Powiększ L`Biotica, Biovax, Intensywnie regenerujący szampon do włosów suchych i zniszczonych

Zgłoszony przez Agis_2603

Intensywnie regenerujący szampon Biovax opracowany został przez specjalistów w celu zagwarantowania suchym i zniszczonym włosom jak najlepszej kondycji.
Szampony Biovax to unikatowe produkty stworzone na bazie wyjątkowo łagodnych substancji myjących, które nie podrażniają skóry głowy oraz nie wysuszają włosów. Dodatkowo wzbogacone zostały o nawilżające emolienty - substancje szczególnie polecane w pielęgnacji skóry i włosów, które łatwo tracą nawilżenie.
Unikalną cechą szamponu jest bogata w substancje odżywcze receptura oraz kremowa konsystencja.
Biovax dba nie tylko o zdrowie i kondycję włosów, ale również zapewnia im gruntowną ochronę i bezpieczeństwo. Wysoka jakość oraz skuteczność działania szamponu potwierdzona jest przez Mistrza Świata Fryzjerstwa Artystycznego.
Biovax to gwarancja zdrwoych włosów, dzięki zawartości naturalnych ekstraktów i substancji ochronnych:
- kompozycja ekstraktu z cynamonu i emolientów silnie nawilża i regeneruje przesuszone włosy, nadając im piękny połysk. Zabezpiecza przed utratą wilgoci utrzymując naturalną barierę lipidową skóry głowy. Zmiękcza i wygładza włosy,
- 100% ekstrakt z henny ułatwia aktywnym składnikom wnikanie do wnętrza włosa i jego cebulki.
Nie zawiera substancji drażniących:
- bez parabenów,
- bez SLS,
- bez SLES,
- bez glikolu propylenowego.
Substancje te mogą powodować podrażnienia skóry, a nawet stany zapalne. Przyczyniają się do powstawania łupieżu, swędzenia i wysuszania się skóry głowy. Receptura oparta została o naturalne i bezpieczne substancje aktywne.

• Nie różni się niczym od zwykłego szamponu.
  • Wraz z maseczką kupiłam ten szampon, aby "ujednolicić" trochę pielęgnację. O ile maska sprawdziła się świetnie, to szampon już pozostawia trochę do życzenia, ale konkrety - dość treściwa konsystencja bardzo trudno się rozprowadza na włosach, a że mam je dość długie, to potrzebowałam sporo szamponu by porządnie umyć głowę.
    Poplątanie włosów owszem było, ale nie w strasznym stopniu. Szampony bez silnych detergentów plączą włosy, podobnie jest z szamponami dla dzieci, więc można się tego spodziewać.
    Wypadania nie zauważyłam.
    Zapach ma prześliczny, ale ilość (bardzo mała buteleczka) i wspomniana już wydajność nie są warte ceny (za ten szampon zapłaciłam podajże 18zł).

Nie polecam.

Chcesz pochwalić Arcymisiek za czytelną i pomocną recenzję?
  • omijajcie z daleka
  • Specjalnie zalozylam konto zeby moc ostrzec przed tym szamponem. Strasznie placze wlosy. W trakcie stosowania tego produktu stracilam ogromna ich ilosc. Na szczescie jest malo wydajny i skonczyl mi sie po miesiacu. Odetchnelam z ulga.
    Poza tym, ze pozbawil mnie znacznej ilosci wlosow, trudno sie splukiwal i czesto wlosy przy glowie wydawaly sie jakbym nie zrobila tego zbyt dokladnie, pomimo ze zajmowalo mi to duzow wiecej czasu niz przy innych szamponach.
    Wlosy swoim wygladem przypominaly siano, chodz po pierwszych razach po uzyciu szamponu, zdawalo sie ze bedzie zgola inaczej.
    Reasumujac NIGDY WIECEJ!!! SZKODA WLOSOW!!Używam tego produktu od: miesiacaIlość zużytych opakowań: 1szt 200ml

Chcesz pochwalić oorszoolka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej
  • Na szampon skusiłam się bo uwielbiam maski do włosów tej firmy. O ile maski są rewelacyjne, to ten szampon, to ich całkowite przeciwieństwo.
    słabo się pieni,
    plącze włosy,
    nie poprawia ich kondycji, nawet bym powiedziała, że wyglądają gorzej
    nie nawilża,
    włosy są tępe w dotyku,
    a co najgorsze spowodował u mnie łupież z którym nie miałam problemu od ładnych paru lat.

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Iva2011 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średnio
  • A nawet bardzo średnio.
    Kupiłam ten szampon, by oczyścić włosy z silikonów. Wcześniej korzystałam z maski i ta sprawdzała się świetnie, ale niestety, szampon juz tak mnie nie zachwycił. Słabo się pieni, trzeba go sporo by pokrył wlosy (a nie mam wcale za długich), na dodatek dziwnie pachnie. Włosy rzeczywiscie oczyszcza, ale nie nadaje sie do długotrwałego stosowania. Wystarczyło 10 dni by skóra zaczęła swędzieć, dodatkowo pojawiło sie sporo łupieżu.
    Myślałam, że razem z maseczką naprawią mi włosy ale się zawiodłam. Pewnie dokończę opakowanie, ale bede go używać 1,2 na tydzien.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić IsmenaR za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozczarowanie
  • Po tym jak pokochałam szampon Biovax z trzema olejami, postanowiłam wypróbować jeszcze inne produkty tej firmy. Niestety szampon do włosów suchych ostatecznie oceniam nisko.
    Początkowo byłam zadowolona. Zaczęłam go używać jakoś po zrobieniu encanto, więc wiedziałam, że codzienne mycie włosów przez pierwsze 2-3 tygodnie to norma. Tylko że później wcale szampon na dłużej nie odświeżał, w przeciwieństwie do jego brata...W dodatku zupełnie mniej się pieni, czego niezbyt rozumiem. Stosowanie metody kubeczkowej na szczęście pomaga i szampon wytarza wtedy dużo piany, ale jednak ja preferuję 'normalne' mycie włosów. Na drugi dzień po myciu budzę się z włosami szorstkimi i sterczącymi w każdą stronę (efektu tego nie ma jak używam innego szamponu). Skubaniec, mimo małej ilości wytwarzanej piany, jest cholernie wydajny i nie mogę go skończyć. Zaczęłam go po prostu mieszać z innymi szamponami. W ogóle nie spełnia obietnic producenta - włosy na pewno nie są bardziej nawilżone.

+ przyjazny, delikatny skład
    + nie podrażnia skóry głowy, nie powoduje łupieżu, włosy dobrze się rozczesują
    + wydajność

- nie nawilża
    - włosy są krótko świeże
    - sam z siebie mało się pieni
    - cena w porównaniu do działania (ok 20 zł za butelkę)

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie 200ml

Chcesz pochwalić Vinnga za czytelną i pomocną recenzję?
  • Smutek, żal...
  • Rozczarowanie - od tych słów muszę rozpocząć tę recenzję. Omawiany szampon L'Biotica zakupiłam sugerując się opinią jednej z blogerek "zafiksowanej" na punkcie pielęgnacji włosów. A dodatkowo, zapoznawszy się ze składem samego kosmetyku (pozbawionym szkodliwych substancji i bogatym w cenne składniki odżywcze) uznałam, że to produkt stworzony dla mnie. I wcale nie ze względu na to, że moje włosy są bardzo zniszczone (strach pomyśleć, co by było, gdyby faktycznie były w totalnej ruinie). Chodziło mi raczej o to, aby dogłębnie je odżywić i wypielęgnować, zwłaszcza, że jestem w fazie ich zapuszczania, więc są podatne na różne uszkodzenia i mogą być po prostu "zmęczone".
    Zacznę od wydajności - szampon, sprzedawany bądź co bądź w niedużej, bo raptem 200 ml buteleczce powinien wg mnie mieć taką konsystencję, aby niewielka jego ilość spokojnie wystarczała na umycie włosów. Niestety, abym w ogóle była w stanie rozprowadzić go na całej głowie i uzyskać trochę piany, musiałam zużyć większą niż przewidywałam jego ilość, więc szmpon znikał w zastraszającym tempie. Przy tym cena również nie jest bez znaczenia, bo za tę pojemność i brak wydajności około 18 zł za opakowanie, to wg mnie wygórowany koszt.
    Kolejna sprawa - podczas mycia szampon wydawał się tępy, z trudem udawało mi się nim umyć włosy, przy czym mimo dokładnego spłukiwania (zarówno jego, jak i odżywki z tej samej serii) już nazajutrz włosy przy głowie wydawały się nieświeże, jakby niedomyte. Ale przysłowiowym gwoździem do trumny było wg mnie to, co działo się przy ich rozczesywaniu - włosy wychodziły mi z głowy dosłownie garściami, nie mówiąc o tym, że aby je rozczesać pierwszy raz od baaaardzo dawna musiałam się tyle natrudzić. Po prostu, zamiast odżywionych i zregenerowanych stały się suche, tępe i splątane.
    Reasumując, moje włosy w wyniku stoswania tego szamponu osiągnęły w 100 % stan odwrotny od wskazywanego przez producenta - zamiast stać się piękne lśniące i zadbane, zaczęły się przetłuszczać, łamać i przy rozczesywaniu wypadać całymi garściami.
    Jedyne, co mogę zaliczyć na plus dla tego produktu to całkiem przyjemny zapach i zawarte w jego składzie naturalne składniki, które jednak w moim przypadku jakoś nie zadziałały.
    Miało być pięknie, wyszło jak zwykle, szkoda.
    Nie polecam.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 męczone z przerwami

Chcesz pochwalić Lola Bunny za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na tak.
  • Gdy zauważyłam ten szampon na półce w aptece pomyślałam sobie "Maseczka jest świetna, zobaczymy jak szampon zadziała na moje włosy".
    Włosy mam dość gęste i długie i lubie o nie dbać, ludzie mówią że mam wrecz obsesje na ich punkcie

Wracając do szamponu: Nie powiem jest bardzo dobry, włosy mam po nim lekkie, mięciutkie i lśniące ale niestety minusy też posiada.
    Po umyciu i wysuszeniu (nigdy nie susze włosów suszarką, schną same) strasznie są poplątane.
    Żeby je rozczesać troche czasu potrzebuje ;P
    No i 2 minus to konsystencja. Dziwna cierpka jakaś taka. Chociaż do minusów można też dodać to że nie jest on wcaje wydajny.

Używam tego produktu od: 1 miesiaca

Chcesz pochwalić ShootToThrill za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 45 raz(y)
  • prawie ideał
  • O moich włosach: ciemne z rozjaśnianymi refleksami i końcówkami, długości do połowy pleców. Puszą się od połowy długości, ostatnio wypadają na potęgę. Moja skóra głowy należy do dość wrażliwych, chociaż bez przesady. Myję włosy co 1-2 dni, zwykle stosując dwa szampony na zmianę.

Swój Biovax kupiłam w wersji 400 ml za 23,90 zł, choć byłam w małej aptece, gdzie raczej nie ma co liczyć na promocje. Może producent zmienił cenę? W każdym razie taka wydaje mi się co najmniej atrakcyjna, zwłaszcza w stosunku do wysokiej jakości!

Mile zaskoczyło mnie też opakowanie, a mianowicie butelka z pompką. Niebrzydkie, solidne, praktyczne. Kolejny duży plus.

Co do wrażeń podczas mycia, produkt jest dość gęsty i choć dobrze się pieni, na głowie staje się taki jakby... tępy. Ma się wrażenie, że piana "utknęła" przy nasadzie włosów, kołtuniąc je. Na szczęście to tylko wrażenie. Ja radzę sobie z tym po prostu polewając głowę dodatkową porcją wody, co rozcieńcza pianę i jest okej. Przy drugim myciu ten efekt jest zdecydowanie mniejszy, więc chociaż nie znam się na takich rzeczach w ogóle, to śmiem przypuszczać, że składniki szamponu tak radzą sobie z zanieczyszczeniami (podobnie miałam przy skrzypowym Radicalu).

Szampon ślicznie, owocowo pachnie (na szczęście nie jakoś mdło, tylko właśnie fajnie świeżo), a zapach na moich włosach utrzymuje się jakieś 10 godzin.

Podczas mycia moje włosy średnio się plączą. Spróbowałam użyć bez odżywki i dałam radę je rozczesać bez większych problemów, jednak nie jest też tak, że po myciu zostaje nam gładka, jednolita tafla.

Nie miałam żadnych problemów z podrażnioną skórą, swędzeniem głowy czy łupieżem. Krótko mówiąc, żadnych przygód. Super!

Dla mnie największym plusem okazało się, że Biovax daje mi uczucie nawilżonych włosów. Sianko na końcówkach zniknęło w sposób naturalny, bez dodatkowych kosmetyków do stylizacji, a włosy na całej długości mam mięciutkie i lśniące.

Trwały efekt? Wiadomo, nie od tego są szampony. Jednak ja zauważam u siebie taką poprawę, że ograniczenie przesuszenia przekłada się na mniej rozdwojonych końcówek i połamanych włosów, a to już sporo.

Pozostała jeszcze kwestia świeżości. No cóż, w moim przypadku po prostu nie ma szamponów, które dawałyby mi takie włosy jak lubię przez więcej niż dwa dni. Dla mnie Biovax mieści się w normie świeżości, czyli mam sypkie włosy do dwóch dni, choć ze względu na to mocne nawilżenie nie tak puszyste, jak bym sobie życzyła.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolona. Można narzekać na tępą konsystencję piany podczas pierwszego mycia, ale mi to akurat nie przeszkadza, zwłaszcza że Biovax uwalnia mnie od znienawidzonego sianka! Baaardzo bliski ideału.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić wha za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry szampon
  • Skóra głowy nie swędzi, nie piecze włoski są ładne jednak bez odżywki moich nie da rady rozczesać. Wychodzę z założenia, ze szampon ma dobrze umyć włoski i nie podrażniać skóry-zainwestować należy w odżywkę!
    Ładnie, delikatnie pachnie, pieni się całkiem nieźle i jest wydajny.
    Cena przystępna, opakowanie wygodne i przede wszystkim;
    - bez parabenów,
    - bez SLS,
    - bez SLES,
    - bez glikolu propylenowegoUżywam tego produktu od: 1 mcIlość zużytych opakowań: 1 duże 200 ml

Chcesz pochwalić Ilonaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • to jednak nie to..
  • Wychodzę z założenia, że szampon ma jedynie myć włosy. Nie szukam w składzie super nawilżających czy wzmacniających składników, gdyż to nie spisuje się na moich kudełkach najlepiej.

Szampon ten mnie zdecydowanie nie zachwycił. Włosy po nim były i owszem, miłe w dotyku, nie plątały się, jednak okropnie się puszyły.

Podobała mi się konsystencja szamponu-gęsta, treściwa, idealna do rozcieńczenia na dłoni czy metody kubeczkowej oraz jego zapach-delikatny, nienachalny.

Jest jednak zdecydowanie za drogi jak na szampon do codziennego użytku (kiepsko z wydajnością), z którego działania jestem nie do końca zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: 2 małe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Izabell123 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij