Powiększ Dermika, Pure, Aktywny peeling enzymatyczny z papainą i żółtą glinką do cery tłustej i mieszanej

Zgłoszony przez nicole_4ever

Silnie działający peeling do twarzy przeznaczony do cery tłustej i mieszanej. Papaina skutecznie usuwa obumarłe komórki naskórka, a żółta glinka głęboko oczyszcza skórę, usuwa nadmiar sebum, działa ściągająco. Skóra staje się czysta, gładka, matowa i odświeżona. Jest doskonale przygotowana do dalszej pielęgnacji.

• Zaognia zmiany trądzikowe i podrażnia.
  • ... i na słowach tytułu recenzji, powinna się ona skończyć, bowiem co tutaj dodać, skoro peeling jest, jak głosi sama nazwa, AKTYWNY - jednak z tej ciemnej, drugiej strony medalu...

Na szczęście nie kupiłam go w regularnej cenie - wg wizaz.pl to kwota 29 zł. Przy zakupie w Superpharm mogłam go nabyć za 10 zł (przekroczyłam określoną sumę za zakupy, chyba 30 zł).

Kosmetyk mieścił się w kartoniku, a w nim była 75 ml zgrabna tubeczka z minimalistyczną szatą graficzną - biel + pudrowy róż. Szata ta wraz ze złotą nazwą DERMIKA ma zapewne świadczyć o luksusie tego kosmetyku, jednak cały luksus kończy się niestety tylko na tym...

Peeling skierowany jest do posiadaczy cery tłustej i mieszanej. Ponieważ jestem posiadaczem akurat tej pierwszej, peeling powinien de facto na mnie działać wspaniale - chociażby też dlatego, iż nie poleca się mechanicznego oczyszczania twarzy w przypadku występowania trądziku. Peeling stosowałam zarówno gdy miałam twarz praktycznie wyleczoną (tłustą bez wykwitów skórnych) jak i z obecnością niedoskonałości.

Kosmetyk posiada zbitą konsystencję, przypomina pastę, jest barwy żółtej (na skutek żółtej glinki). Substancją aktywną, oprócz wspomnianej żółtej glinki, jest papaina - enzym z papai, który ma właśnie przeprowadzać eksfoliację naskórka. Czy spełnia swoje zadanie?
    Otóż, stosowany według zaleceń producenta (3-5 minut 1-2 razy w tygodniu) nie oczyścił w ogóle mojej twarzy, a wręcz przeciwnie - uważliwił ją, policzki stały się czerwone, a cera zamiast się oczyszczać zaczęła bronić przed tym peelingiem w postaci nowych krostek (a nie był to wysyp spowodowany oczyszczaniem się cery, tylko reakcja alergiczna na ten kosmetyk). Nie czułam absolutnie uczucia świeżości, eksfoliacji naskórka - pojawiły się tylko te drobne niedoskonałości, zarówno w okolicy żuchwy, jak i na policzkach. ALE - spróbowałam stosować ten peeling rzadziej, raz na miesiąc. Co zaobserwowałam? To samo. Nie zauważyłam absolutnie ściągania sebum przez żółtą glinkę. Nie sądziłam, że szczypanie po tym peelingu wynika z reakcji alergicznej skóry - dodam, że mam doświadczenie w stosowaniu peelingów enzymatycznych.

Co przemawia na korzyść tego kosmetyku? Moim zdaniem nic. Lepiej kupić sobie peeling enzymatyczny w saszetce - kosztuje mniej a przynajmniej można sprawdzić, jak skóra zareaguje na kontakt z kwasem bądź enzymem. Cena regularna również odstrasza - 30 zł za kosmetyk, który zamiast działać, jeszcze pogarsza stan już wystarczająco zmęczonej leczeniem cery trądzikowej i tłustej?

Producent pisze, aby nie stosować peelingu na otwarte rany - zapewniam was, że czy stosowany na otwarte rany, czy na wrażliwe policzki (pomimo przetłuszczania), może podrażnić i uaktywnić naczynka. No, plusem jeszcze jest opakowanie - dobrze się produkt dozuje i tubka stoi na solidnym zamknięciu.

Co przemawia na niekorzyść tego kosmetyku? Zbyt agresywna formuła (być może zbyt wysokie stężenie papainy), brak działania glinki żółtej (brak ściągalności sebum, oczyszczenia i wygładzenia charakterystycznego po peelingach zarówno mechanicznych jak i enzymatycznych); cena - 29 zł za 75 ml kosmetyku ważnego 6 miesięcy.

Jeśli jesteś posiadaczem cery tłustej, na twojej twarzy pojawiają się wykwity skórne - zamknięte w postaci kaszki np. na czole, albo otwarte np. na brodzie i pragniesz łagodnie oczyścić twarz i usunąć martwy naskórek NIE SIĘGAJ po ten produkt - zaoszczędzisz w ten sposób i nerwy, i pieniądze na leki, a przede wszystkim... swoją twarz!

Jaki morał? Otóż, nie zawsze to, co ma ekskluzywne opakowanie, posiada także ekskluzywne wnętrze. Dermika mówiąc kolokwialnie, dała ciała.... i cieszę się, że nie wydałam na ten produkt tych 29 zł.

Czy polecam? To chyba oczywiste, że nie

Używam tego produktu od: niecałych 6 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: nadal pierwsze i ostatnie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Szopenowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię
  • Nigdy nie przepadałam za używaniem ziarnistych peelingów do twarzy bo strasznie podrażaniały moją twarz, więc kiedy przyczytałam gdzieś o peelingu enzymatycznym Dermiki, nie mogłam pozostać obojętna. A, że dodatkowo natrafiłam na superpromocję w Superpham, to tylko przyspieszyło decyzję o zakupie.
    Peeling ma gęstą, gładką konsystencję, łatwo się rozsmarowuje. Po kilku minutach od nałożenia daje uczucie delikatnego mrowienia, co jest dla mnie sygnałem, że pora go zmyć. Zmywanie nie sprawia większych trudności. Po umyciu buźka jest oczyszczona, rozświetlona i bardzo ładnie się prezentuje. Peeling jest bardzo delikatny, nie powoduje podrażnień. Myślę, że warto wypróbować.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić annarosa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie sprostał moim oczekiwaniom.
  • Produkt kupiłam przede wszytskim ze wgl. na obecność glinki. Nie zawsze mam czas i ochotę na rozrabianie glinki. Stwierdziłam, że to produkt idelany, sprawdzi się w sytuacjach nagłych, gdzie pojawia się silna potrzeba naprawy cery, np. przed wyjściem itp.
    Niestety produkt nie sprostał moim wymaganiom. Właściwe to używam go na siłę, by wykończyć tubkę.
    Skóra nie jest zachwycająca po zużyciu ani jakoś nadzywczajnie miękka, matowa. Ot szybki 2-3 min sposób na lekkie odświeżenie suchej skóry, ale już nie rożswietlenie. odżywienie itp.
    Używałam jej sumiennie 2 razy w tyg. wtedy, gdy na włosach trzymałam odżywkę/maskę. Nie zauważyłam, żeby przez okres kilku m-cy poprawił mi się stan skóry.
    Lepsze efekty zdecydowanie uzyskiwałam z domowych peelingów lub maseczek.
    cena wg. mnie mocno wygórowana. Cieszę się że kupiłam produkt poniżej 20 zł na promocji w SP.
    jedyny solidny plus to wydajność. Produkt nie chce się skończyć ;-)

Używam tego produktu od: od kilku m-cy

Chcesz pochwalić Natuś-77 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na czwórke
  • Odkąd regularnie używam tego produktu wydaje mi sie, ze moja cera jest utrzymywana w nalezytym porządku Zadziwiający jest dla mnie fakt, ze służy mi on mimo że jest przeznaczony do skóry tłustej, a ja takiej nie mam! Moim zdaniem jest troszke zbyt drogi jak na moją studencką kieszeń, dlatego pomimo wszystko bede szukała tańszego zamiennika
    Jednak polecam, ponieważ jest to kosmetyk warty wypróbowania.
    A, jeszcze warte powiedzenia jest to, że nabyłam go w promocyjnej cenie w Superpharmie za 10 zł (był to taki dodatek do zakupów za jakąs kwote).

Używam tego produktu od: kilku miesiecy

Chcesz pochwalić carolineeveline za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średniak.
  • Zalety :
    - Ładne, estetyczne, kobiece opakowanie. Można postawić tubkę w pionie, nie przewraca się. Opakowanie solidne ale na tyle miękkie,że bez problemu wyciska się pożądaną ilość produktu. Zamykane na zatrzask, nie otwiera się samo, nie ułamuje.
    - Konsystencja żółta, jednolita, bez grudek. Przyjemnie się rozprowadza.
    - Nie podrażnia.
    - Nie uczula.
    - Całkiem dobrze odświerza, jest delikatny, rozpuszcza suche skórki (małe).
    - Skóra staje się delikatna, wygładzona.
    - Dostępność.
    - Cena.
    - Zapach delikatny, nienachalny.

Wady :
    - Pod koniec trzeba rozciąć opakowanie żeby dobrać się do końcówki produktu.
    - Trudno się zmywa. Nie schodzi łatwo ze skóry, ślizga się.
    - Jest bardzo delikatny, czasem aż za. Niekiedy nie radził sobie z większą ilością suchych skórek. Postanowiłam (wbrew zaleceniom producenta) stosować częściej. Efektem była podrażniona, mocno zaczerwieniona i wysuszona skóra (ściągnięta). Skórki zniknęły ale jakim kosztem.
    - Jako maseczka/peeling dla cer tłustych może być stanowczo za słaby, naczynkowców może podrażnić (stosowany częściej niż raz w tygodniu), a z większą ilością suchych skórek sobie nie radzi.

Podsumowując - produkt 2w1 ale ni to maseczka kojąca z glinką, ni dobry i mocny peeling z papainą. Dermika Pure jest gdzieś pomiędzy. Jeżeli coś jest do wszystkiego jest do niczego. Produkt nie był zły ale też nie zachwycił. Nie kupię ponownie, szukam czegoś lepszego.

Używam tego produktu od: roku.
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe.

Chcesz pochwalić rumiankaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny i delikatny
  • Peeling nie podrażnia skóry, nie powoduje pieczenia. Stosowany 2x w tygodniu powoduje, że skóra jest miękka i gładka.
    Ma gęstą konsystencję, trochę przypominającą glinkę. Dobrze się nakłada i usuwa. Zapach jest delikatny i dość przyjemny. Opakowanie - estetyczne, natomiast cena - trochę wysoka.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

Chcesz pochwalić Summer za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za delikatny dla mnie
  • Ja wiem, że to peeling enzymatyczny, ale mimo wszystko miałam takie, które coś robiły. Jak dla mnie twarz po zastosowaniu tego specyfiku jest taka sama jak i bez jego stosowania. Na mojej mieszanej cerze ani nie zwęża porów ani jakoś szczególnie nie wygładza. Szkodzić też nie szkodzi, jest taki "pure". Ma średnio gęstą konsystencję, nie pachnie jakoś nachalnie, ale kolor nie jest juz taki "pure" bo peeling jest koloru brązowego i nie mówię tu o opakowaniu Zużyłam żeby zużyć, szukam dalej swojego KWC w tej kategorii.

Używam tego produktu od: 6 miesiecy

Chcesz pochwalić anton23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • gorzej niż bez
  • Zawsze miałam dobre zdanie o kosmetykach Dermiki i bazując na nim, zaufałam no i mam!

Podjęłam 6 prób użycia produktu, niestety każda kończy się tym samym, zaraz po zmyciu zaczynają tworzyć się bolesne gródki pod skórą, których wyprowadzenie mi zajmuje ok. 2 tygodnie.

Dodam, że w tym samym czasie sprezentowałam ten sam peeling mamie i efekt identyczny.

Za takie pieniądze, taka krzywda? - dziękuję, postoję.

Używam tego produktu od: pół roku, bo nie mogę zmęczyć opakowania

Chcesz pochwalić kremkokosowy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla cery naczynkowej
  • Muszę przyznać, że peeling bardzo dobrze usuwa obumarły naskórek. Skóra po użyciu jest mięciutka i gładka. Żółta glinka oczyszcza a pory są zwężone i mniej widoczne. Niestety przy mojej cerze naczynkowej (jednocześnie mieszanej z zaskórnikami) peeling okazał się zbyt silny. Po zmyciu peelingu policzki były bardzo zaczerwienione a wszystkie naczynka widoczne. Oprócz tego produkt jest naprawdę wydajny, wystarcza na kilka miesięcy. Konsystencja jest gęsta, przyjemna, łatwa do nakładania a zapach trochę chemiczny ale do wytrzymania. Zmywanie peelingu przy użyciu samych palców zdecydowanie jest na minus, gdyż zajmuje trochę czasu i może sprawiać kłopoty.
    Podsumowując produkt godny polecenia jednak osobom z cerą naczynkową zdecydowanie odradzam.

Chcesz pochwalić Karmelka87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie spełnia zadania
  • Skusiłam się na ten peeling, bo dawno, dawno temu miałam próbkę peelingu enzymatycznego Dermiki z linii Meritum. Byłam wtedy zaskoczona, że bez tarcia można uzyskać tak dobrze oczyszczona i gładką skórę. Ten peeling w niczym nie przypomina Meritum. Skóra po nim jest jakby wypolerowana - odbija światło, ale nie jest oczyszczona czy gładsza, na w ten sposób wypolerowanej skórze bardziej widoczna staje się każda skazą. Jeśli to jest wersja mocniejsza, to nie wiem, co robi ta dla cer wrażliwych. Ten peeling raczej uznałabym za bardzo delikatnie oczyszczająca maseczkę właśnie do cer wrażliwych czy suchych. Na pewno nie spełnia roli peelingu. Nie polecam, więcej nie kupię.

Używam tego produktu od: 2 msc

Chcesz pochwalić stellla za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij