SVR, Provegol, Gel Surgras (Żel do mycia) (stara wersja)

Powiększ SVR, Provegol, Gel Surgras (Żel do mycia) (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: lejka

Polecany dla całej rodziny, szczególnie dla skóry suchej, podrażnionej i wrażliwej. Dokładnie i delikatnie oczyszcza, odbudowuje film hydrolipidowy skóry. Stosowany do mycia skóry twarzy i całego ciała, polecany również do mycia włosów. Zawiera 1% wyciągu z nagietka. Żel bez mydła, pH fizjologiczne. Ekonomiczne, rodzinne opakowanie, butla z pompką 500 ml. Lekka konstystencja o przyjemnym zapachu.
Dla wszystkich grup wiekowych, od niemowląt. Polecany do łagodnego oczyszczania skóry wrażliwej.

Skład: Aqua (Purified Water), Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Laureth Sulfate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Trideeeth-2 Carboxamide MEA, Calendula Officinalis (Calendula Extract), Polyquaternium-47, Lactic Acid, Methylparaben PEG-150 Distearate, Parfum (Fragrance)

Cena: 56 zł / 500 ml, 85 zł / 1000 ml

• nie spełnia oczekiwań
  • Mam bardzo wrażliwą skórę. Kupiłam ten produkt do mycia mając na celu dokładnie to, do czego stworzył go producent - do mycia ciała, włosów, twarzy. Kupiłam od razu największe, litrowe opakowanie, żeby zaoszczędzić.

Żel jest przezroczysty, ogromnie gęsty i lepki. Ładnie pachnie - to jednocześnie plus i minus.
    Pompka do tak gęstego produktu okazała się fatalnym pomysłem. Nie mam słabych dłoni, a jednak obsługa opakowania sprawia mi ogromne problemy. Najpierw trzeba nacisnąć pompkę używając do tego bardzo dużej siły. Zanim pompka wróci do pierwotnego stanu i można będzie nacisnąć ją ponownie żeby wydobyć kolejną porcję żelu mija wieczność (jakieś 4s, ale pod prysznicem to wieczność).
    Sam żel okazał się być wcale nie taki ekstra delikatny. Silnie wysusza i ściąga skórę na ciele i twarzy. Z kolei włosów kompletnie nie domywa. Nie dość, że trzeba użyć dużej ilości produktu, by go wmasować w długie włosy (a przypominam że pompka szwankuje), to po pół dnia są nieświeże. Czasami tuż po umyciu wyglądają nieciekawie.

Używałam innych żeli "ogólnego przeznaczenia" i znam takie, które są łagodniejsze i łatwiejsze w obsłudze, a przy tym nie tak nieprzyzwoicie drogie. Ten skończył w roli mydła do rąk.

Nie kupię więcej.

Ilość zużytych opakowań: litrowa butelka (w trakcie)

Chcesz pochwalić Odonate za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nowy faworyt.
  • Odkąd Avene postanowiło "ulepszyć" Cleanance straciłam swój idealny żel do mycia twarzy i trzeba było poszukać zamiennika. Padło na SVR bo nie miałam go jeszcze, a po głowie chodziły mi różne entuzjastyczne opinie z internetu. Jestem bardzo zadowolona z tego wyboru.

Provegol jest super delikatny, nie drażniący, nie wysuszający skóry, ma delikatny, lekko rumiankowy zapach, lekko się pieni, bardzo przyjemnie się go używa. Doskonale oczyszcza skórę, zmywa makijaż, filtr, wszelkie zanieczyszczenia, a skóra po myciu jest miękka i nie jest ściągnięta ani przez sekundę.

Żel jest wydajny, niewielka porcja wystarczy do dokładnego oczyszczenia skóry. Kupiłam go relatywnie niedrogo w wielkiej półlitrowej butli z pompką, są też litrowe, a że mi wybitnie podszedł, to nie wykluczam że kolejna będzie taka duża. Mam nadzieję, że nie pomieszają mu nic w składzie, bo ostatnio to mój ulubieniec.

Używam tego produktu od: października 2013
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 (500 ml)

Chcesz pochwalić iceflower za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo delikatny żel
  • Żel jest bardzo ale to bardzo delikatny, nie trzeba się bać, ze uczuli albo wysuszy, no może jeśli ktoś ma bardzo wrażliwą czy chorą skórę to nie wiem czy się nada ale na nasz użytek nadaje się bardzo dobrze. Żel jest bezbarwny, dla mnie nie pachnie ładnie, jakoś tak świeżo-trawiasto, nie lubię tego zapachu (podobnie pachnie żel do mycia ciała i włosów mustela Bebe).
    Zel mam w opakowaniu z pompką i ta pompka nabiera bardzo małe ilosci zelu a nie jest on mocno pieniący. Z jednej stronu dobrze, ze się nie pieni a z drugiej staje się mniej wydajny, nie przeszkadza mi to jednak bo zawsze szukam płynów deliaktnych ze względu na częste problemy skórne mojego dziecka i moje.

Używam tego produktu od: półtora roku temu
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić Essentiales za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale do mycia pędzli
  • Żel dostałam w prezencie z innym produktem, więc na szczęście jego zakup nie obciążył mi kieszeni, bo z pewnością nie trafiłam na produkt dla mnie dobry.
    Mam suchą skórę, wrażliwą, dla której ten kosmetyk okazal się zbyt podrażniający. Użyłam go kilka razy i odstawiłam, a resztę produktu zuzyłam do mycia pędzli w czym sprawdza się bardzo dobrze. Ale do rzeczy:

Minusy:
    - wysusza skórę
    - ściąga, po myciu pozostaje duży dyskomfort
    - moja skóra reagowała na niego zaczerwieniem i podrażnieniem
    - szczypie w oczy
    - ma taki "detergentowy" zapach
    - wysoka cena

Plusy:
    - dobrze myje pędzle ( ale jak na ten cel to za drogi produkt)
    - wygodny dozownik

Duże rozczarowanie, z pewnością nie kupię ponownie.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić motylanoga za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez zastrzeżeń; produkt uniwersalny
  • Jest to w tym momencie mój nr 1 pośród żeli do mycia. Nie ma wad (a jestem wymagająca). W działaniu mniej więcej podobny do Trixery Avene i Emolium - aczkolwiek pod względem wydajności, i po prostu ekonomicznie bije je na głowę.

Żel ma taką średnio-gęstą konsystencję, zwartą, nie spływa z dłoni. Łatwo się rozprowadza, ma dobry poślizg. Nie pieni się zbyt mocno, tworzy delikatną, kremową pianę. Ma śliczny zapach - nagietek? Delikatny, nienachalny, utrzymuje się na skórze przez kilka godzin, o ile nie zneutralizuję go balsamem.

A działanie? Mam bardzo suchą, łuszczącą się wręcz skórę, skłonną do podrażnień, wrażliwą, alergiczną, generalnie nieciekawie. Muszę używać ekstremalnie delikatnych środków myjących, nawilżających. Już po kilku tygodniach stosowania Provegolu zauważyłam różnicę (oczywiście na plus). Zawsze po myciu od razu musiałam ratować się balsamem. Teraz jest inaczej - skóra po myciu jest bardzo gładka, zmiękczona, nie wysusza się tak mocno jak kiedyś. Żel pozostawia bardzo fajne uczucie świeżości, orzeźwienia (między innymi przez zapach). Dobrze myje i oczyszcza. Nie uczula, nie podrażnia, zauważyłam, że koi skórę i ją uspokaja - od jakiegoś czasu mam mniejsze problemy ze skórą (zniknęły \'suche placki\').

Jest uniwersalny - stosuję go zarówno do mycia całego ciała, jak i twarzy. Tutaj też spisuje się świetnie - bardzo łagodnie oczyszcza buzię, zmywa delikatny makijaż. Nie podrażnia oczu, twarz nigdy mnie po myciu nie szczypie ani nie piecze. Pozostawia skórę gładką, miękką, koloryt jest wyrównany. Łagodzi zaczerwienienia.

Żel jest bardzo wydajny, przez swoją konsystencję i poślizg. Duży plus to wybór pojemności - 200ml, 500ml i 1l. Warto kupić duże, 1l opakowanie - ekonomiczne, w razie podróży czy wyjazdu przelewam sobie go do mniejszej buteleczki. Cena też jest atrakcyjna (ja zapłaciłam ok 55zł za największe opakowanie). Z dostępnością nie ma problemów.

Używam tego produktu od: ponad 2 mies.
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie dużego, 1l.

Chcesz pochwalić kawa_zmlekiem za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię.
  • ◀zapach▶ +++
    zapachy kosmetyków są dla mnie bardzo ważne, zwłaszacza w przypadku mydeł/żeli którymi myję się codziennie. nawet gdy są dość delikatne czasem w połowie kosmetyku mam ochotę natychmiast się go pozbyć, gdy zapach zaczyna mi się wydawać zbyt nachalny. o niebo wyżej od drogeryjnych w tym względzie stoją dla mnie kosmetyki apteczne. z delikatnych żeli wielofunkcyjnych jakich do tej pory używałam (bd, nivea dla dzieci, j&j) ten pachnie zdecydowanie najdelikatniej i dlatego tak chętnie do niego wracam.
    ◀właściwości myjące, delikatność▶
    jest bardzo delikatny, a jednocześnie dobrze czyści, myję nim czasem twarz (tuszu, ciemnych cieni nie zmyje, ale z resztą daje sobie radę) czy miejsca intymne (nic po nim nie swędzi, a po niektórych żelach do higieny intymnej mi się to zdarzało, ostatnio po fitomedzie) a nawet włosy (chociaż z bardzo brudnymi by sobie nie poradził). nie nawilża może specjalnie, ale wiem jak z kolei wysuszać potrafią niektóre środki myjące, więc ma tu u mnie plusa.
    ◀konsystencja▶
    to jego główna słabość, muszę nabierać go dużo, bo jest wodnisty i niespecjalnie się pieni, a ja lubię wiedzieć że wszędzie dokładnie się umyłam.
    ◀opakowanie▶
    kiedy trafiam na litrówkę, od razu przelewam go sobie do innej butelki, bo oryginalna jest za duża i ma proporcjonalnie za krótką pompkę z której ciężko mi się korzysta. połówka daje jeszcze radę. ostatnio widziałam w aptekach nowe butelki, może zmienili coś na lepsze.

kiedy wystarczające właściwości łączą się z bardzo przyjemnym _deliketnym_ zapachem kosmetyku to znak, że będę do niego wracać i chyba na tym polega moje przywiązanie do provegola.

Używam tego produktu od: ponad 5 lat
    Ilość zużytych opakowań: 7 opakowań 0,5 i 1l

Chcesz pochwalić krabeusz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Boski
  • Wcześniej po prostu dobrze mył, a moja wrażliwa skóra nie marudziła, dzięki niemu unikałam nadmiernego złuszczania skóry podczas zmiany pór roku, gdy spadł na mnie kataklizm w postaci uczulenia na SLES stał się również świetnym szamponem. Pomimo zawartości tego składnika w składzie nie uczulił mnie.
    +wydajność
    +hypoalergiczny
    +wbrew pozorom cena

-jeśli komuś to przeszkadza- brak jakiegoś zapachu (dla mnie to jest dobre)

Ilość zużytych opakowań: nie mam pojęcia

Chcesz pochwalić Lia Galandoel za czytelną i pomocną recenzję?
  • GENIALNY!
  • Nie bez powodu napisałam genialny:
    1. nie podrażnia - nawet przy myciu miejsc intymnych
    2. nie wysusza - nawet przy kilkuktotnym myciu ciała dziennie
    3. nawilża - nie trzeba stosować balsamu
    4. uniwersalny - mozna nim umyc dosłownie kazda częśc ciala
    5. wydajny 0 starczaz na bardzo dlugo, litrowąbutelkę mam już chyba 4 miesiąc

Przy tych zaletach nawet dośc wysoka cena jest do przełknięcia.

Jedyny minus - pompka dozuje zbyt mała ilośc i trzeba nacisnąć kika-kilkanascie razy żeby wydobyc potrzebna ilość produktu/

Używam tego produktu od: 4 miesiecy

Chcesz pochwalić czarnaowca5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 20 raz(y)
  • Bardzo dobry i delikatny
  • Bardzo lubie ten zel. Uzywam go tylko do demakijazu twarzy, bo chwilowo ze skora ciala nie mam problemow. Dobrze zmywa podklad, puder i roz, daje uczucie odswiezenia skory. Latwo sie pieni i latwo zmywa. Opakowanie poreczne, fajna pompka. Niestety czuje po uzyciu lekkie sciagniecie, stad 4 gwiazdki. Minusem jest tez wysoka cena, choc jest bardzo wydajny, wiec wlasciwie cena sie zwraca. Natomiast dzialanie jak najbardziej na plus.

Używam tego produktu od: pol roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 x 500 ml

Chcesz pochwalić mimbi za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobyr żel
  • Bardzo dobry żel do mycia twarzy i ciała.
    - dobrze się pieni
    - ładnie pachnie
    - nie podrażnia skóry
    - dobrze zmywa makijaż
    - nie przesusza skóry
    Minusem jest niestety cena. Nawet litrowe opakowanie w mega promocji jest dla mnie w tej chwili za drogie, ale gdyby było mnie stać na pewno bym go kupiła.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: 2 duze litrowe

Chcesz pochwalić Kero83 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij