Powiększ Rossmann, Alterra, Feuchte Reinigungstucher Aloe Vera (Nawilżane chusteczki oczyszczające z aloesem)

Zgłoszony przez madalenus

Alterra nawilżane chusteczki oczyszczające do skóry suchej i wrażliwej, 25 szt. Rozświetlające i odświeżające nawilżanie.
Każda skóra zasługuje na indywidualna pielęgnację. Nawilżone chusteczki oczyszczające Alterra z wyciągiem z aloesu oczyszczają skórę wyjątkowo delikatnie. Łagodna formuła rozświetla i ożywia; nadmiar tłuszczu, pozostałości makijażu i cząsteczki brudu zostają delikatnie usunięte,a preparat przygotowuje skórę do kolejnego etapu pielęgnacji. Subtelny zapach rozpieści Twoje zmysły.
Można stosować również do bardzo wrażliwej skóry.
Gwarantowane cechy produktu:
- nie zawiera syntetycznych barwników,
- głównie z surowców pochodzenia roślinnego,
- bez silikonów i innych związków olejów mineralnych,
- dobra tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie,
- testowany okulistycznie.

Skład: Aqua, Coco-Glucoside, Glycerin, Aloe Barbardensis Leaf Extract*, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum**, Linalool**, Geraniol** (22.07.2011)

* z upraw ekologicznych
** naturalne olejki eteryczne

Cena: 3,39zł / 25szt.

• jedne z gorszych
  • Wyjątkowo zawiodłam się na tym produkcie Alterry. Smród, za dużo pieniącego się płynu, nieprzyjemne uczucie na skórze po użyciu. Wypróbowałam już chusteczek wielu firm i te są najgorsze.

Chcesz pochwalić animale za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 2 raz(y)
  • Jest dobrze
  • Kupione z braku laku - wycofali moją śmietankę do demakijażu Lirene nad czym niezmiernie rozpaczam ..

+ cena
    + dobrze zmywa makijaż, żadnego problemu z tuszem
    + bardzo dobrze nawilżone
    + aż 25 sztuk

ALE ...

- nie mogę znieść ich smrodu

zużyję do końca, ale nigdy więcej ..

Używam tego produktu od: od dwóch tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić anjya za czytelną i pomocną recenzję?
  • Używane do wszystkiego tylko nie do demakijażu
  • Kupiłam te chusteczki na promocji do demakijażu. Jednak po pierwszym użyciu wiedziałam, że to nie to... Kompletnie nie radzą sobie z tuszem, a ja nie mam ochoty trzeć, wycierać itp. Dodatkowo są dość klejące...
    Reszte paczki zużywam do przecierania laptopa, zakurzonych kosmetyków lub do czyszczenia rąk. Tutaj się sprawdzają.
    Są bardzo nasączone, nawilżone.
    Zalepka bardzo szybko wysycha i nie da się zakleić opakowania, ale chusteczki są dalej mokre.
    Ja nie mam problemu z wyjmowaniem pojedynczych sztuk.
    Cóż... Do przemywania twarzy może się sprawdzi u niektórych, do demakijażu podejrzewam, że nie .

Używam tego produktu od: paru miesięcy

Chcesz pochwalić Adrianna_8 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoite chusty
  • Chusteczki kupiłam niekoniecznie z zamiarem demakijażu, miały pełnić wszechstronne funkcje w mojej torebce od papieru nawilżanego po szybkie oczyszczenie dłoni
    Mając porównanie do innych chusteczek, głównie wyprodukowanych przez Rossmann, uważam, że są udane, aczkolwiek nie każdemu mogą podpasować. Dlaczego ?
    Przede wszystkim są bardzo grube i mocno nawilżane. Chusteczka po wyjęciu jest bardzo "mięsista", nasycona preparatem. Idealnie nadaje się do demakijażu, przemywania buzi czy też w podróży jako nawilżany papier toaletowy. Jeśli ktoś myśli nad ich kupnem w celu noszenia w torebce i czyszczenia dłoni - odradzam, zbyt mokre i dłonie wolno schną.
    Poza tym, ciężko się dozują. Nigdy nie udało mi się wyciągnąć tylko 1 chusteczkę, zawsze wyciąga się kilka sztuk na raz.
    Opakowanie - duże, estetyczne. Niestety "wieczko" szybko schnie i się nie domyka. Na szczęście chusteczki są bardzo mokre, więc nie wysychają przez tą wadę.
    Jeśli chodzi o demakijaż - przyzwoicie zmywa delikatny make up. Udało mu się pozbyć tuszu i jasnych cieni. W zmycie eyelinera i ciemnych kredek raczej wątpię, ale do wyjazdowego demakijażu nadaje się jak ulał. Skóra po użyciu jest czysta, świeża i przygotowana do nałożenia kremu.
    Skład jest świetny, jak na taki produkt, jak chusteczki - tutaj Alterra nie zawodzi
    Polecam, jestem z nich zadowolona, aczkolwiek kupię je raczej z myślą o wyjeździe, a nie codziennego noszenia w torebce.

Używam tego produktu od: ze 2 miesiące

Chcesz pochwalić glamorous90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikatne,
  • Na co dzień stosuję mleczko do demakijażu twarzy i oddzielne do oczu, ale na wyjazdach dużo lepiej sprawdzają się kosmetyki podręczne. Chusteczki Alterry mam ze sobą na każdym wyjeździe, od kiedy je odkryłam.

Mogłyby być nieco mocniejsze (zmycie tuszu do rzęs wymaga kilkukrotnego mocnego dociśnięcia chusteczki do powiek i przetarcia), choć z drugiej strony obawiam się, że wtedy by podrażniały. Spora powierzchnia pozwala na zmycie całego makijażu jedną chusteczką. Skóra na twarzy jest po nich w stanie "normalnym" - nie jest podrażniona, ale też nie zauważyłam nawilżenia lub jakiegoś szczególnie mocnego oczyszczenia.

Podsumowując: idealne rozwiązanie na wyjazdy i sytuacje awaryjne, na co dzień nie zastąpi porządnego mleczka lub płynu do demakijażu.

Używam tego produktu od: Roku
    Ilość zużytych opakowań: Skończyłam trzecie

Chcesz pochwalić Mika_M za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tarka do efektu buraka
  • Kupiłam je podczas jakiegoś zakupowego szału, czyli wrzucałam do koszyka wszystko, co było w promocji, a te chusteczki, stojące już nieopodal kas, były kropką nad "i", finalnym rzutem do kosza. Wzięłam z myślą o wakacjach, konferencyjnych wyjazdach itp., kiedy trzeba szybko zmyć makijaż/odświeżyć twarz i nie zabierać z domu tony specyfików do demakijażu. No niestety, zawiodłam się srodze. Cudów nie oczekiwałam, ale jednak... Użyłam pierwszej chusteczki zaraz po powrocie do domu - było dość gorąco, stwierdziłam, że ulżę spoconej twarzy. Przetarłam i oniemiałam - wszystkie naczynka na twarzy zaczęły mi pulsować, zrobiłam się czerwona jak burak. Za drugim razem, właśnie podczas wyjazdu chciałam usunąć tusz do rzęs - porażka, tarłam i tarłam, efekty marne, bałam się o moje rzęsy i powieki...

+ cena,
    + zapach,
    + dostępność.

- podrażnia, uczula, zaognia - uwaga! zwłaszcza cera naczynkowa może się buntować;
    - nie usuwa ani brudu, ani makijażu tj. powinno;
    - bardzo oporne i nieefektywne przy tuszu do rzęs lub eyelinerze.

Podsumowując, chusteczki nie są dobre. Dałam dwie gwiazdki - za zapach i wygodę, jaką mogłyby gwarantować. Sama używam ich do rąk i dekoltu czy ramion (przydają się w samochodzie, właśnie w podróży). Ale przecież nie do tego zostały stworzone, stąd tak niska ocena.

Ilość zużytych opakowań: wciąż pierwsze i ostatnie

Chcesz pochwalić summer_overture za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię produkty Alterry, ten niestety jednak nie jest dla mnie.
  • Niestety po użyciu tychże chusteczek skóra piekła mnie niemiłosiernie. Zrobiłam przerwę dałam im szansę, ale za każdym razem to samo. Dodam, że nie mam specjalnie wymagającej skóry bo nigdy żadne chusteczki nie wywołały u mnie takiego efektu czerwonergo i pieczącego buraka. Najgorzej było w okolicach oczu. Kompletnie nie radziły sobie z tuszem do rzęs. Daję im jedną gwiazdkę za skład i zapach, który według mnie jest przyjemny.

Używam tego produktu od: Kilka razy
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Elisava za czytelną i pomocną recenzję?
  • samodzielnie nie dają rady
  • Dla mnie chusteczki są delikatne, nie powodują podrażnień.
    Makijaż usuwają średnio- dobrze radzą sobie z tuszem i kredką ale gorzej jest z podkładem czy kremem bb. Po przetarciu twarzy chusteczką konieczne jest użycie innego kosmetyku, żelu czy micela. Zawsze -w przypadku wszelkich produktów do demakijażu- prawdziwe oczyszczenie odczuwam tyko po umyciu twarzy żelem, nie dla mnie jest zmywaniem bez wody. Nie inaczej było tym razem, nie czułam oczyszczenia, skóra była trochę lepka.

Chusteczki nie sprawdzają się jako samodzielny produkt są natomiast dobrym wstępem do demakijażu zwłaszcza gdy zdarzy nam się kupić nieudany żel czy micel. Nie powodują zamglonego spojrzenia. Produkt trochę się pieni, nie wysusza. Wszystkie chusteczki są mocno nasączone, nie wysychają.

Zaletą jest brak alkoholu i cena, nie widziałam w Rossie tańszych, w promocji dostępne już za 2,50 zł za 25 sztuk.
    Chusteczki są dość intensywnie perfumowane, mnie ten zapach nie przypadł do gustu.
    Na marginesie dodam, że na opakowaniu (poza składem INCI) jest napisane, że chusteczki zawierają konserwanty:benzoesan sodu i sorbinian potasu.
    Najgorszy produkt Alterry jaki znam a bardzo je lubię i często kupuję.

Chcesz pochwalić stokholm za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo je polubiłam
  • Jak dla mnie te chusteczki są świetne jeszcze za taką cenę. Zapach mi się podoba nie radził sobie z maskara dlatego odjęłam jedną gwiazdkę ale z resztą demakijażu radzi sobie bardzo dobrze. Zresztą ja ich nie "narażam" na wykonywanie całej brudnej roboty najpierw zmywam twarz metodą ocm a potem używam tych chusteczek i jest świetne. Co prawda teraz zakupiłam nowość alterry emulsję oczyszczającą z granatem ale na pewno do nich wrócę

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić malva1986 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Oj, nie...
  • Kupiłam te chusteczki raz, z rok temu - zachęcona ceną, bo były akurat na wyprzedaży, więc stwierdziłam, że można kupić za te kilka groszy (wydaje mi się, że nieco ponad 2zł...) - zawsze się przydadzą do szybkiego demakijażu...

No i nie przydały się. Demakijaż wykonywany nimi był koszmarny. Wszystko się rozmazywało, oczy piekły, trzeba było "ścierać" pigment ze skóry, co powodowało podrażnienia... Do tego zapach - mi się nie spodobał, ostry i mocno wyczuwalny.

Kolejną rzeczą było to, że chusteczki się pieniły - zostawiały na skórze lepki film, przez co buźkę i tak było trzeba potem przemyć, bo inaczej się lepiła, okropne uczucie...

Jedyny ich plus to struktura - chusteczki były miękkie i przyjemne w dotyku. Szkoda tylko, że nieskuteczne.

Ostatecznie, skończyły jako ściereczki do czyszczenia różnych rzeczy... Więcej nie kupię.

Używam tego produktu od: używałam rok temu.
    Ilość zużytych opakowań: 1.

Chcesz pochwalić BlackSanctum za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij