Szczotka do masażu ciała For Your Beauty, Rossmann

Powiększ Szczotka do masażu ciała For Your Beauty, Rossmann

Zgłoszony przez czikicziki

Szczotka do masażu idealnie relaksuje całe ciało. Drewniana, posiada oprócz włosia gumowe wypustki które dodatkowo masują skórę. Nadaje się idealnie do masażu antycellulitowego.
Już po kilku minutach masażu pobudzone zostaje ukrwienie oraz znika napięcie mięśni.

Cena: 10zł

• Ostro
  • Szczotka nie należy do dużych wydatków, a jest w miarę solidnie wykonana. Słyszałam o tym, że materiał ("rączka" ) lubi się urwać, ja tego akurat nie zaobserwowałam. Myślę jednak, że po kilku upadkach z większej wysokości szczotka mogłaby się rozlecieć. Plastik ze szczeciną nie jest przytwierdzony do drewna na tyle trwale, by nic go nie ruszyło... Dlatego staram się obchodzić z tą szczotką dość delikatnie, by długo mi służyła. Póki co nie gubi włosia.

Szczecina jest dość ostra, a do samego uczucia szczotkowania trzeba się po prostu przyzwyczaić. Na początku trzeba wykonywać masaż powoli i delikatnie, by przyzwyczaić samą skórę do drapania. Szczotki rzecz jasna nie stosujemy do twarzy, ja nie szczotkuję też dekoltu z racji delikatnej skóry. Powinnyśmy omijać lub szczotkować bardzo delikatnie miejsca ze znamionami czy takie, gdzie skóra jest uszkodzona.

Jak szczotkować?
    Na sucho! Nie nakładamy żadnych olejków czy balsamów. Wykonujemy ruchy w kierunku serca. Najpierw zaczynamy od stóp, potem w górę nóg, następnie od dłoni, potem tułów. Podobno najlepiej jest szczotkować ciało przed braniem prysznica, ja szczotkuję wtedy, gdy znajdę chwilę czasu - zazwyczaj wieczorem. Za to poranne szczotkowanie pobudza i dodaje energii

Naczytałam się o zbawiennym działaniu szczotki, takim jak pomoc w usuwaniu martwego naskórka, ujędrnienie skóry, redukcja cellulitu czy poprawianie krążenia krwi i postanowiłam ją wypróbować.
    Aby być obiektywną co do działania szczotki na czas eksperymentu zrezygnowałam z Kessowania. Od codziennego masażu naprawdę da się uzależnić szczotkowanie po prostu polubiłam i weszło mi to w nawyk. Lubię takie "drapaczki" do ciała i pod względem intensywności drapania szczotka w pełni mi odpowiada.
    Tak jak trąbią wszem i wobec różne portale, szczotka pomaga na wrastające włosy po depilacji. Dodatkowo, wszelkie balsamy po jej użyciu wchłaniają się o wiele szybciej. Jeśli chodzi o obiecywane usuwanie martwego naskórka to tego niestety nie widzę i pod tym względem zdecydowanie wygrywanie Kessowanie ciała. Za to przy szczotkowaniu da się już po kilku tygodniach zobaczyć widoczne ujędrnienie skóry i z tym się muszę zgodzić w połączeniu ze zdrową dietą szczotkowanie daje naprawdę niezłe efekty, ale do pełni szczęścia brakuje mi jednak Kessy i niebawem znów po nią sięgnę. Połączenie szczotkowania i Kessowania powinno mnie w pełni usatysfakcjonować. Niemniej jednak - szczotkę również polecam.

Ilość zużytych opakowań: wciąż ten sam egzemplarz w użyciu

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić eternitka za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• bardzo dobra
  • Doskonały produkt za niewygórowaną cenę. Używam szczotki już od pół roku, ale efekty zauważyłam już po 2 tygodniach stosowania. Szczotkuję ciało na sucho. Skóra stała się jaśniejsza, gładsza, cellulit znacząco się zmniejszył. Szczotkę cechuje tez doskonała jakość - nic z niej nie wypada, nie łamie się, nie łysieje.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić haribo27 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo fajna
  • Razem z tą szczotką popłynęłam na fali szczotkowania ciała na sucho i... uzależniłam się! Po przeczytaniu wszystkiego co było dostępne w google i obejrzeniu filmików postanowiłam zabrać się za szczotkowanie ciała. Ponieważ mój entuzjazm bywa chwilowy nie chciałam inwestować w drogie szczotki, pomyślałam, że jak mi się nie spodoba to nie będzie żalu. Pierwszy dzień i cios! Skóra, zwłaszcza na nogach, cała porysowana, czerwona i łuszcząca się, nawet nałożenie olejku Alterry w podwójnej dawce specjalnie nie pomogło. Poza tym, skóra strasznie mnie swędziała! Drugi dzień, to samo. Oho, pomyślałam, zaczyna się. Jak zwykle jak coś jest hitem w internecie to dla mnie kończy się klęską. Odstawiłam na dwa dni, po czym ponownie zaczęłam szczotkowanie. I odtąd było tylko lepiej. Obecnie mogę powiedzieć, że się uzależniłam. Samo szczotkowanie jest ogromnie przyjemne i relaksujące a efekty po przewyższają każdy peeling (tak, nawet savon noi + kessa). Skóra zupełnie przestała się łuszczyć, zrobiła się jaśniejsza, gładsza i jakby promienista. Jest też bardziej elastyczna.
    Co do samej szczotki - nie mam porównania z innymi, więc ocenę daję wysoką bo u mnie efekty są widoczne. Po dwóch tygodniach intensywnego używania szczotka jest w jednym kawałku, nic się nie połamało, nic nie wypadło.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić carol81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do czasu
  • Bardzo lubiłam te szczotke. Pasowała do dłoni, dobrze masowala, ujedrniala, ścierała naskórek. Niestety, nasza przyjaźń szybko sie skończyła, gdy pękł plastik, na którym osadzone jest włosie i zaczęło wypadac pęczkami.
    Więc plus za działanie i ogromny minus za trwałość.

Używam tego produktu od: Trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: Jedna szczotka

Chcesz pochwalić Mortycja72 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie polubiłyśmy się
  • PLUSY:
    - dobrze ujędrnia
    - cena nie jest wygórowana
    - dobra dostępność

MINUSY:
    - kiepska jakość ; po krótkim używaniu włosie zaczyna wypadać, a szczotka się rozpada
    - dyskomfort podczas używania (nieco bolesne drapanie)

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedna sztuka

Chcesz pochwalić patimayoness za czytelną i pomocną recenzję?
  • tandeta
  • Na początku cudo. Niestety rozwaliła się po jakiś 2 tygodniach stosowania. Od samego początku włoski wypadaływ ogromnej ilości i zatykaly odpływ, aż do czasu kiedy pozostało ich tyle, że nie nadawała się do użytku, więc wylądowała w koszu! Bubel nie polecam!

Używam tego produktu od: jedna żywotność

Chcesz pochwalić Gwizdi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna do szczotkowania ciała na sucho! Peelingi poszły w odstawkę.
  • Naczytałam się artykułów pełnych zachwytów na temat szczotkowania ciała na sucho. Nie chciałam inwestować jakiś większych sum w szczotkę przeznaczoną do tego celu więc kupiłam tą w Rossmann'ie za 11 zł.

Szczotka pod względem jakości rewelacyjna nie jest- wypadła mi jedna kępka włosia, a plastikowe wypustki od samego początku ruszają się przez co są bezużyteczne podczas masażu, ale za taką cenę nie będę narzekać. Ta nieszczęsna kępka wypadła mi na samym początku, a reszta jak na razie trzyma się świetnie. Włosie się nie odkształca.
    Szczotkę łatwo się myje, schnie całkiem szybko. Co jakiś czas dezynfekuję ją alkoholem izopropylowym.

Najważniejsze- działanie.
    Jest to moja pierwsza tego typu szczotka i nie widzę powodu żeby kupować inną, droższą. Nawet jeśli ta by mi się popsuła to bez wahania sprawiłabym sobie drugą taką szczotkę.
    Odkąd ją mam przestałam używać peelingów (dodatkowa oszczędność ). Świetnie usuwa martwy naskórek, wygładza i ujędrnia. Dzięki niej kosmetyki lepiej się wchłaniają. Trochę pomaga w redukcji cellulitu, ale oczywiście sama szczotka go nie zlikwiduje. Odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, kosmetyki (i ewentualne bańki chińskie) też są potrzebne.

Na początku odczuwałam dyskomfort podczas jej używania. Miałam wrażenie, że drapie i rysuje moją skórę, ale po kilku użyciach to minęło. Teraz jest to raczej przyjemny, intensywny masaż.

Jeśli będziemy używać jej regularnie nie będziemy musieli czekać długo na efekty. Naprawdę polecam. Według mnie nie warto inwestować w droższe szczotki (potrafią kosztować naprawdę sporo...).

Używam tego produktu od: ok. 5 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: używam pierwszej szczotki

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Lady_Mosquito za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemniaczka
  • Mój egzemplarz ma już kilka lat zakupiłam ją na początku studiów, użytkowałam może rok i potem rzuciłam w kąt, by przypomnieć sobie o niej całkiem niedawno ale do rzeczy...

Szczotka wykonana jest raczej solidnie, choć wyczytałam, że innym niszczy się po kilku użyciach - jestem skłonna w to uwierzyć, bo miałam również podobny rodzaj masażera tej marki, który niestety popękał. W mojej szczotce jedyne co się popsuło, to pasek pod który wsuwa się dłoń. Z jednej strony urwał się i musiałam improwizować, bo bez niego ciężko utrzymać szczotkę w małej ręce.

W przechowywaniu szczotka jest nieinwazyjna. Trzeba odkładać ją jednak w suche miejsce, żeby nie złapała pleśni czy innego paskudztwa, a drewno lubi pękać jeżeli zbyt długo jest namaczane. Włosie nie powinno wypadać, tak samo jak gumowe kołki. Szczotkę łatwo wymyć, dość szybko schnie.

Najważniejszym aspektem jest jednak jej działanie. U mnie może nie usuwa cellulitu, ale świetnie pobudza krążenie w skórze i natychmiast ją ujędrnia. Lepiej wchłaniają się wszelkie preparaty antycellulitowe. Na mój cellulit działa w zasadzie tylko porządny masaż bańką chińską, z którą żaden masażer się nie równa, co nie znaczy, że komuś innemu nie pomoże. W użytkowaniu początkowo może być szorstka i brutalna, ponieważ skóra musi się przyzwyczaić, ale jest to tylko chwilowe wrażenie, które rekompensuje jej działanie.

Bardzo polecam tę szczotkę w zastępstwie za jakikolwiek peeling do ciała. Ładnie wygładza skórę, śmiem twierdzić, że żaden peeling czy scrub nie daje takiego efektu, a oszczędność jest niewspółmierna do korzyści

Zdecydowanie zakupię ponownie, kiedy moja ostatecznie dokona swojego żywota.

Używam tego produktu od: kilka lat, z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: Jedna

Chcesz pochwalić miechowianka za czytelną i pomocną recenzję?
  • wróg cellulitu !
  • To moja pierwsza styczność z tą szczotką . I powiem szczerze , że jestem bardzo z niej zadowolona . Jest bardzo wydajna , bo mam ją już od pół roku a wygląda , jakbym ją kupiła dopiero wczoraj . Jest bardzo poręczna , bo wręcz układa się w dłoni . Działanie tej szczotki zaskoczyło mnie pozytywnie , skóra po niej jest bardzo napięta i jędrna . Jest świetnym sposobem na relaks , relaksuje i masowanie ciała tą szczotką potrafi działać naprawdę odprężająco . Co więcej jest łatwa do utrzymania jej w czystości , wystarczy co jakiś czas przemyć ją wodą zwykłą lub wodą z mydłem . Minusów jak narazie żadnych nie zauważyłam .

Chcesz pochwalić bbajecznaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • relaks pod prysznicem
  • Skuszona pozytywnymi opiniami zakupiłam tę szczotkę i nie zawiodłam się.
    Masaż nią daje niesamowite uczucie relaksu, naprawdę rozluźnia mięśnie! To dzięki gumowym wypustką. Włosie natomiast bardzo dobrze radzi sobie z odświeżeniem skóry i pozbyciu się martwego naskórka. Kilka miesięcy temu całkiem zrezygnowałam z pilingów do ciała. Wystarczy mi szczotka. Skóra jest gładka i miękka.
    Szczotka jest bardzo wytrzymała, mam ją od roku i używam prawie codziennie, a zniszczeń nie widać. I to wszystko za ponad 10 zł!!!!!!
    Żel pod prysznic nałożony na włosie dobrze się pieni.
    Jeśli mogę wymienić jakiś minus, to wielkość. Dla mnie jest o jakiś centymetr za duża. Czasem niezgrabnie wypada mi z moich małych łapci.
    Co do celulitu - nie wiem, nie zwracam uwagi, ale skóra jest sprężysta, dzięki masażom tym wynalazkiem.

Chcesz pochwalić kasia489 za czytelną i pomocną recenzję?