Urban Decay, Naked Palette (Paleta cieni do powiek)

Powiększ Urban Decay, Naked Palette (Paleta cieni do powiek)

Zgłoszony przez sabipigeon

Paleta neutralnych kolorów, pozwalająca stworzyć ogromną ilość makijaży, zarówno dziennych, jak i wieczorowych.
W skład zestawu wchodzi 12 cieni, w tym 4 to kolory nowe, dostępne tylko w tej palecie (każdy z cieni o wadze 1,5g = waga pełnowymiarowego cienia tej firmy).
Kolory to:
- Toasted,
- Hustle,
- Creep,
- Gunmetal.
- podwójnie zakończona kredka do oczu 24/7 Glide-On Eye Pencil, kolory Zero - czarny i Whiskey - brązowy (2x0,5g),
- miniaturowa wersja kultowej bazy pod cienie Eyeshadow Primer Potion (3,8ml).

Skład: /Gunmetal/ Talc, Ethylhexyl Palmitate, Zinc Stearate, Polyethylene Terephthalate, Methylparaben, Acrylates Copolymer, Propylparaben.
/Sidecar/ Polyethylene Terephthalate, Talc, Ethylhexyl Palmitate, Zinc Stearate, Acrylates Copolymer, Methylparaben, Propylparaben.
/Half Baked/ Ethylhexyl Palmitate, Talc, Zinc Stearate, Methylparaben, Propylparaben.
/Sin, Smog, Toasted/ Talc, Ethylhexyl Palmitate, Zinc Stearate, Methylparaben, Propylparaben.
/Darkhorse, Hustle, Virgin/ Talc, Ethylhexyl Palmitate, Zinc Stearate, Phenoxyethanol, Sodium Dehyroacetate, Sorbic Acid.
/Buck/ Talc, Zinc Stearate, Ethylhexyl Palmitate, Phenoxyethanol, Sodium Dehyroacetate, Sorbic Acid.
/Naked/ Zinc Stearate, Dimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Magnesium Carbonate, Phenoxyethanol, Sodium Dehyroacetate, Sorbic Acid.
/Creep/ Talc, Ethylhexyl Palmitate, Zinc Stearate, Phenoxyethanol, Sodium Dehyroacetate, Sorbic Acid, Tin Oxide.
Wszystkie cienie mogą zawierać: CI 77019 (Mica), CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77491/CI 77492/CI 77499 (Iron Oxides), CI 77007 (Ultramarines), CI 75470 (Carmine), CI 77742 (Manganese Violet), CI 77510 (Ferric Ferrocyanide), CI 77288 (Chromium Oxide Greens), CI 77289 (Chromium Hydroxide Green), CI 77163 (Bismuth Oxychloride), CI 77000 (Aluminum Powder), CI 77400 (Bronze Powder), CI 19140 (Yellow 5 lake), CI 42090 (Blue 1 Lake).

Cena: ok. 200zł / 12x1,5g

• bombkowo-świecący bubel, jakich mało
  • Kiedy kupiłam ze strony Sephory paletkę NAKED byłam już posiadaczką palety NAKED3 i NAKED2 basics. Myślałam, że skoro ta jest tą pierwszą, wychwalaną, to konsystencja cieni będzie jeszcze bardziej gładka, kremowa, niepyląca. O, ja naiwna!

Ta paleta wg. mnie prawie nie nadaje się do użytku. Cienie nakładają się w plackach, tworząc nieestetyczne prześwity. Jestem przyzwyczajona do otrzepywania pędzelka o brzed opakowania przed nałożeniem koloru na oko, ale te cienie mimo takiego zabiegu osypują się jak nienormalne. Po skończonym makijażu całą twarz mam usypaną pyłem z cieni nie tylko ciemnych, ale też i jasnych. Na dodatek na oku wyglądają bazarowo, pudrowo i tandetnie. Dodatkowo moim zdaniem te kolory prawie do siebie nie pasują, kiedy już są nałożone.

Nie ma mowy, że kupiłam podróbkę, bo, jak już wspomniałam, zamawiałam ze strony Sephory.

Daję jej 2 gwiazdki tylko ze względu na to, że jak uda się je nałożyć tak, żeby efekt był zadowalający to trzymają się długo i cień Smog jest przepiękny (chociaż też nie najwyższych lotów).

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić Freia123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wyleczona z paletek cieni naked
  • Moje pierwsze zetknięcie z marką Urban Decay to paletki Naked flushed – rewelacyjne, później pomadki – fajne, paletka Naked Basic – taka sobie (ale winiłam za to małą ilość kolorów) więc w końcu zakupiła paletę cieni Naked I.
    Obecnie palety Naked I mają dodawane: dwustronny pędzelek – spokojnie da się nim wykonać makijaż oczu, choć znam lepsze pędzle, oraz próbki 4 baz do cieni (jeszcze nie odpakowałam bo używam na co dzień bazy lumene z której jestem zadowolona).
    Sama paletka rozczarowała mnie małą różnorodnością kolorów – niby wiedziałam z netu, że są w niej odcienie o ciepłej tonacji i sporo brązów ale oglądając te kolory na przeróżnych stronach stwierdziłam że z tych 3 paletek ta i tak jest najbardziej różnorodna no bo przecież są bardzo jasne, średnie i ciemniejsze odcienie, jest złoto – żółtawe i bardziej rdzawe , odcienie szampańskie – jaśniejszy i taki bardziej różowy, taki wpadający w śliwkę, jest coś niebiesko-szarego, ciemnobordowo-brązowego (w moich oczach tak to się mniej więcej prezentowało) – no i jak patrzy się na te cienie w palecie to faktycznie każdy jest inny – jednak gdy zaczyna się je nakładać i blendować finalnie ZAWSZE makeup wygląda podobnie – dziwne zjawisko bo tu nie chodzi o to że one są słabo napigmentowane ale chyba o to że każdy ma w sobie taką specyficzną perłowość która czyni je bardzo do siebie podobne.
    Na plus trzeba przyznać, że cienie łatwo się nakłada i blenduje i są trwałe ale nie jest to paleta tak uniwersalna jak myślałam i mi osobiście zdecydowanie nie wystarczy tylko ona – maluję się nią dopiero od tygodnia (tylko nią by wyrobić sobie zdanie i przekonać się do niej) ale powiem szczerze, że już mi się nudzi bo choć nie gustuję w jakiś zwariowanych, skąplikowanych i kolorowych makeupach oczu to ile razy można wyglądać tak samo - kobieta zdecydowanie zmienną chce być

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić monikab1984 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Cienie utrzymują się na powiekach wiele godzin. W połączeniu z bazą duet nie do zdarcia. Dobrze się blendują, nie osypują się. Moim ulubionym odcieniem okazał się Half Baked, który w pierwszej kolejności został przeze mnie zdenkowany (rip) i jak na razie nie znalazłam żadnego godnego odpowiednika. Cienie pięknie podkreślą każdy kolor oczu, a w szczególności niebieskie, zielone i szare. Warte swojej ceny.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

Chcesz pochwalić Kukusianka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Piękne kolory, fatalny pędzelek.
  • Oczywiście do zakupu tej palety zachęciły mnie entuzjastyczne recenzje! Sama nie wiem, spodziewałam się cudów, a dostałam po prostu dobre cienie.

Kolory są piękne, bardzo intensywnie napigmentowane i mają fajną, miękką konsystencję. Cienie nie zbierają się w załamaniu powieki, nie blakną, nie zmieniają koloru, od rana do wieczora wyglądają pięknie. Niestety, niektóre kolory (zwłaszcza te brokatowe) przy nakładaniu osypują się dosyć intensywnie. Największą wadą palety jest w moim mniemaniu dołączony do niej pędzelek. Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że jest to najgorszy pędzel jaki kiedykolwiek miałam w rękach. Nie przesadzę jeśli powiem, że jest on gorszy nawet od tych pędzelków dostępnych w każdej drogerii za kilka złotych. Cienie nie chcą się go trzymać, osypują się podczas nanoszenia na powieką, a jeśli już uda się je nanieść, to bardzo nieregularnie. Naprawdę, trzeba się namęczyć żeby zrobić nim piękny makijaż. Ja jestem fanką naturalnych pędzli Inglota i właśnie ich używam do robienia makijażu z paletką Naked. Za małą wadę uważam też ilość cieni perłowych, wolałabym jeszcze jeden mat w jakimś ciepłym, jasnym kolorze, który umożliwiłby mi wykonanie naturalnego makijażu nude. Ogólnie jestem zadowolona, cena jak za 12 cieni dobrej jakości też nie jest porażająca.

Raczej nie skuszę się na Naked2 i 3, ale z pewnością zakupię jeszcze Naked Basic.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ma_lyna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 69 raz(y)
  • Ukochana od lat
  • Ze wszystkich 3 palet naked to wlasnie naked 1 jest od lat moim niekwestionowanym hitem.

Nigdy nie zdarzylo mi sie zeby ktoras z klientek byla niezadowolona z makikazu tymi cienami.

Pierwsza naked mialam ze Stanow i zuzylam ja calutka. Przez dobrych kilka lat malowalam regularnie ;-)

Od wczoraj mam znowu palete naked. Teraz tylko na uzytek wlasny. Nic sie nie zmienila. Jest najlepsza paleta ever.

Wiem ze cienie czasami zbyt mocno sie blenduja i widac slabe przejscie koloru ale w polaczeniu z innymi cieniami lub matami z naked basic 1 lub 2 makijaz wychodzi rewelacyjny

Cienie sa doskonalej jakosci, lekko wilgotne przez co nie pyla.

Z baza urban decay naprawde nie do zdarcia.

Kopia w postaci mua undressed jest bardzo podobna. Ale wykonczenia ciebi ud nie da sie podrobic

Cienie sa rowniez delikatne. Nie podrazniaja moich bardzo wrazliwych oczu. Wlasnie z tego powodu nie wroce do MUA- okropnie mnie podraznialy i uczulaly.

Kultowa paletka kupiona na aktualnie trwajacej promocji w sephorze -30%. 140 zl za naked? Rewelacja!!!!

Używam tego produktu od: wiele lat a teraz ponownie
    Ilość zużytych opakowań: zaczynam drugie

Chcesz pochwalić elyon za czytelną i pomocną recenzję?
  • Absolutnie genialna
  • Kocham tę paletę. Kupiłam ją używaną trochę taniej i bardzo się z tego cieszę. Cienie są wyjątkowo dobrej jakości. Są lekko mokre w konsystencji, dzięki temu pięknie się rozcierają. Są trwałe, nie tracą koloru ciągu dnia, nie osypują się (poza drobinkami z Sidecar). Szkoda tylko, że tak dobrze się rozcierają, że czasami aż zlewają ze sobą. Największym minusem jest oczywiście cena.

Chcesz pochwalić varyatka za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetna jakość !
  • Kiedy stanęłam przed wyborem, którą wersję wybrać, nie mogłam się zdecydować. W końcu padło na klasyka.

+ cienie doskonałej jakości, pudrowe, cudownie się aplikują
    + bardzo długotrwałe, u mnie wytrzymują od rana do wieczora, nie zbierają się w załamaniach
    + mamy w czym wybierać cienie od dziennych po wieczorowe

Ja nie zauważyłam żadnych minusów. Dla jednych może to być opakowanie produktu (brudzi się) ale dla mnie liczy się sama jakość cieni, nie oceniam opakowania. Nie sprawdza się u mnie dołączony pędzelek i go po prostu nie używam i to też nie umniejsza cieniom

Chcesz pochwalić Gabowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • zakochana w Urban Decay
  • Zakochana w marce, mam mnóstwo ich produktów postanawiam wyrazić swą opinie

Naked jest jedną z lepszych, ale faworytem moim jest Naked 3.

NAKED Ma ciepłe kolory, osobiście lubię się w ciepłych kolorach stąd przypadła mi do gustu.

Każdego koloru używam po trochę nie mam faworyta.

Cienie nie osypują się, trwałość wybitna, z primerem bądź nie mam je cały dzień na powiece w nienaruszonym stanie.

Absolutnie warta swojej ceny!!!

Muszę przyznać się do pewnej słabostki:
    Siedzę tylko na allegro czekając, aż coś nowego mój sprzedawca wystawi - mam już nawet zniżke jako stały Klient, co prawda to jedynie 5% ale przy takich cenach robi pewną kwotę, czasami wynegocjuję wysyłke za darmo

Używam tego produktu od: od miesiąca

Chcesz pochwalić jaqlin za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 4 raz(y)
  • 100% solidność
  • Uważam, że cienie z tej paletki są najlepszymi cieniami, jakie dostępne są na rynku. Nałożone na powiekę, zarówno z bazą jak i bez, trzymają się na niej cały dzień bez najmniejszego uszczerbku. Doskonale się je rozciera, nie osypują się. Mają piękne, uniwersalne kolory. Pół gwiazdki odjęłam za fakt, iż przeważają w nich ciepłe odcienie co może być niewątpliwie sporym ograniczeniem, z tego samego powodu ich więcej nie kupię. Osobiście wolę paletkę naked 2.

Chcesz pochwalić Newra za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kocham i uwielbiam!
  • Naked była moją pierwsza paletą od UD i to była miłość od pierwszego wejrzenia i początek bardzo obiecującej znajomości

W jednej palecie mam cienie, których używam do zwykłego, dziennego makijażu jak i te do mocniejszego, imprezowego gdzie zależy mi na efekcie WOW. 12 kolorów, które są dobrane do siebie idealnie - możemy je dowolnie parować a i tak będą wyglądać pięknie i elegancko.

Do tego trwałość - jestem wręcz zachwycona tym, jak trwałe są te cienie. Nawet bez bazy radzą sobie rewelacyjnie. Pigmentacja na najwyższym poziomie - kolory są żywe, nie blakną w ciągu dnia.

Naked jest dość droga. Ale jednak takiej palety nie zużywa się w rok. Ja swoją mam już ponad dwa lata i w najczęściej używanych odcieniach widać lekkie dołki. Zakup zdecydowanie się opłaca.

Welurowe obicie kasety jest ładne ale problematyczne - przyciąga kocie kłaki jak magnes, niezależnie od tego, czy paleta jest schowana w szufladzie czy leży na wierzchu.

Polecam z czystym sercem. Można z pomocą Naked pomalować się do pracy, na randkę, do teatru, na imprezę, na koncert... Warunek jest jeden - trzeba lubić brązy i wszystkie jego odcienie

Używam tego produktu od: dwócj lat

Chcesz pochwalić sweet tooth za czytelną i pomocną recenzję?