Powiększ Rossmann, Alterra, Reine Pflanzenölseife Rose (Mydło z olejami roślinnymi z pielęgnującą esencją z kwiatów róży)

Zgłoszony przez linka_12

Mydło z olejami roślinnymi Alterra z pielęgnującą esencją z kwiatów róży produkowane jest z wartościowych, czystych olejów roślinnych. Łagodnie myje skórę i pomaga jednocześnie zachować odpowiednie jej nawilżenie.
Gwarantowane cechy produktu:
- 100% czyste oleje roślinne,
- nie zawiera syntetycznych substancji konserwujących ani składników pochodzenia zwierzęcego,
- dobra tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.

Skład: Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Rosa Gallica Flower Extract, Butylene Glycol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, Citronellol, Geraniol, CI 45100, CI 77891.

Cena: 2zł / 100g

• lubie
  • Uzywam nie tylko do rak, ze wzgleu na fantastyczny zapach (choc za roza nie przepadam ) ktory dosc ługo utrzymuje sie na ciele,co bardzo mi odpowiada.

Kostaka jest twarda,nie rozciapuje sie, nie maze.Mydlo dobrze myje, nie wysusza ,nie powoduje podraznien. Piana jest gesta i przylegajaca do ciała- dokaładnie taka jak lubie. Pozostawia wrazenie lekko tepej skory,ale to tylko mydło wiec sie nie czepiam.
    Wydajnoc srednia- mi kostka wystarcza na około 2 tygonie, ale i nie załuje sobie ''porcji'' w czasie kapieli.

Bardzo przyjemne w uzyciu mydło,nie czyniace skorze krzywdy ,pozostawiajace ja czysta ,swieza i delikatnie pachnaca.
    Kupie jeszcze nie raz, w moim odczuciu to najlepsze z mydeł Alterry

Ilość zużytych opakowań: 4 KOSTKI

Chcesz pochwalić ethernalmagic za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo przyjemne
  • Nie lubię mydeł - ich używanie ogranicza się jedynie do mycia rąk, zwłaszcza przed tym, jak dotykam twarzy. Mam bardzo delikatną skórę - mydła wybitnie mi nie służą.. skóra jest sucha, ściągnięta, bardzo napięta i przesuszona. Od dawna szukam taniego, dobrgo mydła, które świetnie oczyszcza, a nie podrażnia i nie wysusza.

Będąc w Rossmannie, kupiłam od razu trzy wersje mydeł, były akurat w promocji. Produkt kosztował złotówkę z groszami, to bardzo atrakcyjna cena. Produkty Alterra są dostępne w drogeriach Rossmann.

Mydło rożane Alterra to produkt wegański, oznacza to, że nie ma w nim ani śladu substancji pochodzenia zwierzęcego. Skład mydła jest krótki, nienaszpikowany chemią jak inne kostki i dodatkowo znajdują się w nim substancje nawilżające i odżywiające (gliceryna, ekstrakt z róży, olej ze słodkich migdałów).

Mydło świetnie myje, delikatnie się pieni i jest bardzo delikatne. Kształt kostki jest dośc masywny (swoją drogą kostka jest dość spora,a cena jest bardzo niska), prostokątny, nietety lubi wyślizgiwać się z rąk. Tworzy delikatną, bardzo miłą pianę, która bez problemu się spłukuje. Produkt nie podrażnia, nie wysusza i nie ściąga skóry. Skóra nie skrzypi z czystości (jak to bywa po innych mydłach), ale jest dobrze oczyszczona. Nie nawilża, ale dla mnie jest neutralne, to ogromny plus, ponieważ myję dłonie bardzo często. Nie zauważyłam pogorszonej koncycji skóry.

Niestety nie wypowiem się jak mydło sprawdza się w pielęgnacji twarzy i ciała, ponieważ nie toleruję mydeł i nawet mimo udanego składu, produkt i tak jest zbyt agresywny dla mojej skóry.

Kolejna sprawa - mydło nie rozlatuje się pod wpływem wilgoci, nie tworzy paćki i utrzymuje swój kształt do samego końca. Jest wydajne.

Produkt ma trochę babciny zapach, wiem jak pachnie róża, ten trochę ją przypomina, ale ta mydlana nuta psuje całą kompozycję zapachową. Na dłoniach pachnie delikatnie, szybko znika. Dla mnie to plus.

Z pewnością kupię ponownie

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić Ewuniaa16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spełnia swoją rolę
  • Nie powiem dużo
    używam tego mydła codziennie do mycia rąk i jest świetne - nie wysusza skóry, zostawia ładny zapach.
    Do ciała też się sprawdziło.
    Tanie, dobry skład - polecam!

Chcesz pochwalić zab_ka za czytelną i pomocną recenzję?
  • pielęgnujący śmierdziuch
  • Kupiłam trzy mydła Alterry: różane, oliwkowe i pomarańczowe.

Zalety:
    + super skład
    + super cena
    + dostępność (każdy Rossmann)
    + dobrze myje (nie do skrzypienia, ale porządnie)
    + lekko nawilża

Wady:
    - intensywny, nieznośny, babciny zapach róży - różą potrafi pięknie pachnieć, a ta jest jak olejki przywożone w PRLu z Bułgarii

Używam tego produktu od: wiosna 2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić demoderniste za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobrze spełnia swoje zadanie.
  • Oceniam to mydło jako posiadaczka skóry suchej i wrażliwej i jednocześnie skłonnej do niedoskonałości- kupiłam to mydełko do mycia całego ciała zamiast żelu pod prysznic, ponieważ one niestety zapychają mi plecy i dekolt powodując na nich wysyp krost... Jestem zadowolona z tego produktu.
    Plusy:

+ estetyczny wygląd- różowa, zbita prostokątna kostka, ładnie wygląda, nie rozmaka się i nie rozpada w mydelniczce pod wpływem wilgoci, jest wygodna w użyciu, dobrze leży w dłoni;
    + zapach- bardzo naturalny, przypomina woń prawdziwej dzikiej róży, nie jest zbyt intensywny, nie pozostaje na skórze;
    + dość naturalny skład;
    + dobrze się pieni;
    + łatwo się spłukuje, nie pozostawia na ciele osadu;
    + dobrze myje i oczyszcza skórę;
    + jest bardzo delikatne dla skóry- nie pozostawia silnego uczucia ściągnięcia tak jak większość zwykłych mydeł, nie wysusza nadmiernie, nie podrażnia;
    + nie zapycha mi skóry na dekolcie i plecach przez co nie pojawia się na nich wiele niedoskonałości;
    + ma bardzo ładne opakowanie;
    + jest tanie i dostępne w każdym Rossmanie, kosztuje około 1,99;

Podsumowując, jest to bezpieczne, delikatne mydło o przyjemnym zapachu, dobrze spełnia swoją funkcję i nie wywołuje żadnych przykrych skórnych niespodzianek. Minusem jest tylko dość słaba wydajność- wystarcza na około 3 tygodnie codziennego używania, ale niska cena powoduje, że przymykam na to oko. Polecam.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie( na tyle wystarczyła mi jedna kostka)
    Ilość zużytych opakowań: jedna kostka

Chcesz pochwalić nursii za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 227 raz(y)
  • Jest ok.
  • Szału nie ma, jeśli chodzi o walory pielęgnacyjno-myjące to mydełko jest raczej zwyczajne. Nie widzę jakiegoś super działania, ale zachwycam się jego zapachem. Prawdziwa róża. Niestety, nie utrzymuje się na skórze.

Odświeża, myje, nie wysusza zbytnio, można się po nim obejść bez balsamu przy skórze normalnej. Nie podrażnia, ani nie uczula. Łagodność to jedna z jego mocniejszych stron. Nadaje się dla dziecka i do twarzy, do cery tlustej, lecz wrażliwej. Oczyszcza pory jako tako, ale nie idealnie. Dobrze się pieni, jest wydajne, nie rozpaćkuje się. Ma dobry skład w przyzwoitej cenie oraz dobrą dostępność.

Ubolewam, że wycofano wersję "z maślanką w proszku", która wg mnie nie miała sobie równych w ofercie Alterry. Tamto mydełko było warte grzechu. Perełka. Różane jest już tylko poprawne. Jest wiele naturalnych mydeł o wiele lepiej działających, chociaż muszę przyznać, że nie w tak przystępnej cenie, jednakże skoro maślankowe było porównywalne w jakości do droższych mydeł, to liczyłam, że i pozostałe Alterry takie będą. Różane niestety nie jest, ale nie mogę mu nic zarzucić, po prostu nie zachwyciło mnie. Myślę jednak, że spróbować zdecydowanie warto. To dobre mydło. Sama nie wiem, być może jeszcze po nie sięgnę, jeśli nie będzie lepszej alternatywy do wyboru na półkach sklepowych, tymczasem muszę przetestować pozostałe wersje marki

Używam tego produktu od: jakiś czas temu przez miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Korah za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealne pod każdym względem
  • Mydełko Alterry stosuję od wielu miesięcy do higieny całego ciała. Rzuciłam żele pod prysznic z SLS-ami i parafiną. Wybór padł na Alterrę ze względu na bogaty w swojej prostocie skład - olejki i łagodne środki myjące. Nie bez znaczenia jest też zapach mydełka - uwielbiam zapach róży Retro w zmysłowym wydaniu.

Mydło znakomicie myje, dobrze się pieni i pielęgnuje skórę. Nie podrażnia, ani nie wysusza.

Kostka jest wydajna - to nie jest jedno z tych bardzo miękkich mydeł, które znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Używam tego produktu od: 10 mies.
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Chcesz pochwalić atlantis75 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsze z Alterrowych mydełek
  • Mydła z Alterry goszczą w mojej łazience i toalecie nieprzerwanie od ponad roku, w międzyczasie wypróbowałam chyba wszystkie warianty i póki co nie zamierzam niczego zmieniać – kiedyś miałam bardzo przesuszoną skórę na rękach i pękające przestrzenie między palcami, od kiedy używam tych mydeł nawet jak nie używam kremu do rąk nic złego się nie dzieje. Jednak różane mydło jest moim zdaniem najbardziej odżywcze i nie zgodzę się, że pod względem właściwości jest takie samo jak konwaliowe, bo używam obu jednocześnie To co mi w nim przeszkadza to zapach – słodki, różany, wręcz babciny, niemal taki sam jak zapach wody różanej, a do tego dość trwały. Ja bym go może i zniosła, ale nie mieszkam sama i nie będę więcej wystawiać cierpliwości mojego mężczyzny na próbę i następnym razem wybiorę któryś z bardziej neutralnych zapachów Jeśli natomiast komuś zapach nie przeszkadza lub wręcz odpowiada – zdecydowanie polecam.

Używam tego produktu od: Różnych wersji od ponad roku, tego konkretnego od miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Różnych – kilkanaście, tego – jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kot_paskowy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo lubię
  • Ogólnie same zalety:
    Bardzo ładnie pachnie
    nie podrażnia
    dobrze myje
    nie rozmięka

wady:
    brak

Kupuje różne wersje mydełka i nigdy się nie zawiodłam.
    Czekam na nowe zapachy.
    Bardzo lubię gdy można je kupić trochę taniej.
    Dzieci też mogą używać, mydełko nie podrażnia.

Używam tego produktu od: od tygodnia

Chcesz pochwalić zawsze make up za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 462 raz(y)
  • do rąk, do twarzy i do ciała
  • Od dłuższego czasu w mojej łazience nie znajdzie się żelu pod prysznic. Mam skórę kapryśną, którą prawie wszystkie drogeryjne żele zapychają i lekko podrażniają, szczególnie problem dotyczy pleców i dekoltu.

Od chwili jak zmieniłam pielęgnację, tzn. zaczęłam używać pod prysznicem mydła w kostce lub żelu uniwersalnego o przyjaznym składzie moje problemy się zminimalizowały.

Alterra od kilku miesięcy stale gości na mojej łazienkowej półce. Poprzednio używałam wersji oliwkowej, teraz dla odmiany sięgnęłam po różaną

+ duża, bladoróżowa kostka. Na początku mocno kanciasta i nieporęczna.
    + dobrze się pieni, pianka jest kremowa i dość gęsta.
    + bardzo dobrze oczyszcza skórę, a przy tym nie wysusza i nie podrażnia.

Stosowane pod prysznicem daje uczucie dobrego oczyszczenia, chociaż oczywiście nie ma co spodziewać się cudów jeżeli chodzi o aplikację - mydło to mydło i nigdy nie będzie w użytku tak komfortowe jak żel. Pianka jednak nie jest tępa, dobrze się rozprowadza, jest kremowa, jednym słowem bardzo przyjemnie się to mydło spienia - nie ma uczucia okropnego mydlanego osadu na skórze. Dobrze się spłukuje, chociaż na początku trzeba się przyzwyczaić do wrażenia 'tępej' skóry (mokra skóra po spłukaniu mydła nie jest śliska czy gładka).

Problemy z suchością łydek czy ściągniętą, swędzącą skórą zniknęły. Jakieś drobne niespodzianki na dekolcie czy plecach oczywiście nadal się pojawiają (podłoże hormonalne), ale wiem, że mydło jest neutralne, nie zapycha jak żele typu Dove czy Nivea (bardzo je lubiłam za zapachy, ale niestety skóra od razu reagowała ściągnięciem i problemami ).

Ostatnio nawet eksperymentalnie golę nogi na mydło i powiem szczerze, że jest nieźle - nogi całkiem gładkie, niepodrażnione, o ile ma się dobrej jakości maszynkę. Chyba przy tym zostanę, bo po co wydawać pieniądze na pianki jak mydło też jest ok.

Stosuję to mydło też do twarzy, tak co drugi lub trzeci dzień. Dobrze oczyszcza, po myciu mam wrażenie dobrze umytej buzi, wiem, że skóra jest czysta i świetnie przygotowana na wieczorne wmasowanie oleju arganowego. Raz na jakiś czas nie nakładam po mydle nic - skóra nie jest ściągnięta czy wysuszona, nie odnotowałam podrażnień czy innych problemów.

Do rąk oczywiście jak najbardziej, chociaż uważam, że warto dać mydełku szansę też na innym polu typu twarz lub ciało - nie ma co się bać, chociaż przyznaję, że kilka pierwszych użyć może być koszmarnych, bo to zupełnie co innego niż żel i najnormalniej w świecie trzeba się 'przestawić'.

+ cena, ja dodatkowo poluję na promocje
    + kilka wersji do wyboru
    + papierowe opakowanie
    + dobry skład
    + wydajność
    + wszechstronność
    + dobrze oczyszcza skórę, szczególnie dobrze sprawdza się pod prysznicem
    + dostępność

Minusy? Nie ma. Osobiście mam zamiar wypróbować wszystkie warianty mydełek Alterra poza konwaliowym i lawendowym, jakoś te zapachy mnie nie kuszą

Polecam wszystkim. Tanie, przyjazne dla skóry i skuteczne.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej kostki

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić v-x-n za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij