Avon, Mattifying Foundation (Podkład matujący)

Avon, Mattifying Foundation (Podkład matujący)

Ten lekki podkład zmniejsza natłuszczenie skóry o 62% nadając jej matowy i świeży wygląd na wiele godzin. Dzięki unikalnej formule nawilża skórę i zapobiega jej świeceniu. Produkt doskonale się wchłania i pozostaje w tej samej formie przez cały dzień. Podkład matujący Avon ogranicza widoczność porów i niedoskonałości skóry zapewniając równomierny koloryt i idealny wygląd cery. Lekka formuła nie tworzy efektu maski.

Nie dla mnie

Podklad kupilam juz jakis czas temu, ale kompletnie nie przypadl mi do gustu, poniewaz jak dlamnie nie spelnia swej podstawowej funkcji - nie matuje. Do tego ma tez inne wady.

PLUSY:
+ wydajnosc
+ cena, czesto w promocji
+ zawsze w katalogu

MINUSY
- najjasniejszy kolor jest stosunkowo ciemny, do mojej jasnej karnacji zupelnie nie pasuje, tworzy efekt tapety na twarzy
- podklad nie matuje
- nie kryje
- podkresla wszelkie niedoskonalosci czy rozszerzone pory, suche skorki
- cera wyglada sztucznie i nienaturalnie

Niestety nie polecam tego produktu. Pordukt lezy i lezy, po kilku tygodniach stosowania i takih rezultatach chyba juz po niego nie siegne.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie i chyba już nie skończę

Niekoniecznie.

Nie przepadam za tym podkładem, została mi połowa tuby i mieszam z innymi.
Cechy:
- wygodna i estetyczna tubka
- neutrlany zapach
- ładnie na skórze wygląda tylko pół godziny od nałożenia
- trudno go rozetrzeć
- smuży się
- jest nietrwały
- warzy się
- niska cena.

Dobry

Zalety:
- ma lekką, wodnistą konsystencję, która dobrze stapia się ze skórą
- zapewnia bardzo naturalny efekt makijażu, bez efektu maski
- sprawia że skóa wygląda dobrze, nie błyszczy się
- nie uczula
- ma niską cenę

Kupiony w: U konsultantki

średniak

Był to mój pierwszy podkład. Jako że wcześniej używałam samego korektora to byłam zachwycona efektem jaki daje ten produkt z avon. Byłam zadowolona do póki nie kupiłam innego podkładu np lirene. Okazał się w gruncie rzeczy średniakiem. Podkład nie matowił mi skóry która przetłuszcza się w strefie T. Z matującym pudrem będzie wyglądał dobrze. Podkład nie jest kryjący, ale wyrównuje koloryt skóry. Używam go na lato jak krem BB wtedy sprawdza się fajnie. Jest bardzo wydajny. Trwałość słaba.

Kupiony w: U konsultantki

Nigdy więcej

Podkład jest tragiczny, robi smugi, rozciera się, w ogóle nie matuje. Wg mnie zbyt rzadki. Na skórze wygląda jak najtańszy podkład za 5 zł. Do tego ten zapach ! Już przy aplikacji dało się wyczuć te dziwna woń ,której nie potrafię nawet porównać. Zamiast podkładu wypływa woda, płyn. Nigdy więcej. Nie polecam.

Tragedia

Miałam go na sobie może 2-3 razy. Jednym słowem porażka. Podkład w ogóle nie kryje,ściera się,pozostawia nieestetyczne smugi i zacieki. Wyglądał tragicznie bez względu na to,czy miałam jedną cienką warstwę czy dwie. Do tego gdy po jakimś miesiącu chciałam skorzystać z jego małej ilości w celu zmieszania z ciemniejszym podkładem to zaczęła z niego wyciekać jakaś tłusta,przezroczysta ciecz.
Dałam 2 gwiazdki tylko z tego powodu,że kupiłam go za ok. 15 zł więc dużej straty nie miałam.Bez promocji kosztuje ok.30 zł także dziewczyny lepiej kupić coś w tej samej cenie albo dołożyć i mieć coś dobrego.

Ilość zużytych opakowań: nie całe jedno

Nie matuje

Zaraz po nałożeniu skóra wygląda ładnie, ale to jest chwilowy efekt, bo podkład matuje na bardzo krótko.
Średnio kryjący, u mnie ukrywał to co chciałam ukryć.
Dało się go zuzyć do końca, bo nie wyglądałam jak potwór, ale więcej bym nie kupiła, mimo że nie był drogi.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Przeciętniak

Przeciętny podkład, który matuje na bardzo krótko.
Po pierwszym nałożeniu myślałam, że będzie super, bo cera faktycznie wyglądała bardzo dobrze, jednak dość szybko okazało się, że nie matuje na długo, nie wygląda zbyt naturalnie i mam wrażenie, że troszkę zmienia kolor (ciemnieje). Jest bardzo wydajny, aplikacja jest wygodna.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

mój ulubieniec

Mój ulubiony podkład od Avon :)
Plusy
+ nie utlenia się
+ dobra kolorystyka
+ matuje
+wyrównuje koloryt
+ wygładza
+cena i dostępność

minusy
- można przesadzić i utworzy się efekt maski
- konsystencja z czasem robi się wodnita
- słabo wycisnąć do końca całe opakowanie

warto wypróbować, nie mam cery typowo tłustej, wiec jak dla mnie efekt matu dobrze się utrzymuje

nie jest zły

Podkład dość dobrze kryje, choć nie jest to mocno krycie, ogranicza błyszczenie się skóry, zakrywa lekkie niedoskonałości. Jeśli damy go za dużo możemy uzyskać efekt maski, wystarczy jego dać troszeczkę na twarz, jest wydajny.
Niestety, ale u mnie już po 1 użyciu lekko wysuszył suche miejsca na twarzy i podkreśla suche skórki, więc to jego jedyny minus :/ Niestety, nie nawilża, może wysuszać.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Słabo matuje i słabo kryje

Mam cerę normalną.
Zawsze kupuje podkłady w odcieniu naturalnym badź jasny beż(soft beige)
Zaopatrzyłam się w 4 próbki w kolorach Shell,Ivory,Nude,Natural beige

Najbardziej odpowiedni okazał się ostatni kolor i ewentualnie Ivory(po przypudrowaniu ciemniejszym podkładem w kamieniu)
Reszta odcieni jest jasna -najjaśniejszy jest Nude a nie Ivory jak można pomyślec po nazwie

Podkład słabo matuje ok.2godz, podkreśla suche skórki i włoski na twarzy.
Konsystencja troszkę rzadka ale dobrze się rozsmarowuje na buzi.
Jedna próbka wystarczyła na 3 użycia.Po tym czasie nic mi nie wyskoczyło-czyli nie zapycha,nie uczula .
Kryje raczej słabo-przebarwień nie zakrywa ale ładnie wyrównuje koloryt skóry

Używam tego produktu od: listopad 2014
Ilość zużytych opakowań: 4 próbki

Dobry

Patrząc na to, że podkład kosztował w promocji 15,99 zł - a jako konsultantka kupiłam go jeszcze taniej - nie spodziewałam się efektu wow. No nie spodziewałam... i obecnie używam czwartej tubki!

Pięknie łączy się z odcieniem mojej cery, chociaż większość podkładów, nawet 01, jest dla mnie za ciemna. Przykrywa bez problemu zaczerwienienie, radzi sobie nieźle z lekkimi cieniami pod oczami, nie daje efektu maski i - oczywiście w asyście pudru - wygląda przyzwoicie nawet 6-8 godzin.

Z kwestii technicznych: Jest dość tłusty, warto "wstrząsnąć" tubką przed użyciem, bo potrafi się delikatnie rozwarstwiać. Nie wysusza skóry, nie ciągnie, bardzo łatwo się zmywa. Jest dość rzadki, więc moim zdaniem najlepiej nakłada się palcami, konsystencja nie sprzyja tu moim zdaniem pędzlom do podkładu. Produkt wyciskany z tubki, spływa na jej dno, kiedy ta stoi pionowo, a w ramach desperackiej potrzeby zużycia ostatniego mililitra łatwo po prostu odciąć pustą część tubki i "wygrzebać" resztki ze środka :)

Mój odcień: Ivory

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: kończę czwarte :)

Słabe krycie

Z ręką na sercu przyznaję, że jestem konsultantką Avonu, jednak nie wpycham niczego na siłę i nie udaję, że coś jest super.
W ramach testowania podkładów padło ostatnio na ten podkład matujący w moim przypadku w odcieniu Ivory.

Jak już moje poprzedniczki zauważyły, opakowanie praktyczne, bo tuba jest bardzo miękka. Da się wszystko wycisnąć do końca i nic się nie marnuje.

Co do samego podkładu: konsystencja dobra, choć momentami się rozwarstwia i trzeba trochę wstrząsnąć przed użyciem. Podkład dobrze się rozprowadza i nie zostawia smug, ale bardzo słabo kryje! W miarę wyrównuje koloryt, ale na ukrycie niedoskonałości na skórze nie liczcie. Efekt matowania utrzymuje się w moim przypadku przez 2-3 godziny.
Nie tego szukałam, ale za tą cenę to chyba nie można było liczyć na więcej.

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie