Avon, Perceive Dew EDT

Powiększ Avon, Perceive Dew EDT

Zgłoszony przez AsiaPelasiaa

Limitowana edycja, tylko na wiosnę 2011, dla kobiety która lubi czuć się wyjątkowo lekko. Wiosenna woda z modnej kategorii morsko-cytrusowej, w której łączą się w promiennej kompozycji kwiatowe i owocowe nuty. Optymistyczny, świeży i zmysłowy zapach, który pokochasz, jeśli tylko lubisz wiosnę, budzącą się do życia naturę i niezwykłą, otaczającą cię świeżość tej pory roku.

Kategoria: cytrusowo - morska

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytryna, melon, frezja
nuta serca: wiciokrzew, morela
nuta bazy: złocista ambra, piżmo, drzewo sandałowe

Cena: 45,90zł / 50ml

• Kiepski
  • Zacznę od tego że uwielbiam zapach klasycznego Perceive. Kupuję go od lat. Jak tylko pojawiła się nowa wersja czyli Dew to chciałam ją jak najszybciej przetestować. Zapach jest bardzo kiepski. Przypomina mi tanie perfumy z kioski za 5 zł z dzieciństwa. Praktycznie w ogóle się nie utrzymuje, może z pół godziny zarówno na skórze jak i na materiale. Po zastosowaniu tricku z wazeliną utrzymuje się do godziny. Jednym słowem bubel.

Używam tego produktu od: Dłużej niż 3 miesiące

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić kitschia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo lekki, bardzo wiosenny
  • Perfum bardzo "wesoly", przyjemny, delikatny, kwiatowy. Nie meczy otoczenia, dlugo sie trzyma- w przeciwienstwie do wiekoszosci perfum z Avonu. Cieply w zakonczeniu i idealny na codzien. Lubie go na sobie czuc, nastraja optymistycznie. Ogolnie nie przepadam za parfumami morsko- cytrusowymi, kojarza mi sie z takimi ostrymi, swiezymi. Tu jednak nazwa to cos innego, a sam zapach to cos innego Jestem mile zaskoczona.

Używam tego produktu od: 1 tydzien
    Ilość zużytych opakowań: 1, 50 ml

Chcesz pochwalić Wybredna_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • wspaniały świeży zapach
  • Super fajne, świeże perfumy zarówno dla młodych kobiet jak i tych starszych. Perfumy dosyć trwałe, doskonałe na wiosnę i lato. Bardzo ciekawa kompozycja zapachowa. Łączy w sobie nuty cytrusowe i morskie. Polecam wypróbować

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić wiesia1963 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak na Avonowy to zaskakująco dobry
  • Po tytule mojej recenzji można by wywnioskować, że jestem do Avonu uprzedzona i nie mijałoby się to z prawdą do końca ale tutaj mi chodzi tylko i wyłącznie o zapachy. Po kilku pudłach ten zapach okazał się, jak już wcześniej zauważyłam, zaskakująco dobry

Jeśli chodzi o wszelakiego rodzaju psikadła niestety znawczynią nie jestem. Ale wyczuwam cyrtusy, a ja lubię cytrusy
    Szczególnie podane w ten sposób. Poza tym kojarzy mi się z zieloną herbatą a zieloną herbatę też lubię. Jest to niesamowicie odświeżające połączenie.

Jest to lekki, nienachalny zapach. Rzeczywiście jest kwintesencją wiosny i też wiosną najlepiej go nosić. Trzyma się nie za krótko nie za długo, coś koło kilku godzin.

Moim zdaniem jest o niebo lepszy od swojej niebieskiej, limitowanej siostry (Perceive Limited Edition) której mocno piżmowy zapach wyjątkowo nie przypadł mi do gustu. A miałam taki plan żeby używać jednej wiosną a drugiej zimą, niestety wypaliło tylko do połowy.

W dalszym ciągu szukam tego ,,swojego", iedalnego zapachu ale z pewnością raz na jakiś czas chętnie wrócę do Perceive Dew która na swój sposób użeka swoją prostotą, lekkością i wiosennością

PS: Pamiętam, że na początku przy pierwszych kilku użyciach nie byłam z niej zadowolona. Jakoś nie przypadła mi do gustu. Jeśli dobrze pamiętam użyłam jej jesienią. Więc zanim się w niej tak zakochałam poleżała sobie trochę w szafeczce. No i któregoś dnia użyłam jej ponownie, na końcu zimy, nagle zaczęła mi się podobać. To kwestia albo pory roku albo przyzwyczajenia się, szczeże mówiąc nie mam pojęcia

Używam tego produktu od: Kilka miesięcy (Nie licząc okresu jaki przeleżała w szafeczce po pierwszych, nieudanych próbach)
    Ilość zużytych opakowań: Zużyte jedno całe i już w planach jest zakup drugiego

Chcesz pochwalić Maffinka9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemnie świeży
  • To nie jest skomplikowany zapach, który by ewoluował, zmianiał się odsłaniając kolejne nuty.
    Na mnie dośc mocno grają kwiaty i nuta morska, którą można też odbierać jako świeżą trawę.
    Nie męczy, budzi ciekawość i aplauz otoczenia.
    Dobry zapach "na co dzień", ze względu na swoją subtelność. Na wyjątkową okazję użyłabym raczej czegoś bardziej wyszukanego.
    Nuta ambry, którą niektóre dziewczyny odczuwają jako "zapach potu" na szczęście na mnie nie wychodzi.
    Normalnie nie toleruję świeżaków, nienawidzę woni ogórka i melona, ale tutaj kompozycja jest tak miła i neutralna, że noszę go z przyjemnością.
    To zapach z gatunku "Cologne" Thierry Muglera - mydełko, świeża trawka, czystość i powiewik bryzy.
    Słowem - doskonały na sezon wiosenno - letni, zwłaszcza w upały.
    Na duże chłody bym go nie poleciła - niska temparatura go "zetnie", stanie się ulotny i może wyjść ta niemiła nutka o której wspomniały niektóre panie.

Trwałość: 4-5 godzin, czyli całkiem przyzwoicie, zwłaszcza jak na Avon, używający dośc tanich i niezbyt wysokiej jakości komponentów. Na ubraniach i apaszkach wyczuwalny jest znacznie dłużej.
    Fajna butelka, poręczna, korek mocno siedzi więc nie spada w torebce.

Jak na tą cenę (w promocji można go kupić za około 39 zł) bardzo w porządku.

Używam tego produktu od: dwie buteleczki - w sezonie letnim
    Ilość zużytych opakowań: 2 x 50 ml (to jedyna dostępna pojemność)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić zielonasliwka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam!
  • Perfumy są bardzo trwałe. Zapach utrzymuje się przez wiele godzin, przez co flakonik (jakże piękny i pomysłowy) wystarcza na długo.
    Co do zapachu, świeży, ale jednocześnie intensywny. I według mnie ma ten "pazur" na pewno zwraca uwagę.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić alexis1234 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ogóras na trawie
  • Mój nos od zawsze, to znaczy raczej chyba od kiedy zaczęłam używać perfum, mówi stanowcze nie świeżakom. Nic na to nie poradzę, ale na sobie lubię tylko zapachy słodkie, orientalne albo intensywnie białokwiatowe. Perceive Dew to typowy przedstawiciel świeżaków, dla mnie pachnie jak pokrojony w plastry świeży ogórek wymieszany ze świeżo skoszoną trawą (nawet pod względem językowym nagromadziło się tu sporo świeżości!). Niestety, nic więcej tu nie czuję. Dla mnie to uboższa zapachowo wersja Be Delicious, którego też nie lubię i chyba nigdy nie polubię.

Używam tego produktu od: około 3 lat
    Ilość zużytych opakowań: testy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić ofca133 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam
  • Ten zapach mnie zaskoczył. Kompozycja zapachowa jest bardzo ciekawa, bo łączą w sobie nuty cytrusowe i morskie, co jest rzadko spotykane w damskich zapachach. Perfumy są świeże i orzeźwiające, więc idealne na wiosnę i lato.

Używam tego produktu od: kilku lat

Ilość zużytych opakowań: Jedno 50 ml

Chcesz pochwalić Buraska za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 10 raz(y)
  • Zapach który nigdy mi się nie znudzi
  • Bardzo przypadł mi do gustu zapach Perceive dlatego też zdecydowałam się sięgnąć i po jego nową odmianę, która również mnie nie zawiodła.

Zapach uniwersalny. Idealnie nadaję się do pracy, na uczelnie czy romantyczny wieczór. Tak jak obiecuję producent jest to optymistyczny, świeży i zmysłowy zapach. Dodatkowo utrzymuję się dość długo przez co buteleczka wystarcza naprawdę na długi okres czasu.

Ilość zużytych opakowań: 2 buteleczki

Chcesz pochwalić Brise za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wiosenny powiew wiatru
  • Kwiatowa nuta zapachowa nastraja mnie pozytywną energią. Ten delikatny i lekki zapach jest idealny na wiosenne i letnie dni. Jednakże brak mu wyrazistości.

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić sweety92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rzeskie psikadelko
  • Uwielbiam klasycznego Perceiva. Zakupilam i wersje dew.

Zapach jest swiezy, typowo letni, wesoly, choc ma nutke tajemniczosci. Napeno chcialabym zeby moje ubrania po praniu tak pachnialy ale czy ja sama? chyba jest troszke za... "prosty". Ladny delikatny zapach, a ja wole mocniejsze. Psikam sie nim jak mam isc do sklepu

fajne opakowanie
    stosunkowo tani
    trwalosc 3-4 godziny wyczuwania swoim nosem co na toaletowa a nie perfumowana jest dobrze
    wydajny. Przez to ze woda wypuszcza lekka mgielke i rownomierna, to mam ten zapach juz chyba z 8 mcy
    bardziej lubie go zima... potrafi pocieszyc

brak pazura

Pewnie za 2-3 lata kupie, nie wczesniej. Wole klasyczny perceive!

Używam tego produktu od: listopada 2012
    Ilość zużytych opakowań: 2/3 z 50 ml flakonu

Chcesz pochwalić tworazka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Świetna, nowoczesna woda codzienna za nieduże pieniądze. Zapach przyjemny, dość wyraźny lecz nie jest uciażliwy. Przyjemny dla otoczenia - koleżanki z pracy podpytywały czym pachnę.

Ilość zużytych opakowań: trzy całe opakowania o normalnej pojemności

Chcesz pochwalić ewikewik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super!
  • Ogólnie uważam, że jak na Avonowski produkt, ten akurat jest bardzo dobry. Zapach bardzo świeży, przyciąga wręcz do siebie. Na wiosnę idealny. Dopasowuje się do klimatu budzącej się przyrody Zdecydowanie polecam, szczególnie osobom szukającym orzeźwiających zapachów.

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Chcesz pochwalić Fishu97 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Powietrze po deszczu
  • Ten zapach jest ekstrawagancki, kojarzy mi się z powietrzem po deszczu Dla jednych to pot, dla drugich siki kota, dla trzecich rosa o poranku. Mówcie sobie co chcecie, ja przy tej nucie się odprężam. Zachowałam buteleczkę, bo lubię je wdychać. Używam tego produktu od: dwa lata temuIlość zużytych opakowań: jedno

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Deserted za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super zapach!
  • Perfumy idealne na każda porę roku. Mają cudowny zapach z wyszuwalną nutką zapachu ogórka. Zapach bardzo trwały za niewielką cenę. Buteleczka bardzo ładna.

Używam tego produktu od: 8 miesięcy temu

Chcesz pochwalić aluska_13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dla mnie... numer 1
  • Mam go już od jakiegoś czasu i zdecydowanie polecam. Oczywiście każda z nas ma inny gust i lubi co innego, ale zdecydowanie jest on odpowiedni dla kobiet, które lubią świeże, orzezwiające zapachy. Ja osobiście uwielbiam zapach (i smak) melona. Również w tym zapachu odnalazłam nutkę tego boskiego zapachu. Poluję często na okazje, jestem konsultantka AVON więc mogę tylko doradzić żeby przed zakupem poprosić o próbki wtedy każda z Was będzie miała pewność co do zakupu. POLECAM!

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić WeronikaD za czytelną i pomocną recenzję?
  • o c h y d n a zgniła trawa..
  • Dostałam go kiedyś w wizażowej wymianie, zupełnie w ciemno. ..tak, po otwarciu korka, też nastała ciemność, ale w moim nosie.

Zapach typu świeża "tragedia", która się abolutnie nie rozwija. Pachnie zgniłą trawą lub jakimiś zgniłymi kwiatkami. Strasznie płaski, mało kobiecy. Feee

Buteleczka za to dość ładna

Jego brata Perceive też nie lubię. Nie polecam!

Używam tego produktu od: kilka psików
    Ilość zużytych opakowań: 1, ale poleciało dalej w świat..

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić irlandia87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie...
  • Nie znoszę klasycznej wersji Perceive, a ta jest jeszcze duuużo gorsza.
    Takie morelowo-cytrynowe popłuczyny.
    Ani to ładne, ani to trwałe.
    W dodatku po jakichś 20 minutach wyłazi ta okropna nuta potu pojawiająca się też w klasycznej wersji, obrzydlistwo.
    Trwałość taka sobie, na mnie trzyma się ok. godzinę.
    Flakonik brzydki, cena zbyt wygórowana.

Ilość zużytych opakowań: próbki i testy

Chcesz pochwalić kasztanka3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • piękny, wiosenny!!!
  • Hmm...miałam ten zapach w ubiegłym roku, zakupiłam go po promocyjnej cenie za 35 zł na wiosnę, skuszona zapachwą stroną, i muszę przyznać, że się nie zawiodłam- zapach przepiękny, lekki, wiosenny, kwiatowy i kobiecy. Dodam, że okazał się nawet trwały, a ubrania długo nim pachniały, z czasem zapach bardzo ładnie się rozwijał.
    To, że wiosna kojarzy nam się z nowalijkami, lekkimi sałatkami to nie znaczy że od razu wszystko musi kojarzyć się z ogórkami! nawet zapach gdzie mamy bazy kwiatowe a nie ogórkowe.... :-( ...no cóż...każdy nos inaczej reaguje... a poza tym komentarze typu "bo straciłam 60 zł na nic!!!" są też niefajne... dziewczyny- pytajcie najpierw o próbki a potem bierzcie flakon. Wtedy nie będzie rozczarowań.
    Ja jestem zadowolona z tego perfumu i już poluję na jego flakonik na wiosnę

Używam tego produktu od: od zeszłego roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 flakon

Chcesz pochwalić asiunia530 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ulotna ogórkowa mgiełka
  • Perceive Dew kupiłam, gdyż spodobałami się w katalogu. Zawsze wydawało mi się, że Avon ma trwałe i piękne zapachy. Za wodę toaletową zapłaciłam 60zł, uważam, że to najgorzej wydane 60zł na perfumy w moim życiu. Buteleczka jest bardzo ładna, ma ciekawy kształt- przypomina kryształ, atomizer dobrze działa, nigdy mi się nie zaciął. Co do zapachu to nie wiem jak mam go określić. Ten śliczny świeży zapach z katalogu po pierwszym psiknięciu kojarzy mi się ze świeżymi ogórkami i praniem, zero w nim kobiecości czy zmysłowości. Tak mógłby pachnieć tani dezodorant, a nie woda toaletowa za 60zł. Nuty zapachowe wcale się nie rozwijają, są przytłoczone dziwnym aromatem zapachu proszku, po kilku minutach czuję aromat gorzkiej skórki cytryny. Nie czuję ani odrobinę mojej ukochanej frezji czy drzewa sandałowego. Zapach jest mało wyrazisty, niczym nie wyróżniający się z tłumu. Raczej rozwodniony, a kompozycja pachnie na tyle banalnie, że szybko znika z pamięci. Woda toaletowa jest tak trwała, że ulatnia się po 15 minutach. Nie trzyma się ciała, ubrań, włosów. To są chyba kpiny. Mgiełki zapachowe czy antyperspiranty zostawiają zapach na dużej niż ten produkt. Nie mam ochoty psikać się ponownie w ciągu dnia, gdyż wiem, że za kilka minut nie zostanie po tej czynności śladu. Zawartość buteleczki bardzo szybko znika, nim się obejrzałam zużyłam 2/3 opakowania. Aktualnie zostało mi troszkę perfumy na samym dnie, ale jakoś nie mam ochoty jej używać. Założę się, że za rok nie będę mogła sobie przypomnieć zapachu tej wody toaletowej, zapewne mój chłopak tak samo. Używam tego produktu od: trzech miesięcyIlość zużytych opakowań: 3/4 pierwszego

Chcesz pochwalić evolette za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świeży, specyficzny, ale ok.
  • Kupiłam w ciemno na allegro, zamawiałam kilka flaszek perfum, a że czytałam recenzje, że świeży i ogórkowy to zamówiłam. I rzeczywiście jest świeży, na samym początku ma coś w sobie, co delikatnie mnie denerwuje, ale potem ładnie się rozwija, czuję trawę cytrynową, zieloną herbatę. Jest świeży, chłodny, zdecydowanie nie nadaję się na zimę, polecam na wiosnę.
    Mimo że jest ładny, to nie ma szału, zostawię go sobie na wiosnę, jako codzienniaka. Na ubraniach i włosach trwałość zadowalająca, na skórze 3-4 godziny, to jednak mało, zważywszy, że cena w katalogu to zazwyczaj 50zł ...

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić ewamarchewa123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dlaczego ogórek nie śpiewa?
  • Ogórek nie śpiewa, bo umówił się z cukrem i teraz siedzą sobie w owej zielonkawej butelce. Może spiewają, ale nie słychać.

Skojarzenia? - czyste pranie, wyżej wspomniane ogórki i trochę cukru. Tak może pachnieć sportowy dezodorant. I zapewne miałby większą trwałość. Ta woda znika już po 30 minutach.

Czemu kupiłam? Często kupuję w ciemno, wiele zapachów Avon przypadło mi do gustu, a szczególnie pierwowzór tego, Perceive niebieski. Ten zaś, mimo iż nuty niby mnie pasujące, to porażka. Absolutnie odradzam, szkoda pieniędzy.

Używam tego produktu od: Roku

Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Innari za czytelną i pomocną recenzję?
  • Byle jaki
  • Optymistyczny i swiezy to on moze jest, ale zmyslowy? Wolne zarty... To kolejna pospolita wariacja w typie Pure o2 czy RW Laugh Often, czyli ledwo wyczuwalna i haniebnie nietrwala cytryna - po 10 minutach doslownie nic juz nie czuc.

I chociaz oczywiscie i wiosne i budzaca sie do zycia nature
    kocham - tak Perceive Dew niestety mowie NIE.
    Nie dalabym za nie nawet zlotowki.

Używam tego produktu od: nie uzywam
    Ilość zużytych opakowań: testy z flakonu kolezanki

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić LilyLauraIsabelle za czytelną i pomocną recenzję?
  • wywołuje mdłości
  • Zapach kupiłam zachęcona stroną katalogową (zapach na stronie), pierwsze psiknięcie... mm ale miły zapach , a poźniej - "ble, co tak śmierdzi?" trochę jakby męskie perfumy. No nie wiem, dla mnie ten zapach kojarzyć się będzie z tanimi wodami kolońskimi, coś okropnego. Trwałość - ta druga, śmierdząca nuta, -bardzo trwała :/ żałuję, że kupiłam, teraz zastanawiam się kogo obdarować...
    gwiazdka za ładny flakonik

Chcesz pochwalić KITKA_23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo lubię
  • kupiłam go w ciemno, z ciekawości i ze względu na niską cenę w promocji dla konsultantek. Nigdy nie miałam oryginału, więc nie mam do czego powrównywać, ale może to i lepiej?

Zapach jest przyjemny, taki lekki i świeży. Po jakimś czasie można w nim wyczuć coś gorzkawego, ale jest to dosłownie odrobinka goryczy i to goryczy przyjemnej jak np. zapach skórki grejpfruta. Na mojej skórze jest ledwo wyczuwalna i nadaje temu zapachowi charakteru. Pojawia się gdzieś po środku. Może na skórze innych osób ta gorycz rozwija się inaczej i stąd porównania do zapachu potu?

Generalnie lubię słodkie perfumy, nie pogardzę orientalnymi i wręcz duszącymi zapachami, a mimo to ten świeżaczek mnie urzekł. Mojemu facetowi też się bardzo podoba... Myślę, ze to dość uniwersalny zapach, więc każdemu polecam wypróbowanie
    Buteleczka jest przepiękna. Dodatkowo ze zdumieniem odkryłam, że Preceive Dew cudownie pachnie w połączeniu z... wodą! Kiedy idę pod prysznic, zanim się namydlę czuję cudowny, świeży zapach. Inny od tego, który czuć na suchej skórze, gdyby pachniał tak cały czas zostałabym jego maniaczką do kwadratu! Muszę spróbować kiedyś użyć go jako dodatku do wody do prasowania. Może w ten sposób mogłby go zużyć osoby, które nie mogą go zmęczyć?

Jedyną wadą tych perfum jest trwałość, dlatego też odjęłam gwiazdkę.

EDIT: drugą wadą jest to, że po jakimś czasie się po prostu nudzi. Początkowo był moim hitem, teraz już nim nie jest, bo hit chyba nie powinien się nudzić, prawda?

Chcesz pochwalić turbiniak za czytelną i pomocną recenzję?