L`Oreal, Lash Architect 4D (Podkręcająco - wydłużający tusz do rzęs)

Powiększ L`Oreal, Lash Architect 4D (Podkręcająco - wydłużający tusz do rzęs)

Zgłoszony przez MadameMadeline

Laboratoria L`Oreal Paris wprowadziły do formuły tuszu technologię długich włókien `relief 4D`. Wyjątkowo miękkie i niewykrywalne, włókna te stanowią materiał do rzęs. Twoje rzęsy w 4D są fenomenalnie wydłużone, podkręcone. Twoje spojrzenie jest zaznaczona we wszystkich kierunkach.
Szczoteczka Architekt 4D została specjalnie zaprojektowany, aby nadawała efekt sztucznych rzęs, bez ich obciążenia. W swojej finezji i plandeka ergonomiczny, ułatwia stosowanie włókien na rzęsy, włącznie z najmniejszymi rzęsami kącika oka. Umieszczone w regularnych odstępach szczeciny pozwalają na równomierne rozmieszczenie włókien i uzyskanie wspaniałego efektu,bez grudek.

• Cudowny na imprezy
  • Cudowna *.*

Idealnie wydłuża i podkręca rzęsy. Często aż za bardzo, tak że dotyka powiek..

Należy jednak z nim baardzo uwazać, by nie przysadzić bo szybko może skleić rzęsy i za to pół gwiazdki :/

Na co dzień zbyt bardzo podkreśla rzesy ale na impreze czy coś w tym rodzaju jest niezastapiona !

Używam tego produktu od: jakies pół roku ( i wgl nie zsycha )
    Ilość zużytych opakowań: jeszcze jedno

Chcesz pochwalić jane666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej
  • Tusz nie spełnia żadnych z obietnic producenta.

Skuszona zachęcającą reklamą w TV kupiłam go od razu jak tylko pojawił się w Rossmannie. Udało mi się nabyć go w promocji za niecałe 40zł. Niestety niemiłosiernie sklejał mi rzęsy, kruszył się, nie różnił się od bubla z targu za 5 zł :/
    Jako że mam naturalnie długie i dość podkręcone rzęsy, malowanie się nim było katorgą...nigdy nie mogłam obejść się bez patyczków żeby zetrzeć tusz z powiek bo zanim tusz zaschnął mi na rzęsach to zdążył pozostawić po sobie kleksy w niepożądanych miejscach.

Chcesz pochwalić StylishMama za czytelną i pomocną recenzję?
  • beznadziejny...
  • Nie dla mnie. Mam gęste ale niezbyt długie rzęsy. Ten tusz skleja je na maksa! I zostawia grudki! Myślałam, że może trafiłam na stary egzemplarz ale czytam, że dziewczyny też mają z nim taki sam problem. Pod koniec dnia się osypuje i nie wygląda najlepiej. Szczoteczka nie jest zbyt wygodna i jest na niej masa kosmetyku. Nie da się nią rozczesać rzęs. Cena wysoka a jakość słaba. Nie kupię go więcej.

Używam tego produktu od: jakieś dwa miesiące

Chcesz pochwalić madziusia86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • +wydłużone rzęsy
    +pogrubione
    +mega czarne
    + przy kilkakrotnym nałożeniu wyglądają jak sztuczne (ale ciągle naturalne )
    + długi żywot

- największy minusem jest oczywiście cena, bo ok 50 zł za ten produkt to naprawde dużo
    - po jakimś czasie wysycha i się osypuje- ale mija jakieś dobre kilka miesięcy więc jest ok.

Jestem szczera- ma swoje plusy i ma minusy- ja osobiście go uwielbiam. Nistety skończył mi się i wiem, że na święta dostanę nowy, inny- "False lash wings" od Loreala, i mam OGROMNĄ nadzieję, że będzie choć w połowie dobry jak ten, który jest moim ulubieńcem
    POLECAM!!

Ilość zużytych opakowań: 2, duże

Chcesz pochwalić Talkaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mam inną opinię, chociaż..
  • .. bo go jakoś lubię (edit poniżej.) Kiedyś miałam maskarę lancome hypnose i o dziwo, ten tusz stworzył o wiele lepszy efekt który mnie zaskoczył, a myślałam kiedyś że tamten to ideał. Mam stosunkowo długie rzęsy, a z tym tuszem sama byłam zadziwiona efektem
    -wydłuża rzęsy
    -rozdziela je
    -tworzy wspaniałą \'firankę\' widocznych rzęs; za 1 razem był to zaskakujący efekt \'piórek\', cudo
    -kupiony za ok 30zł, bo kupuję na allegro; za 6 dych na żaden tusz mnie nie stać, a co dopiero taki (trzeba się upewnić, że będą świeże)
    -można stopniować efekt, chociaż w większej ilości się pewnie osypie
    -mi się opakowanie nie skleja, chociaż u siostry widziałam ohydną warstwę czarnej mazi na zamknięciu; zależy chyba od eksploatacji, ja uważam by zamykać dokładnie, nie maziać opakowania i nie zostawiać otwartego
    -rzeczywiście się trochę osypuje.. ale na mnie każdy tusz/kredka/liner ma tendencje do pandowania, więc nie zdziwiłam się tym. Pandy są jasnoszare, tylko pod linią wodną i na poziomie dolnych rzęs,kończą się wraz z rzęsami (edit poniżej)

(dodane zdjęcia były robione o 18 i 16) (tak, mam tu soczewki!)

Edit: starszy tusz się okropnie osypuje, i czarne paski zbierają się w zmarszczkach pod oczami. Nałożony przez 8, w nocy przez zmywaniem miałam pod oczami pandy dosłownie a tak nie powinno być z tuszem trwałym.. nie wspominając o tym, ile go razy przecierałam spod oczu w ciągu dnia by się pozbyć czarnych fuj-fuj pasków, które rano w szkole też mi przysparzały kłopotu. Ma może dopiero pół roku. Będę szukać innego tuszu. Odjęte 2 gwiazdki!

Używam tego produktu od: długo!
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 lub 3

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić Alexzus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest to czego oczekiwałam od tego produktu!
  • Kupiłam ten tusz w promocji za 30 zł bo 60 zł bym za tusz nie zapłaciła. Niestety to nie to, czego od niego oczekiwałam. Może i rozdziela rzęsy, wyglądają na nieco dłuższe ale strasznie się kruszy! Wychodzę rano z domu, wracam po południu i pod okiem tusz pokruszony i czarne plamki się pojawiają. Wygląda to niestety fatalnie i zniechęcił mnie on do tej marki.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Chcesz pochwalić DyNiaA za czytelną i pomocną recenzję?
  • Owadzie nóżki ;-)
  • Tak ten tusz wydłuża rzęsy, pogrubia je i podkręca...
    Tylko co z tego skoro wygląda się okropnie! Jeszcze żaden tusz nie zostawiał na moich rzęsach takich paskudnych grudek jak ten bubel. W dodatku później osypywały się pod oczy i na policzki. Do tego tusz strasznie sklejał rzęsy. Po około miesiącu tusz zasechł...albo po prostu się skończył zdziwiło mnie to bo zawsze inne tusze mam około pół roku.
    Nigdy więcej!

Używam tego produktu od: Po krótkim użytkowaniu nie dawno się skończył uff...
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić OLA_25144 za czytelną i pomocną recenzję?
  • co za szajs!
  • Tusz na szczęście dostałam w prezencie, nie przepadam za firmą loreal i na pewno nigdy nie kupiłabym ich tuszu za 60zzł. Cena to jakaś kpina, ale już się przekonałam, że w Polsce przepłacamy. Tusz jest fatalny. Podchodzę do niego od 3 tygodni, szczoteczka to jakiś cienki kikut oblepiony suchym tuszem:| Gdy użyłam go po raz pierwszy, przypomniał mi się tusz z eveline za 13 zł. Okropnie skleja, robi grudki, ma w sobie jakieś kłaczki, minimalnie pogrubia, nie modeluje rzęs...efekt końcowy jest mizerny. Na plus ocenię opakowanie i to, że jest dość trwały. Szkoda pieniędzy bo dla mnie ten tusz to drogi bubel.Używam tego produktu od: od 1 miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić Wardruna za czytelną i pomocną recenzję?
  • w porządku
  • Produktu używam zamiennie z MaxFactor 2000, mam dość długie rzęsy niestety bardzo cienkie tusz faktycznie je pogrubia i podkręca, dobrze rozdziela, nie tworzy nieestetycznych podkówek (tzw. pandy) po treningu, ale trzeba nałożyć go kilkukrotnie dla lepszego podkreślenia rzęs. Nieprzyjemny jest również jego zapach, ale nie podrażnił mi nigdy oczu mimo, że noszę soczewki kontaktowe.

Ilość zużytych opakowań: 4 pełne opakowania, jestem w trakcie 5

Chcesz pochwalić dominikaana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szału nie ma...
  • Zacznijmy od tego, że ceny swojej nie jest wart. Nie ma tu mowy raczej o szałowym efekcie. Kolejnym mankamentem jest to, że szybko zasycha i kruszy się już po dosyć krótkim czasie (podejrzewam, że jest to także kwestia niedoskonałości w projekcie opakowania). Po pewnym czasie opakowanie zaczęło się jakby "nie dokręcać" przez co zasychał jeszcze szybciej. Rzęc nie unosi, jakoś szczególnie nie podkreśla, a i nie zauważyłam szczególnego wydłużenia.

Dałam mu dwie szanse, myśląc, że może po prostu trafiłam na wybrakowaną sztukę. On jednak po prostu jest felerny. Na trzecią Szansę nie ma co liczyć. Dam jednak 2,5 gwiazdki, bo szczytów beznadziei nie osiągnął - znam jeszcze gorsze

Używam tego produktu od: używałam Niedługo po wypuszczeniu go na rynek przez ok pół roku
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić Zdalaodhalasu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Beznadziejny!
  • Koszmarny!! jeden z najgorszych jakie miałam. Kruszy się niemiłosiernie, zostawia grudki na rzęsach, wygląda to źle. Rozczesywanie niewiele pomaga, a z resztą nie po to płace ponad 40 zł żeby potem bawić się w ulepszanie. Bardzo mnie zawiódł ten tusz, po szczoteczce spodziewałam się naprawdę fajnego efektu, ale tusz jest za gęsty i taki jakiś suchy.

Używam tego produktu od: 2 lata temu

Chcesz pochwalić Essentiales za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem przyzwoity tusz.
  • Dostałam go od mamy, której nie za bardzo odpowiadał. Szczerze powiedziawszy, jestem delikatnie zdziwiona tyloma negatywnymi ocenami, bo ja trafiłam na naprawdę porządny produkt.

PLUSY:
    - efekt sztucznych rzęs, większa objętość,
    - ładnie podkręcone rzęsy i moim zdaniem również wydłużone,
    - nie uczula,
    - bardzo ładne opakowanie,
    - fajna, rozdzielająca rzęsy szczoteczka.

MINUSY:
    - cena mimo wszystko za wysoka,
    - tusz dosyć szybko zasycha i może się osypywać z rzęs, tworząc efekt pandy.

Więcej grzechów tego kosmetyku nie pamiętam. Warto zaznaczyć, że mimo wszystko istnieją lepsze w tej półce cenowej. Tak czy inaczej - można polecić.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić niegramatyczna za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Ujdzie.
  • Po pierwszym opakowaniu miałam mieszane odczucia, ale po drugim już wiem, że więcej nie będę inwestować w ten tusz.

Przede wszystkim okropnie skleja moje rzęsy i to się nie zmienia nawet wtedy, gdy nie jest już tak świeży, jak na początku. To chyba jedyna jego wada (z tych bardziej istotnych), ale jakże uciążliwa.

Poza tym pięknie, naprawdę pięknie wydłuża rzęsy - takiego efektu nie miałam z żadnym innym tuszem, ma stosunkowo wygodną szczoteczke, ładne opakowanie. Godna pochwały jest głęboka czerń.

Wszystko brzmi nieźle, ale tego, jak bardzo skleja rzęsy nie wybaczę mu mimo tych wszystkich plusów. Nie polecam go, zwłaszcza w regularnej cenie (ok. 60 zł). Szkoda pieniędzy.

Ilość zużytych opakowań: zużyłam dwa opakowania

Chcesz pochwalić M0946 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • Nigdy więcej
  • Dobrze, że dostałam ten produkt w prezencie, bo szkoda byłoby mi wydanych pieniędzy na ten bubel.
    Na moich rzęsach nie sprawdził się w ogóle!

PLUSY - no właśnie czy on ma jakieś plusy ? znalazłam tylko jeden:
    + łatwo się go zmywa z rzęs

MINUSY
    - minimalne wydłużenie
    - brak podkręcenia
    - efekt sztucznych rzęs? haha dobre sobie
    - pozostawia grudki
    - rozmazuję się już po 3/4 godzinach
    - straszny zapach
    - niewygodna w użyciu szczoteczka
    - szybko wysycha
    - wygórowana cena

Używam tego produktu od: 3/4 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze i ostatnie

Chcesz pochwalić Brise za czytelną i pomocną recenzję?
  • rozmazuje się
  • Tusz dostałam, ale już nie mogę doczekać się, aż mi się skończy. Ładnie wydłuża i podkreśla rzęsy, ale u mnie niestety rozmazuje się w trakcie użytkowania co doprowadza mnie do szału. Bez względu na pogodę i warunki atmosferyczne, pod oczami mam po nim pandę. Niestety jest bardzo wydajny, a ja nie mam zwyczaju wyrzucać kosmetyków więc muszę z nim jeszcze trochę pobyć.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić aloe vera za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 9 raz(y)
  • yyyyhhhh, jak zwykle...
  • Kupiłam w promocji -40% w Rossmanie i dobrze, bo gdybym dała się naciągnąć za pełną ceną wydłubałabym sobie tą sztotką oko (za karę)
    mam bardzo dużą wprawę w malowaniu rzęs różnymi szczoteczkami. Tą niestety nie daję rady.
    Rzęsy są posklejane, przy nałożeniu kolejnej warstwy (w nadzieji, że w końcu cos będzie na tych rzęsach widać) robią się "krupy".
    Nie podkręca, nie unosi, nie pogrubia, może odrobinę wydłuża.
    Na dodatek się osypuje pod koniec dnia.
    BA-DZIE-WIE
    Używam tego produktu od: 2 tygodnieIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

edytuję i trochę odszczekuję. Po tym jak trzepnęłam go na półkę i przypomniałam sobie po 2 miesiącach, okazało się, że ma jakieś zalety. Przestał sklejać i ładnie unosi. Przyzwoicie wydłuża. Niestety zaczął się osypywać jeszcze bardziej.

Chcesz pochwalić dokus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spełnił moje oczekiwania.
  • Zacheciła mnie do zakupu duża promocja w Rossmanie oraz fakt, iż tusz jest dostępny w brązowym kolorze. Rzęsy sa idealnie pokryte, podkrecone, precyzyjna szczoteczka dociera do kazdej rzęsy. jeżeli chodzi o trwałośc to nie dorównuje tym z Max Factor aczkolwiek nie można narzekać. Na pewno nie kupilabym go w cenie regularnej.

Używam tego produktu od: 3 tygodnii

Chcesz pochwalić krolewna110 za czytelną i pomocną recenzję?
  • B. dobry
  • Na początku tusz nie przypadł mi do gustu, rozczarował mnie na całej linii. Muszę zaznaczyć, że lubię testować nowe tusze, a ten mnie zawiódł. Odstawiłam go na bok i zajęłam się innym. Jednak powróciłam do niego po paru tygodniach i ... WOW. Tusz świetnie rozczesuje, wydłuża, NADAJE MOIM RZĘSOM PODKRĘCONY KSZTAŁT BEZ ZALOTKI, a o to naprawdę trudno Minusem jest osypywanie się pod koniec dnia z końcówek rzęs, ale wystarczy raz pzejechać po nich szczoteczką i wszystko znów gra. Na początku szczególnie nie podobała mi się szczoteczka, ale po prostu trzeba się przyzwyczaić, przed tym tuszem miałam akurat taki z mega grubą, więc to pewnie wynika z nagłej różnicy.

Używam tego produktu od: używałam pół roku temu
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić sparklinggirl za czytelną i pomocną recenzję?
  • szkoda kasy
  • O ile na początku stosowania rzęsy jakoś wyglądają, to po paru tygodniach są po prostu koszmarne. Tworzy efekt owadzich nóżek na rzęsach, strasznie skleja, nic nie wydłuża. Po miesiącu zasycha w opakowaniu i wtedy już w ogóle nic nie można z nim zrobić.
    Cena zdecydowanie wygórowana jak na takie badziewie.

Używam tego produktu od: skończyłam
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić almaelena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętny
  • Jestem rozczarowana tym tuszem, za taką cene można upić o wiele lepsze tusze

Plusy:
    - intensywna czerń

Minusy:
    - odbija się na górnej powiece (po ok 2 godz)
    - obsypuje się
    - skleja
    - nie specjalnie podkręca
    - dla mnie nie wygodnie trzyma sie go w dłoni Nie raz wypadł mi z ręki

Chcesz pochwalić ania_gd2 za czytelną i pomocną recenzję?
  • średniak
  • za taką cenę spodziewałam się czegoś o wiele lepszego... Wg mnie jest to tusz jak ten za 10 zł w drogerii. Niby się nie kruszy, nie wysycha, ale też nie podkręca, nie wydłuża. Jedynie co pogrubia.. Wydaje mi się, że niektóre tańsze tusze są o wiele lepsze

Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Chcesz pochwalić Aniaaaxd za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubieniec
  • Jest to zdecydowanie moja ulubiona maskara. Generalnie maskary L'Oreal są moimi faworytami, jednak np. Volume Million Lashes sklejała i zostawiała moje rzęsy "rozczochrane". Podkreślę, że mam naturalnie bardzo długie, aczkolwiek dość rzadkie rzęsy, więc większość maskar mi je zginała. Z tą natomiast było wprost odwrotnie.

Plusy:
    - Intensywny odcień czerni (mam tą w wersji czarnej)
    -Idealnie długie i podkręcone rzęsy
    -Nie skleja i nie plącze rzęs
    - Super kształt zapewniający komfortową i szybką aplikację tuszu, które dodatkowo jest bardzo ładne.
    - Wydajny

Minusów się nie doszukałam

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: 1, teraz kupiłam drugie

Chcesz pochwalić Guskas za czytelną i pomocną recenzję?
  • Badziew
  • Kupiłam bo był w promocji, że niby taniej, ze z kredka do oczu, ze ladne opakowanie, ze bardzo dobry, ze prawie za darmo itp.:/
    Kupilam i przez pare dni byl ok. Potem zrobily sie grudki i zaczal sklejac rzesy. Minusy:
    -wysech po 2 tygodniach,
    -owadzie nozki,
    -grudki,
    -skleja rzesy,
    -baaardzo sie osypuje,
    -kruszy sie,
    -szara czern.
    Nie wart swojej ceny ani nawet 1/10. Powinni ten tusz dodawac do gazety. Tylko do tego sie nadaje. Beznadzieja.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić Sweeet_Kitty za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polecam
  • Nie polecam. Mam długie rzęsy,chciałam żeby przy stosowaniu tego tuszu rzęsy się bardziej podkręciły i były bardziej wyraziste. Okazało się, że tusz tylko pogrubia, żeby był efekt trzeba poświęcić dłuższą chwile.Około 15 minut i potem poprawić zalotką. Proszę się zastanowić bo za tą cenę można kupić coś konkretniejszego

Używam tego produktu od: 2 misiące
    Ilość zużytych opakowań: 1 cały tusz

Chcesz pochwalić misiulenka za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • Tragedia w 4 wymiarach
  • Najpierw bardzo długo nie dało się nim zrobić absolutnie NIC, poza lekkim przyciemnieniem rzęs.

Kiedy postanowił już łaskawie przyschnąć do przyzwoitego stanu, umożliwiającego nawet udane malowanie i dające porządny efekt, zaczął się rozmazywać a niedługo potem - także kruszyć.

Po kolejnym tygodniu czy 1.5 - zasechł.

Panu Architektowi z bożej łaski mówię stanowcze NEIN.

Używam tego produktu od: parę tygodni

Chcesz pochwalić vadi za czytelną i pomocną recenzję?