Dabur, Sesa Oil (Olejek pielęgnacyjny do włosów)

Powiększ Dabur, Sesa Oil (Olejek pielęgnacyjny do włosów)

Zgłoszony przez _Kari_

Ajurwedyjsi środek powstrzymujący wypadanie włosów. Stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów. Eliminuje łupież. Receptura olejku pochodzi ze starodawnych ajurwedyjskich pism. Składa się on z 18-tu bogatych w składniki odżywcze ziół, 5 olejków doskonale nawilżających włosy i mleka. Cała receptura przygotowana została według procesu Kshir Pak Vidhi, w którym zbilansowana mieszanka ziół połączona zostaje z mlekiem a następnie aktywowana poprzez 5 olejków.
Olejek jest bogaty w witaminy C i E. Jest to środek powstrzymujący wypadanie włosów, stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów, eliminuje łupież. Regularne używanie oleju powoduje że włosy stają się lśniące i zdrowe a cebulki doskonale odżywione.
Produkt nie testowany na zwierzętach.

Skład: Bhrungraj (Eclipta alba) 3% , Trifala 3% w/v, Brahmi (Saraswathi) (Centella asiatica) 1% w/v, Chameli Pan(Chetika) (Jasminum officinale) 1% w/v, Chanothi (Krishnala) (Abrus precatorius) 0.5% w/v, Dhaturo(Mahamohi) (Datura metel) 2% w/v, Elaychi (Sukshma) (Elettaria cardamomum) 0.5% w/v, Gali pan (kalkeshi) (Indigofera tinctoria) 1.% w/v
, Indravama (Gavakshi) (Citrullus colocynthis) 1.% w/v, Jatamansi (Tapasvini) (Nardostachys jatamansi) 0.5% w/v, Karanj Beej (Chirbilvak) (pongamia glabra) 0.5% w/v
, Neem Beej (paribhadra) (Azadirachta Indica) 0.5% w/v, Mahendi Pan (Henna) (Lawsonia alba) 0.5% w/v, Mandur (Sinhan) (Ferri peroxi dumrubrum) 4% w/v, Rasvanthi (Rasgarbh) (Berberis aristala) 0.5% w/v, Akkal kara (Anacyclus pyrethrum) 0.5% w/v, Vaj (Jatila) (Aconus Calamus) 0.5% w/v, Yashti Madhu (Mulethi) (Glycyrrhiza glabra) 0.5 % w/v
, Milk (Dugdha) 10% v/v, Wheat Germ Oil (Triticum aestivum) 1% , Lemon Oil (Citrus medica) 1% Bogate źródło witaminy C i antyoksydantów, Nilibhrungandi Oil 8% , Til Oil (Sesamum indicum) 25%, Sugandhit Dravya 2% ,Colour : Quinazarine Green SS

/s/

• Znakomity olejek!
  • Sesa sprawdza się u mnie przy olejowaniu zarówno na mokro jak i na sucho.
    Uwielbiam ciężki, kadzidalny zapach tego olejku.
    Niesamowicie nawilża, odżywia i wygładza moje włosy.
    Jest niesamowicie wydajny, buteleczka 90 ml starcza mi na 3 miesiące, a mam włosy długie!
    Po zmyciu sesy nie czuję potzreby nakładania odżywki, wystarczy zabezpieczenie końcówek kroplą sesy lub silikonowego serum.
    Przy regularnym stosowaniu pojawia się wysyp baby hair, nie zauważyłam podrażnienia skalpu.
    I co dla niektórych bardzo istotne - zauważyłam szybszy przyrost włosów, Standardowo rosną mi 1 cm, a z Sesą 1,5 - 2 cm (zależy to też od pory roku).
    Z chęcią powracam do tego olejku.

Chcesz pochwalić HermionaGranger za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziala
  • Olejek kupilam pod wplywem zachwytow na blogach kosmetycznych. Musze przyznac, ze nie wierzylam za bardzo w jego moc i podeszlam dosc sceptycznie do kosmetyku z Azji (zniechecona miernoscia tanich kosmetykow koreanskich ).
    \nButeleczka jak i etykieta jest dosc tandetna, caly czas sie zastanawialam czy jest to produkt oryginalny. Zapach mnie odrzucil, nie jest to piekna won, w dodatku po zmyciu utrzymuje sie i zmienia sie w jeszcze gorszy... nie napisze z czym mi sie kojazy ale musze go maskowac suchym szamponem. Robie to tylko dlatego, poniewaz olejek cudownie ogranicza wypadanie moich wlosow! Nie licze wlosow na grzebieniu ale jest ich zdecydowanie mniej, widoczne jest to zwalszcza podczas mycia i rozczesywania mokrych wlosow (mam falowane i musze rozczesac je na mokro). Jestem bardzo zadowolona, zaluje tylko, ze nie przyspiesza wzrostu wlosow. Uwaga, aby mogl zadzialac musi byc stosowany regularnie, minimum co drugie mycie.
    \nStosuje olejek tez na dlugosc i pieknie pielegnuje wlosy, ukladaja sie zdecydowanie lepiej kiedy uzywam olejku przed myciem.
    \nBez problemu wymywa sie, na dlugosci nawet nie potrzeba uzywac szamponu, wstraczy odzywka a wtedy wlosy wygladaja jeszcze lepiej. Sa miekkie, puszyste ale nie spuszone,slizkie, gladkie, miesiste i zdrowe . Nie zauwazylam by byly supr blyszczace, od tego mam serum sylikonowe
    \nW tej chwili uzywam trzecie opakowanie i mam jeszcze w zapasie jedna buteleczke. Nie ukrywam, ze zapach jest okropny i ogolnie olejek mi sie znudzil. Chyba bede szukac czegos innego Ale w razie czego mam sprawdzony produkt do ktorgo zawsze moge wrocic.
    \nMinusem jest oczywiscie dostepnosc ale juz sie przywyczailam, ze mieszkajac na wsi wiekszosc rzeczy trzeba po prostu zamowic i tyle.
    \nNie polecam tylko wrazliwym na zapachy (czyli m. in. kobietom w ciazy).

Chcesz pochwalić olasia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Olejek mocno przereklamowany i na pewno nie nadaje się do wszystkich rodzajów włosów. Długo stosowałam inne olejki m. in. arganowy i kokosową Vatikę, z której byłam bardzo zadowolona, jednak zapragnęłam zmian i po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na temat Sesy zdecydowałam się na jej zakup, którego bardzo szybko pożałowałam

- olejek okropnie wysuszył mi włosy!
    - strasznie się puszą
    - są szorstkie i matowe ( a nigdy takie nie były)
    - wypadają garściami (no dobra, może to przez złe odżywianie, ale tak źle to jeszcze nie było)
    - wysyp baby hair, które sterczą we wszystkie strony i nie da się ich ogarnąć
    - kolor włosów szybko blaknie
    - obrzydliwy zapach, od którego bolała mnie głowa

Olejek stosowałam bardzo długo, bo prawie rok, więc opinia nie jest powierzchowna. Chciałam dać mu szansę, jednak okazał się niewypałem.

Za co 2 gwiazdki?
    Ano za te baby hair, oznaka, że coś tam jednak rośnie, ale u mnie wcale to ładnie nie wygląda. Olejek jest bardzo wydajny i faktycznie znacznie zmniejsza powstawanie łupieżu, głowa mniej swędzi, skóra jest ukojona. Włosy wydają się też lekko grubsze, sztywniejsze, ale może to tylko takie złudzenie, gdyż są zwyczajnie szorstkie.

Patrząc na to w jakiej kondycji są obecnie moje włosy zdecydowanie nie polecam! Lepszy i tańszy jest zwykły olejek rycynowy. Ja potulnie wracam do Vatiki.

Używam tego produktu od: prawie rok

Chcesz pochwalić sione za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niewypał.
  • Niestety... Sesa wysuszyła mi włosy i wcale ich nie nabłyszczyła...

Plusy:
    - egzotyczna wersja ma całkiem przyjemny zapach
    - miękkie włosy

Minusy:
    - wysusza skórę głowy
    - stosowana na same włosy, wysusza bądź przetłuscza
    - mnie uczuliła

Chcesz pochwalić Altairka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sama nie wiem.
  • Olejek kupiłam razem z Amlą Gold i raczej ten drugi mogę uznać za skuteczny.
    Sesę nakładam raczej na skórę głowy, by powstrzymać wypadanie włosów.
    W zakresie powstrzymania wypadania efektów póki co nie zauważyłam.
    Za to muszę powiedzieć, że włosy są dłużej świeże, a skalp nie swędzi, nie mam też tylu podrażnień, co kiedyś.
    Będę go cierpliwie używać, może po prostu po dłuższym czasie stosowania efekty będą lepsze.
    Ogromny plus: pomaga mojemu mężczyźnie na łupież.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić kasztanka3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny olejek
  • Olejek już po pierwszym użyciu dał zauważalny efekt na moich zniszczonych po chorobie włosach. Efekt taki,że znajomi mówili "twoje włosy się poprawiły".

Olejek :
    nabłyszcza,
    uelastycznia,
    włosy są sypkie,
    zdyscyplinowane.

Używam wielu kosmetyków na porost włosów, ponieważ w ostatnim czasie walczę z wypadaniem.
    Wydaje mi się,że ten olejek naprawdę stymuluje wzrost nowych baby hair - odkąd go używam, jest ich więcej i są grubsze.

Zapach olejku jest strasznie intensywny, kadzidłowy, ziołowy. Mi nie przeszkadza - mój facet wręcz się nim zachwyca - jednak dla wielu osób zapach może być zbyt intensywny, orientalny.

Kłopotliwa jest nieco konsystencja olejku - trzeba go podgrzać by możnabyło aplikować. Ja znalazłam na to szybki sposób - buteleczkę z olejkiem umieszczam pod gorącą wodę na moment

Chcesz pochwalić ewelinag122 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Zakup tego olejku łączył się z początkiem świadomego dbania o włosy.
    Po pierwszym użyciu na skórę głowy i włosy byłam zachwycona.Ujrzałam puszyste,pogróbione lśniące włosy.Zachwyciłam się tym a że miałam tylko małą butelkę stwierdziłam że zużyję ją na skórę głowy bo borykałam się z wypadaniem i kupię większą na włosy.
    Wypadanie ustało tylko nie wiem czy to jego zasługa bo stosowałam też kozieradkę,vitapil i piłam pokrzywę.
    Gdy zakupiłam duże opakowanie i nałożyłam na skalp i włosy efekt nie był już tak dobry.Niby się lśniły sie ale z pogrubienia i puszystości nie zostało nic
    Końce były spuszone i poplątane.

Włosy raczej nie powinny się do niego przyzwyczaić bo używałam tylko na skórę głowy,więc nie wiem dlaczego przestał działać tak dobrze jak wcześniej

Odstawiłam go na jakiś czas i zaczełam używać gdy ponownie dopadło mnie wypadanie.Myślę że trochę pomogł ale nie zlikwidowł napewno problemu z którym borykam sie niestety do tej pory

Używałam zgodnie z zaleceniami czyli na włosy umyte często na całą noc.Rano zmywałam jednokrotnie szamponem dla dzieci.Z domyciem nigdy nie miałam problemu.Przy używaniu 2 opakowania zawsze po myciu konieczna była odżywka.

Plusy:
    -trochę ograniczył wypadanie
    -pojawiły się baby hair
    -dodawał blasku włosom(w moim przypadku każdy olej to robi)
    -piękny efekt przy pierwszym użyciu na całe włosy
    -wydajny
    -ukojenie dla skóry głowy

Minusy:
    -zapach
    -cena
    -konieczność podgrzewania przed każdą aplikacją
    -pogorszenie efektów w trakcie używania

Podsumowując:
    Raczej nie kupie ponownie bo na skórę głowy tak samo działał Bringraj którego zapach mi się bardzo podoba i nie puszy mi włosów.Jeśli chodzi o same włosy to wolę Amlę -śmierdzi co prawda trochę gorzej ale efekt na włosach jest dużo lepszy i nie ustaje tak szybko.Zresztą mam jeszcze kilka olejków do wypróbowania i cały czas szukam tego jedynego.
    Ilość zużytych opakowań: 2 jedno małe a drugie duże

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Bettycukiereczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie zrobił z moimi włosami nic
  • zachęcona pozytywnymi opiniami skusiłam sie na niego i ja...
    niestety olej nie zrobił nic z moimi włosami

Olej SESA plusy:
    -ładnie, specyficznie pachnie
    -wygładza włosy
    -nie spowodował nadmiernego wypadania (a z czym spotkali sie niektórzy po jego zastosowaniu)

Minusy
    -nie zauwarzyłam znacznej poprawy, włosy ani nie rosły szybciej, ani nie było wysypu baby hair,
    -cena
    -dostępność

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Martalena1988 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super produkt
  • Moje włosy przeszły przez rok rozjasnianie nawet 3 razy w tygodniu to cud że mi nie wypadły. Prubowalam wszystkiego. Sesa... hmmm kocham ten zapach jest boski bo lubię zapach ziół. Stosowałam go rano po przebudzeniu wcierajac w skalp wieczorem jantar. Głowę mylam głowę co 3 dni ponieważ mam tak suche włosy mogłabym całą butelkę zużyć i tak by wsiakla. W ciągu 3 miesięcy z użyłam 2 duże 180ml opakowania. I cóż włosy mi rosną pół cm na miesiąc i choćbym stawała na głowie i używała wszystkiego nic nie działa ale mam pełno nowych włosków widać to gołym okiem. Włosy przestały wypadać i zero łupieżu. Kocham ten olejek i na pewno zostanie ze mną na długo.

Ilość zużytych opakowań: 2x180ml

Chcesz pochwalić justyna21moja za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla wytrwałych
  • muszę przyznać, że początkowo też olejek mnie nie zachwycił, ale byłam wytrwała, dostawałam bólu głowy od smrodu olejku ale pomyślałam dam mu szanse, kilka razy później naszczęście obyło się bez bólu... włosy po zastosowaniu na pewno są bardziej błyszczące, zdrowsze, a przede wszystkim, któregoś razu fryzjerka zapytała mnie czy przestały mi już wypadać włosy bo zauważyła mnóstwo odrastających!!! co zdecydowanie bardziej mnie zmotywowało to jego dalszego stosowania!

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić trini333 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ani tak, ani nie
  • Powiem szczerze, ze nie bardzo rozumiem zachwyty nad tym olejkiem... Dla mnie jest po prostu przecietny.

Nie zauwazylam jakiegos glebokiego odzywienia, nawilzenia, blasku czy innych cudow.
    Jedyny widoczny plus to wzmocnienie cebulek. Gdy zauwazylam, ze na wlosach srednio sie spisuje, zaczelam stosowac go na skalp. I tam rzeczywiscie wspaniale sobie poradzil. Zaczelo mi wypadac coraz mniej wlosow, a te ktore juz wypadaly byly zdecydowanie grubsze.

Smierdzi przeokrutnie. Zmusilam sie i jakos zuzylam male opakowanie, choc nie bylo to najprzyjemniejsze doswiadczenie w moim zyciu.

Chcesz pochwalić nafiyqa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kolejne rozczarowanie?
  • Była to kolejna przystań na mojej drodze poszukiwań idealnego olejku do włosów.
    Pozytywne recenzje zacheciły mnie do wypróbowania go. Niestety tak jak Amla miał na tyle silny zapach, że postanowilam go odłożyć na półkę. Działanie olejku porównywalne z ww olejem. Czasami miałam wrażenie, że robił lekki puch na głowie. Olejek jest stosunkowo drogi, ale na pewno wydajny. Uzywałam go dość krótko ( może z pół miesiąca) z uwag na cięzki zapach, ale zauważyłam, że bardzo niewiele sie go zużywa.
    Czasami żałuję, że jestem tak uczylona na zapach;(

Używam tego produktu od: pół miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 1/3 opakowania 90 ml

Chcesz pochwalić ewulkamala16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak
  • Sesa, dużo czytałam na jej temat. Kupiłam i się nie zawiodłam, zdecydowanie moje włosy ją pokochały.

Sesa jest w stanie stałym po ogrzaniu robi się płynna. Minus za opakowanie. Źle się go używa.

Nakładam ja na suche włosy i nie mam najmniejszego problemu. Trzymam na włosach dość długo choć głównie wcieram w skórę głowy. Nie dostałam po niej łupieżu ani skóra mnie nie swędzi.

Co do zmycia olejku - nie mam z tym najmniejszego problemu. Ładnie się zmywa i włosy nie są tłuste po niej.

Miałam już doczynienia z różnego rodzaju olejami, po których włosy nie były tak ładne, błyszczącei odżywione jak po tym olejku. Zdecydownie moim włosom odpowiada i nie puszą się po nim , są ładne lśniące.

Wielu z was się nie podoba zapach. Według mnie jest o wiele bardziej przyjemniejszy niż Amla. Mnie się zdecydowanie podoba zapach Sesy.

Używam go z Amlą i jestem zachwycona i zdecydowanie kupię kolejne opakowanie !!

Czasem trzeba być dobrym obserwatorem co nasze włoski kochają a co jednak im nie odpowiada - jak dla mnie REWELACJA !!

Aa pół gwiazdki odejmuje za nie wygodne opakowanie .

Chcesz pochwalić Nymphea za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jestem zadowolona...
  • Zastanawiałam się długo nad recenzją tego oleju. Mam już dość duże doświadczenie z olejami i wiem dokładnie, czego od nich oczekuję.

Sesa niestety nie spełniła tych oczekiwań.

Jedyny plus, jaki mogę jej przypisać, to mimo, że puszyła, śmierdziała, czasem ciężko było ją domyć, to jednak włosy zawsze bardzo po niej błyszczały.

Wyobrażacie sobie błyszczący puch? Tak dokładnie prezentowały się moje włosy po niej... I nieważne, czy nałożyłam ją na godzinę, na 3 czy na noc... I jakiej użyłam odżywki potem, czy szamponu.

Nałożona na skalp bardzo podrażniała i świąd był nie do wytrzymania.

Plus za wydajność, okazało się, że nie mogłam jej wykończyć.

To po prostu nie jest olej dla mnie, ale nie ubolewam jakoś szczególnie, bo jej cena przy tej pojemności jest dość wysoka.

Używam tego produktu od: roku, najpierw intensywnie, potem sporadycznie, żeby ją zużyć
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 90ml.

Chcesz pochwalić blackmarta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie, dziekuje
  • Chyba nigdy jeszcze nie mialam takiego problemu ze zrecenzowaniem produktu pielegnacyjnego
    Uzywam dosc dlugo ale chcialam byc w 100% pewna swojej opnii zanim ja w koncu opublikuje bo wiekszosc dziewczyn pisze na temat Sesy peany pochwalne wiec myslalam, ze robie moze cos nie tak...

Z tym olejkiem od samego poczatku mialam same problemy. Po pierwsze: okropny zapach! wWzytsko nim przesiaka: reczniki, moje rece ktorymi rozprowadzam olejek na wlosach. Nawet po kilkakrotnym umyciu rak jest nadal lekko wyczuwalny. Wlosy pachna Sesa nawet po paru myciach. Ale nie poddalam sie bo w koncu mial zdzialac cuda...
    Jednak, gdyby Sesa nie zadzialala, nie zagescila mi wlosow- nie byly ladniejsze niz sa po innych odzywkach/olejkach.

Mialam problem z nakladaniem go na wlosy bo na suche wlosy aplikacja jest bardzo niekomfortowa wiec przeczytalam zeby nakladac go na mokre wlosy w polaczeniu z odzwyka, co sprawi ze bedzie sie lepiej aplikowal i to byl dobry pomysl. Pare razy staralam sie go nalozyc na noc- ale moje skora glowy byla podrazniona i swedzaca wiec to nie zdalo egzaminu ( a nie mam skory wrazliwej!).
    W koncu opanowalam sztuke nakladania i trzymania pod czepkiem (przesiaknietym okropnym zapachem rzecz jasna) przez pare godzin.
    No i tak wlasnie uzywam Sesy juz rok. Jest diabelnie wydajna i jeszcze nie dobilam do konca butelki Zuzyje ja sumiennie bo w sumie nie szkodzi moim wlosom i sa po niej blyszczace i za to zdecydowalam sie przyznac 1 gwiazdke

Do kolejnych minusow dodam niepraktyczne opakowanie, z ktorego ciezko wylac odpowiednia ilosc.

Na pewno NIGDY W ZYCIU JUZ PO NIA NIE SIEGNE.

Używam tego produktu od: ponad rok

Chcesz pochwalić blackdaisy za czytelną i pomocną recenzję?
  • ciezko stwierdzic
  • okropnie smierdzi, ale da sie wytrzymac, nigdy nie trzymam na glowie cala noc i nakladam na suche wlosy/skalp.
    Wlosy bardzo mi wypadaly od kilku lat mimo zdrowego odzywiania i pozytywnych wynikow morfologii, zauwazylam ze zaczely sie przerzedzac dlatego kupilam ten produkt.
    Jesli chodzi o dzialanie to na poczatku uzywalam dosc rzadko kiedy mi sie przypomnialo i mialam wrazenie ze wiecej wlosow mi wypada, trudno mi teraz powiedziec czydlatego ze moze zaczelam wiecej uwagi do tego przywiazywac. Natomiast teraz uzywam regularnie od ponad miesiaca i przyznam szczerze ze wlosow jest na szczotce i umywalce mniej . Nie wiem czy to zasluga akurat Sesy, ale smiem wierzyc ze wlasnie tak. Oprocz tego, pojawila sie duza liczba tzw "baby hair"

Używam tego produktu od: kilku miesiecy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić oasiss za czytelną i pomocną recenzję?
  • ja nie polecam
  • Kupiłam na allegro wraz z małym szamonikiem gratis. Mam bardzo cienkie i wypadające włosy, w tym produkcie pokładałam wielkie nadzieje. Stosowałam według zaleceń, bawiłam się w ogrzewanie itd. Samo nakładanie oleju pozbawiło mnie ogromnej ilości włosów, przy wcieraniu mnóstwo mi ich wychodziło. Zużyłam całe opakowanie i efektów na + w zasadzie żadnych. Włosy miałam dość sianowate po nim. Jedyny plus to chyba zapach, bo lubię takie ziołowe. Niezbyt tani, dużo zachodu przy używaniu, a efektów brak. Dla mnie porażka.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić szatynka93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie lubię
  • Ten olejek chyba nie polubił się z moimi włosami, szczególnie ze skórą głowy, gdyż powoduje występowanie na niej krostek. Nie widzę też szałowego efektu w postacie porostu włosów. Zapach ostry i nachalny, ale ważne jest działanie, którego ja tu nie widzę. W dodatku nie jest tani (zależy jakiej mamy długości włosy), u mnie mała buteleczka za 30zl nie starczyła na długo.Ponadto ma niewygodne opakowanie. Nie zachwycił mnie.

Chcesz pochwalić Claire91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • Olejek sesa używam od roku, z przerwami na wypróbowanie innych olejków. Jednak ten na moich włosach sprawdza sę najlepiej. Znacznie przyczynił sie do poprawy stanu moich włosów. A miałam koszmar na głowie po kilku letnim farbowaniem ciemnymi brązami. miałam totalne siano na głowie, włosy puszyły się od wysokości ucha, włosy cienkie, popalone. Podczas czesaniawypadało ich mnóstwo, a końcówki kruszyły się. Zauważyłam, że po prostu zaczełam łysieć. I wtedy uszłyszałam o tym indyjskim olejku i zaczęłam stosować.Po kilku uzyciach zauwazyłam znaczną poprawę- włosy nabrały blasku, już nie wypadały tak mocno. Z perspektywy czasu stwierdzam znaczną poprawę. Mam zupełnie inne włosy. Grubsze, nie wypadają garściami (co zauważam po szczotce i podczas mycia), sporo mi przybyło na głowie i często słyszę komplementy na temat włosów. Oczywiście oprócz olejowania włosów, odstawiłam wszystkie dgogeryjne kosmetyki do ich pielęgnacji, a farbuję henną. Swoje olejki kupuję w Gdyni- w CH Batory jest stoisko. Polecam każdemu ten olejek , bo naprawdę działa cuda!

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: ok 12

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić madziula23 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Działa !
  • Jestem zachwycona
    Moje włosy są cienkie z natury i lubią się puszyć.
    Po zastosowaniu olejku ( najczęściej trzymam go przez całą noc) włosy są odżywione, pełne blasku, sprężyste. Żadna odżywka nie zastąpi mi działania tego olejku.
    Odjęłam jedną gwiazdkę za zapach... utrzymuje się długo po umyciu włosów, nie każdemu może to odpowiadać. Zapach jest intensywny, lekko duszący. Gdyby nie zapach określiłabym go idealnym kosmetykiem do włosów. Używam tego produktu od: 2 latIlość zużytych opakowań: 2 opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić cebu za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla wysokoporowatych cieńkich włosów
  • zapach nie za ciekawy, tak samo jak i działanie. po zastosowaniu go moje włosy były suche i napuszone. nie polecam dla włosów wysokoporowatych i cieńkich

Ilość zużytych opakowań: parę aplikacji

Chcesz pochwalić mlumixy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych
  • Olej kupiłam po raz pierwszy jakoś rok temu. Naczytałam się dużo pozytywnych opinii i postanowiłam go wypróbować. Muszę przyznać, że się nie zawiodłam
    Plusy:
    -błyszczące włosy
    -nakładając na skórę głowy nie przetłuszcza jej
    -włosy są wzmocnione
    -jest bardzo wydajny
    -dużo baby hair

Minusy:
    - jeden mały minusik to zapach

Używam tego produktu od: Roku
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Paulix1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zły
  • Olejku używałam z ciężkim bólem łudząc się,że może to tylko na początku jest taka tragedia jeżeli chodzi o wypadanie włosów po nim ale niestety po każdym stosowaniu wyczesywałam więcej włosów z głowy.
    Rezultatów nie było żadnych ! Nakładałam go samego: fatalny.
    Nakładałam z mieszankami: fatalny.
    Nie sprawdził się kompletnie.
    Nie kupie go już nigdy.
    Zapach jedynie w porządku.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić Medussaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla wszystkich
  • Z olejem Sesa spotkałam się po raz pierwszy kilka lat temu, mieszkając w Indiach . Byłam wręcz zafascynowana długimi, gęstymi włosami Indusek, więc czym prędzej pobiegłam do pierwszej z brzegu apteki/sklepu kosmetycznego, aby dowiedzieć się co powinnam nakładać na włosy, by uzyskać podobny efekt. Do dzisiaj pamiętam jak stary aptekarz uśmiechnął się do mnie i zdjął z półki buteleczkę olejku Sesa z zapewnieniem, że i ja będę mieć warkocz grubości węża Boa. Co ciekawe, pamiętam, że duża butelka oleju Sesa kosztowała mnie nie więcej niż (w przeliczeniu ) 10 zł - więc cenę z naszych sklepów internetowych uważam za wielkie nieporozumienie (nawet z marzami).
    Olejkiem nacierałam się przez kilka miesięcy - stosowałam go przed myciem włosów (ze względu na klimat codziennie), oraz kilka kropel na suche włosy. Za każdym razem osiągałam ten sam efekt - suche, napuszone, smętnie wiszące włosy. Zastanawiałam się co jest nie tak, skoro Sesa zawiera w sobie tyle "dobra", ziół i wyciągów wszelakich - dlaczego nie działa? Postanowiłam poradzić się mojej znajomej, która będąc Induską, była zaznajomiona z olejowaniem włosów od dziecka. I dowiedziałam się na czym polega problem z olejkiem Sesa. Na moich "europejskich" włosach, które są co prawda bardzo gęste, ale dość cienkie, Sesa ze względu na obecność ziół działała bardzo wysuszająco i drażniąco. Włosy Indusek mają inną strukturę, są grubsze i bardziej odporne na działanie wyciągów roślinnych, u mnie zaś najlepiej sprawdzają się oleje bez dodatkowych składników i ekstraktów. Za radą mojej znajomej zaczęłam stosować czysty olej kokosowy (Parachute) i nastąpiła ogromna zmiana. W tym momencie stosuję również olej musztardowy (Dabur) i również jestem bardzo zadowolona.
    Nie wrócę już do olejku Sesa, bo zupełnie nie służy moim włosom - jeżeli już jednak miałabym go stosować, wcierałabym go tylko w skórę głowy, uważając by nie miał styczności z pozostałymi włosami.

Używam tego produktu od: dawna

Chcesz pochwalić zorzanna za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacyjne działanie
  • Jak do tej pory najlepszy z przetestowanych przeze mnie olejków. Wypada mi po nim sporo włosów, ale w stosunku do tego ile wyrasta nowych efekt jest zdecydowanie pozytywny.

Plusy:
    - aureola z baby hair
    - zapach
    - włosy błyszcące i sypkie

Minusy za które odejmuję pół gwiazdki:
    - cena
    - dostępność

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 90ml

Chcesz pochwalić olcia313 za czytelną i pomocną recenzję?