Powiększ Adamed Consumer Healthcare S.A, Oeparol Balance, Krem kondycjonująco - nawilżający do twarzy

Zgłoszony przez ulinkaaa

Nawilżanie cery jest bardzo ważnym czynnikiem odświeżającym i pielęgnacyjnym. Stosowanie preparatów nawilżających przywraca skórze elastyczność, odpręża, zapewnia świeży i zdrowy wygląd.
Działanie: wpływa na utrzymanie prawidłowej gospodarki wodnej skóry, wygładza i uelastycznia, czyni skórę bardziej delikatną, świeżą i jędrną.
Przeznaczenie: krem wiesiołkowy nawilżający jest kremem uniwersalnym, nadaje się zarówno do cery suchej, jak i tłustej, do jej codziennej, systematycznej pielęgnacji.

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Helianthus Annus Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Oenothera Paradoxa Oil, Petrolatum, Cera Microcristallina, Isopropyl Myristate, Cetyl Alcohol, Lanolin, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Calendula Officinalis Extract, Methylparaben, Parfum, Propylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Disodium Edta, Sodium Citrate, Bha, Peg-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Coumarin, Hydroxycitronellal

• wart wypróbowania
  • Początkowo byłam nim tak zachwycona, że chciałam biec do apteki i kupić kolejny, a najlepiej całą serię. Wydawało mi się , że znalazłam ideał.
    Niestety z czasem zaczęłam zauważać minusy.

Zalety:
    Niska cena
    Wydajność
    Fajny skład
    Polska firma
    Krem dobrze nawilża i odżywia skórę.
    Nie piecze, nie powoduje ściągnięcia skóry, nawet łagodzi podrażnienia.
    Jest gęsty, ale nie mazisty, konsystencja półtłusta.
    Nie roluje się, nie przetłuszcza skóry – nie zauważyłam zwiększonej ilości wyprysków.
    Ciekawe opakowanie, ładnie wygląda w łazience (za to wybaczę mu brak pompki).

Wady :
    Jest dość tłusty, zostawia na skórze lekki film i delikatnie się lepi, dlattgo nie polecam na dzień.
    Mimo , że wydawało mi się, że nawilża, to rano nie budziłam się z wypoczętą, promienną buzią. Tak, jakby moja skóra go wypijała wieczorem, a rano znów prosiła o dawkę nawilżenia. Nie wiem czy nawilża czy tylko natłuszcza.
    Działania przeciwzmarszczkowego nie ma.
    Gdyby miał filtry, można by go stosować na dzień , ale nie ma.
    U mnie nie sprawdza się na dzień pod makijaż – twarz świeci się po nim jak bombka.
    Nie poradził sobie z suchymi plackami na policzkach. Lepszą cerę miałam po drogeryjnym L’oreal Nutri Gold (choć skład ma gorszy) czy aptecznym Iwostinie.
    Stosowałam go na zmianę z mocnym Avene i może to on nie pozwolił Oeparolowi rozwinąć skrzydeł (i spowodował suche placki na mojej twarzy).
    Dam mu jeszcze szansę, bo jest to dobry krem.

Chcesz pochwalić asenette za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spełnia wszystko, co obiecuje producent
  • Krem pomógł mi sobie poradzić z suchością skóry. Po kilku nieudanych zabiegach kosmetycznych moja cera stała się szorstka, ściągnięta i łuszczyła się. Oeparol zdecydowanie mi pomógł.
    Krem jest bardzo treściwy, przez co szybko dawał ulgę. Miałam wrażenie, że skóra jest bardziej napięta, gładka i dobrze nawilżona.
    Zostawia na twarzy lekko tłusty film, jednak nałożony w odpowiedniej ilości, nie kłóci się z makijażem.
    Daję wrażenie wypoczętej, zdrowej cery.
    Uważam, że lepiej sprawdza się zimą, niż latem. Idealnie radzi sobie, ze skórą zmęczoną wiatrem, czy mrozem, chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Latem, szczególnie kiedy panują wysokie temperatury jest trochę za ciężki.
    Polecam szczególnie do cery suchej.

+ cena ( 9zł !)
    + oryginalne opakowanie
    +/- zapach dla mnie ani ładny, ani brzydki
    +/- zostawia film
    + nie uczula
    + łagodzi podrażnienia i świąt
    + radzi sobie z uczuciem ściągnięcia skóry
    + nadaje się pod makijaż
    + skutecznie nawilża, uelastycznia skórę
    - parafina w składzie, może zapychać
    + zawiera olej słonecznikowy, ekstrakt z nagietka i olej z wisiołka, który szczególnie cenię
    + długo działa na skórze
    + wydajny

Jest to jeden z kosmetyków, którego nie może zabraknąć na mojej toaletce

Używam tego produktu od: ponad 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić bxas1a za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane uczucia
  • Krem kupiłam jakoś pod koniec grudnia, gdy nie mogłam sobie poradzić z suchością twarzy, która dodatkowo mnie piekła.
    Krem poradził sobie z podrażnieniami i przyniósł ulgę, ale... nie spełnił wszystkich moich oczekiwań.
    Że ma ciężką konsystencję, to bym mogła przeżyć za odpowiednie nawilżenie. Jest teraz zima, więc dodatkowa ochrona na wrażliwe policzki jak najbardziej OK (w tych nielicznych dniach, gdy wiatr smagał twarz, krem sobie poradził z ochroną wrażliwej skóry). Niestety ochrona przed czynnikami zewnętrznymi i delikatne ukojenie to chyba wszystko, co zaoferował mi Oeparol. Skóra pozostała niedostatecznie nawilżona, a w dodatku gęsta konsystencja pozostawia film na twarzy i bez makijażu ani rusz, bo się świecę okropnie. Ponadto chyba to on jest winowajcą pogorszenia się stanu mojej brody - od prawie roku była ona w stanie idealnym, a ostatnimi czasy pojawiło się na niej trochę zaskórników, a nawet gulka, gdzie jedyną zmianą w sposobie pielęgnacji skóry był właśnie krem Oeparol (wykluczam działanie hormonów, bo ciągle biorę te same tabletki antykoncepcyjne, a także wpływu jedzenia na cerę, bo nawyki żywieniowe mam wciąż te same). Nie wiem, może to wina opakowania i tego, że bakterie się z paluchów do produktu przedostają... Krem jest za to bardzo wydajny, bo zużyłam może nawet mniej niż połowę.

Podsumowując:
    + chroni przed mrozem, wiatrem
    + przynosi ukojenie, uspokaja podrażnioną skórę
    + dobra cena

- nie nawilża jak powinien
    - zostawia tłusty film
    - prawdopodobnie mnie zapycha (choć nie mam do tego skłonności)

Ładnie wygląda na półce, ale opakowanie jest niehigieniczne jednak.

Ilość zużytych opakowań: Około 1/2

Chcesz pochwalić Vinnga za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Na ten krem skusiłam się czytając pozytywne opinie. I nie zawiodłam się Powiem więcej- krem mnie zaskoczył

Przede wszystkim dobrze nawilża skórę. Moja twarz jest po nim w świetnej kondycji- gładka, promienna, jędrna.

Zaskoczeniem było dla mnie to, że drobne zmarszczki które już zaczęły mi się tworzyć zostały przez ten krem spłycone- prawie niewidoczne.

Jedyna wada tego produktu to to, że wolno sie wchłania..
    Ale i tak polecam

Chcesz pochwalić Gazzzowana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry ale szukam czegoś lepszego
  • Mam mieszane uczucia co do tego kremu. U mnie sprawdza się na noc. Skóra rano jest jakby bardziej promienniejsza i rozjaśniona. Na dzień nakładam go ale tylko wtedy gdy zostaje w domu i nigdzie się już nie wybieram. Zniechęca mnie do kremu to, że bardzo długo się wchłania. Twarz się po nim świeci. Delikatnie nawilża i ściąga. Nie zapycha. Jest OK (podoba mi się to, że gdy już się wchłonie mam wrażenie świeżej cery) ale nadal szukam swojego KWC.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić caffefrappe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawsze do niego wracam.
  • Zdecydowałam się na ten krem ponad rok temu zachęcona opiniami na jego temat i nie zawiodłam się:
    -przyniósł ukojenie dla mojej skóry,
    -dzięki niemu nie mam już problemu z trądzikiem, czasami coś wyskoczy, ale już na to nic się nie poradzi,
    -zniwelował blizny na mojej twarzy, a były dość uciążliwe,
    -dobrze nawilża,
    -skóra jest po nim gładka

Jedyni minus to chyba taki, że dość długo się wchłania.

Kiedyś dużo "cudowałam" z różnymi kremami, żelami do mycia twarzy. Teraz potrzebuję właśnie tylko tego kremiku, toniku z tej samej serii i mydła savon noir z wyciągiem z eukaliptusa. To wystarczy by moja buzia była ładna.
    W ciągu tego roku próbowałam jeszcze żelu z la roche i krmu nivea baby, ale to nie to. Spowrotem pojawiły się wypryski na policzkach i czole..

Używam tego produktu od: rok z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 3-4

Chcesz pochwalić lepcia za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • Jakoś nie bardzo...
  • Sądziłam po opiniach innych że jego używanie stanie się moim codziennym rytuałem a tu szału nie ma. Twarz tłusta zaraz po użyciu przeokropnie świecąca, przy mojej porcelanowej cerze robi ze mnie prawdziwą zmorę nocną ktorej uwidaczniają się wszystkie niedoskonałości wraz z rozszerzonymi porami, ciemiami pod oczami jak rownież rozszerzonymi naczynkami :P Faktycznie uelastycznia i plus za to że nie zapycha oraz za fajne opakowanie, ale o poranku patrząc w lustro moja samoocena dalej się nie podnosi tak jak zaraz po użyciu wieczornym więc raczej nie :P

Używam tego produktu od: 1 roku

Chcesz pochwalić mimi9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry, ale ta parafina:/
  • + wiesiołek! (kapsułki Oeparol Femina, zawierające olej wiesiołkowy i olej lniany, pomogły mi na okropne gule na brodzie i w ogóle znacznie poprawiły stan cery, więc sięgnęłam też po krem... mimo tej okropnej parafiny w składzie)

+ świetny jako odżywczy krem na noc

+ pomógł mi przy uczuleniu wokół ust, którego nabawiłam się po paście do zębów (w ogóle dobrze się sprawdza jako balsam na usta)

+ niska cena

- parafina! Póki co nie wyrządziła mi szkody, ale sam fakt jej istnienia w składzie... wiadomo

- raczej nie jako krem na dzień, bo dość długo się wchłania (czyli raczej nie jest to krem uniwersalny, choć czasem mieszam go z kremem matującym i w takiej postaci nakładam na twarz)

- nieporęczne opakowanie (nie przepadam za kremami w słoiczkach, a ta kulka w ogóle jest niepraktyczna)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić marjories za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny krem na noc
  • Mam cerę mieszaną z tendencją do przesuszania. Ostatnio żaden krem nie mógł jej wystarczająco dobrze nawilżyć. Postanowiłam kupć właśnie ten. Stosuję go na noc. Pozostawia na skórze nieco tłustawą warstwę dlatego pod makijaż go nie stosuję. Po około tygodniu używania nie czuję już tego niemiłego uczucia sciągnięcia , zwłaszcza bezpośrednio po umyciu twarzy.
    Krem jest wydajny. Nie trzeba go nakładać dużo. Po wypróbowaniu tego kremu zamierzam równiez kupić inne produkty z tej serii.

Ilość zużytych opakowań: 2 po 50 ml

Chcesz pochwalić Agnieszka_kw za czytelną i pomocną recenzję?
  • tak jako lekki krem
  • lubię tego typu kremy - nawilżają, lekko natłuszczają i chronią, ale są lekkie.
    + wygładza
    + nadaje się pod makijaż
    + cena
    + dostępność

- parafina w składzie /może zapychać/

jestem na tak

Chcesz pochwalić green_cherry za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij