Fenjal, Intensive, Creme Deo Roll - On (Dezodorant w kulce)

Powiększ Fenjal, Intensive, Creme Deo Roll - On (Dezodorant w kulce)

Zgłoszony przez kasia2d16

24 godzinna intensywna pielęgnacja i ochrona skóry na bazie allantoiny o łagodzących właściwościach. Testowany dermatologicznie. Nie zawiera alkoholu, parabenów, barwników, olejów mineralnych.
Składniki: allantoina.

• nie radzi sobie
  • W moim przypadku kompletnie się nie sprawdził. Pachy mam mokre jeszcze zanim dojadę do pracy. Fakt, bardzo się pocę, ale to chyba nie jest usprawiedliwienie dla nieskutecznych antyperspirantów.
    Wrażenia ze stosowania:
    - szybkość schnięcia porównywalna z innymi produktami tego typu, czyli w porządku;
    - nie podrażnia;
    - nie chroni przed poceniem się;
    - niemiłosiernie intensywnie pachnie - rzadko mam dość zapachu własnego dezodorantu, ale tego miała serdecznie dość po dwóch dniach;
    - zapach tego antyperspirantu w pomieszaniu z zapachem potu jest dla mnie nie do zniesienia;
    - jest zbyt drogi jak na taką jakość.

Podsumowując, żałuję, że go kupiłam. Kolejna antyperspirantowa wtopa, choć muszę uczciwie przyznać, że bywały gorsze.

Chcesz pochwalić anka011 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • niezly
  • Dezodorant jest dobry, a fakt faktem jest to antyperspirant to pierwszy minus za zmylke na opakowaniu. Drugi to cena, a trzeci to ciezkie szklane opakowanie - niepraktyczne w podrozy. A tak to zalety. Dziala, ladnie pachnie ale dyskretnie, pielegnuje skore, mozna stosowac zaraz po depilacji, nie podraznia, nie brudzi, nie robi osadow na ubraniach, nie niszczy ubran. ogolnie dobry produkt, ale z racji tego ze znam tansze w lepszym opakowaniu stad nie piec gwiazdek.

Chcesz pochwalić Rena za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój na zawsze
  • GENIALNY

Lepszy od zielonej kulki Vichy a o ile tańszy !

Chroni , pielęgnuje , łagodzi i pięknie dyskretnie pachnie .

ideał .

Nie podrażnia a mam wrażliwą skórę.

Chcesz pochwalić Katilka za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry antyperspirant
  • Dla mnie jest to świetny produkt, doskonale spełniający swoją funkcję. Ale jest to antyperspirant a nie dezodorant więc nazwa jest myląca.
    Produkt sprawdza się znakomicie nawet w największe upały ale nie mam problemu nadmiernej potliwości. Ubrania są suche, produkt odświeża i zapobiega przykremu zapachowi od rana do późnego wieczora.
    Jak to antyperspirant zawiera aluminium ale poza tym skład ma całkiem dobry – bez parabenów, alkoholu, olei mineralnych, barwników.
    Dezodorant ma konsystencję balsamu, jest biały, kremowy. Nie podrażnia nawet gdy zastosujmy go po goleniu (zawiera allantoinę). Opakowanie jest ładne, szklane, dosyć ciężkie.

Dezodorant nie brudzi ubrań także czarnych A wysycha tak jak większość dezodorantów w kulce – trzeba dać mu trochę czasu.
    Zapach jest bardzo przyjemny, mydlany, przypomina zapach kosmetyków Dove, nie zakłóca zapachu perfum.
    Wydajność w porządku, jednak cena mogłaby być niższa (około 12 zł w Rossmanie).

Skład:
    aqua; aluminium chlorohydrate; PPG-15 stearyl ether; steareth-2; steareth-21; ethylhexylglycerin; allantoin; bisabolol; parfum; benzyl salicylate; coumarin; citronellol; hexyl cinnamal; alpha-isomethyl ionone

Używam tego produktu od: około czterech miesięcy

Chcesz pochwalić stokholm za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra kulka.
  • Odkąd ze sklepowych półek zniknęła kulka Adidas Sensitive rozpaczliwie poszukiwałam antyperspirantu, który sprawdzi się u mnie do codziennego stosowania. Fenjal sprawdza się póki co bardzo dobrze, chociaż nie ze wszystkimi sytuacjami sobie radzi.

Jest dla mnie dość skuteczny - dobrze chroni przed wilgocią, przed brzydkim zapachem w codziennych sytuacjach. Nie sprawdza się jednak w sytuacjach stresowych i w dużym upale połączonym z aktywnością fizyczną (no ale na to to chyba nie ma rady). Sam w sobie ma ładny zapach, chociaż jak dla mnie trochę zbyt intensywny jak na dezodorant (od zapachu to sa perfumy jednak).

Jest super delikatny, nie podrażnia skóry nawet po depilacji, nie czuć go na skórze i łatwo go zmyć - po niektórych nawet drogeryjnych antyperspirantach miałam uczucie zalepienia skóry, takiej gumowatej warstwy, która ciężko zmywała się pod prysznicem. Tu tego nie ma. Jest lekki, delikatny i przyjemny w stosowaniu. Do tego szybko wysycha na skórze i nie brudzi ciemnych ubrań (a przynajmniej mi się nigdy nie zdarzyło).

Ma ładną buteleczkę, jest w każdym Rossmannie. I jest piekielnie wydajny, mam go od początku grudnia zeszłego roku, używam często (na zmianę ze sztyftem Fa), a nie zużyłam jeszcze nawet połowy. Jest ciut droższy od pozostałych z tej półki, ale warto go kupić.

Używam tego produktu od: grudnia 2012 r.

Chcesz pochwalić iceflower za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny i pięknie pachnący dezodorant!
  • Wcześniej byłam przez kilka dobrych lat związana z kulkami Nivea. Wybrałam Fenjal ze względu na jego zapach...i nie zawiodłam się
    + plusy
    zapach!
    eleganckie opakowanie
    brak parabenów, olejów mineralnych, barwników oraz alkoholu
    - minusy
    cena
    waga opakowaniaUżywam tego produktu od: pół rokuIlość zużytych opakowań: 4-5

Chcesz pochwalić kasienna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale...
  • Kosmetyki Fenjal lubie od lat. Wcześniej przywoziłam je z Niemiec. Mają znakomite właściwości pielęgnujące i wyjątkową kompozycję zapachową.
    Dezodorant polecam osobom o umiarkowanym stopniu pocenia się wtedy spełni swoją funkcję. Delikatny, kremowy, nie podrażnia. Jest dość neutralny więc nie zakłóca zapachu wody toaletowej.

Używam tego produktu od: Rok
    Ilość zużytych opakowań: dwa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ewikewik za czytelną i pomocną recenzję?
  • raczej nie
  • Posiadam ten dezydorant od ok 4 mies i codziennie używam. Dość szybko się pocę więc szukam idealnego dezydorantu.

Plusy:
    +zapach: dość neutralny
    +wydajność: nie potrafię go skończyć
    + brak alkoholu
    +bardzo łagodny dla skóry, nie parzy po goleniu!
    + szklane opakowanie

Minusy:
    -cena(dość wysoka)
    -w składzie pojawia się aluminium, więc nie jest jakiś "naturalny"
    -nie zapobiega poceniu się, nie zmniejsza je

Jak dla mnie nie spęłnia swojej podstawowej funkcji, więc go nie kupię ponownie.

Używam tego produktu od: 4mies

Chcesz pochwalić 93jessica93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • łagodny, pachnący, dobry
  • Jest to pierwszy dezodorant z firmy Fenjal który mam okazję używać. I powiem szczerze, że jestem ogromnie z niego zadowolona. Na plus zaliczę delikatność. Nie podrażnia, nie wysusza i nie uczula. Można go spokojnie stosować po depilacji. Pachy nigdy mnie nie szczypały i nie swędziały.
    Stosuję go regularnie od 2 miesięcy więc trafiło to moje testowanie na sezon zimowy. W takich warunkach dobrze sobie radził. Jedynie jak byłam za grubo ubrana i po prostu się przegrzałam to miałam lekko wilgotne pachy. Ale mokrych plam nie przypominam sobie wcale. Minimalnie brudzi czarne ubrania, ale ślady bardzo łatwo dają się sprać.
    Producent napisał że jest do dezodorant ale w składzie na pierwszym miejscu ma chlorek aluminium więc ja bym go bardziej nazwała antyperspirantem.
    Zapach nieziemski... delikatny, pudrowo- świeży mi kojarzy się z kosmetykami z dzieciństwa.
    Wydajny starcza mi na 2 miesiące. Przy codziennym używaniu. Jedyna wada to ta kulka ma trochę mały rozmiar i przez to trzeba nią sporo jeździć, jeśli chcemy sobie dobrze nasmarować pachy. No i samo opakowanie mimo że bardzo ładnie wygląda to jest trochę nieporęczne w podróży. Ale jako że ocenia się głównie zawartość więc ma ode mnie 4 gwiazdki. Na pewno kiedyś do niego wrócę ponownie.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić Awakme za czytelną i pomocną recenzję?
  • łagodność bez ochrony
  • Jeszcze będąc nastolatką używałam dezodorantu w sprayu Fenjal i baaardzo go lubiłam. Gdy marka ponownie pojawiła się na rynku kupiłam wersje kulkową. Niestety to już nie to samo co kiedyś. Na plus zaliczam przyjemne szklane opakowanie i dobrze chodzącą kulkę. Nic się nie wylewa, możemy zabrać kosmetyk w podróż.

Na pewno spodoba się wielbicielka delikatnej pielęgnacji - jest bardzo kremowy, nie podrażnia, a szybko się wchłania. Świetny na podrażnienia, po depilacji, mam wrażenie że działa jak krem.

Wszystko pięknie, ale niestety ochrona żadna, a to u mnie priorytet w tego typu produktach. Nie sprawdził się w czasie zimowym, gdzie sztyft Dove spisuję się świetnie, tak samo inne ogólnodostępne kulki.

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe opakownie

Chcesz pochwalić aante_e za czytelną i pomocną recenzję?
  • najłagodniejszy
  • nie wiem które to juz opakowanie w mojej łazience. jest przede wszystkim skuteczny, lagodny, ładnie pachnie i ładnie wygląda. jest niczym płynny krem, który uwielbiam nakładać na podrażnione pachy - nic tak nie łagodzi. można bez obaw stosowac juz kilka minut po depilacji

do tego ładny, wcale nie intensywny zapach. wyszycha szybko, nie brudzi ubrań, chroni na caly dzień i jest dostepny w wiekszości sklepów. jedyny minus to cięzka szklana butelka. IDEAŁ dla wszystkich alergików!

Używam tego produktu od: latIlość zużytych opakowań: 10

Chcesz pochwalić kora777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy antypotniak, jakiego używałam
  • Jest fantastyczny.
    Przez dwa lata użytkowania nie znalazłam żadnych minusów.
    +Jest wydajny,
    +pięknie pachnie,
    +estetycznie się prezentuje,
    +nie zawiera alkoholu, więc nie podrażnia;
    +cena jest przystępna (zwłaszcza w czasie promocji w Rossmannie),
    +a dostępność (teraz już, na szczęście) dobra.
    +nie niszczy ubrań.

Używam tego produktu od: 2 lat; wcześniej przez rok używałam w spray\'uIlość zużytych opakowań: około 7-8

Chcesz pochwalić kataraktorzyca za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie pozostawia śladów
  • Uwielbiam kosmetyki Fenjal. Kiedy dostałam je do testowania to zakochałam się w opakowaniu. Po pewnym czasie zauroczyła mnie ich zawartość. Ten dezodorant w kulce okazał się bardzo fajny, mimo, że nie mam większego doświadcznia w stosowaniu antyperspirantów Ma ładny, bardzo delikatny zapach, fajnie się wchłania i nie pozostawia śladów. A przede wszystkim opakowanie się ślicznie prezentuje w łazience Jest wydajny i z tego, co widzę, dość tani. Jednak jak pisałam wyżej, mimo braku doświadczenia z tego typu kosmetykami, daję cztery gwiazdki Polecam!Używam tego produktu od: kilku miesięcyIlość zużytych opakowań: w połowie jednego

Chcesz pochwalić domi7ks za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię, ale...
  • Kupiłam, bo 1) byłam ciekawa tej marki (nigdy nie miałam) 2) był na promocji za 9,99zł

Dużo osób marudzi na szklane opakowanie i że jest ciężkie itp, a mi się podoba. Uważam, że plastikowe są bardziej tandetne, a kawałeczek szkła nie jest aż tak ciężki...
    Wydajność ok, ale dlaczego tak długo schnie? Ma bardzo ładny, pudrowy zapach, który mogłabym wąchać non stop.
    Produkt spełnia swoją rolę pod warunkiem, że tempetatura na dworze nie przekracza 25st.
    Poza tym zdarzyło mi się, że jak miałam zabiegany dzień i użyłam dezydorantu rano to późnym popołudniem czułam swoje zapachy:/
    Wiem, że więcej nie kupię, chociaż ma śliczne opakowanie.

Używam tego produktu od: 3 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Chcesz pochwalić NaturalWomen za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie!
  • Na plus:
    + tani i wydajny (niestety)

Na minus (reszta):
    - mała niewygodna kulka, do tego szklana ciężka butelka (po co?)
    - paskudny pudrowo-duszący zapach
    - nie chroni przed potem (u mnie wręcz wzmagał potliwość)

Kiedy udało mi się go dostać byłam bardzo zadowolona - przewinęło mi się kilka pozytywnych recenzji tego produktu na wizażu. Niestety z każdym użyciem nie znosiłam go coraz bardziej. Jakimś cudem wymęczyłam śmierdziucha i więcej do niego nie wrócę. Szczególnie, że znalazłam już moją ulubioną kulkę.

Używam tego produktu od: 1.5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 - pierwsze i ostatnie

Chcesz pochwalić parnaska za czytelną i pomocną recenzję?
  • ideał
  • A ja durna wydawałam majątek na vichy i inne apteczne cuda! Jednak moje męki się skończyły w dniu gdy ujrzałam kuriera z przesyłką od wizażu.
    Pomimo, że nie jest to typowy antyperspirant, radzi sobie z potem lepiej od niejednego blokera. Kulka dobrze leży w dłoni, nie zacina się. Daje uczucie świeżości, chroni przed potem (naprawdę nie mam plam) i przykrym zapachem. Odpowiedni dla skór wrażliwych. Plus za skład i brak alko. Jedynym mankamentem, do którego można się przyczepić jest zapach, bo zapewne nie będzie odpowiadał każdemu, ale mi się bardzo podoba. Tak jak wszystkie zapachy Fenjal. Bardzo wydajny, jedno opakowanie wystarczyło mi na 2 miesiące. O cenie nie wspomnę, jest 3 razy tańszy i 5 razy lepszy niż mój dotychczasowy faworyt. Łatwa dostępność w Rossmanie, to też wielki plus. Mój kwc!

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Chcesz pochwalić ulinkaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry dezodorant, lepszy od dużo droższych aptecznych
  • Bardzo dobry dezodorant, nie ma w jego opisie słowa antyperspirant, ale jest dużo skuteczniejszy od przereklamowanego vichy czy innych blokerów. Używałam w swoim życiu mnóstwo dezodorantów tych drogich i tańszych i ten uważam za rewelacyjny, tani, pięknie pachnie, skutecznie chroni przed poceniem, po całym dniu świeżo pachnę, nigdy nie zdarzyły mi sie niespodzianki w postaci mokrych pach. REWELACJA!!! POLECAM

Używam tego produktu od: stycznia 2012
    Ilość zużytych opakowań: 1/3 jednego opakowania

Chcesz pochwalić kochaneczka11 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • bardzo delikatny, śliczny zapach...
  • Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że nie mam problemów z poceniem, nie muszę używać blokerów ani żadnych innych mocnych antyperspirantów.
    Działanie Fanjal dla mnie jest wystarczające.
    Najważniejszy jest dla mnie zapach. Kiedy już się trochę spocę (po całym dniu), nadal ładnie pachnę, dlatego w tym dezodorancie nabardziej cenię to, że idealnie pasuje do mojego naturalnego zapachu, a nie wszystkie dezodoranty to potrafią.
    Poza tym jest bardzo delikatny dla mojej skóry nawet po depilacji, nigdy nic mnie nie piekło, nie miałam żadnych problemów.
    Opakowanie troszkę ciężkie- szklane, ale estetyczne.
    Na minus- wydajność- dość szybko się kończy.

PS. Kupiłam go kiedyś Mamie i od tamtej pory używa tylko jego.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Mutya za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny
  • Najbardziej odświeżający i najtrwalszy dezodorant w kulce, jaki miałam (a było już tego trochę). Poza tym nie podrażnia skóry, nie brudzi odzieży, wydajny.
    Mógłby mieć jedynie lżejszą butelkę (ta "szklana" jest dość ciężka i zawsze jak szykuje się wyjazd mam dylemat: brać go czy inny?)

Ilość zużytych opakowań: 2/3 butelki

Chcesz pochwalić Wapp za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy
  • najlepszy jak narazie
    Kupiłam miesiąc temu i co mogę o nim na ten moment napisać??
    1.Jest baaardzo wydajny
    2. Pięknie pachnie
    3. Jest delikatny i łagodny dla skóry pod pachami, nie uczula i nie podrażnia nawet po depilacji
    4. Jak na dezodorant (nie antypersp.) bardzo dobrze radzi sobie z ochroną przed potem
    5. Trwały (do 7 godz. jak na dezod. to dużo)
    6. (co najwżniejsze) NIE BRUDZI UBRAŃ!!

jak narazie najlepszy mam w planach sprobowac jeszcze dezod. crystal essence, ale do tego wrocę na 100%

Używam tego produktu od: ponad miesiac
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1go

Chcesz pochwalić atlanta1987 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • Zdecydowanie poprawię mu opinię. Mam wrażliwą skórę pod pachami, bez względu na to czy jest przed czy po depilacji. Fenjal Intensive według mnie ma wiele zalet.

Plusy:
    + jest to jedyny dezodorant, który nie powoduje u mnie podrażnienia skóry (mimo, że jest to wersja Intensive – Sensitive nie używałam). Jest to dla mnie najważniejsze kryterium na równi z ograniczaniem pocenia.
    + pachy są po nim suche cały dzień
    + ma bardzo przyjemny, kremowy zapach
    + nie zawiera alkoholu ani środków konserwujących
    + nie zostawia śladów na ubraniach! Wow

Minusy:
    - ciężkie, szklane opakowanie – raczej nie nadaje się w podróż
    - mógłby być bardziej wydajny

Używałam go już kiedyś, parę lat temu i też byłam bardzo zadowolona. Później ku mojemu rozczarowaniu zniknął z półek na szczęście znowu powrócił - znalazłam go w Rossmannie. Jest to JEDYNY skuteczny dezodorant, po którym nie mam ochoty wydrapać sobie skóry pod pachami. Jak do tej pory nie znalazłam lepszego. POLECAM!

Używam tego produktu od: używałam parę lat temu, obecnie używam od około 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić Trine009 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wzmagacz pocenia!!!!
  • To chyba najgorszy dezodorant jaki miałam. Celowo nie napisałam antyperspirant tylko dezodorant, bo już nawet nie wymagam od supermarketowych specyfików blokowania pocenia, ale po prostu maskowania nieprzyjemnego zapachu - tylko tyle i w takiej kategorii go oceniam.
    Niestety ten produkt jest poniżej jakiejkolwiek krytyki - wzmaga pocenie (sprawdziłam niestety na sobie :-( ) pocę się po nim niemiłosiernie, a gdy tylko go nie użyłam wszystko było w normie. Poza tym zamiast maskować ewentualny zapach wręcz go wzmaga. JEST OKROPNY - nikomu go nie polecam!!!

Używam tego produktu od: dawałam mu kilka szans przez kilka miesięcy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić bibi1981 za czytelną i pomocną recenzję?
  • gorszy od wersji klasycznej
  • Wiele razy używając przeróżnych kosmetyków miałam okazję przekonać się, że wszelkie udoskonalenia wersji klasycznej produktu nie wychodzą na dobre. Tak też jest w przypadku tego dezodorantu - jestem fanką wersji klasycznej, ta niestety jest dla mnie średnio udana. Dezodorant ma dość rzadką konsystencję jednak nie mam problemów z jego nakładaniem, nic mi się nie wylewa, lubię małą kulkę, gdyż umożliwia precyzyjną aplikację. Produkt zasycha po kilku minutach (trzeba czekać). Cieszy mnie, że nie brudzi ubrań. Zapach jest delikatny, nie kłóci się z perfumami. Ochrona jest niezbyt mocna - co nie znaczy, że słaba. Zaczęłam używać tego dezodorantu po odstawieniu mocniejszych antyperspirantów - na początku miałam wrażenie, że nie chroni w ogóle, po dłuższym czasie byłam jednak bardziej zadowolona. Produkt zapewnia ochronę w normalnych warunkach, nie radzi sobie w sytuacjach stresowych czy upałach. Jednak na co dzień do biura, gdzie działa klimatyzacja - jest dla mnie ok. Ma delikatne działanie, nie podrażnił skóry pod pachami. Trochę mało wydajny, dość szybko się skończył. Plus za szklane opakowanie.

Używam tego produktu od: 1.5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jedno pełne

Chcesz pochwalić kasia2d16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • rozczarowanie:-(
  • Jeśli to ma być tylko dezodorant w kulce (tylko po co mi dezodorant w kulce) to jest bardzo przyjemny-super zapach-ale jeśli to ma być antyperspirant, niestety porażka. Kiedyś stosowałam Fenjal-to był ten klasyczny i byłam bardzo zadowolona.Niestety w Polsce niedostępny, ten wypatrzyłam w Rossmannie. Te półtora gwizdki to za przyjemny, pudrowy zapach i estetyczne opakowanie. Reszta to same minusy:
    - bardzo mała kulka, nie ułatwia aplikacji;
    - wodnisty, jakby "rozlewa"się podczas aplikacji;
    - bardzo długo się wchłania, zbyt długo szczególnie kiedy rano spieszymy się;
    - szczypie, pomomo 0% alkoholu, po depilacji odpada.
    - no i jako antyperspirant- chroni może 2 godziny, co absolutnie odpada !! nie radzi sobie.

Drogi, w cenie regularnej 12,99 zł-a jakoś mierna. Bardzo, ale to bardzo zawiodłam się. Pieniądze źle zainwestowane, a ja muszę kupić coś skuteczniejszego. Nie polecam tej wersjii :-(

Ilość zużytych opakowań: w takcie 1 opakowania

Chcesz pochwalić dorotabat za czytelną i pomocną recenzję?