Bio Oil, Bio Oil (Uniwersalny olejek to twarzy i ciała)

Powiększ Bio Oil, Bio Oil (Uniwersalny olejek to twarzy i ciała)

Zgłoszony przez Suzanne

Olejek o właściwościach nawilżających, przy regularnym stosowaniu redukującym rozstępy, wyrównującym koloryt skóry, pomagający zapobieganiu powstawania zmarszczek. Nie ma działania komedogennego.

Skład: Paraffinum Liquidum, Triisononanoin, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Retinyt Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Anthemis Nobilis Flower Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Calendula Officinalis Extract, Glycine Soja Oil, BHT, Bisabolol, Parfum, Alpha-lsomethyl lonone, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, CI 26100.

• Na mnie nie zadziałał
  • Kupiłam go już w trakcie ciąży bo rozstepy robiły się ogromne. Nie zapobiegł i nie spłycił też powstałych, choć smarowałam się regularnie 2,5 miesiąca. Kondycja skóry nieco się poprawiła ale nie na tyle żeby kupować go dalej. Jesli chodzi o wydajność też myślę że szału nie ma. Stosując go na uda i brzuch 2 x dziennie ubywało z buteleczki sporo i szybko a cena, wiadomo, jest dość solidna. Kiepsko się wchłania i zapach jak dla mnie dość mdły.

Używam tego produktu od: Używałam 2,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 2 x 50 ml

Chcesz pochwalić EyesX za czytelną i pomocną recenzję?
  • Obietnice producenta spełnione w 50%
  • YouTube made me buy it! Olaboga, ileż to ja się nie nasłuchałam o tym olejku! Że tak fenomenalnie nawilża, wygładza, rozjaśnia rozstępy, spłyca blizny. Zachęcona takimi opiniami zdecydowałam się go zakupić, aby powalczył z moimi różowymi rozstępami na udach i potrądzikowymi bliznami na dekolcie.

Obietnica producenta:
    "Bio‑Oil jest specjalistycznym produktem do pielęgnacji skóry, przygotowanym aby pomóc poprawić wygląd bliz, rozstępów i nierównomiernego kolorytu skóry. Jest również efektywny w przypadku problemu ze skórą starzejącą się i odwodnioną. Od wprowadzenia na światowe rynki w 2002 r., Bio‑Oil zdobył 191 nagród w kategorii produktów do pielęgnacji skóry. W 17 krajach zajmuje 1 miejsce w sprzedaży produktów poprawiających wygląd blizn i rozstępów."

Do kupienia w różnych pojemnościach, od 60 do 200. Preparat znajduje się w plastykowej, przezroczystej butelce z wygodnym dozownikiem. Kosmetyk kupujemy z tekturowym pudełeczku.

Moje doświadczenia:
    Po pierwszym tygodniu kuracji byłam wniebowzięta. Moja skóra była tak miękka, tak cudownie wygładzona, że nie mogłam przestać się nią zachwycać. Oczywiście, nie było widać żadnej poprawy z rozstępami i bliznami, ale producent wyraźnie napisał "minimum trzy miesiące stosowania", więc dawałam temu olejkowi czas.
    Z dniem dzisiejszym mija pięć miesięcy od momentu, kiedy zaczęłam go stosować. Mam jeszcze pół butelki opakowania 200ml, skończę ją i więcej chyba nie kupię. Bo OKEJ, moja skóra jest cudownie miękka i przyjemna w dotyku, OKEJ wyrównał się jej koloryt i jest mniej skłonna do przebarwień, ale ja kupiłam go po to, żeby walczył z moimi rozstępami i bliznami. I na opakowaniu oraz na ulotce wyraźnie jest mi to obiecane. Jak mówię, używam go prawie pół roku i chociaż jakieś minimalne efekty już widzieć chyba powinnam.
    To nie jest tani kosmetyk i nie wyobrażam sobie, wydawać ponad stówę co dwa-trzy miesiące na olejek, który jedyne co mi daje, to dobre nawilżenie skóry. No sorry, ale od tego to ja mam wiele maseł, mleczek i balsamów, których cena nie przekracza dziesięciu-piętnastu złotych.
    Bardzo się zawiodłam, bo miałam znacznie większe oczekiwania.
    Olejek faktycznie nie tłuści, nie brudzi ubrań. Przez wiele godzin czuć jego warstwę na skórze, ale nie jest to tłusty, nieprzyjemny film, a raczej uczucie takiej odżywczej bariery ochronnej.
    Bardzo przyjemnie pachnie, tak typowo "oliwkowo". Jest też dość wydajny, aczkolwiek ja używam go tylko do dwóch niewielkich partii ciała.

