Powiększ Rossmann, Alterra, Reine Pflanzenölseife Lavendel (Mydło z olejkami roślinnymi o zapachu lawendy)

Zgłoszony przez SandraBullock

Mydło z olejkami roślinnymi Alterra o wspaniale świeżym zapachu lawendy produkowane jest z wartościowych, czystych olejków roślinnych. Łagodnie myje skórę i pomaga jednocześnie zachować odpowiednie jej nawilżenie. Subtelny zapach rozpieści Twoje zmysły.

Skład: Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Soidum Chloride, Tetrasodium Etidronate, Limonene, Linalool, CI 45100,CI 74160,CI 77891.

Cena: 2zł / 100g

• Nie jest złe, ale zdecydowanie bardziej wolę inne warianty zapachowe
  • Mydło kupiłam.. bo lubię mydła Alterry i zmieniam warianty zapachowe. Póki co najlepsze okazało się różane, a lawendę wybrałam, bo uwielbiam zapachj lawendy. No cóż, ten zapach nie jest tak intensywny i mocny, jaki sobie wyobrażałam, co z resztą widać po składzie... zapachy imitujące zapach cytrusów.

Zapach niestety udaje tylko lawendę, mój nos takich podróbek nie toleruje i niestety używanie tego mydła zamaist być przyjemnością węchową, było w pewnym stopniu męczarnią. Nie tylko dla mnie, ale i dla reszty domostwa. Każdy stwierdził, że zwyczajnie śmierdzi proszkiem i płynem do płukania tkanin. Na szczęście zapach szybko się ulatnia. Nie jest to subtelny zapach, na pewno zmysłów nie rozpieści...

Mydło dobrze myje. Pieni się delikatnie, nie tworzy obfitej piany. Nietsety wysusza najbardziej ze wszystkich dotychczas stosowanych przeze mnie mydeł Alterry. Nie uczuliło mnie.

Kostka jest prostokątna, mnie ten kształt wyjątkowo irytuje, ponieważ wypada mi z rąk i często się wyślizguje. Plusem jest to, że zachowuje swój kształt do końca, nie rozpływa się pod wpływem wilgoci.

Mudło jest wydajne i tanie. Dostajemy je w kartoniku. Szata graficzna skromna i przyjemna dla oka. Dostępne w każdym Rossmannie.

Używam tego produktu od: dwa miesiące
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Ewuniaa16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wysusza skórę na wiór.
  • Zalety :
    - Cena - groszowa sprawa.
    - Dostępność - w każdym Rossmanie w ilościach (powiedziałabym) hurtowych.
    - Dobrze się pieni.
    - Wydajne.
    - Nie rozpada się.
    - Nie podrażnia.
    - Nie uczula.

Wady :
    - Zapach - nie jest to typowa lawenda - lekko przytępiona, proszkowa.
    - Niesamowicie wysusza skórę. Po regularnym stosowaniu miałam problem żeby wyprowadzić moją skórę do stanu wyjściowego.

Używam tego produktu od: 3 miesięcy.
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe.

Chcesz pochwalić rumiankaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo przyjemne
  • Mydło jest taniutkie, bo ja zapłaciłam w promocji tylko 1,60. Łanie pachnie, dobrze się pieni.Jest łatwo dostępne, nie wysusza aż tak bardzo jak inne mydła w tej cenie. Oceniam je bardzo dobrze, może spróbuję jeszcze jego pomarańczową wersję.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Claire91 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 227 raz(y)
  • Fanką lawendy nigdy nie byłam i już chyba nie będę.
  • Zdecydowanie najgorsze alterrowskie mydło. Śmierdzi proszkiem do prania, watpliwa przyjemność i nie jest tak łagodne jak jego mydlani bracia. Lubię użyć mydło do twarzy i miejsc intymnych, z tym muszę uważać, piecze mnie po nim skóra, kiedy za mocno wyszoruję. Zupełnie nie przypadło mi do gustu. Nigdy nie byłam fanką lawendy, a teraz to już bardzo blisko do nienawiści.

Teoretycznie taka sama kostka, jak pozostałe z tej linii, tylko inny kolor i zapach, które odróżniają je od siebie. Poza tym konsystencja (twarda), piana (miękka), wydajność (bardzo dobra) identyczne, ale działanie jest o wiele agresywniejsze, dla mnie za silne. Nie spisuję całkowicie na straty, bo może to jakaś reakcja alergiczna, dlatego niech ma tą neutralną liczbę gwiazdek, ale polecać nie będę. Konwaliowe, czy choćby różane o niebo lepsze.

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: połowa kostki

Chcesz pochwalić Korah za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zwykłe mydło
  • Spodziewałam się czegoś więcej, może zbyt dużo. Mydło jak mydło- pieni się dobrze, myje. Skóra mimo obiecanych olejków pozostaje dość matowa i szorstka po umyciu, więc nadaje się według mnie tylko do rąk, może podsuszyć ciało. Pachnie najładniej tylko na początku, zapach zanika w miarę zużywania kostki. Nie łamie się ani nie kruszy podczas mycia.
    Za tą cenę są do dostania lepsze, bardziej nawilżające mydła do rąk czy ciała.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Antymionka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porządne mydło łagodne dla skóry.
  • Odkąd pamiętam zawsze myłam ciało żelami pod prysznic. Niedawno jednak odkryłam, że żele nasilają wysyp krost na moich plecach i dekolcie. Ostatnio ten problem zaostrzył się u mnie bardzo, całą górną część pleców i dekolt miałam w krostach, mniejszych, większych, bolących, niekiedy ropnych. Postanowiłam w ramach eksperymentu"przerzucić się" na mydło i muszę przyznać, że to było dobre posunięcie.
    Plusy tego mydła:

+ zapach- intenywny, bardzo naturalny, przypomina woń prawdziwej wysuszonej lawendy; podczas kąpieli unosi się w całej łazience, jednak nie pozostaje zbytnio na skórze;
    + estetyczna, "zbita" kostka w fioletowym kolorze, dobrze leży w dłoni i wygodnie jej się używa;
    + nie rozpada się w mydelniczce pod wpływem wilgoci;
    + bardzo dobrze się pieni, tworzy kremową, delikatną pianę;
    + łatwo się spłukuje i nie pozostawia osadu na ciele;
    + bardzo dobrze myje i odświeża ciało;
    + nie pozostawia skóry ściągniętej ani podrażnionej;
    + dobry skład, nie zawiera tłuszczów zwierzęcych;
    + niska cena- 1,99, ja kupiłam w promocji za 1, 59, a więc to mydełko jest mega tanie;
    + ładne tekturowe opakowanie z miłą dla oka szatą graficzną;

To pierwsze mydło jakie spotkałam, które jest tak łagodne dla skóry. Używałam go codziennie do mycia ciała pod prysznicem, bardzo dobrze oczyszcza skórę, nie powoduje uczucia ściągnięcia, nie wyszusza skóry tak mocno, jak inne mydła, z którymi miałam wcześniej do czynienia. Skóra po umyciu tym mydłem jest czysta i gładka, bez żadnych podrażnień. Odkąd go używam mam mniej niedoskonałości na plecach i dekolcie( potwierdziło to moją teorię, że to żele pod prysznic po prostu zapychały moją skórę). Kilka razy umyłam nim twarz i też nic złego jej się nie stało.

Jako minus mogę wymienić tylko średnią wydajność, bo używane codziennie pod prysznicem to mydło starczyło mi na 3 tygodnie... liczyłam na trochę więcej, ale niska cena rekompensuje małą wydajność.
    Na pewno będę wracać do tego mydła, chętnie też wypróbuję inne warianty mydeł Alterra, polecam
    Używam tego produktu od: 3 tygodnie( na tyle wystarczyła mi jedna kostka)Ilość zużytych opakowań: jedna kostka

Chcesz pochwalić nursii za czytelną i pomocną recenzję?
  • mydełko pachnące lawendą...
  • Po pierwsze skusiłam się na zapach lawendy.
    Cena śmiesznie niska, co też mnie zachęciło do zakupu, i powiem że nie żałuję

Mydło ma w sumie wiele plusów:

Nie podrażnia jak większość mydeł.
    Dobrze się pieni.
    Myje.
    Nie wysusza mojej i tak bardzo wrażliwej skóry.
    Nie zostawia osadu na skórze jak inne mydła, no prócz Dove.
    Ma fajny kształt.
    Pachnie lekko chemicznie, ale i tak mi się podoba
    Jest ogółem spoko
    Po wykorzystaniu tego mydełka, na pewno zakupie inne warianty zapachowe mydełek z Altery

Odejmuje jedną gwiazdkę, za lekko chemiczny zapach, i za niską wydajność.

Nie mniej mydło polecam

Używam tego produktu od: od przeszło tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie, w trakcie testowania

Chcesz pochwalić Gackt_vanilia za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetne
  • bardzo dobre mydło, nie wysuszające skóry. pachnie intensywnie i przyjemnie(to ważne, bo czasami lawenda może być paskudna). dobrze się pieni, jest twarde i nie rozmięka. wydajne. używam do twarzy i rąk. do tego ekologiczny skład i niska cena. polecam

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Chcesz pochwalić Ms.Torres za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobre
  • Jest to według mnie najlepsze mydło Alterry - podobne do nagietkowego ale jednak fajniejsze. Jest delikatna róznica między tymi mydłami - nie tylko w kolorze ale również w działaniu. Moim zdaniem lawendowe jest delikatniejsze i pozostawia skórę gładszą. Tak jak w nagietkowym - kostka jest zwarta, nie rozmięka, starcza na długo, przyjemnie choć krótkotrwało pachnie. Ma ładny lawendowy kolor, delikatnie się pieni, dobrze myje, nie podrażnia.

Lubię i jeszcze kupię .

Używam tego produktu od: od trzech tygodni
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie - jedna kostka

Chcesz pochwalić italiana07 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem fajne.
  • Zazwyczaj nie zwracam uwagi na mydła, kupuję co popadnie, bo używam ich tylko do rąk - ciało myję żelem, bo mydła za bardzo przesuszają mi skórę. Nie wiem jak jest z tą kostką, nie odważyłam się mydlić nią cała, także mam porównanie tylko do rąk.

Przede wszystkim, na plus zasługuje prosty skład. Gliceryna, olejek z migdałów - porównałam teraz Alterrę z jakąś Biedronkową podróbką Dove i olaboga cała tablica Mendelejewa. Także zawsze to będzie lepiej wrażliwcom sięgnąć po tą kostkę.

Zapach - tutaj nie jestem usatysfakcjonowana, ale przecież nie dla zapachu mydło kupuję. Liczyłam na piękny, lawendowy zapach, niestety mydełko zalatuje takim trochę zjełczałym, zużytym mydliwem. Szkoda, że nie dodali do niego olejku lawendowego.

Kształt - prosta, kwadraciakowa kostka, mieści się w standardowej mydelnicze. Bez problemu leży w dłoni. Nie pieni się jak szalona, więc nie miałam przygód z wyślizgiwaniem się i lataniem po całej łazience.

Działanie - myje i w sumie to na tyle Nie przesuszyła mi jakoś drastycznie skóry, ale niestety po żadnym mydle w kostce jeszcze nie czułam komfortu.

Cena niziutka, dostępność w każdym Rossku - ja będę próbowac jeszcze inne warianty.

Używam tego produktu od: 2-3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: jedna kostka

Chcesz pochwalić glamorous90 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij