Powiększ Vichy, 48h Intensive Anti-Perspirant Deodorant (Kuracja przeciw nadmiernemu poceniu)

Zgłaszająca osoba: liz

Zawiera substancje czynne - mikronizowane sole aluminium, działające bezpośrednio na ujścia gruczołów potowych. Przeciwdziała nadmiernemu poceniu oraz brzydkiemu zapachowi. Hipoalergiczny. Zawiera Wodę Termalną z Vichy. Bez alkoholu.

Skład: aqua, aluminum chlorohydrate, aluminum sesquichlorohydrate, ppg-15 stearyl ether, cetearyl alcohol, ceteareth-33, parfum, dimethicone, iodopropynyl butylcarbamate, peg-4 dilaurate, peg-4 laurate.

• PRZEREKLAMOWANY
  • Tylę "ochów", tyle "achów" - najsilniejszy by sie nie skusił. Susiłam się i ja... W sumie zastanawiałam się nad nim rok, aż w końcu do SH zawitała promocja 50zł za dwie sztuki tego cuda... Cuda w cudzysłowie, ponieważ jestem bardzo rozczarowana.

Ogólnie cierpie od okresu dojrzewania na nadpotliwośc. Raz (latem dwa razy) w tygodniu na noc nakładam pod pachy etiaxil bądź ziaję blocker.
    Moja potliwośc była tak wielka, że nawet przeszłam serię badań, wszystko okazało się byc w normie... Z wiekiem potliwośc się zmniejszyła, ale wciąż wg mnie jest to nadpotliwośc.

Przekonana tyloma pozytywnymi opiniami sięgnęłam po ten deo i omG... Współczuję jeśli przyszło komuś mnie czuc , ponieważ czułam sama siebie. Czułam mój pot zmieszany z zapachem deo. Nie ma chyba nic gorszego dla kobiety. Ponadto moje ulubione czarne i białe t-shirty zafarbowały na trwałe . Próbowałam oczyszczania różnymi drogami, ale nic już im chyba nie pomoże. T-shirty białe zrobiły mi się żółte pod pachami, a czarne zrobiły się białe pod pachami Nie widzę, żadnej zalety tego antyprespirantu. Stracone pieniądze. Dałam mu dwa tygodnie szansy... dłużej nie wytrzymałam.

Podsumowując:
    MINUSY
    - plami ubrania
    - u mnie wzmagał potliwośc
    - klejący
    - cena
    - 48 godzin? Czuję, że społeczeństwo by wymarło przy mnie po 48 godzinach, skoro po dwóch czułam się sama ze sobą źle.
    - mokre pachy cały dzień O.o

Plusów nie dostrzegłam.

Pewnie to kosmetyk z tych co, albo je się kocha, albo nienawidzi. Wybieram opcję drugą - z całego serca kosmetycznego :P NIENAWIDZĘ.

Używam tego produktu od: używałam dwa tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: jedno, do wyrzucenia :|

Chcesz pochwalić mademoiselle_marianna za czytelną i pomocną recenzję?
  • bdb
  • z poczatku bylam troche sceptycznie nastawiona do ceny za dezoderant,ale kiedy zaczelam sie pocic nadmiernie od lekow...kupilam bez wahania.No i sprawdza sie zasada,ze jakosc=cena.Obojetnie deo,pasta do zebow,kosmetyki do cery apteczne...warto.Wysoka jakosc,wydajnosc.Hypoalergiczne.Ten antyperspirant jest skuteczny,przyjemnie pachnie i dosc wydajny.Sporo czasu uzywalam te kuleczke...Nie wiem czy kupie ponownie ze wzgledu na cene jesli bede przy kasie to sobie pozwole.Ale polecam

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić niezapominajka62 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warty swojej ceny
  • Nie jest to jedyny antyperspirant, który używałam w przeciągu tych paru lat, ale nie zmienia to faktu, że jak na małą kulkę jest bardzo wydajny.
    Używam codziennie, nie czuję brzydkiego zapachu i co najważniejsze, nie czuję również mydlanego zapachu jak od konkurencyjnych produktów tego typu. Wolę pachnieć perfumami na szyi, a nie dezodorantem spod pachy
    Wróciłam do niego, ponieważ kupowałam przez jakiś czas tańsze odpowiedniki, które jednak nie umywają się do tego produktu.

To jest zupełnie inna świeżość i komfort - bez znaczenia jaka pogoda, czy sucha skóra po goleniu, czy na ćwiczenia... Spełnia każde wymagania!

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: 3 - 50 ml

Chcesz pochwalić cathieV za czytelną i pomocną recenzję?
  • moje KWC w kategorii antyperspirantów
  • Tyle pochwał zebrał ten produkt, że tylko mogę je powtórzyć.
    1. skuteczny - używam od grudnia 2013 roku ale miałam już okazję go wypróbować również podczas 30 stopniowych upałów. Sprawdził się doskonale, dając mi poczucie skutecznego zabezpieczenia przed niechcianym nieprzyjemnym zapachem;
    2. wydajny - opakowanie wystarcza mi na około 3 miesiące - więc cena nie wydaje się aż tak wygórowana;
    3. delikatny - mimo zapewniania skutecznej ochrony jest jednocześnie bardzo delikatny i nie podrażnia skóry pod pachami również po depilacji;
    4. przyjemny zapach - doceniam również jego zapach, nie nachalny, lekki.
    w sumie dla mnie 5 gwiazdek na 5!

Używam tego produktu od: 12.2013
    Ilość zużytych opakowań: 1 - 50 ml

Chcesz pochwalić blanka2207 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowane Tak
  • Właśnie ten antypesrpirant przypadł mi do gustu ponad rok temu i od tego czasu jestem mu wierna. Dzięki niemu jestem spokojna o swoją potliwość, która w zasadzie nie jest już moim problemem.
    Od momentu kiedy go stosuję nie muszę martwić się o nieprzyjemny zapach po dniu pełnym wrażeń. Jestem spokojna. Jego przyjemny zapach, delikatność jak dla mnie idealna. Nie podrażnia. Pachy są suche przez długi czas.
    Wydajny. Może cenowo trochę przerażać, ale uważam, że za jakość trzeba zapłacić. A to jest jakość, która zupełnie spełnia moje wymagania.
    Jestem bardzo zadowolona i na tą chwilę nie mam zamiaru szukać nic nowego.

Ilość zużytych opakowań: 3-4

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kossok za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 62 raz(y)
  • ulubiony, cudnie pachnący kulkowiec
  • Po wypróbowaniu wielu "kulkowców" – z różnym skutkiem – zostałam przy Vichy, bo on najbardziej mi odpowiada.

Nie mam jakichś straszliwych problemów z potliwością, więc od antyperspirantu oczekuję względnego zahamowania procesu pocenia się i zniwelowania jego przykrych skutków zapachowych. I ta kulka świetnie się tutaj sprawdza. Nie oczekuję od niej cudów, tj. że będę uprawiała sport czy spacerowała w 30-stopniowym upale, ale nadal będę miała schludnie suche pachy ;-) Jednak o przykrym zapachu czy nieprzyjemnej, natężonej potliwości mogę przy tej kulce zapomnieć.

Przyznaję też, że UBÓSTWIAM delikatny zapach tego antyperspirantu. Mam też jego wersję bezzapachową i również jest świetna, ale wolę tę właśnie ze względu na ten subtelny zapach, który nie gryzie się z zapachem perfum czy balsamu do ciała, ale zapewnia przyjemne uczucie świeżości. No miodzio.

Kolejny wielki plus – antyperspirant NIGDY mnie nie podrażnia, a zdarzają mi się różne nieciekawe wyczyny przy goleniu. Zawsze mogę go śmiało nałożyć bez obawy o pieczenie czy podrażnienie. Mega zaleta!

Jedynym minusem jest dla mnie to, że kulka zostawia białe ślady na ubraniach :/ Tzn. raz zostawia, raz nie zostawia – może to kwestia dawkowania produktu albo czasu, który daję mu na wyschnięcie, ale na pewno zdarzały mi się białe smugi na ubraniach. Ale, szczerze powiedziawszy, nie spotkałam się jeszcze z antyperspirantem, który by takich smug nie zostawiał, więc już machnęłam na to ręką. Tym bardziej, że nie zdarza się to zawsze (biorę pod uwagę, że może to kwestia zbyt szybkiego ubierania się zaraz po nałożeniu antyperspirantu, a nie wina Vichy), a poza tym są to zwyczajne białe ślady, a nie np. całe kremowe grudki, które potrafią zostawiać niektóre kosmetyki tego typu. Wybieram tzw. mniejsze zło, ale jak pięknie pachnące i dobrze działające ;-)

Opakowanie – bardzo lubię. Małe, zgrabne, wszędzie się zmieści. Bardzo estetyczne i poręczne.

Jedynym minusem jest cena, ale wyrobiłam już sobie nawyk polowania na promocje w Superpharm, które zdarzają się naprawdę często (czasem mam wrażenie, że ten antyperspirant jest tam w promocji non stop ;>), i wtedy kupuję 1 lub 2 kulki na zapas.

Kosmetyk jest bardzo wydajny, więc cena wydaje się być uzasadniona.

Jedną gwiazdkę odejmuję za wspomniane sporadyczne białe smugi i dość wysoką cenę. Więcej gwiazdek odjąć nie miałabym serca, bo uwielbiam tę kulkę

Podsumowując – bardzo polecam!

Używam tego produktu od: ponad roku

Ilość zużytych opakowań: 2-3

Chcesz pochwalić vine za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny !
  • Bardzo skuteczny anty-perspirant. Czegóż chcieć więcej!
    Posiadając go, jestem w komfortowej sytuacji- już nie pocę się tak jak kiedyś i nie rozsiewam zdradliwej aury. Ten specyfik działa bardzo długo, bez względu na to, gdzie jestem i co robię; czy jestem zestresowana, czy w czasie treningu. Cały czas moje pachy są suche.
    Zapach delikatny, świeży, niebanalny, ustępuje pola wodzie toaletowej i tak powinno być.
    Stale jestem mu wierna i systematycznie kupuję.
    Warto spróbować, jest dostępny w aptekach internetowych w promocyjnym dwupaku.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: ok 10 sztuk

Chcesz pochwalić hejkak za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo ok!
  • Ten antyperspirant spełnia wszystkie moje oczekiwania:

- jest trwały
    - jest wydajny
    - przyjemnie, subtelnie pachnie
    - nie podrażnia skóry
    - ma wygodne opakowanie

Mógłby być odrobinę tańszy i dostałby pełne 5 gwiazdek

Chcesz pochwalić aiso87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój typ.
  • Uwielbiam markę Vichy i kupując ten produkt nie zawiodłam się. Jest to naprawdę bardzo dobry dezodorant. Wydajny, a co najważniejsze skuteczny. Jedna aplikacja wystarcza na to, by cieszyć się świeżością cały dzień. Zapewnia długotrwałą ochronę i nie podrażnia przy tym skóry (nawet gdy jesteśmy świeżo po depilacji). Nie zostawia po sobie białych śladów. Bardzo ładny zapach. Cena przystępna, kupuję go w internetowej aptece za niecałe 25 zł.

Jak najbardziej polecam.

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: kilka opakowań.

Chcesz pochwalić vanilla_cocoa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • na mnie nie działa
  • Nie jest dla mnie. Mimo, że ma dużo zalet, nie spełnia podstawowej funkcji dezodorantu jaką jest ochrona przed potem.

MINUSY:
    - cena
    - nie chroni skutecznie przed potem (przynajmniej w lato, w zimie nie testowałam)

PLUSY:
    -zapach
    - delikatność
    - opakowanie

Używam tego produktu od: już nie używam
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić aaajk za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy
  • świetny ! delikatny i bardzo skuteczny. jedyny minus to zdecydowanie za wysoka cena.

nie podrażnia skóry, ma miły, delikatny zapach, nawilża. w dodatku jest naprawdę skuteczny. mój ulubiony, chociaż szukam godnego zastępy w niższej cenie.

Ilość zużytych opakowań: pięć

Chcesz pochwalić Aniatojahej za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dla mnie najlepszy do tej pory
  • Jak dla mnie najlepszy do tej pory dezodorant. Jest to pierwszy "apteczny" dezodorant, który nabyłam. Wcześniej używałam drogeryjnych, za 10 zł, których musiałam dużo aplikować, żeby coś działały, ale i tak działały bardzo krótko, kilka godzin max. Ten dezodorat sprawia, że po prostu skóra pod pachami jest cały czas sucha. Jest też całkiem wydajny, pierwsze opakowanie starczyło mi na 3 miesiące, z tym, że z przyzwyczajenia na początku używania aplikowałam go za dużo, pod koniec zauważyłam, że wystarczy po prostu musnąć nim całą pachę i działa i na dodatek czybciej schnie. Używam tego produktu od: 3 miesiąceIlość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić Azmika88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny
  • Dezodorant kupiony zupełnie przez przypadek, dodany do większych zakupów w promocji za przysłowiowe grosze, okazał się moim odkryciem. Kilkakrotnie zawiodłam się na kosmetykach Vichy i nie miałam już przekonania do tej firmy, a tu taka niespodzianka.

Początkowo dezodorant leżał dość długo na półce i czekał na swoją kolej. Postanowiłam dać mu szansę. Przez pierwsze dwa tygodnie kompletnie nie spełniał swojego zadania. Nie zabezpieczał kompletnie przed potem i jego zapachem. Już miał wylądować w koszu ale zauważyłam, że zaczyna być lepiej. Dopiero po około 3 tygodniach zaczął działać tak jak obiecuje producent. Nie wiem co było tego powodem, że moja skóra tak zareagowała, może po prostu musiała się do niego przyzwyczaić.
    Ogólnie dezodorant świetnie chroni, nie ma mowy o mokrych pachach, nieprzyjemnym zapachu, jest wydajny i stosunkowo niedrogi jak na kosmetyk Vichy, tym bardziej, że często bywa w bardzo atrakcyjnych promocjach. Producent obiecuje 48 godzinną ochronę i to nie jest mit. Ja czasem stosowałam go co 3-4 dni i też działał. Zapach ma delikatny, przyjemny. Dość szybko wnika w skórę, jednak trochę brudzi jasne ubrania, niestety. Nie podrażnia, nie uczula i nie wysusza delikatnej skóry pach.

Warto wypróbować!

Używam tego produktu od: Kilka miesięcy

Chcesz pochwalić Tethys29 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wierny i niezawodny przyjaciel
  • Używam tej kulki od dobrych 3 lat i muszę przyznać, że dla mnie jest to najlepszy antyperspirant z obecnie dostępnych. Na początku trochę było mi szkoda wydać na niego od 39zł i wzwyż (bo i tak się zdarzało) ale kiedy wypróbowałam go po raz pierwszy nie miałam żadnych wątpliwości, że na stałę zagości w mojej kosmetyczce.
    Na mnie działa wspaniale i spełnia wszystkie obietnice producenta. Uczucie świeżości towarzyszy mi cały dzień, mokre pachy dawno odeszły w zapomnienie, a w sytuacjach bardzo \'gorących\' potrafi skutecznie działać. To mój osobisty bohater wśród kulek

Odczuwam jednak pewną zmianę.. chociaż nie jestem pewna ale stosuję tę kulkę kilka ładnych lat i mam wrażenie, że coś się w niej zmieniło. Wcześniej kulka nie zostawiała białych śladów, teraz takie ślady już się pojawiają. Nie wiem czy Vichy coś zmieniło w składzie czy po prostu mam jakieś takie nieodparte wrażenia. Ale co tam... z białymi plamami można sobie poradzić

Nie kupuję innych kulek ta w 100% mi odpowiada, na szczęście z biegiem czasu jej cena spada i teraz to ok. 24 -29zł, przynajmniej w aptekach w których ją kupuję.

Reasumując:

Plusy:

+zapach! Trochę męski ale ja bardzo lubię takie zapachy
    +szybko schnie
    +jest ogólniedostępny
    +zapewnia długotrwałe uczucie świeżości
    +hamuje pocenie i zapobiega mokrym pachom
    +jest wydajny

Minusy:

-pozostawia białe ślady na ubraniach

Używam tego produktu od: 3,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: ok. 10 opakowań

Chcesz pochwalić MARRYKIRI za czytelną i pomocną recenzję?
  • jedyny, który działa i nie podrażnia
  • Dezodorant kupuję od kilku lat. Jest bardzo wydajny, a przede wszystkim skuteczny. Po 8h pracy nie czuję zapachu potu, jak to się działo przy innych dezodorantach w kulce. Nie podrażnia mi pach.

Używam tego produktu od: 3lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 sztuki całe

Chcesz pochwalić beneficjentka splendoru za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiedyś bardzo dobry kosmetyk
  • Pierwszy raz kupiłam ten antyperspirant około 4 lat temu, wtedy była to dla mnie bardzo dobra i skuteczna alternatywa dla niedziałających antyperspirantów drogeryjnych.
    Niedawno kupiłam tę kulkę podobnie i niestety, Vichy nie różni się wiele od drogeryjnych kulek.
    Przede wszystkim potwornie długo schnie. Pachnie po prostu jak męski antyperspirant (aż mój chłopak zwraca na to uwagę...). A do tego nie jest jakos piorunująco skuteczny - przestaje działać koło połowy dnia, nie wspominając o cieplejszych dniach.
    Cena jest absolutnie nieadekwatna do jakości i nie sięgnę po ten produkt ponownie.

Ilość zużytych opakowań: 3-4

Chcesz pochwalić Niedomknieteokno za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawsze do niego wracam
  • Uważam, że to bardzo dobry dezodorant. Miło ale nie nachalnie pachnie, tak że można potem jeszcze śmiało użyć perfum i nie będzie się z nimi gryźć. Zwyczajnie nie będzie go czuć. Przy tym bardzo dobrze chroni. Po kąpieli dobrze jest się nim posmarować. Ma wtedy szansę w pełni zadziałać następnego dnia. Osoby o umiarkowanej potliwości (takie jak ja) mogą go śmiało używać co drugi dzień, chyba że zamierzamy się mocno zmęczyć, to wtedy trzeba chyba poprawić po kąpieli dawkę. Uważam, że to naprawdę super produkt. Ma jednak dwie wady: wysoka cena i to, że brudzi ubranie - pozostawia białe ślady.

Chcesz pochwalić Akinomaxi za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest różnica
  • Do tej pory uzywalam dezodorantow glownie w sztyfcie i mniej wiecej w polowie dnia musialam aplikowac kosmetyk jeszcze raz,poniewaz dosc intensywnie sie poce. Z tym preparatem jest ineczej. Jesli tylko dam mu odpowiednio duzo czasu zeby dosechl rano po prysznicu to do konca dnia nie musze martwic sie o przykry zapach. Na pewno nie dziala 48 godzin, ale przez 1o mam spokoj. Zapach przyjemny, lekko meski. Nie zostawia plam.
    Cena dosc wysoka, ja kupilam na promocji w Superpharm.Jesli nie znajde lepszego to na pewno do niego wroce.Używam tego produktu od: 2 miesiaceIlość zużytych opakowań: 1 opakowaie

Chcesz pochwalić aquafresca za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spełnia swoje zadanie.
  • Dostałam go w prezencie od mojej przyjaciółki, która jest zachwycona jego działaniem. Szczerze mówiąc prawie w ogóle się nie pocę i zawsze używam kulki Nivea i w zupełności mi wystarczała.

Plusy :
    - Piękny zapach - nie obraziłabym się gdybym miała perfumy o takim zapachu
    - Skutecznie hamuje pocenie.
    - Estetyczne opakowanie.
    - Łatwa dostępność.
    - Bardzo wydajny - wystarcza na 2- 3 miesiące.

Minusy :
    - Cena.
    - Przez pierwsze 3-4 użyć miałam wrażenie lekkiego pieczenia pach, później nie było już takiego uczucia.

Czasem trochę brudzi ubrania - aplikuję go po wieczornej kąpieli i tylko delikatnie, jednym muśnięciem poprawiam rano, żeby nie zniszczyć ubrań.

Nie widzę różnicy w ograniczeniu pocenia między kulką Nivea za kilka złotych, a tym antyperspirantem, który jest kilka razy droższy. Jednak możliwe, że do niego wrócę - tak na "wszelki wypadek" - jak nadejdą upalne dni i trafię na promocję .

Ilość zużytych opakowań: Jedno.

Chcesz pochwalić mitasa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety ale nie
  • Zachęcona opiniami o tym produkcie poleciałam i zaopatrzyłam się w te "cudeńko" ale niestety to był błąd.. Na mnie antyperspirant wogle nie działa, nie ogranicza potliwości (czyli jego podstawowego działania), już po około 2 godzinach czuć "nieświeżość".

Jedyne co moge zaliczyć na plusy to chyba ten zapach, który w miarę mi odpowiadał.

Antyperspirant nie warty jest tyle pieniędzy...

Używam tego produktu od: jakiś czas temu
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić motylek77777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • działa
  • a wiec... poleciła mi go kiedy kolezanka. po kazdym zwykłym dezodorancie pozostawały mokre pachy, slady na ubraniach ktorych niestety nie dalo sie doprac i przykry zapach.
    od czasu kiedy uzywam tego mam spokoj
    poce sie ale duuuuzo mniej. zapach wyczuwalny jesli mam na sobie ubrania z bardziej sztucznych materialow ale to jest nie do unikniecia niezlaeznie od tego jaki dezodorant posiadamy.
    polecam kazdemu i szukajcie go w aptekach, tam zawsze jest duzo tanszy. w SP widzialam po 34/36zł a ja w aptece placilam 25 teraz podrozał i zapłaciła 27,80.

warto

Używam tego produktu od: daaawna
    Ilość zużytych opakowań: 5 lub 6

Chcesz pochwalić hot_chiquita za czytelną i pomocną recenzję?
  • Oj nie!
  • Zachęcona opiniami, znudzona marką używaną od kilku lat, postanowiłam wypróbować antyperspirant Vichy. Zawiódł na całej linii!
    Znalazłam jeden plus: nie podrażnia skóry po goleniu.
    I całe mnóstwo minusów:
    - cena,
    - okropny zapach,
    - wylewa się w kosmetyczce (w czasie podróży),
    - nie utrzymuje świeżości do południa, a tymbardziej do wieczora,
    - długo schnie na skórze.
    Wróciłam do poprzedniej marki.

Chcesz pochwalić kasiagry za czytelną i pomocną recenzję?
  • zmyła
  • Zalety:
    + na początku działa świetnie - długotrwały, delikatnie perfumowany, zero brzydkiego zapachu, zero mokrych pach
    + jako jeden z bardzo niewielu nie brudzi ubrań

Wady:
    - skóra się szybko (tydzień-dwa) przyzwyczaja i pomimo suchości mamy do czynienia z dziwną wonią - mieszanką kwiatowego zapachu i potu
    - drogi

Używam tego produktu od: 2011
    Ilość zużytych opakowań: dwa i basta

Chcesz pochwalić demoderniste za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomaga
  • Od antyperspirantu oczekuję przede wszystkim skuteczności, czyli ma zapobiec poceniu się i skutecznie poskromić zapach potu. Niby niewiele, ale jednak dla szerokiej gamy kosmetyków z jakimi miałam styczność w swoim życiu nie był to łatwy cel do osiągnięcia. Vichy stosuję od kilku ładnych lat. Czasami zdarza mi się stosować inny antyperpsirant, jednakże zawsze wracam do niego i właściwie mogę powiedzieć, że jest to mój "must have" pomimo, że nie jest on aż tak idealny. Swoje tendencje do pocenia się oceniam w stopniu średnim. Oczywiście wszystko to zależy od pory roku, tego co robię i z jakim wysiłkiem. Antyperspirant stosuję dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Był oczywiście czas, kiedy oczekiwałam od niego owej 48 godzinnej skuteczności, jednakże nie doczekałam się. Zatem postanowiłam dopasować go do swoich potrzeb. W moim przypadku 12 godzinna ochrona sprawdza się. Wytrzymuje w tym czasie bez poprawek zarówno intensywne zajęcia fitness poprzez wszelakie czynności domowe a skończywszy na przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach co wiąże się z nagłymi zmianami temperatur latem a co wiadomo również powoduje nadmierną potliwość. Zdarza się, że po jego zastosowaniu mimo wszystko przy bardzo wysokiej temperaturze powietrza czuję pod pachami delikatną wilgoć, jednak nie jest to typowo uciążliwy pot, którego zapach nie należy do przyjemnych. Zapach preparatu jest bardzo przyjemny, trzyma się blisko skóry i nie wchodzi w reakcję zapachową z używanymi perfumami. Bardzo dobrze i szybko wchłania się więc po jego aplikacji nie muszę chodzić po domu z rozpostartymi rękoma niczym jastrząb balansujący na cienkiej gałęzi i próbujący zachować równowagę dzięki swym skrzydłom. Nie podrażnił skóry, nie spowodował uczulenia. Czasami tuż po depilacji pach odczuwam delikatne pieczenie po jego zastosowaniu, ale nie jest to jakiś dyskomfort nie do wytrzymania i nie wpływa negatywnie na moją ocenę. Po prostu skóra po depilacji jest trochę podrażniona co zapewne w połączeniu ze składnikamki antyperspirantu daje taki efekt. Jak dotąd nioe zdarzyło mu się zostawić śladów na ubraniach. Produkt zamknięty jest w standardowym pojemniku z funkcją roll-on i zakręcaną nakrętką. To ostatnie jest dla mnie dość ważne, gdyż kosmetyk ten noszę w torebce (czyt. przepastnej sakwie) więc przy kiepskim zamykaniu byłaby szansa na ubrudzenie wszystkiego w środku. Jak już wspomniałam kupuję go od kilku dobrych lat i kupować będę pomimo, że nie dałam mu full oceny, która wynika z tych obiecanych przez producenta 48 godzin.

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić TerraMare za czytelną i pomocną recenzję?
  • Baaaardzo polecam!
  • Kulka Vichy bije na głowe drogeryjne atyperspiranty i pod względem działania i zapachu. Bardzo nie lubię mocno pachnących antyperspirantów, bo wolę czuć jedynie zapach moich perfum, a vichy bardzo delikatnie pachnie i sie nie narzuca.
    Działanie jak dla mnie jest świetne, chociaż nie mam problemów z nadmierną potliwością, to nawet po zajęciach aerobiku czy po jeździe na rowerze, nie zauważam plam pod pachami po używaniu tego produktu!
    Dodatkowo jest baaardzo delikatny i można go z powodzeniem używać od razu po depilacji pach, nie wywołuje u mnie żadnego podrażnienia, ani pieczenia.

Jest natomiast jeden minus i za to odejmuję aż jedną gwiazdkę, gdyż Vichy pozostawia ślady na czarnych ubraniach, czego nie robi np. tańsza, a też dobra Rexona. Oczywiście wygórowana cena też nie jest bez znaczenia.

Mimo to gorąco polecam, można też stosować go na zmianę z innym atyperspirantem, żeby nie przyzwyczajać do niego za bardzo skóry

Ilość zużytych opakowań: 4-5?

Chcesz pochwalić carbonara93 za czytelną i pomocną recenzję?