebuję takowej ochrony, ale milo sie go uzywa. Szkoda, ze jest taki wodnisty, to chyba przeszkadza mi najbardziej .

Używam tego produktu od: 4-5 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: konczę 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MdM za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porażka
  • Kupiłam ten produkt pod wypływem recenzji i pokładałam jakieś nadzieje w tym produkcie ale to co zrobił ten żel z moją cerą to był armagedon!
    Używałam tego żelu tydzień i odsprzedałam koleżance... po tygodniu stosowania miałam całe czoło w pryszczach! takiego czegoś to nigdy nie miałam, a na brodzie też nie było lepiej
    Po tygodniowym stosowaniu lecze teraz buźke u dermatologa i jest o niebo lepiej póki co a tak w ogóle ten żel jest strasznie "wodnisty" generalnie nie polecam.
    To, że ja odczułam takie nieprzyjemne skutki podczas stosowania tego żelu to nie znaczy, że każdego to może spotkać, niemniej nie chcę go wiecej widzieć na oczy...

Używam tego produktu od: pierwszy tydzień maja
    Ilość zużytych opakowań: nie całe jedno, oddałam koleżance

Chcesz pochwalić honey1989 za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy!
  • Używam tego żelu od ponad pół roku, niestety do mojej apteki przestali sprowadzać ten produkt. Musiałam kupić coś innego i teraz bardzo żałuję, że nie poszukałam tego żelu gdzieś dalej!

Testowałam tysiące żeli do twarzy!
    Mam skórę wysuszoną i podrażnioną antybiotykami, a ten żel bardzo dobrze oczyszczał, delikatnie złuszczał warstwę rogową i te wszystkie suche skórki a przede wszystkim nie wysuszał i nie powodował podrażnień.

podsumowując:
    + nie wysusza
    + nie podrażnia skóry
    + dokładnie oczyszcza i delikatnie złuszcza skórę
    + przystępna cena (w porównaniu z innymi żelami aptecznymi)

Dla mnie hit! kupiłam teraz effaclar i piecze mnie twarz od samego rana...

Chcesz pochwalić florka_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • plusy:
    -dobrze zmywa makijaż
    -ładny zapach
    -niska cena
    -nie wysusza i nie podrażnia cery
    -dobrze się pieni

minusy:
    -wydajność (starczy na max. 3 tyg)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić raspberry_delight za czytelną i pomocną recenzję?
  • mieszane odczucia
  • Całkiem możliwie myje, trochę słabo się pieni i jest mało wydajny. Nie podoba mi się zapach. Nie zauważyłam poprawy na cerze, po myciu trochę ściąga skórę.
    U mnie jest jak zwykły, średni, żel do mycia twarzy.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić imbryka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Kupiłam ten żel gdyż nie miałam pieniędzy na droższy z ivostinu. Jestem nim zachwycona. W 1oo% spełnia moje oczekiwania. Dokładnie oczyszcza, daje uczucie świeżości bez uczucia sciągnięcia skóry. Jest bardzo wydajny i wart swej ceny

Używam tego produktu od: 2 miesiący
    Ilość zużytych opakowań: pół opakowania

Chcesz pochwalić MarieClare za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja
  • Świetnie oczyszcza i matuje. Bardzo wydajny - wart swej ceny. Przyjemnie pachnie, odświeża, naprawdę czuję, że działa. Być może wypróbuję krem z tej serii, póki co, kolejny świetny kosmetyk tej marki.

Ilość zużytych opakowań: 1/2

Chcesz pochwalić bumblebee za czytelną i pomocną recenzję?
  • napewno kupie kolejne opakowanie
  • Pierwszy produkt, który cokolwiek zdziałał.
    Plusy:
    walczy z niedoskonałościami
    zmniejsza widoczność porów
    odtłuszcza [ale nie na długo]
    zapach [wreszcie cos nie pachnie ogórkiem, albo alkoholem]

Minusy:
    wysusza skóre, wiec trzeba nałożyć po kilku minutach krem
    cena [30zł za 200ml]

Chcesz pochwalić mainefetish za czytelną i pomocną recenzję?