Powiększ Rossmann, Alterra, Feuchte Reinigungstucher Aloe Vera (Nawilżane chusteczki oczyszczające z aloesem)

Zgłoszony przez madalenus

Alterra nawilżane chusteczki oczyszczające do skóry suchej i wrażliwej, 25 szt. Rozświetlające i odświeżające nawilżanie.
Każda skóra zasługuje na indywidualna pielęgnację. Nawilżone chusteczki oczyszczające Alterra z wyciągiem z aloesu oczyszczają skórę wyjątkowo delikatnie. Łagodna formuła rozświetla i ożywia; nadmiar tłuszczu, pozostałości makijażu i cząsteczki brudu zostają delikatnie usunięte,a preparat przygotowuje skórę do kolejnego etapu pielęgnacji. Subtelny zapach rozpieści Twoje zmysły.
Można stosować również do bardzo wrażliwej skóry.
Gwarantowane cechy produktu:
- nie zawiera syntetycznych barwników,
- głównie z surowców pochodzenia roślinnego,
- bez silikonów i innych związków olejów mineralnych,
- dobra tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie,
- testowany okulistycznie.

Skład: Aqua, Coco-Glucoside, Glycerin, Aloe Barbardensis Leaf Extract*, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum**, Linalool**, Geraniol** (22.07.2011)

* z upraw ekologicznych
** naturalne olejki eteryczne

Cena: 3,39zł / 25szt.

• Delikatne,
  • Na co dzień stosuję mleczko do demakijażu twarzy i oddzielne do oczu, ale na wyjazdach dużo lepiej sprawdzają się kosmetyki podręczne. Chusteczki Alterry mam ze sobą na każdym wyjeździe, od kiedy je odkryłam.

Mogłyby być nieco mocniejsze (zmycie tuszu do rzęs wymaga kilkukrotnego mocnego dociśnięcia chusteczki do powiek i przetarcia), choć z drugiej strony obawiam się, że wtedy by podrażniały. Spora powierzchnia pozwala na zmycie całego makijażu jedną chusteczką. Skóra na twarzy jest po nich w stanie "normalnym" - nie jest podrażniona, ale też nie zauważyłam nawilżenia lub jakiegoś szczególnie mocnego oczyszczenia.

Podsumowując: idealne rozwiązanie na wyjazdy i sytuacje awaryjne, na co dzień nie zastąpi porządnego mleczka lub płynu do demakijażu.

Używam tego produktu od: Roku
    Ilość zużytych opakowań: Skończyłam trzecie

Chcesz pochwalić Mika_M za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tarka do efektu buraka
  • Kupiłam je podczas jakiegoś zakupowego szału, czyli wrzucałam do koszyka wszystko, co było w promocji, a te chusteczki, stojące już nieopodal kas, były kropką nad "i", finalnym rzutem do kosza. Wzięłam z myślą o wakacjach, konferencyjnych wyjazdach itp., kiedy trzeba szybko zmyć makijaż/odświeżyć twarz i nie zabierać z domu tony specyfików do demakijażu. No niestety, zawiodłam się srodze. Cudów nie oczekiwałam, ale jednak... Użyłam pierwszej chusteczki zaraz po powrocie do domu - było dość gorąco, stwierdziłam, że ulżę spoconej twarzy. Przetarłam i oniemiałam - wszystkie naczynka na twarzy zaczęły mi pulsować, zrobiłam się czerwona jak burak. Za drugim razem, właśnie podczas wyjazdu chciałam usunąć tusz do rzęs - porażka, tarłam i tarłam, efekty marne, bałam się o moje rzęsy i powieki...

+ cena,
    + zapach,
    + dostępność.

- podrażnia, uczula, zaognia - uwaga! zwłaszcza cera naczynkowa może się buntować;
    - nie usuwa ani brudu, ani makijażu tj. powinno;
    - bardzo oporne i nieefektywne przy tuszu do rzęs lub eyelinerze.

Podsumowując, chusteczki nie są dobre. Dałam dwie gwiazdki - za zapach i wygodę, jaką mogłyby gwarantować. Sama używam ich do rąk i dekoltu czy ramion (przydają się w samochodzie, właśnie w podróży). Ale przecież nie do tego zostały stworzone, stąd tak niska ocena.

Ilość zużytych opakowań: wciąż pierwsze i ostatnie

Chcesz pochwalić summer_overture za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię produkty Alterry, ten niestety jednak nie jest dla mnie.
  • Niestety po użyciu tychże chusteczek skóra piekła mnie niemiłosiernie. Zrobiłam przerwę dałam im szansę, ale za każdym razem to samo. Dodam, że nie mam specjalnie wymagającej skóry bo nigdy żadne chusteczki nie wywołały u mnie takiego efektu czerwonergo i pieczącego buraka. Najgorzej było w okolicach oczu. Kompletnie nie radziły sobie z tuszem do rzęs. Daję im jedną gwiazdkę za skład i zapach, który według mnie jest przyjemny.

Używam tego produktu od: Kilka razy
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Elisava za czytelną i pomocną recenzję?
  • samodzielnie nie dają rady
  • Dla mnie chusteczki są delikatne, nie powodują podrażnień.
    Makijaż usuwają średnio- dobrze radzą sobie z tuszem i kredką ale gorzej jest z podkładem czy kremem bb. Po przetarciu twarzy chusteczką konieczne jest użycie innego kosmetyku, żelu czy micela. Zawsze -w przypadku wszelkich produktów do demakijażu- prawdziwe oczyszczenie odczuwam tyko po umyciu twarzy żelem, nie dla mnie jest zmywaniem bez wody. Nie inaczej było tym razem, nie czułam oczyszczenia, skóra była trochę lepka.

Chusteczki nie sprawdzają się jako samodzielny produkt są natomiast dobrym wstępem do demakijażu zwłaszcza gdy zdarzy nam się kupić nieudany żel czy micel. Nie powodują zamglonego spojrzenia. Produkt trochę się pieni, nie wysusza. Wszystkie chusteczki są mocno nasączone, nie wysychają.

Zaletą jest brak alkoholu i cena, nie widziałam w Rossie tańszych, w promocji dostępne już za 2,50 zł za 25 sztuk.
    Chusteczki są dość intensywnie perfumowane, mnie ten zapach nie przypadł do gustu.
    Na marginesie dodam, że na opakowaniu (poza składem INCI) jest napisane, że chusteczki zawierają konserwanty:benzoesan sodu i sorbinian potasu.
    Najgorszy produkt Alterry jaki znam a bardzo je lubię i często kupuję.

Chcesz pochwalić stokholm za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo je polubiłam
  • Jak dla mnie te chusteczki są świetne jeszcze za taką cenę. Zapach mi się podoba nie radził sobie z maskara dlatego odjęłam jedną gwiazdkę ale z resztą demakijażu radzi sobie bardzo dobrze. Zresztą ja ich nie "narażam" na wykonywanie całej brudnej roboty najpierw zmywam twarz metodą ocm a potem używam tych chusteczek i jest świetne. Co prawda teraz zakupiłam nowość alterry emulsję oczyszczającą z granatem ale na pewno do nich wrócę

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić malva1986 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Oj, nie...
  • Kupiłam te chusteczki raz, z rok temu - zachęcona ceną, bo były akurat na wyprzedaży, więc stwierdziłam, że można kupić za te kilka groszy (wydaje mi się, że nieco ponad 2zł...) - zawsze się przydadzą do szybkiego demakijażu...

No i nie przydały się. Demakijaż wykonywany nimi był koszmarny. Wszystko się rozmazywało, oczy piekły, trzeba było "ścierać" pigment ze skóry, co powodowało podrażnienia... Do tego zapach - mi się nie spodobał, ostry i mocno wyczuwalny.

Kolejną rzeczą było to, że chusteczki się pieniły - zostawiały na skórze lepki film, przez co buźkę i tak było trzeba potem przemyć, bo inaczej się lepiła, okropne uczucie...

Jedyny ich plus to struktura - chusteczki były miękkie i przyjemne w dotyku. Szkoda tylko, że nieskuteczne.

Ostatecznie, skończyły jako ściereczki do czyszczenia różnych rzeczy... Więcej nie kupię.

Używam tego produktu od: używałam rok temu.
    Ilość zużytych opakowań: 1.

Chcesz pochwalić BlackSanctum za czytelną i pomocną recenzję?
  • Koszmar!
  • Okropny smród, który myślałam, że przecierpię na początku, a który zostaje na twarzy na dłużej.

Przede wszystkim - ani grama delikatności! O ile oczy mnie nie piekły, to moja twarz już po pierwszym przetarciu wygląda jakbym dopiero co wyjęła twarz z gorącej wody. Czerwona, gorąca, szczypiąca. Co mi z tego, że chusteczka oczyści twarz, skoro strach pomyśleć co się z twarzą dzieje?

Używam tego produktu od: 1 chusteczki
    Ilość zużytych opakowań: ani jedno

Chcesz pochwalić Neciak89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • uczulają !
  • Uważajcie, niestety chusteczki uczulają po jakimś 10 myciu moja twarz była cała czerwona.
    Na twarzy czerwone plamy, skóra swędzi - baaa nawet piecze! Jedynie zimna woda iszare mydło pomogło delikatnie zlagodzić to uczucie.

Dodatkowo chusteczki nie zmywały dokładnie makijażu.
    Zdecydowanie NIE POLECAM !

Używam tego produktu od: 10 myć

Chcesz pochwalić caroli2 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest okey
  • No więc tak, kupiłam go w promocji za ok zł więc plus na pewno za cenę. Co do opinii to po pierwszym użyciu skóra strasznie mnie piekła, za kolejnym użyciem już mniej ale jednak.. Mój makijaż to tylko podkład, róż, kredka do oczu i tusz no i muszę przyznać że trochę musiałam się poprzecierać aby dobrze oczyścić twarz.
    Zatem używam go od czasu do czasu jako odstępstwo od tradycyjnego demakijażu

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Lovely_P za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Osobiście jestem bardzo zadowolona z tych chusteczek. Używam ich przede wszystkim do zmywania makijażu - pudru i podkładu. Niestety z mocno zrobionymi oczami sobie nie radzą, jednak dla mnie to nie jest minus. Dobra jakość za przystępną cenę. Jeszcze nie raz je zakupię.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić zagadka_22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Raz i wystarczy
  • Kupiłam skuszona składem i ceną, no niestety to produkt nie dla mnie.
    Mają okropny zapach, bardzo się pienią, bardzo słabo zmywają puder i podkład, o zmyciu makijażu oka można zapomnieć. Pomimo zdawałoby się przyjaznego składu niestety pozostawiały moją twarz zaczerwienioną.
    Szkoda cery na taki produkt.

Używam tego produktu od: już nie używam
    Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Chcesz pochwalić O_Yumi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetne.
  • Jestem bardzo zdziwiona negatywnymi opiniami. Według mnie to najlepsze chusteczki do demakijażu jakich kiedykolwiek używałam.
    Plusy?
    +cena
    +zawartość opakowania (25 chusteczek, natomiast inne droższe i nie zawsze lepsze marki zawierają ich zazwyczaj 10)
    +bardzo dobrze zmywa cały makijaż, nawet ten mocniejszy
    +nie wysuszaja a nawet bym powiedziała, że lekko nawilżają
    +nie podrażniają skóry (a w moim przypadku o to nie trudno)
    +nie zostawiają lepkiej warstwy na twarzy
    +są dobrze nasączone
    +ładnie pachną (ale to kwetsia gustu, ja uwielbiam ten aloesowy aromat)
    Minusów nie zauważyłam.
    Jednym słowem jest to produkt, który mam zawsze w torebce i póki co jest moim absolutnym numerem jeden w swojej dziedzinie.

Używam tego produktu od: 3 miesiące.
    Ilość zużytych opakowań: całe dwa.

Chcesz pochwalić damapikowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Śmierdzący bubel
  • Alterra zawiodła. Ten produkt powinien być wycofany bo psuje reputację marce. Nie dość, że chusteczki absolutnie nie ścierają z twarzy nawet pudru i podkładu (o tuszu zapomnij!), to są nasączone jakimś śmierdzącym, drażniącym specyfikiem, po którym skóra robi się czerwona i piecze. Poza tym, drą się na strzępy już po kilku przetarciach twarzy. Używałam do czyszczenia kosmetyków, nie skóry.
    Absolutny KIT.

Używam tego produktu od: ******
    Ilość zużytych opakowań: jedno zmęczyłam i nigdy więcej

Chcesz pochwalić m00ha za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, lecz śmierdzący produkt.
  • Te chustki dobrze zmywają makijaż lub pozostałości po nim. Nie robią nic złego ze skórą, ale mają potworny zapach.

Wygląd: mają kształt kwadratowy, odpowiednio duże by móc użyć jedną sztukę na całą twarz.

Działanie: są dobrze nawilżone co sprawia, że wystarczająco oczyszczają i przygotowują twarz do głównego mycia. Nie wysuszają, skóra nie piecze czy szczypie. Cera nie jest lepka, może nawet odświeżona.

Zapach: dla mnie straszny. Dusi mnie, jest mocny, chemiczny, jest to jego jedyny minus, więc za to odejmuję mu gwiazdkę.

Opakowanie: zawiera 25 sztuk, jedna wystarcza na oczyszczanie całej twarzy. Nie zajmuje dużo miejsca w kosmetyczce, jest wygodne, otwarcie pozwala na swobodne wyciąganie, bez konieczności upychania kolejnych sztuk wewnątrz.

Dostępność: chusteczki dostaniemy tylko w Rossmannie.

Plusy:
    - cena
    - dobre oczyszczanie bez skutków ubocznych
    - 25 sztuk
    - poręczne opakowanie
    - są dobrze nawilżone

Minusy:
    - zapach!

Używam tego produktu od: Ponad 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania 25 sztuk

Chcesz pochwalić Nightmare666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropne!
  • -nie zmywają dobrze makijażu
    -brzydki duszący zapach
    -podrażniają skórę /odczuwam pieczenie/

cena niska, skład naturalny ale co z tego... produkt bezużyteczny jak dla mnie :/
    przecieram nimi wierzch pralki ponieważ czasami coś mi się na nim rozsypie... tak aby je do czegoś zużyć
    i jeszcze uwaga - są mocno nasączone płynem, który się pieni... Używam tego produktu od: męczę już kilka miesiący Ilość zużytych opakowań: pierwsze lub drugie, wydaje mi się, że kiedyś miałam, obecnie kupiłam przez pomyłkę... /pomyliłam z rival de loop/

Chcesz pochwalić AgaSasanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię
  • Chusteczki tanie jak barszcz a lepsze niż te najdroższe (: Kupiłam z ciekawości i sympatii do marki. Nie zawiodłam się ale ideałem też nie są.

Zdecydowane zalety:
    -stan nasączenia chusteczek! mooookre, bardzo bogate,
    -ślicznie i w ekspresowym tempie zmywają makijaż (rachu ciachu i po makijażu),
    -tanie i dostępne w Rossmannie, który jest wszędzie,
    -mnie nie uczuliły czy nie podrażniły.

Minusy:
    -tylko 25 sztuk,
    -zostawiają film, który jednym przeszkadza a innym nie.

Moim zdaniem są godne uwagi i polecam je do szybkiego zmycia makijażu (:

Chcesz pochwalić bellfiore za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo przecietne
  • Mnie nie uczulaja, ale sa malo skuteczne jesli chodzi o zmywanie makijazu, jakies takie zbyt delikatne - raczej do odswiezenia nieumalowanej buzi, np. latem. Zapach przyjemny, ale szalu nie ma. U mnie - brak efektu rozswietlenia. Plus za przyjemny sklad. Produkt dla niezbyt wymagajacych.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cosmooptimal za czytelną i pomocną recenzję?
  • UCZULAJĄ!!!
  • Koszmarnie uczuliły zarówno mnie, jak i moją mamę. Spowodowały wolno znikające czerwone placki na całej twarzy i nieprzyjemne uczucie pieczenia/swędzenia, które znika bardzo wolno.

Zapach typowy dla firmy, w tym przypadku przyprawiający mnie o mdłości.

Aktualnie próbuję je wykończyć stosując do wycierania kurzu, ale do tego też nie za bardzo się nadają, bo ,,sok", którym nasiąknięta jest chusteczka strasznie się pieni.

Używam tego produktu od: dwóch tyodni
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

Chcesz pochwalić IJGITW za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepsze chusteczki do demakijażu
  • Genialne chusteczki za baaardzo niską cenę. Bardzo dobrze radzą sobie z makijażem i nie powodują żadnych podrażnień czy nowych wyprysków. Dla mnie super

+ bardzo dobrze usuwają makijaż
    + cena!
    + ładny zapach
    + nie zostawia na skórze żadnej lepkiej czy tłustej warstwy
    + nie podrażniają
    + nie wysychają

Nie znajduję żadnych minusów. Są najlepsze, jakie kiedykolwiek miałam. Na pewno ich nie zamienię na żadne inne.

Ilość zużytych opakowań: ok. 4

Chcesz pochwalić academyofplush za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepsze chusteczki jakie miałam
  • Są to najepsze chusteczki jakie miałam. I na pewno nie zmienie ich na inne.

- są bardzo tanie i dostępne w każdym rossmannie,

- zapach bardzo przyjemny i delikatny

- nie uczulają ani nie podrażniają,

- radzą sobie z zmyciem makijażu nawet tuszu, jedną chusteczką można zmyć cały makijaż

- są dobrze nasączone, nie wysuszają gdy leżą one dłużej na półce,

- wydajność kosmetyku jest dobra

- chusteczki nie pienią się,

- opakowanie fajne ale naklejak pod koniec użytkowania już nie była takas sama jak na początku,

Ostanio chusteczki są w promocji kupiłam je ponownie.

Używam tego produktu od: od 2013

Chcesz pochwalić kachula1234 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zdecydowane 'NIE'
  • Twarz po przemyciu chusteczkami : czerwona jak cegła, rozgrzana jak piec - dosłownie :/

z zalet to chyba tylko :
    - cena (ostatnio były w promocji w Rossmannie, swoją droga teraz już chyba wiem czemu je przecenili :/ )
    - znośny zapach

Używam tego produktu od: w użyciu były 2 razy - oba podejścia zakończone porażką

Chcesz pochwalić Zozula09 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na nie.
  • Chusteczki bardzo podrażniły moją skórę, pojawiło się uczulenie w formie zaczerwienienia i wysypki (małych, czerwonych krostek). Niewybaczalne !
    Właściwie jedynym plusem, który dostrzegam jest cena, niska- tak samo jak jakość.
    Producent obiecuje delikatne działanie chusteczek, oczyszczenie skóry, które faktycznie ma miejsce ale jakim kosztem. Kilka razy dawałam im szanse ale zawsze kończyło się tak samo, ogromnym podrażnieniem. Zdecydowanie nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: około 15 chusteczek

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić sysa09 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie lubię
  • Pierwsze co rzuciło mi się w oczy (a raczej w nos) to zapach... Wg mnie te chusteczki niemiłosiernie śmierdzą i przez to nie korzysta mi się z nich komfortowo.
    A teraz najważniejsze... Strasznie mnie podrażniły! Miałam po nich czerwoną twarz i oczy... Zaznaczam, że nie tarłam twarzy jak opętana, wydaje mi się, że wiem jak powinnam ich używać. Poza tym nie radziły sobie ze zmyciem makijażu. Kiedy w końcu udało mi się z tym uporać i tak miałam wrażenie brudnej buzi, przez pozostałości płynu którym nasączone są chusteczki. Zero świeżości.
    Postanowiłam zużyć je do końca do oczyszczania rąk w podróży itp., ale przez brzydki zapach nie będzie to należało do najprzyjemniejszych czynności.

Szkoda, bo wydawało mi się, że będzie to fajny kosmetyk

Używam tego produktu od: 2 miesiące od czasu do czasu
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić lubiekakao za czytelną i pomocną recenzję?
  • takie sobie
  • Chusteczek używam do demakijażu przede wszystkim w trakcie podróży kiedy nie chce mi się wozić zbyt dużo kosmetyków w walizce i jak jesteśmy u mojego M. - leżą sobie u niegow szufladzie i czekają na moją wizytę

Plusy:
    + są bardzo dobrze nawilżone,
    + są wydajne,
    + tanie, i w dodatku często w promocji,
    + nie podrażniają,
    + dodatkowo tonizują - mimo iż nie używam toniku, efekt mi pasuje,
    + skóra się po nich nie lepi,

Minusy:
    - trochę ciężko zmyć makijaż i czasami trzeba nieźle potrzeć,

Nie wiem jak sobie poradzą z makijażem wodoodpornym bo takiego nie robię, ale może być problem.

Jeszcze co mi w nich średnio pasuje to zapach - taki nijaki, mógłby być ładniejszy. Używam tego produktu od: ponad dwa lataIlość zużytych opakowań: około pięciu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić AnnLady za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie polecam
  • Szukałam chusteczek nawilżających do torebki. Skusiła mnie cena i marka. Więcej ich na pewno nie kupię. Czekają w szufladzie aż ktos je sobie weźmie

Minusy:
    -Pienią sie niemiłosiernie, musiałam ściągac piane z rąk po użyciu
    -Za "mokre" przez to ciężkie

Używam je tylko do czyszczenia butów,ale i tak po nich muszę ściągac piane,która uniemożliwia używanie ich

Chcesz pochwalić thenjustify za czytelną i pomocną recenzję?