Średnia ocena: 3.64/5

Średnia ocena: 4.61/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

zobacz więcej ofertzwiń

Wzmacnia rzęsy, bezpieczny dla osób noszących szkła kontaktowe. Delikatny, a równocześnie skuteczny płyn do demakijażu również wrażliwych oczu. Dzięki 2 - fazowej formule usuwa nawet najmocniejszy tusz wodoodporny. Keratyna zawarta w płynie wzmacnia rzęsy, a kwas hialuronowy nawilża oczy i cienką, delikatną skórę wokół nich, usuwa uczucie suchości oka. Koi, łagodzi podrażnienia, usuwa ślady zmęczenia oczu i obrzęki. Nie pozostawia tłustej warstwy.

płyn
demakijaż oczu i ust
sucha, tłusta, wrażliwa
oczyszczające
dwufazowa

są lepsze

Miałam kiedyś płyn w wersji awokado i był kiepski. Ten też jest.

PLUSY:
- dość wydajny,
- fazy szybko się łączą,
- wygodne zamykanie,
- cena.

MINUSY:
- nie zmywa zbyt dokładnie,
- szczypie w oczy (przy dobrym płynie nic mnie nie szczypie więc nie ma mowy o żadnej wrażliwości),
- niewygodnie się aplikuje płyn na wacik, jakoś zawsze za dużo go wyleję...

Nie jest tragiczny i kupię go jedynie wtedy, gdy nie będzie pod ręką niczego innego i nie będę miała kasy na lepszy. Teraz używam płyn u Nivea i od razu czuć różnicę!

Używam tego produktu od: już nie używam

Płyn jest niesamowicie łagodny dla moich wrażliwych oczu

Makijaż to nieodłączny element mojej codziennej stylizacji, natomiast demakijaż to mój codzienny wieczorny rytuał. Dwufazowy płyn do demakijażu od Bielenda świetnie zmywa również wodoodporne kosmetyki,ma funkcje pielęgnacyjne i nawilżające. Nie podrażnia moich wrażliwych oczu. Ma przyjemną delikatnie pachnącą formułę. Opakowanie jest średnio wygodne w użyciu. Wydobywanie produktu jest mało wydajne.

Może być, ale znam sporo lepszych

Płyn kupiłam w potrzebie, czyli standardowo zapomniałam na weekendowy wyjazd zabrać cokolwiek do demakijażu i na szybko kupowałam coś w małym sklepie. Akurat mi się skojarzyło, że ten recenzowany produkt na jakimś blogu był polecany, no i lubię płyny dwufazowe-mam wrażenie, że bardziej tłuste formuły lepiej rozpuszczają kolorówkę.

Ten produkt także sobie radzi-skutecznie rozpuszcza wszelkie tusze czy eyelinery, nieźle je ściąga i nie zostawia rozmazanych resztek, chociaż aby było ładnie czysto to trzeba trochę się natrzeć. A to jest średnio przyjemne, gdyż dwufaza Bielendy ma jedną dziwną cechę-nie daje tłustego poślizgu na skórze, jest tępa i przecieranie skóry wacikiem nasączonym tym płynem nie należy do komfortowych. W efekcie makijaż może i jest zmyty, ale skóra lekko podrażniona gdyż mimo delikatnych ruchów w ogóle nie ma poślizgu oraz zmiękczenia wacika. Rzęsy także nie są zadowolone z takiego zmywania makijażu.
Produkt sam w sobie nie podrażnia oczu, nie powoduje uczuleń czy uczucia mgły na oczach chwilę po demakijażu.

Mam też wrażenie, że obie fazy kosmetyku trochę za szybko się rozdzielają. O ile mieszają się bez problemu, tak muszę szybko wylewać produkt na wacik, bo momentalnie wszystko się rozwarstwia. I nie wiem, czy to już cecha tego płynu, czy trafiłam na felerny egzemplarz-zazwyczaj w tej kwestii jestem zadowolona z płynów dwufazowych innych firm, przy nich nie muszę działać na czas.

Dobry i skuteczny

Płyn jest niezwykle delikatny dla oczu.
Skutecznie i szybko zmywa tusz nie rozmazując go i nie tworząc efektu pandy.
Jego dwufazowa formuła pozwala w przyjemny sposób oczyścić powieki i skórę wokół nich z różnorakich podkładów, baz i cieni.
Nie podrażnia spojówek i jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się aby piekły mnie oczy po aplikacji, co czasami działo się podczas stosowania innych specyfików do tego przeznaczonych. Opakowanie mi się szalenie podoba, uwielbiam takie słodkie, różowiutkie gadżety. Do tego dozowanie jest bardzo praktyczne, nic się nie wylewa, nie tłuści i nie rozlewa.

2-fazowy płyn do demakijażu oczu Bielenda

Płyn kupiłam właściwie omyłkowo - byłam pewna, że jest przeznaczony do demakijażu całej twarzy i dopiero po zakupie zorientowałam się, że jest dedykowany oczom. Postanowiłam jednak i tak używać go do demakijażu zarówno oczu, jak i twarzy i płyn poradził sobie z tym zadaniem. Dokładnie domywał twarz, nie podrażniał jej. Oczy także były domyte, ale niestety je podrażniał - każde mycie wiązało się z pieczeniem. Wykończyłam opakowanie i nie kupię ponownie.

Kupiony w: Drogeria Cocolita.pl

Radzi sobie lepiej z demakijażem oka aniżeli klasyczny płyn micelarny, ale ma również minusy.

Na ten płyn natrafiłam, robiąc zamówienie w jednej z drogerii internetowych. Kosztował niezbyt dużo, gdyż była wówczas na niego promocja, dlatego postanowiłam się skusić. Zwłaszcza, że lubię, gdy demakijaż, a już szczególnie oczu, przebiega szybko i sprawnie, taki dedykowany im produkt bez wątpienia jest przydatny w mej łazience.
Jeszcze słów parę o moim makijażu oka... Zazwyczaj używam kosmetyków, które nie są wodoodporne, więc płyn nie ma jakiegoś mega trudnego zadania. Stosuję tusz, jakieś cienie, czasem robię kreskę eyelinerem, ale to już naprawdę sporadycznie.

Kosmetyk zamknięty jest w przezroczystej butelce z zamknięciem na klik. Jest to poręczne rozwiązanie, gdyż można bez problemu monitorować pozostałą w środku ilość. Sam płyn ma różowawy odcień i widoczne dwie fazy: wodną oraz tłuszczową. Przed naniesieniem na wacik buteleczką warto wstrząsnąć, aby choć trochę się one wymieszały. Zapach jest subtelny.
Trzeba jednak nanieść dość dużo specyfiku na wacik, by faktycznie było czuć, że jest on mokry. Wpływa to na wydajność negatywnie i dodatkowo biorąc pod uwagę pojemność 140ml, produkt dość szybko się kończy

Przechodząc jednak do najistotniejszego, czyli radzenia sobie z makijażem - tutaj jest całkiem w porządku. Produkt usuwa make up delikatnie i bez podrażnień. Nie trzeba jakoś szczególnie mocno pocierać, by zmyć nałożoną kolorówkę. Wystarczy przyłożyć wacik, potrzymać dłuższą chwilę i po sprawie. Niestety z tym wodoodpornym makijażem już nie jest tak kolorowo. Bywało, że konieczne było pocieranie, a i tak pozostawały niezmyte resztki. Choć trzeba przyznać, że specyfik i tak radził sobie lepiej aniżeli klasyczne płyny micelarne.
Minus za pozostawianie po sobie tłustej warstewki, którą nie tak łatwo zmyć, a plus za delikatność dla oczu.

Na koniec jeszcze coś o INCI, a tutaj niestety nie ma rewelacji, gdyż jest sporo kontrowersyjnych składników, w tym: DMDM Hydantoin mogący uwalniać formaldehyd, disodium EDTA czy metylparaben... Z tych dobrych zaś mamy kojący olej z nasion bawełny, utrzymujący wilgoć w naskórku kwas hialuronowy, łagodzącą podrażnienia alantoinę czy nawilżającą glicerynę.

Podsumowując: płyn radzi sobie z moim podstawowym makijażem całkiem nieźle, jest delikatny dla oczu, jednak wydajność pozostawia trochę do życzenia. Biorąc jednak pod uwagę cenę, można na to przymknąć oko. Minus również za skład i tłustą warstewkę po demakijażu, jednak w ostatecznym rozrachunku wystawiam cztery gwiazdki, gdyż jest lepiej i szybciej niż w przypadku stosowania zwykłych miceli.

Średni produkt

butelka bardzo zgrabna i zatyczka dobrze trzyma. Zapach produktu bardzo ładny i cena ok bo w granicach 10 złotych. Płyn jest dwufazowy więc przed użyciem go zmieszałam. Bardzo ciężko poradził sobie z tuszem wodoodpornym i strasznie jest lepki i klejący a ja takich produktów nie lubię. Niestety u mnie spisało się dość słabo.

Skuteczny

Wcześniej miałam wersję Awokado z której byłam nawet jeszcze bardziej zadowolona.
Dwufazowy płyn od Bielenda jest bardzo skuteczny, usuwa każdy makijaż, nawet ten o przedłużonej trwałości i wodoodporny.
Trzeba wstrząsnąć buteleczką przed użyciem, zaaplikować na płatek/wacik i przyłożyć do powieki, zostawić na parę chwil, poruszać lekko i znów zostawić na momencik. Wtedy cały makijaż schodzi jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Usuwam nim nie tylko makeup z oczu, ale także że skóry twarzy. Potem jeszcze przemywam całą buzię płynem micelarnym i na koniec opłukuję czystą wodą. Po takim demakijażu cera jest czyściutka. Nigdy rano nie obudziłam się z pandą pod okiem, ani brudną poduszką.
Dwufazowy płyn Bawełna od Bielendy jest tani, wydajny, praktycznie bezzapachowy i przede wszystkim robi swoje.
Niestety zdarzyło mi się, że gdy wtarłam do wnętrza oka, to czasem mnie zapiekło i miałam "widzenie przez mgłę" po tym. Wersja Awokado jest równie skuteczna, a jednocześnie nigdy nie piekło mnie przy niej oko. Dlatego następnym razem kupię Awokado.

Bielenda, Bawełna, 2 - fazowy płyn do demakijażu oczu

Płyn zakupiłam na jednej z promocji i przyznam szczerze dawno nie miałam tak kiepskiego płynu do demakijażu. Główny zarzut jest taki, że wg mnie słabo domywa, muszę go wylać zdecydowanie więcej na płatek kosmetyczny, żeby zebrać cokolwiek nie wspominając o całkowitym domyciu. Zaznaczam, że nie używam z reguły kosmetyków wodoodpornych, więc stąd moje duże zaskoczenie. Zwłaszcza, że wg producenta ma sobie radzić z tego typu makijażem. Jedyny plus jaki wg mnie ma płyn to taki, że nie podrażnia okolic oczu, jednak po kilku próbach dałam sobie z nim spokój jeśli chodzi o demakijaż rzęs. Zwyczajnie nie domywa. Może i cena nie jest wygórowana jednak nawet i za taką cenę da się wg mnie znaleźć coś lepszego. Jednym słowem nie polecam.

Dwufazowy płyn do demakijażu oczu, Bawełna, Bielenda

Płyn do demakijażu kupiłam na jednej z aukcji internetowych.
Opakowanie to smukła prosta butelka o pojemności 140 ml, zapłaciłam około 9 zł
Płyn jest delikatny ale dokładnie zmywa makijaż również wodoodporny, nie uczula, nie podrażnia oczu, jego wydajność jest dość przeciętna.
Po przemyciu twarzy płynem skóra jest oczyszczona, nawilżona i odżywiona.
Plus za opakowanie, przeźroczysta butelka widać ile płynu zostało.
Podsumowując dobry i skuteczny płyn do demakijażu w małym poręcznym opakowaniu, perełka za grosze. Polecam, szczególnie wrażliwcom i alergikom.

Dobry płyn dwufazowy

Miałam już zarówno wersję Awokado, jak i tę. Po drodze kupiłam jeszcze kilka płynów dwufazowych innych marek i znów wracam do tych dwóch produktów, które między sobą nie różnią się jakoś znacznie. Obie dobrze zmywają makijaż, w tym makijaż oczu, nie podrażniając przy tym skóry. Wersja różowa przyjemnie, delikatnie kwiatowo pachnie. Opakowanie jest poręczne, idealne na wyjazd. Aktualnie mam w szafce już po 3 opakowania z każdej wersji na zapas.

Zadowala

Bardzo skuteczny płyn do demakijażu oczu i nie tylko. Świetnie radzi sobie z makijażem wodoodpornym, a przy tym nie podrażnia , nie powoduje alergii i nie zostawia tłustej warstwy. Skóra jest oczyszczona, bez napięcia, ukojona i odżywiona. Produkt dobrze przygotowuje skórę pod dalszą pielęgnację. Jest bezzapachowy, a mała buteleczka łatwo się zmieści w mniejszej kosmetyczce.

Średni

Nie lubię go ani za zapach, ani za tłustą powłokę którą zostawia na twarzy, po użyciu płynu nie wytrzymuję bez zmycia jej żelem/ pianką itd. Zmywa makijaż całkiem przyzwoicie jednak muszę troche trzeć oczy i twarz wacikiem żeby domyć twarz, czego bardzo nie lubię. Myślę, że przy dłuższym stosowaniu mógłby mnie zapychać przez to że pozostawia tłustą warstwę.