Dermena, Odżywka do włosów osłabionych (stara wersja)

Dermena, Odżywka do włosów osłabionych (stara wersja)

Średnia ocena: 3.49/5

Hebe
e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Odżywka do włosów dermena jest produktem innowacyjnym, opracowanym z myślą o wzmocnieniu włosów suchych, osłabionych i wypadających.
Działanie: chlorek 1-metylonikotynamidu jest substancją o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstaniem podrażnień. Wzmacnia mieszek włosowy, poprawiając jego odżywienie.
Chlorek 1-metylonikotynamidu, jako substancja pochodzenia witaminowego, nie jest toksyczny i nie powoduje podrażnień skóry.
Rezultaty: unikalne połączenie składników odżywczych oraz wygładzających wzmacnia włosy i odbudowuje ich keratynową strukturę. Nadaje włosom gładkość i połysk. Substancja czynna pochodzenia witaminowego wzmacnia mieszek włosowy, poprawia jego odżywienie oraz chroni przed powstawaniem podrażnień. Spowalnia proces wypadania włosów.

nabłyszczające, nawilżające, łagodzące, regenerujące, wygładzające
w tubie
Skóra głowy
normalna, problemowa, sucha i wrażliwa
do włosów wypadających, do włosów suchych i zniszczonych

Nigdy więcej

Po tej odżywce już totalnie zraziłam się do tej serii, myślałam, że tylko szampon tak fatalnie na mnie działa, a tu... odżywka tak samo.
Kupiłam ją specjalnie do szamponu tej samej firmy, by włosy dało się jakoś rozczesać i zawiodłam się.
Tak więc chcąc rozczesać czuprynę musiałam wyrwać trochę włosów, nie dość, że mi wypadały to jeszcze tak je tarmosiłam :/

Plusy:
- cena
- wydajność
- opakowanie

Minusy:
- brak jakiegokolwiek efektu poprawy, nie zrobił naprawdę nic
- poplątane i przesuszone włosy, sterczały na wszystkie strony

Tak więc nie dość, że nic nie zrobiła, to w sumie jeszcze zaszkodziła.

Używam tego produktu od: Z 1,5 miesiąca w 2012
Ilość zużytych opakowań: Jedno całe

Jest moc! :)

Za każdym razem robi na moich włosach efekt wow. Nawet gdy pomijałam w pielęgnacji odżywki bez spłukiwania, a jedynie suszyłam włosy na szczotkę to wychodziło pięknie. Włosy są błyszczące, gładkie i miękkie, no po prostu idealne. Nie zauważyłam by się nadmiernie puszyły. Odżywka jest treściwa i wydajna. Zapach dla mnie jest neutralny. Opakowanie dość wygodne.

Nieporozumienie.

Jak dla mnie, to ta odżywka robi naprawdę niewiele, na pewno nie nawilża. Już nie pamiętam kiedy ostatnio miałam produkt do włosów, który tak niefajnie mi się używało...
Włosy rozczesują się po niej tak sobie, powiedziałabym nawet że słabo, a jak wyschną to są dziwne. Lekko spuszone, końce się plączą (żadna odżywka dotąd ich tak nie mierzwiła), niby nie są obciążone, ale jakieś takie nieprzyjemne, suche. Jakbym miała źle zmyte olejowanie na głowie.
I owszem, błyszczą się, ma się wrażenie, że ten błysk zostawił film z masła shea, które jest w składzie. Generalnie moje włosy wyglądają po niej brzydko, szybko tracą świeżość, strąkują się i wyglądają smętnie.
Poza tym, łatwo tą odżywką obciążyć skalp. Wystarczy spłukiwać włosy głową w dół. Skóra głowy wtedy swędzi i szybciej się przetłuszcza. Dodatkowo film, który pozostaje na włosach migruje na szyję i ją tłuści, co jest niesamowicie nieprzyjemnym odczuciem.
I teraz zagwostka, bo producent deklaruje, że kosmetyk zawiera molekułę wzmacniającą mieszek włosowy. Dobre sobie...Tylko jak wykorzystać jej potencjał? Nałożyć produkt na skórę głowy? No nie wyobrażam sobie...
Zapach chemiczny, mało intensywny, nie pozostawał na włosach.
Podsumowując, jest to produkt, który się u mnie nie sprawdził. Zużywałam go niechętnie, a koniec końców po prostu wyrzuciłam...Tak, to jest zdecydowanie kosmetyk z kategorii "Kierunek - kosz!"

Warta uwagi

Odżywkę poleciła mi pani z apteki. I jest to fajny produkt którego używam jak nie mam czasu na dłuższą pielęgnacje. Po umyciu nakładam na pare minut o czym spłukuje. Odżywka wygładza włosy oraz bardzo ułatwia rozczesywanie. Po wysuszeniu włosy są miękkie oraz błyszczące. Ładnie pachnie, bardzo wygodne opakowanie.

kupiłam i żałuję , droga nie była , ale nawet czasu na nią szkoda

Odżywka z serii działającej pozytywnie na włosy męża- kupiłam i sobie . Niestety wieeelkie rozczarowanie, bo kompletnie nie spełnia obietnic producenta. Do tego stopnia , że nawet nie ułatwia rozczesywania

W porządku

Odżywka niczym nie zaskakuje, jednak w pełni spełnia swoje zadanie. Kupiłam ją razem z szamponem Dermenowym i w tym duecie sprawdza się bardzo dobrze. O ile szampon na tendencje do tępienia włosów, o tyle to wszystko 'przykrywa' odżywka. Sama w sobie ma w porządku konsystencję, która łatwo rozprowadza się na włosach. Zapach jest ledwo wyczuwalny, raczej apteczny. Spłukuje się bez problemu. Polecam sprawdzić w zestawie z szamponem

Moje włosy ją lubią

Po ciąży pojawił się problem z wypadającymi włosami i zestaw szampon+odżywka polecił mi doktor. Włosy w tamtym okresie wypadały mi garściami. Bałam się, że zostanę kompletnie łysa. W czasie karmienia piersią bałam się stosować mocniejsze kosmetyki czy wcierki, dlatego zdecydowałam się na szampon przeciw wypadaniu i właśnie tą odżywkę, które u mnie świetnie się sprawdziły. Wypadanie włosów się ograniczyło po około miesiącu stosowania, a pierwsze baby hair pojawiły już po około tygodniu. Kurację kontynuowałam przez 3 miesiące, więc nie wiem czy to czas czy działanie tych produktów, ale na pewno była duża poprawa. Mam włosy mocne jak nigdy przedtem!

może być

Odżywka ma przeciętną jakość w stosunku do ceny. Spodziewałam się czegoś więcej a to dla mnie była zwykła odżywka taka nijaka. Owszem pierwsze zastosowanie dało mi małą nadzieję że moje włosy poprawią się i będą w lepszej kondycji. Ale tak się nie stało.

Polubiłam się z nią

Mam długie włosy i odżywki używałam tylko na długość. Nie stosowałam jej z powodu wypadania włosów. Po prostu zostawiała je gładkie i miękkie. Zapach też bardzo przypadł mi do gustu. Jest delikatny, przypomina zapach kremu. Konsystencja również jest przyjemna, łatwo się ją rozprowadza. Odżywkę zostawialam na wilgotnych włosach na kilka minut, po czym bez problemu ją spłukiwałam. Raczej nie kupię jej ponownie ale efekt na włosach jaki daje jest bardzi fajny.

Przeciętna

Kiedy dopadł mnie problem wypadających włosów, sięgnęłam po produkty Dermena .Posiadam w zestawie szampon, żel i właśnie odżywkę. Głównym zadaniem tych produktów jest hamowanie wypadania. Szampon wraz z żelem sprawuje się znakomicie.Natomiast odżywka wypadła z całego trio zdecydowanie najsłabiej - jest bardzo przeciętna, a może nawet poniżej oczekiwań. Jedynie delikatnie wygładza włosy, ale ja i tak muszę używać dodatkowego produktu bez spłukiwania, żeby móc spokojnie rozczesać kosmyki bez ich wyrywania. Według mnie nie jest warta uwagi i nie jest niezbędna przy tej kuracji.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Ma piękny zapach!

. Przepięknie pachnie - jak jakiś luksusowy kosmetyk z jakiejś kwiatowej linii. Mało tego zapach długo utrzymuje się na włosach i jest wyczuwalny . Cudownie się rozprowadza i dobrze spłukuje. Jedyny minus jest taki, że muszę uważać na jaką długość ją nakładam - dam za wysoko to niestety na drugi dzień czuję na włosach w jednym miejscu taką 'dziwną lepkość'. Ale i z tym sobie poradziłam (daje jej mniej na pewnej długości) - moje loki strasznie polubiły się z nią a skręt po niej jest jeszcze bardziej widoczniejszy! Odżywka sprawia, że włosy są miękkie (skutecznie niweluje szorstkość po szamponie), bardziej sypkie i przyjemne w dotyku. Nie mam tu jej nic do zarzucenia i realnie ciężko mi ocenić czy wpływa ona jakoś na wypadanie włosów czy nie skoro wypada mi ich znacznie więcej. W reszcie opisywanego działania sprawdza się - włosy są miękkie i takie 'fajne w dotyku' i troszkę podkręca ten blask, który wydobywa z włosa szampon.
Tutaj sprawdza się reguła 'mniej znaczy lepiej' bo im mniej jej daje tym moje loczki bardziej się skręcają i są bardziej sprężyste i nie ma tu żadnego oklapu (no chyba, że dam jej za wysoko).

Może być

Produkt bardzo dobrze rozprowadza się na włosach i skutecznie działa zmniejszając liczbę wypadających włosów. Jedyne utrudnienie, to to że trzeba go przetrzymać na włosach ok. 5 min, ale to przy odpo wiedniej organizacji pracy nie stwarza większego kłopotu. Ale jak za tą cenę wole kupic inny produkt :)

Gładkie włosy

Po tej odżywce mam bardzo ładne i gładkie włosy. Od razu wyglądaja na zdrowe i silne przez co nie ma się wrażenia suchych i zniszczonych. Skład ma bardzo dobry przez co tez jest taka cena.