Pędzel do podkładu H50S, Hakuro

Powiększ Pędzel do podkładu H50S, Hakuro

Zgłoszony przez CryBebe

Gęste włosie, bardzo miłe w dotyku.
Pędzel H50S to mała wersja pędzla H50. Pędzel idealny do bardzo dokładnego nakładania podkładów o płynnej konsystencji, różów w kremie. Rozprowadza produkt nie pozostawiając smug. Umożliwia równomierne nałożenie kosmetyku i uzyskanie naturalnego efektu.
Polecamy stosować pędzle H50 oraz H50S jednocześnie. Większym pędzlem o numerze H50 nałożyć podkład na całą twarz, natomiast mniejszym pędzlem o numerze H50S `wykończyć` makijaż, nakładając podkład w trudno dostępne obszary twarzy (np. skrzydełka nosa, okolice oczu).
Nakładanie podkładu o płynnej konsystencji: przed użyciem spryskaj pędzel odrobiną wody, aby nie pochłaniał zbyt wiele kosmetyku. Wyciśnij odrobinę podkładu na zewnętrzną stronę dłoni. Delikatnie `mocząc` pędzel w podkładzie nanieś kosmetyk miejscowo na całą twarz. Na koniec okrężnymi ruchami rozprowadź podkład na twarzy, aż do uzyskania naturalnego efektu.

Cena: 26zł

• Dobrze się z nim pracuje
  • Niecały rok temu bardzo napaliłam się na pędzle z Hakuro. Czytałam o nich prawie same pochlebne opinie - dobre jakościowo, tanie, łatwo dostępne, miękkie, wygodne, dobrze nanoszą produkty... Cóż, fakt. Pędzelek kosztował mnie 29,50zł w sklepie internetowym.

Wymiary pędzelka to 15cm samej rączki, około 2 cm długości włosia i rozpiętości ok. 2,5cm. Włoski są syntetyczne, jasne z ciemniejszym "cieniem" (nie wiem jak to się fachowo nazywa i czy w ogóle się nazywa), gęste i zbite. Pędzel jest miły w dotyku, miękki, ale fakt faktem - znam bardziej miękkie pędzelki. Rączka jest wygodna, dobrze leży w dłoni, nie ślizga się podczas malowania.

Podczas prania mój egzamplarz Hakuro h50s zachowuje się bardzo ładnie. Nie gubi włosków, ładnie się czyści, suszy w takim normalnym tempie jak inne pędzelki. Ma jedno trwałe odbarwienie, którego na jasnych włoskach nie idzie doszorować, ale podczas malowania w ogóle tego nie czuć, tyle, że jak się przyjrzeć wygląda troszkę mniej estetycznie.

Pracuje mi się z nim bardzo wygodnie. Jest mniejszy od innych flat topów, przez co go kupiłam. Wygodnie robi się nim tapetę na całej twarzy, nie tylko w trudniej dostępnych miejscach typu skrzydełka nosa czy okolice oczu, jak zaleca producent. Nakładałam nim zarówno kilka podkładów mineralnych (proszków), jak i podkład płynny i przy każdym zachowywał się ładnie, a produkt był dobrze rozprowadzony, w ilości takiej jakiej chciałam i bez smug. Wypadania włosków na twarzy też nigdy nie zauważyłam, ani jednego.

Dobrze więc, to czemu odjęłam jedną gwiazdkę? Ano ma jedną, dość znaczącą dla mnie wadę - producent był chyba nieziemsko głodny, bo pędzel lubi zeżerać podkład. W sensie nie pochłania wszystkiego co na niego nałożymy, ale część produktu dostaje się głębiej w pędzel i tym samym podkładu ubywa nam nieco szybciej. Robił to od początku, robi teraz, z tego co wiem to robi tak każdy egzemplarz, nie tylko mój. Dla mnie minus całkiem znaczączy.

Polecam go głównie ze względu na stosunek cena-jakość, który wypada baaaardzo bardzo korzystnie i na mały rozmiar główki pędzla. A czy komuś bardzo przeszkadza zjadanie przez niego podkładu, to już sam sobie zadecyduje.

Używam tego produktu od: około rok
    Ilość zużytych opakowań: ciągle ten sam

Chcesz pochwalić avciaxt za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Wolę palce..ale jest okej
  • PLUSY:
    +miękki
    +dobrze się nim pracuje
    +zbity
    +nie gubi włosia
    +nie odkształca się
    +tani
    MINUSY:
    -może robić smugi
    -wchłania podkład
    Ogólnie nie jest to zły produkt ale nie polecam go - palce dają milion razy lepszy efekt , chyba że ktoś nie lubi się brudzić ale to już indywidualne preferencje

Ilość zużytych opakowań: 1 pędzel

Chcesz pochwalić Sevveruss za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny dla początkujących
  • Fakt, najlepsze do aplikowania podkładu są własne paluszki, ale ten pędzel godnie je zastępuje! Efekt jest świetny, twarz jest fajnie rozświetlona, nie zostawia żadnych smug, łatwo się czyści. Używam go stosunkowo krótko, około miesiąc, ale baaardzo się polubiliśmy i zostanie ze mną na dłużej Polecam, jak za taką cenę warto naprawdę

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić ekkp za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry pędzel
  • Spełnia swoje zadanie, nie zostawia smug.
    Przez lata podkład nakładałam palcami - to był gigantyczny błąd ;-)

Bardzo go lubie i nie przewiduję zmiany na inny model.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej sztuki

Chcesz pochwalić molyiks za czytelną i pomocną recenzję?
  • A miało być tak pięknie...jest tylko poprawnie
  • To był mój pierwszy zakup, jeśli chodzi o niejęzyczkowe pędzle do podkładu. Tragedii nie ma, ale już znalazłam coś lepszego.

Dla mnie ten pędzel ma odpowiednią wielkość, dobrze też rozprowadza podkład - daje mocne krycie, nie robi smug (o ile pracuje się czystym pędzlem), ale niestety, tu jego zalety się kończą.

Jest za twardy, zbyt gęsty, zbity - nie wiem, jak to do końca określić. Można stemplować podkład, można go rozcierać, ale skóra pod tym pędzlem cały czas jest rozciągana, naciągana. Stemplowanie też do przyjemnych nie należy.
    Nie po to wklepuję kremy delikatnie, zapobiegam zmarszczkom i wiotczeniu, żeby potem niweczyć wszystko nakładaniem podkładu tym pędzlem. Może dla innych to nie ma znaczenia, ale dla mnie tak.

Zjada sporo kosmetyku - to jego druga wada. Dużo podkładu dostaje się głębiej.

Trzecia to trudne czyszczenie. Tym pędzlem źle pracuje się, gdy jest brudny, bo robi smugi, więc myłam go albo wodą micelarną na waciku (na szybko, żeby używać go kolejnego dnia), albo raz w tygodniu porządnie. Trudno go domyć, a nie znoszę świadomości malowania się pędzlem, który jest niedomyty.

To przenosi mnie do ostatniej, ale najgorszej wady.

Gubi włosie. Myję pędzel intensywnie, ale zawsze staram się nie zamaczać całości. Pomimo tego, pędzel zaczął gubić włosie, mniej więcej 4-5 włosków po każdym myciu. Plus tego jest taki, że może za pół roku stanie się mniej gęsty i przez to przyjemniejszy w użyciu.

Trzy gwiazdki daję mu za to, że efekt na twarzy jest naprawdę dobry. Będę go używać, kiedy potrzebne mi będzie mocniejsze krycie i do czasu, aż większość włosków nie wypadnie.

Pisałam, że znalazłam coś lepszego.
    O wiele przyjemniejsze dla twarzy są pędzle Real Techniques - Expert Face Brush (ok, ale też trochę ciągnie skórę) i ostatnio testowany a wyrastający na mojego ulubieńca Stippling Brush (mięciutki, zużywam z nim 1/3 mniej podkładu, niż z recenzowanym Hakuro).

Ilość zużytych opakowań: jedna sztuka

Chcesz pochwalić Prowitamina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • Świetny! Jest to mój pierwszy pędzel firmy hakuro i od razu mogę powiedzieć ,że jest genialny. Fantastycznie się nim pracuje. Nie pochłania dużych ilości podkładu. Jako ,że jest mniejszy od H50 lepiej sprawdza się w okolicach nosa. Nie gubi włosia.Co jakiś czas delikatnie myję go szamponem. Po 10 miesiącach użytkowania nadal jest w idealnym stanie.Jak najbardziej jest wart swojej ceny.

Plusy:
    + przyjemność nakładania
    + nie pochłania dużych ilości podkładu
    + nie gubi włosia
    + gęsty
    + solidna rączka odpowiedniej długości

Minusy:
    brak!

Ilość zużytych opakowań: 1 pędzel

Chcesz pochwalić Quaithe za czytelną i pomocną recenzję?
  • gdyby tylko nie gubił włosia
  • Przez lata nakładałam podkład tylko i wyłącznie palcami - pędzel kupiłam raz (płaski, chyba z Rossmanna), ale jedyne co robił to wpijał cały podkład, a efekt na twarzy był mizerny, zero krycia. Po tym doświadczeniu na długo zraziłam się do takiej aplikacji.

Pół roku temu z ciekawości kupiłam hakuro h50s - i nie wiem, jak do tamtego czasu mogłam się bez niego obejść. Fantastycznie aplikuje się nim podkłady o różnych konsystencjach, czy to lejące czy bardziej pudrowe. Nie zostawia smug. Co prawda zużywam teraz minimalnie więcej produktu niż przy aplikacji palcami, ale za to jest on lepiej rozprowadzony, a makijaż robi mi się szybciej i wygodniej, łatwiej nałożyć podkład w miejsca typu nos czy linia żuchwy.

Niestety od 2-3 tygodni pędzel gubi sporo włosia podczas mycia myję go delikatnie białym jeleniem co kilka dni i za każdym razem włosków wypada naprawdę dużo, pewnie za jakiś czas nic z pędzla nic nie zostanie. Za to odejmuje jedną gwiazdkę. Być może trafił mi się feralny egzemplarz? W każdym razie na pewno kupię go ponownie, a że w moim mieście mają go w jednej drogerii w cenie takiej jak w internecie, przynajmniej wychodzi tanio.

Pomimo ww. problemu z wypadaniem włosia, i tak bardzo polecam ten pędzel.

Używam tego produktu od: około pół roku
    Ilość zużytych opakowań: jeden w użyciu

Chcesz pochwalić laylaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie wyobrażam sobie makijażu bez niego
  • Używam tego pędzla już od pół roku i na ten moment jestem zadowolona, ale nasze początki były raczej przeciętne. Wydaje mi się, że przez pierwszy miesiąc nie bardzo wiedziałam jak się nim posługiwać. Bardziej "masowałam się" nim po twarzy, aniżeli wklepywałam podkład. W rezultacie dostawałam taki sam, albo nawet jeszcze gorszy rezultat jak przy nakładaniu palcami, czy tanimi pędzlami z Delfy. Jednak na początku tego roku podpatrzyłam trochę vlogerki kosmetyczne i zauważyłam, że ich aplikacja tym pędzlem wygląda zupełnie inaczej niż moja i wreszcie zaczęłam stosować go odpowiednio.

Prawidłowo nałożony tym pędzlem kosmetyk na twarz wygląda niesamowicie. Moje podkłady (testowałam go z Iwostinem, Paese Long Cover Fluid, Rimmel Match Perfection, Maybelline Better Skin, AA) świetnie stapiają się teraz ze skórą i wreszcie przestałam mieć problem z przesuszonymi skórkami na nosie i na policzkach, co do tej pory było największa zmorą mojego makijażu.

Nie wypadło mi nawet jeden włosek, trzonek również w żadnym razie nie uległ uszkodzeniu, a czyszczę ten pędzel raz w tygodniu i bynajmniej wcale nie obchodzę się z nim bardzo delikatnie.

Faktycznie na środku została mi jakaś mała plamka i nijak nie jestem w stanie jej domyć, ale zupełnie nie przeszkadza to w użytkowaniu, nie odkładają się tam też na pewno żadne bakterie ponieważ użytkowanie pędzla nie spowodowało żadnych zmian skórnych na mojej twarzy.

Pędzel jest mięciutki, nie zmienia swojego kształtu, można nim dotrzeć do zakamarków przy oku, ustach, czy nosie. Jestem szalenie zadowolona!

Kosztuje - w zależności od sklepu - od 25 do 30 złotych, ale jest to świetna inwestycja, myślę, że jest to jeden z tych pędzli, które kupujemy, używamy mnóstwo czasu i dopiero wtedy wymieniamy na nowy.

Jest to mój pierwszy pędzel Hakuro, zachęcona jego fajnym użytkowaniem kupiłam też ten do korektora. Chcę jednak kupić ich jeszcze więcej, bo naprawdę super mi się ich używa!

Ilość zużytych opakowań: pierwszy pędzel

Chcesz pochwalić Okularnica1993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę fajny!
  • Kupiłam ten pędzel na allegro już jakiś rok temu.
    To mój pierwszy flat top, wybrałam go ze względu na dość przyzwoitą cenę i dobre opinie, a że niestety mam problematyczną cerę to palcami ciężko czasem uzyskać dobre krycie w krótkim czasie. No i zamówiłam.

Po roku czasu mogę śmiało powiedzieć, że za 25 zł to naprawde dobry pędzel, tylko trzeba też się trochę nauczyć nim obsługiwać, bo czasem jest wkurzający, ale i tak go kocham

Zaczynając od plusów:
    + ładnie rozprwadza podkład, choć osobiście używam dość gęstych produktów, przy rzadszych konsystencjach wymaga już trochę więcej pracy i czasu, aby wyeliminować smugi, ale to nie jest aż taki problem
    + włos jest naprawdę geśty i zbity, przy codziennym używaniu i praniu 2-3 razy w tygodniu może ze 2 włoski z niego wypadły - naprawdę solidne wykonanie, nic mi się nie rozkleiło, nie odpadło
    + włos sam w sobie nie zesztywniał, nie kłuje, ani nie drapie
    + to mniejsza wersja H50 - duży plus za rozmiar, gdyż łatwo pokryć też okolice nosa i pod oczami, między brwiami itp. zachowując przy tym precyzję nakładania
    + cena

Z minusów jedyne co zauważyłam, to:
    - zbyt długa rączka - lubię mieć blisko lusterko i wiele razy zaczepiłam trzonkiem, co jest uciążliwe i czasem trochę ryzykowne, dlatego odjęłam za to pół gwiazdki
    - na środku końcówki włosia zabarwiły mi się podkładem, któego nijak nie mogę wymyć, aczkolwiek to nie wpływa na użytkowanie
    - dostępność - chociaż jest dostępny na większości stron kosmetycznych ja jednak lubię pędzle "pomacać" i obejrzeć przed zakupem, szkoda, że jeszcze nie wprowadzili stacjonarnej sprzedaży

Podsumowując:
    Za te pieniądze to naprawdę dobry pędzel, służy długo i porządnie, spełnia w 100% swoje zadanie, a drobne mankamenty to tylko kwestie indywidualne. Myślę, że jeśli ktoś się zastanawia to za taką cenę warto spróbować!

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Chcesz pochwalić niemamklimatu za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie bardzo
  • na początku było fajnie, ale zostawiał mi smugi (nie wiem jakim cudem, bo wklepywałam podkład...)
    ale potem... o zgrozo! włosie zaczęło niemiłosiernie wypadać (czeeeemu? :-( ) na pewno nie jest to moja wina, bo mam jeszcze 2 pędzle hakuro-do różu i pudru-zawsze myłam je razem i z tamtymi się nic nie dzieje, może ten był jakiś..f elerny :-/

+poręczny
    +cena (nie był bardzo drogi :-D)
    +mięciutkie włosie
    +nie chłonął wiele podkładu,wystarczyło go zwilżyć

-robił smugi
    -WŁOSIE WYPADAŁO NIESAMOCIE

Ilość zużytych opakowań: 1 pędzel

Chcesz pochwalić neciaak za czytelną i pomocną recenzję?