Farmina, Retimax 1500, Maść ochronna z witaminą A

Powiększ Farmina, Retimax 1500, Maść ochronna z witaminą A

Zgłoszony przez negri

Retimax 1500 wskazany jest do miejscowego stosowania na skórę w stanach jej odwodnienia i suchości, w przypadku łagodnych podrażnień, otarć lub łuszczenia się naskórka. Działa regenerująco na naskórek po lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust, wspomagając naturalny proces gojenia. Używany ochronnie u dzieci, zapobiega pieluszkowym podrażnieniom skóry. Idealny do stosowania po opalaniu, korzystaniu z solarium, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych.
- Odżywia skórę dzięki zawartości witaminy A, będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek.
- nawilża głęboko skórę
- chroni skórę i pozostawia uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Produkt przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie.

Skład: Petrolatum, Aqua, Lanolin, Mineral Oil, Paraffin, Beeswax, Magnesium Stearate, Retinyl Palmitate

Cena: 3zł / 20g
/s/

• do zadań specjalnych
  • Maść do zadań specjalnych - w pracy myję i dezynfekuję ręce dziesiątki razy dziennie, moja skóra, zwłaszcza zimą, bardzo od tego cierpi. Retimax jest niezastąpiony! Poza dłońmi, stosuję na łokcie i kolana, stopy. Jedyną wadą jest to, że dość opornie się wchłania.

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 tubki

Chcesz pochwalić czarna_koralina za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Krem uzywam od wielu lat. Sprawdza sie.
    plusy :
    -swietnie nawilza i natluszcza,
    -likwiduje suche skorki, regeneruje przesuszona skore,
    -doskonaly na twarz, do rak, do stop, wielofunkcyjny.
    minusy:
    -tepa, trudna w rozsmarowaniu konsystencja.

Do zadan specjalnych.

Używam tego produktu od: 7 sztuk
    Ilość zużytych opakowań: od kilku lat

Chcesz pochwalić Dora35 za czytelną i pomocną recenzję?
  • POLECAM POLECAM dla całej rodziny
  • Ja tez podpisuję się pod tymi pozytywnymi opiniami. Polecam dla wszystkich. W mojej rodzinie nawet mało wierzący mąż zaczął stosować na egzemę na opuszkach i nie od razu ale z czasem jest lepiej.
    Ja używam wszędzie na twarz, pod oczy, na usta, łokcie, piety , po depilacji , u 3 letniego synka z AZS u 8 letniej córci na łokcie, tylko u mnie co za dużo to nie zdrowo więc z umiarem.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 9-10

Chcesz pochwalić dasia25 za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja
  • Retimax odkryłam przypadkiem na wizażu, całkiem niedawno i bardzo żałuję, że tak późno. Maść stosuję przede wszystkim na wszelkie podrażnienia skóry, także na zapalenie mieszków włosowych po depilacji, stany atopowe (głównie łokcie), na miejsca suche i bardzo często na skórę pod oczami, która jest w moim przypadku bardzo sucha. W przypadku suchości skóry maść przynosi ulgę prawie natychmiast, w przypadku zapalenia mieszków włosowych trzeba być trochę bardziej cierpliwym, ale już po dwóch dniach jest wyraźna poprawa. Warto też spróbować smarowania skórek wokół paznokci - zdecydowanie poprawia ich kondycję a kosztuje znacznie mniej niż bardziej skomplikowane wynalazki.
    Maść jest oczywiście tłusta, dlatego raczej nie nadaje się pod makijaż - choć ja stosuję ją pod oczy także pod makijaż, w niewielkiej ilości, mam wrażenie że wtedy moja skóra w tym miejscu znacznie mniej się przesusza w klimatyzowanym, ogrzewanym biurze. Nie uzyskałam takiego efektu po żadnym kremie.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić queengloria za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudeńko za grosze
  • Już jesienią moje biedne rączki wołają o ratunek wtedy tylko ta maść im pomaga.Jedno nałożenie na noc i rączki jak nowe.
    Stosuje również na nogi,bo po rajstopach skóra bardzo mnie swędzi

Jedyną wadą jest to że maść nie nadaje się na dzień bo jest bardzo tłusta ale mi to nie przeszkadza bo i tak większe zabiegi pielęgnacyjne stosuje na noc.

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: 5 tubek

Chcesz pochwalić kasiachodziez za czytelną i pomocną recenzję?
  • mam ją zawsze przy sobie - produkt kameleon!
  • To jest niezbędnik każdej kosmetyczki. Maść ochronna z wit. A jest dobra na wszystko i jest chyba najbardziej uniwersalnym kosmetykiem jaki miałam.

+ doskonale nawilża suche łokcie, ręce, pięty, spierzchnięte usta, suche skórki na buzi - ogólnie te miejsca które potrzebują natychmiastowego ukojenia i kazde potrzebujące partie ciała
    + doskonale sprawdza się jako balsam po depilacji
    +jest wydajna
    +dostępna w każdej aptece w niskiej cenie

-zostawia tłustawa warstwę i dość długo sie włchłania
    -koreczek łatwo brudzi się od nadmiaru maści
    - nie stosowałabym jej jako krem do twarzy bo u mnie powoduje zatykanie porów

Minusy tej maści nie zmienią jednak ogólnego wrażenia - jest bardziej niz dobra - rewelacyjna w podbramkowych sytuacjach, a zima - niezastąpiona.

Używam tego produktu od: kilkunastu miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście, już nie liczę!

Chcesz pochwalić Hedera_helix za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudo
  • Ta maśc jest genialna. Cudownie natłuszcza skórę, regeneruje i nawilża. Ma szeroką gamę zastosowań od balsamu do ust, przez krem ro rąk, balsam łagodzący po depilacji bikini, balsam łagodząy oparzenia słneczne, krem do skórek, krem pod oczy. Wszędzie sprawdza się idealnie i do tego jest wydajna i ma super niską cenę. Same plusy, minusów brak.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić iziu84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam
  • Zużyłam całą tubkę, teraz drugą zaczynam. ten produkt idealnie nadaje się do zaleczenia suchych, spierzchniętych ust. Błyskawicznie regeneruje, nawilża, wygładza. Jest świetnym produktem regenerującym, leczniczym.
    Używam go na noc, w dzień natomias carmex.
    No i nie mam żadnych problemów z wysuszaniem ust.
    Polecam każdemu narażonemu na ektremalne wysuszenie, na skórę wymagającą regeneracji, odżywienia. Np. dłonie- popękane i przesuszone, kolana, łokcie, stopy.
    Maść ma neutralny zapach lekko cytrynowy, niską cenę ale dostępność raczej słabą w moim mieście- musze zamawiać online. Na pewno kupię nie raz.
    Polecam jako tanie leczydło do ust.
    Niestety opakowanie nieporęczne do zabierania ze sobą. Aha, i maśc działa komedogennie- a okolice oczu lekko podraznia- przynajmniej u mnie takze uwaga.

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe drugie w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Lycosa za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezastąpiony zimą
  • Bardzo fajny krem, tłusty, super nawilża. Idealny jako krem ochronny na zimę, świetnie sprawdza się przy wysuszonej skórze dłoni, przy suchych łokciach czy piętach. Jest bardzo wydajny, no i mega tani. Jako wielki fan prostych kremów i maści z wit. A szczerze polecam/

Chcesz pochwalić usuahaha za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • Do zadań specjalnych
  • Retimax to ostatnia deska ratunku, gdy nic innego już naprawdę nie pomaga. Łagodzi podrażnienia, nawilża i natłuszcza skórę, automatycznie poprawia się jej koloryt, wygląda po prostu zdrowiej. Tłusty i ciężki w rozprowadzaniu, ale też nie jest raczej do stosowania na co dzień. Ja traktuję Retimax jako coś w rodzaju maseczki, raz na jakiś czas używam go na noc, bo bardzo długo się wchłania. Ale za to rano budze się z piękną, promienną skórą.
    Zimą stosuję także na spierzchnięte dłonie, czasem do stóp.

+ mega nawilżenie
    + cena
    + łagodzi podrażnienia, bledną zaczerwienienia
    + poprawia koloryt skóry, przestaje być szara i zmęczona
    + koi ściągniętą, piekącą skórę
    + jako jedyny pomaga tak naprawdę na ekstremalnie spierzchnięte dłonie
    + wygładza bardzo płytkie zmarszczki, te od bardzo suchej skóry

- trudno się rozprowadza
    - trudno zmyć niewchłonięte resztki

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić jie za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij