Bio Oil, Bio Oil (Uniwersalny olejek to twarzy i ciała)

Powiększ Bio Oil, Bio Oil (Uniwersalny olejek to twarzy i ciała)

Zgłoszony przez Suzanne

Olejek o właściwościach nawilżających, przy regularnym stosowaniu redukującym rozstępy, wyrównującym koloryt skóry, pomagający zapobieganiu powstawania zmarszczek. Nie ma działania komedogennego.

Skład: Paraffinum Liquidum, Triisononanoin, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Retinyt Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Anthemis Nobilis Flower Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Calendula Officinalis Extract, Glycine Soja Oil, BHT, Bisabolol, Parfum, Alpha-lsomethyl lonone, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, CI 26100.

• no niestety...
  • olejek jak każdy inny.
    nie widzę absolutnie żadnej różnicy między nim a jakimkolwiek olejkiem ze sklepu z ekologicznymi kosmetykami.

poza tym, że jest tragicznie drogi i obiecuje złote góry w postaci usuwania blizn, przebrawień i rozstępów.
    a ja bardzo nie lubię, jak ktoś za dużą cenę obiecuje mi coś, co się zupełnie nie sprawdza.
    a ten niestety nie zmienia blizn i przebarwień ani o pół tonu.
    no to po co przepłacać?

Ilość zużytych opakowań: jedno duże

Chcesz pochwalić KosmetyczkaPielegniarki za czytelną i pomocną recenzję?
  • Poręczny na wyjazdy
  • Czasem lubię produkty do wszystkiego, bo zajmują mało miejsca w walizce Do tej funkcji olejek nadaje się świetnie i właśnie z takim zamysłem go kupiłam . Na wyjazdach używam na twarz i biust, a czasami na całe ciało.

Zalety:

* Małe opakowanie jest bardzo poręczne, leciutkie, zajmuje mało miejsca w kosmetyczce
    * Nie przecieka, co zdarzało mi się z innymi olejkami często, a jak olejek przecieknie w kosmetyczce, to fajnie nie jest
    * Zapach jest ok, choć może ciut zbyt perfumowany
    * Bardzo wydajny; na twarz wystarcza mała kropla
    *Łatwo się dozuje

Działanie:

* na twarzy sprawdza się świetnie; nie zatyka porów, ładnie nawilża, przy przesuszonej cerze nadaje się nawet pod makijaż
    * wyrównuje koloryt
    * dobrze się wchłania, nie jest tłusty
    * napina skórę w stopniu podobnym jak produkty na cellulit, czy ujędrnienie biustu

Oczywiście rozstępy po nim nie znikają, a na blizny to są specjalne maści

Wady

*cena jest mocno przegięta zwłaszcza w kontekście olejków, które można kupić w sklepach z prefabrykatami kosmetycznymi (tylko, że tamte opakowania są zdecydowanie nieszczelne)
    * mam wrażenie, że w porównaniu z olejkami z mazideł itp jest mocno nafaszerowany konserwantami

Używam tego produktu od: od lata
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe opakowanie w 3/4

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Zyta_Flores za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie na blizny i przebarwienia ale...
  • Kupiłam Bio Oil skuszona reklama w tv, w której obiecywano zniknięcie mojego małego koszmaru czyli brzydkich przebarwień na rękach. Stosuje go już pół roku i niestety zmian w wyglądzie moich ramion nie zauwazylam ALE...
    \nZupełnie przypadkiem zaczęłam stosować go również na twarz, jako ze od lat borykam się z lojotokowym zapaleniem skóry i każda kobieta, która się z tą paskudna choroba zetknęla wie jak wygląda nierówna walka z wiatrakami i wie jak ostrożnie należy dobierać kosmetyki aby nie pogorszyć i tak nieciekawej sytuacji naszej skóry. Tak więc w myśl zasady "a co mi zależy" spróbowałam i doznałam przyjemnego zaskoczenia - objawy choroby całkowicie ustąpiły juz po pierwszych kilku dniach, a skóra stała się idealnie nawilżona bez zatkanych porów. Odkąd używam Biooil do twarzy całkowicie mogłam porzucić uporczywe terapie sterydami czy takrolimusem,które musiałam niestety stosować praktycznie co drugi dzień.
    \nMam nadzieje, ze ktoś z cierpiących na LZS osób trafi na ten post i będzie mógł uwolnić się od tej okropnej przypadłości
    \n

Chcesz pochwalić madziaa_z za czytelną i pomocną recenzję?
  • Olejek bardzo dobry ale raczej profilaktycznie.
  • Będąc w 4 miesiącu ciąży zakupiłam olejek i stosowałam go do rozwiązania.
    Mając kilka małych rozstępów po pierwszej ciąży zależało mi jedynie aby nie pojawiły się nowe.Regularnie stosowany dał efekt wygładzenia,nawilżenia.,efekt sprężystej skóry bez rozstępów i ściągnięć.Stare rozstępy zostały i teraz gdy już nie używam olejku mogę stwierdzić,że wyglądam jak po pierwszej ciąży.Stwierdzam,że działa bardziej zapobiegawczo niż miałby cokolwiek poprawić.
    Pod względem wchłaniania i zapachu oceniam bardzo dobrze.
    Mogę go polecić ale nie ma co liczyć na cuda.

Używam tego produktu od: 6 mieś
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże,1 małe

Chcesz pochwalić kamyszek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozczarowanie
  • Czuję się bardzo zawiedziona tym produktem.

Nie liczyłam na wiele, ale rozczarował mnie totalnie... Działa bardzo podobnie jak oliwka, a jest kilkakrotnie droższy. Najpierw zużyłam małe opakowanie, ale uznałam, że dam mu szansę i kupię duże- tak też zrobiłam, ale był to błąd i pieniądze wydane bez sensu.

Jeśli chodzi o wady i powód rozczarowania:
    - jest nieskuteczny (redukuje rozstępy? nic z tych rzeczy, nie zauważyłam nawet minimalnej różnicy przy regularnym stosowaniu
    - drogi!!!
    - nie polecam stosować na twarz, bo według mnie zatyka pory
    - kiepsko się wchłania.

Plus za dość ładny zapach i wydajność. (ale też bez szału)

Ogólnie nie polecam, pieniądze wyrzucone w błoto...

Używam tego produktu od: niecałe pół roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe i 1 duże

Chcesz pochwalić sweetmedi25 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Równie dobrze działa zwykła oliwka...
  • Cóż reklamy kłamią to wiemy od zawsze równie dobrze można kupić o wiele tańszą oliwkę dla dzieci i efekt będzie ten sam. Obie oliwki kupiłam głównie dlatego że były w promocji, (na opakowniu pisało że na efekty trzeba czekać więc wolałam już się uzbroić) oficjalnie nie polecam chyba że tak jak ja traficie na promocję to może wam pomoże, mi niestety nie.

Plusy:
    * wydajny
    * ładnie pachnie
    * stosunkowo szybko się wchłania
    * nawilża skórę

Minusy:
    * drogi, tak samo działa oliwka
    * wogóle nie działa na rozstępy/ blizny

Ilość zużytych opakowań: jedno małe i połowa dużego

Chcesz pochwalić lolilu_96 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Olejek cudownie pielęgnuje suchą skórę. Moja przesuszoną cera po okresie letnim wygląda o wiele lepiej, a była tak przesuszona, że miejscami aż się łuszczyła. Cera jest wygładzona, miękka, odpowiednio nawilżona, koloryt ładniejszy. Zapach miły, jak oliwki dla dzieci, konsystencja wiadomo oleista, ale mi to nie przeszkadza, dla suchej skóry idealna. Ma naturalny skład, co dla mnie jest ważne. Używam go codziennie. Bardzo wydajny olejek. Produkt godny polecenia.

Chcesz pochwalić Temida_79 za czytelną i pomocną recenzję?
  • olejek pielęgnacyjny
  • Olejek kupiłam kierując się chęcią zmniejszenia blizny. Z blizną cudu nie zrobił. Ale sam olejek jako kosmetyk do pielęgnacji ciała jest ok. Zmiękcza naskórek i pozostawia miły efekt. Nie robi jednak cudów z reklam - rozstępom raczej nie da zupełnie rady. U mnie się na udach nie zmniejszyły. Choć nie żałuję zakupu to nie polecę jako medycznej rewelacji. Ale w dobie popularności olejków ten do najgorszych nie należy..

Ilość zużytych opakowań: 1 po 60 ml

Chcesz pochwalić nolisa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na mnie nie zadziałał
  • Kupiłam go już w trakcie ciąży bo rozstepy robiły się ogromne. Nie zapobiegł i nie spłycił też powstałych, choć smarowałam się regularnie 2,5 miesiąca. Kondycja skóry nieco się poprawiła ale nie na tyle żeby kupować go dalej. Jesli chodzi o wydajność też myślę że szału nie ma. Stosując go na uda i brzuch 2 x dziennie ubywało z buteleczki sporo i szybko a cena, wiadomo, jest dość solidna. Kiepsko się wchłania i zapach jak dla mnie dość mdły.

Używam tego produktu od: Używałam 2,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 2 x 50 ml

Chcesz pochwalić EyesX za czytelną i pomocną recenzję?
  • Obietnice producenta spełnione w 50%
  • YouTube made me buy it! Olaboga, ileż to ja się nie nasłuchałam o tym olejku! Że tak fenomenalnie nawilża, wygładza, rozjaśnia rozstępy, spłyca blizny. Zachęcona takimi opiniami zdecydowałam się go zakupić, aby powalczył z moimi różowymi rozstępami na udach i potrądzikowymi bliznami na dekolcie.

Obietnica producenta:
    "Bio‑Oil jest specjalistycznym produktem do pielęgnacji skóry, przygotowanym aby pomóc poprawić wygląd bliz, rozstępów i nierównomiernego kolorytu skóry. Jest również efektywny w przypadku problemu ze skórą starzejącą się i odwodnioną. Od wprowadzenia na światowe rynki w 2002 r., Bio‑Oil zdobył 191 nagród w kategorii produktów do pielęgnacji skóry. W 17 krajach zajmuje 1 miejsce w sprzedaży produktów poprawiających wygląd blizn i rozstępów."

Do kupienia w różnych pojemnościach, od 60 do 200. Preparat znajduje się w plastykowej, przezroczystej butelce z wygodnym dozownikiem. Kosmetyk kupujemy z tekturowym pudełeczku.

Moje doświadczenia:
    Po pierwszym tygodniu kuracji byłam wniebowzięta. Moja skóra była tak miękka, tak cudownie wygładzona, że nie mogłam przestać się nią zachwycać. Oczywiście, nie było widać żadnej poprawy z rozstępami i bliznami, ale producent wyraźnie napisał "minimum trzy miesiące stosowania", więc dawałam temu olejkowi czas.
    Z dniem dzisiejszym mija pięć miesięcy od momentu, kiedy zaczęłam go stosować. Mam jeszcze pół butelki opakowania 200ml, skończę ją i więcej chyba nie kupię. Bo OKEJ, moja skóra jest cudownie miękka i przyjemna w dotyku, OKEJ wyrównał się jej koloryt i jest mniej skłonna do przebarwień, ale ja kupiłam go po to, żeby walczył z moimi rozstępami i bliznami. I na opakowaniu oraz na ulotce wyraźnie jest mi to obiecane. Jak mówię, używam go prawie pół roku i chociaż jakieś minimalne efekty już widzieć chyba powinnam.
    To nie jest tani kosmetyk i nie wyobrażam sobie, wydawać ponad stówę co dwa-trzy miesiące na olejek, który jedyne co mi daje, to dobre nawilżenie skóry. No sorry, ale od tego to ja mam wiele maseł, mleczek i balsamów, których cena nie przekracza dziesięciu-piętnastu złotych.
    Bardzo się zawiodłam, bo miałam znacznie większe oczekiwania.
    Olejek faktycznie nie tłuści, nie brudzi ubrań. Przez wiele godzin czuć jego warstwę na skórze, ale nie jest to tłusty, nieprzyjemny film, a raczej uczucie takiej odżywczej bariery ochronnej.
    Bardzo przyjemnie pachnie, tak typowo "oliwkowo". Jest też dość wydajny, aczkolwiek ja używam go tylko do dwóch niewielkich partii ciała.

Cena i dostępność:
    Zależnie od opakowania, cena wynosi od 60 do 150 zł. Do kupienia w drogeriach i aptekach.

Podsumowanie:
    Dla mnie rozczarowanie. Niby spisuje się dobrze, ale w zadaniach "hard" już sobie nie radzi.

Używam tego produktu od: pięciu miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno 60 ml, jedno 200 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić PolskaBridget za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij