Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Maść ochronna Retimax 1500 to apteczna maść, na bazie wazeliny, skutecznie odżywiająca skórę dzięki zawartości witaminy A (w postaci najłagodniejszej z form retinolu - palmitynianu retinylu,1500 j.m./g), będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek. Nawilża (przez tworzenie warstwy okluzyjnej) i chroni skórę, pozostawiając uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Przeznaczona jest do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom wpływa regenerująco na warstwę rogową naskórka. Działa kojąco na szorstką, piekącą skórę, jest pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust. Idealna do stosowania po opalaniu, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych. Nie zawiera substancji zapachowych.

alergiczna / atopowa, sucha
bez parabenów, bez alkoholu, bezzapachowa, hipoalergiczna, bez silikonów
preparaty punktowe
regenerujące, ochronne
w tubce
bogate

zawsze mam ją pod ręką

Ta maść to mój absolutny "must have", jest wielofunkcyjna i wg mnie każdy powinien ją mieć w swojej apteczce/kosmetyczce. Zamknięta w miękkiej tubce, z której bardzo łatwo ją wydobyć. Jest gęsta, ale rozsmarowuje się jak miękkie masełko, długo się wchłania, nie ma zapachu. Bardzo wydajna! tubka 30g wystarcza na bardzo długi czas, można ją kupić chyba w każdej aptece za ok 10 złotych - same plusy :)
Używam jej na wiele sposobów i w każdy z nich spełnia swoją funkcję, czyli nawilża, regeneruje i koi. Zazwyczaj sięgam po nią doraźnie i używam jej punktowo na konkretne miejsca w zależności od zapotrzebowania. Świetnie sprawdza się przy przesuszonej, podrażnionej skórze np wokół nosa (mój ratunek podczas choroby czy w okresie wiosennym gdy atakuje mnie moja alergia i mój nos cierpi od nadmiaru zużytych chusteczek). Zdarza mi się stosować ją pod oczy, na dłonie, stopy czy inne miejsca podrażnione lub przesuszone - sprawdza się znakomicie, skóra po jej użyciu jest miękka i odżywiona. Nakładam ją też na usta. Nigdy nie miałam większych problemów z nimi, jedynie czasem, najczęściej w okresie zimowym bywają przesuszone czy lekko spierzchnięte i wtedy do akcji wkracza Retimax - efekt regeneracji ust jest szybki, usta są mięciutkie i "uleczone". Lubię używać jej do ust na co dzień, bo pielęgnuje, ale też z racji tego, że jest tłusta i błyszcząca na skórze z powodzeniem może udawać bezbarwny błyszczyk do ust - ale to tylko taki można powiedzieć efektowny dodatek do jej właściwości. A będą w tym temacie, wiele osób może jej tłustość i efekt błyszczenia uznać za wadę i dla mnie też nie jest to specjalnie plusem, ale na twarzy/ciele stosuję tę maść głównie na noc lub kiedy jestem w domu, więc nie przeszkadza mi to za bardzo.
W ogólnym rozrachunku to bardzo dobry, niedrogi produkt, który ma cały wachlarz zastosowań i jest w 100% wart uwagi :)

Hicior z apteki

Maść kupiłam po fali TikToków ją zachwalających. Używam jej do ust i to co z nimi robi to szok! Są nawilżone, dzięki czemu nie mam problemu suchych skórek, który regularnie się u mnie pojawiał w okresie zimowym. Są ładnie uwydatnione, a maść nadaje im blasku. Cena jest niska, a produkt bardzo wydajny. Mam ją już rok i nie chce się skończyć. Nawet mój chłopak się do niej przekonał i używa jej razem ze mną. Gorąco polecam!

Lek na całe zło

Nie będę odkrywcza ;) maść to „lek na całe zło”. Warto mieć ją zawsze pod ręką. Pięknie rozprawi się z suchą skórą, a kosztuje naprawdę grosze.
Używam jej czasem pod oczy - w końcu nie mam tego odczucia podrażnienia i „ciągnięcia”.

Maść na wszystko

Maść kupiłam po raz pierwszy kilka lat temu w celu regeneracji przesuszonych ust zimą. Od kiedy jej używam problem ten minął bezpowrotnie. Stosuję ją codziennie rano i wieczorem i o suchych ustach nie ma mowy. Nakładam ją także punktowo na przesuszone miejsca na twarzy, które niestety zimą lubią mi się pojawiać i z tym problemem również sobie radzi. Jest niesamowicie wydajna - tak jak wspominałam używam jej codziennie już od kilku lat, a jest to moje drugie opakowanie. Bardzo niewielka ilość wystarczy by poradzić sobie z wieloma problemami. Dodatkowym atutem jest cena, aż śmiesznie niska jak za tak dobry i wydajny produkt. Nigdzie się bez niej nie ruszam, jest to absolutny must have!

Cud!!!

Ten produkt to prawdziwe zbawienie!

Mam usta suche, prawdopodobnie uzależnione od używania balsamów przez blistex itd, ponieważ gdy nie mam niczego na ustach są suche i nienawidzę tego uczucia.
Tą maść używała moja koleżanka dlatego zachęciło mnie to do jej zakupu. To naprawde wspaniały produkt - nadaje się nie tylko do ust ale także do np suchych skórek przy paznokciach czy suchej skórze na nosie przy katarze.

Zimą do ust i w celu zatrzymania "wody pod oczami" zdecydowanie bardziej lubię 800stke, ale jako stopniowe prasowanie zmarszczek ta jest lepsza

Z racji mojej mieszanej skóry,skłonnej do niedoskonałości nie jest to dla mnie produkt ma całą twarz, szyję czy ramiona,tam po prostu zapycha z miejsca,ale sprawdza się w takich newralgicznych miejscach jak:usta,dłonie, łokcie,nogi po goleniu,skóra pod oczami, czy delikatną warstwą na ślad po zagojonym wyprysku.

Wracając do tytułu recenzji i mojego porównania do klasycznej 800stki czyli maści innej marki z takim parametrem, tamta zdecydowanie lepiej odżywia mi usta czy dłonie spierzchnięte przy niepogodzie,regeneruje suche skórki, a dana na krem pod oczy na noc na tyle skutecznie zatrzymuje wilgoć,że rano nie ma Sahary pod oczami. Opiera się głównie na parafinie i najwidoczniej w tych miejscach działa to u mnie najskuteczniej w celu zatrzymania nawilżenia.

Retimax jest po prostu lżejszy, ale o bogatszym składzie bo jest w nim oprócz parafiny np lanolina, wegański,to on na pewno nie jest ;).
I przy jego używaniu owszem czuje tę regeneracje wspomnianych miejsc,ale mniejsze odżywienie, rano pod oczami jest ciut gorzej,na ustach czy dłoniach też,ale nie że w ogóle nic nie robi, robi, ale w inny sposób.

Na pewno subtelnie rozjaśnia, wygładza,trochę regeneruje i przede wszystkim palmitynianiu jest w nim więcej także po dłuższym stosowaniu te zmarszczki pod oczami jakby mniejsze, pierwsze efekty zauważyłam już po miesiącu,przy stosowaniu raz dziennie na wieczór.

Tyle,że on jest jakby mniej wydajny..cenę ma też bodajże wyższą,od dawna nie jest to 5zł, także ja bym przy niechęci do kuracji retinolem czy retinalem,albo oszczędności na tym, myślę tu o kuracjach pod oczy,stosowała je po prostu zamiennie, kilka dni retimaxu a potem intensywna regeneracja innymi produktami pod oczy i zamknięcie tego 800stka (Hasco Lek).

Retimax ma u mnie 4+, miałby 5 gdyby jednak był ciut bardziej wydajny.

Zużyłam już dobre kilkanaście opakowań. Zdecydowanie w plastikowej tubce jest wygodniejszy w użyciu niż metalowej. Był kiedyś tańszy ale tak stał się popularny że podrożał. Przy dłuższym używaniu niestety krem jełczeje. Jest świetny do ust i na podrażnioną skórę. Jest dość tłusty ale efekty jego stosowania są super. Powiedziałabym że nadaje się do wszystkiego i popękanych pięt i smarowania ciała,zrogowacenia. Jego skład jest super bo ma największą dawkę wit A jaka jest dostępna w kremach. U mnie sprawdził się do smarowania strupków po skaleczeniach,suchych piętach i podrażnienia na rękach w zimę. Czasem grubo smaruje ręce kremem i zakładam rękawiczki żeby nie wytłuścić wszystkiego. Obowiązkowo smaruje nim usta zawsze przed snem. To krem który każdy powinien mieć bo ma tak szerokie zastosowanie.

Cudo na wiele sposobów

W moim domu od dziecka, na suchą skórę, na brwi/rzęsy, na stopy, dłonie, do gojenia tatuaży - sprawdzone wielokrotnie (pomimo może kontrowersyjnego składu).

Mam cerę probnlematyczną, łatwo się zapycha. Jednak czasami zdarzało mi się przesmarować tą maścią twarz na noc i rano buzia była pięknie zadbana - podobno w koreańskiej pielęgnacji domyka się nawilżenie cienką warstwą wazeliny, więc może nie taki diabeł straszny jak go malują.

Stosuję głównie na dłonie i stopy.

Cena już nie jest tak niska jak w opisie na wizażu, zamiast 5 zł kosztuje już około 10 zł.

Tubka niewielka, ale wydajna bardzo.

Dla mnie must have

Maść muszę mieć w domu zawsze. Opakowanie to tubka nie duża miękka więc nie ma problemu z wyciśnięciem do końca produktu.

Maść nie posiada zapachu, łatwo się rozsmarowuje. Maść bardzo dobrze nawilża szczególnie używam do ust i goi gdy są podrażnione.

Maść chroni przed wysuszaniem ust. Jest wydajna i tania.

Ratunek dla suchych ust, popękanych dłoni i szorstkich łokci

Świetna regenerująca maść. Bardzo dobrze radzi sobie z suchymi ustami po zajadach, opryszczkach i spierzchniętych po mrozie. Dobrze natłuszcza i pozostawia na powierzchni skóry tłusty, ochronny film.

Produkt do zadań specjalnych

Chciałbym podzielić się swoją pozytywną opinią na temat maści ochronnej Farmina, Retimax 1500 z witaminą A. Ten produkt okazał się być niezastąpiony w mojej pielęgnacji skóry, szczególnie w przypadku suchych i problematycznych obszarów.
Maść ma doskonałą konsystencję, która łatwo się rozprowadza i wchłania. Już po pierwszym zastosowaniu zauważyłam różnicę - moja skóra stała się bardziej miękka, nawilżona i wyglądała zdrowiej. Dzięki zawartości witaminy A, maść przyczynia się do regeneracji skóry i redukcji widoczności drobnych zmarszczek.
Jestem pod wrażeniem trwałości działania tego produktu. Nawet po wielu godzinach od zastosowania, skóra nadal jest dobrze nawilżona i chroniona. Dodatkowo, maść doskonale sprawdza się w przypadku oparzeń, otarć i podrażnień skóry.
Opakowanie maści jest praktyczne i higieniczne. Aczkolwiek z czasem metalowa tubka zaczęła być nie szczelna, co prowadziło do wycieku maści.
Podsumowując, Farmina, Retimax 1500 to maść ochronna, która spełnia moje oczekiwania w zakresie pielęgnacji skóry. Działa skutecznie, nawilża i regeneruje skórę, a także chroni ją przed podrażnieniami. Polecam ten produkt wszystkim, którzy poszukują skutecznego rozwiązania dla suchych i problematycznych obszarów skóry.

Warto mieć

Warto zapoznać się z tym cudeńkiem. Mam cerę mieszaną, używam tej maści od lat. Zazwyczaj stosuję ją zimą na noc na twarz raz na dwa tygodnie lub po różnego rodzaju zabiegach. Pomaga też przy popękanych ustach, suchych łokciach, kolanach przy otarciach. Odżywia, nawilża, chroni przesuszoną skórę. Ma bardzo gęstą tłustą konsystencję ale nie zapycha, tutaj duży plus. Wygodne małe opakowanie które mieści się do każdej kosmetyczki.