Cena i dostępność:
    Zależnie od opakowania, cena wynosi od 60 do 150 zł. Do kupienia w drogeriach i aptekach.

Podsumowanie:
    Dla mnie rozczarowanie. Niby spisuje się dobrze, ale w zadaniach "hard" już sobie nie radzi.

Używam tego produktu od: pięciu miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno 60 ml, jedno 200 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić PolskaBridget za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetnie poprawia wygląd skóry, ujędrnia i spłyca blizny.
  • Długo nie mogłam się przekonać, bo nie lubie oliwek, olejków, po prostu nie lubię tłustych, marzących się kosmetyków.
    Olejek zaczęłam stoswać będąc w ciąży z córką. Sprawdził się fantastycznie! Rozstępy na piersiach stały się niewidoczne. Piersi wyraźnie ujędrnione. Skóra uzyskała piękny kolor, jest cudowna w dotyku.
    Olejek bardzo szybko wchłania się w skórę i przestaje być tłusty.
    Jestem bardzo zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić verrerie za czytelną i pomocną recenzję?
  • pozytywnie zaskoczona!
  • Zakupiłam go w celu zlikwidowania świeżej blizny, która mi pozostała po wrzodzie i zapaleniu ropnym na policzku.

Mam też cerę typowo mieszaną z przewagą do tłustej. Strasznie wrażliwą i łuszczącą się, o nierównym kolorycie to już nie wspomnę.

Po miesiącu stosowania największą poprawę właśnie zauważyłam jeśli chodzi o koloryt! Skóra jest naprawdę bardzo ładna, w końcu mogą wychodzić bez tony podkładu, malutkie pryszcze jak by poznikały. Mam wrażenie ,że olejek je "leczy", bo za każdym razem jak widzę ,że zaczyna wyskakiwać mi mała "kupka" na twarzy od razu nim smaruje. Następnego dnia po "kupce" nie ma ślady.

Skóra prócz tego,że jest promienista, gładka to coraz mniej jest na niej wszelakich przebarwień. Nie łuszczy się już. Po przebudzeniu nie doskwiera mi gruba warstwa sebum na twarzy co ostatnio było codziennością. Mam wrażenie też, że płytkie zmarszczki mi się wygładziły. To wszystko po jednym miesiącu smarowania!

Co do blizny troszkę pomogło... ale nie jakoś spektakularnie porównując do kolorytu.

plusy:
    + szybko się wchłania, nie jest tłusty !
    + przyjemny zapach
    + dobra konsystencja
    + super wyrównał koloryt
    + wydajny - mam jeszcze 3/4 butelki po miesiącu używania

minusy:
    - trochę słabo poradził sobie z blizną po wrzodzie... ale może potrzeba jeszcze paru tygodni kuracji

zdecydowanie jak dla mnie działa lepiej niż JEDEN KREM do zmarszczek czy nawilżający itd!

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1/4 butelki

Chcesz pochwalić Charlottena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry ale szału nie ma.
  • Potrzebowałam coś dobrego na moje blizny potrądzikowe, akurat w tym okresie kiedy mogłam je już leczyć, pojawiły się reklamy Bio Oilu dosłownie wszędzie. W telewizji, gazetach, nawet apteki w moim mieście miały obklejone okna tą reklamą. Więc pomyślałam czemu nie.
    Kupiłam buteleczkę 60 ml i zapłaciłam za nią nie więcej niż 30 zł.

+delikatnie rozjaśnił blizny, jednak był to bardzo znikomy, lekko widoczny efekt. Być może uzyskałabym lepszy gdybym stosowała dłużej, jednak niezachęcona do kupna kolejnej buteleczki po półrocznym stosowaniu postanowiłam go odstawić.
    +przyjemny zapach
    + cena w stosunku do wydajności

- tłusty
    - wolno się wchłania
    - nie nawilża

Używam tego produktu od: Używałam pół roku
    Ilość zużytych opakowań: Jedno całe.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić xSonya za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziadostwo
  • Beznadzieja. Nie tylko nie działa, ale też OKROPNIE się wchłania. Równie dobrze mogę się smarować olejem. Jestem w 40 tyg. ciąży - smarowałam nim brzuch, biodra, uda itp. - kompletnie nie pomaga. ANi nie zapobiega nowym rozstępom ani tym bardziej nie redukuje istniejących. On nawet nie sprawia, że skóra przestaje swędzieć... Już dużo lepiej działa zwykły dobry balsam.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić klinka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest najgorszy.
  • Kupiłam produkt, gdyż chciałam choć troszkę zniwelować rozstępy spowodowane nagłym wzrostem (jestem nastolatką).
    \nNa ulotce było również napisane, że kosmetyk zmniejsza blizny. Takowe miałam po trądziku na plecach oraz dwie plamki na dekolcie, więc spróbowałam również na nie nanosić preparat.
    \n
    \nPlusy:
    \n+ fajny zapach,
    \n+ działa na blizny po trądziku (kiedyś plamki były dość ciemne, dzisiaj już ich prawie nie widać),
    \n+ nawilża skórę.
    \nMinusy:
    \n- nie działa w ogóle na rozstępy (rozumiem, że może nie działać na białe, ale fioletowe jak były, tak są ;_; )
    \n- niezbyt wydajny
    \n- opakowanie średnio wygodne
    \n- zbyt gęsta konsystencja.
    \n
    \nGłównie zależało mi na zniwelowaniu, choć w małym stopniu, rozstępów, ale u mnie kosmetyk na nie praktycznie w ogóle nie zadziałał. :C

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić _Callisto_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • moje zaskoczenie..pozytywne!
  • Zaczęłam go urzywać będąć w ciązy na brzuch by zapobiec rozstepom, niestety dostałam po nim lekkiego uczulenia. Olejek nie był tani więc jakoś trzeba było go wykorzystać i smarowałam nim twarz i tu zaskoczenie! nigdy nie pomyslałam, że moja tłusta/mieszana cera tak świetnie toleruje olejki,których nigdy nie używałam do twarzy uznając że nadają się do cery suchej. I zaskoczenie, żaden krem nie umywa się do efektu.
    Olejek szybko się wchłania
    Nie zostawia tłustej warstwy
    Nie zapycha w przeciwieństwie do wielu kremów
    Leczy niedoskonałości
    Żadnych blizn na twarzy w trakcie ciąży!
    Jednym słowem polecam! dzieki niemu przestałam używać kremów które często powodowały wyskoki tego i owego nastepnym razem widząc świetne efekty skuszę się na olejek http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=61029 jest tańszy, świetny skład i opis brzmi zachecająco. Pozdrawiam

Używam tego produktu od: 8 mies
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić kaarolaz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Trudno powiedzieć.
  • Mam buteleczkę 60 ml. Nie wiem czy jestem zadowlona z tego produktu.

Wady:
    -cena- jest bardzo wygórowana uwzględniając skład. A biorąc pod uwagę również objętość to jest to bardzo drogi produkt. Chyba nie wart swojej ceny.
    -zapach- nieładny ,niczym nie zachwyca.Spodziewałam się ,ładnego,delikatnego,cytrusowego zapachu. A tu nic ciekawego.
    -skład!!!! na pierwszym miejscu parafina. Po co ? Chyba,żeby nam się wydawało,że faktycznie skóra po aplikacji jest nawilżona i gładka.
    - wchłanianie- słabe. Pozostawia tłusty film na skórze,nie do końca się wchłania. Jestem średnio zadowolona.
    -działanie- trudno powiedzieć,bo nie używam go na tyle długo,żeby stwierdzić,że faktycznie moje rozstepy są mniejsze lub bardziej wygladzone. Mam niewiele jasnych rozstępów w okolicach pośladków.

Zużyję ten produkt do końca.Jednak myślę,że to moja ostatnia buteleczka Bio-oil. Uważam,że lepiej kupić jakiś natuRALNY OLEJEK,np.: migdałowy i nim się smarować. Nie warto wydawać na ten parafinowy bubel tyle pieniędzy.

Używam tego produktu od: kilkunastu tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie i ostatnie

Chcesz pochwalić katarinkaa_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średnio bardzo średnio
  • Bio Oil kupiłam zachęcona reklamą.
    Wkońcu 30 zł to nie majątek a spróbować można!

Oprócz pięknego delikatnego zapachu nic wiecej nie zauważyłam.

Mam mały rozstęp w okolicy uda. Po miesiącu stosowania zauważyłam, że skóra w tym miejscu jest lekko wygładzona. Oczywiście nie spodziewalam się cudu ale miałam cichą nadzieję, że poradzi sobie z moją małą wadą - niestety wyszło średnio.
    Po zastosowaniu na twarz skóra nie wyglądała najlepiej. Wyskoczyło mi kilka zaskórników.

Dokończę buteleczkę jednak nie zdecyduję się na zakup kolejnej!

Ilość zużytych opakowań: połowa 1

Chcesz pochwalić pycia516 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij