Dabur, Sesa Oil (Olejek pielęgnacyjny do włosów)

Powiększ Dabur, Sesa Oil (Olejek pielęgnacyjny do włosów)
Produkt dostępny w 10 sklepach. Cena już od 18,45 zł - sprawdź w

Zgłoszony przez _Kari_

Ajurwedyjsi środek powstrzymujący wypadanie włosów. Stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów. Eliminuje łupież. Receptura olejku pochodzi ze starodawnych ajurwedyjskich pism. Składa się on z 18-tu bogatych w składniki odżywcze ziół, 5 olejków doskonale nawilżających włosy i mleka. Cała receptura przygotowana została według procesu Kshir Pak Vidhi, w którym zbilansowana mieszanka ziół połączona zostaje z mlekiem a następnie aktywowana poprzez 5 olejków.
Olejek jest bogaty w witaminy C i E. Jest to środek powstrzymujący wypadanie włosów, stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów, eliminuje łupież. Regularne używanie oleju powoduje że włosy stają się lśniące i zdrowe a cebulki doskonale odżywione.
Produkt nie testowany na zwierzętach.

Skład: Bhrungraj (Eclipta alba) 3% , Trifala 3% w/v, Brahmi (Saraswathi) (Centella asiatica) 1% w/v, Chameli Pan(Chetika) (Jasminum officinale) 1% w/v, Chanothi (Krishnala) (Abrus precatorius) 0.5% w/v, Dhaturo(Mahamohi) (Datura metel) 2% w/v, Elaychi (Sukshma) (Elettaria cardamomum) 0.5% w/v, Gali pan (kalkeshi) (Indigofera tinctoria) 1.% w/v
, Indravama (Gavakshi) (Citrullus colocynthis) 1.% w/v, Jatamansi (Tapasvini) (Nardostachys jatamansi) 0.5% w/v, Karanj Beej (Chirbilvak) (pongamia glabra) 0.5% w/v
, Neem Beej (paribhadra) (Azadirachta Indica) 0.5% w/v, Mahendi Pan (Henna) (Lawsonia alba) 0.5% w/v, Mandur (Sinhan) (Ferri peroxi dumrubrum) 4% w/v, Rasvanthi (Rasgarbh) (Berberis aristala) 0.5% w/v, Akkal kara (Anacyclus pyrethrum) 0.5% w/v, Vaj (Jatila) (Aconus Calamus) 0.5% w/v, Yashti Madhu (Mulethi) (Glycyrrhiza glabra) 0.5 % w/v
, Milk (Dugdha) 10% v/v, Wheat Germ Oil (Triticum aestivum) 1% , Lemon Oil (Citrus medica) 1% Bogate źródło witaminy C i antyoksydantów, Nilibhrungandi Oil 8% , Til Oil (Sesamum indicum) 25%, Sugandhit Dravya 2% ,Colour : Quinazarine Green SS

/s/

• Uwielbiam ten olejek!
  • Sesa jest olejkiem, który po prostu kocham.
    Ponad rok temu miałam problem z wypadaniem włosów. Spowodowane to było najprawdopodobniej stresem, bo badania wyszły książkowo. W każdym razie zaczęłam stosować najróżniejsze rzeczy, żeby zniwelować problem i nic nie pomagało. W końcu przypomniałam sobie o Sesie, którą miałam kupić już dawno temu.
    I powiem tak, opakowanie nie zachwyca . Zwykła, tandetna plastikowa buteleczka. Do tego cena ok 20 zł...
    Ale nadszedł moment sprawdzenia i tu pozytywne zaskoczenie. Na dłoni pojawił się zielonkawy płyn o oszałamiającym zapachu. Tu zaznaczę, że nie każdemu może przypaść do gustu, bo dominują w nim ciężkie, orientalne, ziołowe nuty.
    W użyciu olejek okazał się bardzo fajny, bo dobrze się rozprowadzał i nie tłuścił zbytnio. Nakładałam go na suche włosy i zostawałam na ok. 2h.
    Ze zmywaniem nie było problemu, zwykły szampon dawał sobie radę.
    Co ciekawe, zapach urzymywał się na włosach do kolejnego mycia.
    A jak z działaniem? Po ok. 4 tyg. stosowania (nakładany raz w tyg) pojawił się wysyp baby hair
    I tak jest do tej pory. Do tego, stan włosów znacznie się poprawił.

Plusy:
    - wysyp baby hair
    - zapach! Mam do niego po prostu słabość (mąż także )
    - poprawa jakości włosa. Widać ewidentne odżywienie
    - uspokoił wiecznie swędzącą skórę głowy
    - skład
    - jest wydajny

Minusy:
    - buteleczka może być mało poręczna
    - słabo dostępny. Ja kupuję w sklepie hinduskim , za większą wersję daję 36 zł

Jak dla mnie Sesa jest jednym z lepszych olejków (jak nie najlepszym) i na stałe zagościła w mojej łazience.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe i 1 duże

Chcesz pochwalić Electra88 za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

La Roche Posay Skin Checker

• bardzo dobry
  • Włosy olejuję regularnie od kilku lat i przetestowałam przez ten czas mnóstwo kosmetyków. Sesa jest ze mną od około pół roku i chętnie po nią sięgam. Na tle innych olejków wypada lepiej bo:
    - po nałożeniu włosy są mniej tłuste niż po innych,
    - bardzo ładnie wchłania się we włosy i skórę głowy,
    - włosy są błyszczące i gładkie,
    - eliminuje puszenie (mam włosy kręcone, a więc z tendencją do wysuszu),
    Niestety olejek wbrew obietnicom nie eliminuje łupieżu, chociaż trochę go zmniejsza.
    Używam go ok. 2-3 godziny przed myciem, na całą noc nie zostawiam ponieważ drażni mnie zapach i nie wyobrażam sobie spania w tej orientalnej chmurze.
    Olejek jest bardzo wydajny.

Chcesz pochwalić carol81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sprawdzony!
  • Klasyczna Sesa była moim pierwszym olejem indyjskim. Kupiłam ją, chcąc mieć motywację do regularnego olejowania włosów - dawniej próbowałam pielęgnować je oliwą, olejem kokosowym czy lnianym, ale szybko się zniechęcałam brakiem efektów. Postawiłam zatem na produkt stworzony specjalnie do włosów, o bogatej formule - i nie zawiodłam się. Efekty były spektakularne i to od pierwszego użycia (olejowanie nocne, na jakieś 8 godzin), co mnie mocno zaskoczyło - bo z natury jestem raczej pesymistką i wolałam się jakoś szczególnie nie nastawiać Włosy były cudownie miękkie, gładkie, dociążone. Wspaniale się błyszczały. Zniknął puch i suchość. Olejowałam zazwyczaj 2 razy w tygodniu, czasem 3. Najczęściej na noc, ale po trzech miesiącach używania miałam serdecznie dość zapachu i nakładałam na 2 godziny przed myciem - i działał równie dobrze.

Co zyskały moje włosy po Sesie? Są wyraźnie bardziej mięsiste, gładsze, mniej wypadają i zmniejszyło się nieco przetłuszczanie. Skóra głowy jest ukojona, nie swędzi, zniknęły też ropne wypryski. Nie zauważyłam za to spektakularnego wzrostu baby hair, ale myślę, że nastąpi to przy następnym, dłuższym użytkowaniu. Bardzo się cieszę, że ograniczył wypadanie włosów do naturalnego minimum - odczułam to szczególnie jesienią. Fajne też jest w nim to, że po nałożeniu na włosy przyjemnie wnika w ich strukturę - nie są zwyczajnie tłuste, jak po zwykłym oleju, a takie jakby satynowe w dotyku.

Co może nie przypaść do gustu? Zapach Sesa pachnie naprawdę intensywnie - ciężkim, cytrusowym kadzidłem. Na początku był dla mnie neutralny, po tygodniu go bardzo polubiłam, a po trzech miesiącach go nienawidzę Wnika mocno we włosy, czuć go nawet po umyciu i nałożeniu odżywki. Nasiąka nim pościel i poduszki, ale łatwo się spiera. Sesa ma zielonkawy kolor, ale nie brudzi tkanin.

Podsumowując - warto ją wypróbować. To najpopularniejszy olej w samych Indiach i nie dziwię się, bo zawiera wszystko, czego potrzeba włosom i skórze głowy - mieszankę olejów, budulec w postaci protein mleka i całą moc ziół. Jest dość droga, najlepiej opłaca się kupić 180 ml, bo inne warianty skończą się zbyt szybko. Odejmuję tylko pół gwiazdeczki, bo mimo małych mankamentów (słaba wydajność, męczący zapach) jest to olej rewelacyjny, na którym mogę polegać. Być może będzie moim KWC - ale dowiem się tego dopiero, gdy przetestuję inne indyjskie oleje i będę mieć porównanie. Kto jeszcze się waha, niech chociaż spróbuje maleństwa 30 ml za 6-7 zł - a nuż się zakocha

Używam tego produktu od: październik 2015
    Ilość zużytych opakowań: całe 180 ml

Chcesz pochwalić Pjerniczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny
  • Plusy:
    -Dużo osób twierdzi, że śmierdzi, a mnie się bardzo podoba, jest taki typowo orientalny, ma coś w sobie.
    -Nie podrażnia skóry głowy
    -Włosy nawet po całonocnym trzymaniu na skalpie nie wypadają w większej ilości
    -Zaaplikowana nawet na dwie godziny ukaja suchą skórę głowy
    -To samo tyczy się włosów
    -Włosy są po niej fajne: gładziutkie, milutkie, mniej się puszą!
    -Nie jest go trudno zmyć -zazwyczaj emulguje go jakimś Kallosem po czym myje łagodnym szamponem
    Minusy:
    -Cena w stosunku do wydajności- u mnie poszedł w dwa tygodnie
    -Trzeba go podgrzać przed użyciem gdyż występuje w konsystencji stałej
    -Uwaga podczas podgrzewania -opakowanie może zmienić swój kształt jak je za bardzo przygrzejecie

Jest to bardzo fajny olej, chętnie do niego jeszcze wrócę.Porostu włosów jeszcze nie zauważyłam, ale nie oczekuje tego po pierwszej buteleczce, natomiast widzę efekty jeśli chodzi o nawilżenie i zmniejszenie wypadania włosów

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić kotkacper za czytelną i pomocną recenzję?
  • Śmierdzi
  • Kosmetyk jest wydajny, mocno nabłyszcza włosy. Są po nim sprężyste i odżywione. Z działania jestem bardzo zadowolona, jednak co z tego skoro nie mogę go używać. Kosmetyk śmierdzi jak toaleta publiczna/ wc w pociągu. Obrzydliwy kadzidlany zapach powodujący ból głowy. W dodatku zostaje na włosach kilka dni (nawet po ponownym umyciu). Na koniec dodam, że zapach dezorganizuje mi życie rodzinne, ponieważ domownicy nieraz mieli do mnie pretensję za używanie kosmetyku, którego straszny zapach potrafił rozprzestrzenić się po całym mieszkaniu.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Ilona_NB za czytelną i pomocną recenzję?
  • rozczarowanie ...
  • Kupiłam ten produkt zachęcona dobrymi opiniami i liczyłam że zatrzyma wypadanie włosów - niestety nic takiego się nie zadziało i po 2 opakowaniach nadal nie widzę wysypu baby hair, o którym piszą inne dziewczyny ... poza tym ma okropny zapach i wysusza włosy - moje włosy wypadają tak jak wypadały a dodatkowo są szorstkie i matowe - niestety na mnie ten produkt nie działa

Używam tego produktu od: 2 mcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 małe

Chcesz pochwalić Jeyen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy olej dla moich włosów!
  • Kocham indyjskie kosmetyki, ich skuteczność (na moich włosach, wiem, że nie na wszystkich się sprawdzają) oraz zapach.
    Zamówiłam na początek 90 ml, uzbrojona w ostrożność po małej wpadce z Amlą (300ml). I jak to w życiu bywa, tym razem olej okazał się idealny, a opakowanie za małe.
    Zapomniałam, że Sesę trzeba najpierw podgrzać i gdy odkręciłam zakrętkę, zdziwiłam się, że olej jest w stanie stałym.
    Muszę przyznać, że olejowanie na całą noc, przynosi lepsze efekty, tym bardziej, że olej nie jest jakoś strasznie tani i wolę użyć go raz a porządnie.

Niestety jest moim zdaniem bardzo niewydajny. To jest chyba jedyny minus.

Moje włosy są po nim niesamowicie błyszczące (za to najbardziej kocham indyjskie oleje) i gładkie. Są bardziej zdyscyplinowane, zaryzykowałabym stwierdzeniem, że trochę wyprostowane i dociążone.
    Ten olej to mój ABSOLUTNY HIT i muszę zainwestować w większe opakowanie! ))

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Soupir bordeaux za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 3 raz(y)
  • nie działa
  • Oprócz pięknego zapachu i naturalnego składu, nie widzę nic godnego uwagi w tym olejku. Wcierany codziennie nie przyniósł żadnego efektu, co więcej włosy po nim zaczęły mi jeszcze bardziej wypadać. Ja nie polecam.

Używam tego produktu od: kilku mscy

Chcesz pochwalić Ineed za czytelną i pomocną recenzję?
  • Śmierdziuszek, który działa
  • Cóż... Zacznę od tego, że olejek naprawdę działa. Mam po nim wysyp baby hair. Na długość też czasami go nakładam, ale wydaje mi się, że zbyt często stosowany może je trochę wysuszać. Raz w tygodniu na długość będzie wystarczająco. Zapach ma okropny - to nie tylko moje zdanie i mimo, że używam go już kilka miesięcy to nadal się do niego nie przyzwyczaiłam i już chyba nie przyzwyczaję. Ale działanie niweluje wszystko

Chcesz pochwalić lavenda87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 17 raz(y)
  • Działa!
  • To jest olejek, który działa cuda, pod warunkiem, że mamy do niego cierpliwość. Niestety, bywa męczący - ma bardzo intensywny zapach, który zostaje na wszystkim, a zawartość kokosa sprawia, że w niższej temperaturze zastyga i trzeba go roztapiacć trzymając butelkę w bardzo ciepłej wodzie. Dla efektów warto: włosy stają się zauważalnie mocniejsze, a do tego ogranicza wypadanie. U mnie wpłynął na obniżenie porowatości włosów. Efekty widać po jakimś czasie stosowania, nie jest to olejek do uratowania włosów na jedno wyjście, ale kuracja do długotrwałego stosowania. Testowałam wiele różnych indyjskich olejków, ale ten jest hitem, jeśli potrzebujemy prawdziwej terapii, bo ma najbogatszy skład i chyba najmocniejsze działanie. Polecam.

Używam tego produktu od: 1 roku z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 2 butelki 180 ml

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić dori7 za czytelną i pomocną recenzję?