Lush, Sea Vegetable (Mydło z solą morską i wodorostami)

Lush, Sea Vegetable (Mydło z solą morską i wodorostami)

Mydło ręcznie robione, wegańskie, z częścią pilingującą z solą morską i algami, o zapachu limonki, lawendy i wodorostów.

mydła
oczyszczające
bez alkoholu, bez parabenów, zapachowa
w kostce

SLES w składzie!

Bardzo przykra niespodzianka. Do tej pory mydła Lushu traktowałam jako bezpieczne dla mojej skóry produkty o dobrym naturalnym składzie.
Po użyciu moja skóra jest wyszuona i swędzi... Dopiero później przeanalizowałam skład i znalazłam SLES! Jestem zawiedziona i od teraz już będę dobrze studiować skłądy kosmetykó Lushu przed kupnem. Wielki minus dla firmy.
Co do reszty właściwości mydła. Zapach OK - taki słono-cytrusowy, jak morze Śródziemne. Wyglądbardzo ładny, wydajność zwykła. Obecnie stosuję to mydło do stóp i rąk. Nie kupię więcej.

jak zwykłe mydło

Tylko 3 gwiazdki niestety, choć miało być super.. :/ Jedną odejmuję za zapach - jest mocny i cytrynowy, a spodziewałam się na prawdę "morskiego", zapachu wodorstów może?, a cytrusy nie wiele z morzem mają wspólnego. Drugą gwiazdkę za kolor (i ogólnie wygląd) - moje jest w kolorze ciemnej zieleni , a miał być morski, turkusowy czy teal. Poza tym ziarenek soli morskiej w moim prawie nie było, a wodorosty bardzo szybko się wypłukują i po 2 tygodniach używania mydelko to wygląda jak zwykłe mydło glicerynowe za 10 zł...
Skórę lekko wysusza, jak to mydło, (choć ma pewnie kwaśne pH dzięki tym cytrusom) na pewno nie nawilża.
Zużywa się oczywiście tak szybko jak zwykle mydło.

Ilość zużytych opakowań: 1 rozpoczęte