Powiększ Pharmaceris T, Sebo - Almond Peel 10% (Krem złuszczający do cery trądzikowej - II stopień złuszczania)

Zgłoszony przez JuLynn

Krem złuszczający z 10% zawartością kwasu migdałowego rekomendowany jest do specjalistycznej kuracji przeciwtrądzikowej. Dzięki specjalistycznie opracowanej recepturze krem rozjaśnia nieregularne przebarwienia powierzchowne i pozapalne. Polecany jest również do stosowania w celu zapobiegania i zmniejszenia oznak starzenia się skóry. Proteiny ze słodkich migdałów wygładzają naskórek, a skóra staje się świeża i wypoczęta.Produkt może być stosowany samodzielnie lub w dwustopniowej kuracji złuszczającej z kremem Sebo -Almond Peel 5%. Przy kuracji kwasem migdałowym w ciągu dnia zaleca się stosowanie kremów z filtrem zabezpieczającymi przed promieniowaniem UVA i UVB o SPF min.20.

Skład: Aqua, Mandelic Acid, Butylene Glycol, Glycerin, Tromethamine, Isohexadecane, Dicaprylyl Ether, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Methyl Glucose Sesquistearate, Ceteareth-20, Silica Dimethyl Silylate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Methylparaben, Parfum.

• Mozolnie
  • Może ten krem potrzebuje czasu, ale wydaje mi się, że dałam mu go wystarczająco dużo.
    Moja twarz po kremie 5% była w fatalnym stanie, gorszym niż przed jego użyciem. Moja skóra zawsze cierpiała na dużą ilość zaskórników, kaszkę na czole, krostki, pryszcze czy raz w miesiącu na bolące gule. Ale to wszystko działo się głównie w strefie T, która dodatkowo strasznie się błyszczy. Reszta twarzy też czasami potrafi się świecić, zwłaszcza pod koniec dnia, ale czasami jest przesuszona- uroki skóry mieszanej
    To co po sobie zostawił 5%, to jeden wielki koszmar- pryszcze miałam na całych polikach, a nawet na skroniach. W miejsach, gdzie wcześniej mi się to nie zdarzało. Pomyślałam, że na początku tak musi być, że tak zapaskudzona latami cera teraz musi się porządnie oczyścić i dlatego to wszystko wyłazi na wierzch. Dlatego po 5% sięgnęłam po 10% i to od razu po 2 opakowania. Zużyłam jedno, stan cery był nadał fatalny, dopiero w połowie drugiego opakowania zauważyłam, że coś się zaczyna poprawiać. Niestety przerwałam kurację na rzecz Effaclar Duo [+], bo moja cierpliwośc się skończyła. Może gdybym stosowała 10% przez kolejne dni, to cera uległa by znacznej poprawie, ale miałam dość czekania. Pryszcze coraz mniej wyskakiwały, ale blizny po nich goiły się ch*lernie długo.
    Krem działa, ale mozolnie, powolutku. Zdecydowanie jest dla cierpliwych.

PLUSY:
    - pięknie wygładza skórę
    - odżywia i nawilża
    - ujędrnia
    - ujednolica lekko koloryt
    - złuszczanie jest znikome
    - leczy w nocy wypryski- z mniejszymi radzi sobie dobrze, z wiekszymi już gorzej, potrzebuje na nie więcej czasu
    - dzięki temu kremowi duże bolące gule pojawiały się już naprawdę sporadycznie, a jak zaczynały rosnąć, to krem uniemożliwiał im wyjśćie na powierzchnie
    - opakowanie
    - wydajność
    - jest delikatny, można go stosować latem
    - mozolnie, ale likwiduje zaskórnieki

MINUSY:
    - działa wolno
    - w żaden sposób nie uregulował wydzielania sebum
    - totalnie nie radzi sobie z bliznami

Ilość zużytych opakowań: 2opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić paulla777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za mocny
  • Oczarowana 5% kremem zachciało mi się drogi na skróty i po zakończeniu 1 opakowania 5% pobiegłam do apteki po 10%, niczego tak bardzo nie żałowałam
    Dobrze było przez ok. 2 tygodnie stosowania, po tym czasie zaczęły się zaczerwienienia i straszne przesuszenia skóry, wszystko zaczęło się łuszczyć, odchodzić płatami... ale na opakowaniu pisało, że to normalna reakcja skóry, więc przetrzymałam ciężki okres.
    Gdy odpadło wszystko co miało odpaść, twarz stała się nie do poznania, ale nie w tym pozytywnym znaczeniu...pojawiła się jakby skorupa o.O Podkład, choć minimalnie nałożony powodował efekt strasznej maski, kremy BB w ogóle nie współpracowały :/ Postanowiłam wykorzystać krem w walce z trądzikiem na ramionach i górnych plecach, jednak i tam siał spustoszenie... już po 3 zastosowaniu na noc, poczułam straszne pieczenie i ciągnięcie skóry, zrezygnowałam na kilka dni, jednak to nie pomogło, gdyż skóra tam zaczęła tworzyć dziwną czerwoną skorupę, jakby oparzenie... Ledwo wszystko wyratowałam Alantanem i Bogu dziękuję, że już miałam wakacje, to mogłam przetrzymać ten straszny dyskomfort w domowych pieleszach

+ PLUSIKI +

Higieniczne opakowanie z pompką

Wydajny

- MINUSIKI -

Strasznie agresywny, myślę, że powinno być max. stężenie 7-8%, wtedy miałby więcej fanów

zapach, taki sam jak w 5%, no ale można się przyzwyczaić

Polecam dla osób z grubą skórą, na których 5% nie robi żadnego efektu w najbardziej delikatnych i wrażliwych obszarach dotkniętych trądzikiem. Najlepiej jest udać się do apteki i poprosić o próbki, już 2-3 wystarczą na orientację.

Tort Orzechowy

Używam tego produktu od: niecały miesiąc

Chcesz pochwalić Tort Orzechowy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ile czasu ja go męczyłam...
  • Jako że używałam już przed nim któregoś z Effaclarów (Duo lub K?) od razu przeszłam do 10%, uznając, że 5 %, po poprzednich środkach może być za słabe.
    Na początku nawet był ok. Rozjaśniał przebarwienia, nowsze blizny itd. Trochę nawet ograniczał pojawianie się nowych pryszczy. Tak było do zużycia gdzieś tak 1/3 opakowania... Potem przestał robić cokolwiek. Cóż, z jednej strony lepsze to niż miałby zaszkodzić, co patrząc po wcześniejszych recenzjach się zdarzało. Zużyłam go jakoś do końca (a trwało to długo, bo jest szalenie wydajny, niestety), bo nie lubię wyrzucać kosmetyków... Jak już pompka wydala ostatnie tchnienie, to nawet się nie fatygowałam, żeby sprawdzić czy jeszcze coś zostało - zwykle to robię - lecz z ulgą wyrzuciłam opakowanie. Zresztą stosowanie go nie należało do zbytnich przyjemności - krem miał nieprzyjemną, gumowatą konsystencję...
    Szkoda - po sympatycznym początku, kosmetyk sprawił mi taki zawód.

Używam tego produktu od: rok temu

Chcesz pochwalić LouiseVigee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry ale 5% lepszy
  • Przez dwa miesiące używałam kwasu pharmaceris 5% po czym zaczelam stosować co drugi dzień 10%. Niestety 10% jest zupełnie inny niż 5%. Jest ciężki, roluje się, zapycha. Mialam juz twarz oczyszczoną dzieki 5% a tu niespodzianka po 10% mnóstwo wągrów i zaskórników, do tego cera zaczela się przetłuszczać a już miałam uregulowane wydzielanie sebum. Jedyne co rzeczywiście rozjaśnia cerę i blizny. Drugi raz nie kupię wolę 5%.

Używam tego produktu od: 10 dni
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Emily 85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Duuuuuuużo gorszy niż jego 5% wersja
  • Byłam bardzo zadowolona z 5% wersji tego kremu, pomyślałam więc, że ten z 10% stężeniem kwasu migdałowego będzie jeszcze lepszy. Tymczasem w ogóle nie przypomina tamtego kremu, który rozjaśniał, złuszczał i ograniczał zmiany trądzikowe. 10-tka ma bowiem jedną, za to wielce istotną dla osób walczących z trądzikiem wadę - zapycha! Pełno nowych, ropnych, bolących gul! (WTF? krem na trądzik?).Dawałam mu wiele szans na poprawę, myśląc, że może skóra na początku się oczyszcza. Niestety, czy stosowałam co wieczór, czy co drugą noc, czy dwa razy w tygodniu, efekty były zawsze takie same - wysyp nowych pryszczy! Szczerze nie polecam (w przeciwieństwie do jego 5% wersji).

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Chcesz pochwalić ayame86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • O nie!
  • Kupiłam ten krem zachęcona fantastycznym działaniem kremu z 5 % kwasem migdałowym. Połakomiłam się na mocniejsze złuszczanie i to że był przeznaczony do cery z oznakami starzenia. Wydaje mi się że inny skład tego kremu, prócz kwasu migdałowego, działa destruktywnie. Sam kwas to nie wszystko. To, co jego poprzednik w niespełna dwa tygodnie zdołał zrobić dobrego dla mojej cery ten z 10 % kwasem zniszczył po paru dniach.
    Plusów nie zauważam. Pół gwiazdki jest bo nie da rady inaczej ocenić, więc to za nic.
    Minusy:
    oblebia skórę
    roluje się
    wzmaga zaczerwienienie, podrażnia
    wzmaga przetłuszczanie
    zapycha!

Odstawiłam to mazidło i z powrotem aplikuję krem 5% i jest poprawa.

Używam tego produktu od: kilka aplikacji

Chcesz pochwalić Witi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fenomenalny!
  • Krem jest świetny. Używam go od 2 lat. Jest mega wydajny (1 opakowanie starcza na pół roku), delikatnie złuszcza, a jednocześnie pozostawia skórę nawilżoną i odżywioną. Po każdej przerwie w stosowaniu, zawsze do niego wracam - nie ma lepszego kosmetyku na skórę z problemami, który jednocześnie nie przesuszałby skóry. Polecam, mimo wysokiej ceny - warto!

Ilość zużytych opakowań: 3, 50ml

Chcesz pochwalić nikatie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry! Pomógł na przebarwienia.
  • Bardzo dobry krem. Lubię kwas migdałowy i na mojej cerze zwykle daje dobre efekty, więc z tym kremem również się polubiłam. Zaczęłam od razu od 10% i stosowałam średnio co drugi dzień, jako uzupełnienie peelingów kwasowych.
    Moja cera jest sucha, ale skłonna do zanieczyszczeń i przebarwień.

Cera na drugi dzień była uspokojona, matowa, gładka, p[rzjemnie ściągnięta, a pory zwężone. W czasie stosowania kremu rzadziej pojawiały się "niespodzianki". Ciężko stwierdzić jaki dokładnie dał efekt długofalowany, bo - jak wspomniałam - razem z nim robiłam co 2-3 tyg. zabieg kwasem migdałowym, ale po ok 2 mies. takiego połączenia pozbyłam się 90% przebarwień.
    Mały minus jest taki, że nie nadaje się pdo makijaż (z tym, że producent chyba zaznacza, żeby stosować tylko na noc, tak? nie pamietam już) i jak się go nałoży za dużo to się nieprzyjemnie roluje.
    Niska cena jak na produkty z kwasami.
    Zadowalająca wydajność ( ok 2-3 mies. stosowania średnio co 2 dzień).

Używam tego produktu od: 3 mies.
    Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Chcesz pochwalić Krolowa_Margot za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 3 raz(y)
  • Polecam!
  • Zaznaczę na wstępie,że jestem wielką fanką kwasu migdałowego, więc postanowiłam kupić ten krem mimo, że jest dedykowany do innego typu cery. Ja mam skórę normalną, chociaż jeśli użyję innego kremu niż bardzo lekki lub najlepiej emulsja natychmiast mnie wysypuje.

Plusy:
    + w zasadzie po kilku aplikacjach zauważyłam rozjaśnienie skóry
    + niektóre piegi i przebarwienia się odrobinę rozjaśniły (wiadomo, że przy kwasie migdałowym nie można oczekiwać spektakularnych efektów, a już szczególnie przy takim stężeniu)
    + pory mam wyraźnie zmniejszone
    + skóra wygląda dużo lepiej, jest promienna, zdrowa
    + krem jest bardzo wydajny - jedna pompka wystarcza na pokrycie całej twarzy
    + cena jest bardzo przystępna

Minusy:
    - okresowo 10% jest dla mnie za mocne i muszę znów wracać do 5% których używałam na początku - skóra jest podrażniona, pojawia się rumień i za to odejmuję pół gwiazdki (chociaż nie wiem czy sprawiedliwie skoro nie mam cery trądzikowej)

Używam tego produktu od: ok 2 miesięcy

Chcesz pochwalić 1x2x3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry dla podtrzymania efektów.
  • Oceniam krem z perspektywy osoby z cerą tłustą, z niedoskonałościami.

Po krem sięgnęłam po wcześniejszym wykończeniu kremu z 5% kwasem z Bandi.
    Pharmaceris służył mi przez trzy miesiące - luty, marzec i kwiecień.

5% kwas zrobił na mojej twarzy rewolucję. Jeszcze nigdy nie była tak rozjaśniona i gładka. i w sumie taki efekt powinien mi wystarczyć, ale pchana ciekawością sięgnęłam po 10% pharmaceris.
    Już przy poprzedniej recenzji podkreślałam, że nie są to kremy dla wszystkich i na pewno powinny być stosowane z dozą nieufności, ponieważ to kwasy - one coś tam wyżerają.

Krem bardzo dobrze podtrzymał efekty, które uzyskałam dzięki poprzednikowi. Skóra nadal była rozjaśniona i promienna. Nie pojawiały się nowe niespodzianki, a przy tym nie zapycha, ponieważ i takie opinie tutaj czytałam. Mnie nie zapchał, nie uczulił i nie podrażnił. Zawsze łączyłam go z filtrem na dzień. Mojej twarzy nie wysuszył, ale zawsze łączyłam go z mocnym nawilżaczem.

Krem jest bardzo wydajny, ze względu na jego silikonową formę wystarczy już niewielka kropka na całą twarz.

Opakowanie jest typowe dla kremów pharmaceris - czyli z pompką. Według mnie to nie tylko higieniczne, ale i ekonomiczne rozwiązanie.

PODSUMOWUJĄC, u mnie krem się sprawdził, ponieważ podtrzymał efekt poprzednika. Dowodzi to, że być może stosowany sam również poradziłby sobie bardzo dobrze. Ja na pewno do niego wrócę po wakacjach. Chociaż znów zacznę od kremu 5%, a później już 10%.

Używam tego produktu od: luty -marzec 2014

Chcesz pochwalić lifrete za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij