Powiększ Rossmann, Alterra, Feuchte Reinigungstucher Aloe Vera (Nawilżane chusteczki oczyszczające z aloesem)

Zgłoszony przez madalenus

Alterra nawilżane chusteczki oczyszczające do skóry suchej i wrażliwej, 25 szt. Rozświetlające i odświeżające nawilżanie.
Każda skóra zasługuje na indywidualna pielęgnację. Nawilżone chusteczki oczyszczające Alterra z wyciągiem z aloesu oczyszczają skórę wyjątkowo delikatnie. Łagodna formuła rozświetla i ożywia; nadmiar tłuszczu, pozostałości makijażu i cząsteczki brudu zostają delikatnie usunięte,a preparat przygotowuje skórę do kolejnego etapu pielęgnacji. Subtelny zapach rozpieści Twoje zmysły.
Można stosować również do bardzo wrażliwej skóry.
Gwarantowane cechy produktu:
- nie zawiera syntetycznych barwników,
- głównie z surowców pochodzenia roślinnego,
- bez silikonów i innych związków olejów mineralnych,
- dobra tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie,
- testowany okulistycznie.

Skład: Aqua, Coco-Glucoside, Glycerin, Aloe Barbardensis Leaf Extract*, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum**, Linalool**, Geraniol** (22.07.2011)

* z upraw ekologicznych
** naturalne olejki eteryczne

Cena: 3,39zł / 25szt.

• dla mnie dobre
  • Dobrze zmywały makijaż, oczyszczały, nawilżały, nie podrażniały. Używałam ich okazjonalnie i u mnie się sprawdziły. Niekiedy krem był już nie potrzebny.
    Zapach jak dla mnie w porządku oraz cena jak najbardziej przystępna.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić basiulkaxx za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobre złego początki...
  • Skuszona promocją zakupiłam owy produkt z pokładając wielkie nadzieje, że po imprezie będę mogła szybko zmyć make up.

Zaczęło się fajnie:
    -miły zapach
    -chusteczka w formie 'szmatki', miła w dotyku, nie rwąca się, duża
    -uczucie odświeżenia i oczyszczenia

Skończyło się na:
    -zaczerwienionej całej twarzy, piękącej i ściągniętej.

Totalna porażka Alterry 'delikatne, z aloesem, bez alkoholu" ... nie wiem co w niej podrażnia, ale robi to 'koncertowo' !

Nigdy w życiu dla wrażliwej lub naczyniowej cery, chyba tylko dla wyjątkowych twardzielek

Używam tego produktu od: jednorazowe użycie
    Ilość zużytych opakowań: jednorazowe użycie

Chcesz pochwalić malalama993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Okropieństwo.
  • Była promocja w Rossmanie i się skusiłam. Kocham chusteczki nawliżające bo pomagają mi domyć twarz po mocnym makijażu a także w ciągu dnia w lato dają super ulgę, te jednak są najgorsze jakie dotychczas miałam...

Plusów niestety nie ma żadnych, może troszkę działa im na plus, że nie ma alkoholu.

- wysusza i bardzo mocno ściąga skórę (a przecież miały być dla cery suchej i wrażliwej! ja poleciłabym raczej do tłustej i bardzo tłustej!)
    - ależ podrażnia. twarz swędzi, zaczerwieniona i bardzo piecze
    - te chusteczki nie są nawliżone, one są mokre i jak je wyciągam z opakowania to widać na nich bąbelki, piane (?), dość chemiczne.

Nigdy nie wyrzucam niczego, co można by było jeszcze wykorzystać. Musiałam więc, wymyśleć zastosowanie dla tych koszmarmych chusteczek...
    Wpadłam na genialne rozwiązanie, a nakłonił mnie do tego ten brak alkoholu w składzie! Odświeżam sobie w biegu tymi chusteczkami inne miejsca niż twarz i działa super, hiper - odświeżająco, hehe !

Chcesz pochwalić endorfiina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetne działanie, ale okropny zapach...
  • Świetny kosmetyk dla takich zaganianych jak ja, więc jeśli podobnie jak ja biegnąc na aerobik, nie masz wcześniej chwili na zmycie makijażu (a mam nadzieję, że w makijażu nie ćwiczysz!), to te chusteczki sprawdzą się idealnie Działają odświeżająco, nawilżająco, są dobrze nasączone, bez żadnych problemów usuwają makijaż i inne zanieczyszczenia. Nie podrażniają, nie powodują wysuszania i ściągania się skóry, nie pozostawiają też tłustego filmu. Jedynym minusem jest dość dziwny zapach, który średnio znoszę, ale też którego nie potrafię nawet jakoś konkretnie określić.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić pattii84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • kiepskie

• Chusteczki nie zachwyciły mnie. Makijaż usuwają bardzo opornie. Moim zdaniem są za mało nawilżone i niestety zamiast zmywać to skutecznie rozmazują. Są w zamian za to bardzo wydajne i kosztują niewiele. Raczej używałabym ich do rąk, ale do buzi nie bardzo się nadają. Podoba mi się zapach i delikatność materiału chusteczki.

Ilość zużytych opakowań: całe 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić donatanxyz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie OK, ale...
  • Chusteczek używam już długo, nie podrażniają mnie i stanowią dla mnie element codziennej pielęgnacji. Używam ich do demakijażu w połączeniu z płynem micelarnym.

PLUSY:
    + przede wszystkim stosunek ilości i jakości do ceny!
    + dobrze nasączone
    + brak efektu "zamglonego spojrzenia" po demakijażu
    + nie wysuszają, nie pozostawiają tłustego filmu
    + rozmiar = możliwość zmycia "codziennego, lekkiego" makijażu jedną chusteczką

MINUSY:
    - bez płynu micelarnego zmycie masakry jest raczej niemożliwe, aczkolwiek sugerując się opisem producent gwarantuje oczyszczenie twarzy z pozostałości po makijażu, a nie pełny demakijaż

Reasumując, dla mnie OK, ale wyłącznie w połączeniu z płynem micelarnym Nie podrażniają mnie, nie zauważyłam także żadnych innych skutków ubocznych, więc chętnie jeszcze nieraz je kupię.
    Generalnie (zważając na cenę) produkt warty przetestowania.

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić eszanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety nie dla mnie
  • Chusteczki mają bardzo fajny skład, dobrze zmywają makijaż, aczkolwiek nie wiem jak sprawdzają się przy makijażu wodoodpornym. Chusteczki są mocno nawilżone i ślicznie pachną.

Niestety w tym miejscu kończą się pochwały. Już więcej ich nie kupię ze względu na to, że przy stosowaniu 3 opakowania strasznie podrażniły mi cerę. Dodam, że nie używałam ich codziennie, tylko sporadycznie na wyjazdach. Po zmyciu makijażu pojawiły się czerwone, piekące plamy na twarzy, które gościły na niej prawie cały dzień :/

Używam tego produktu od: pół roku sporadycznie

Chcesz pochwalić Agatka_22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • kiepski, a szkoda
  • Kupiłam chusteczki na lato, żeby po pracy zmyć makijaż, wskoczyć na rower i wrócić do domu. Nietety okazało się, że chusteczki baaaardzo słabo usuwają makijaż i do tego wysuszają skórę. Szkoda, bo mają fajny skład. Używam ich do zmycia tuszu oraz "w fazie wstępnej" demakijażu, po niej przecieram twarz płynem miclearnym.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić marta_v1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ALERGIA
  • # Beznadziejny,
    # już po pierwszym użyciu dostałam czerwonych piekących plam z którymi walczyłam smarując maścią z wit. A przez kilka dni ;/
    # makijażu nie zmywa, chyba że twarzy, bo z makijażem oczu zupełnie sobie nie radził, trzeba było trzeć,
    # jedno wielkie nieporozumienie

Używam tego produktu od: jednorazowy wybryk
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić Ajemka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo podrażniły mi skórę
  • Kupiłam skuszona niską ceną, no i tym, że to Alterra - tania marka biokosmetyków.
    Chusteczki bardzo słabo zmywają makijaż, musiałam się namęczyć i użyć dwóch chusteczek, żeby zmyć z buzi zwykły fluid i tusz. Do tego podrażniają wrażliwą cerę, a przecież podobno są dla niej przeznaczone. Chwilę po zmyciu make-up'u skóra zaczęła piec i wyszły jakieś brzydkie czerwone plamy, na które nie pomogła standardowa akcja ratunkowa (bepathen, tłusty balsam). Na buzi zostawiają lepki film, którego ciężko się pozbyć. Nigdy więcej ich nie kupię.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Chcesz pochwalić Emilla za czytelną i pomocną recenzję?