Powiększ La Roche Posay, Toleriane Teint (Kojący podkład korygujący o elastycznej konsystencji) (nowa wersja)

Zgłoszony przez kate1991

Toleriane Teint koryguje niedoskonałości skóry i ujednolica jej koloryt dzięki doskonałym właściwościom kryjącym. Wzbogacony o innowacyjny składnik - Neurosensynę, redukującą mikropodrażnienia - jest doskonale tolerowany przez skórę nawet najbardziej reaktywną. Czynnik ułatwiający rozprowadzanie, wydłuża trwałość makijażu bez tworzenia efektu maski
Testowany na skórze wrażliwiej, atopowej i trądzikowej.
Wskazania: każdy typ skóry, rozległe niedoskonałości.
Zalety:
- wysoka tolerancja,
- bezzapachowy,
- bez konserwantów,
- z filtrem SPF 25,
- nie powoduje powstawania zaskórników.

• waham sie ^^
  • Plusy:
    - ma lekką konsystencję, łatwo się rozprowadza
    - nie zatyka porów
    - bardzo dobrze kryje (zaczerwienienia po wypryskach, wypryski, krostki, przebarwienia - nie potrzeba już dodatkowo korektora)
    - nie ciemnieje na skórze, nie wpada w róż ani w pomarańcz
    - dość długo utrzymuje się na skórze ( u mnie ok. 6h bez poprawek, potem muszę go trochę dołożyć, ale TYLKO na szczególnie paskudne miejsca, typu baaardzo tłusty nos i wypryski na brodzie - u mnie podkład na pozostalych partiach skóry pozostaje nietnięty przez jakieś 10h )
    - nie pogorszył mi stanu skóry (mam cerę nadwrażliwą, trądzikową, mieszaną w stronę suchej)
    - wydajny; na moją twarz wystarczy kropla
    - super opakowanie zakończone "dziubkiem" , przez który nie dostaję się ani światło, ani zbyt wiele powietrza, do tego wyciskasz dokładnie taką ilość podkładu, jakiej potrzebujesz

Jeśli chodzi o minusy, myślę, że są sprawą bardzo indywidualną, ale ja zaliczam do nich:

- wykończenie makijażu: nie jest zbyt matowe ani zbyt świecące, nie ma efektu maski, więc niby wszystko ok, ale jednak coś mi tu nie pasuje. Przed użyciem innych kosmetyków do wykończenia makijażu ( typu rozświetlacz, puder, brązer) sam podkład wygląda dziwnie... Cera wygląda na "zgaszoną", pozbawioną blasku i energii, efekt jest jakoś dziwnie "tępy", zdecydowanie nie zachwyca.. Owszem, po nałożeniu innych wspomnianych przeze mnie wcześniej kosmetyków efekt jest świetny, skóra wygląda pięknie przez wiele godzin, jednak od podkładu w tej cenie wymagam, żeby już sam w sobie był świetnym kosmetykiem
    - wchodzi nawet w najmniej widoczne zmarszczki wokół oczu
    - mi wysusza skórę wokół oczu (może nie powinno się uznawać tego za minus, bo podkładów z reguły nie powinno się tam nakładać, jednak do tej pory to robiłam i z żadnym poprzednim podłkadem nie miałam takiego problemu- teraz używam tam korektora lub innego fluidu)
    - cena! w aptekach stacjonarnych jest wygurowana (ponad 80zł) ; kupując podkład w aptece internetowej płacę za niego przynajmniej 20zł mniej.

Jeśli nie znajdę niczego lepszego, a moja stan mojej cery się nie poprawi, to napewno do niego wrócę.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MedilE za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mocne 4+
  • Kryje wszystko; naczynka,piegi,krostki,cienie pod oczami i inne zaczerwienienia.
    Ładnie pachnie
    Idealnie smarowny
    Doskonale stapia się z cerą
    Konsystencja zwarta,treściwa-nie tłusta
    Wytrzymuje 12h w nienaruszonym stanie
    Zadnego błysku w ciągu dnia
    Nie wymaga poprawek
    Nie przemęcza skóry i nie podrażnia

Ale, ma też 2 minusy; podkreśla pory i wchodzi w linie mimiczne przez co postarza i jest widoczny na twarzy. W słońcu wygląda to tragicznie! Może sprawdzi się w jesienno-zimowe pochmurne dni.
    Krycie bezapelacyjnie naj naj naj!

Używam tego produktu od: 2 tyg
    Ilość zużytych opakowań: 5 próbek

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ewalip za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy podkład korygujący bez efektu maski.
  • Najlepszy podkład korygujący jaki miałam, idealne rozprowadza się na twarzy bez obaw o efekt maski, dobre krycie niedoskonałości i przebarwień, pięknie stapia się z cerą. Idealny dla wrażliwej cery, nie wysusza, wysoki filtr SPF 25. Wygodna tubka do aplikacji. Mam najjaśniejszy odcień i nie jest wcale aż taki bardzo jasny, będzie dobrym wyborem dla jasnych cer. Jedyny minus to dość wysoka cena ok 70 zl, ale warto wydać więcej, zwłaszcza, że jest bardzo wydajny.

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka 30 ml.

Chcesz pochwalić margeritos za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry podkład na zimę
  • Ten podkład przypisał mi dermatolog, mam cerę z niedoskonałościami - na początku byłam zachwycona jednak z biegiem czasu zauważyłam sporo wad (używam 10).

Podkład sprawdza się w zależności od pory roku - zimą jest idealny (długo się utrzymuje, super kryje i koi skórę) lecz nie sprawdza się w gorące, słoneczne dni. Jest zbyt ciężki dla cery i niezbyt estetyczne potrafi popłynąć latem. Po kilku godzinach cera się błyszczy, trzeba go stosować z dobrym pudrem. Ma jednak składniki łagodzące, dzięki poprawia wygląd cery oraz plus za spf.

Wiosną przechodzę na coś lżejszego, jednak jesienią do niego wracam.

Ilość zużytych opakowań: około 6

Chcesz pochwalić krasnajacaryca za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kryjący lecz świecący
  • Podklad nadaje sie bardziej na jesienno zimowe dni, jest zbyt ciezki na twarzy, bardzo dobrze kryje ale niestety nie jest trwały - utrwalalam go pudrem kryolan antishine a mimo to ciagle musiałam używac bibułek matujacych ;/ ;/. Kolor 11 wpada w rózowe tony. Podsumowujac
    +Nie zatyka porów

-cena troche za wysoka

Używam tego produktu od: 7 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: nadal 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Jolie88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • średni !!
  • Podkład bardzo wydajny i naprawdę mocno kryjący, lecz twarz się po nim świeciła. Dość ciężki. Nie byłam nim zachwycona, nie pozostawiał na twarzy żadnego efektu wow, skóra nie wyglądała ani zdrowiej, ani promienniej.

średni

Używam tego produktu od: 1 rok

Chcesz pochwalić Blandina za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobrze kryjący podklad
  • Podkład ten bardzo dobrze kryje cera jest niemal porcelanowa, nie widać żadnej krostki ani przebarwienia, twarz jest nieskazitelna, niestety przy dłuższym stosowaniu powodował powstawanie nowych krost nie ważył się idealny na specjalne wyjścia

Chcesz pochwalić Diame za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój najlepszy kosmetyk w kategorii podkładów
  • Najlepszy PODKŁAD, jaki miałam. Nie wliczam tu swojego ulubionego BB i CC.

Plusy:

super się rozprowadza,
    nie powoduje efektu maski,
    delikatnie matuje, ale nie podkreśla mi ewentualnych suchych skórek,
    idealnie dopasowuje się do mojej cery,
    pięknie kryje i wyrównuje koloryt,
    nie łuszczy się na nosie i w okolicach nozdrzy,
    utrzymuje się naprawdę długo na twarzy, zwłaszcza w zimę,
    wydajny.

Minusy:

cena,
    lejąca konystencja (ale daje się przeżyć).

Osobiście nakładam ten podkład gąbeczką od pudru z La Roche-Posay. Zdecydowanie lepszy i wydajniejszy efekt niż nakładanie dłonią.
    Dodam jeszcze, że służy mi także jako korektor, gdy nie mam porzeby wysmarować sobie całej twarzy. Bardzo dobrze się sprawdza w tej roli.
    Nie stosuję na niego pudru. Mam wtedy rozświetloną cerę (nie świecącą się), a moją tłustą strefę mi ładnie matuje.

Polecam!

Używam tego produktu od: 4. miesięcy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić anisu_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry ! Wymaga on specjalnego podejścia.
  • wego czasu bardzo długo szukałam dobrego podkładu / fluidu kryjącego - doszłam do wniosku, że podkłady drogeryjne po mimo obietnic producenta - nie spełniają swojego zadania, niestety. Dlatego też postanowiłam rozejrzeć się za podkładem aptecznym, takim, który nie tylko będzie krył ale również nie będzie dodatkowo obciążał, zapychał mojej twarzy. A więc padło na : La Roche Posay, Toleriane, Fond de Teint Correcteur Fluide (Podkład do cery wrażliwej) . Mimo iż nie jest podkład bez wad, to i tak bardzo go lubię. Moje początki z La Roche były dość trudne - gdy po raz pierwszy zaaplikowałam podkład na twarz, pomyślałam, że 89 zł to zdecydowanie wygórowana cena w porównaniu z jakością - dziś natomiast tak nie uważam, z perspektywy czasu jestem skłonna zgodzić się na cenę, jakość produktu również jest zadowalająca. Ponad półtora roku używania tego fluidu, a jestem niemal pewna, że ponad połowa, która jeszcze została w opakowaniu - starczy mi do końca roku. Jest to szalenie wydajny produkt ( więc cena podkładu zdaje się być uzasadniona ), z racji tego, że potrzeba naprawdę kilka kropel by pokryć nim całą twarz. - dlatego, że naprawdę dobrze kryje. Pierwsze aplikacje tego podkładu były dla mnie zmorą. Szybko zasychał na twarzy, nałożony w zbyt dużej ilości tworzył na twarzy " maskę ", a najjaśniejszy kolor był odrobinę za ciemny.

Jednak najgorsze było to, że twarz po zaledwie dwóch godzinach się błyszczała. Postanowiłam dać mu kolejną szansę - i nie zawiodłam się. By ten podkład dobrze wyglądał na twarzy - musi być dobrze nałożony, ja zazwyczaj wklepuję go palcami, jednak aplikacja pędzlem / gąbeczką daje nam o wiele lepsze krycie. Jak już wspominałam wcześniej wystarczy niewielka ilość podkładu by pokryć nim całą twarz. Podkład posiada bardzo wygodny aplikator, który pozwala nam wydobyć odpowiednią ilość.

Pod podkład zawsze stosuję krem matujący, a do wykończenia makijażu puder transparentny - przy tego rodzaju podkładach ( kryjących ) zmatowienie twarzy zazwyczaj jest znikome, dlatego też konieczny jest odpowiedni puder - mój nie nadaje koloru, jest to biały, sypki puder Essence, Fix & Matte Translucent Loose Powder (Transparentny sypki puder utrwalający) . Gdy dobierzemy odpowiednie kosmetyki czyli krem, puder - ten podkład ma szansę wyglądać naprawdę dobrze. Trzeba uważać, czasem przez nie odpowiedni krem możemy nie być zadowoleni z efektu - ponieważ ten podkład kilka razy się u mnie " rolował " - jednak gdy zmieniłam moją pielęgnację, ten problem znikł. Zdecydowanym i największym plusem tego fluidu jest to, że naprawdę bardzo mocno kryje - nie potrzebuję korektora gdy na twarz zaaplikuję ten podkład. Radzi sobie z trądzikiem, plamami, przebarwieniami .Konsystencja jest bardzo plastyczna, dobrze się rozprowadza, jednak dość szybko zasycha - więc trzeba aplikować go szybkimi ruchami, najlepiej wklepując. Po kilku godzinach około 4 do 5h - delikatnie schodzi z twarzy, jednak stopniowo. Gdy chcę aby makijaż wytrzymał cały dzień, stosuję bazę pod podkład. Zdecydowanie go polecam, to mój ulubieniec - chociaż wymaga on specjalnego podejścia, jest to podkład korygujący trzeba więc znaleźć na niego sposób - wtedy naprawdę można liczyć na zadowalający efekt. Jeśli nie musicie lub nie chcecie stosować tak kryjącego podkładu na całą twarz, a mimo wszystko chcecie zakryć miejscowe niedoskonałości warto zwrócić uwagę na Catrice, Camouflage Cream (Korektor kryjący) - To o wiele tańsza alternatywa dość dobrze kryjącego produktu.
    Używam tego produktu od: rokuIlość zużytych opakowań: 1 ( w trakcie )

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Magdocholiczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozczarowanie
  • La Roche Posay to mój ulubiony producent dermokosmetyków. Stosuję wiele ich produktów pielęgnacyjnych i uważam, że są świetnej jakości. Natomiast przy podkładzie Toleriane zdecydowanie się nie popisali.
    Zacznę od plusów:
    - bardzo dobre krycie,
    - wysoki, jak na podkłady, filtr SPF,
    - nie podrażnia skóry,
    - nie powoduje wysypu pryszczy.
    Teraz mniej miło, czyli minusy:
    - słaba gama kolorystyczna,
    -podkład podkreśla widoczność porów,
    - po paru godzinach powoduje masakryczne świecenie się twarzy, która zaczyna wyglądać niezdrowo.
    Ostatni punkt to najgorsza wada tego podkładu. W innych recenzjach też dziewczyny o tym wspominały.
    Myślę, że zużyję go do końca (może w chłodne dni), ale bardzo mnie rozczarował i nie kupię go ponownie.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy (nie codziennie)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić pompea za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij