Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Powiększ Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Zgłoszony przez negri

Retimax 1500 wskazany jest do miejscowego stosowania na skórę w stanach jej odwodnienia i suchości, w przypadku łagodnych podrażnień, otarć lub łuszczenia się naskórka. Działa regenerująco na naskórek po lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust, wspomagając naturalny proces gojenia. Używany ochronnie u dzieci, zapobiega pieluszkowym podrażnieniom skóry. Idealny do stosowania po opalaniu, korzystaniu z solarium, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych.
- Odżywia skórę dzięki zawartości witaminy A, będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek.
- nawilża głęboko skórę
- chroni skórę i pozostawia uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Produkt przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie.

Skład: Petrolatum, Aqua, Lanolin, Mineral Oil, Paraffin, Beeswax, Magnesium Stearate, Retinyl Palmitate

Cena: 3zł / 20g
/s/

• Kolejny hit
  • Nie ukrywam, ze produkt kupilam dzieki wizazowi, kolejny z kolei Podczas wycieczki rowerowej otarlam sobie noge, potrzebowalam czegos, co szybko ukoi skore i pomoe sie jej zagoic. Przeczytalam o tej masci i pobieglam do apteki. Kupilam za 5 zł. Po uzyciu sie zakochalam oraz wyprobowalam na kilka sposobow

+ przyspiesza gojenie ran
    + wygladza skore
    + skora jest awilzona i odzywiona
    + poamga na suche rece, lokice, peknete kaciki ust oraz suche usta i piety
    + zmiekca skore
    + uzyta na cala twarz na noc niezwykle dokladnie nawilza i sprawia, ze twarz jest promienna i gladka
    + na suche lokcie i piety dziala swietnie, po kilku uyciach sa widocznie gladsze
    + usta - swietnie je nawilza, nadaje sie do uzywania zamiast pomadki, niweluje problem peknietych kacikow ust
    + duza zawartosc witamin A i E
    + wydajna
    + ma konsytecnje gestego kremu
    + szybko sie wchlania
    + zostawia ochronna otoczke
    + prosty sklad
    + cena
    + dostepnosc

- jedyne do czego moge sie doczepic to opakowanie, ale jej to wybaczam

Używam tego produktu od: ponad 2 miesiace

Chcesz pochwalić Anusia490 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Niezbędnik każdej kobiety
  • Tą maść powinna posiadać każda kobieta. Dlaczego? Ponieważ nawilża nawet ekstremalnie suche miejsca - podrażniona skóra/przesuszenie spowodowane przebywaniem w miejscach klimatyzowanych, bądź też przebywaniem na mrozie/ jako opatrunek po zabiegach kwasami/dla skóry z AZS a także tej bardzo wrażliwej - czyli także dla dzieci/na łokcie, kolana czy nawet pięty, a także zamiast pomadki do ust.

MINUSY: maść śmierdzi, jest bardzo tłusta, nie nadaje się pod makijaż. Nie polecam stosować na skórę z wykwitami trądzikowymi - może zapychać. Opakowanie - starodawna, metalowa tubka, łatwo ją uszkodzić gdy za bardzo "naciskamy". Ale z drugiej strony to plus - takie opakowanie w 100% chroni przed dostępem światła, przez co maść ma długi termin ważności (ja stosowałam nawet przeterminowaną o kilka miesięcy i nie zauważyłam zmiany w konsystencji czy działaniu). Poza tym maść nie jest wskazana jeśli chodzi o codzienną pielęgnację - zawiera Mineral Oil, innymi słowy parafinę, która zapycha i blokuje wnikanie w skórę substancji aktywnych zawartych w innych specyfikach. Jest to kosmetyk do zadań specjalnych i powinien być stosowany z rozwagą.

PLUSY: Genialnie nawilża i koi, jest dostępna w niemal każdej aptece, kosztuje zaledwie kilka złotych - ja płaciłam 4,25 zł w pierwszej lepszej aptece, a więc zapewne jakby lepiej poszukać znalazłoby się i taniej Co ważne, stosujemy tylko jak mamy taką potrzebę, jest to maść, swojego rodzaju lek - a więc nie wymusza na nas systematyczności. Zawiera same naturalne składniki, nadaje się także dla skór mocno podrażnionych i wrażliwych - w tym także dla atopowców. Retimax rewelacyjnie zapobiega przesuszeniom -przy czym efekt nie utrzymuje się do momentu zmycia maści. Ja ją często stosuję pod oczy - tuż pod linią rzęs. Maść tak rewelacyjnie nawilża, "napompowuje" skórę, że zmarszczki mimiczne są dużo mniej widoczne.

Zasłużone 5*, polecam wszystkim! Nie warto wydawać kroci na drogie specyfiki, czasem po prostu wystarczy zajrzeć na Wizaż...

Używam tego produktu od: Ponad 2 lata, z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 2 pełnowymiarowe opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Diamante89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy po kuracji kwasami
  • Po kuracji kwasami potrzebowałam czegoś, co ukoi i nawilży podrażnioną i delikatną cerę. Używałam kilku nawilżaczy, ale po aplikacji strasznie mnie piekła skóra twarzy. Po przeszukaniu internetu trafiłam na wzmiankę o maści Retimax.
    Maść była śmiesznie tania, więc w razie porażki nie nadwerężyłabym za bardzo portfela. Już po pierwszym użyciu twarz była wyciszona, nawilżona, zaczerwienienie zmniejszyło się, Trochę się świeci (w końcu to tłusta maść), dlatego lepiej używać na noc. Mi zależało głównie na nawilżeniu i złagodzeniu podrażnień i tutaj spisała się bardzo dobrze.
    Na chwilę obecną jest to mój numer 1 po zabiegach z kwasami.

Chcesz pochwalić PistacjowaMozaika za czytelną i pomocną recenzję?
  • Śmierdzioszek do zadań specjalnych
  • Sięgnęłam oczywiście z ciekawości skuszona opiniami wizażanek.

Nie podoba mi się w niej to, że tubka starym zwyczajem jest metalowa i w trakcie zużywania łatwo ją przerwać i tym samym pokaleczyć sobie dłonie.

Druga sprawa to zapach. Jest paskudny. Czyste petroleum i zero jakiejkolwiek nuty zapachowej. Ociupinka by się jednak przydała.

Radzi sobie znakomicie z mega przesuszoną lub zaczeriwenioną skórą. Wybawił moją twarz z mega odstających skórek już po dwukrotnym użyciu. Żadne inne olejki nie dawały rady.
    Bałam się jednak stosować dłużej, by nie zapchał.

Świetnie radzi sobie z przesuszonymi przez wiatr dłońmi.

Używam tego produktu od: 2 m-ce

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Natuś-77 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Po prostu świetny, nic dodać, nic ująć.
  • Po prostu cudowna.
    Kosztuje grosze (w granicach 5 zł), a wystarcza na naprawdę długo. Ja ją kupiłam bodajże rok temu (?), jak nie nawet dawniej a zostało mi około 1/4 opakowania. W okresie jesienno - zimowych stosuję ją codziennie, jak nie nawet kilka razy dziennie.
    Najlepiej sprawdza się na usta - działa lepiej niż nie jedna pomadka.
    Jak najbardziej mogę się zgodzić z informacją na opakowniu, że odżywia, nawilża i chroni.
    Jest ona dość tłusta, więc na dzień na twarz się średnio sprawdza, ale na noc jak najbardziej stosuję, rano twarz jest przyjemna i miękka w dotyku jak pupcia niemowlaka.
    Czy kupię ponownie? Zdecydowanie tak i jak najbardziej będę ją polecać każdemu.

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: nie całe jedno

Chcesz pochwalić snoopy4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy balsam do ust
  • + cena
    + dostępność
    + świetnie, na długo nawilża i regeneruje usta, dobry też do kącików,
    + doskonale radzi sobie z przesuszonymi dłońmi, łokciami, itp.

- opakowanie ciągle mi się dziurawi, wręcz rwie,
    - aplikowany na twarz i szyję podrażnia i powoduje zaczerwienienia.

Podsumowując, świetny jako balsam do ust i do nawilżenia przesuszonych obszarów ciała, ale nie polecam jako krem do twarzy, u mnie powoduje zaczerwienienia i jest za tłusty, by stosować pod makijaż, może dla osób, które mają mniej wrażliwą skórę sprawdzi się jako krem na noc Ogólnie jest bardzo OK

Ilość zużytych opakowań: 8 opakowań

Chcesz pochwalić Agatha123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo, bardzo dobry produkt
  • Bardzo lubię ten produkt. Stosuję na moje suche dłonie. Smaruję na noc grubszą warstwę i zakładam bawełniane rękawiczki. Rano skóra jest nawilżona, gładka, ma ładny odcień.

Ma więc prawie same plusy: duża dostępność, niewielka cena, świetne działanie. Minusem jest tylko to, że ma dosyć tępą konsystencję. Poza tym jest bardzo OK.

Ilość zużytych opakowań: pięć

Chcesz pochwalić gosiak_26 za czytelną i pomocną recenzję?
  • do zadań specjalnych
  • Maść do zadań specjalnych - w pracy myję i dezynfekuję ręce dziesiątki razy dziennie, moja skóra, zwłaszcza zimą, bardzo od tego cierpi. Retimax jest niezastąpiony! Poza dłońmi, stosuję na łokcie i kolana, stopy. Jedyną wadą jest to, że dość opornie się wchłania.

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 tubki

Chcesz pochwalić czarna_koralina za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Krem uzywam od wielu lat. Sprawdza sie.
    plusy :
    -swietnie nawilza i natluszcza,
    -likwiduje suche skorki, regeneruje przesuszona skore,
    -doskonaly na twarz, do rak, do stop, wielofunkcyjny.
    minusy:
    -tepa, trudna w rozsmarowaniu konsystencja.

Do zadan specjalnych.

Używam tego produktu od: 7 sztuk
    Ilość zużytych opakowań: od kilku lat

Chcesz pochwalić Dora35 za czytelną i pomocną recenzję?
  • POLECAM POLECAM dla całej rodziny
  • Ja tez podpisuję się pod tymi pozytywnymi opiniami. Polecam dla wszystkich. W mojej rodzinie nawet mało wierzący mąż zaczął stosować na egzemę na opuszkach i nie od razu ale z czasem jest lepiej.
    Ja używam wszędzie na twarz, pod oczy, na usta, łokcie, piety , po depilacji , u 3 letniego synka z AZS u 8 letniej córci na łokcie, tylko u mnie co za dużo to nie zdrowo więc z umiarem.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 9-10

Chcesz pochwalić dasia25 za czytelną i pomocną recenzję?