Alterra, Cremedusche Orange & Vanille (Żel pod prysznic `Pomarańcza i wanilia`)

Alterra, Cremedusche Orange & Vanille (Żel pod prysznic `Pomarańcza i wanilia`)

Kremowy żel. Zawiera substancje myjące, oraz glicerynę i olej sojowy, które nawilżają skórę już podczas mycia. Bez syntetycznych barwników, substancji zapachowych i konserwantów. Nie zawiera silikonów, parafiny innych pochodnych ropy naftowej. Produkt wegański, nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Posiada certyfikat BDIH.

naturalne rozczarowanie

Żel strasznie słabo się pieni, ma lekko kremową konsystencję, która wcale nie pomaga w rozprowadzaniu go na skórze, przez co jest mało wydajny. Posiadam inne, naturalne środki myjące, które się pienią, więc producenci nie mogą zasłaniać się składem w tym przypadku.
Zapach również nie przypadł mi do gustu - wyczuwalne cierpkie tony mi nie odpowiadają.
Samo opakowanie jest dość wygodne, jednak to jest kwestia drugorzędna w kosmetykach tego typu.

Bez zachwytu

+ naturalny skład
+ nie przesusza skóry, ale nie odczuwam różnicy pomiędzy żelem bez i z SLS-ami, mam skórę normalną
+ dostępność

- konsystencja produktu woła o pomstę do nieba, jest glutowata, nałożona na dłoń nie trzyma jej się, tylko dosłownie spada, podobnie po nałożeniu na ciało (żel ciężko rozprowadzić w dłoniach, nie pieni się dlatego nakładam bezpośrednio na skórę), odpada od skóry i ląduje w brodziku. Ciężko rozprowadza się żel po ciele, trzeba zużyć dużą ilość produktu żeby dokładnie umyć całe ciało, dodatkowo prysznic zajmuje więcej czasu
- zapach jak dla mnie nieciekawy, męczący
- wydajność tragiczna

Bez zachwytu...

Żel ma niezbyt gęstą, kremową konsystencję o białym zabarwieniu. Pachnie słodko, choć specyficznie, połączenie pomarańczy i wanilii jest wyczuwalne. Słabo się pieni, przez co wydaje się być niezwykle delikatny. Po użyciu skóra jest miękka i gładka, ale nie powiedziałabym, że nawilżona, jednakże żel nie wysusza przy częstym stosowaniu. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 250 ml

Zel pod prysznic Alterra

Niestety się nie polubiliśmy, słabo się pieni przez naturalny skład, a tego przede wszystkim wymaga się od żelu pod prysznic. Zapach jest dość specyficzny i niestety nie pozostaje na skórze nawet przez kilka minut po prysznicu. Plus za naturalny skład i cenę, niestety nie kupię go ponownie.

Świeżo upiecozny wegański sernik.

Lubię ten żel ze względu na zapach. Jest ciepły i otulający, ale przełamany orzeźwiającą nutą pomarańczy. Często sięgam po niego zimową porą, bo kojarzy mi się właśnie z takim świątecznym sernikiem. Jedyne co mi się w nim nie podoba, to konsystencja. Źle łączy się z wodą i po prostu spływa z dłoni. Niestety poprzez to jest mało wydajny. Nie pieni się.
Jednak dobrym sposobem na problemy z kosmetykiem jest użycie gąbki.
Żel jest delikatny dla skóry, subtelnie ją nawilża.
Skóra jest miękka, ładnie pachnąca.

W porządku.

Bardzo lubię wegańskie żele pod prysznic Isana - ten również jest świetny głównie ze względu na piękny orzeźwiający zapach pomarańczy ze słodką nutą wanilii. Szkoda tylko, że ten zapach nie utrzymuje się na skórze trochę dłużej.

Żel ma kremową konsystencję, ale mimo to jest bardzo rzadki co negatywnie wpływa na wydajność - jednorazowo trzeba użyć go naprawdę sporo, aby dobrze się spienił. Oprócz tego w kontakcie z wodą i skórą staje się bardzo śliski co nie jest zbyt wygodne i powoduje marnowanie się produktu podczas używania.

Żel spełnia swoje zadanie bardzo dobrze - myje i odświeża skórę, dzięki świeżemu zapachowi jest idealny na lato.

Mimo kilku wad bardzo go lubię, kupię ponownie i oceniam na 3 mocne gwiazdki.

nie pieni sie

nie pieni sie! w ogole, nic, zero. rozumiem, ze naturalne skladniki, brak sl(e)s ow, ale bez przesady! przy 1szym uzyciu (a raczej probie uzycia) myslalam, ze sie pomylilam i kupilam balsam do ciala. ale nie, on sie po prostu NIE PIENI:/
dam mu jeszcze szanse na wlosach, moze sie sprawdzi jako szampon.

Używam tego produktu od: miesiac
Ilość zużytych opakowań: rozpoczete 1 opakowanie

Spodziewalam sie czegos lepszego

Kupiłam ten żel ponieważ ma bardzo fajny skład. Ale niestety bardzo słabo sie pieni. Zapach przyjemny,delikatny. Napewno plusem jest cena. Ale niestety
wiecej nie zagosci w mojej lazience.

Używam tego produktu od: Krócej niż miesiąc

może być

Był moment, że kupowałam w zapale wszelkie odmiany tego żelu. Za rozsądną cenę otrzymywałam kosmtyk o rozsądnej jakości i wydajności.
Jednak odkryłam apteczne żele, które sa o wiele bardziej wydajne i podobniej (o ile nie bardziej) łaskawe dla skóry, dlatego już nie kupię.

Żele mają w miarę krótki i neutralny skład, natomiast wiara, że te dobroczynne składniki sa w takim stężeniu, zeby coś zdziałać jest ułudą.
Próbowałam chyba wszytskich "zapachów", łacznie z meskimi z tej gamy i róźnicy w działaniu nie widzę.

Są dosc łagodne i nieszkodliwe dla skóry. W miare dobrze myją, są słabo wydajne, słabo się pienią (bo niby eko) i wcale nie takie tanie (wydajnosć/jakość vs pojemność).
Krzywdy nie zrobią, ale będę je kupowac jedynie awaryjnie.

Jedyny duży minus - wszytskie pachną jakoś tak kefirowo - taka kwaśna nuta się pojawia w lini zapachowej, bez wzgledu na to, jakiego rodzaju żel kupimy.

Ilość zużytych opakowań: mnóstwo

Dobry produkt do codziennego użytku

Dobry żel pod prysznic.
Plusy:
- konsystencja kremowa, średnio gesta
- skład dość naturalny
- zapach
- dobrze myje, nawilża, skóra jest po nim gładka
- cena
Minusy: brak:)
Będę do niego wracać.

Używam tego produktu od: kilku tygodni na przemian z innymi żelami

jestem na TAK :)

- nie wysusza skóry
- dobry skład
- przyzwoita cena/jakość
- ładny , delikatny , cytrusowy zapach

Jeśli chodzi o wydajność, jeśli ktoś nie używał wcześniej produktów Alterry, może być niezadowolony - bo żel bardzo słabo się pieni. Znawcy tematu natomiast będą wiedzieć, że nie można mieć wszystkiego. Skoro mocno pieniące , szkodliwe SLSy zostały wyeliminowane...trzeba przyzwyczaić się do nowych "standardów" :)

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Fajny

Piękny zapach, który odświeża i uspokaja- mnie poprawia prywatnie humor po np złym dniu.Konsystencja jest gęsta, nie pieni sie, ale mimo to super rozprowadza się po ciele i chyba o wiele bardziej pasuje mi niż zwykła żelowa.Usuwa zanieczyszczenia ze skóry, nie wysusza jej.Ciało jest po tym kremowym żelu miękki i pachnące.Żel jak na większość Alterr jest wydajny.Chętnie do niego wrócę :)

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno całe