Shiseido, The Makeup, Luminizing Color Powder (Puder prasowany)

Powiększ Shiseido, The Makeup, Luminizing Color Powder (Puder prasowany)

Zgłaszająca osoba: Entuzjastka:

Fantastycznie wykańcza makijaż. Każda wersja kolorystyczna pudru zawiera 3 odcienie, dzięki którym można ładnie modelować wygląd twarzy. Rozświetla, matuje, sprawia, że buzia wygląda zdrowiej. Wszystko to ułatwia świetny pędzelek dołączony do puderniczki.

Skład: talc, mica, polymethyl methacrylate, trioctanoin, diisostearyl malate, zinc myristate, ethylparaben, phytosteryl/octyldodecyl lauroyl glutamate, parfum, tocopheryl acetate, tocopherol, auminum hydroxide, aluminum distearate, ci 77492, ci 77491, ci 77891, ci 77499, ci 77947.

Cena: ok. 160zł / 12g

• Niezbędnik w torebce.
  • Puder ma bardzo ładną, elegancką, lekką, ale solidną puderniczkę (noszę ją w torebce a nie pojawiła się żadna, nawet najmniejsza ryska) w kształcie muszli z maleńkim logo Shiseido. Po otwarciu ukazują się dwie części, jedna z lusterkiem i pudrem, druga natomiast stanowi przegródkę dla pędzelka. Idealnie sprawdza się do robienia poprawek w ciągu dnia, wszystko mamy w jednym miejscu.

Posiadam odcień L3 – chyba najpopularniejszy spośród trójki dostępnych, jest bardzo uniweralny. Składa się z 3 części: jasny beż, żółty ze złotymi drobinkami, lekki brąz.
    Jest to idealne rozwiązanie, jasnym kolorem możemy pokryć całą twarz, ciemnym konturować twarz, a nadrobinkowaną częścią rozświetlać skórę. Puder dobrze utrwala podkład.

Nie ukrywam, że pierwsze użycie było wielkim rozczarowaniem – po nałożeniu na twarz puder stał się mocno żółty (lubię takie tony, moja skóra dodatkowo je podbija, ale tu wyglądało to po prostu brzydko, nienaturalnie), zmieszałam chyba za dużo trójkąta z drobinkami wskutek czego efekt był totalną klapą. Jednak każde kolejne użycie było coraz lepsze, nauczyłam się obchodzić z pudrem i efekt z mizernego stał się powalający. Puder delikatnie matuje, ale nie jest to płaski mat, twarz jest wielowymiarowa, rozświetlona. Doskonale zmiękcza rysy twarzy, rozmywa – rzeczywiście można to porównać do efektu jaki daje użycie Photoshopa. Jest to puder bardzo lekki, nie ukryje mankamentów cery, ma za zadanie upiększać, wygładzać, ale nie korygować.

Luminizing jest bardzo lekki, drobno zmielony – na twarzy jest jak chmurka, nadaje delikatny woal koloru, niestety lubi się pylić. Na twarzy bez podkładu jest prawie niewidoczny – tzn. jest, a jakby go nie było. Twarz wygląda na naturalnie rozpromienioną, znika widoczne zmęczenie.

Na wielką pochwałę zasługuje dołączony do pudru pędzelek. Jest bardzo poręczny, ma przyjemne, mięciutkie włosie, bardzo często używam właśnie jego, nie sięgając po tradycyjne pędzle, i spisuje się świetnie. Nigdy nie wypadł z niego ani jeden włosek.

Minusem jest, że kolory (pomimo że najczęściej stosuję puder mieszając wszystkie 3 części) zużywają się nierównomiernie. Największe wgłębienie mam w części nadrobinkowanej, a jej staram się nabierać jak najmniej.

Podsumowując, Shiseido wykonała kawał dobrej roboty, jest to puder stricte upiększający, nie należy oczekiwać mocnego krycia, bo będzie się zawiedzionym. Na mnie zrobił bardzo dobre wrażenie.

Używam tego produktu od: ponad roku

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić Organzza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubiony
  • Swego czasu uwielbiałam ten puder i używałam go codziennie. Posiadam dwa kolory L3 i L4. W tej chwili mam już upatrzony inny „prasowaniec” ale z tego jestem naprawdę bardzo zadowolona – świadczy o tym fakt zużytych 4 opakowań. Puder składa się z 3 kolorów w tym jeden jest błyszczący ( nie mylić z brokatowym ) dzięki temu daje satynowe wykończenie; matuje na kilka godzin, ale nawet jeśli poprawiam twarz kilka razy w ciągu dnia, cera nadal wygląda naturalnie – bez efektu maski. Dołączony pędzelek jest mięciutki, nie trzeba więc nosić ze sobą oddzielnego pędzla, bo ten w pełni spełnia oczekiwania.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 pełnowymiarowe

Chcesz pochwalić a.g.a. za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie KWC
  • Używam- (kończę) numer L1. Po aplikacji na twarz, cera staje się jednolita, delikatna, transparentna. Puder nie zapycha, nie uczula, nie wysusza. Jest doskonale drobno zmielony dzięki czemu tworzy na skórze woal. Utrzymuje sie standardowo ok4-5 h. Niestety chyba jest już chyba wycofany z produkcji, w związku z tym wielka szkoda.
    \nDo tego jest bardzo wydajny i posiada świetny pędzelek do aplikacji.
    \n

Chcesz pochwalić ANGEL-A8 za czytelną i pomocną recenzję?
  • myślałam, że będzie KWC, ale niestety myliłam się
  • Jest to kolejny produkt, o którym krążą legendy na wizażu.
    Ponoć daje efekt podobny do meteorytów.
    Puder jest niemiłosiernie drogi i niestety nawet przez internet kosztuje sporo (wkład także).
    Kiedy udało mi się zdobyć odcień L1 podczas wymianki byłam zachwycona i dumna z siebie!
    Puder dotarł- niestety podczas podróży zepsuła się klapka na pędzel i przez to wypada podczas otwierania.
    Puder składa się z trzech kolorów. Biel, jasny beż i jasny róż zamknięte są w ładnej, ciemnej puderniczce z lusterkiem i pędzelkiem w osobnej przegródce.
    Biel jest matowa, róż ma delikatne drobinki natomiast beż ma ich sporo, ale są bardzo delikatne i na pewno efektu rozświetlenia nie będzie

Puder po zmieszaniu daje prawie biały kolor. Nałożony w dużej ilości może bielić ciemniejszą skórę, jednak dołączony pędzelek nie nabierze nam kosmetyku aż w takiej ilości.
    Co mi się w tym pudrze podoba?
    Oprócz ładnego opakowania z malutkim napisem Shiseido (nie podobają mi się ogromne napisy czy logo) dołączony pędzelek jest świetnej jakości co zdarza się bardzo rzadko. Nie wypada z niego włosie, świetnie nakłada kosmetyk, jest dość miękki i dzięki temu nie podrażnia nawet wrażliwej skóry.
    Sam puder delikatnie matuje i rozświetla w sposób prawie niewidoczny. Nie jest to jednak mocny mat i wiele osób może uznać ten mat za kiepski.
    Puder nie podkreśla też włosków czy rozszerzonych porów i suchych skórek.
    Jednak mat nie utrzymuje się długo nawet na mojej normalnej skórze. Do tego puder jest drogi a odcienie schodzą nierównomiernie. Biel ma już spore wgłębienie podczas gdy inne kolory wyglądają na ledwo co tknięte.

Puder jest przyjemny, daje fajny efekt, ale kosztuje sporo i za te pieniądze można spokojnie znaleźć coś lepszego i bardziej wydajnego.

Używam tego produktu od: z rok

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić dimiti za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie moge sie przyczepić!
  • Używam L1 i L2, oba są dla mnie trafione.
    Pierwszy oczywiście transparentny nadaj skórze blasku i utrwala makijaż do stosowania w ciągu dnia(poprawki)
    Drugi jako delikatny róż do policzków choć czasami spisuje się rowniez jako rozświetlacz pod oczy(biały i żółty odcień) Dodam,ze mam raczej jasna karnacje i rude włosy zatem odcień i pigmentacja idealna dla mnie, na co dzień.
    Osobiście Polecam choć odejmuje gwiazdkę za cenę,która mimo iż kosmetyk jest naprawdę dobry jest zwyczajnie za wysoka.
    Opakowanie i pędzelek rewelka.

Ilość zużytych opakowań: 2 normal.

Chcesz pochwalić yellowjelly za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lepiej lepiej wydać pieniądze
  • Bardzo trudno ocenić produkt, który nie jest totalnym gniotem, ale i nie zachwyca, więc ograniczę się do napisania plusów i minusów:
    - praktyczny - trzy kolory (teoretycznie, mnie to się nie udało) pozwalają wykonturować twarz i pozbyć się objawów zmęczenia, pędzelek i lusterko spełniają swoje zadanie
    - piękne opakowanie (uważam to za bzdurny argument "za", ale estetki b. zachwycone)
    - nie widzę efektu "upiększenia", nie robi nic z moją twarzą - nie matuje, nie rozświetla
    - żółty odcień nieco rozjaśnia moje sińce pod oczami

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Monika_1985 za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy!
  • najlepszy puder z jakim kiedykolwiek się spotkałam! do tej pory miałam dwa odcienie L1 i L2 i muszę przyznać ze pierwszy jest o wiele lepszy. Posiada on delikatne drobinki które pięknie rozświetlają twarz. Na buzi robi się zupełnie transparenty, jednak podejrzewam ze osoby o ciemniejszej karnacji mogą uznać go za zbyt białego. nie uczula, ma subtelny zapach. śliczne opakowanie i dodatkowy pędzelek dobrej jakości. ja jednak wolę nakładać go dużym pędzlem. nie matuje na szaloną ilość godzin ale mnie akurat to nie przeszkadza

Używam tego produktu od: kilku lat

Chcesz pochwalić tiger_lily za czytelną i pomocną recenzję?
  • doskonaly
  • Przylaczam sie do pochwal. Puder jest absolutnie rewelacyjny: zmielony tak drobno, ze bardziej juz chyba nie mozna, rozswietla ale bez zlotych drobin widocznych z odleglosci 5 m, delikatnie matuje. Nie warzy sie, nie mozna go nalozyc za duzo, nie daje efektu maski po kolejnych poprawkach w ciagu dnia. Mam kolor L4 Golden Bronze i jest w sam raz dla srednio jasnej karnacji. Puderniczka moglaby byc nieco bardziej solidna, ale nie mozna miec wszystkiego. Zawartosc za to oceniam na 6.

Używam tego produktu od: 3 m-ce

Chcesz pochwalić natt_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • oczekiwałam czegoś lepszego
  • Ja używałam kolor L1 czyli transparentny. Zdecydowanie nie dla mnie, może kupilam za jacy kolor. Po przypudrowaniu twarzy byla wręcz biała, nie zauważyłam by makijaż dłużej sie utrzymywał, nie matowił mi na długo twarzy. Ogólnie uwielbiam tą firmę, a ten kosmetyk po prostu nie jest dla mnie.

Używam tego produktu od: ok. roku (oddałam go)
    Ilość zużytych opakowań: napoczęte pierwsze

Chcesz pochwalić an_no za czytelną i pomocną recenzję?
  • mistrzostwo świata!
  • ten puder to jest istne mistrzostwo świata!
    genialny!
    po pierwsze idealny kolor ( mam L3 ) w zalezności od kierunku maziania pędzelkiem ciemniejszy lub jaśniejszy.
    po drugie idealny w nakładaniu - nie sposób nałożyć go zbyt dużo, ma idealną "konsystencję" jest aksamitny i nie wygląda ciężko
    po trzecie opakowanie, pędzelek - cacuszko!

dodatkowe plusy to delikatne krycie, brak maski, świetny efekt rozświetlenia bez tandetnego błyszczenia.

tak tak tak i jeszcze raz tak!

Używam tego produktu od: 3 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Chcesz pochwalić xpressja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Strzał w 10
  • Jest to bardzo udany produkt i rzeczywiście upiększa.

Bardzo drobno mielony, nie tworzy efektu maski, nie wysusza, a delikatnie matowi i rozświetla buzię. Nie zapycha i nie podrażnia.

Solidna puderniczka z lusterkiem i dobrym pędzlem.

Wart swojej ceny.

Używam tego produktu od: 2 tyg.

Chcesz pochwalić piilu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie bomba
  • Z zasady nie oceniam tak bogato już ocenionych kosmetyków,ale ten puder po prostu muszę wszystkim polecić;-)
    Wszystkim,którzy tak jak ja - nie mają wiele do ukrycia/zmatowienia,ale mają ochotę nieco "rozmyć" i wysubtelnić rysy twarzy.
    Puder bardzo delikatny,efekt niezbyt trwały,wymaga poprawek.
    Normalnie kupuję odcień L3(mam już drugie pudełko).
    I w tym miejscu chciałabym serdecznie polecić odcień L4,który nabyłam w lipcu jako puder brązujący. Pierwszy,z którego jestem zadowolona.
    Wg. mnie pudry brązujące dzielą się na dwie kategorie: drobinkowe,błyszczące - zupełnie nie dla mnie i matowe,płaskie,smutne,też nie dla mnie
    Ten daje lekko perłowy,satynowy efekt,bezdrobinkowy ale nie matowy,delikatny,naturalny kolor,odcień idealny dla średnio jasnych karnacji typu chłodne lato.
    Bardzo polecam.
    Jeszcze jedno - ja nakładam gąbeczką,lekko wcierając - lepszy i trwalszy efekt.Używam tego produktu od:lipca lub od roku...
    Ilość zużytych opakowań:pierwsze lub trzecie...

Chcesz pochwalić mhm0808 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jedwabista skóra
  • Mam suchą skorę, która właściwie nie potrzebuje zmatowienia. Stosuje puder by utrwalić makijaż. Puder shiseido bardzo mi sie spodobał, niezwykle drobnozmielony, bardzo delikatnie matujący, łączący trzy kolory dzięki czemu można stworzyć odcień idealny dla siebie lub wymodelować rysy twarzy. Nawet (wyjątkowo) spodobał mi się dołączony do niego pedzelek, którego używam poza domem
    Daje satynowe wykończenie. Idealny do dziennego makijażu.
    Trudno go przedawkować.
    Niestety nie należy do najtrwalszych, choć mi to nie przeszkadza, bo lubię w ciągu dnia przypudrować sobie nosek

Używam tego produktu od: ponad pół roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić musscat za czytelną i pomocną recenzję?
  • Krótki efekt
  • Zużyłam jedno opakowanie i na tym poprzestałam. Jest delikatny, bardzo drobno mielony, nałożony na twarz po prostu niewidoczny. Efekt bardzo naturalny, niestety słabo matowi. Jak dla mnie efekt był fajny ale krótkotrwały. Plus za to że nie podkreśla skórek i rozszerzonych porów. Jednak za tą cenę mógłby być bardziej trwały...

Używam tego produktu od:2 lat

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić jo_asia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry puder
  • Wg mnie jest to bardzo dobry produkt, godny polecenia i wypróbowania.

Idealnie nadaje się do wykończenia makijażu.
    + Jest bardzo drobno mielony, dla mnie to najważniejsza cecha dobrego pudru
    + nie odznacza się na twarzy, nawet jeśli nałożymy go kilka razy w ciągu dnia na twarz, czyli idealny do poprawek w ciągu dnia
    + twarzy po jego użyciu jest pięknie rozświetlona
    + dzięki połączeni 3 kolorów, ładnie stapia się z kolorem skóry
    + ładna, praktyczna puderniczka z lusterkiem i bardzo fajnym pędzlem czyli idealny puder do noszenia w torebce

Jego jedyny minus to fakt że
    - nie matuje na długo, może to przeszkadzać osobą z tłustą cerą.

Puder nie kryje ale wg mnie to nie jest jego zadanie.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić iizabelaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Hmmm... I co ja mam napisać o tym cudaku? Są takie dni, gdy ten puder mnie zachwyca, ale są też i takie, gdy doprowadza mnie do szewskiej pasji. No coż... na pewno nie pozostawi żadnej pudernicy obojętnej

Elegancka i solidna puderniczka świetnie prezentuje się w dłoni i bez problemu mieści w torebce.

Puder jest baaaaardzo zmielony i mocno sprasowany, dzięki czemu jest bardzo wydajny. SUBTELNIE modeluje i rozświetla twarz, nie uczula, raczej nie kryje i też nie matuje, i niestety jest efemeryczny... a szkoda. Zmiękcza rysy i wprowadza grę widocznej- niewidocznej mgiełki.

Na pewno nie zaspokoi pudernicy żądnej mocnych wrażeń i efektów. Używam tego produktu od: 1,5 roku

Chcesz pochwalić monada za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Długo zastanawiałam się pomiędzy estee lauder i shiseido i jednak wybrałam shiseido (i to był dobry wybór). Puder jest rewelacyjny-mam kolor L4 dość ciemny, nadający się do ciemnej karnacji.Dzięki 3 kolorom można nim świetnie wymodelować twarz,ma super kolor ani trochę nie wpadający w pomarańcz, jest trwały, doskonale matuje, po nałożeniu na twarz złote drobinki, które znajdują się w nim w śladowej ilości są niewidoczne. Bardzo bardzo polecam!

Używam tego produktu od :
    Ilość zużytych opakowań zaczynam pierwsze:

Chcesz pochwalić patrycia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny
  • Jestem właścicielką koloru L3 już od ponad pół roku. Ku mojemu niezadowoleniu puder ten, a właściwie "trójkącik" w odcieniu beżu zaczyna mi się kończyć A szkoda.. Bardzo polubiłam ten puder. Pierwszy plus otrzymuje ode mnie za opakowanie- solidne, wytrzymałe, z wygodną przegródką na pędzelek oraz w lusterkiem. Kolejny plus za pędzelek- wyśmienity, wygodny, bardzo wygodny w użyciu. Kolejny plus za puder- doskonale modeluje się nim owal twarzy! Mój TŻ stwierdził kiedyś nawet, że wyglądam jakby mi ktoś buźkę "rozmył" w fotoszopie- była taka delikatna, lekko pudrowa jak to po obróbce Jeszcze jeden plus za wydajność- jak na produkt Shiseido starcza na baaaaardzo długo (a używam go praktycznie codziennie).
    Minusik to oczywiście cena i to, że mógłby matowić na delikatnie dłużej . Jednak mimo tego, chętnie go kupię jeszcze raz.

Używam tego produktu od: ponad 8 miesięcy

Chcesz pochwalić Dark_Kicia_Miau! za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Świetny puder! Piękne kolory, twarz naprawdę nabiera blasku, nie widać go, a twarz nie ta sama. Minusy: jest nietrwały, po kilku godzinach znika z twarzy całkowicie, ponadto bardzo szybko się zużywa

Używam tego produktu od: ok. 3 miesiące

Chcesz pochwalić lolik2 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Puder zadowala mnie pod każdym względem Przede wszystkim doskonale modeluje twarz, daje efekt zdrowej, wypoczętej cery. Jako bladolica szczególnie cenię sobie to, że nie daje płaskiego, sztucznego, ciężkiego efektu. Dobrze matuje. Zamknięty w efektownej puderniczce, z lusterkiem i pędzelkiem bardzo dobrej jakości. Jedyny minus to niestety cena.

Chcesz pochwalić dorotka z krainy ozz za czytelną i pomocną recenzję?
  • w porzadku
  • Oceniam kolor Translucent - mialam wtedy faze na zrobienie sie na japonska gejsze I faktycznie - mozna ladnie wymodelowac sobie w ten sposob buzie. Puder nie zapycha, nie sciera sie w ciagu dnia, ale i nie matuje w wystarczajacym stopniu - po paru godzinach strefa T mocno sie blyszczy Ma tandetny pedzelek.
    Ogolnie - solidny produkt,ale za taka cene to juz chyba lepiej w mineraly zainwestowac.

Używam tego produktu od:kilka ms

Chcesz pochwalić USagent za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • taki sobie
  • Puder jest twardy , drobno zmielony a co za tym idzie wydajny, opakowanie takie sobie nic specjalnego plus za pomysłową przegródkę na pędzelek który jest mięciutki ale do nakładania pudru to on się raczej nie nadaje, raczej do poprawek poza domem . Puder przy nakładaniu na pędzel strasznie się kruszy i brudzi opakowanie i lusterko , na twarzy nie widzę żadnych spektakularnych efektów , podkreśla rozszerzone pory , nie matuje !! Po takiej marce jak shiseido spodziewałam się czegoś więcej no i ta cena 165 zł w perfumerii to jakaś kpina !!

Używam tego produktu od:tygodnia
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić p80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Chciałam się wstrzymać z recenzją, ale nie wytrzymałam.
    Dostałam ten puder na Mikołaja i jestem bardzo zadowolona. Na początku bałam się, że będzie za ciemny do mojej karnacji, bo dostałam odcien L4, a nie należę do mulatek.
    Ale okazało się, że jest super. Można wymodelować bez problemu twarz za pomocą genialnego pędzelka. Po zmieszaniu dwóch jaśniejszych kolorów ładnie matuje i łagodzi twarz, a ciemniejszy też się momentami przydaje.
    Nie wysusza skóry i nie zbryla się. Utrzymuje się długo i jest praktycznie niewidoczny.

Używam tego produktu od:2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić truskawwkowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • też będzie krytycznie
  • Czytając tyle pozytywnych opinii i pochwał nad tym produktem zaczęłam się zastanawiać że coś ze mną chyba jest nie tak...bo ja nie odnajduję w tym pudrze żadnej, ale to dosłownie żadnej pozytywnej cechy.
    Zgadzam się z wcześniejszymi opiniami że nie sposób zauważyć na buzi jakikolwiek efekt: ani nie matuje, ani nie rozświetla ani nie wygładza. Może to kwestia koloru (mam L1) ale teoretycznie jest idealnie dobrany do mojej jasnej cery.
    To jedna z większych porażek jeśli chodzi o moje zakupy kosmetyczne w ostatnich miesiącach.
    Osobiście nie polecam :-(

Chcesz pochwalić letniarosa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nad czym te zachwyty???
  • Podpisuje sie pod slowami poprzedniczki! Ten puder nie robi absolutnie nic. Moze przez chwilke utrzymuje sie na twarzy, jak lekka mgielka... Ale znika blyskawicznie bez sladu. Szkoda wydanych pieniedzy...

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań:

Chcesz pochwalić estartu za czytelną i pomocną recenzję?