Dabur, Sesa Oil (Olejek pielęgnacyjny do włosów)

Powiększ Dabur, Sesa Oil (Olejek pielęgnacyjny do włosów)

Zgłoszony przez _Kari_

Ajurwedyjsi środek powstrzymujący wypadanie włosów. Stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów. Eliminuje łupież. Receptura olejku pochodzi ze starodawnych ajurwedyjskich pism. Składa się on z 18-tu bogatych w składniki odżywcze ziół, 5 olejków doskonale nawilżających włosy i mleka. Cała receptura przygotowana została według procesu Kshir Pak Vidhi, w którym zbilansowana mieszanka ziół połączona zostaje z mlekiem a następnie aktywowana poprzez 5 olejków.
Olejek jest bogaty w witaminy C i E. Jest to środek powstrzymujący wypadanie włosów, stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów, eliminuje łupież. Regularne używanie oleju powoduje że włosy stają się lśniące i zdrowe a cebulki doskonale odżywione.
Produkt nie testowany na zwierzętach.

Skład: Bhrungraj (Eclipta alba) 3% , Trifala 3% w/v, Brahmi (Saraswathi) (Centella asiatica) 1% w/v, Chameli Pan(Chetika) (Jasminum officinale) 1% w/v, Chanothi (Krishnala) (Abrus precatorius) 0.5% w/v, Dhaturo(Mahamohi) (Datura metel) 2% w/v, Elaychi (Sukshma) (Elettaria cardamomum) 0.5% w/v, Gali pan (kalkeshi) (Indigofera tinctoria) 1.% w/v
, Indravama (Gavakshi) (Citrullus colocynthis) 1.% w/v, Jatamansi (Tapasvini) (Nardostachys jatamansi) 0.5% w/v, Karanj Beej (Chirbilvak) (pongamia glabra) 0.5% w/v
, Neem Beej (paribhadra) (Azadirachta Indica) 0.5% w/v, Mahendi Pan (Henna) (Lawsonia alba) 0.5% w/v, Mandur (Sinhan) (Ferri peroxi dumrubrum) 4% w/v, Rasvanthi (Rasgarbh) (Berberis aristala) 0.5% w/v, Akkal kara (Anacyclus pyrethrum) 0.5% w/v, Vaj (Jatila) (Aconus Calamus) 0.5% w/v, Yashti Madhu (Mulethi) (Glycyrrhiza glabra) 0.5 % w/v
, Milk (Dugdha) 10% v/v, Wheat Germ Oil (Triticum aestivum) 1% , Lemon Oil (Citrus medica) 1% Bogate źródło witaminy C i antyoksydantów, Nilibhrungandi Oil 8% , Til Oil (Sesamum indicum) 25%, Sugandhit Dravya 2% ,Colour : Quinazarine Green SS

/s/

• Świetny olejek
  • Mam długie włosy, niesforne, ciężko je rozczesać. Olejek poleciła mi koleżanka. Nakładam go na kilka godzin przed myciem i tak sobie z nim chodzę (oczywiście w domu). Dzisiaj właśnie skończyłam pierwsze opakowanie, ale chętnie zamówię go ponownie.

Zalety:
    - przy sporadycznym stosowaniu wystarczył mi na bardzo długo (nie widzę potrzeby żeby stosować go co chwilę. ja go używam kiedy moje włosy są już zbyt niesforne i chcę żeby lepiej się układały)
    - po zastosowaniu włosy stają się miękkie, lejące, pięknie się układają
    - nie powoduje elektryzowania
    - nie uczula
    - nie podrażnia
    - dobrze się spłukuje

Minusy:
    - zapach (jest zbyt intensywny i zwyczajnie nieprzyjemny)
    - opakowanie jest mało wygodne (posiada zakrętkę)
    - olejek musi stać w bardzo ciepłym miejscu, albo być odpowiednio podgrzany żeby się "rozpuścił" jak należy
    - brak w sklepach stacjonarnych

Ale te minusy to drobnostki, więc nie odbieram mu żadnych gwiazdek.
    To produkt zdecydowanie warty polecenia.

Ilość zużytych opakowań: całe jedno

Chcesz pochwalić weroniw za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Wspaniały
  • Olejek Sesa jest niesamowity. Sugerowałam się recenzjami na forum i nie żałuję. Włosy po nim są niesamowicie miekkie i lśniące. Jedynym minusem jest cena ale na szczęście jest dosyć wydajny.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić Evvelcia_88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ulubiony
  • +opakowanie
    +zapach
    +wygładza włosy
    +ułatwia rozczesywanie
    + nabłyszcza
    +równomiernie się rozprowadza
    +nie obciąża włosów
    +nie skleja, ani nie oblepia włosów

minus to cena .

Używam tego produktu od: długo
    Ilość zużytych opakowań: 3 90ml

Chcesz pochwalić XXLolaaaXX za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubie ale za drogi
  • Niesamowity, kupiłam zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami, lecz nie pokładałam zbyt wielkiej nadziei w ten produkt.
    Myliłam się!
    Jest wspaniały i naprawdę poprawią kondycję włosów

Jedynym minusem dużym jest cena

bo dla mnie nie jest on wydajny

90 ml starczyło mi na 2 razy tak na dwa

. kolejne opakowanie starałam się dodawać do masek odżywek fajnie się spisuję ale ja nie trzymam się jednego produktu tylko milion na raz do włosów więc nie wiem czy to on w maskach tak działa ale solo jest super

ale nie wydajny może moje włosy za bardzo go piją , jeszcze napewno kupię kiedyś

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić Kaaroollinaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • wspaniale nawilża i odżywia włosy
  • Widzę, że wielu osobom ten olej, jak i inne, wysusza włosy. Mnie też wysuszyłam za pierwszym razem, gdy poszłam na łatwiznę i nałożyłam go na całą noc. Wiem, że to wygodne, ale w moim przypadku oleje nawilżają i pielęgnują moje włosy wówczas, gdy nakładam je na zwilżone i pod czepek. Spróbujcie, myślę, że i u Was podziała, nie warto od razu skreślać tego produktu. Nieważne, czy trzymam tak Sesę pół godziny, czy kilka godzin, efekt jest świetny (lepiej jednak kilka godzin, bo olej nie jest na tyle tani, by marnować go na krótki czas). Co potem? Moje włosy są idealnie nawilżone, odżywione i bardzo błyszczące. Trudno mi osiągnąć ten efekt mimo iż mam ciemne włosy, stale chcę mocniejszego połysku, a po Sesie jest świetnie. Są idealne w dotyku, sypkie i w ogóle nie obciążone, co mnie dziwi, bo amla jest lżejsza, a mi obciąża. Dodam, że nie stosuję w ogóle odżywek kremowych ani masek, olej to jedyny nawilżacz i moje włosy są w świetnej kondycji. Nie zauważyłam przyspieszenia porostu ani zahamowania wypadania, ale pewnie to dlatego, że używam go za rzadko, tylko raz na tydzień. Nie przeszkadza mi to, bo do tego mam wcierki i suplementy, od Sesy oczekuję tylko pielęgnacji i sprawdza się na 6. Dodam jeszcze, że moje włosy są po tym oleju szalenie gładkie. Czasem w reklamach kosmetyków nabłyszczających czy wygładzających pokazują taki efekt tafli, warstewkę pokrywającą włosy. Ja mam takie wrażenie po Sesie, nie jest to aboslutnie żaden tłusty film. Mam włosy gładkie jak tafla lustra i tak samo odbijają światło, są jakby wyprasowane, bardzo śliskie w dotyku i jakby wilgotne. To naprawde unikalne uczucie maksymalnego nawilżenia, stale się macam po tych włosach

Zapach uwielbiam, przypomina mi pierniki w lukrze i od razu, jak nakładam olej, nachodzi mnie ochota na coś słodkiego Dziwiły mnie bardzo negatywne opinie, aż mocno podgrzałam olej na kaloryferze i upaćkana olejkiem butelka rzeczywiśce zaczęła zalatywać jakby moczem :/ Na szczęście czuć te nutę tylko gdy przesadzi się z podgrzaniem. Poza tym moje włosy pachną bardzo słodko, lubię ten zapach na przykład już po kolejnym myciu, bez oleju. Dla mnie to miła odmiana po cuchnących orientalnie i niezbyt przyjemnie szamponach w pudrze.

Opakowanie jest super, zarówno butelka, inna niż wszystkie, jak i złote pudełko. Kształt butelki i zabezpieczające otwór sreberko kojarzy mi się z lekiem, a lubię takie skojarzenia przy preparatach do włosów. Wydajność doskonała. Dodam jeszcze, że aplikacja sprawia mi prawdziwą przyjemność, bo olejek ma jakąś fajną teksturę, taką aksamitną. Kiedy nakładam go na zwilżone włosy, czuję taką miękkość, i olejku, i włosów, bardzo wygodnie robi się też masaż głowy, czego nie ma w przypadku olejów o innej konsystencji, jak amla czy jaśminowy. Dla mnie to chyba najlepszy olej, a testowałam ich wieeele, choć może to też dlatego, że dopiero ten stosuję na mokro i pod czepek. Naprawdę polecam ten sposób.

Używam tego produktu od: chyba 2 m-ce

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Alien :* za czytelną i pomocną recenzję?
  • niemiła niespodzianka
  • Liczyłam na cud po przeczytaniu tylu pozytywnych opinii. Potrzebowałam czegoś co pobudzi cebulki i pomoże w baby hair. Kupiłam, otworzyłam, nawet zapach mi się spodobał. Aplikacja i zmywanie bezproblemowe, nawet szamponem bez sls-u.
    Pierwsze nałożenie i zachwyt. Włosy miękkie, lśniące, ładnie się układały i nie były obciążone. Pomyślałam, że to właśnie to. Nakładałam co drugie mycie, ponieważ efekt długo się utrzymywał.
    Niestety, po 3 aplikacji pojawił się łupież. Nieduży, ale biorąc pod uwagę, że przed używaniem Sesy nie miałam żadnego problemu z tym, to zaczęłam mieć wątpliwości. Pomyślałam, że to może jednorazowy wypadek. Nałożyłam jeszcze raz i okazał się być ostatnim. Białych punktów więcej i pojawił się świąd.

Żal mi tego, bo naprawdę polubiłam włosy po niej.
    Teraz zainwestowałam w olejek Heenary, zobaczymy co z tego będzie.

A właśnie, widać ilość olejku w butelce, patrząc pod odpowiednie światło, więc nie jest źle z tym opakowaniem.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 0 ( połowa 1)

Chcesz pochwalić wendy00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dla mnie BOMBA!!!!
  • Olejek super! Wysyp baby hair naokraglo, jedne wyrosly, inne dopiero kielkuja. Uzywalam go 4mc, a zuzylam 3/4 opakowania. Minus za zapach, po nocy spedzonej z olejem na wlosach bolala mnie glowa z poczatku, zapach nie ulatnial sie calkiem po umyciu ,a moj TZ twierdzil nawet ,ze wlosy pachna mi... moczem! Po mniej wiecej dwoch myciach zapach znikal. Jestem sklonna wszystko przezyc dla efektu!
    Plusy:
    -Wysyp baby hair
    -cena
    -wlosy sypkie, blyszczace i miekkie
    -szybszy przyrost
    Minusy:
    -zapach
    -po dotykaniu karku tlustymi wlosami czasem pojawila sie jakas ''niespodzianka''.
    Moze kiedys do niego wroce, aktualnie kupilam olejek z Green Pharmacy Korzen lopianu ze skrzypem.

Używam tego produktu od: 4 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 3/4

Chcesz pochwalić goldrose22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • wow!...a jednak nie:-(
  • Szukałam czegoś co powstrzyma wypadanie moich włosow po porodzie. Na pierwszy rzut poszła Kozieradka ....która niestety nie poradziła sobie,potem wcierka Jantar - również bez efektów. Codziennie z przerażeniem zbierałam z poduszki dziesiątki włosów już nie mówiąc o tych ze szczotki i z ubrań ...aż do dnia kiedy naolejowalam włosy olejkiem sesa, byłam w szoku ze efekty były już po pierwszym użyciu! Może to za wcześnie na recenzję ale mój zachwyt jest proporcjonalny do wcześniejszego przerażenia ze wylysieje. ......i jeszcze ten zapach ...przepiękny! Stałam w łazience i niuchalam go dobrych kilkanaście minut...

Edition: po kilku kolejnych tygodniach wiem ze nie była to kumulacja wypadania, kumulacja jest teraz :-( teraz mam nadzieję że mi włosy szybciej odrosna dzięki sesie..... jeszcze na to liczę....

Chcesz pochwalić emka_27 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z najlepszych
  • Tak jak w tytule, dla mnie to jeden z najlepszych olejków do włosów dostępnych na rynku.
    Wspaniale nawilża, a i końcówki się mniej rozdwajają. Włosy po nim lepiej się układają, rozczesują, są zdrowe i błyszczące. Nie obciąża i łatwo zmywa się już po 1 umyciu. Włosy są po nim sypkie i mięciutki.
    Nie stosuję na skórę głowy, tylko na włosy od ucha, także nie wiem czy zmniejsza wypadanie. Natomiast jeśli wypadanie jest spowodwane łamliwością włosa i ogólnym zniszczeniem jego struktury, to na pewno w tej kwestii pomaga
    Pół gwiazdki odjęłam za zapach. jest baaardzo intensywny. Ja osobiście w miarę go lubię, ale czasem przeszkadza moim współlokatorom. Zapach po nałożeniu dość długo utrzymuje się w łazience i na włosach ;P

Chcesz pochwalić selenqa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Miałam włosy sianowate i suche, strasznie mi wypadały, czasami nie potrafię ich po prostu ogarnąć aby jakoś wyglądały. Szukam ciągle specyfiku, który pomógłby mi okiełznać je trochę , ale najbardziej zależy mi by przestały tak wypadać. Przeczytałam sporo opinii na temat tego olejku i zdecydowałam się go wypróbować. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ u mnie sprawdził się w 100 %. Włosy są po nim mięciutkie i ładnie się układają, od pewnego czasu wypada ich znacznie mniej co bardzo mnie cieszy. Minusem dla mnie jest jedynie zapach, który jest bardzo intensywny i przeszkadza również mojej rodzinie, kiedy trzymam go na włosach i chodzę tak z nim pół dnia. Używam go na mokre włosy 2-5 godz przed ich myciem. Polecam ten olejek !!

Zatem :

+ Włosy są po nim mięciutkie, ładnie się układają i są miłe w dotyku

+ Wypada ich dużo mniej na czym najbardziej mi zależało

+ Łatwa aplikacja, wystarczy nałożyć trochę olejku na włosy, wcześniej należy go trochę podgrzać aby było to jeszcze łatwiejsze, natomiast ja robię to ocierając go w dłoniach

- Zbyt intensywny zapach ziół, którego nie lubię.

Chcesz pochwalić Chybacoscisiepomylilo za czytelną i pomocną recenzję?