Powiększ L`Biotica, Biovax, Intensywnie regenerujący szampon do włosów przetłuszczających się

Zgłoszony przez cieplo

Intensywnie regenerujący szampon Biovax opracowany został przez specjalistów w celu zagwarantowania przetłuszczającym się włosom jak najlepszej kondycji.
Szampony Biovax to unikatowe produkty stworzone na bazie wyjątkowo łagodnych substancji myjących, które nie podrażniają skóry głowy oraz nie wysuszają włosów. Dodatkowo wzbogacone zostały o nawilżające emolienty - substancje szczególnie polecane w pielęgnacji skóry i włosów, które łatwo tracą nawilżenie.
Unikalną cechą intensywnie regenerującego szamponu Biovax jest bogata w substancje odżywcze receptura oraz kremowa konsystencja.
Szampon dba nie tylko o zdrowie i kondycję włosów, ale również zapewnia im gruntowną ochronę i bezpieczeństwo. Biovax to jedyne w swoim rodzaju, oryginalne połączenie zdrowia, bezpieczeństwa i profesjonalnej pielęgnacji w jednym preparacie.
Kompozycja biosiarki i emolientów skutecznie reguluje aktywność gruczołów łojowych. Zmniejsza wydzielanie sebum, dzięki czemu nie dopuszcza do przetłuszczania się włosów. Posiada właściwości antybakteryjne, przywracające równowagę biologiczną skóry głowy. Utrzymuje jej naturalną barierę lipidową. Zmiękcza i wygładza włosy.
100% ekstrakt z henny ułatwia aktywnym składnikom wnikanie do wnętrza włosa i jego cebulki.
Nie zawiera parabenów, SLS, SLES oraz glikolu propylenowego.
Substancje te mogą powodować podrażnienia skóry, a nawet stany zapalne. Przyczyniają się do powstawania łupieżu, swędzenia i wysuszania się skóry głowy.

• Sprawdza się
  • Kupiłam ten produkt w aptece po wizycie u trychologa, który uświadomił mi, że mam problem łojotokowy i natychmiast powinnam kupić szampon oczyszczający do skóry głowy i stosować peelingi do skóry głowy. Na wizytę wybrałam się ponieważ zaczęły przetłuszczać mi się włosy już na drugi dzień, kiedy normalnie włosy myję co 3-4 dzień. Problem z przetłuszczaniem się włosów miałam tylko w okresie dojrzewania.
    Szampon zaczęłam stosować regularnie, myjąc włosy raz normalnie, a przy drugim myciu zostawiając pianę na 5 min na skórze głowy. Wydzielanie sebum wróciło do normy i znów mogę myć włosy co 3 dzień bez wyraźnego przetłuszczania się skóry. Mimo średnich opinii mi pomógł. Wart dodać, że mam włosy cienkie i długie.

Ilość zużytych opakowań: 200 ml

Chcesz pochwalić glamcoco za czytelną i pomocną recenzję?
  • NAJGORSZY
  • Nigdy nie używałam tak strasznego szamponu.Nie zużyłam nawet całego opakowania.
    Plusy:
    żadne
    Minusy:
    -włosy były oklapnięte, przyklejone do głowy
    -słabo sie pienił nawet jak nawaliłam dużą ilość szamponu
    -nie mogłam nim domyć włosów, nie raz po wysuszeniu musiałam umyć je jeszcze raz innym szamponem
    -włosy sie sklejały, elektryzowały ogolnie wyglądały bardzo nieestetycznie

Moim zdaniem jest to najgorszy szampon jaki kiedykolwiek używałam, żaden szampon nie spowodował takich rzeczy z moimi włosami.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Chcesz pochwalić plutss za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hmm, szampon bez sls, ale żeby przeciwdziałał przetłuszczaniu?
  • Szampon ten jak to kosmetyk bez sls słabo się pieni, ale można nim skutecznie oczyścić włosy przetłuszczone, tylko trzeba zużyć trochę więcej. Ma ładną kremową konsystencję, perłowo-biały kolor i przyjemny zapach.

Nie zauważyłam jednak jakiś właściwości przeciwdziałających przetłuszczaniu, czy regenerujących włosy (jak to by sugerowała nazwa).

Być może dlatego, że nie stosuję go regularnie oraz zawsze stosuję też drugi szampon (niestety muszę stosować coś przeciwłupieżowego prewencyjnie).

Ilość zużytych opakowań: pół opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lidka6 za czytelną i pomocną recenzję?
  • słaby
  • Kupiłam produkt w promocji razem z maską. Ogólnie nie jestem zadowolona. Szampon BARDZO ciężko się rozprowadza po włosach, co w szamponach na włosy przetłuszczające się jest wręcz katorgą. Włosy po nim są splątane i lekko przesuszone.
    Plusy:
    >minimalnie przedłuża czas świeżości włosów
    Minusy:
    > cena
    >bardzo źle sie pieni
    >plącze włosy
    >mam wrażenie że przesusza
    Na pewno więcej nie kupie, gdyż myje włosy rano i nie mam czasu na poranne zmagania z szamponem żeby łaskawie się zaczął pienić.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić izoolka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szampon na piątkę
  • OCENIAM NOWĄ WERSJE
    (Ocet ziołowy i biosiarka)

szampon bardzo przypadł mi do gustu, super poradził sobie z moim problemem przetłuszczających się włosów.

+ Ładnie pachnie(mnie to przypomina zieloną herbatę z cytryną )
    + Bardzo dobry skład (brak SLS, parabenów)
    + Włosy są świeże i wyglądają ładnie przez dłuższy czas(przy nieodpowiednich kosmetykach bywało że nawet po paru godzinach wyglądały nieciekawie a tutaj świeżość od rana do wieczora i nawet na drugi dzień co jest dużym wow przy problemach z przetłuszczaniem)
    + Przyjemna konsystencja gęstego "kremowego żelu"
    + Łatwa aplikacja (nie ma problemów z otarciem - nawet przy mokrych dłoniach - i aplikacją pożądanej ilości)
    + Włosy się nie elektryzują ani nie puszą się
    + Cena jak dla mnie niewygórowana jak za tak dobry produkt

Minusów nie zauważyłam.
    Myślę że, zostaniemy dobrymi przyjaciółmi

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w użyciu

Chcesz pochwalić lajla0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Och, nie...
  • Producent obiecuje, że szampon działać będzie antybakteryjnie, przywróci "biologiczną równowagę skóry głowy", ochroni przed utratą wilgoci i że nie zawiera substancji drażniących, czyli SLS, SLES, glikolu propylenowego i parabenów. Poza tym kosmetyk nie jest drogi, a z maskami tej marki mam raczej dobre doświadczenia.
    Moje włosy nie przetłuszczają się za bardzo, ale kupiłam ten szampon, bo liczyłam na to, że nada im lekkości i, co bardzo ważne, zgodnie z deklaracjami NIE PODRAŻNI mojej skóry - siarczany i glikol propylenowy powodują u mnie swędzenie, wysuszanie i wypadanie włosów.
    No i kicha. W składzie na drugim miejscu mamy siarczan - co prawda nie sodu (Ammonium Lauryl Sulfate), ale na to samo wychodzi - wysusza, podrażnia i w efekcie niczego nie reguluje. Nie wiem, czy to kwestia tego konkretnie składnika - być może, bo z podobnie skomponowanym szamponem marki Phenome miałam identyczne doświadczenia - ale włosy zamiast nabrać pożądanej lekkości, zaczęły się przetłuszczać, a skóra głowy zaczęła mnie piec. Produkt ma, w mojej ocenie, chemiczny zapach i nieładne opakowanie. Nie działa, nie wygląda, nie dokończę go, szczerze odradzam.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: zużyłam 3/4 opakowania, resztę wyrzuciłam

Chcesz pochwalić stonka ziemniaczana za czytelną i pomocną recenzję?
  • a miało być tak pięknie...
  • L"Biotica to dobra firma i dlatego kupiłam... na początku używania było jeszcze względnie ale bez szału... Nie liczyłam na cudowne efekty. Włosy trudno się rozczesują po umyciu, są piórowate i wcale nie pozostają dłużej świeże.
    Szampon ma ładny delikatny zapach, bez parabenów.
    Za każdym użyciem było już gorzej...obciązał włosy.

Ilość zużytych opakowań: 4 po 200ml

Chcesz pochwalić agaczar za czytelną i pomocną recenzję?
  • zwykly
  • Szampon ogolnie przecietny. Napewno nie wplywa na zmniejszanie przetluszczania sie wlosow ani tez na ich regeneracje.Dobrze sie pieni. Ladnie pachnie. Ale szału nie robi. Drogi i raczej malo wydajny bo glowe i tak musze myc codziennie. Mozna znalezsc lepszy i tanszy. Nie pomaga ale i nie szkodzi.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić suzeta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być
  • na początku był ok - działał jak prawie każdy szampon do włosów przetłuszczających się. moje włosy wyglądały ładnie, ale i tak musiałam je myć codziennie.

później pojawił się łupież. nie kupię go więcej. na pewno nie za tą cenę.

Używam tego produktu od: miesiąc, może dwa
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić hornyhazza za czytelną i pomocną recenzję?
  • byłam zawiedziona
  • Szampon dostałam jako gratis do maski do blond włosów, z której jestem bardzo zadowolona, więc mój zawód szamponem był straszliwy.

+ przyjazny skład

- mam wrażenie, że nie oczyszcza włosów do końca
    - włosy się po nim elektryzują
    - włosy wyglądają po nim jak takie cienkie piórka
    - nic nie pomógł na przetłuszczanie się włosów
    - jest mało wydajny (żeby trochę oczyścił włosy, trzeba nałożyć go więcej no i powstaje błędne koło)

Używam tego produktu od: kilkunastu miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno i ani mililitra więcej

Chcesz pochwalić blondine za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij