Bio Oil, Bio Oil (Uniwersalny olejek to twarzy i ciała)

Powiększ Bio Oil, Bio Oil (Uniwersalny olejek to twarzy i ciała)

Zgłoszony przez Suzanne

Olejek o właściwościach nawilżających, przy regularnym stosowaniu redukującym rozstępy, wyrównującym koloryt skóry, pomagający zapobieganiu powstawania zmarszczek. Nie ma działania komedogennego.

Skład: Paraffinum Liquidum, Triisononanoin, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Retinyt Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Anthemis Nobilis Flower Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Calendula Officinalis Extract, Glycine Soja Oil, BHT, Bisabolol, Parfum, Alpha-lsomethyl lonone, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, CI 26100 (21.08.2013.)

• pozytywnie zaskoczona!
  • Zakupiłam go w celu zlikwidowania świeżej blizny, która mi pozostała po wrzodzie i zapaleniu ropnym na policzku.

Mam też cerę typowo mieszaną z przewagą do tłustej. Strasznie wrażliwą i łuszczącą się, o nierównym kolorycie to już nie wspomnę.

Po miesiącu stosowania największą poprawę właśnie zauważyłam jeśli chodzi o koloryt! Skóra jest naprawdę bardzo ładna, w końcu mogą wychodzić bez tony podkładu, malutkie pryszcze jak by poznikały. Mam wrażenie ,że olejek je "leczy", bo za każdym razem jak widzę ,że zaczyna wyskakiwać mi mała "kupka" na twarzy od razu nim smaruje. Następnego dnia po "kupce" nie ma ślady.

Skóra prócz tego,że jest promienista, gładka to coraz mniej jest na niej wszelakich przebarwień. Nie łuszczy się już. Po przebudzeniu nie doskwiera mi gruba warstwa sebum na twarzy co ostatnio było codziennością. Mam wrażenie też, że płytkie zmarszczki mi się wygładziły. To wszystko po jednym miesiącu smarowania!

Co do blizny troszkę pomogło... ale nie jakoś spektakularnie porównując do kolorytu.

plusy:
    + szybko się wchłania, nie jest tłusty !
    + przyjemny zapach
    + dobra konsystencja
    + super wyrównał koloryt
    + wydajny - mam jeszcze 3/4 butelki po miesiącu używania

minusy:
    - trochę słabo poradził sobie z blizną po wrzodzie... ale może potrzeba jeszcze paru tygodni kuracji

zdecydowanie jak dla mnie działa lepiej niż JEDEN KREM do zmarszczek czy nawilżający itd!

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1/4 butelki

Chcesz pochwalić Charlottena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry ale szału nie ma.
  • Potrzebowałam coś dobrego na moje blizny potrądzikowe, akurat w tym okresie kiedy mogłam je już leczyć, pojawiły się reklamy Bio Oilu dosłownie wszędzie. W telewizji, gazetach, nawet apteki w moim mieście miały obklejone okna tą reklamą. Więc pomyślałam czemu nie.
    Kupiłam buteleczkę 60 ml i zapłaciłam za nią nie więcej niż 30 zł.

+delikatnie rozjaśnił blizny, jednak był to bardzo znikomy, lekko widoczny efekt. Być może uzyskałabym lepszy gdybym stosowała dłużej, jednak niezachęcona do kupna kolejnej buteleczki po półrocznym stosowaniu postanowiłam go odstawić.
    +przyjemny zapach
    + cena w stosunku do wydajności

- tłusty
    - wolno się wchłania
    - nie nawilża

Używam tego produktu od: Używałam pół roku
    Ilość zużytych opakowań: Jedno całe.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić xSonya za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziadostwo
  • Beznadzieja. Nie tylko nie działa, ale też OKROPNIE się wchłania. Równie dobrze mogę się smarować olejem. Jestem w 40 tyg. ciąży - smarowałam nim brzuch, biodra, uda itp. - kompletnie nie pomaga. ANi nie zapobiega nowym rozstępom ani tym bardziej nie redukuje istniejących. On nawet nie sprawia, że skóra przestaje swędzieć... Już dużo lepiej działa zwykły dobry balsam.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić klinka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest najgorszy.
  • Kupiłam produkt, gdyż chciałam choć troszkę zniwelować rozstępy spowodowane nagłym wzrostem (jestem nastolatką).
    \nNa ulotce było również napisane, że kosmetyk zmniejsza blizny. Takowe miałam po trądziku na plecach oraz dwie plamki na dekolcie, więc spróbowałam również na nie nanosić preparat.
    \n
    \nPlusy:
    \n+ fajny zapach,
    \n+ działa na blizny po trądziku (kiedyś plamki były dość ciemne, dzisiaj już ich prawie nie widać),
    \n+ nawilża skórę.
    \nMinusy:
    \n- nie działa w ogóle na rozstępy (rozumiem, że może nie działać na białe, ale fioletowe jak były, tak są ;_; )
    \n- niezbyt wydajny
    \n- opakowanie średnio wygodne
    \n- zbyt gęsta konsystencja.
    \n
    \nGłównie zależało mi na zniwelowaniu, choć w małym stopniu, rozstępów, ale u mnie kosmetyk na nie praktycznie w ogóle nie zadziałał. :C

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić _Callisto_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • moje zaskoczenie..pozytywne!
  • Zaczęłam go urzywać będąć w ciązy na brzuch by zapobiec rozstepom, niestety dostałam po nim lekkiego uczulenia. Olejek nie był tani więc jakoś trzeba było go wykorzystać i smarowałam nim twarz i tu zaskoczenie! nigdy nie pomyslałam, że moja tłusta/mieszana cera tak świetnie toleruje olejki,których nigdy nie używałam do twarzy uznając że nadają się do cery suchej. I zaskoczenie, żaden krem nie umywa się do efektu.
    Olejek szybko się wchłania
    Nie zostawia tłustej warstwy
    Nie zapycha w przeciwieństwie do wielu kremów
    Leczy niedoskonałości
    Żadnych blizn na twarzy w trakcie ciąży!
    Jednym słowem polecam! dzieki niemu przestałam używać kremów które często powodowały wyskoki tego i owego nastepnym razem widząc świetne efekty skuszę się na olejek http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=61029 jest tańszy, świetny skład i opis brzmi zachecająco. Pozdrawiam

Używam tego produktu od: 8 mies
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić kaarolaz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Trudno powiedzieć.
  • Mam buteleczkę 60 ml. Nie wiem czy jestem zadowlona z tego produktu.

Wady:
    -cena- jest bardzo wygórowana uwzględniając skład. A biorąc pod uwagę również objętość to jest to bardzo drogi produkt. Chyba nie wart swojej ceny.
    -zapach- nieładny ,niczym nie zachwyca.Spodziewałam się ,ładnego,delikatnego,cytrusowego zapachu. A tu nic ciekawego.
    -skład!!!! na pierwszym miejscu parafina. Po co ? Chyba,żeby nam się wydawało,że faktycznie skóra po aplikacji jest nawilżona i gładka.
    - wchłanianie- słabe. Pozostawia tłusty film na skórze,nie do końca się wchłania. Jestem średnio zadowolona.
    -działanie- trudno powiedzieć,bo nie używam go na tyle długo,żeby stwierdzić,że faktycznie moje rozstepy są mniejsze lub bardziej wygladzone. Mam niewiele jasnych rozstępów w okolicach pośladków.

Zużyję ten produkt do końca.Jednak myślę,że to moja ostatnia buteleczka Bio-oil. Uważam,że lepiej kupić jakiś natuRALNY OLEJEK,np.: migdałowy i nim się smarować. Nie warto wydawać na ten parafinowy bubel tyle pieniędzy.

Używam tego produktu od: kilkunastu tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie i ostatnie

Chcesz pochwalić katarinkaa_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średnio bardzo średnio
  • Bio Oil kupiłam zachęcona reklamą.
    Wkońcu 30 zł to nie majątek a spróbować można!

Oprócz pięknego delikatnego zapachu nic wiecej nie zauważyłam.

Mam mały rozstęp w okolicy uda. Po miesiącu stosowania zauważyłam, że skóra w tym miejscu jest lekko wygładzona. Oczywiście nie spodziewalam się cudu ale miałam cichą nadzieję, że poradzi sobie z moją małą wadą - niestety wyszło średnio.
    Po zastosowaniu na twarz skóra nie wyglądała najlepiej. Wyskoczyło mi kilka zaskórników.

Dokończę buteleczkę jednak nie zdecyduję się na zakup kolejnej!

Ilość zużytych opakowań: połowa 1

Chcesz pochwalić pycia516 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Odkrycie roku!
  • Kosmetyk wszechczasów! od kiedy używam olejku moja cera jest promienna, nie ma śladów zmęczenia, a krostki, wypryski i inne niedoskonałości to już nie mój problem. W dodatku mam dobrze nawilżoną skórę, a moje popękane naczynka stały się mniej widoczne.

Używam olejku regularnie od pół roku. Zużyłam 3 opakowania.

Olejek jest bardzo wydajny, wystarczy kropla na twarz i dekolt.

Jestem ogromną fanką tego kosmetyku.

Ilość zużytych opakowań: 3x 50ml

Chcesz pochwalić KUKLICZKO za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mądrze jest go stosowac
  • Ten olejek zakupiłam z kilku powodów. Mam lekkie, ale natarczywe problemy ze skórą twarzy zwłaszcza. Mianowicie wyskakują mi krosty, średnio ok. 2 na jeden cykl. Niestety niektóre z nich zostawiają w skórze dziury różnego kształtu. Z początku przy gojeniu się blizna taka jest lekko zaczerwieniona, więc pomyślałam, że to jest to - olejek ten podobno polecany jest na blizny potrądzikowe w celu ich szybkiego zneutralizowania. Przyznam szczerze, że nie bardzo po miesiącu widac, żeby mi się one zneutralizowały. No ale stosowanie olejku - takie przynajmniej mam wrażenie - lekko pomogło mojej twarzy, tzn skórze na policzkach, dojśc do jakiejś sprężystości po tych wszystkich trądzikowych torturach, jakich doświadczyła w ostatnim pół roku.
    Drugi powód to właśnie utrata sprężystości równoległa z delikatnym wysuszeniem skóry i drobnymi zmarszczkami... Nie spodziewałam się tego, z pewnością nasiliły to właśnie problemy z nawracającymi krostkami. Dotąd nie nawilżałam skóry, nie miałam takiej potrzeby, bo mam tłustą cerę, niekiedy mieszaną. Ale wobec takich nagłych problemów zdecydowałam się zacząc regularnie i systematycznie natłuszczac skórę.
    Miałam jeszcze jeden problem, którego pochodzenia nie znam. Jest nim ciemniejszy kolor wokół ust, w tzw. bruzdach nosowo-wargowych (których jeszcze nie mam zaznaczonych przez zmarszczki). Myślałam, że to problem hormonalny, ale Bio-oil powinien z takim sobie poradzic, a tu nie zdał egzaminu...

Podsumowując: Trądzik się nie zakończył, spore krostki wyskakują nadal. Poprawa jest taka, że stare zmiany skórne może nieco lepiej się goją. Na pewno dużo daje to, że gdy smaruję się olejkiem to już nie grzebię skóry.
    Wielokątne dziurki w skórze na razie nie zabliźniły się. I nie wierzę, że to nastąpi, choc wewnętrzna nadzieja była...
    Nawilżenie zmaltretowanej skóry na policzkach się poprawiło. Skóra powoli nabiera dawnej, młodzieńczej sprężystości i równomierności struktury. Dodam, że wmasowuję delikatnie olejek i to też na pewno swoje robi.
    Przebarwień "hormonalnych" olejek nie likwiduje - albo nie wiem, czym one są.

Ogólnie - lubię.

+ wchłania się, pozostały połysk na twarzy jest lżejszy i mniej oleisty niż moje naturalne sebum, z którym zawsze miałam problemy. Wręcz wydzielanie sebum unormowało się wystarczająco,

+ skóra nabrała blasku, czuję, że ją odżywiam i widzę poprawę w sprężystości skóry

Ja stosuję go na twarz, szyję i dekolt. Polecam, bo nie jest to agresywny kosmetyk, tylko zdrowy, bezpretensjonalny olejek gwarantujący doskonałe nawilżenie.

Ilość zużytych opakowań: 1/6

Chcesz pochwalić Paulina257 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa
  • Kupując taki produkt nie należy się nastawiać na to, że całkowicie usunie blizny/rozstępy etc, bo to niemożliwe Jeżeli ktoś go kupuje z nastawieniem, aby je w jakimś stopniu wygładzić, rozjaśnić i generalnie uczynić mniej widocznymi, to na pewno będzie zadowolony.

Używałam go na rozstępy (dość "świeże" tj. kilkumiesięczne) i sprawdził się - są prawie niewidoczne. Aktualnie smaruję nim blizny po skaleczeniu i także widzę efekty.

+cena
    +bardzo szybko widać efekty
    +faktycznie działa
    +ładny zapach

-dobrze się wchłania, ale pozostawia tłustą warstwę na skórze, więc raczej odpada używanie go na dzień pod ciuchy. nie wyobrażam sobie także, jak można go kłaść na całą twarz :|

Osobom zainteresowanym polecam rozpoczęcie poszukiwań od allegro. Mi się udało upolować butelkę 200ml za ~50zł

Używam tego produktu od: kilka lat

Chcesz pochwalić eura28 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij