Powiększ L`Biotica, Biovax, Intensywnie regenerujący szampon do włosów słabych ze skłonnością do wypadania

Zgłoszony przez fantar

Intensywnie regenerujący szampon Biovax opracowany został przez specjalistów w celu zagwarantowania Twoim słabym i skłonnym do wypadania włosom jak najlepszej kondycji.
Szampony Biovax to unikatowe produkty stworzone na bazie wyjątkowo łagodnych substancji myjących, które nie podrażniają skóry głowy oraz nie wysuszają włosów. Dodatkowo wzbogacone zostały o nawilżające emolienty - substancje szczególnie polecane w pielęgnacji skóry i włosów, które łatwo tracą nawilżenie.
Unikalną cechą intensywnie regenerującego szamponu Biovax jest bogata w substancje odżywcze receptura oraz kremowa konsystencja.
Biovax dba nie tylko o zdrowie i kondycję Twoich włosów, ale również zapewnia im gruntowną ochronę i bezpieczeństwo. Biovax to jedyne w swoim rodzaju, oryginalne połączenie zdrowia, bezpieczeństwa i profesjonalnej pielęgnacji w jednym preparacie.

• Mnie odpowiada.
  • Od szamponu wymagam, by miał naturalny skład, nie podrażniał i mył.

+ spełnia nadmienione wyżej wymagania
    + jak dla mnie zapach jest całkiem fajny
    + przyjemny, naturalny skład!
    + bardzo wydajny, od ponad 2 miesięcy mam 250ml, jeszcze trochę mi zostało a włosy myję codziennie!
    +coś tam zdziałał na to wypadanie

- cena, 17 zł

O tym, jak włosy wyglądały po umyciu nie wypowiem się, ponieważ zawsze stosuję odżywkę.
    Używam tego produktu od: około 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 niecałe 250ml

Chcesz pochwalić nowedobrotozlo za czytelną i pomocną recenzję?
  • do 3 razy sztuka.
  • Ten szampon w ilości 400ml dostałam od mamy - namiętnej włosomaniaczki
    Mam włosy dość zdrowe farbowane henna - co jest b. ważne i oczywiście z nadmiernym wypadaniem

Podejście pierwsze : masakra, źle domywał włosy , plątał i ogólne wrażenie było nieprzyjemne . odstawiłam w kąt, mała ilość piany

2 podejście : " no wkońcu trzeba go zużyć więc dawaj 5 pompek i na włosy, znów klapa włosy nieświeże , "brudne " i nieprzyjemne w dotyku.

3 podejście: pod prysznicem , jakoś tak rzucił mi się w oczy , spróbowałam umyć nim metoda " kubeczkową" czyli nakładam na włosy , potem nakładam go na dłonie + woda i znów na włosy ( eureka!!) niby banalny sposób a fajnie daje się nim umyć włosy , choć trzymałam potem odzywkę około 3 min na włosach pod prysznicem w gorących oparach

efekt? Włosy świeże umyte , delikatnie uniesione i optycznie gęstsze ( choć na efekty w nie wypadaniu muszę trochę poczekać)

daje mu 3 gwiazdki za zapach, opakowanie z pompką i
    jak na mój sposób dość dobrze umyte włosy.

zaznaczyłam opcje " nie , nie kupie ponownie" ponieważ pomimo zdrowych włosów nie służy mi ten szampon ( choć maskę z tej serii miałam i sobie chwalę )

Ilość zużytych opakowań: połówa

Chcesz pochwalić freshcotton za czytelną i pomocną recenzję?
  • myślę, że jeszcze przez jakiś czas będę go stosować
  • Szampon daje spektakularne efekty dopiero z maską, sam plącze włosy. Byłam ostatnio u fryzjera, który powiedział mi, że pod moimi włosami jest pełno babyhair.ów (sama tego nie dostrzegłam), maski używam bardzo sporadycznie, dlatego sądzę, że to zasługa szamponu. Niestety słabo się pieni i jest mało wydajny, ale znalazłam w pewnej aptece 400ml po promocyjnej cenie.
    \n
    \nminusy:
    \n-ciężko rozczesać włosy
    \n-cena
    \n-konsystencja

Chcesz pochwalić schizofredkaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nauczka, aby pomyśleć
  • Bo szale uniesień, jakie spowodowała maska (wtedy jeszcze dla włosów blond) podsyconym szałem na ładniutkie składy wydałam jedyne 18 zł w ślepo, bo przecież będzie cudownie.

Dochodzi więc do pierwszego użycia, drugiego, piątego, dziesiątego... i rozczarowanie! Brak efektów, problemowe użytkowanie... po czym nagle mnie olśniło: jak coś, co mam na włosach może z minutę ma je intensywnie odbudować i zregenerować? I to włosy, które były dość mocno zniszczone. Kolor włosów jak widać do czegoś zobowiązuje...

Plusów innych oprócz dostępności i przyjemnego zapachu niestety dopatrzyć się nie umiem, a chciałabym.

Najmniej przyjemną częścią jest samo mycie włosów tym szamponem. Ma dość lepką konsystencję, więc jak nakłada się go na włosy ze skłonnością do wypadania (a takim jest dedykowany kosmetyk) to mamy całą rękę oblepioną włoskami. Mało tego, produktu trzeba nałożyć więcej niż przeciętny szampon (mam włosy sięgające za biust), a skłonny do piany to on nie jest. Zatem, maziamy nasze włosy w gęstym, lepkim płynie, który dodatkowo ciężko się spłukuje. W efekcie moje włosy były przeciążone, bez życia i nadal słabe. I rachunek za wodę idzie w górę! ;P
    Butelka także nie zachwyca- wykonana z dość twardego materiału, niezbyt ochoczo wydaje nam produkt. Moim zdaniem- za chuda.

Krótko mówiąc- dałam się złapać w pułapkę "na producenta". Cóż, jak się okazuję- swojego ulubieńca znalazłam w markecie, za mniejszą cenę, większą ilość i z pozytywnymi efektami.

Używam tego produktu od: przez półtorej miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jedno, całe

Chcesz pochwalić To_tylko_Megilena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie za taką cenę
  • Produkt absolutnie nie wart swojej ceny. Bardzo gęsty, tępy przy rozprowadzaniu po włosach, nałożony w małych ilościach bardzo słabo się pienił, nałożony w większych ilościach - bardzo trudno się wpłukiwał. Obciążał włosy i stosowany codziennie przez kilka dni pod rząd nasilał przetłuszczanie się skóry głowy i włosów.
    Nie ograniczył wypadania włosów, nie był też dla słabych włosów przyjazny - mam wrażenie, że końcówki włosów stały się bardziej suche w wyniku stosowania tego szamponu.
    Jedna gwiazdka za to, że nie zrobił mi większej krzywdy.

Używam tego produktu od: używałam ponad miesiąc temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Chcesz pochwalić O_Yumi za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • Płaci się za nazwę, a nie za efekty
  • Po zastosowaniu maski z tej serii, przyszła kolej na szampon. Niestety szampon okazał się zdecydowanie gorszy.

Minusy:
    - nic a nic nie pomaga przy wydaniu włosów. Włosy jak wypadały tak dalej wypadają. Nawet bym powiedziała, że wypadają bardziej.
    - wysusza włosy. Włosy są przesuszone, sztywne. Mokre natomiast ciężko rozczesać.
    - kremowa konsystencja jest za gęsta. Bardzo ciężko się go rozprowadza, koniecznie trzeba rozcieńczyć. Inaczej ma się wrażenie jakby się nakładało jakiś balsam a nie szampon.
    - fatalnie się pieni. I nie jest to wina braku SLS czy SLES, ponieważ śmiało mogę wymienić kilka szamponów które nie mają w składzie SLS/SLES a mimo to pienią się bardzo ładnie.
    - bardzo niewydajny. 1 buteleczka wystarcza mi na jakieś 2 tygodnie. Co w porównaniu do innych 200 ml szamponów wypada wręcz tragicznie.
    - przy takiej wydajności cena jest stanowczo za wysoka.

Na plus
    + nie podrażnia skóry
    + nie powoduje łupieżu
    + wyucza nawyk rozcieńczania szamponu przed nałożeniem. A wiadomo, że fryzjerzy i dermatolodzy zalecają by przed nałożeniem szamponu rozcieńczyć go.

Podsumowując, szampon okazał się istnym niewypałem. Za taką cenę można znaleźć spokojnie lepszy szampon i skuteczniejszy.

Używam tego produktu od: jakoś miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 2x200 ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Alsou za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy wiecej
  • Szampon kupilam, bo naczytalam sie, z lepiej uzywac szamponu bez SLS, naszukalam sie niezle, w koncu znalazlam ten szampon w aptece.

+ na plus jest jedynie sklad (ktory nie bardzo pasuje moim wlosom, ale jest bez SLS)

i to tyle plusow.

Minusy:
    - cena, za mala butelke dalam 15 zl, w promocji,
    - zapach, typowo "medyczny"
    - nie pieni sie (no ale to juz wina braku chemii :p)
    - trzeba dac go duuuzo, a mam wlosy przed ramie.
    - wlosy po nim mialam szorstkie, napuszone, bez polysku,
    - rozczesywanie wlosow po tym szamponie to jakas tragedia!

Moim wlosom nie pasuje szampon bez SLS, wiec szybko powrocilam do "normalnych" szamponow.

Używam tego produktu od: 3 miesiecy, z duzymi przerwami
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, odstawilam go.

Chcesz pochwalić Kati_00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez szału
  • Szampon właściwie mogę opisać jako zupełnie obojętny dla mojej skóry głowy i włosów. Szkody nie wyrządził, ale też niczym pozytywnym się nie wyróżnia

+ łagodny skład co przekłada się na brak przesuszenia i podrażnienia
    + utrzymuje włosy w dość dobrej świeżości (co u mnie oznacza że bez problemu mogę myć włosy co 2 dzień gdy go używam, bez potrzeby codziennego mycia)

- nie hamuje wypadania (chociaż tego własciwie nie oczekiwałam)
    - bardzo słabiutko się pieni
    - w związku z powyższym jest bardzo mało wydajny
    - cena troszkę wygórowana jak na taki produkt

Słowem, nie kupię go więcej, niczym nie zachwycił.Używam tego produktu od: miesiącIlość zużytych opakowań: 1 przy końcu

Chcesz pochwalić Catacomb_Kitten za czytelną i pomocną recenzję?
  • ***
  • Nie zawiera sls,
    zawiera dobrze nawilżający składnik - aloes i hennę,
    nie przesusza włosów,
    nie pogarsza stanu cery ani skóry głowy.

Edit:
    Odejmuję jedną gwiazdkę za matowienie włosów,utrudnienie rozczesywania i trudności z domyciem skóry glowy. Wypróbuje jeszcze wersję do włosów suchych - może pod tym wzgledem spisze sie lepiej.
    Zużyłam go do mycia twarzy.

Używam tego produktu od: ...
    Ilość zużytych opakowań: Kilka i napewno więcej, również innych rodzajów.

Chcesz pochwalić noahperle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest OK
  • Jestem zadowolona z tego szamponu. Rzeczywiście jest może trochę mało wydajny, ale to dlatego, że jest gęsty i z racji braku SLS/SLES słabo się pieni. Jednak moje włosy dobrze na niego reagują, są dobrze nawilżone przy skalpie (stosuję go tylko na skórę głowy a nie na całe włosy), możliwe że miał wpływ na zmniejszenie wypadania. Kupiłam na promocji, z chęcią wypróbuję inne szampony tej marki.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie 1. opakowania

Chcesz pochwalić nanana1234 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij