Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Powiększ Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Zgłoszony przez negri

Retimax 1500 wskazany jest do miejscowego stosowania na skórę w stanach jej odwodnienia i suchości, w przypadku łagodnych podrażnień, otarć lub łuszczenia się naskórka. Działa regenerująco na naskórek po lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust, wspomagając naturalny proces gojenia. Używany ochronnie u dzieci, zapobiega pieluszkowym podrażnieniom skóry. Idealny do stosowania po opalaniu, korzystaniu z solarium, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych.
- Odżywia skórę dzięki zawartości witaminy A, będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek.
- nawilża głęboko skórę
- chroni skórę i pozostawia uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Produkt przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie.

Skład: Petrolatum, Aqua, Lanolin, Mineral Oil, Paraffin, Beeswax, Magnesium Stearate, Retinyl Palmitate

Cena: 3zł / 20g
/s/

• Śmierdzioszek do zadań specjalnych
  • Sięgnęłam oczywiście z ciekawości skuszona opiniami wizażanek.

Nie podoba mi się w niej to, że tubka starym zwyczajem jest metalowa i w trakcie zużywania łatwo ją przerwać i tym samym pokaleczyć sobie dłonie.

Druga sprawa to zapach. Jest paskudny. Czyste petroleum i zero jakiejkolwiek nuty zapachowej. Ociupinka by się jednak przydała.

Radzi sobie znakomicie z mega przesuszoną lub zaczeriwenioną skórą. Wybawił moją twarz z mega odstających skórek już po dwukrotnym użyciu. Żadne inne olejki nie dawały rady.
    Bałam się jednak stosować dłużej, by nie zapchał.

Świetnie radzi sobie z przesuszonymi przez wiatr dłońmi.

Używam tego produktu od: 2 m-ce

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Natuś-77 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Po prostu świetny, nic dodać, nic ująć.
  • Po prostu cudowna.
    Kosztuje grosze (w granicach 5 zł), a wystarcza na naprawdę długo. Ja ją kupiłam bodajże rok temu (?), jak nie nawet dawniej a zostało mi około 1/4 opakowania. W okresie jesienno - zimowych stosuję ją codziennie, jak nie nawet kilka razy dziennie.
    Najlepiej sprawdza się na usta - działa lepiej niż nie jedna pomadka.
    Jak najbardziej mogę się zgodzić z informacją na opakowniu, że odżywia, nawilża i chroni.
    Jest ona dość tłusta, więc na dzień na twarz się średnio sprawdza, ale na noc jak najbardziej stosuję, rano twarz jest przyjemna i miękka w dotyku jak pupcia niemowlaka.
    Czy kupię ponownie? Zdecydowanie tak i jak najbardziej będę ją polecać każdemu.

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: nie całe jedno

Chcesz pochwalić snoopy4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy balsam do ust
  • + cena
    + dostępność
    + świetnie, na długo nawilża i regeneruje usta, dobry też do kącików,
    + doskonale radzi sobie z przesuszonymi dłońmi, łokciami, itp.

- opakowanie ciągle mi się dziurawi, wręcz rwie,
    - aplikowany na twarz i szyję podrażnia i powoduje zaczerwienienia.

Podsumowując, świetny jako balsam do ust i do nawilżenia przesuszonych obszarów ciała, ale nie polecam jako krem do twarzy, u mnie powoduje zaczerwienienia i jest za tłusty, by stosować pod makijaż, może dla osób, które mają mniej wrażliwą skórę sprawdzi się jako krem na noc Ogólnie jest bardzo OK

Ilość zużytych opakowań: 8 opakowań

Chcesz pochwalić Agatha123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo, bardzo dobry produkt
  • Bardzo lubię ten produkt. Stosuję na moje suche dłonie. Smaruję na noc grubszą warstwę i zakładam bawełniane rękawiczki. Rano skóra jest nawilżona, gładka, ma ładny odcień.

Ma więc prawie same plusy: duża dostępność, niewielka cena, świetne działanie. Minusem jest tylko to, że ma dosyć tępą konsystencję. Poza tym jest bardzo OK.

Ilość zużytych opakowań: pięć

Chcesz pochwalić gosiak_26 za czytelną i pomocną recenzję?
  • do zadań specjalnych
  • Maść do zadań specjalnych - w pracy myję i dezynfekuję ręce dziesiątki razy dziennie, moja skóra, zwłaszcza zimą, bardzo od tego cierpi. Retimax jest niezastąpiony! Poza dłońmi, stosuję na łokcie i kolana, stopy. Jedyną wadą jest to, że dość opornie się wchłania.

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 tubki

Chcesz pochwalić czarna_koralina za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Krem uzywam od wielu lat. Sprawdza sie.
    plusy :
    -swietnie nawilza i natluszcza,
    -likwiduje suche skorki, regeneruje przesuszona skore,
    -doskonaly na twarz, do rak, do stop, wielofunkcyjny.
    minusy:
    -tepa, trudna w rozsmarowaniu konsystencja.

Do zadan specjalnych.

Używam tego produktu od: 7 sztuk
    Ilość zużytych opakowań: od kilku lat

Chcesz pochwalić Dora35 za czytelną i pomocną recenzję?
  • POLECAM POLECAM dla całej rodziny
  • Ja tez podpisuję się pod tymi pozytywnymi opiniami. Polecam dla wszystkich. W mojej rodzinie nawet mało wierzący mąż zaczął stosować na egzemę na opuszkach i nie od razu ale z czasem jest lepiej.
    Ja używam wszędzie na twarz, pod oczy, na usta, łokcie, piety , po depilacji , u 3 letniego synka z AZS u 8 letniej córci na łokcie, tylko u mnie co za dużo to nie zdrowo więc z umiarem.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 9-10

Chcesz pochwalić dasia25 za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja
  • Retimax odkryłam przypadkiem na wizażu, całkiem niedawno i bardzo żałuję, że tak późno. Maść stosuję przede wszystkim na wszelkie podrażnienia skóry, także na zapalenie mieszków włosowych po depilacji, stany atopowe (głównie łokcie), na miejsca suche i bardzo często na skórę pod oczami, która jest w moim przypadku bardzo sucha. W przypadku suchości skóry maść przynosi ulgę prawie natychmiast, w przypadku zapalenia mieszków włosowych trzeba być trochę bardziej cierpliwym, ale już po dwóch dniach jest wyraźna poprawa. Warto też spróbować smarowania skórek wokół paznokci - zdecydowanie poprawia ich kondycję a kosztuje znacznie mniej niż bardziej skomplikowane wynalazki.
    Maść jest oczywiście tłusta, dlatego raczej nie nadaje się pod makijaż - choć ja stosuję ją pod oczy także pod makijaż, w niewielkiej ilości, mam wrażenie że wtedy moja skóra w tym miejscu znacznie mniej się przesusza w klimatyzowanym, ogrzewanym biurze. Nie uzyskałam takiego efektu po żadnym kremie.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić queengloria za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudeńko za grosze
  • Już jesienią moje biedne rączki wołają o ratunek wtedy tylko ta maść im pomaga.Jedno nałożenie na noc i rączki jak nowe.
    Stosuje również na nogi,bo po rajstopach skóra bardzo mnie swędzi

Jedyną wadą jest to że maść nie nadaje się na dzień bo jest bardzo tłusta ale mi to nie przeszkadza bo i tak większe zabiegi pielęgnacyjne stosuje na noc.

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: 5 tubek

Chcesz pochwalić kasiachodziez za czytelną i pomocną recenzję?
  • mam ją zawsze przy sobie - produkt kameleon!
  • To jest niezbędnik każdej kosmetyczki. Maść ochronna z wit. A jest dobra na wszystko i jest chyba najbardziej uniwersalnym kosmetykiem jaki miałam.

+ doskonale nawilża suche łokcie, ręce, pięty, spierzchnięte usta, suche skórki na buzi - ogólnie te miejsca które potrzebują natychmiastowego ukojenia i kazde potrzebujące partie ciała
    + doskonale sprawdza się jako balsam po depilacji
    +jest wydajna
    +dostępna w każdej aptece w niskiej cenie

-zostawia tłustawa warstwę i dość długo sie włchłania
    -koreczek łatwo brudzi się od nadmiaru maści
    - nie stosowałabym jej jako krem do twarzy bo u mnie powoduje zatykanie porów

Minusy tej maści nie zmienią jednak ogólnego wrażenia - jest bardziej niz dobra - rewelacyjna w podbramkowych sytuacjach, a zima - niezastąpiona.

Używam tego produktu od: kilkunastu miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście, już nie liczę!

Chcesz pochwalić Hedera_helix za czytelną i pomocną recenzję?