Powiększ Pharmaceris T, Sebo - Almond Peel 10% (Krem złuszczający do cery trądzikowej - II stopień złuszczania)

Zgłoszony przez JuLynn

Krem złuszczający z 10% zawartością kwasu migdałowego rekomendowany jest do specjalistycznej kuracji przeciwtrądzikowej. Dzięki specjalistycznie opracowanej recepturze krem rozjaśnia nieregularne przebarwienia powierzchowne i pozapalne. Polecany jest również do stosowania w celu zapobiegania i zmniejszenia oznak starzenia się skóry. Proteiny ze słodkich migdałów wygładzają naskórek, a skóra staje się świeża i wypoczęta.Produkt może być stosowany samodzielnie lub w dwustopniowej kuracji złuszczającej z kremem Sebo -Almond Peel 5%. Przy kuracji kwasem migdałowym w ciągu dnia zaleca się stosowanie kremów z filtrem zabezpieczającymi przed promieniowaniem UVA i UVB o SPF min.20.

Skład: Aqua, Mandelic Acid, Butylene Glycol, Glycerin, Tromethamine, Isohexadecane, Dicaprylyl Ether, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Methyl Glucose Sesquistearate, Ceteareth-20, Silica Dimethyl Silylate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Methylparaben, Parfum.

• Nie rozumiem tak niskiej oceny, świetny!
  • Moja walka z trądzikiem trwa od kilku dobrych lat.
    Bywały wzloty i upadki, zazwyczaj wszystkie moje odkrycia okazywały się być skuteczne na krótką metę.
    Tak więc w poszukiwaniu kolejnego wybawcy trafiłam na bloga jednej z dziewczyn i jej recenzję tego kremu.

Co prawda mam skórę dość wrażliwą, aczkolwiek stwierdziłam, że zważywszy na to jak poważny jest problem na mojej cerze - trzeba zastosować większy kaliber a mianowicie wersję z 10% kwasem migdałowym (jest jeszcze stężenie 5%)

Jeśli chodzi o stan mojej twarzy przed kuracją tym produktem to mogę określić to jednym słowem: katastrofa. W życiu nie pokazałabym się nikomu bez makijażu: pełno grudek, kaszka na czole, co rusz wysyp pryszczy, które pozostawiły mi masę przebarwień - najgorsze na policzkach i w górnej strefie T. Generalnie chciało mi się płakać a dermatolodzy załamywali ręce, zmieniałam ich już 3x a każdy powtarzał, że pomoże mi jedynie kuracja izotretynoiną (czego chciałam uniknąć, bo jednak jest to spora ingerencja w organizm). Przepisywali mi jakieś środki i maści, ale mam wrażenie, że dawały tyle co nic... A niektóre wręcz działały jak nawóz dla trądziku.

Przejdźmy jednak do sedna: kremu z Pharmaceris zaczęłam używać jakoś na początku roku 2015.
    Na szczęście jeśli o mnie chodzi nie było żadnego nasilenia problemu - wręcz przeciwnie - zmiany zapalne uspokoiły się i zminimalizowały. Skóra stała się gładka, promienna, koloryt poprawił się niesamowicie. Przebarwienia w strefie T zredukowały się o ponad połowę, jeśli chodzi o te na policzkach to odbywa się to zdecydowanie toporniej, ale coś tam się dzieje, więc jestem zadowolona.
    Ponadto - największy plus - specyfik pomógł mi pozbyć się grudek w około 90% - nie wszystkich, ale większości. To z kolei wpłynęło pozytywnie na walkę z trądzikiem - nawet jeśli coś mnie zaskoczy to są to pojedyncze zmiany i znikają błyskawicznie. Niekiedy miewam jeszcze bolące gule, ale odpukać - występują niezwykle rzadko.
    Niegdyś musiałam się nieźle napracować aby zakryć podkładem i korektorem wszystkie nierówności a skóra i tak wyglądała na zmęczoną i w bardzo złym stanie - teraz tego nie ma, twarz jest promienna, zdrowa, nakładam niewielką ilość podkładu a korektora używam jedynie na pojedyncze przebarwienia, które niestety potrzebują czasu aby zniknąć i żaden krem cudownie ich nam nie zniweluje jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ale główny cel został osiągnięty - każdy makijażysta powie Wam, że przebarwienia to najmniejszy problem - da się je zamalować - natomiast jeśli chodzi o nierówności 3D, wypryski, krostki, grudki - choćbyście używały najlepszego podkładu - będzie je widać. Mnie pozostały same przebarwienia i jestem wniebowzięta, bo jak się umaluję to wreszcie nic nie widać

Mały minus - okropnie wysusza skórę i niestety makijaż podkreśla to, że się łuszczy. Ale to nic w porównaniu do cudów jakie zdziałał
    Zamierzam kontynuować kurację i mam cichą nadzieję, że z biegiem czasu będę mogła pokazać się z twarzą saute!

Osobom z ciężkim stadium trądziku polecam z ręką na sercu! (uwaga: myślę, że należy ocenić stan swej ceny racjonalnie - pojedyncze krostki to nie problem - krem wówczas może narobić więcej szkód jak pożytku i wysuszyć niepotrzebnie skórę. Ja usłyszałam od nie jednego dermatologa, że stan mojej cery i mój przypadek jest niezwykle ciężki, więc podejdźmy do tego obiektywnie. Ewentualnie lepiej zacząć od niższego stężenia i zobaczyć jak nam to leży.)

Ilość zużytych opakowań: niedługo zacznę drugie

Chcesz pochwalić Xrated za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla mnie zbyt mocny
  • Używałam go na zmianę z wersją 5%, tylko na noc w celu zintensyfikowania efektu złuszczania szczególnie w okolicy nosa i brody. Delikatniejsza wersja świetnie radzi sobie z niedoskonałościami, 10% kwasu migdałowego w składzie powinno działać podobnie ale należy zachować szczególną ostrożność w przypadku wrażliwej cery.
    Krem zamknięty jest w higienicznym opakowaniu z pompką, jego formuła i zapach jest bardzo podobny do wersji 5%. Dobrze się rozprowadza i szybko wchłania, jednak pozostawia delikatną i odczuwalną warstwę na twarzy. Nie miałabym żadnych zastrzeżeń do tego preparatu gdyby nie fakt, że złuszczanie jest dla mnie zbyt mocne. Po kilku dniach stosowania, zauważyłam w okolicach nosa i ust delikatne strefy podrażnienia i zaczerwienienia. Znalazłam dla niego jednak inne przeznaczenie, świetnie sprawdza się w przypadku delikatnej "kaszki" na ramionach, już po kilku dniach
    aplikacji tego kremu na ramiona zauważyłam znaczącą poprawę, co niezwykle mnie ucieszyło.

Podsumowując:
    Dla mojej wrażliwej cery na twarzy okazał się zbyt silnym preparatem, ale tam gdzie skóra jest grubsza i mniej podatna na podrażnienia świetnie złuszcza i wygładza.

Używam tego produktu od: zamiennie z wersją 5% przez 3 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 50 ml

Chcesz pochwalić Hedera_helix za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry dla delikatnej skóry, nawilża i koi jednocześnie!
  • Ten produkt jest prawie doskonały. Pół gwiazdki odejmuję mu tylko dlatego, że skóra się do niego przyzwyczaja, ale który kosmetyk tak nie ma...?

Jego plusy to przede wszystkim:
    + dobre złuszczanie
    + jest bardzo delikatny, po nocy z tym kremem, moja skóra wydaje się gładsza i złuszczona jednocześnie, a niedoskonałości są uspokojone
    + nie wysusza mojej delikatnej skóry, która nie jest tłusta, a mimo to trądzikowa...
    + pięknie pachnie
    + ma delikatną konsystencję
    + starcza na długo, jakieś 3 miesiące przy codziennym stosowaniu
    + łatwa aplikacja, wygodna pompka
    + niedrogi w stosunku do swojej skuteczności
    + delikatnie likwiduje przebarwienia i zaczerwienienia

Używam tego produktu od: trzech lat
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie piątego

Chcesz pochwalić lekarka1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pieniądze wyrzucone w błoto
  • Moja cera: trądzikowa, dojrzała, liczne zmiany zapalne
    Stosowałam 6 tygodni codziennie na noc.

Plusy:
    - higieniczne opakowanie
    Minusy:
    - roluje się
    - prawie w ogóle nie złuszcza
    - nie leczy najwet w najmniejszym stopniu. Wcale nei wpływa na rozjaśnienie cery, na szybsze gojenie czy wyciszenie zmian trądzikowych
    - mam wrażenie, że miałam gorsza cerę podczas stosowania tego kremu

Jednym słowem dla mnie totalny bubel.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić KujawiankA za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słabe działanie złuszczające
  • Mam cerę mieszaną, nigdy nie miałam trądziku, czasem pojawiają się na mojej twarzy pryszcze (zwłaszcza strefa T). Krem poleciła mi pani dermatolog, bo stwierdziła, że krem będzie lepszą alternatywą niż zabieg oczyszczania skóry u kosmetyczki, na który chciałam się udać. Zachwalała go tak, że z początku nakładałam każdego wieczoru na twarz minimalne jego ilości (praktycznie tylko na strefę T), żeby wystarczył na długo i żebym mogła dłużej cieszyć się jego 'działaniem'. Generalnie dalej chcę udać się do kosmetyczki, bo ten krem nie zdziałał zupełnie nic, no może troszeczkę wygładził mi czoło. A moja skóra twarzy dalej potrzebuje gruntownego oczyszczenia zaskórników, wągrów i tym podobnego dziadostwa.

- nie zmniejszył porów (no może minimalnie),
    - nie widać ile zostało,
    - drogi,
    - nie złuszcza,
    - jeśli ten nie robi nic, to zastanawiam się jakie działanie ma ten 5%?

+ nie zauważyłam, żeby pojawiały się po nim pryszcze
    + nie uczula
    + nie podrażnia

Oprócz niego używam aktualnie kremu Synergen, Olay i Garnier. Jako że on nie robi nic, muszę jakoś tą buzię nawilżać.

Używam tego produktu od: Roku albo coś koło tego
    Ilość zużytych opakowań: Męczę jedno (nie widać, ile zostało)

Chcesz pochwalić szprotka7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 6 raz(y)
  • nareszcie się skończył
  • Nie rozumiem zachwytów nad tym produktem. Mam cerę mieszaną ze skłonnością do niedoskonałości w strefie T, w młodości trądzikową.

- roluje się potężnie. Rolki tego kremu znajduję na poduszce i bieliźnie nocnej. Na dzień absolutnie się nie nadaje

- nie złuszcza - dopiero po zastosowaniu innego produktu z kwasem (Skinoren, bdb tak przy okazji) ORAZ tego kremu, żeby po prostu go zużyć, zauważylam, że złuszczenie skóry występuje szybciej i pojawiają się suche skórki (złuszczane).

- nie rozjaśnia skóry, nie wygładza, generalnie nic nie robi.

Te dwie rzeczy go dla mnie dyskwalifikują, lecz dzielnie zużyłam do końca.

Plusy:
    + opakowanie z pomkpką (minus - nie widać ile zostało)
    + brak zapachu
    + wydajność - poniewaz stosowalam na noc i mialam go absolutnie dość, toteż zanim go zużyłam minął rok.

Chcesz pochwalić hafla za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak najbardziej OK.
  • Posiadam cerę mieszaną, z raz na jakiś czas wyskakującymi niespodziankami i bliznami potrądzikowymi. Stosowałam dwa razy: w okresie wiosennym i jesiennym.

Plusy:
    + uspokojona cera (widocznie kwas migdałowy b.dobrze mi służy),
    + lekkie nawiżenie,
    + mniej wyskakujących niespodzianek,
    + istniejące pryszcze widocznie zredukowane,
    + wystarczy niewielka ilość, żeby pokryć całą twarz,
    + zniwelowanie części istniejących przebarwień potrądzikowych,
    + szybkie wchłanianie,
    + wydajny - codziennie stosowany wieczorem wystarczył mi na ok. 2-3 miesiące użytkowania,

Minusy:
    - opakowanie - nie wiadomo, ile jeszcze zostało do końca,
    - czasami zacina się dozownik,
    - cena - jak na moją kieszeń dosyć drogi.

Używam tego produktu od: roku (okres wiosenny i jesienny)
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić gosiak_26 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie sprawdził się
  • Krem faktycznie jest złuszczający, i to bardzo. Nie używam go codzinnie a jednak powoduje duze łuszczenie skóry, ale tylko na nosie. Jedyne w czym pomaga to troche szybsze pozbycie sie blizn potrądzikowych i przebarwień, ale co z tego, skoro nie zapobiega jego powstawaniu, więc mam coraz to nowsze przebrawienia, z którymi nie nadąża. odkąd go używam na czole pojawiło mi sie mnóśtwo grudek i niedoskonałości.

nie poleciłabym

Używam tego produktu od: 3 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: 1 (niecałe)

Chcesz pochwalić joczep za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane uczucia
  • Mam mocno mieszane uczucia co do tego kremu. Długo nie mogłam się przełamać, aby zacząć go stosować. Bałam się wysypu i w ogóle pogorszenia stanu cery. Koleżanka stosowała noc w noc i bardzo wysuszył jej skórę. W moim przypadku nic takiego nie miało miejsca. Krem nie podrażnia ani nic z tych rzeczy. Zapach jest trochę irytujący, taki chemiczny, cytrusowy. Wygodne opakowanie z pompką, krem wydajny. Zauważyłam pozytywny wpływ na moją długą bliznę po zacięciu się maszynką. Blizna (w miarę świeża) stała się węższa i mniej czerwona, ogólnie mniej widoczna. Na bliznę po poparzeniu na plecach nie wpłynął. Jeśli chodzi o działanie na skórę twarzy, to trudno powiedzieć czy coś zrobił czy nie. Mam mieszaną cerę, która się łatwo zapycha i zanieczyszcza. Krem nawilża i trochę odzywia. Chyba kupię jeszcze jedno opakowanie i dam mu szansę.

Używam tego produktu od: Dłużej niż pół roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić paradiso perduto za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zatyka pory
  • Po pierwszych "ach" i "och" spowodowanych złuszczaniem i rzeczywistym wygładzeniem i napięciem skóry przyszło rozczarowanie. pojawiły się wypryski, których nigdy nie mam, bo skórę mam suchą, a krem zakupiłam celem walki ze zmarszczkami. gdyby jeszcze były to zwykłe pryszczyki, które czasem wychodzą po tego rodzaju kremach, przetrwałabym to. ale są to ogromne bolące gule, które wykluwały się jakieś 2 tygodnie. właściwie jest to pierwszy krem w życiu, który pozatykał mi pory.

Używam tego produktu od: 1 m-ca

Chcesz pochwalić janova za czytelną i pomocną recenzję?