Powiększ Rossmann, Alterra, Reine Pflanzenölseife Lavendel (Mydło z olejkami roślinnymi o zapachu lawendy)

Zgłoszony przez SandraBullock

Mydło z olejkami roślinnymi Alterra o wspaniale świeżym zapachu lawendy produkowane jest z wartościowych, czystych olejków roślinnych. Łagodnie myje skórę i pomaga jednocześnie zachować odpowiednie jej nawilżenie. Subtelny zapach rozpieści Twoje zmysły.

Skład: Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Soidum Chloride, Tetrasodium Etidronate, Limonene, Linalool, CI 45100,CI 74160,CI 77891.

Cena: 2zł / 100g

• Wysusza skórę na wiór.
  • Zalety :
    - Cena - groszowa sprawa.
    - Dostępność - w każdym Rossmanie w ilościach (powiedziałabym) hurtowych.
    - Dobrze się pieni.
    - Wydajne.
    - Nie rozpada się.
    - Nie podrażnia.
    - Nie uczula.

Wady :
    - Zapach - nie jest to typowa lawenda - lekko przytępiona, proszkowa.
    - Niesamowicie wysusza skórę. Po regularnym stosowaniu miałam problem żeby wyprowadzić moją skórę do stanu wyjściowego.

Używam tego produktu od: 3 miesięcy.
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe.

Chcesz pochwalić rumiankaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo przyjemne
  • Mydło jest taniutkie, bo ja zapłaciłam w promocji tylko 1,60. Łanie pachnie, dobrze się pieni.Jest łatwo dostępne, nie wysusza aż tak bardzo jak inne mydła w tej cenie. Oceniam je bardzo dobrze, może spróbuję jeszcze jego pomarańczową wersję.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Claire91 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 223 raz(y)
  • Fanką lawendy nigdy nie byłam i już chyba nie będę.
  • Zdecydowanie najgorsze alterrowskie mydło. Śmierdzi proszkiem do prania, watpliwa przyjemność i nie jest tak łagodne jak jego mydlani bracia. Lubię użyć mydło do twarzy i miejsc intymnych, z tym muszę uważać, piecze mnie po nim skóra, kiedy za mocno wyszoruję. Zupełnie nie przypadło mi do gustu. Nigdy nie byłam fanką lawendy, a teraz to już bardzo blisko do nienawiści.

Teoretycznie taka sama kostka, jak pozostałe z tej linii, tylko inny kolor i zapach, które odróżniają je od siebie. Poza tym konsystencja (twarda), piana (miękka), wydajność (bardzo dobra) identyczne, ale działanie jest o wiele agresywniejsze, dla mnie za silne. Nie spisuję całkowicie na straty, bo może to jakaś reakcja alergiczna, dlatego niech ma tą neutralną liczbę gwiazdek, ale polecać nie będę. Konwaliowe, czy choćby różane o niebo lepsze.

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: połowa kostki

Chcesz pochwalić Korah za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zwykłe mydło
  • Spodziewałam się czegoś więcej, może zbyt dużo. Mydło jak mydło- pieni się dobrze, myje. Skóra mimo obiecanych olejków pozostaje dość matowa i szorstka po umyciu, więc nadaje się według mnie tylko do rąk, może podsuszyć ciało. Pachnie najładniej tylko na początku, zapach zanika w miarę zużywania kostki. Nie łamie się ani nie kruszy podczas mycia.
    Za tą cenę są do dostania lepsze, bardziej nawilżające mydła do rąk czy ciała.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Antymionka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porządne mydło łagodne dla skóry.
  • Odkąd pamiętam zawsze myłam ciało żelami pod prysznic. Niedawno jednak odkryłam, że żele nasilają wysyp krost na moich plecach i dekolcie. Ostatnio ten problem zaostrzył się u mnie bardzo, całą górną część pleców i dekolt miałam w krostach, mniejszych, większych, bolących, niekiedy ropnych. Postanowiłam w ramach eksperymentu"przerzucić się" na mydło i muszę przyznać, że to było dobre posunięcie.
    Plusy tego mydła:

+ zapach- intenywny, bardzo naturalny, przypomina woń prawdziwej wysuszonej lawendy; podczas kąpieli unosi się w całej łazience, jednak nie pozostaje zbytnio na skórze;
    + estetyczna, "zbita" kostka w fioletowym kolorze, dobrze leży w dłoni i wygodnie jej się używa;
    + nie rozpada się w mydelniczce pod wpływem wilgoci;
    + bardzo dobrze się pieni, tworzy kremową, delikatną pianę;
    + łatwo się spłukuje i nie pozostawia osadu na ciele;
    + bardzo dobrze myje i odświeża ciało;
    + nie pozostawia skóry ściągniętej ani podrażnionej;
    + dobry skład, nie zawiera tłuszczów zwierzęcych;
    + niska cena- 1,99, ja kupiłam w promocji za 1, 59, a więc to mydełko jest mega tanie;
    + ładne tekturowe opakowanie z miłą dla oka szatą graficzną;

To pierwsze mydło jakie spotkałam, które jest tak łagodne dla skóry. Używałam go codziennie do mycia ciała pod prysznicem, bardzo dobrze oczyszcza skórę, nie powoduje uczucia ściągnięcia, nie wyszusza skóry tak mocno, jak inne mydła, z którymi miałam wcześniej do czynienia. Skóra po umyciu tym mydłem jest czysta i gładka, bez żadnych podrażnień. Odkąd go używam mam mniej niedoskonałości na plecach i dekolcie( potwierdziło to moją teorię, że to żele pod prysznic po prostu zapychały moją skórę). Kilka razy umyłam nim twarz i też nic złego jej się nie stało.

Jako minus mogę wymienić tylko średnią wydajność, bo używane codziennie pod prysznicem to mydło starczyło mi na 3 tygodnie... liczyłam na trochę więcej, ale niska cena rekompensuje małą wydajność.
    Na pewno będę wracać do tego mydła, chętnie też wypróbuję inne warianty mydeł Alterra, polecam
    Używam tego produktu od: 3 tygodnie( na tyle wystarczyła mi jedna kostka)Ilość zużytych opakowań: jedna kostka

Chcesz pochwalić nursii za czytelną i pomocną recenzję?
  • mydełko pachnące lawendą...
  • Po pierwsze skusiłam się na zapach lawendy.
    Cena śmiesznie niska, co też mnie zachęciło do zakupu, i powiem że nie żałuję

Mydło ma w sumie wiele plusów:

Nie podrażnia jak większość mydeł.
    Dobrze się pieni.
    Myje.
    Nie wysusza mojej i tak bardzo wrażliwej skóry.
    Nie zostawia osadu na skórze jak inne mydła, no prócz Dove.
    Ma fajny kształt.
    Pachnie lekko chemicznie, ale i tak mi się podoba
    Jest ogółem spoko
    Po wykorzystaniu tego mydełka, na pewno zakupie inne warianty zapachowe mydełek z Altery

Odejmuje jedną gwiazdkę, za lekko chemiczny zapach, i za niską wydajność.

Nie mniej mydło polecam

Używam tego produktu od: od przeszło tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie, w trakcie testowania

Chcesz pochwalić Gackt_vanilia za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetne
  • bardzo dobre mydło, nie wysuszające skóry. pachnie intensywnie i przyjemnie(to ważne, bo czasami lawenda może być paskudna). dobrze się pieni, jest twarde i nie rozmięka. wydajne. używam do twarzy i rąk. do tego ekologiczny skład i niska cena. polecam

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Chcesz pochwalić Ms.Torres za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobre
  • Jest to według mnie najlepsze mydło Alterry - podobne do nagietkowego ale jednak fajniejsze. Jest delikatna róznica między tymi mydłami - nie tylko w kolorze ale również w działaniu. Moim zdaniem lawendowe jest delikatniejsze i pozostawia skórę gładszą. Tak jak w nagietkowym - kostka jest zwarta, nie rozmięka, starcza na długo, przyjemnie choć krótkotrwało pachnie. Ma ładny lawendowy kolor, delikatnie się pieni, dobrze myje, nie podrażnia.

Lubię i jeszcze kupię .

Używam tego produktu od: od trzech tygodni
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie - jedna kostka

Chcesz pochwalić italiana07 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem fajne.
  • Zazwyczaj nie zwracam uwagi na mydła, kupuję co popadnie, bo używam ich tylko do rąk - ciało myję żelem, bo mydła za bardzo przesuszają mi skórę. Nie wiem jak jest z tą kostką, nie odważyłam się mydlić nią cała, także mam porównanie tylko do rąk.

Przede wszystkim, na plus zasługuje prosty skład. Gliceryna, olejek z migdałów - porównałam teraz Alterrę z jakąś Biedronkową podróbką Dove i olaboga cała tablica Mendelejewa. Także zawsze to będzie lepiej wrażliwcom sięgnąć po tą kostkę.

Zapach - tutaj nie jestem usatysfakcjonowana, ale przecież nie dla zapachu mydło kupuję. Liczyłam na piękny, lawendowy zapach, niestety mydełko zalatuje takim trochę zjełczałym, zużytym mydliwem. Szkoda, że nie dodali do niego olejku lawendowego.

Kształt - prosta, kwadraciakowa kostka, mieści się w standardowej mydelnicze. Bez problemu leży w dłoni. Nie pieni się jak szalona, więc nie miałam przygód z wyślizgiwaniem się i lataniem po całej łazience.

Działanie - myje i w sumie to na tyle Nie przesuszyła mi jakoś drastycznie skóry, ale niestety po żadnym mydle w kostce jeszcze nie czułam komfortu.

Cena niziutka, dostępność w każdym Rossku - ja będę próbowac jeszcze inne warianty.

Używam tego produktu od: 2-3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: jedna kostka

Chcesz pochwalić glamorous90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajne, przyjemnie pachnie nie podrażnia
  • Kupiłam to mydło pod wpływem impulsu, skusiło mnie opakowanie i cena. Mydło było starzłem w 10 zakupiłam też inne kostki. W skrócie
    Plusy:
    -wydajność
    -podręczny rozmiar kostki
    -cena
    -zapach
    -działanie
    Minusy:
    -trochę wysusza skórę
    -zapach szybko znika

Używam tego produktu od: roku ale na zmianę z innymi kostkami z alterry jedna kostka regularnie używana starcza na kilka tygodni do miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: lawendowe jedno

Chcesz pochwalić Awakme za czytelną i pomocną recenzję?
  • zwykłe mydełko ale ma w sobie coś
  • Największym plusem jest dla mnie wegetariański skład. Pachnie ładnie, a cena jest niska. Używam przeważnie do rąk, czasem myję nim całe ciało i nie odczuwam wysuszenia ale nawilżające też na pewno nie jest.

Po dłuższym używaniu dodaję jeszcze pół gwiazdki, myjąc tylko ręce ciężko dostrzec jego zalety. Ostatnio częściej myłam się nim cała i przyznam, że radzi sobie lepiej od wielu żeli - lepiej pachnie, nie wysusza i nie uczula mnie a kosztuje 2 złote

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kilka szt

Chcesz pochwalić Dagmik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobre, jak prawie wszystko z Alterry
  • Mydła w kostkach to coś, co lubię ("na nich" się wychowałam). Co prawda obecnie zdradzam je czasem z różnymi żelami do mycia, ale później znów powracam do nich. I tak w kółko.

Mydła Alterra cenię przede wszystkim za skład. Co prawda nie jest on 100% eko, ale na pewno bardziej przyjazny niż np. skład super chemicznego mydła Dove. Cieszy mnie przede wszystkim to, że Alterra nie używa substancji pochodzenia zwierzęcego w swoich kostkach myjących.

Miałam już większość wariantów mydeł Alterra. Raczej wszystkie spisują się podobnie, a jedynie różnią się zapachami. Teraz używam owego lawendowego i również jest OK. Zapach to kwestia gustu, mnie odpowiada, choć w kartoniku czuć go mocniej niż przy użytku.

Mydło dobrze myje, łatwo się spłukuje, piana jest lekka, puszysta, delikatna. Ja używam mydła do całego ciała i jestem zadowolona. Skóra wcale nie jest bardziej wysuszona niż po specjalistycznych żelach do mycia. Kostka jest dość wydajna i nie rozwala się za szybko pod wpływem wody. Lubię jej kanciasty kształt i kartonik, w który jest zapakowana <3

Z pewnością kupię ponownie, a tymczasem pozostało mi jeszcze do wypróbowania konwaliowe, oliwkowe i wersja nagietkowa. Już nie mogę się doczekać!

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić foxa88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobre mydło z dobrym składem
  • Bardzo dobre mydło głównie ze względu na skład.
    Mydło dobrze się pieni, pachnie ładnie i intensywnie. Nie rozmydla się w mydelniczce, w takim samym stanie trwa do końca używania.
    Mydło nie wysusza skóry. Cena jest przystępna.
    Nie zawiera Sodium Tallowate zatem jest lepsze niż większość mydeł drogeryjnych, w tym mydeł dla dzieci.

EDIT:
    Regularnie wracam do tego mydła. Nie znalazłam innego z tak dobrym składem w tak niskiej cenie. Często dostępne w promocji za mniej niż 1,50 zł. Ponadto tekturowe opakowanie w całości nadaje się do recyklingu. Polecam!

Wygląda na to, że producent zmienił skład. Podaję aktualny:
    Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Lavendula Hybrida Grosso Herb Oil, Sodium Chloride, Phytic Acid, Linalool, Limonene, CI 77007, CI 77891.

Używam tego produktu od: ponad dwa tygodnieIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić stokholm za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo lubię
  • Używam go do mycia rąk. Jako jedno z niewielu nie wysusza skóry. Ma piękny zapach, jest bardzo wydajne, dobrze myje i o dziwo nawilża. Zdecydowanie polecam.

Chcesz pochwalić UsmiechnietaKuna za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie znam lepszych z lepszym składem
  • Mydło mocniej pachnie niż konwaliowe. Ich jakość jest taka sama. Mydło ma dobry skład, nie rozpływa się w mydelniczce i nie znika tak szybko jak inne,ani nie przesusza tak skóry.
    Producent zapewnia ph nieszkodliwe dla skóry.

Chcesz pochwalić Amalia1989 za czytelną i pomocną recenzję?
  • do rąk- super!!
  • Niby co to za kosmetyk mydło do rąk- bardziej skupiamy sie na szamponach, kremach a nie czymś tak prozaicznych. To błąd -warto kupować mydła świadomie- uzywa się go wiele razy dziennie i w skali roku wydaje się na nie relatywnie sporo pieniędzy. Ja tradycyjnie obstaje przy mydłach w kostce.Jednak zawsze miałam problem- albo są dobre ale drogie, albo tanie i się rozciapują, mają chemiczny zapach i kiepsko myją. Alterra to złoty środek- niedroga, przyjemna w użyciu, wydajna. Na pewno kupię jeszcze nie raz

Używam tego produktu od: miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: 1 kostka

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić jaKasienka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobre o niesamowitym zapachu
  • Kupiłam ze względu na cudowny, relaksujący zapach lawendy. Poza tym było po promocji.
    Mydło ma naturalny, wegański skład. Dobrze się pieni i oczyszcza. Nie wysusza skóry. Zapach na skórze nie utrzymuje się zbyt długo, ale naprawdę odpręża. Jest wydajne i bardzo tanie nawet bez promocji.
    Kartonik, w który pakowane jest mydełko pochodzi w większości z papieru z recyklingu.
    Nie wiem tylko dlaczego nie posiada certyfikatu.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić AudreyHep za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry skład
  • Mydło Lawendowe jest gorsze od mydła konwaliowego , więc na podstawie porównań mydeł z firmy Alterra wyciągam wnioski i piszę recenzje

Plusy

+skład mydła
    +dobrze myje
    +dobrze się pieni
    +dobrze się zmywa
    +nie podrażnia
    +dobre mydło dla alergików
    +delikatne
    +na pewno lepsze niż Dove i Babino
    +nie wysusza
    +ładny pastelowy fioletowy kolorek mydełka

Minusy

- na ciąga skórę
    -pozostawia białawy osad (potem schodzi)
    - nie wszystkie produkty firmy Alterra mają certyfikaty naturalności , niby bez chemii ale certyfikatu nie ma , albo go nie widzie
    - okropny i nietrwały zapach ( może i lepiej , bo zapach przypomina mi płyn do płukania tkanin )
    - kostka zbyt prostokątna , trudno się nią myje , nie podoba mi się

Reasumując

Jest to słabsze mydło od mydła konwaliowego , aczkolwiek godne uwagi , ze względu na skład . Jednak dostaje 3 gwiazdki , dobre mydło , gdybym nie znała konwaliowego dała bym 4 , dlatego daje 3 gwiazdki bo jest słabsze, ale jest dobre i godne uwagi

Ilość zużytych opakowań: 1 op

Chcesz pochwalić _magnifique_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak, tak, tak!
  • Z mamą do rąk zawsze używaliśmy zwykłego mydła jednak ono wysuszało skórę dłoni przez kiepskie składniki. Poza tym sodium tallowate dodatkowo nas odstraszało. Postanowiliśmy zmienić mydło. Nie chcieliśmy kupować mydełek Tuli czy z Lawendowej Farmy, bo za mydło tylko do rąk dać 10 czy ponad 10 złotych to trochę dużo. Nasz wybór padł w końcu na mydełka z Alterry i to był szczał w dziesiątkę. Mydełka może nie są w 100% naturalne, ale nie są też złe i nie posiadają wyżej wspomnianego sodium tallowate.
    Jeżeli chodzi o mydełko z lawendą to jest to nasze ulubione. Pięknie pachnie, dobrze się pieni, można je dostać w każdym Rossmannie i cena również zachęca do kupna. Lawenda używana jest, jako pachnidło o światowej sławie w kosmetyce mężczyzn, więc tym bardziej chętnie po nie sięgam. Dodatkowy jeszcze plus za kartonowe opakowanie. Naprawdę to mydełko polecam, nie zawiedziecie się.

Używam tego produktu od: ...
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Maks_K za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wreszcie mydlo ktore nie wysusza
  • te promocje w Rossmannie to zabójstwo dla mojego portfela Kupiłam razem z mydelkiem z miodem, ale tego drugiego nie miałam jeszcze okazji wypróbować.
    Niestety nie umiem znaleźć na ta chwile minusów, wiec znów wystawie same plusy

*śliczny zapach
    *bardzo dobrze myje, pieni sie
    *nawilża!
    *nie uczula/ nie podrażnia
    *przyjazny skład
    *taniutkie

Myślę ze za ta cenę warto spróbować, jesli nawet ktoś sie boi do ciała - na łapki spisze sie na pewno
    Jest delikatniejsze niz niejedno mydełko dla dzieci, ktore u mnie zagościło.

Używam tego produktu od: tygodnia, codzienne
    Ilość zużytych opakowań: kostka

Chcesz pochwalić wolfshade za czytelną i pomocną recenzję?
  • przyjemne
  • bardzo lubię mydełka Alterry. dobrze myją, nie przesuszając skóry. zapach jest nienachalny. są na tyle łagodne, że mogę umyć rączki mojego niespełna rocznego synka. mały minus polega na tym, że w miarę używania mydełka coraz gorzej się pieni. mimo to bardzo je lubię. Używam tego produktu od: rokuIlość zużytych opakowań: oj troszkę ich już było

edit: W porównaniu z mydełkami Lawendowej Farmy Alterra wypada słabiutko. Mydłami LF mogę umyć nie tylko rączki, ale także ciałko mojego synka.

Chcesz pochwalić margoltka za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobre
  • Nie jestem maniaczką lawendy, ale powąchałam mydełko w sklepie i bardzo mi się spodobało. Do zakupu przekonał mnie również brak tłuszczów zwierzęcych w składzie. Mydło świetnie się pieni i nie wysusza skóry, chociaż pozostawia lekki osad na skórze. Podczas mycia zapach jest trochę mniej intensywny niż w suchej kostce, ale nadal przyjemny. Na pewno kupię jeszcze nie raz.

Używam tego produktu od: używałam miesiąc temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 kostka

Chcesz pochwalić pysiam za czytelną i pomocną recenzję?
  • tak
  • super mydelko. naturalne, ladnie pachnie, super oczyszcza skore. niska cena. wydajne, nie podraznia nie uczula. mozna wybarz jeden z kilku zapachow. nie dopatrzylam sie nimusow

Używam tego produktu od: kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: 4 mydla

Chcesz pochwalić siusiek za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo przyjemne
  • Dobre mydełko. Twarda kostka, prześlizguje się po skórze i delikatnie pieni (zdecydowanie mniej niż tradycyjne mydła). Nie wysusza porównywalnie z mydłami glicerynowymi, które normalnie stosuję i bardzo lubię.
    Spodziewałam się wszechogarniającego zapachu lawendy. No ok, na początku był dość intensywny, ale szybko się wytłumił. Nie żeby mi to przeszkadzało, ale nadmieniam.
    Umyłam nim raz twarz, nie podszczypał, nie podrażnił i ładnie usunął makijaż z wyjątkiem tuszu do rzęs - tego odrobinę pozostało, czyli oczyszcza troszkę gorzej niż np. Dove, ale do mycia rąk jest naprawdę ok. Najważniejsze, że nie wysusza.
    Bardzo wydajne, odnoszę wrażenie, że bardziej niż "inne".

Używam tego produktu od: 2 m-ce
    Ilość zużytych opakowań: 1 do rąk

Chcesz pochwalić konfitura za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudowny zapach kojącej lawendy
  • Mydełko kupiłam zachęcona pozytywnymi recenzjami mydeł Alterra. Wybrałam lawendowe ze względu na kojący zapach lawendy. Używam tego mydła do mycia rąk i do prania bielizny. Bardzo dobrze się sprawdza w każdej roli.Przy praniu bardzo dobrze się pieni. Użycie kremu jest konieczne, szczególnie po praniu, gdyż dłonie bardzo się wysuszają. Piana jaką wytwarza to mydełko jest taka delikatna, nie taka "mięciutka" jak przy niektórych mydłach. Zapachu lawendy już nie czuję, na początku, tuż po otwarciu był wyczuwalny, potem się tak jakby ulotnił.
    Ogólnie mydło nie jest złe. Myślę, że jeszcze kiedyś do niego wrócę, ale najpierw przetestuję inne mydła Alterry.

Używam tego produktu od: troche minęło zanim je zużyłam...
    Ilość zużytych opakowań: 1 kostka

Chcesz pochwalić SandraBullock za czytelną i pomocną recenzję?