Powiększ L`Biotica, Biovax, Intensywnie regenerujący szampon do włosów słabych ze skłonnością do wypadania

Zgłoszony przez fantar

Intensywnie regenerujący szampon Biovax opracowany został przez specjalistów w celu zagwarantowania Twoim słabym i skłonnym do wypadania włosom jak najlepszej kondycji.
Szampony Biovax to unikatowe produkty stworzone na bazie wyjątkowo łagodnych substancji myjących, które nie podrażniają skóry głowy oraz nie wysuszają włosów. Dodatkowo wzbogacone zostały o nawilżające emolienty - substancje szczególnie polecane w pielęgnacji skóry i włosów, które łatwo tracą nawilżenie.
Unikalną cechą intensywnie regenerującego szamponu Biovax jest bogata w substancje odżywcze receptura oraz kremowa konsystencja.
Biovax dba nie tylko o zdrowie i kondycję Twoich włosów, ale również zapewnia im gruntowną ochronę i bezpieczeństwo. Biovax to jedyne w swoim rodzaju, oryginalne połączenie zdrowia, bezpieczeństwa i profesjonalnej pielęgnacji w jednym preparacie.

• Bez szału
  • Szampon właściwie mogę opisać jako zupełnie obojętny dla mojej skóry głowy i włosów. Szkody nie wyrządził, ale też niczym pozytywnym się nie wyróżnia

+ łagodny skład co przekłada się na brak przesuszenia i podrażnienia
    + utrzymuje włosy w dość dobrej świeżości (co u mnie oznacza że bez problemu mogę myć włosy co 2 dzień gdy go używam, bez potrzeby codziennego mycia)

- nie hamuje wypadania (chociaż tego własciwie nie oczekiwałam)
    - bardzo słabiutko się pieni
    - w związku z powyższym jest bardzo mało wydajny
    - cena troszkę wygórowana jak na taki produkt

Słowem, nie kupię go więcej, niczym nie zachwycił.Używam tego produktu od: miesiącIlość zużytych opakowań: 1 przy końcu

Chcesz pochwalić Catacomb_Kitten za czytelną i pomocną recenzję?
  • *****
  • Nie zawiera sls,
    zawiera dobrze nawilżający składnik - aloes oraz hennę,
    nie przesusza ani nie plącze włosów,
    nie pogarsza stanu cery ani skóry głowy.
    Polecam wszystkie produkty firmy l\'biotica, naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

Używam tego produktu od: ...
    Ilość zużytych opakowań: Kilka i napewno więcej, również innych rodzajów.

Chcesz pochwalić noahperle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest OK
  • Jestem zadowolona z tego szamponu. Rzeczywiście jest może trochę mało wydajny, ale to dlatego, że jest gęsty i z racji braku SLS/SLES słabo się pieni. Jednak moje włosy dobrze na niego reagują, są dobrze nawilżone przy skalpie (stosuję go tylko na skórę głowy a nie na całe włosy), możliwe że miał wpływ na zmniejszenie wypadania. Kupiłam na promocji, z chęcią wypróbuję inne szampony tej marki.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie 1. opakowania

Chcesz pochwalić nanana1234 za czytelną i pomocną recenzję?
  • skuteczny
  • Mam długie i grube włosy z ogromną skłonnością do wypadania. Szampon spełnił oczekiwania, ale nie powalił na kolana.

Plusy:
    + po około miesiącu zauważyłam poprawę kondycji włosów
    + nie podrażnia skóry
    + ma neutralny zapach

Minusy:
    - bardzo niewydajny
    - ma bardzo gęstą konsystencję i trudno go spienić
    - drogi
    - po myciu trzeba koniecznie użyć odżywki, bo włosy są mniej przyjemne w dotyku, niż po zwykłym szamponie

Podsumowując, szampon odgrywa swą rolę, jednak nie zamierzam go więcej kupować, bo myślę, że za tą cenę znajdę coś atrakcyjniejszego.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić sapcix za czytelną i pomocną recenzję?
  • średni
  • maska dużo lepsza, plus za naturalne składniki ale wogóle się nie pieni i włosy po nim są strasnzie sztywne i cięzko sie rozczesuję i koniecznie trzeba używać odżywki by włosów nie wyrwać, dośc wydajny jak dla mnie i bardzo gęsty butelka trochę nie wygodna mogłaby byc lepsza

Używam tego produktu od: pól roku

Chcesz pochwalić EdytaS23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szampon,jak szampon
  • Mówiac szczerze nie wiem w czym tkwi cały szał na tą firmę.Miałam ten szampon i nie widzę w nim zupełnie niczego wyjątkowego.Malutka buteleczka starczyła mi doslownie na 2 tygodnie codziennego stosowania,co jak za tą cenę nie jest zbyt ekonomiczną opcją.Szampon dobrze myje włosy,ładnie się pieni,nie szczypie w oczy.Po użyciu włosy są dosyć miękkie,lśniące,nie ma problemów z rozczesywaniem,nie plączą się,nie robi się z nich siano.Nie zauważyłam jednak żadnego efektu jeśli chodzi o wypadanie włosów.Wypadają dokładnie tak samo jak i przed używaniem tego szamponu,nie wzmacnia słabych włosów za co gwiazdki w dół.Wątpię żebym do niego kiedyś wróciła.Nie polecam

Używam tego produktu od: jakis czas temu
    Ilość zużytych opakowań: mialam jeden

Chcesz pochwalić Je2bnik za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropny!!
  • Ten szampon, w ogóle nie nadaje się do wypadających włosów!!! obciąża je, a ponadto nasila wypadanie, straszne rozczarowanie....początkowo myślałam, że taki może być efekt przy rozpoczęciu kuracji szamponem ale po 3 tygodniach straciłam nadzieję, szkoda włosów...
    nie pieni się, i jest bardzo mało wydajny

Ilość zużytych opakowań: prawie całe

Chcesz pochwalić trini333 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zadowalający choć mogło być lepiej.
  • Włosy mam długie, mają niezykłą tendencję to platania się i do wypadania. Chciałam wypróbować tę wersję szamponu Biovax, więc zakupiłam butelkę 400 ml z pompką. Może zacznę od plusów: dobrze oczyszcza głowę, mogę powiedzieć, że ograniczył wypadanie włosów, ma ładny zapach, przyjazny skład, ładne opakowanie i poręczną pompkę, nie podrażnia skóry głowy, a ponadto jego cena jest przyzwoita. Natomiast minusy: plącze mi włosy, gdy nie zastosuje się maski bądź odżywki to włosy są po mnim twarde i szorstkie w dotyku, średno wydajny i słabo się pieni. Ogólnie jestem zadwolona choć spodziewałam się po nim znacznie więcej. Co do ponownego zakupu to raczej nie wiem czy skusiłabym się na niego po raz drugi, jak narzie poszukuje czegoś innego.
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 4oo ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Basia _W za czytelną i pomocną recenzję?
  • drogi i nieskuteczny
  • Szampon ma bardzo zachęcający opis na opakowaniu i to głównie skusiło mnie do zakupu. NIestety według mnie nie spełnia żadnej z obietnic... Nie działa dobrze ani na skórę głowy, ani na włosy.

Konsystencja szamponu jest gęsta i kleista, ciężko go rozprowadzić i spienić., nawet przy rozcieńczeniu wodą (inaczej jest to wręcz niemożliwe), przez co jest kompletnie niewydajny, plącze włosy i mam wrażenie że przez to wypada ich jeszcze więcej.

Używanie tego szamponu jest na tyle niekomfortowe, że po prostu męczę go i czekam aż w końcu się skończy, bo szkoda mi pieniędzy, które na niego wydałam (w promocji zapłaciłam 13,99 zł). Nie jest kompletnie warty swojej ceny.

Włosy po myciu są splątane, szorstkie i jakby suche, ale po wyschnięciu bardzo szykbo tracą świeżość i stają się oklapnięte. Szampon kiepsko też niestety oczyszcza skórę głowy. Co do ograniczenia wypadania nie zauważyłam żadnej różnicy, a głównie dlatego go kupiłam.

Dodatkowo szampon ma brzydkie, tandetne opakowanie i nieprzyjemny zapach.

Podsumowując - dla mnie to apteczny drogi bubel, który zniechęcił mnie do testowania jakichkolwiek innych produktów tej firmy (tak chwalonych w internecie), nie kupię nigdy więcej.Używam tego produktu od: miesiąca męczę pierwsze opakowanie na przemian z innymi szamponamiIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić ally5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Inne biovaxy bardziej mi służą, ten widocznie nie jest na moje włosy
  • +Nie podrażnia skóry głowy
    +Często można go dostać w promocji w Super-pharm

+/-Zapach nie wiem czy fajny czy nie, bardzo specyficzny

-lekko plącze włosy
    -odniosłam wrażenie, że po tym szamponie jeszcze bardziej mi wypadają
    -mało wydajny (jeżeli nie jest w promocji to moim zdaniem się nie opłaca)

Chcesz pochwalić 1991akzseingA za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny w połączeniu z maską
  • Stosowałam go razem z maską z tej samej serii, zużycie produktów zajęło mi około 1,5 miesiąca, po tym czasie zaczęłam używać innych szamponów i masek, jednak co zauważyłam po czasie:
    + wyrosły mi nowe włoski na całej głowie!! aktualnie mają koło 10 cm ale najgorsza była faza gdy miały 3-4 cm bo odstawały strasznie
    + zmywał oleje
    + wbrew pozorom był bardzo wydajny
    + dobrze się pienił
    + dosyć ładny zapach, ale specyficzny

- opakowanie, mimo iż z pompką to ciężko było go wycisnąć bo leciał bardzo mało i pompka słabo "chodziła", trzeba było się namęczyć

niedługo wracam do tej serii i do uzywania oleju raz w miesiącu bo skutki były rewelacyjne

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 pełne

Chcesz pochwalić paulah88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny
  • Sceptycznie podeszłam do tego produktu, bo zazwyczaj szampony bez sles nie działały zbyt dobrze na moje włosy. Jednak mile się rozczarowałam. Plusy:
    - dobrze się pieni
    - dobrze zmywa nawet oleje
    - fajny skład
    - delikatny do skóry głowy
    - nie plącze włosów
    - delikatnie wygładza

Minusy
    - dziwna kleista konsystencja
    - mała wydajność
    - dość drogi

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jedno pełne

Chcesz pochwalić visionAM za czytelną i pomocną recenzję?
  • Żadne cudo
  • Plusy:
    - skład na plus
    - opakowanie ok
    - ładny zapach
    - często w promocji
    - moim zdaniem dużo wydajniejszy od wersji regenerującej do bardzo suchych (czy jakoś tak), ten się dużo lepiej pieni i rozprowadza, mimo to wciąż stosuję go do drugiego mycia, a czasem wcale, bo nie zawsze mam czas na mega nawilżanie, a po nim jest mi bardzo potrzebne...

Minusy:
    - plącze włosy
    - hmmm no nie nawilża wcale, zostawia raczej sianowate, tu się bardzo zawiodłam...
    - moim włosom ogólnie nie służy, wolę regenerujący
    - efektu "na wypadanie" nie oceniam, wciąż stosuję maskę i mi pomaga, natomiast po włączeniu szamponu nie zauważyłam dodatkowej poprawy

Używam tego produktu od: dwa miesiące

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Hiyori za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mało wydajny, ale przyjazny włosom
  • Kupując ten szampon nie wiedziałam, że ma on zmniejszać wypadanie włosów. Szukałam po prostu nawilżającego szamponu z aloesem w składzie.

+ dobrze oczyszcza nie podrażniając skóry

+ włosy po wysuszeniu nie elektryzują się, są gładkie, błyszczące i wyraźnie nawilżone (rzadko nakładam po nim odżywkę, czasem stosuję oleje przed myciem)

+ bardzo przyjazny skład bez SLS, SLeS i parabenów

+ włosy po nim są nieco splątane, ale łatwiej je rozczesać, niż po innych szamponach

+/- nie wiem na ile powstrzymuje wypadanie włosów, ponieważ nie kupiłam go w tym celu

- słabo się pieni (dowiedziałam się od farmaceutki, że to z powodu zawartości aloesu)

- mało wydajny i przez to wypada dość drogo (biorąc jednak pod uwage to, że po nim znacznie rzadziej muszę nakładac odżywkę, to nie wypada już tak źle).

Prawdopodobnie kupię ponownie, bo nie chce mi się już eksperymentować (ewentualnie przetestuję jeszcze Klorane). Jest to pierwszy szampon od dawna, po którym moje włosy się nie elektryzują i nie wymagają ciągłego odżywiania.

Używam tego produktu od: ok miesiąca

Chcesz pochwalić marjories za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla mnie
  • plusy:
    +nie podrażnia skóry głowy

minusy:
    - nie wpływa korzystnie na włosy
    - bardzo słabo się pieni
    - niewydajny
    - plącze włosy
    - regularna cena zbyt wysoka
    - wysusza włosy

Chcesz pochwalić invisibletouches za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie sprawdził się
  • Niestety,ten szampon nie spełnił moich oczekiwań. Oddała mi go moja mama,która również nie była z niego zadowolona. Dostała ten szampon ode mnie,ponieważ tez ma wypadające i w słabej kondycji włosy. Myślałam,że za tą cenę szampon pomoze choć trochę co do wypadania.

Minusy jakie stwierdziłyśmy są następujące:
    -nie spełnia podstawowego zadania-nie hamuje wypadania
    -prawie wcale się nie pieni, trzeba go na prawdę duzo wylać na włosy aby je dobrze oczyscił. Ciężko rozprawia się ze zmyciem oleju,trzeba umyc włosy 2-3 razy aby olej calkowicie został zmyty
    -bardzo przetłuszczał włosy, ja swoje myje co 2 dni,a po tym szamponie wyglądały nieświeżo już następnego dnia...
    -strasznie niewydajny, przez to ze słabo się pieni
    -drogi,w porównaniu do swojej kiepskiej jakości

Nie polecam, ale poł gwiazdki daję za zapach i naturalny skład.

Używam tego produktu od: 3 miesiecy

Chcesz pochwalić SweetDarling07 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie
  • Przede wszystkim denerwuje mnie, że prawie się nie pieni, co przy moich suchych włosach sprawia wrażenie jakbym nasypała sobie proszku i próbowała je myć. W rezultacie są mega poplątane i bez ogromnej dawki odżywki się nie obędzie.
    Być może dla osób z prostymi, nie wymagającymi specjalnego nawilżenia włosami, szampon się sprawdzi, ale u mnie nie zdał kompletnie egzaminu.

Używam tego produktu od: 1/2 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1/2

Chcesz pochwalić curlek za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • plącze cienkie włosy, BARDZO
  • Moje włosy beż odżywiania są raczej suche, podniszczone. Mam mocno rozjaśnione i bardzo długie, dlatego cienkie.

Takie włosy jak moje PLĄCZE jak pieron jasny!

Odżywka i maska i dodatkowe umycie normalniejszym szamponem może trochę pomóc, ale sama odżywka nie daje rady, pajęczyna się robi na głowie, nie mówiąc o tym, że nie da się ich rozczesać.. I tak do następnego mycia się plączą, przy czesaniu straszne szarpanie.

Używam go co kilka dni od nasady - bo niby ma pomagać na wypadanie włosów.. Ale jak ma mi pomagać na jedno a na drugie szkodzić.. to ja dziękuję
    Zużyję go może jakoś, ale na moim typie włosów jest skreślony na całej linii.

A zapach jest odpychający, gorszy niż lekowy.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: zaczęte 1-sze

Chcesz pochwalić igh za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny szampon
  • Bardzo lubię kosmetyki do włosów LBiotica

Ten szampon także mnie nie rozczarował. Robił wszystko, czego oczekuję od szamponów.
    Oczywiście jeśli chodzi o wypadanie włosów, to tutaj działania oczekiwałabym po masce z tej serii. Szampon ma umyć i przygotować włosy na dalszą pielęgnację.

+nie podrażnia skóry głowy
    +bardzo dobry i delikatny skład
    + nie plącze włosów
    +przyjemny zapach

minusem jest trochę mała pojemność w stosunku do ceny. ale od czasu do czasu lubię kupić szampon tej firmy

Używam tego produktu od: 1,5 roku, na zmianę z innymi

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kasiakk91 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 176 raz(y)
  • Szampon jest przyzwoity, ale nie idealny
  • Włosy mam długie, szamponu zużywam dużo, więc kupuję dosyć często
    Chciałam wypróbować tę wersję szamponu Biovax, więc zaczęłam od próbek, natomiast od trzech miesięcy mam butelkę 400 ml z pompką, z tym że to chyba niestety ta nowa jego wersja...

Próbki były lepsze, stąd moja niespójna opinia na ten temat. No więc próbki były przyjemne, bo szampon był delikatny, włosy jedwabiste, miękkie, rozczesujące się w miarę.

Natomiast ten szampon w dużej butelce (wspomn. 400 ml) jest znacznie gorszy, włosy zaczynają się plątać, są twarde i szorstkie w dotyku, na szczęście zawsze stosuję odżywkę, która sytuację ratuje.

Czy włosy wypadają mniej? Pewnie mniej, widzę to na podstawie tego, że w wannie zostaje zaledwie kilka włosów, kiedyś wypadało ich na pewno więcej.

Moje włosy są niefarbowane, sięgają pasa, końcówki są rozjaśniane, więc i tak nakładam odżywkę, wtedy rozczesywanie jest zupełnie bezproblemowe. Natomiast nie polecam tego szamponu dla osób o włosach suchych i zniszczonych.

Jest on skierowany do osób o włosach wypadających, ale np. niefarbowanych. Włosy wypadają z różnych pwodów, ten szampon jest w stanie to zahamować, ale przyznam, że poprzednia wersja była lepsza.

Aha, na samym wstępie zepsułam pompkę.

Używam tego produktu od: 3 mies.
    Ilość zużytych opakowań: 1x 400 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cora za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety się nie sprawdził
  • Spodziewałam się po tym szamponie czegoś więcej. Niestety zupełnie się nie sprawdził. Już po pierwszym użyciu moje włosy stały się bardzo suche. Być może u osób z włosami ze skłonnością do przetłuszczania - sprawdzi się. Dodatkowo nie zauważyłam żadnej poprawy kondycji włosów. Jedna gwiazdka za przyzwoitą cenę i to, że nie pogorszył stanu włosów ale i nie poprawił.

Chcesz pochwalić wlosomaniaczka321 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoity.
  • + nie plącze włosów (sporo łagodnych szamponów plącze, choć myślę, że nieplątanie może się wiązać z tym, że używałam też maski do włosów z tej samej linii i to ona pięknie odżywiła mi włosy, a wiadomo że im mniej włos przesuszony, tym mniej się plącze. zanim zaczęłam używać tego szamponu podcięłam też sporo cm z końcówek, więc generalnie włosy były w nie najgorszej kondycji)

+ zapach... hmm mnie się kojarzy z zapachem pestek świeżego słonecznika ;-) jest na szczęście b. delikatny i nienachalny i przynajmniej na moich włosach nie utrzymywał się długo po umyciu

+ nie podrażnia skóry głowy, ale też specjalnie nie poprawia jej nawilżenia (ale też mam paskudną wodę w kranie, więc trudno jednoznacznie orzec, czy mam suchą skórę głowy z powodu szamponu, czy wody)

+/- średnio wydajny, ale nie jakoś dramatycznie niewydajny

- nie zauważyłam zmniejszenia wypadania włosów, ale to tylko szampon, on jest od umycia, a od zapobiegania wypadaniu są suplementy i wcierki. ale chciałam o tym wspomnieć, gdyby ktoś się nastawiał na to, że ten szampon może zrobić dużą różnicę.

Generalnie myślę, że można wypróbować, jak akurat jest w promocji (warto używać z maską z tej samej linii, razem wspomagają swoje działanie); natomiast nie zmienił drastycznie mojej pielęgnacji włosów i skóry głowy. O ile maseczki Biovax będę używać reglarnie, to do szamponu raczej się nie przywiązuję.Używam tego produktu od: Pazdziernika 2012Ilość zużytych opakowań: 1 całe.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lush_lover za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dla mnie na razie bardzo dobry
  • Szampon dobrze oczyszcza skórę głowy i włosy, nie pląta włosów i ich nie wysusza. Ten dla mnie był całkiem przyzwoity
    Duże plusy za:
    +nie plątał mi włosów
    +przyjemny zapach
    +nie zauważyłam samego w sobie wypadania mniejszego, dopiero dwa razy umyłam ni głowę
    +delikatny skład
    +nawilża
    Minus:
    - mała buteleczka nie wiem na jak długo mi starczy

A ponad to mam ochotę na jescze inne produkty tej marki, np. szampon z jedwabiem i keratyną albo maska hmmmm....

Używam tego produktu od: kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: nie całe 1

Chcesz pochwalić lusilusi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna kuracja odżywacza dla włosów!
  • Jestem świetnie zadowolona z prodyktów marki Biovax.
    Kurację stosuję od miesiąca jeżeli chodzi o szampon, do tego zakupiłam serum na zniszczone końcówki. Kosmetyki nie obciążają włosów. Następnym produktem będzie szampon do włosów rozjaśnianych. Chcę tą kuracje utrzymać przez 3 miesiące, miesiąc przerwy i znowu.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania serum, szapon 1 duży.

Chcesz pochwalić BlackLoira za czytelną i pomocną recenzję?
  • przecietniak
  • przyznam szczerze ze spodziewałam sie wiecej,mam co do niego dosc mieszane uczucia szampon.fajnie pachnie,ma taki delikatny...aloesowy?zapaszek włosy sa po nim lsniace,jakby odzywione,nawilzonenie ma parabenow,ogolnie dosc przyjemny.ode mnie tez duzy plus za mega proste opakowanie ale...strasznie placze włosy.nie zmniejsza wypadania,włosy sa nawilzone ale w zaden sposob nie wpływa na stan koncowek,jest niewydajny...naprawde niwydajny,nie sadziłam ze sa jeszcze takie kosmetyki,tak słabo sie pieni ze trzeba lac naprawde duzo,ma lekko ''wodnista' 'konsystencje ogolnie nie zrobił krzywdy moim w włosom ale tez nic dla nich nie zrobił...po prostu je mył nie wiem.moze powinnam uzywac razem z maska?no i cena,ja swoj kupiłam za 16.90 w aptece,to duuzo jak za tak wydajnosc bo pojemnosc jest starndardowa-200ml,tyle ze za ta kase moge miec naprawde fajny szampon o pojemnosci 400 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ethernalmagic za czytelną i pomocną recenzję?