Farmina, Retimax 1500, Maść ochronna z witaminą A

Powiększ Farmina, Retimax 1500, Maść ochronna z witaminą A

Zgłoszony przez negri

Retimax 1500 wskazany jest do miejscowego stosowania na skórę w stanach jej odwodnienia i suchości, w przypadku łagodnych podrażnień, otarć lub łuszczenia się naskórka. Działa regenerująco na naskórek po lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust, wspomagając naturalny proces gojenia. Używany ochronnie u dzieci, zapobiega pieluszkowym podrażnieniom skóry. Idealny do stosowania po opalaniu, korzystaniu z solarium, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych.
- Odżywia skórę dzięki zawartości witaminy A, będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek.
- nawilża głęboko skórę
- chroni skórę i pozostawia uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Produkt przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie.

Skład: Petrolatum, Aqua, Lanolin, Mineral Oil, Paraffin, Beeswax, Magnesium Stearate, Retinyl Palmitate

Cena: 3zł / 20g
/s/

• Do zadań specjalnych
  • Retimax to ostatnia deska ratunku, gdy nic innego już naprawdę nie pomaga. Łagodzi podrażnienia, nawilża i natłuszcza skórę, automatycznie poprawia się jej koloryt, wygląda po prostu zdrowiej. Tłusty i ciężki w rozprowadzaniu, ale też nie jest raczej do stosowania na co dzień. Ja traktuję Retimax jako coś w rodzaju maseczki, raz na jakiś czas używam go na noc, bo bardzo długo się wchłania. Ale za to rano budze się z piękną, promienną skórą.
    Zimą stosuję także na spierzchnięte dłonie, czasem do stóp.

+ mega nawilżenie
    + cena
    + łagodzi podrażnienia, bledną zaczerwienienia
    + poprawia koloryt skóry, przestaje być szara i zmęczona
    + koi ściągniętą, piekącą skórę
    + jako jedyny pomaga tak naprawdę na ekstremalnie spierzchnięte dłonie
    + wygładza bardzo płytkie zmarszczki, te od bardzo suchej skóry

- trudno się rozprowadza
    - trudno zmyć niewchłonięte resztki

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić jie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubieniec na długo
  • Maść jest naprawdę świetna i wielozadaniowa:

+ doskonale nawilża
    + koi skórę po goleniu
    + przynosi ulgę w poparzeniach słonecznych
    + dobrze regeneruje spierzchnięte usta
    + jest niesamowicie wydajna
    + tania
    + wygodne opakowanie

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić Madzia94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Doskonała maść ratunkowa za grosze
  • Ta maść wiele razy dosłownie uratowała mi skórę. Mam od zawsze problem z suchą i skłonną do podrażnień cerą. Zawsze, kiedy ma kryzys ratuję ją tym produktem. Retimax nałożony na noc wygładza, zmiękcza i koi skórę. Stosowałam już wiele aptecznych specyfików, kremów na receptę i innych cudów, a żaden nie poradził sobie tak jak on.
    Ma tłustą konsystencję, więc raczej nie nakładam go rano (chyba, że mam mega przesusz), ale w końcu to maść.
    Cena po prostu śmieszna. W Krakowie 4 zł, w Kołobrzegu 5 zł, w Myślenicach 3,5 zł.
    Jestem zachwycona.

Ilość zużytych opakowań: 6 tubek

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić hedgehog_in_the_fog za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 4 raz(y)
  • tani solidny nawilżacz
  • Stosuję pod oczy na noc - świetnie nawilża, wygładza i odżywa skórę (uwaga - wmasowujemy od zewnątrz do wewnątrz W ciągu dnia dodaję kropkę maści do kremu pod oczy. Myślę, że maść ma szersze zastosowanie i tak jak pisały moje poprzedniczki można ją nakładać na wszelkie potrzebujące nawilżenia, natłuszczenia strefy ciała. Jest tania i bardzo wydajna, z dostępnością różnie. Myślę, że warto mieć ją pod ręką, a zwłaszcza w skrajnych warunkach pogodowych

Chcesz pochwalić Veida za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezawodna, niezastąpiona!
  • O Retimaxie napisano juz chyba wszystko... Postanowiłam więc podpisac się wszystkimi konczynami pod pozytywnymi opiniami na temat smarowidła... Jest to produkt uniersalny sprawdzający się w swej roli znakomicie. Idealny na suche partie ciala takie jak dlonie, łokcie, stopy, z którymi (suchosciami)rozprawia się znakomicie. Świetny do zmiekczenia i nawilzenia skórek wokól paznokci. Idealny do spierzchniętych ust. Super radzi sobie z łagodzeniem zaczerwienień, krostek czy ukąszeń owadów. Niezastąpiony jako preparat łagodzący skórę po kapielach slonecznych...Cudowny nawilżacz, wygładzacz i uelastyczniacz skóry. Eliminuje drobne zmarszczki, równiez te pod oczami...Raz w tygodniu funduje mej tłustej cerze konkretną dawkę witaminy A i nawilzenia, racząc ją na noc recenzowanym mazidlem. Rano budzę się z miekką, gładką i dobrze nawilzoną cerą. Z masci najbardziej jednak zadowolone sa moje stopy,z którymi równiez jak Recenzentka nizej, mialam problemy...Suche, szorstkie, popękane... Trudno było mi znalesc produkt, który poradzi sobie z nimi. Retimax 1500 okazał się dla nich wybawieniem. Zmiekczył, nawilzył i wypiegnował je w sposób, jaki zaden inny produkt tego nie zrobił...Retimax jest produktem niezbędnym i niezastapionym w mojej kosmetyczce, który nie raz uratował mą skórę w jej kryzysowych momentach A cena? Nic tylko kupowac i smarowac

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: konczę drugie...

Chcesz pochwalić Nathaliee85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • W KOŃCU CUDO DLA MOICH STÓP
  • PO WIELOTENICH TESTOWANIACH I WYDANIU MAJATKU NA KREMY DO MOICH STWARDNIAŁYCH, ROGOWACIEJĄCYCH STÓP PRZYPADKIEM TRAFIŁAM NA TO CUDO.
    UŻYWAŁAM JUŻ KIEDYS MAŚCI Z WIT A ALE TA JEST CAŁKIEM INNA A REZULATY PIORUNUJĄCE
    POSMAROWAŁAM STOPY NA NOC, ZAŁOŻYŁAM SKARPETKI A RANO NIE MOGŁAM UWIERZYĆ CO WIDZĘ, MOJE STOPY GŁADKIE, MIĘKKIE JAK PUPCIA DZIECKA,NAWET NIE MARZYŁAM ŻE KIEDYŚ COŚ MI TAK POMOŻE
    SMARUJĘ CODZIENNIE NA NOC, RAZ NA JAKIS CZAS UŻYWAM PUMEKSU PODCZAS KĄPIELI I MAM STOPY O JAKICH ZAWSZE MARZYŁAM.
    PRZY OKAZJI MOJE DŁONIE SĄ TERAZ MEGA GLADKIE

Używam tego produktu od: 2 TYG
    Ilość zużytych opakowań: POŁOWA

Chcesz pochwalić aalicja28 za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 56 raz(y)
  • Najlepsza i dobra na wszystko.
  • Retimax 1500 to najlepsza maść z witaminą A na rynku. Jest naturalnym odmładzaczem

Świetna na popękane i spierzchnięte usta - po nocy są wygładzone, pulchne i odżywione

Idealna na suche partie ciała łokcie, kolana itp

Świetna na zmarszczki - wygładza je

Nie zapycha, leczy drobne krosty trądzikowe, idealna kiedy ktoś leczy się izotekiem czy tego typu cięzkimi lekami na trądzik

Regeneruje skórki wokół paznokci, wzmacnia je

Świetna jako kompres do rąk i stóp

Cudownie leczy poparzenia od żelazka, słońca po solarium

itp. itd.

Cudo za niecałe 4 zł.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić elyon za czytelną i pomocną recenzję?
  • tanie cudo
  • Bardzo wydajna, w ciągu 3-4 miesięcy zużyłam jedno opakowanie, za które zapłaciłam jakieś 3 złote.

Idealna na przesuszone usta i dłonie
    Pozostawia uczucie lekkiego natłuszczenia ale nie klei się
    Bezzapachowa, nie brudzi, nie pozostawia śladów
    Nie podrażnia, ładnie koi skórę (również po goleniu)
    Przyśpiesza gojenie i regenerację skóry.
    Idealna na mrozy, zimny wiatr.

Dla mnie niezbędna.

Używam tego produktu od: kilka miesiecy

Chcesz pochwalić wyzgielicha za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezbędna
  • Retimax ma nawięcej witaminy A i uznaję go za "pierwszą pomoc" dla twarzy: po mrozach, wiatrach, przesuszeniu, opalaniu, podrażnieniu, czy nawet bez powodu twarz posmarowana tą maścią odżywa i nabiera miękkości. Oczywiście nie nadaje się na dzień (chyba że po domu) czy pod makijaż, ale coś za coś Polecam każdemu kto jeszcze nie próbował!

Używam tego produktu od: dawien dawna
    Ilość zużytych opakowań: 4 albo więcej

Chcesz pochwalić mahalkata za czytelną i pomocną recenzję?
    Chwalona: 317 raz(y)
  • Świetny preparat na wszystko
  • Tego kosmetyku nie znałam, słyszałam tylko o Dermosanie, ale któregoś dnia czytając forum kosmetyczne, znalazłam informację, że przecież kosmetyk zawierający maksymalną dawkę wit. A jest w aptece za trzy złote. No i ruszyłam w miasto, żeby sprawdzić, czy można to kupić. Udało się, jest wszędzie

Kosmetyk jest gęstym kremem- maścią w kolorze białym, trudno wyciska się z tubki. Nie szkodzi, działanie jest cudowne- zwłaszcza na łokcie i kolana, bo efekty przeszły moje oczekiwania. Taka dawka tłuszczu i retinolu wygładzi każdy suchy kawałaek skóry

Preparat nadaje się również do smarowania twarzy, oczywiście na noc. Gdybyśmy mieli prawdziwą zimę, taka kuracja byłaby jak znalazł. Zdarza mi się posmarować tym kosmetykiem okolice oczu na noc i efekty są zbliżone do tego, co daje nam dobry krem dedykowany skórze wokół oczu, tzn. nawilżenie i uczucie "grubszej skóry".

Można smarować nim również dłonie i stopy na noc, suche pięty i tego typu zjawiska, maść jest bardzo skuteczna właściwie na wszystko.

Używam tego produktu od: 3 mies.
    Ilość zużytych opakowań: 2x 30 g

Chcesz pochwalić cora za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij