Oriflame, Giordani Gold EDP

Powiększ Oriflame, Giordani Gold EDP

Zgłaszająca osoba: Iza

Zapach z serii Giordani dla kobiet poszukujących czegoś eleganckiego i wyszukanego. Przepiękne, rzucające się w oczy opakowanie. Zapach bardzo trwały. Mieszanka jaśminu, róży i irysa ozłocona ciepłą barwą mandarynki, pomarańczy i bergamoty. Serdecznie polecam.

Cena: 84 zł / 50 ml

• dojrzała kobieta w futrze nosząca na ustach czerwień
  • Perfumy mają prosta,elegancką buteleczkę.
    Kosztują w granicach 50-70 zł w zależności od katalogu.
    Zamówiłam je mojej mamie,bo zapach w katalogu bardzo się jej podobał,ale po użyciu już jej nie pasowały,więc oddała mi i już po pierwszym użyciu wiedziałam,że to nie jest zapach dla mnie.
    Jaśmin jest mocno wyczuwalny. Reszty zbytnio nie rozpoznaję.Są wyraziste,eleganckie. Pamiętam,że gdy byłam małą dziewczynką,to moja babcia używała czegoś,co miało bardzo podobny zapach. Na myśl przywodzą mi dojrzałą kobietę w futrze noszącą na ustach czerwienień. Mam dopiero 18 lat i są dla mnie zbyt poważne,przytłaczające.

Daję 4 gwiazdki,bo zapach jest elegancki i wyrafinowany. Na prezent dla cioci,babci w sam raz. Plus za trwałość ok. 4-5 godz.

Używam tego produktu od: posiadam od mies.

Chcesz pochwalić NATALA5214 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niespecjalnie...
  • Kupiłam je zachęcona pozytywnymi opiniami. A tu takie rozczarowanie... Dla mnie te perfumy pachną... męsko. Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale jestem bardzo zawiedziona. Mimo to spróbowałam ich użyć i trwałość była niestety też kiepska. Trzymały może 3 godziny.

Używam tego produktu od: parę lat temu
    Ilość zużytych opakowań: kilka psiknięć

Chcesz pochwalić nnatkaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwodzicielskie...
  • Wiem, nie powinnam recenzowac zapachów, gdyz tego nie potrafie nad czym ubolewam, bo uwielbiam otaczac się pieknymi wońmi (woniami?) a ta do nich nalezy Również nie rozumiem tak niskich ocen perfum GG (tak wiem, o gustach sie nie dyskutuje), ale te są naprawde swietne...Moze gdyby stworzył je np Thierry Mugler, zachwytów byloby więcej... Moze dlatego,ze Oriflame??? Nie wiem. ..Napewno jest to najlepszy zapach firmy (wg mnie przebija GWG i mimo iz te ostatnie sa bardzo ładne, to jednak zbyt banalne w odróznieniu od złotej odsłony zapachu) Elegnckie, bardzo kobiece, pudrowo- jasminowe z cytrusową nutą. Cieple,zmysłowe, idealne na jesienne wieczory (i nie tylko)... Ja wróce do nich z pewnoscią niejednokrotnie.

Używam tego produktu od: około roku...

Chcesz pochwalić Nathaliee85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • I have no idea.
  • Nie wiem,dlaczego,ale kojarzy mi się z jakim zapachem z Carrefoura. I ze starszą kobietą wspominającą młodzieńcze lata. Trwałość kiepska, 3-4 godzin. Kwiatowy zapach w stylu kioskowych edt dla niewymagających. W pewnym momencie rozwija się ciekawa,słodka nuta,ale szybko kończy.

Używam tego produktu od: próbka
    Ilość zużytych opakowań: próbka

Chcesz pochwalić sa_ludzie_i_parapety za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przepiękny, trwały zapach
  • GG sa piekne, nie rozumiem skad taka niska ocena? Mocne, wyraziste, trwałe (w porównaniu do innych perfum katalogowych są naprawdę dobrej jakości). Intensywne, w sam raz dla kobiet odważnych, zdecydowanych ale jednocześnie romantycznych i zmysłowych... Na co dzień w zimie, a w inne pory roku polecam uzywac tylko na wieczór Na pewno kupię jeszcze nie raz. Cena również na plus (około 60 zł, nie pamiętam). Do tego ładna buteleczka Ogólna ocena 4.5. Z czystym sercem polecam

Ilość zużytych opakowań: połowa butelki (5omil)

Chcesz pochwalić pannajoanna71 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sentyment....
  • Mam do tych perfum olbrzymi sentyment, pamiętam jak podarowała mi je mama na chwilę przed studniówką. Są idealne na wyjątkowe okazje, wspaniale współgrają z małą czarną i sznurem pereł. Wyjątkowo eleganckie, czuję słodycz jaśminu, przełamaną nutą bergamoty. Chętnie do nich wrócę, bo przypominają mi magiczne chwile.

Używam tego produktu od: parę lat
    Ilość zużytych opakowań: 2 flakony

Chcesz pochwalić Personal_Jesus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciepły płaszcz, miękki szal
  • ...oraz ulubione zimowe buty - to w mojej opinii wymarzone towarzystwo dla Giordanni Gold.

Ponieważ mimo, że lubię zapachy mocne, także te dystyngowane i "z pazurem", dla dorosłych kobiet, za porę najprzyjemniejszą dla omawianego zapachu uznaję właśnie jesień oraz zimę. Kiedy pachnidło otula i dodaje energii, podsycając moc kwiatów akordami delikatnie orientalnymi oraz szyprowymi.

Giordani Gold pachnie jak wiele perfum z kategorii "klasyczne, kwiatowe, niesłodkie i dzienne", jednocześnie żadnych nie przypominając. Naprawdę świetny zapach.

Gwiazdka mniej za niepraktyczny korek oraz zaledwie średnią trwałość.

Używam tego produktu od: regularnie testuję od kilku ładnych lat
    Ilość zużytych opakowań: a liczą się "psiki" z cudzych flakonów?

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić wiedzma z podgorza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hmmmm
  • Zapach elegancki, wieczorowy, dla dorosłej kobiety. Utrzymuje się dosyć długo. Potem delikatnie opuszcza nas jego woń.
    Co do opakowania - tandetny, niepraktyczny, zbyt długi, plastikowy korek.

Używam tego produktu od: kilka lat temu

Chcesz pochwalić Kociczka666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kwestia gustu
  • Co do samego zapachu ciężko jest się wypowiedzieć - mi się bardzo podobał, jest taki "inny", tajemiczy, chociaż niektórzy uważają go za bardzo ciężki i "poważny". Moja mama twierdzi nawet, że pachną jak męskie perfumy

To są perfumy raczej na wieczór, chociaż co do ich trwałości mam trochę zastrzeżeń. Bardzo podoba mi się flakon - prosty, ale coś w nim drzemie
    Pamiętam, że dostałam je kilka dobrych lat temu na urodziny, zakochałam się w nich wąchając stronę zapachową, wręcz nie mogłam się oderwać Jednak w rzeczywistości, kiedy je już rozpyliłam, brakowało mi tej "orientalności", którą wyczuwałam w katalogu. Ale nie zmienia to faktu, że perfumy podobają mi się i podobać się będą

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: jeden flakon

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ola_offspring za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zbyt...meski?
  • Kupilam zapach w ciemno, bo gdzies cos ktos kiedys, ze zaach bardzo ladny. Odkrecilam zakretke i wrecz mnie odrzucilo :/ Zapach zbyt mocny, intensywny, jak dla mie smialo moglby go nosic ktorys Pan... Co w sumie dziwne, bo z kompozycji nic nie wskazuje na takiego killera...roza, jasmin...pewnie ten irys dodaje im tego negatywnego \'kopa\'. Powiem szczerze, ze mnie osobiscie rozbolala glowa i to po jednym psiku na nadgarstek. Kupilam na szczescie 30ml, wiec moze jakos wymecze...chociaz chetnie oddam. Z mojej strony nie polecamUżywam tego produktu od: od poczatku rokuIlość zużytych opakowań: 3 psiki z 30 ml

Edit: zmieniam zdanie, na chlodnym powietrzu zapach sie pieknie niesie i rozwija. Wiec na chlodniejsze dni jest ok

Chcesz pochwalić LilyLauraIsabelle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Elegancki , zmysłowy
  • Do zakupu tych perfum przekonał mnie olejek z Oriflame właśnie o zapachu Giordani gold, który można było kupicć dawno temu.
    Zapach był piękny ,zamówiłam perfumy. Perfumy są oczywiście mocniejsze i bardziej trwałe niż olejek.
    Giordani gold jest to jeden z pierwszych zapachów Oriflame i ciągle jest w sprzedaży w katalogach.
    Zapach należy do tych ciężkich raczej na wieczór, ja takie lubię.
    Jest to zapach ciepły, zmysłowy, elegancki, mocny , z rodzaju tych kwiatowo-szyprowych.
    Trwały, trzyma się na skórze kilka godzin.
    W zapachu można wyczuć, przede wszystkim jaśmin, potem różę, pojawia się też lekki zapach gorzkiej pomarańczy.
    Wyczuwalna jest też jakaś syntetyczna nuta.
    Nie jest to może zapach nowoczesny,ale jest w nim coś co mi się podoba.
    Perfumy są raczej dla kobiet niż dla nastolatek.
    Flakon prosty, korek duży w złotym kolorze, trochę niezgrabny.
    Zapach na stałe zagościł na mojej półce.

Ilość zużytych opakowań: 50 ml perfumy, kilka dezodorantów

Chcesz pochwalić Prymulka73 za czytelną i pomocną recenzję?
  • TAK
  • Powiem tyle; jestem zdziwiona iloscia negatywnych komentarzy.
    Giordani Gold balansuje na granicy kwiatowego i szyprowo kwiatowego swiata.
    Zapach zblizony jest to jednych z najdrozszych perfum swiata - Faubourg 24.
    Zapach jesy iscie krolewski, bogaty, elegancki - dla pewnej siebie i spontanicznej kobiety.
    Trwaly i mocny - na skorze trzyma sie spokojnie 6 godzin i przez caly czas przypomina o sobie.
    Kolezanki w pracy nie mogly uwierzyc ze pachne oriflame, bo znaja moje upodobania do obrzydliwie drogich zapachow.
    Oriflame Gold jest wyjatkowy.
    I to za jak smiesznie niska cene!
    Obydwa kciuki w gore! Giordani Gold to majstersztyk!Używam tego produktu od: kilka tygodniIlość zużytych opakowań: w trakcie 50ml

Chcesz pochwalić Delicia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warto zrobić kilka podejść do niego
  • Chciałam przetestować White Gold, ale jakoś tak się złożyło, że zdobyłam miniaturkę złotej wersji.
    Butelki pełnowymiarowej nie widziałam na żywo, ale moja miniaturka miała ją przypominać na pewno - no i niestety, wygląda tanio, tandetnie i niechlujnie.
    A co do samego zapachu: Przy pierwszej aplikacji stwierdziłam, że szkoda pieniędzy na to "coś". A po kilku godzinach usłyszałam od osoby siedzącej wcale nie blisko mnie, że ładne mam perfumy. Zaskoczyła mnie ich trwałość. Potem testowałam je jeszcze kilka razy i faktycznie - trwałość jest dobra, a już na pewno lepsza niż inne testowane przeze mnie Avony czy Oriflame :P
    Teraz w tym zapachu nic mnie nie odrzuca, w sumie nawet go lubię Używam raz na jakiś czas i to jest ok, częściej aplikowany chyba może denerwować, wyczuwam w nim coś takiego Nie bardzo wiem z czym skojarzyć ten zapach, może czuję trochę róży z pazurem. Nie jest to szczyt możliwości perfumeryjnych, ale ze skonstruowaniem go jako coś a\'la eleganckiego myślę, że sobie poradzili (pamiętając, że to niska - średnia półka zapachowa)
    Używam tego produktu od: kilka dni testowania
    Ilość zużytych opakowań: miniaturowa buteleczka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Dinulka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie lubię
  • Zupełnie w ciemno, po promocji, coś mnie zaćmiło i kupiłam. Myślałam, że będzie to coś w stylu orientalnego Precious, ale się myliłam.
    Zapach kompletnie nie trafia w moje gusta. Jest róża, jaśmin, puder, stara syntetyczna mandarynka. Wszystko tworzy istnego dusiciela, zapach nie do wytrzymania.
    Nie używam go.

Używam tego produktu od: Daaawna
    Ilość zużytych opakowań: Nie używam

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić ZapałkeY*.* za czytelną i pomocną recenzję?
  • krewniak HERMESA
  • Jak w tytule-daleki krewniak 24 Faubourg Heremsa-wg.mojego nosa.Podobne nuty zapachowe,podobny pazur,jednak troche "toporniejszy". To trudny w odbiorze zapach,niedzisiejszy,ale ma pewnie swoje zwolenniczki.Bardzo trwaly.Butelka-mowiac krotko-po prostu brzydka.Czasem(bardzo rzadko) mam ochote poczuc na nadgarstku(uzycie wiekszej ilosci powoduje atak migreny).Niewatpliwie zapach wart poznania.

Używam tego produktu od: 3 lata

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kasiek744 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ostry dusiciel
  • moja mama go lubi, więc rozumiem, że mogą być osoby, na których pachnie inaczej, lub którym nie preszkadza ta ostra woń
    perfumy są kwintesencją staromodnych zapachów-killerów
    od początku ostre, duszące, chemiczne
    jak dawna Currara. Być Może i inne takie zapachy
    nie są kadzidlane jak Opium, ale pieprzne, drapiące, ciężkie, nawet uzywane w małych ilościach
    po jakimś czasie czuć różę (pudrową i sztuczną)ten jaśmin, ale ciągle przykryty pieprzem,tak na mnie pachnie zazwyczaj paczula
    jaśminu moze być nawet nadmiar, bo kto zna zapach jaśminu ( a nie rosnącego u nas krzewu jaśminowca)ten wie, że w duzym stężeniu pachnie nieznośnie, jak kocur w rui i potrafi skutecznie zatruć cały pokój
    jeśli są tu jakieś mandarynki, pomarańcze czy bergamotka to chyba leżą na dnie zabite przez tego kocura
    wierzę że gdzieś tu moze być skórka z pomarańczy, bo jakaś cytrusowa gorzkość pojawia sie w tym nawale ciężkości
    Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: testy z butelek uzywanych przez mamę, regularne, żeby sprawdzic czy nos mi się nie zmienił

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić emma-e4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • oj nie!
  • nic mi się w tym zapachu nie podoba- moim zdaniem jest pretensjonalny, ciężki i kojarzy mi się z 50letnią mieszkanką małego miasteczka.
    opakowanie- horror, w ogóle mi się nie podoba i jeszcze ten gigantyczny korek- to wygląda śmiesznie.

zapach duszący,płaski - cały dzień pachnie tak samo, na mojej skórze jest jakiś pieprzowy, gorzki, bardzo trwały- trzyma się skubany cały dzień.

Używam tego produktu od:kilka podejść
    Ilość zużytych opakowań:10%

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić bartkowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • śliczny, jednak trochę duszacy
  • Kiedys szalałam za tym zapachem, później przez pewien czas ich nei miałam, ponownie kupiłam je we wrzesniu, jednak coś się chyba zmieniło, Ale zapach jest przyjemny, troche zbyt duszący, ale trzyma się naprawde długo.

Używam tego produktu od:2lat

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lena1991 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawiodłam się
  • Niestety Giordani Gold został kilka miesięcy temu "ulepszony" - zmienił się kolor wody ze złotawego na pomarańczowy, zapach jest mniej trwały na skórze (na ubraniu utrzymuje się długo), jest mniej "ładny" - bardziej czuć alkoholem.
    To już nie to samo - kupiłam, bo nie wiedziałam o zmianie, ale reklamowałam i oddałam.

Giordani oryginalny (nie mylić z Gold), ten sprzed kilkunastu lat różnił się zapachem i był genialny, jest w Giordani Gold trochę tego zapachu, ale niestety niewiele.

Używam tego produktu od: kilku lat

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić zupazgryzoni za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tajemnicze i uwodzicielskie
  • Ten zapach nierozerwalnie kojarzy mi sie z moja mama. Ona byla w nich zakochana i uzywala namietnie przez dluzszy czas. To zapach elegancki, dla dojrzalej kobiety. Pieknie sie rozwija. Mi sie bardziej podoba na mojej mamie niz na mnie, choc na wieczor i ja czuje sie w nim dobrze. Te perfumy, podobnie jak freye, albo sie kocha, albo nienawidzi. Ja kocham je, bo kojarza mi sie z mama

Używam tego produktu od: 2004

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ulinkaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak za dawnych lat
  • Uzywałam je z dobrych kilka lat temu i przez pewien okres byłam nim szczeze zachwycona.

Miłosc jednak nie trwała długo, bo zameczyl mnie soba i polecial do mojej mamusi, ktora chetnie go uzywala.
    Bardzo mocny i wieczorowy mial w sobie jakies charakterystyczne nutki z ktorymi wtedy sie nie spotkalam. Nie czułam w nim specjalnie bergamotki tak, jak pojawiała sie pierwsza faza tak trwala juz do samego konca. Mandarynka i pomarancza rowniez gdzies w tym zapachu uciekly, a szkoda, bo lubie te skladniki w perfumach. Trwałosc conajmniej 5godzinna potem powoli zanikal. Opakowanie troche, jak dla dojrzałej kobiety.

Używam tego produktu od:pare lat temu
    Ilość zużytych opakowań:probka i kilkanascie mililitrow z pełnowymiarowego opakowania

Chcesz pochwalić agusiaAA 19 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo ładne i trwałe
  • Zawiedziona perfumami z Avonu (ostatnio miałam Rouge) z pewnością bym ich nie kupiła.
    Dostałam w prezencie i tu miłe zaskoczenie. Zapach piękny, zmysłowy i uwodzicielski. Fakt że pasuje bardziej na wieczór. Niesamowicie długotwały.
    Z pewnością zostanie już na stałe na mojej toaletce.

Używam tego produktu od: niedawna

Chcesz pochwalić neta-b za czytelną i pomocną recenzję?
  • dorastanie...
  • Gdy przechodziłam okres buntu,miałam około 13-14 lat,wybrałam sobie na prezent właśnie Giordani Gold.

Na początku,nie znając za bardzo innych zapachów,myślałam,że to istne cudo...Jednak...hmmm zapach po pewnym czasie zaczoł śmierdzieć,a teraz poczułabym,że nie jest on najwyzszej klasy.

Pamiętam niewiele,napewno zapach był bardzo ciepły i lekko orientalny.Ot takie średnio wyszukane ciepełko ciągnące się za właścicielką.

Aha korek z plastiku-dość tandetny.

Używam tego produktu od:/??
    Ilość zużytych opakowań:2/3 butelki

Chcesz pochwalić Nobuko za czytelną i pomocną recenzję?
  • zapach fakt, troche jak jakies lekarstwa, ale po czasie mozna sie do niego przyzyczaic.
    po za tym jest trwaly. lubie go bardziej za trwalosc niz zapach

Używam tego produktu od: tydzien

Chcesz pochwalić pepsikolakokakola za czytelną i pomocną recenzję?
  • trauma
  • Dawno dawno temu moja mama dostała w prezencie cały zestaw Giordani Gold. Jako małoletnia pańcia dyskretnie podbierałam mamie nowe kosmetyki.
    Szczerze nie trawiłam tego zapachu (mama chyba też, ale szkoda było wyrzucać), ale nie wiadomo z jakich powodów użyłam zbyt dużej ilości na ciało. Czułam jak się za mną ciągnie duszący giordaninowy sznur, a fe !
    Zapach bardzo trwały, mocny, duszący, dla mnie za ciężki. Bardzo elegancki, raczej dla kobiet dojrzałych. Tylko na wieczór.

Używam tego produktu od: nie używam

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić paula-zla za czytelną i pomocną recenzję?