SVR, Provegol, Gel Surgras (Żel do mycia) (stara wersja)

Powiększ SVR, Provegol, Gel Surgras (Żel do mycia) (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: lejka

Polecany dla całej rodziny, szczególnie dla skóry suchej, podrażnionej i wrażliwej. Dokładnie i delikatnie oczyszcza, odbudowuje film hydrolipidowy skóry. Stosowany do mycia skóry twarzy i całego ciała, polecany również do mycia włosów. Zawiera 1% wyciągu z nagietka. Żel bez mydła, pH fizjologiczne. Ekonomiczne, rodzinne opakowanie, butla z pompką 500 ml. Lekka konstystencja o przyjemnym zapachu.
Dla wszystkich grup wiekowych, od niemowląt. Polecany do łagodnego oczyszczania skóry wrażliwej.

Skład: Aqua (Purified Water), Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Laureth Sulfate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Trideeeth-2 Carboxamide MEA, Calendula Officinalis (Calendula Extract), Polyquaternium-47, Lactic Acid, Methylparaben PEG-150 Distearate, Parfum (Fragrance)

Cena: 56 zł / 500 ml, 85 zł / 1000 ml

• nie spełnia oczekiwań
  • Mam bardzo wrażliwą skórę. Kupiłam ten produkt do mycia mając na celu dokładnie to, do czego stworzył go producent - do mycia ciała, włosów, twarzy. Kupiłam od razu największe, litrowe opakowanie, żeby zaoszczędzić.

Żel jest przezroczysty, ogromnie gęsty i lepki. Ładnie pachnie - to jednocześnie plus i minus.
    Pompka do tak gęstego produktu okazała się fatalnym pomysłem. Nie mam słabych dłoni, a jednak obsługa opakowania sprawia mi ogromne problemy. Najpierw trzeba nacisnąć pompkę używając do tego bardzo dużej siły. Zanim pompka wróci do pierwotnego stanu i można będzie nacisnąć ją ponownie żeby wydobyć kolejną porcję żelu mija wieczność (jakieś 4s, ale pod prysznicem to wieczność).
    Sam żel okazał się być wcale nie taki ekstra delikatny. Silnie wysusza i ściąga skórę na ciele i twarzy. Z kolei włosów kompletnie nie domywa. Nie dość, że trzeba użyć dużej ilości produktu, by go wmasować w długie włosy (a przypominam że pompka szwankuje), to po pół dnia są nieświeże. Czasami tuż po umyciu wyglądają nieciekawie.

Używałam innych żeli "ogólnego przeznaczenia" i znam takie, które są łagodniejsze i łatwiejsze w obsłudze, a przy tym nie tak nieprzyzwoicie drogie. Ten skończył w roli mydła do rąk.

Nie kupię więcej.

Ilość zużytych opakowań: litrowa butelka (w trakcie)

Chcesz pochwalić Odonate za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nowy faworyt.
  • Odkąd Avene postanowiło "ulepszyć" Cleanance straciłam swój idealny żel do mycia twarzy i trzeba było poszukać zamiennika. Padło na SVR bo nie miałam go jeszcze, a po głowie chodziły mi różne entuzjastyczne opinie z internetu. Jestem bardzo zadowolona z tego wyboru.

Provegol jest super delikatny, nie drażniący, nie wysuszający skóry, ma delikatny, lekko rumiankowy zapach, lekko się pieni, bardzo przyjemnie się go używa. Doskonale oczyszcza skórę, zmywa makijaż, filtr, wszelkie zanieczyszczenia, a skóra po myciu jest miękka i nie jest ściągnięta ani przez sekundę.

Żel jest wydajny, niewielka porcja wystarczy do dokładnego oczyszczenia skóry. Kupiłam go relatywnie niedrogo w wielkiej półlitrowej butli z pompką, są też litrowe, a że mi wybitnie podszedł, to nie wykluczam że kolejna będzie taka duża. Mam nadzieję, że nie pomieszają mu nic w składzie, bo ostatnio to mój ulubieniec.

Używam tego produktu od: października 2013
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 (500 ml)

Chcesz pochwalić iceflower za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo delikatny żel
  • Żel jest bardzo ale to bardzo delikatny, nie trzeba się bać, ze uczuli albo wysuszy, no może jeśli ktoś ma bardzo wrażliwą czy chorą skórę to nie wiem czy się nada ale na nasz użytek nadaje się bardzo dobrze. Żel jest bezbarwny, dla mnie nie pachnie ładnie, jakoś tak świeżo-trawiasto, nie lubię tego zapachu (podobnie pachnie żel do mycia ciała i włosów mustela Bebe).
    Zel mam w opakowaniu z pompką i ta pompka nabiera bardzo małe ilosci zelu a nie jest on mocno pieniący. Z jednej stronu dobrze, ze się nie pieni a z drugiej staje się mniej wydajny, nie przeszkadza mi to jednak bo zawsze szukam płynów deliaktnych ze względu na częste problemy skórne mojego dziecka i moje.

Używam tego produktu od: półtora roku temu
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić Essentiales za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale do mycia pędzli
  • Żel dostałam w prezencie z innym produktem, więc na szczęście jego zakup nie obciążył mi kieszeni, bo z pewnością nie trafiłam na produkt dla mnie dobry.
    Mam suchą skórę, wrażliwą, dla której ten kosmetyk okazal się zbyt podrażniający. Użyłam go kilka razy i odstawiłam, a resztę produktu zuzyłam do mycia pędzli w czym sprawdza się bardzo dobrze. Ale do rzeczy:

Minusy:
    - wysusza skórę
    - ściąga, po myciu pozostaje duży dyskomfort
    - moja skóra reagowała na niego zaczerwieniem i podrażnieniem
    - szczypie w oczy
    - ma taki "detergentowy" zapach
    - wysoka cena

Plusy:
    - dobrze myje pędzle ( ale jak na ten cel to za drogi produkt)
    - wygodny dozownik

Duże rozczarowanie, z pewnością nie kupię ponownie.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić motylanoga za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez zastrzeżeń; produkt uniwersalny
  • Jest to w tym momencie mój nr 1 pośród żeli do mycia. Nie ma wad (a jestem wymagająca). W działaniu mniej więcej podobny do Trixery Avene i Emolium - aczkolwiek pod względem wydajności, i po prostu ekonomicznie bije je na głowę.

Żel ma taką średnio-gęstą konsystencję, zwartą, nie spływa z dłoni. Łatwo się rozprowadza, ma dobry poślizg. Nie pieni się zbyt mocno, tworzy delikatną, kremową pianę. Ma śliczny zapach - nagietek? Delikatny, nienachalny, utrzymuje się na skórze przez kilka godzin, o ile nie zneutralizuję go balsamem.

A działanie? Mam bardzo suchą, łuszczącą się wręcz skórę, skłonną do podrażnień, wrażliwą, alergiczną, generalnie nieciekawie. Muszę używać ekstremalnie delikatnych środków myjących, nawilżających. Już po kilku tygodniach stosowania Provegolu zauważyłam różnicę (oczywiście na plus). Zawsze po myciu od razu musiałam ratować się balsamem. Teraz jest inaczej - skóra po myciu jest bardzo gładka, zmiękczona, nie wysusza się tak mocno jak kiedyś. Żel pozostawia bardzo fajne uczucie świeżości, orzeźwienia (między innymi przez zapach). Dobrze myje i oczyszcza. Nie uczula, nie podrażnia, zauważyłam, że koi skórę i ją uspokaja - od jakiegoś czasu mam mniejsze problemy ze skórą (zniknęły \'suche placki\').

Jest uniwersalny - stosuję go zarówno do mycia całego ciała, jak i twarzy. Tutaj też spisuje się świetnie - bardzo łagodnie oczyszcza buzię, zmywa delikatny makijaż. Nie podrażnia oczu, twarz nigdy mnie po myciu nie szczypie ani nie piecze. Pozostawia skórę gładką, miękką, koloryt jest wyrównany. Łagodzi zaczerwienienia.

Żel jest bardzo wydajny, przez swoją konsystencję i poślizg. Duży plus to wybór pojemności - 200ml, 500ml i 1l. Warto kupić duże, 1l opakowanie - ekonomiczne, w razie podróży czy wyjazdu przelewam sobie go do mniejszej buteleczki. Cena też jest atrakcyjna (ja zapłaciłam ok 55zł za największe opakowanie). Z dostępnością nie ma problemów.

Używam tego produktu od: ponad 2 mies.
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie dużego, 1l.

Chcesz pochwalić kawa_zmlekiem za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię.
  • ◀zapach▶ +++
    zapachy kosmetyków są dla mnie bardzo ważne, zwłaszacza w przypadku mydeł/żeli którymi myję się codziennie. nawet gdy są dość delikatne czasem w połowie kosmetyku mam ochotę natychmiast się go pozbyć, gdy zapach zaczyna mi się wydawać zbyt nachalny. o niebo wyżej od drogeryjnych w tym względzie stoją dla mnie kosmetyki apteczne. z delikatnych żeli wielofunkcyjnych jakich do tej pory używałam (bd, nivea dla dzieci, j&j) ten pachnie zdecydowanie najdelikatniej i dlatego tak chętnie do niego wracam.
    ◀właściwości myjące, delikatność▶
    jest bardzo delikatny, a jednocześnie dobrze czyści, myję nim czasem twarz (tuszu, ciemnych cieni nie zmyje, ale z resztą daje sobie radę) czy miejsca intymne (nic po nim nie swędzi, a po niektórych żelach do higieny intymnej mi się to zdarzało, ostatnio po fitomedzie) a nawet włosy (chociaż z bardzo brudnymi by sobie nie poradził). nie nawilża może specjalnie, ale wiem jak z kolei wysuszać potrafią niektóre środki myjące, więc ma tu u mnie plusa.
    ◀konsystencja▶
    to jego główna słabość, muszę nabierać go dużo, bo jest wodnisty i niespecjalnie się pieni, a ja lubię wiedzieć że wszędzie dokładnie się umyłam.
    ◀opakowanie▶
    kiedy trafiam na litrówkę, od razu przelewam go sobie do innej butelki, bo oryginalna jest za duża i ma proporcjonalnie za krótką pompkę z której ciężko mi się korzysta. połówka daje jeszcze radę. ostatnio widziałam w aptekach nowe butelki, może zmienili coś na lepsze.

kiedy wystarczające właściwości łączą się z bardzo przyjemnym _deliketnym_ zapachem kosmetyku to znak, że będę do niego wracać i chyba na tym polega moje przywiązanie do provegola.

Używam tego produktu od: ponad 5 lat
    Ilość zużytych opakowań: 7 opakowań 0,5 i 1l

Chcesz pochwalić krabeusz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Boski
  • Wcześniej po prostu dobrze mył, a moja wrażliwa skóra nie marudziła, dzięki niemu unikałam nadmiernego złuszczania skóry podczas zmiany pór roku, gdy spadł na mnie kataklizm w postaci uczulenia na SLES stał się również świetnym szamponem. Pomimo zawartości tego składnika w składzie nie uczulił mnie.
    +wydajność
    +hypoalergiczny
    +wbrew pozorom cena

-jeśli komuś to przeszkadza- brak jakiegoś zapachu (dla mnie to jest dobre)

Ilość zużytych opakowań: nie mam pojęcia

Chcesz pochwalić Lia Galandoel za czytelną i pomocną recenzję?
  • GENIALNY!
  • Nie bez powodu napisałam genialny:
    1. nie podrażnia - nawet przy myciu miejsc intymnych
    2. nie wysusza - nawet przy kilkuktotnym myciu ciała dziennie
    3. nawilża - nie trzeba stosować balsamu
    4. uniwersalny - mozna nim umyc dosłownie kazda częśc ciala
    5. wydajny 0 starczaz na bardzo dlugo, litrowąbutelkę mam już chyba 4 miesiąc

Przy tych zaletach nawet dośc wysoka cena jest do przełknięcia.

Jedyny minus - pompka dozuje zbyt mała ilośc i trzeba nacisnąć kika-kilkanascie razy żeby wydobyc potrzebna ilość produktu/

Używam tego produktu od: 4 miesiecy

Chcesz pochwalić czarnaowca5 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 20 raz(y)
  • Bardzo dobry i delikatny
  • Bardzo lubie ten zel. Uzywam go tylko do demakijazu twarzy, bo chwilowo ze skora ciala nie mam problemow. Dobrze zmywa podklad, puder i roz, daje uczucie odswiezenia skory. Latwo sie pieni i latwo zmywa. Opakowanie poreczne, fajna pompka. Niestety czuje po uzyciu lekkie sciagniecie, stad 4 gwiazdki. Minusem jest tez wysoka cena, choc jest bardzo wydajny, wiec wlasciwie cena sie zwraca. Natomiast dzialanie jak najbardziej na plus.

Używam tego produktu od: pol roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 x 500 ml

Chcesz pochwalić mimbi za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobyr żel
  • Bardzo dobry żel do mycia twarzy i ciała.
    - dobrze się pieni
    - ładnie pachnie
    - nie podrażnia skóry
    - dobrze zmywa makijaż
    - nie przesusza skóry
    Minusem jest niestety cena. Nawet litrowe opakowanie w mega promocji jest dla mnie w tej chwili za drogie, ale gdyby było mnie stać na pewno bym go kupiła.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: 2 duze litrowe

Chcesz pochwalić Kero83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny i łagodny
  • Produkt jest fajny, duża 500 ml butla napewno mi posłuży dość długo, choć sam porodukt wydajny nie jest bo zuzywam aż 5 pompek mimo wszystko cena ok 44 zł w Super Pharm mnie satysfakcjonuje, za taki porodukt jest ok. Nie wyskakują mi po nim żadne niespodzianki na twarzy, nie przesusza jej, nie podrażnia, delikatnie nawilża, zostawia minimalny film po umyciu. Idealny do cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Moja skóra twarzy jest mieszana w kierunku tłustej i mimo że porodukt jest do cery suchej nie zauważyłam nadmiernego po nim wydzielania sebum. Żel slicznie pachnie, nie pieni się jednak za dobrze. Mogą go uzywać nawet dzieci. Z czystym sumieniem polecam!!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 butli 500 ml

Chcesz pochwalić Pacieja za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • Idealny.
  • Jedyny żel, którego zupełnie nie obawiam się użyć do mycia całego cała. Dlaczego?

Bo Provegol naprawdę nie wysusza, nie uczula i dokładnie oczyszcza. Dla mnie to kluczowe kwestie, ponieważ wrażliwa skóra, no cóż, swoje wymagania ma. I ten produkt SVR je spełnia. Poza tym lubię też ten subtelny nagietkowy zapach Cena ? Jak najbardziej adekwatna do jakości i wydajności.

Używam tego produktu od: dość długo, nie pamiętam
    Ilość zużytych opakowań: 2 i będą następne

Chcesz pochwalić xmdln za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • Świetny!
  • Super łagodny, uniwersalny żel. Używam go do mycia całego ciała/twarzy, czasem też do mycia włosów - w każdym przypadku sprawdza się świetnie. Nie wysusza skóry, bardzo się nie pieni ale tworzy myjący film

Skóra po zastosowaniu jest miękka, niepodrażniona.

Mam butle 1000ml, porównując do standardowych płynów, które mają zazwyczaj 200ml zakup Provegolu bardziej się opłaca. Tym bardziej że spokojnie może zastąpić szampon/żel do mycia twarzy/żel pod prysznic i płyn do higieny intymnej gdyż zawiera kwas mlekowy

Ilość zużytych opakowań: Początek litrowego opakowania

Chcesz pochwalić Visez za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1207 raz(y)
  • Łagodny i uniwersalny ideał dla skory wrażliwej
  • SVR cenię i lubię i jak dotychczas sie nie zawiodłam. Pierwszy raz styczność z linią Provegol miałam kilka lat temu kiedy kupiłam pierwszy życiu płyn micelarny tejże firmy. Już wówczas zwróciłam uwagę na tę ogromną butlę, która kusiła bardzo dlugo. W końcu zakupiłam z nadzieją, ze skorzysta na tym i moje dziecko.

Wrażenia:

+ konsystencja płynna , lekka
    + produkt dla calej rodziny
    + łagodny
    + duzy wybór pojemności
    + nie uczula
    + nie podrażnia
    + łagodnie myje i się pieni
    + nie wysusza(!)
    + koi skórę
    + lekko zmiękcza i nawilża skórę (kwas mlekowy i gliceryna)
    + zapach subtelny, nagietkowy
    + nie zawiera mydła
    + pH neutralne
    + uniwersalny= moze byc stosowany do demakijazu, higieny intymnej, jako zel do mycia ciała

dorosłego jak i niemowlęcia
    + również do łagodnego mycia wlosów niemowląt i malych dzieci
    + bardzo wydajny
    + skutecznie myje i odświeża skórę
    + cena atrakcyjna szczególnie butelki litrowej
    + estetyczne i higieniczne opakowanie

+/- pompka średnio sprawna

Nie odejmuję gwiazdki.

Zel spełnia moje oczekiwania jesli chodzi o łagodne mycie wrazliwej skóry w kazdym wieku.
    Provegol jest wspanialy, mimo ogolnie agresywnych SLS jest łagodny zapewne dzieki polyquaternium-47, glicerynie i kwasowi mlekowemu. Mnie nie uczulił, a moja skóra jest skłonna do podrażnień, uczuleń, alergii. Zapach jest łagodny, subtelny nagietkowy i nie mocny w odróżnieniu od szamponu/zelu do ciała nagietkowego Klorane bebe. Pieni sie średnio, w moim wypadku odpowiednio, raczej wtorzy film myjący. Pompka, charakterystyczna dla wszystkich opakowań francuskich kosmetykow (Elancyl, Avene, YR. SVR) średnio sprawna, w moim przypadku dozuje małą porcję, (wielkość orzecha laskowego) co bywa iritujące kiedy to mam pokryc cialo nie niemowlaka a swoje. Wówczas potrzebuje około 5 naciśnięc pompki. Sprawdza sie również jako płyn do demakijażu, czy higieny intymnej. NIe szczypie w oczy.Łatwo sie spłukuje.Pozostawia skórę miękką, nawilżoną (kwas mlekowy, gliceryna) i nie zawsze jest konieczność zastosowania balsamu. Zel daje duży komfort skorze oraz portfelowi eliminując niektóre zbędne kosmetyki. Bezsprzeczne KWC.

Polecam!

Aqua (Purified Water)-woda
    Disodium Laureth Sulfosuccinate - detergent
    Sodium Cocoamphoacetate - substancja myjąca pochodząca z olejku kokosowego
    Sodium Laureth Sulfate - detergent
    PEG-7 Glyceryl Cocoate - substancje powierzchniowo czynne, łagodniejsze detergenty, także emolient

(nawilżanie)
    Glycerin - gliceryna (utrzymuje wilgoć)
    Trideceth-2 Carboxamide MEA - substancja powierzchniowo czynna, nawilża, pieni, emulgator
    Calendula Officinalis (Calendula Extract)- ekstrakt z nagietka
    Polyquaternium-47 - tworzy na skórze ochronny film, humektant, działa nawilżająco na skorę. Składnik bezpieczny.
    Lactic Acid - kwas mlekowy(ma właściwości odżywcze i zatrzymujące wodę)
    Methylparaben -konserwant
    PEG-150 Distearate - emolient, zagęszczacz
    Parfum (Fragrance) - kompozycja zapachowa

Ilość zużytych opakowań: 1x 1000ml

_____________________________________________________________
    Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Ajiv za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny dla wrażliwców i atopowców
  • Plusy:
    + koi skórę - łagodzi podrażnienia i swędzenie,
    + ładnie pachnie, nie nachalnie ale jak na kosmetyki apteczne to i tak jest nieźle,
    + dość dobrze się pieni i zmywa makijaż - wodoodporne kredki i tusze do rzęs słabo ale "zwykły" deliktny makijaż bez problemów usunie,
    +stosowany regularnie poprawiał stan mojej skóry - podranienia kiedyś częste są dziś sporadyczne,
    + nie wysusza skóry - przetestowałam w lecie przy upałach gdy nie miałam ochoty po prysznicu się balsamować po prostu tego nie robiłam a skóra i tak była nawilżona.
    Minusów nie zauważyłam.
    Jestem mu wierna i nie planuję szukać czegoś innego do mycia - noszę go nawet w małym
    opakowaniu w torebce i myję nim ręce w ciągu dnia

Ilość zużytych opakowań: 4 (dwa 1000 ml i dwa 500 ml)

Chcesz pochwalić monikab1984 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawsze i wszędzie ze mną
  • Provegol polecono mi w aptece jako produkt do demakijażu i faktycznie sprawdza się w tej roli rewelacyjnie. Dzięki pompce dozowana jest niewielka ale wystarczająca ilość produktu dla oczyszczenia twarzy. Bardzo wydajny - przy codziennym użytkowaniu butelka 500ml wystarcza na ok 3 miesiące. U mnie dodatkowo sprawdził się jako doskonały kosmetyk all in one ... po porodzie (mogłam nim umyć twarz, całe ciało, włosy oraz bardzo wrażliwe w takich okolicznościach okolice intymne) no i oczywiście można wykąpać w nim bobasa Ideał dla wrażliwców a jeśli ktoś dużo podróżuje jest wręcz niezastąpiony.

Używam tego produktu od: 4 lata
    Ilość zużytych opakowań: oj nie pamiętam

Chcesz pochwalić seein za czytelną i pomocną recenzję?
  • mimo SLSów-WYBACZAM!! mój KWC
  • niezbednik
    Cera od razu zaczyna mi sie pogarszac jak nie kupie nastepnego opakowania
    Jest nieodzowny w codziennej profilaktyce cery tłustej i wrazliwej.
    Łagodzi i zwalcza wszelkie alergie, idealnie oczyszcza.
    Myje żelem twarz za pomoca szczoteczki do twarzy z Rossmana.
    Efekt-idealnie oczyzczona, promienna cera i brak wyskakujacych wyprysków

niesmowicie wydajny- strcz mi na pól roku przy codziennym używaniu

Używam tego produktu od: niepamiętnych
    czasów

Ilość zużytych opakowań: siedem

Chcesz pochwalić marshmallows za czytelną i pomocną recenzję?
  • ekonomiczne opakowanie
  • Bardzo przyzwoity kosmetyk. Duze opakowanie kosztuje o wiele taniej i wychodzi na to, ze zwykly drogeryjny ze jest porownywalnie drozszy.
    Zaleta zelu jest jego lagopdnosc, bardzo delikatny zapach, skutecznosc i wydajnosc. Mozna uzywac kilkakrotnie w ciagu dnia - nie podraznia.

Jego amatorkom radze zwracac uwage na promocje i obnizki cen w aptekach Superpharm lub na necie. Ja swoja litrowa butle kupilam za jakies 55 zet.

Nie wiem, czy jeszcze go kupie. Moze dla dziecka, jak sie go doczekam. Ostatnio jestem oczarowana mydlem laurowym i jakos nic mnie innego nie pociaga.

Ilość zużytych opakowań: 2 litrowe butle

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić guacamole za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, ale mógłby być tańszy
  • Bardzo delikatnie oczyszcza, co w przypadku cer alergicznych/wrażliwych, ale tłustych może być problemem w lecie.
    Poprawia stan skóry z wysypką.
    Nie wysusza, nie podrażnia, ale są żele tak samo dobre, a w znacznie niższej cenie.

Chcesz pochwalić ggagadka za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Dobrze oczyszcza, nie wysusza skóry, tylko tyle ile trzeba, nie podrażnia ani trochę(oczywiście może szczypać jak się dostanie do oka, ale to jest żel do mycia twarzy).Świetny pod prysznic-, odświeża , oczyszcza.Nie kupię ponownie, bo odkryłam coś taniego i dobrego do mycia twarzy( chyba że bedę potrzebowała kosmetyku uniwersalnego) biały jeleń w płynie.

Używam tego produktu od:1 rok
    Ilość zużytych opakowań:

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ARISCA za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do niczego
  • Sympatyczna butelka , wygodny dozownik. Problem w tym , że kosmetyk NIE MYJE tylko rozmazuje brud na twarzy. Nie zmywa makijażu , nie zmywa potu , po umyciu człowiek jest po prostu niedomyty i nieświeży. Nadaje się prawdopodobnie dla niemowląt , które z natury są czyste i nieumalowane.
    Kupiłam jak miałam alergię. Tak na marginesie - alergii również nie łągodzi....

Używam tego produktu od: 2 lata

Chcesz pochwalić Moni1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średniak
  • Kupiłam go zachęcona pozytywnymi opiniami wizażanek i niestety bardzo się zawiodłam.

Ale po kolei:
    - strasznie sztucznie pachnie (jak cytrynowy CIF),
    - wysusza skórę bardziej niż marketowe żele,
    - robiły mi się po nim swędzące i łuszczące placki,
    - niewydajny,
    - drogi jak na taką jakość.

Plusy:
    + ładne opakowanie z pompką.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: ok. 200 ml

Chcesz pochwalić martysek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mocne 3
  • Zalety:
    + nie wysusza skóry ciała (a przynajmniej w mniejszym stopniu niż większość żeli pod prysznic)
    + ładnie pachnie (zapach delikatny)

Wady:
    - wysusza skórę twarzy, ale dobrze zmywa makijaż
    - SLS w składzie
    - słabo się pieni, przez co jest mało wydajny jako żel do ciała
    - zbyt wysoka cena jak na tak małą wydajność

Żel warto wypróbować, ale mnie nie zachwycił. Obecnie używam żelu do mycia ciała i włosów Hipp, który bardziej przypadł mi do gustu.

Używam tego produktu od: sporadycznie od lutego
    Ilość zużytych opakowań: 1 (500 ml)

Chcesz pochwalić krycha? za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja!!!
  • Świetnie nawilża, jest niezwykle delikatny. Nie wysusza skróry, nie zawiera mydła. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym używać czegoś innego do mycia. A i niezwykle wydajny. Kupiłam żel 500 ml dobre kilka miesięcy temu i dziś rozpoczęłam nowe, tym razem litrowe opakowanie. Dla mnie bomba.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy

Chcesz pochwalić iwonagos za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny !
  • Wspaniały produkt, do którego nie mam żadnych zastrzeżeń! Nawilża skórę, oczyszcza i odświeża. Jest naprawdę dobry. Bardzo delikatny, nie powodujący podrażnień. Na pewno kupię ten produkt ponownie. POLECAM

Używam tego produktu od:prawie roku

Chcesz pochwalić kartola za czytelną i pomocną recenzję?