Cosval Italy, Sanotint Light (Farba do włosów)

Powiększ Cosval Italy, Sanotint Light (Farba do włosów)

Zgłoszony przez asmanka

Farba do włosów ze złotym prosem i ekstraktami roślinnymi jest najbardziej bezpiecznym barwnikiem do trwałego farbowania włosów dostępnym na rynku. Skład farby całkowicie pozbawiony jest zawartości p - fenylenodiaminy (PPD) - substancji która często powoduje podrażnienia skóry, w wyniku czego wiele kobiet zmuszonych było do rezygnacji z barwienia włosów. Farba nie zawiera amoniaku i metali ciężkich. Produkt przeznaczony jest do samodzielnego nakładania.
Zalety:
- bardzo niskie ryzyko alergii,
- 12 wspaniałych odcieni,
- zawiera naturalne składniki, takie jak: złote proso (bogate w silikę), liście oliwek, ekstrakt brzozowy, nasiona winogron,
- możliwość mieszania dwóch lub większej ilości kolorów dla uzyskania własnej, unikalnej barwy,
- produkt nakłada się w postaci gęstego płynu, a niewykorzystaną farbę można przechowywać w celu ponownego użycia,
- doskonale pokrywa siwe włosy, nie odbiegając w tym względzie od farby Classic,
- nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego,
- produkt nie testowany na zwierzętach,
- testowany dermatologicznie,
- nie zawiera p - fenylenodiaminy (PPD),
- nie zawiera parabenów, GMO, alkoholu, konserwantów, metali ciężkich, kwasu p - hydroksybenzoesowego.

Skład: /Fixative/ Aqua, Hydrogen Peroxide, Stearyl Alcohol, Cetearyl Ethylhexanoate, Ceteareth-50, Phosphoric Acid, Phenoxyethanol, Tetrasodium Edta, Sodium Gluceptate, Disodium Pyrophosphate.
/Soothing conditioner/ Aqua, Isoprypel Stearate, Cetearyl Alcohol, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Cetrimonium Chloride, Parfum, Citric Acid, Phenoxyethanol, Alpha-Methyl Ionone, Caprylyl Glycol, Panicum Miliaceum Extract, Sorbic Acid, Calcium Pantothenate, Biotin.

Cena: 49,90zł / 125ml

• Zdecydowanie nie polecam na wczesniej rozjaśniane włosy - efekt szampon koloryzujący do 10 myć...
  • Mój naturalny kolor włosów to mysi blond. Rozjaśniałam go farbą Nutrisse 101 na piaskowy blond. Kiedy zaszłam w ciąże postanowiłam sięgnąć po coś delikatnego żeby nie truć dziecka. Postanowiłam przyciemnić włosy tak żeby nie było widać odrostów, byłam gotowa nawet na jasny brązik. Szukałam w necie i trafiłam na Sanotint wybrałam wersję Light kolorek nr 79 Natural Blonde. No niestety, ale baaardzo się zawiodłam. Początkowo byłam bardzo zadowolona, ale... no to ale pojawiło się już na samym początku. Więc tak:
    Farba mega gęsta, ciężko ją wymieszać, a o aplikacji to już nie wspomnę. Przez tą suchą i gęstą konsystencję przeżywałam koszmar nakładania. Ciężko ją równomiernie rozprowadzić i pokryć wszystkie włosy.
    Odżywka jak na złość mega rzadka wylała mi się cała na czubek głowy, nie dało rady jej rozprowadzić musiałam po myciu użyć jedwabiu żeby rozczesać włosy...
    Kolor na rozjaśniamym blondzie wyszedł bardzo ładny, ale odrostów w ogóle nie chwyciło, nic a nic.
    Nie przeszkadzało mi to na początku bo różnica w kolorach była mała (miałam już spore odrosty co przy jasnym blondzie straszyło).
    Z mycia na mycie kolor wyglądał coraz gorzej, a ja coraz gorzej się czułam... widziałam że mój blond zaczyna prześwitywać. Odrosty coraz bardziej odznaczać i tak po około 2,5 tygodnia wróciłam prawie całkowicie do mojego koloru z przed koloryzacji. No może ten blond był nieco ciemniejszy niż przed farbowaniem, co nie zmienia faktu że czułam się jak miotła.
    Tak więc podsumowując to nie jest farba na rozjaśniane wcześniej włosy. Tak szczerze to nie wiem na jakie włosy jest bo moich naturalnych nie chwyciła wcale.
    Farba jest droga 59zł z wysyłką kosztowała mnie 79zł... To moja porażka koloryzacyjna!
    Dodam że trafiłam na farbę innej firmy - też ziołową i ona chwyciła całe włosy. Są pięknie zrównane. Kolor jednolity. I mam go na głowie już ponad 2 tyg bez zmian. No zero różnicy pomiędzy odrostem a byłym blondem. Jestem bardzo zadowolona
    Efekt z Sanotint Light był taki ze po miesiącu użyłam innej farby, a przyciemniłam włosy m.in. po to żeby nie farbować tak często ze względu na ciążę.
    Daję pół gwiazdki bo do pierwszych 3 myć kolor mi się podobał.

Używam tego produktu od: użyłam pierwszy i ostatni raz...
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić Netka_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Farbowanie włosów bez ryzyka
  • Najważniejsze dla mojej fryzury jest zdrowie włosów. Zawsze bałam się efektu zniszczonych, przesuszonych włosów po farbowaniu. Widadomo, że o farbowane włosy trzeba intensywniej dbać ale jednak po farbowaniu włosy nie są w tak dobre kondycji. Bałam się tego ponieważ mam długie i niezniszczone włosy. jednak pojawiły się pierwsze siwe pasma i musiałam je sobie zafarbować. Najpierw uzywałam Castingu- w zasadzie łagodny, ale tak po pewnym czasie włosy traciły na swojej miękkości.
    Wybróbowałam więc Sanotint i pozytywnie się zaskoczyłam:
    - bardzo ładny, naturalny i rozświetlony kolor włosów (naturalny brąz)
    - można go dawkować wg potrzeb- tubki wielokrotnego uzytku ( gdy ktos ma np.krótkie włosy)
    - włosy w bardzo dobrej kondycji nie tylko zaraz po farbowaniu ale także długo, długo po
    - ciekawy zapach, zupełnie inny od drogeryjnych farb
    - zupełnie nie szkodzi włosom
    -naturalny, łagodny skład

Niestety ma też wady:
    - trzeba go rozrabiać w miseczce a to nie jest wygodne
    - włosy nie lśnią tak jak po klasycznym farbowaniu
    - dość droga
    - odzywka po farbowaniu, taka sobie bo bez spłukiwania.
    - i dla mnie największa wada- siwe włosy szybko ponownie staja sie widoczne, mimo, że kolor ogólnie dobrze się trzyma.

Kupie go ponownie bo kolor Natural Brown jest wyjatkowo ładny i wpada w ciepły odcień, co bardzo mi odpowiada, bo nie lubie brązów a\'la czerń.
    I co bardzo ważne włosy zupełnie nie sa zniszczone. Nie znam innej tak łagodnej farby.Używam tego produktu od: pół rokuIlość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić BioIvO za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij