Iwostin, Woda termalna

Powiększ Iwostin, Woda termalna

Zgłaszająca osoba: madllen

Woda ta pochodzi z uzdrowiska w Iwoniczu Zdroju o 500 - letniej historii. Właściwości lecznicze wody termalnej z iwonickiego uzdrowiska znane są od 1520 roku, gdzie leczona jest przede wszystkim łuszczyca, wyprysk, atopowe zapalenie skóry, ale też rosacea (trądzik różowaty).
Właściwości:
- Ma wyjątkowe właściwości kojące.
- Łagodzi świąd i wszelkiego rodzaju podrażnienia skóry.
- Dzięki zawartości krzemionki zwiększa elastyczność i odporność naskórka.
- Dzięki zawartości jonów wapnia i kwasu metaborowego ma delikatne działanie ściągające i przeciwzapalne.
- Likwiduje skutki działania twardej wody.
- Ma najmniejszą twardość wśród wód termalnych dostępnych na rynku (8,4 N).

Właściwości fizyko - chemiczne wody termalnej:
pH zbliżone do obojętnego, wodorowęglany 457 mg/l, wapń 49,70 mg/l, krzemionka 11,98 mg/l, kwas metaborowy 9,37 mg/l, magnez 9,70 mg/l.

Cena: ok. 19 zł / 200 ml

• Jest w porządku.
  • Jak każda woda termalna stanowi miły dodatek w pielęgnacji skóry. Cudów nie zdziała ale warto ją mieć, szczególnie w upalne dni- stanowi świetny sposób na odświeżenie cery. Woda termalna jest wydajna, wygodnie się ją aplikuje oraz nie wywołuje podrażnień.

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kejterr za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak każda inna woda termalna - chłodzi w upalne dni
  • Woda termalna Iwostin to woda jak każda inna - Vichy, Avene, La Roche-Posay... Różnica tylko w cenie i pojemności.

Używam wód termalnych w czasie lata - dla ochłody prysnąć twarz, szyję, dekolt, kark. Dotychczas używałam wyżej wymienionych, ale tego lata pomyślałam sobie: po co przepłacać za zwykłą wodę? I zakupilam Iwostin.

Jest taka, jaka być powinna - ma sprawnie działający atomizer, orzeźwia ciało, dostępna chyba w każdej aptece.

Używam tego produktu od: 3 miesięcy (nie codziennie)
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić aklinora za czytelną i pomocną recenzję?
  • OK
  • Woda termalna jak woda. Przyjemnie chłodzi w czasie upalnych dni. Można ją użyć zaraz po przebudzeiu, aby się odświeżyć i dodać twarzy energii. Do plusów należy niewątpliwie dostępność - każda apteka, konkurencyjność - inne wody są o wiele droższe i uwiwersalność kosmetyku. Na minus konsystencja - deszcz zamiast mgiełki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Independentwoman95 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemna
  • Kupiłam tę wodę rok temu w okresie letnim. Głównie po to aby po prostu odświeżyć sobie twarz w okresie upałów.

Oto co zaobserwowałam poczas jej użytkowania:

Zalety:
    - dostępność - praktycznie w każdej aptece
    - w mojej wodzie atomizer jest idealny - powoduje mgiełkę więc chyba zależy od serii
    - świetnie odświeża skórę podczas upałów
    - delikatnie łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry
    - bardzo wydajna
    - cena - za dużą butelkę płaciłam 30 zł i mam jej około połowę

Minusy:
    - brak
    Minusy:

Używam tego produktu od: Lato 2012
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić kudlik_kk za czytelną i pomocną recenzję?
  • czego można oczekiwać od wody?
  • Wody termalnej używam latem w czasie upałów. Zwyczajnie się nią chłodzę. Nie wiem czego można oczekiwać od wody. Może po jej użyciu moja skóra jest bardziej miękka i troszkę nawilżona. Zgadzam się z innymi dziewczynami, że w niektórych opakowaniach atomizer jest do niczego.

Ilość zużytych opakowań: wiele a mam jeszcze do zużycia dwie zgrzewki

Chcesz pochwalić madziusia86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • lany poniedziałek, wtorek, środa...
  • Woda termalna towarzyszy mi już od jakiegoś czasu i aktualnie jest to Iwostin, Do działania nie mam większych zastrzeżeń, chociaż miałam wrażenie, że woda z La Roche-Posay dawała uczucie nawilżenia.
    Ogromnym i dyskwalifikującym tę wodę minusem jest atomizer - jest koszmarny! Wypluwa z siebie zamiast mgiełki wielkie krople wody, które nie mają szansy się wchłonąć. Poza tym takie "wiadro wody" na rozgrzaną słońcem twarz nie jest przyjemne! Działanie na plus, opakowanie na minus.

Używam tego produktu od: używam od miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i ostatniego!

Chcesz pochwalić adastrzyza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra, odswierza,łagodzi
  • Najlepsza woda termalna jakiej do tej pory używałam- a było ich 3-4 rózne rodzaje. Od wody termalnej oczekuje odswierzenia po umyciu- trochę takiego tonizowania, łagodzenia. Woda iwostinu spełnai moej założenia w 100%. Szczególnie upodobąłam swobie małe opakowoanie 50ml, które nosze w torebce, na siłownie, w torebce do samolotu dosłownei wszedzie. Pryska stosunkowo mocno- zdecydowanie mocniej niz produkty innych marek ale mi to odpowiada. Stosunkowo wydajne
    (-) zdarzyło mi sie przy duzych opakowaniach, że przy końcu opakowania woda słabo pryskła, wręcz skraplała się, ale chłopak naprawiał mi to wpuszczajac troche sprezeonego powietrza do środka

Używam tego produktu od: 6-mcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 duże, 5 malych

Chcesz pochwalić simbbelmyne za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętniak
  • To była moja pierwsza woda termalna. Generalnie tego typu produkty używam do ukojenia cery, skóry po depilacji, zwilżania maseczek z zielonej glinki i w takich sytuacjach ta woda spisywała się dobrze. Skóra była po niej rozświetlona, ukojona, sprężysta, zaczerwienienia bladły. Jednak po jakimś czasie woda mi zaśmierdła, pachniała jakimś grzybem, coś obrzydliwego. Musiałam ją wyrzucić, a tego nie lubię. Dodatkowym minusem jest, moim zdaniem, zbyt duże opakowanie i zbyt wielkie krople jakie są rozpylane.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić agniesikk za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie wiem
  • To moja pierwsza woda termalna. Po pierwsze - koi i łagodzi podrażnienia, moja twarz jest odświeżona i 'uspokojona', w duecie z Iwostinem kremem tłustym tworzy zgrany duet.
    Minus: rozpyla za duże krople

Używam tego produktu od: listopad 2012
    Ilość zużytych opakowań: 1 (150ml)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić SensualSeduction za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest ok
  • Działa ???? Wg mnie działa więcej nie mogę wymagać od wody termalnej.. Łagodzi podrażnienia, lekko wyrównuje koloryt skóry i do tego delikatnie napręża skórę. no trudno że to nie jest mgiełka tylko prysznic ale mi osobiście to nie przeszkadza Polecam w walce z trądzikiem !

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże w trakcie

Chcesz pochwalić matcia8887 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tania, ale nie fajna
  • Jeśli chodzi o wody termalne, to dla mnie przede wszystkim liczy się cena i pojemność, ponieważ nie widzę jakoś specjalnie ich działania na twarz. Ta akurat taka jest, ja kupiłam 50 ml za 5 zł i długo ja miałam. ale ma jeden, poważny mankament. Otóż ona nie robi mgiełki, tylko sika cienkim, zbitym strumieniem. Jest to niewygodnie w aplikacji :/ Tu wymięka przy Vichy czy Avene, ale jest polska, więc można to jako tako darować. Może kiedyś kupię znów.

Używam tego produktu od: roku z przerwami

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić varyatka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie sprawdziła się
  • Musiałam ją odstawić po tygodniu stosowania, bo strasznie ściągała mi skórę. Twarz była napięta, nie czułam ulgi tak znaczącej po użyciu wód termalnych.

Kolejnymi minusami są: kiepski rozpylacz z tendencją do zacinania oraz duże chaotyczne krople. Jeden psik równa się niezłemu prysznicowi.

Na mojej skórze zupełnie się nie sprawdziła. Po wypróbowaniu Avene zrozumiałam, jak powinna działać dobra woda termalna.

Ale mój mąż ochoczo korzysta i nie narzeka...

Używam tego produktu od: przez 1 tydz. na początku 2012 r.
    Ilość zużytych opakowań: nie zużyłam opakowania, oddałam mężowi

Chcesz pochwalić atlantis75 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Była idealna dopóki nie znalazłam innej
  • Wody używałam latem do odświeżenia buzi i do utrwalenia makijażu mineralnego

+daje uczucie odświeżenia
    +fajnie nawilża
    +łatwość stosowania(ale to wszystkie wody termalne tak mają
    +cena
    +wydajność
    +dostępność
    +spray się nie zacinał

-dozuje za duże krople, nie jest to mgiełka na pewno -
    -nie działała uspokajająco na cerę

Jeśli ktoś zaczyna przygodę z wodami termalnymi to myślę, że można spróbować i ocenić czy efekt wielkich kropli przeszkadza

Chcesz pochwalić fabiania za czytelną i pomocną recenzję?
  • średni
  • Sama nie wiem co o tym produkcie myśleć. Kupiłam tą wodę na lato , aby odświeżyć moją skórę. Później używałam tej wody zamiast toniku i było ok , ale bez rewelacji. Na początku drażniły mnie te duże krople , ale po jakimś czasie się do tego przyzwyczaiłam.

Fajny gadżet na lato do torebki

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić Karetonoidek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane uczucia
  • Jak dla mnie ta woda po pierwsze rozpyla za duże krople. Ogolnie nie czułam ukojenia a tylko nawilżenie ale chwilowe. Z oparzeniami słonecznymi słabo dawała radę. W samolocie (po urlopie gdy skóra jest wymęczona słońcem i klimatyzacją) również nie dawała rady. Wg mnie troche za słaba.Używam tego produktu od: Już nie używam.Ilość zużytych opakowań: 1 po 150 ml.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Tinka* za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny produkt
  • Używam tej wody już od jakiegoś czasu i jestem z niej bardzo zadowolona. Sprawdza sie u mnie zarówno w upały, jak i do zmywania twarzy wieczorem, ponieważ jestem alergikiem i woda kranowa nie służy mojej wrażliwej cerze. Nie podrażnia mnie, łagodzi pieczenie, szybko się wchłania. Mnie akurat atomizer nie przeszkadza, odpowiada mi taka fontanna Mam zawsze ze sobą malutką buteleczkę, która kosztuje grosze, a w domu drugie, większe opakowanie.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić dominkoo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra
  • Stosuję tą wode juz od 2 miesięcy i jestem zadowolona z jej działania.
    Moja twarz po tej wodzie jest odświeżona i dobrze sie sprawdza na upalne dni.
    Zauwazyłam też, że moja twarz jest napięta i nawilżona.
    Minusikiem jest to, że woda leci dosyć dużym strumieniem, ja bym wolała lekką mgiełke.

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie, 250 ml

Chcesz pochwalić mafioza5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowane tak!
  • To moja pierwsza woda termalna więc może nie mam porównania, ale...!

PLUSY:
    -atmomizer: bardzo mi odpowiada, że (jak to któraś wizażystka napisała) "to nie mgiełka, a wręcz deszcz" hehe
    -duże opakowanie (wystarczyło mi na 2 mc)
    -bardzo pomogła mi na cerę (walczę z zaskórnikami)

Minusy:
    -cena, ale wszystkie wody termalne są drogie...

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić Madeleine_x3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra!
  • Namiętnie używałam jej w upały, parokrotnie w ciągu dnia spryskiwałam nią twarz, Myślę, że jest dość wydajna. Miniaturka kosztowała 5zł i zdecydowanie była tego warta. Na mojej skórze ekspresowo się wchłaniała - jakieś 30 sekund, więc nawet nie było potrzeby usuwać nadmiar chusteczką czy wacikiem. Bardzo ładnie odświeżała, łagodziła i chłodziła, chociaż zostawiała moją skórę ciut suchszą.

Ilość zużytych opakowań: jedna miniaturka 50ml

Chcesz pochwalić Marta___S za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest ok
  • Woda jak woda. Idealna na upały, prawdą jest, że leci jak z "węża ogrodowego" ale gdy potrzeba dobrego orzeźwienia sprawdza się idealnie. Tania i łatwo dostępna. Łagodzi podrażenienia.

Chcesz pochwalić Alyssum za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Jak to woda
  • Woda termalna jak każda inna. Efektów specjalnie nie dostrzegam. Zaletą jest jej cena i polskie pochodzenie. Wadą jest natomiast atomizer w jaki jest wyposażona. To nie mgiełka a wręcz deszcz. Na makijaż raczej się nie nadaje.

Używam tego produktu od: 1 miesiąsa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić elbaa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 8 raz(y)
  • Może być.
  • Woda jak woda. Wiadomo, od innych termalnych różni się składem, ale efekt po użyciu każdej jest identyczny.

na allegro można ją kupić w atrakcyjnej cenie

Rosa jaką rozpyla atomizer ma dość duże krople, ale mnie to zupełnie nie przeszkadza.

Jeżeli komuś bardzo zależy na cenie to duże krople nie robią aż takiej tragedii;P

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Chcesz pochwalić Nathi za czytelną i pomocną recenzję?
  • JEST OK
  • Ciężko odróżnić tę wodę od innych ponieważ niemal wszystkie wody termalne osobiście wydają mi się podobne.

PLUSY:

- bardzo delikatna, nie czuć mrowienia na skórze (mam mrowienie np. po wodzie Vichy) co świadczy o optymalnej ilości minerałów,

- przyjemnie odświeża w gorące dni,

- nawilża optymalnie, choć mogłaby to robić odrobinę lepiej

MINUSY:

- atomizer wypuszcza dosyć dużo wody i wiele ląduje nie na twarzy tylko wokoło.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić glam_boy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Latem niezbędna w torebce
  • Bardzo się cieszę, że odkryłam wodę Iwostinu, bo inne są dużo droższe, a wcale nie zauważyłam, żeby były w czymś lepsze.

+ cena
    + dostępność (apteka)
    + wydajność (opakowanie 50 ml starcza mi na lato)
    + spokojnie mieści się w torebce, zawsze ją mam ze sobą, w czasie upałów jest niezbędna!
    + mam skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień i uczuleń, ta woda koi
    + atomizer jest świetny, spryskuje twarz tak delikatnie, że makijaż nie spływa (delikatna mgiełka, a nie wielkie krople)
    + bosko odświeża

Ilość zużytych opakowań: 2 i trzecie w trakcie (50 ml)

Chcesz pochwalić vrediana za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest ok
  • Miałam już kilka wód termalnych, od kultowej Avene, Vichy aż po Iwostin. Sama bym jej nie kupiła, ale była jako gratis (50 ml) do filtra. I tak sobie używam od kilkunastu dni. Ponieważ jest mała, zabieram wszędzie ze sobą w torebce.
    I uważam, że zadanie swoje spełnia, choć jest dużo bardziej słona niż inne, które stosowałam. Rzeczywiście, dozownik jest trochę badziewny i ciężko się go używa, ale idzie przeżyć. Dobrze tonizuje, chłodzi, nie podrażnia.
    Nie jestem specem w kwestii wód termalnych. Nie odczuwam aż tak wielkiej różnicy. Jednak plusem jest fakt, że jest to polski produkt, warto wspierać nasz rodzimy przemysł kosmetyczny. Nie wiem jednak czy kupię ponownie, bo Avene jest w kwestii wód termalnych dla mnie liderem.

Używam tego produktu od: kilka tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ulinkaaa za czytelną i pomocną recenzję?