Sulphur Zdrój, Kuracja Siarczkowa, Buska maska siarczkowa do ciała

Powiększ Sulphur Zdrój, Kuracja Siarczkowa, Buska maska siarczkowa do ciała

Zgłoszony przez scooti81

Buska maska siarczkowa jest unikalnym na skalę światową produktem uzdrowiskowym. Umożliwia osobom z problemami skórnymi, jak i pielęgnującymi swoją skórę korzystanie z właściwości wód siarczkowych bez konieczności wizyty w uzdrowiskach takich jak Busko-Zdrój i Solec-Zdrój znanych ze skutecznego leczenia chorób reumatycznych i skóry (m.in. łuszczyca).
Maska jest wykorzystywana m.in. w okładach i kąpielach siarczkowych.
Działanie, znajdujące potwierdzenie w badaniach:
- wygładzające (zmniejsza złuszczanie, rogowacenie przymieszkowe i pękanie naskórka),
- nawilżające,
- zmniejsza widoczność rozstępów i zapobiega tworzeniu się nowych,,
- zmniejsza widoczność cellulitu,
- poprawia ogólny wygląd skóry i jej koloryt (po min. 3 tygodniach stosowania).
Jest polecana do wszystkich rodzajów skóry, szczególnie do skóry skłonnej do nadmiernego złuszczania, rogowacenia przymieszkowego, pękania naskórka oraz z cellulitem (lub skłonnością do cellulitu) i rozstępami.
Kuracja maską siarczkową odświeża, relaksuje, przedłuża kurację sanatoryjną.
Buska maska otrzymała wyróżnienie podczas konkursu Złota Pieczęć Natury 2008 na najlepszy kosmetyk naturalny.
Działanie jest ściśle powiązane z aktywnymi biologicznie składnikami naturalnych wód mineralnych z uzdrowisk Busko-Zdrój i Solec-Zdrój. Wody siarczkowe zawierają: m.in. jony wodorosiarczkowe (HS-); jony siarczkowe (S2-), siarkę koloidalną oraz liczne jony, głównie wapnia, magnezu, potasu, jodu oraz inne cenne mikroelementy.
Unikalne właściwości wód wynikają z ich ogólnej mineralizacji, profilu zawartych biopierwiastków oraz dobrej wchłanialności składników przez skórę i błony śluzowe. Przenikanie siarki przez skórę jest 100 razy większe niż tlenu.
Związki siarki biorą udział w syntezie metioniny i cystyny. Wody siarczkowe powodują wzrost poziomu grup sulfhydrylowych będących składnikami enzymów, odgrywających rolę w metabolizmie białek, węglowodanów i tłuszczów.
W Buskiej Masce Siarczkowej, właściwości keratolityczne (złuszczające) oraz keratoplastyczne (odnawiające) wód siarczkowych, wspomagają flawonoidy i fenolokwasy zawarte w naturalnym olejku eukaliptusowym i kompozycji rozmarynowej. Wpływa to na poprawę mikrokrążenia w skórze, a w efekcie sprzyja odnowie tkanek.
W badaniach dermatologicznych i aplikacyjnych nie zaobserwowano odczynów alergicznych i podrażnień.

Skład: Sulphide-Sulphide Hydrogen Salty Mineral Water, Paraffinum Liquidum, Vaselinum Album, 1,2 Propanodiol, Paraffinum Solidum, Kaolin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Titanium Dioxide, Parfum, Cholesterol, Eukalyptus Globulus, Phenonip.

Cena: 27zł / 500g

• Chwalona: 1 raz(y)
  • fajna
  • jakiś czas temu kupiłam dwa produkty typu maska siarczkowa, pierwsza to w/w a drugą od DR DUDA . Nie wiedziałam, na która sie zdecydować, więc kupiłam dwie do porównania. Może to nie jest właściwe miejsce do porównywania produktów, ale być może moja opinia pomoże wielu osobom. Ja bynajmniej mogłam zasugerować się tylko składem gdyż było to jakiś czas temu i nigdzie nie mogłam nic więcej znaleźć na temat tych maseczek.

Maska Sulphur Zdrój, Kuracja Siarczkowa, Buska maska siarczkowa do ciała

- konsystencja podobna do musu
    - nie jest tłusta
    -nawilża ciało
    -można ją spłukać wodą , wiec najlepiej nałożyć ja na ciało 15 min przed kąpielą
    -po nałożeniu na twarz piecze( ja mam cerę wrażliwą)
    - fajnie się nakłada gdyż tak jak wspomniałam jest jak mus
    - co do efektów to jak na razie jestem na ok. ale okaże się wszystko po dłuższym czasie stosowania
    -z pewnością kupię ponownie, bo i tak wiem, że jest świetna

Dr DUDA buska maska siarczkowa 500g :

- maseczka jest jak wazelina
    -strasznie tłusta
    -trzeba ja zmywać z ciała mydłem lub żelem do ciała, bo sama woda nie wystarczy
    -jeżeli jej nie zmyjemy dokładnie pozostawia tłusty film na skórze
    -dobrze nawilża
    -jest bardzo wydajna
    -po nałożeniu na twarz piecze( ja mam cerę wrażliwą)
    -napina skórę
    -regularnie stosowana zmniejsza cellulit
    -wydajna, jedno opakowanie, kiedy się używa raz na tydz starcza na pół roku
    -można spokojnie nałożyć ja na ciało i wylegiwać się w wannie, gdyż tak jak pisałam „nie boi się wody’ i zostaje na ciele póki się nie potraktuje skóry jakimś myjącym kosmetykiem

Podsumowując: obie maki są fantastic bombastic. Największa różnica to konsystencja, ale to już od was zależy, którą preferujecie.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: sulphur 1 użycie, duda ok 80%

Chcesz pochwalić lesme za czytelną i pomocną recenzję?
  • Białe szaleństwo - moje ciało je kocha!
  • Wczoraj, kiedy kompleksowo okładałam się w/w maską, a później podziwiałam efekty doszłam do wniosku, że czas najwyższy zachwalić ją Szerszemu Gronu Odbiorców .

PLUSY :
    - wszechstronność , która w tej sytuacji wcale nie jest równoznaczna powszechnemu stwierdzenie, że 'skoro coś jest do wszystkiego, to jest do niczego';
    - świetnie sprawdza się jako maseczka na twarz, dekolt i piersi - pięknie rozjaśnia wszelkiego rodzaju blizny, złuszcza i nawilża;
    - uspokaja cerę problematyczną, przyspiesza gojenie zmian trądzikowych;
    - niweluje również cellulit oraz rozstępy, wygładza - ważne jest jednak regularne stosowanie; na partie : uda, brzuch, pośladki nakładam grubą warstwę i owijam folią, co poprawia działanie;
    - konsystencja : lekko żelowa, co ułatwia aplikacje i powoduje, że maska nie spływa;
    - zapach : przyjemny;
    - nie jest testowana na zwierzętach [!]

MINUSY:
    - teoretycznie brak; dla mnie lekką niedogodnością jest to, że po aplikacji na twarz [jedynie tutaj, inne partie ciała tak nie reagują] maska czasem mocniej, czasem słabiej - piecze; po 5 minutach efekt ten zanika, nie wywołuje to również żadnych 'efektów ubocznych' typu podrażnienia, zaczerwienienia etc.; myślę, że z kolei dla osób, które lubią czuć, że kosmetyk 'działa' będzie to niewątpliwym plusem .

Niemniej jednak ten aspekt ginie w morzu dobroczynnych właściwości, jakie zapewnia Nam maska .

Przyjaźnimy się już dość długo i myślę, że tak pozostanie .

Polecam Każdemu, Kto szuka dobrej alternatywy dla kosmetyku do problematycznej cery .

Używam tego produktu od: dłuższego czasu - ok 3 lata

Ilość zużytych opakowań:
    4-6 szt i cały czas sięgam po kolejne pudło

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Cindy28 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Boska maska
  • Jestem łuszczykiem i o tej masce przeczytałam na innym forum. Na początku podchodziłam do sprawy nieufnie, ale łuszczycy już tak mają, że próbują różnych nowinek. I okazało się, że jak najbardziej działa. Nie tylko spełniają się wszystkie obietnice producenta dotyczące gładkiej skóry (nie wiem, jak z cellulitem, nie znam problemu) i nawilżenia... Ale także pomaga wygładzić i wybielić skórę zniszczoną leczeniem farmakologicznym (maści na bazie dithranolu). Odzyskanie równomiernego kolorytu skóry po "oparzeniu" chemicznym bez niej trwa niepomiernie dłużej. Polecam każdemu, nie tylko łuszczykom. Wiem, że można (ostrożnie - nakładać także na szyję i twarz - omijając szerokim łukiem oczy). No i trzeba mieć sto procent pewności, ze nie jest się uczulonym na siarkę.

Używam tego produktu od: 2009
    Ilość zużytych opakowań: 6 i zamierzam kupić kolejne

Chcesz pochwalić mohherowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Genialna!!!!!
  • Czegoś tak cudownego jak ta maska do tej pory nie spotkałam: cudownie wygładza i pojędrnia skórę.
    Po zmyciu maski widoczny jest efekt wygładzenia skóry, a dodatkowo maska pachnie specyficznie - jakbym była w spa - mnie relaksuje.
    Dodatkowo zmniejsza widoczność rozstępów a także zmniejsza cellulit.
    Plusem jest też cena do objętości produktu - słowem: bardzo korzystna.
    Polecam - sama przeprowadzam kolejną kurację. Taka przyjemność rzadko się zdarza poza spa ))

Używam tego produktu od: prawie 6 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić Kinaa1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudo
  • Kupiłam z polecenia znajomego lekarza. I jestem bardzo zadowolona.
    1. Maska jest bardzo wydajna, myślałam że wystarczy tylko na kilka użyć.
    2. Zapach nie jest może piękny i słodki jak w kosmetykach drogeryjnych, ale mnie nie drażni.
    3. Przy pierwszym użyciu miałam wrażenie, że będzie problem ze zmyciem jej ze skóry. Wydawała mi się tłusta, ale nic bardziej mylnego, w kontakcie z czystą wodą maska znika bez śladu.
    4. To co maska robi ze skórą nie sposób opisać słowami. Używam jej tylko do ciała, nawet nie wiem czy można do twarzy. Mam skórę wrażliwą podatną na powstawanie różnych krostek, zaskórników, otarć itp. Przy regularnym używanie maski skóra wygładziła się jest dobrze nawilżona, po prostu lepiej wygląda.
    Po masce skóra jest świetnie nawilżona, nie trzeba smarować jej już żadnym drogeryjnym "super-balsamem" .

Maskę używam 1-2 razy w tygodniu, smaruję nią ciało i trzymam z 30 min. Jeśli dodamy do tego regularne peelingi ciała to efekty są powalające.
    Mam zamiar kupić jeszcze żel do ciała z tej serii.

Bardzo polecam tą maskę, naprawdę jest dobra.

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić NaturalWomen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyna w swoim rodzaju...nie ma takiej drugiej...
  • Maseczka jest jednym slowem doskonala! Super konsystencja, bardzo wydajna! Zapach byl dla mnie na poczatku dosyc dziwny - ale dzis dziala na mnie uspokajajaco. Mam tlusta cere, do tego prze dlugi czas borykalem sie ze sporym tradzikiem na twarzy i ramionach - ale maska dziala cuda - dzis te problemy to daleka odleglosc! Jest wysmienita nie tylko dla tlustych i tradzikowych cer - rowniez dla cery suchej i wrazliwej jest doskonala! Reguluje, nawilza, koi - i jezeli przestrzegamy sie zalecen producenta - cera nabiera innego wymiaru! Roznica przed i po jest niesamowita! Przyznam szczerze ze nigdy dotad nie mialem tak idealnego kosmetyku pielegnacyjnego, i na dodatek mega pojemnosc - wiec kosmetyk tani. Polecam kazdemu!!!

Używam tego produktu od: od 6 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1 x 500 ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić scooti81 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij