Powiększ Rossmann, Alterra, Reine Pflanzenölseife Rose (Mydło z olejami roślinnymi z pielęgnującą esencją z kwiatów róży)

Zgłoszony przez linka_12

Mydło z olejami roślinnymi Alterra z pielęgnującą esencją z kwiatów róży produkowane jest z wartościowych, czystych olejów roślinnych. Łagodnie myje skórę i pomaga jednocześnie zachować odpowiednie jej nawilżenie.
Gwarantowane cechy produktu:
- 100% czyste oleje roślinne,
- nie zawiera syntetycznych substancji konserwujących ani składników pochodzenia zwierzęcego,
- dobra tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.

Skład: Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Rosa Gallica Flower Extract, Butylene Glycol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, Citronellol, Geraniol, CI 45100, CI 77891.

Cena: 2zł / 100g

• Nie każda róża ma ostre kolce...
  • Jakiś czas temu wzięłam przykład z mojego chłopaka i zrezygnowałam z agresywnych żeli pod prysznic na korzyść tych delikatniejszych, w kostkach (oraz o wiele tańszych). Mój chłopak został jednak zwolennikiem mydełka Dove, a ja (jak to baba na zakupach) zakupiłam od razu kilka sztuk, między innymi to różane Alterra. Jestem bardzo miło zaskoczona, to już moja druga kosteczka, na pewno nie ostatnia.

OPAKOWANIE: mydełko znajduje się w prostym, tekturowym kartoniku, bardzo przyjemnym dla oka. Z tyłu znajduje się etykietka ze wszystkimi informacjami po polsku. Plus za to, że opakowanie nadaje się do recyklingu, co tylko utwierdza w przekonaniu, że mamy do czynienia z produktem, któremu bliżej do tych bio niż pełnochemicznych

SKŁAD: dla mnie bardzo ważne jest, by mydło nie miało z przodu sodium tallowate. Jak już nie ma - to jest dobrze. Tutaj z kolei mamy dość łagodną i roślinną, jak zapewnia producent, bazę myjącą, wodę, glicerynę, zapach, ekstrakt z róży, olejek ze słodkich migdałów, na końcu dwa barwniczki. Nie mam się do czego przyczepić, ewentualnie mogę do zapachu, który w składzie stoi dość wysoko. Mimo wszystko jestem zadowolona.

KOSTKA: mydełko jest zgrabną, różową kostką o wadze 100g. Na kostce znajduje się napis Alterra, gdyby ktoś zapomniał, czym się myje Ja wole kostki o takiej właśnie wielkości, ze względu na to, że mam drobne i malutkie dłonie, jak u dziecka, i nie wygodnie mi myć się głazem o wadze 200g (np różane mydło Barwy). Kostka nie rozpuszcza się w mydelniczce, nie rozmięka, nie brudzi wanny. Co mnie zaciekawiło to fakt, że mydełko nie używane przez parę dni...popękało w kilku miejscach, na szczęście nie uniemożliwiło to dalszego użytkowania. Taki trochę masażer się zrobił :P

ZAPACH: gdy na opakowaniu widzę napis ,,różane" nigdy nie wiem, czego mam się spodziewać. Niektóre aromaty róży są bardzo intensywne, inne pudrowe i delikatne. Tutaj mamy do czynienia z zapachem bardzo młodej róży, takiej jeszcze bez kolców Woń jest wyczuwalna, ale zupełnie nie nachalna, według mnie bardzo ładna. Takie zapachy wieczorem bardzo mnie odprężają i relaksują. Na ciele nie pozostaje zbytnio długo, ale jeśli komuś na tym zależy, może tą woń zintensyfikować - na przykład używając kremu do ciała o zapachu różanym

DZIAŁANIE: Co ma robić mydło? Myć. Ten produkt dokładnie czyści skórę, a przy tym nie narusza jej wierzchniej warstwy, a co za tym idzie - nie wysusza, nie podrażnia. Od mydła nie oczekujmy nawilżenia, bo od tego są balsamy do ciała. Ja jestem zadowolona, bo spełnia moje wymagania, czyli dobrze myje, nie wysusza i ładnie pachnie podczas mycia i jakiś czas po kąpieli. Zaznaczę jednak, że używam go tylko do ciała, jeszcze ani razu nie stosowałam go na twarz, bo mam na razie inne produkty. Olbrzymim plusem dla mnie jest fakt, że mydełko fajnie się pieni podczas mycia. Jakiś czas temu kupiłam mydło oliwkowe w Grecji, naturalne i nie jestem zadowolona, bo nie pieni się wcale. Podczas kąpieli muszę się tyle namachać, że spalam ok. 500 kalorii. A kąpiel ma być relaksem i przyjemnością, a nie katorżniczą gimnastyką Działanie i użytkowanie oceniam na piątkę.

DOSTĘPNOŚĆ/CENA: Wierzcie mi. KAŻDY Rossman. W regularnej cenie 2zł, a w promocji 1,50zł. Tyle to da się na ulicy znaleźć, wiec nic, tylko kupować na zapas Cena jest rewelacyjna, dostępność także.

PODSUMOWANIE: Świetne, delikatne mydełko o pięknym, pudrowym zapachu róży. Nie podrażnia, nie wysusza, dobrze myje, nie brudzi wszystkiego na około. Nie pozostawia osadów. Zgrabna, mała kostka, którą można zabrać ze sobą wszędzie (polecam w mydelniczce ) Moim zdaniem to chyba najbardziej udane mydełko Alterry, do którego nie raz wrócę.
    Brawo!

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe kostki

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić szatynka 93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemne mydło na co dzień
  • Skusiłam się na ten produkt ze względu na naturalność składu oraz atrakcyjną cenę na promocji ok 1,50 zł.

Lubię różane zapachy, to mydło również ma bardzo przyjemną woń. Używam go zarówno do mycia rąk i i również czasem do mycia całego ciała. W obydwu kwestiach sprawuje się dobrze. Mydełko dobrze zmywa brud i plamy, dobrze się pieni i jest delikatne. Kostka jest dosyć duża, może wypadać czasami z dłoni.

Nie dam 5 gwiazdek ponieważ to mydło pozostawia dziwne uczucie tępej skóry co nie do końca mi odpowiada. Jednak nie zauważyłam wysuszenia skóry, nawilżenia również nie.

Na plus wypada fakt, że z mydła nie robi się plastelina pod wpływem wody, cały czas zachowuje swoj kształt, a wiadomo różnie z mydłami bywa.

Na pewno wrócę do niego ponownie, może nie do ciała ale do mycia rąk zdecydowanie tak.

Ilość zużytych opakowań: 1 kostka

Chcesz pochwalić sparrow_lady za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubie
  • Uzywam nie tylko do rak, ze wzgleu na fantastyczny zapach (choc za roza nie przepadam ) ktory dosc ługo utrzymuje sie na ciele,co bardzo mi odpowiada.

Kostaka jest twarda,nie rozciapuje sie, nie maze.Mydlo dobrze myje, nie wysusza ,nie powoduje podraznien. Piana jest gesta i przylegajaca do ciała- dokaładnie taka jak lubie. Pozostawia wrazenie lekko tepej skory,ale to tylko mydło wiec sie nie czepiam.
    Wydajnoc srednia- mi kostka wystarcza na około 2 tygonie, ale i nie załuje sobie ''porcji'' w czasie kapieli.

Bardzo przyjemne w uzyciu mydło,nie czyniace skorze krzywdy ,pozostawiajace ja czysta ,swieza i delikatnie pachnaca.
    Kupie jeszcze nie raz, w moim odczuciu to najlepsze z mydeł Alterry

Ilość zużytych opakowań: 4 KOSTKI

Chcesz pochwalić ethernalmagic za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo przyjemne
  • Nie lubię mydeł - ich używanie ogranicza się jedynie do mycia rąk, zwłaszcza przed tym, jak dotykam twarzy. Mam bardzo delikatną skórę - mydła wybitnie mi nie służą.. skóra jest sucha, ściągnięta, bardzo napięta i przesuszona. Od dawna szukam taniego, dobrgo mydła, które świetnie oczyszcza, a nie podrażnia i nie wysusza.

Będąc w Rossmannie, kupiłam od razu trzy wersje mydeł, były akurat w promocji. Produkt kosztował złotówkę z groszami, to bardzo atrakcyjna cena. Produkty Alterra są dostępne w drogeriach Rossmann.

Mydło rożane Alterra to produkt wegański, oznacza to, że nie ma w nim ani śladu substancji pochodzenia zwierzęcego. Skład mydła jest krótki, nienaszpikowany chemią jak inne kostki i dodatkowo znajdują się w nim substancje nawilżające i odżywiające (gliceryna, ekstrakt z róży, olej ze słodkich migdałów).

Mydło świetnie myje, delikatnie się pieni i jest bardzo delikatne. Kształt kostki jest dośc masywny (swoją drogą kostka jest dość spora,a cena jest bardzo niska), prostokątny, nietety lubi wyślizgiwać się z rąk. Tworzy delikatną, bardzo miłą pianę, która bez problemu się spłukuje. Produkt nie podrażnia, nie wysusza i nie ściąga skóry. Skóra nie skrzypi z czystości (jak to bywa po innych mydłach), ale jest dobrze oczyszczona. Nie nawilża, ale dla mnie jest neutralne, to ogromny plus, ponieważ myję dłonie bardzo często. Nie zauważyłam pogorszonej koncycji skóry.

Niestety nie wypowiem się jak mydło sprawdza się w pielęgnacji twarzy i ciała, ponieważ nie toleruję mydeł i nawet mimo udanego składu, produkt i tak jest zbyt agresywny dla mojej skóry.

Kolejna sprawa - mydło nie rozlatuje się pod wpływem wilgoci, nie tworzy paćki i utrzymuje swój kształt do samego końca. Jest wydajne.

Produkt ma trochę babciny zapach, wiem jak pachnie róża, ten trochę ją przypomina, ale ta mydlana nuta psuje całą kompozycję zapachową. Na dłoniach pachnie delikatnie, szybko znika. Dla mnie to plus.

Z pewnością kupię ponownie

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić Ewuniaa16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spełnia swoją rolę
  • Nie powiem dużo
    używam tego mydła codziennie do mycia rąk i jest świetne - nie wysusza skóry, zostawia ładny zapach.
    Do ciała też się sprawdziło.
    Tanie, dobry skład - polecam!

Chcesz pochwalić zab_ka za czytelną i pomocną recenzję?
  • pielęgnujący śmierdziuch
  • Kupiłam trzy mydła Alterry: różane, oliwkowe i pomarańczowe.

Zalety:
    + super skład
    + super cena
    + dostępność (każdy Rossmann)
    + dobrze myje (nie do skrzypienia, ale porządnie)
    + lekko nawilża

Wady:
    - intensywny, nieznośny, babciny zapach róży - różą potrafi pięknie pachnieć, a ta jest jak olejki przywożone w PRLu z Bułgarii

Używam tego produktu od: wiosna 2013
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić demoderniste za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobrze spełnia swoje zadanie.
  • Oceniam to mydło jako posiadaczka skóry suchej i wrażliwej i jednocześnie skłonnej do niedoskonałości- kupiłam to mydełko do mycia całego ciała zamiast żelu pod prysznic, ponieważ one niestety zapychają mi plecy i dekolt powodując na nich wysyp krost... Jestem zadowolona z tego produktu.
    Plusy:

+ estetyczny wygląd- różowa, zbita prostokątna kostka, ładnie wygląda, nie rozmaka się i nie rozpada w mydelniczce pod wpływem wilgoci, jest wygodna w użyciu, dobrze leży w dłoni;
    + zapach- bardzo naturalny, przypomina woń prawdziwej dzikiej róży, nie jest zbyt intensywny, nie pozostaje na skórze;
    + dość naturalny skład;
    + dobrze się pieni;
    + łatwo się spłukuje, nie pozostawia na ciele osadu;
    + dobrze myje i oczyszcza skórę;
    + jest bardzo delikatne dla skóry- nie pozostawia silnego uczucia ściągnięcia tak jak większość zwykłych mydeł, nie wysusza nadmiernie, nie podrażnia;
    + nie zapycha mi skóry na dekolcie i plecach przez co nie pojawia się na nich wiele niedoskonałości;
    + ma bardzo ładne opakowanie;
    + jest tanie i dostępne w każdym Rossmanie, kosztuje około 1,99;

Podsumowując, jest to bezpieczne, delikatne mydło o przyjemnym zapachu, dobrze spełnia swoją funkcję i nie wywołuje żadnych przykrych skórnych niespodzianek. Minusem jest tylko dość słaba wydajność- wystarcza na około 3 tygodnie codziennego używania, ale niska cena powoduje, że przymykam na to oko. Polecam.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie( na tyle wystarczyła mi jedna kostka)
    Ilość zużytych opakowań: jedna kostka

Chcesz pochwalić nursii za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 235 raz(y)
  • Jest ok.
  • Szału nie ma, jeśli chodzi o walory pielęgnacyjno-myjące to mydełko jest raczej zwyczajne. Nie widzę jakiegoś super działania, ale zachwycam się jego zapachem. Prawdziwa róża. Niestety, nie utrzymuje się na skórze.

Odświeża, myje, nie wysusza zbytnio, można się po nim obejść bez balsamu przy skórze normalnej. Nie podrażnia, ani nie uczula. Łagodność to jedna z jego mocniejszych stron. Nadaje się dla dziecka i do twarzy, do cery tlustej, lecz wrażliwej. Oczyszcza pory jako tako, ale nie idealnie. Dobrze się pieni, jest wydajne, nie rozpaćkuje się. Ma dobry skład w przyzwoitej cenie oraz dobrą dostępność.

Ubolewam, że wycofano wersję "z maślanką w proszku", która wg mnie nie miała sobie równych w ofercie Alterry. Tamto mydełko było warte grzechu. Perełka. Różane jest już tylko poprawne. Jest wiele naturalnych mydeł o wiele lepiej działających, chociaż muszę przyznać, że nie w tak przystępnej cenie, jednakże skoro maślankowe było porównywalne w jakości do droższych mydeł, to liczyłam, że i pozostałe Alterry takie będą. Różane niestety nie jest, ale nie mogę mu nic zarzucić, po prostu nie zachwyciło mnie. Myślę jednak, że spróbować zdecydowanie warto. To dobre mydło. Sama nie wiem, być może jeszcze po nie sięgnę, jeśli nie będzie lepszej alternatywy do wyboru na półkach sklepowych, tymczasem muszę przetestować pozostałe wersje marki

Używam tego produktu od: jakiś czas temu przez miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Korah za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealne pod każdym względem
  • Mydełko Alterry stosuję od wielu miesięcy do higieny całego ciała. Rzuciłam żele pod prysznic z SLS-ami i parafiną. Wybór padł na Alterrę ze względu na bogaty w swojej prostocie skład - olejki i łagodne środki myjące. Nie bez znaczenia jest też zapach mydełka - uwielbiam zapach róży Retro w zmysłowym wydaniu.

Mydło znakomicie myje, dobrze się pieni i pielęgnuje skórę. Nie podrażnia, ani nie wysusza.

Kostka jest wydajna - to nie jest jedno z tych bardzo miękkich mydeł, które znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Używam tego produktu od: 10 mies.
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Chcesz pochwalić atlantis75 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsze z Alterrowych mydełek
  • Mydła z Alterry goszczą w mojej łazience i toalecie nieprzerwanie od ponad roku, w międzyczasie wypróbowałam chyba wszystkie warianty i póki co nie zamierzam niczego zmieniać – kiedyś miałam bardzo przesuszoną skórę na rękach i pękające przestrzenie między palcami, od kiedy używam tych mydeł nawet jak nie używam kremu do rąk nic złego się nie dzieje. Jednak różane mydło jest moim zdaniem najbardziej odżywcze i nie zgodzę się, że pod względem właściwości jest takie samo jak konwaliowe, bo używam obu jednocześnie To co mi w nim przeszkadza to zapach – słodki, różany, wręcz babciny, niemal taki sam jak zapach wody różanej, a do tego dość trwały. Ja bym go może i zniosła, ale nie mieszkam sama i nie będę więcej wystawiać cierpliwości mojego mężczyzny na próbę i następnym razem wybiorę któryś z bardziej neutralnych zapachów Jeśli natomiast komuś zapach nie przeszkadza lub wręcz odpowiada – zdecydowanie polecam.

Używam tego produktu od: Różnych wersji od ponad roku, tego konkretnego od miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Różnych – kilkanaście, tego – jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kot_paskowy za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij