Ziaja, Intensywna Pielęgnacja Włosów [Kuracja ceramidowa], Odżywka odbudowująca `Intensywna odbudowa ceramidy`

Preparat bez spłukiwania o niskim pH, który zamyka łuski i regeneruje włosy. Dostarcza niezbędnych składników odżywczych włosom zniszczonym zabiegami fryzjerskimi.
Działanie:
- uzupełnia niedobór składników budulcowych,
- wzmacnia wewnętrzną strukturę włosów,
- zapewnia im regenerację,
- zwiększa wytrzymałość włosów na uszkodzenia.
Efekt: włosy mocne, odbudowane, gładkie.
Niewielką ilość odżywki nanieść równomiernie na świeżo umyte włosy. Nie spłukiwać. Przy włosach zbyt obciążonych równie dobre efekty można osiągnąć spłukując odżywkę po 3 - 5 minutach.

regenerujące, wygładzające, wzmacniające
do włosów suchych i zniszczonych, do włosów farbowanych
zapachowa
lekkie
Skóra głowy
normalna

To, czego szukałam

Mam kręcone, suche, mocno puszące się włosy. W zasadzie nie wychodzę z domu bez utrwalenia ich jakąś pianką i lakierem, a to dodatkowo je wysusza.

Odżywka z Ziaji jest tym, czego od dłuższego czasu szukałam. Jest to odżywka bez spłukiwania, co niektórym może nie pasować, ponieważ lekko obciąża włosy. Z racji, że moje są włosy się puszą to jest tylko dodatkowym atutem.
Dodam, że już nie potrzebuję używać pianki, aby ujarzmić loki, a lakier praktycznie poszedł w odstawkę.

+ nienachalny zapach, szybko się ulatnia
+ nawilża włosy już od pierwszego użycia
+ wygładza
+ wydajny
+ formuła dosyć lejąca (jak dla mnie na plus, bo ułatwia rozprowadzenie po całych włosach)
+ cena!! (ok.5zł)
+ sprawia, że włosy są mięciutkie

+\\- lekko obciąża włosy

Polecam ten kosmetyk zwłaszcza osobom z mocno kręconymi i przesuszonymi włosami. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę.

Niestety osoby z mieszanymi włosami nie będą zadowolone. Tylko dla suchaczy :)

Dobra odżywka

Odżywka mocno nawilża, odżywia i wygładza wlosy. Duża pojemność za niską cenę. Poręczne opakowanie ( w butelce).. Po użyciu wlosy są lśniące i łatwo sie rozczesuja

Rewelacyjna

Odżywka mimo trochę rzadkiej konsystencji bardzo fajnie radzi sobie z włosami. Na długie, przesuszone i rozjaśnione włosy muszę jej nałożyć dosyć dużo ale widzę jej świetne działanie.
Włosy lepiej się rozczesują, są miekkie w dotyku i ładnie pachną.
Zużyłam już kilka opakowań i na pewno będę ją kupować dalej jako uzupełnienie pielęgnacji.

Średniaczek

Odżywka ziaja kuracja ceramidowa ma zażądanie zregenerować zniszczone włosy. Produkt jest w beżowej buteleczce z czarnym korkiem, pojemność to 200 ml. Odzyska jest ni to gęsta, ni to rzadka, koloru białego. Łatwo rozprowadzić ją na włosach, nie spływa z dłoni. Posiada subtelny zapach, umilajacy pielegna ke wlosow. Po spłukaniu włosy są odżywione, łatwo się rozczesują, zyskują lekki blask. Co do regeneracji to nie zauważyłam tego efektu u siebie.

Przeciętniak.

ja: Mam dużo cienkich, kręconych włosów w typie wurly (zmieszanie fali i loka czyli typ 2c/3a). Średniporowate w kierunku niskoporowatych, długości do ramion. W okresie zimowym lubią się plątać nad karkiem i mają tendencje do wypadania. Często bywają matowe i szorstkie.

Oczekiwania: Dobre nawilżenie włosów, nabłyszczenie, brak podrażnień i uczuleń. Dociążenie bez obciążenia i rozprostowanych włosów.

Skład: To maska emolientowo-humektantowa. Nie jest zgodna z metodą CG, w składzie znajdziemy silikon.

Opakowanie: Plastikowa butelka, zamykana na zatrzask. Dobrze się dozuje, ciężko kontrolować zużycie produktu. Szata graficzna jest spójna z całą serią kosmetyków.

Wrażenia: Był taki czas kiedy ceramidy nie były wrzucane do każdego możliwego kosmetyku, wtedy trzeba było się dokształcić czym właściwie są te ceramidy i dlaczego mają przynieść tyle dobrego. Zapach jest dość intensywny, dla mnie na dłuższą metę męczący. Pachnie dokładnie tak samo jak maska z tej samej serii. Niestety na moje nieszczęście dość długo utrzymuje się na włosach po użyciu. Konsystencja jest kremowa, a przy tym lekka. Nie przelatuje przez palce. Łatwo się nakłada i rozprowadza. Odżywka zawiera bardzo łagodne detergenty przez to będzie odpowiednia w metodzie OMO jak i przy ściąganiu oleju. Można jej bez obaw użyć jako odżywki bez spłukiwania lub wykończyć nią fryzur na końcach. To kosmetyk dość wszechstronny za co plus. Same działanie odżywki na moich włosach jest dość przeciętne. Nie robi krzywdy, ale nie ma też efektu wow. Najczęściej używam jej przy metodzie OMO na pierwsze O oraz do emuglowania oleju. Solo nie robi właściwie nic z moimi włosami. Trzeba wyważyć nakładanie kosmetyku, bo można łatwo przedobrzyć, co w moim przypadku skutkuje rozprostowaniem się włosów i szybszym przetłuszczaniem. Dobrze się na niej rozczesuje włosy na mokro. Plus za dość dużą wydajność kosmetyku.
Cena jak na Ziaję przystało jest bardzo niska. Dostępność w porządku – zarówno w Internecie jak i w sieciowych drogeriach czy w aptekach. Choć ostatnio jest jej coraz mniej na półkach. Uważam, że na rynku są lepsze odżywki nawet na tej samej półce cenowej. Zużyję do końca, w mniej znaczących etapach mojej pielęgnacji włosów, ale nie wrócę po kolejne opakowania.

Bardzo lubię tę odżywkę. Pomaga w przypadku bardzo wysuszonych i plączących się włosów. Sprawia wrażenie jakby od razu po zastosowaniu były bardziej nawilżone i jest je łatwej rozczesać. Duży plus za to, że nawet duża ilość odżywki, (która jest w formie mgiełki) szybko wysycha. Nie trzeba jej spłukiwać, nie obciąża włosów. Praktycznie minutkę po zastosowaniu jestem gotowa do wyjścia na miasto. Odżywka ma bardzo wygodny dozownik i jest dosyć wydajna.

Ekstra odżywka

Mam bardzo zniszczone włosy i z kondycją bardzo słabą, po prostu katastrofa. Odżywka ma konsystencje gęstą i bardzo ładnie pachnie i jest wydajna. Uwielbiam firmy ziaja wszystkie kosmetyki są nie zastąpione.
Po spłukaniu włosów są bardzo delikatne w dotyku i ładnie pachnął, nie mam problemów z rozczesaniem włosów po odżywce.
Dzięki odżywcze poprawiła się moja kondycja włosów, mniej wypadają i jeszcze bym mogła napisać że trochę jak by zrobiły się gęstsze.

Zalety:
-cena
-jakość
-dostępność
-zapach
-działa i pomaga

Niesamowita odżywka do włosów!

Mam włosy zniszczone po częstym farbowaniu, z tendencją do przetłuszczania się u nasady i przesuszonymi końcówkami. Mam również problem z wypadającymi, łamiącymi się włosami i z rozdwajającymi się końcówkami. Długo szukałam odpowiedniego kosmetyku, który zregeneruje i wzmocni moje włosy. Moja fryzjerka doradziła mi, żebym zastosowała odżywkę do włosów ziaja intensywna odbudowa. Nie wierzyłam, że kosmetyk, który kosztuje koło 5 zł może zdziałać jakieś cuda. Ale się pomyliłam... Uważam, że odżywka do włosów intensywna odbudowa marki ziaja jest jedną z najlepszych, jaką dotychczas stosowałam. Już po pierwszym użyciu się w niej zakochałam.
Sposób użycia: Niewielką ilość odżywki nakładam równomiernie na świeżo umyte włosy. Nie spłukuję. Jednak przy włosach zbyt obciążonych równie dobre efekty można osiągnąć spłukując odżywkę po 3-5 minutach.
Odżywka działa rewelacyjne na włosy. Uzupełnia niedobór składników budulcowych, skutecznie wzmacnia wewnętrzna strukturę włosów. Zapewnia im natychmiastową regenerację. Zwiększa wytrzymałość włosów na uszkodzenia. Odżywka posiada bardzo delikatny, a zarazem przyjemny zapach. Konsystencja jest bardzo lekka, łatwo się rozprowadza na włosach. Nie przetluszcza włosów, dobrze nawilża, wygładza i przede wszystkim regeneruje włosy. Nie obciąża włosów. Jest to produkt bardzo wydajny, a największą zaletą jest bardzo niska cena. Po zastosowaniu odżywki moje włosy są miękkie w dotyku, lśniące, mocniejsze, ale przede wszystkim wyglądają na zdrowsze. Końcówki się nie rozdwajają (pomaga utrzymać je w dobrym stanie)
Z całego serca polecam.

Warto wyprobowac

Mam zniszczone ,oslabione wlosy, ktore czesto sie lamia i sa matowe. Z pomoca przychodzi odzywka odbudowujaca, ktora uzupelnia niedobor skladnikow budulcowych.
Jest nia kuracja ceramidowa od Ziaja. Kupilam ja za nie cale 6zl, wiec majatku nie wydalam nawet jeśli by sie nie sprawdzila.

Butelka prosta, lekko mleczna, bez graficznych udziwnien. Zwykla grafika, niczym sie nie wyrozniajaca. Opakowaniw z grubego plastiku z otwieraniem na klik. Bez peoblemu mozemy dozowac ilosc potrzebnego produktu.
Po otwarciu zaskoczyl mnie wydobywajacy sie zapach. Przyjemny slodko mleczny.
Odzywka jest lekko lejaca o mlecznym zabarwieniu.
Na wlosach latwo sie rozprowadza, moze jest odrobinke za plynna i lekko splywa. Nakladam ja od polowy wlosow, aby nie spotegowac przetluszczania sie ich.
Wlosy po umyciu sa miekkie, z latwoscia mozemy je rozczesac. Po naturalnym wyschnieciu sa ekstra gladkie. Używam 2razy w tygodniu. Polecam , efekt wygladzenia

Bardzo przyjemna

Uwielbiam ceramidową serię do włosów Ziai, bardzo służy moim włosom-wprawdzie są w dobrej kondycji, zdrowe i naturalne, ale okresowo bywają nieco suche, no i chcę podtrzymać ich dobry stan :)
Po szamponie i masce z tej linii moje włosy są bardzo fajne-mięsiste, nawilżone i pełne życia, z ciekawości postanowiłam w końcu sprawdzić odżywkę-do tej pory odżywki Ziai(kiełki pszenicy, mięta, jojoba, olej rycynowy) były dla mnie bardzo średnie-rzadkie, zbyt lekkie i niewydajne, zawsze wolałam kupić coś bardziej treściwego z drogeryjnej półki.
Jednak ta recenzowana wyłamała się z systemu i dzięki niej chętnie wypróbuję inne warianty odżywek Ziai. Co ciekawe-moja przygoda z szamponami Ziaja rozpoczęła się też od ceramidowego, wcześniej ich unikałam :D

Odżywki zawsze nakładam po myciu na odciśnięte z wody włosy-nakładam od przysłowiowego ucha w dół, wcieram przez minutę i spłukuję chłodną wodą.
Dla mnie to kosmetyki, które mają ułatwić rozczesywanie, zniwelować elektryzowanie i ochronić przed wysuszeniem oraz zniszczeniami-choć moje włosy są dosyć odporne, od lat nie wiem co to rozdwojona końcówka to jednak wolę zapobiegać, bo codziennie myję zwykłymi szamponami, czeszę na mokro(inaczej nie umiem i już), suszę suszarką(choć z jonizacją i nie gorącym nawiewem), nie patyczkuję się z nimi i nie chucham ciągle na nie-włosy są dla mnie, nie odwrotnie :)
Ta Ziaja bardzo ładnie je wygładza i zmiękcza-choć nie jest tak gęsta i treściwa jak moje ulubione Nivea, to jednak już w trakcie wmasowywania Ziai czuję jak włosy się rozplątują, wyraźnie się wygładzają i już podczas spłukiwania są wyraźnie milsze w dotyku. Niweluje elektryzowanie, włosy są przyjemnie nawilżone, mięsiste w dotyku, ładnie wyglądają, a przy używaniu tego produktu nie pogorszyła się ich kondycja. Zawiera silikony dzięki czemu chroni moje włosy przed zniszczeniami i naprawdę dobrze je wygładza.
Przy tym nie obciąża włosów, nie zbija ich w strąki i nie przyspiesza przetłuszczania-ale tu dodam, że nie nakładam jej zbyt blisko skalpu, bo odżywka zawiera Isopropyl Myristate, który to lubi zapychać mnie na buźce, więc nie ryzykuję nakładania kosmetyków z tym składnikiem na moją tłustą skórę głowy.

Odżywka jest dosyć lekka, lejąca, ale zaskakująco dobrze się rozprowadza na włosach-w sensie, że nie mam uczucia, że znika przy nakładaniu, można ją przez minutkę-dwie wmasowywać we włosy tak jak lubię :) To wpływa na wydajność-na taką malutką buteleczkę to nie jest zła. Mam długie i gęste włosy, które myję codziennie i praktycznie co mycie używałam tego produktu, a on ze mną troszkę pobył.
Uwielbiam jej zapach-słodki, jakby kokosowy, bardzo przyjemny .
Te butelki kosmetyków do włosów Ziai są tragiczne-ciężko je otworzyć(moje paznokcie ich nie znoszą), plastik jest twardy jak kamień, więc wycisnąć końcówkę też ciężko, a na nakrętce trudno to podstawić.

Bardzo fajna odżywka

Mimo, że nie mam bardzo zniszczonych włosów to od czasu do czasu używam produktów regenerujących i odbudowujących, aby polepszyć kondycję włosów. Odżywka w spray'u Ziaja jest bardzo łatwa w użyciu, wystarczy po prostu spryskać włosy i rozczesać, aby ją równomiernie rozprowadzić. Bez spłukiwania. Zaleca się używać na wilgotnych włosach, ale ja używałam również na suchych. Jest bardzo lekka, nie skleja włosów i ma przyjemny, delikatny zapach. Moje włosy bardzo dobrze ją tolerują. Odżywka ta wpływa na wygładzenie włosów, przez co lepiej się rozczesują.

to nie jest odżywka bez spłukiwania

Na wielu stronach, także tu na stronie producenta i wizażu, opisy do tej odżywki podają, że jest bez spłukiwania. Na takiej mi teraz zależało i kupiłam w aptece internetowej. Niestety, jak widać na zdjęciu, Ziaja podaje, aby odżywkę spłukać. Nie ma słowa o pozostawieniu na włosach. Dla mnie bezużyteczna. Należy opis zaktualizować.

Spróbowałam zostawić odżywkę na włosach, ale irytujący mocny zapach zmusił mnie do zmycia. Nie zauważyłam, aby kosmetyk pozytywnie wpłynął na układanie włosów, ale aromat pozostał.

Przy okazji - na zdjęciu widać pełny skład.

Słaba

Niestety nie sprostała moim kręconym włosom mimo zapewnień pani na stoisku Ziaji. Nie ułatwia rozczesywania, nie wygładza, a czy ochrania przed działaniem gorąca suszarki - póki co nie zauważyłam, ale nie da się tego jednoznacznie ocenić, jeśli włosy przed stosowaniem były podniszczone. Ma ładny zapach i pompka działa bez zarzutu. Stosuję jako wspomagacz przed suszeniem, czy prostowaniem, ale do rozczesania używam innej odżywki.