Powiększ Pharmaceris T, Sebo - Almond Peel 10% (Krem złuszczający do cery trądzikowej - II stopień złuszczania)

Zgłoszony przez JuLynn

Krem złuszczający z 10% zawartością kwasu migdałowego rekomendowany jest do specjalistycznej kuracji przeciwtrądzikowej. Dzięki specjalistycznie opracowanej recepturze krem rozjaśnia nieregularne przebarwienia powierzchowne i pozapalne. Polecany jest również do stosowania w celu zapobiegania i zmniejszenia oznak starzenia się skóry. Proteiny ze słodkich migdałów wygładzają naskórek, a skóra staje się świeża i wypoczęta.Produkt może być stosowany samodzielnie lub w dwustopniowej kuracji złuszczającej z kremem Sebo -Almond Peel 5%. Przy kuracji kwasem migdałowym w ciągu dnia zaleca się stosowanie kremów z filtrem zabezpieczającymi przed promieniowaniem UVA i UVB o SPF min.20.

Skład: Aqua, Mandelic Acid, Butylene Glycol, Glycerin, Tromethamine, Isohexadecane, Dicaprylyl Ether, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Methyl Glucose Sesquistearate, Ceteareth-20, Silica Dimethyl Silylate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Methylparaben, Parfum.

• BARDZO SKUTECZNY!!!
  • Bardzo go lubię. 5% jak dla mnie jest za słaby, natomiast 10% sprawdza się na 5+. Idealnie złuszcza martwy naskórek, pozbywa się śladów pozapalnych. Cera staje się gładka i ma wyrównany koloryt. Ma właściwości antybakteryjne co jest dodatkowym plusem przy cerze problematycznej...Na długo wystarcza i ma bardzo dobre opakowanie, które pozwala zużyć kosmetyk do końca. Jedyny, który z czystym sumieniem mogę polecić do walki z niedoskonałościami!!!

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: dwa całe, w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić mruczus123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie NIE polecam!
  • Niestety ale bardzo rozczarowałam się tym kremem. Cudów nie oczekiwałam ale też nie spodziewałam się znacznego pogorszenia cery.

Posiadam liczne przebarwienia i dosyć często pojawiają mi się wypryski. Po użyciu tego kremu owszem skóra ładnie się łuszczy co obiecuje producent, jednakże zaczęły także pojawiać się podskórne wypryski, których już tak łatwo nie było się pozbyć.

Myślałam, że to tylko początkowy efekt, ale niestety przy każdej próbie powrotu do tego kremu następuje u mnie wysyp wyprysków. I nie jest to spowodowane uczuleniem bądź delikatną cerą, gdyż posiadam całą serię Pharmaceris T i służy mi ona znakomicie!

Wielka szkoda ponieważ, w porównaniu do całej serii tych kosmetyków, które są rewelacyjne, ten kremik wypada bardzo kiepsko...

Chcesz pochwalić megi753 za czytelną i pomocną recenzję?
  • cóż...
  • Moją recenzję powinnam rozpocząć od magicznych słów: "Zachęcona pozytywnymi recenzjami..." oraz "Zachęcona przez kompetentną (sic!) konsultatkę w aptece...". I to by było na tyle magii.
    Ale jeszcze wtedy o tym nie wiedziałam i taka zachęcona ze wszystkich stron kupiłam krem - w promocji, za ok 30zł. Cena jak cena, w calszym ciągu (moim zdaniem) bez szału, ale być może jestem uprzedzona, bo już wiem, jak działa. Tzn że nie działa.
    Opakowanie ładne, funkcjonalne, z pompką, informacja na opakowaniu wyczerpująca - co mi krem zrobi, na jakie efekty mogę liczyć i dlaczego.
    Sam krem ma postać raczej zwartego kremożelu, bardzo łatwo się rozprowadza, z poślizgiem. Mała ilość wystarczy na cała twarz, więc przez to wydajny. Zapach średni, ale w końcu nie stosuję go żeby ładnie pachnieć, ale żeby cudownie wyglądać, prawda?
    I tu właśnie jest najgorzej - działanie. Zużyłam całe opakowanie i nic. Nic nie podziałało. Ani mi się przebarwienia nie zmniejszyły, ani zmarszczki nie zniknęły - ba! mogę nawet powiedzieć, że były wyraźniejsze, skóra wyglądała na bardziej wypoczętą jak poszłam spać niż jak się smarowałam kremem. Na żadne pory mi nie zadziałał, jak były szerokie, tak i są dalej. Prodeucent nic nie mówi o błyszczenu się ani o macie, ale ja się po tym kreie błyszczałam jako ta latarnia morska. Pryszcze są jak były. Z drugej zaś strony krzywdy mi nie zrobił. Zresztą jak mógłby mi zrobić, skoro nie działa?
    Nie. To nie krem dla mnie. Może ja mam skórę jak nosorożec nie tylko na stopach i dłoniach ale jednak i na pysku? Może ja po prostu kestem nosorożcem?

Chcesz pochwalić winterfox za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 447 raz(y)
  • dobry zakup! [efekt na zdjęciach]
  • Mam skórę delikatną, łatwo ulega podrażnieniom lub wysuszeniu. Jednocześnie jest trądzikowa (trądzik hormonalny). Od czasu odkrycia kremów z kwasami moje problemy się zmniejszyły.

Ten krem jest kolejnym po Effaclar DUO produktem, który z przyjemnością zużyję do końca. Zużyję i prawdopodobnie kupię kolejne opakowanie, bo co tu dużo mówić - to solidny specyfik w przystępnej cenie.

Higieniczna tubka airless, dobrze się dozuje, pod światło widać zużycie kosmetyku.

Konsystencja bardzo przyjemna - gęsty krem, ale o konsystencji żelu (nie ma w sobie kremowości przy rozsmarowaniu). Mocno silikonowy - sunie gładko po skórze i pozostawia aksamitną powłoczkę.

Myślę, że nieprzychylne opinie wynikają z następujących powodów:

1. krem nie jest stosowany z umiarem.
    2. skóra właścicielki po prostu nie lubi się z kwasami
    3. zbyt wygórowane oczekiwania co do kremu.

Ad 1.
    Krem należy stosować oszczędnie - on ma na tyle silikonową bazę, że spokojnie wystarczy niewielka ilość. Z moich doświadczeń wynika, że mniej a częściej sprawdza się o wiele lepiej niż hojna aplikacja. Za dużo kremu = mocno podrażniona skóra, przesuszona i czerwona. Naprawdę, jeżeli ktoś nakłada tyle kremu, że następnego dnia łuszczy się płatami albo co gorsza rano to krem mu się roluje (sorry, ale to chyba trzeba pół opakowania nawalić..), radzę zmniejszyć dawkę i stosować oszczędnie (i częściej).

Ad 3.
    Nie warto wymagać od tego specyfiku cudów. To tylko krem, on nie usunie magicznie wszelkich problemów i nie uzdrowi skóry, może tylko pomóc (co w mojej opinii robi dobrze). Miałam problem z zaskórnikami zamkniętymi, cały czas mam na twarzy przebarwienia, wypryski lub trudno gojące się ranki (wyciskanie :/) i tak:

- na zaskórniki zamknięte działa, trzeba dać mu tylko trochę czasu. Na początku jest pogorszenie, zaskórniki pęcznieją, ale jak już wyjdą, to skóra jest gładsza, a nowe się nie pojawiają.
    - odblokowuje pory (nie tworzą się zaskórniki - widzę to na nosie i czole)
    - bardzo dobrze wygładza skórę. Jeżeli ktoś wcześniej nie miał problemu z szorstką skórą, to pewnie nie zauważy różnicy. Ja widzę i to diametralną - policzki i czoło mam gładziutkie jak pupa niemowlaka, a wcześniej nie przymierzając papier ścierny.
    - suche skórki, które nękały mnie szczególnie na brodzie i czole zawsze, niezależnie od nawilżania/natłuszczania: NIE MA, zniknęły. Nawet pod podkładem nic specjalnie się nie uaktywnia, a wcześniej miałam tyle suchych skórek, że ze trzy osoby mogłabym obdzielić.
    - przebarwienia: nie widzę różnicy. Ja mam zawsze dużo przebarwień, goją się bardzo długo - krem tutaj za dużo nie zmienił. Trochę rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry, ale jakiegoś szału jeżeli chodzi o przebarwienia nie widzę. Oczywiście przebarwienia po jakimś czasie znikają, ale zależało mi na przyspieszeniu tego procesu.
    - wpływ na gojenie ranek oraz istniejące niedoskonałości: żaden. Jak ktoś liczy, że ten krem usunie mu w ciągu nocy pryszcza lub podgoi ranki po wyduszaniu, to przepraszam - zły adres. Niestety tak nie działa, a szkoda - sama szukam specyfiku, który sprawdzałby się na kilku polach.

Co można więcej o tym kremie powiedzieć. Nie uczulił mnie, nie podrażnił, nie zapchał, co jest dużym sukcesem w przypadku tak silikonowego produktu. Bardzo go lubię, chętnie stosuję i mogę polecić do wypróbowania. Stosuję go mniej więcej regularnie, tak jak wcześniej Effaclar Duo - czasem dwa dni pod rząd i przerwa, czasem raz na dwa czy trzy dni, a czasem robię nawet maraton kilkudniowy. Grunt to wyczuć problemy i specyfikę swojej skóry.

Na koniec jeszcze dodam, że - mimo iż wciąż daleka od ideału - moja skóra jest w zdecydowanie lepszej formie od czasu rozpoczęcia starannej pielęgnacji + stosowania kremu z kwasem (Effaclar, Almond Peel). Zdecydowanie się wygładziła, suche skórki odeszły w zapomnienie, zaskórniki zamknięte praktycznie zniknęły, wychodzi mniej niedoskonałości. Poza kremem z kwasem stosuję też Aleppo i Savon Noir, oba polecam, bo wiem, że walka ze skórą to kompleksowa rzecz i -jak to mówią - jeden produkt wiosny nie czyni.

W załączniku zdjęcia. Policzek i czoło (sorry za włosy, ale akurat siedzę z farbą ).

Na policzkach miałam miliardy zaskórników zamkniętych, natomiast czoło to ulubione miejsce dla zwykłych zaskórników i suchych skórek.

Używam tego produktu od: nie pamiętam, ale chyba od października 2013
    Ilość zużytych opakowań: 1/2 z pierwszego

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 8 pochwał. Chcesz pochwalić v-x-n za czytelną i pomocną recenzję?
  • porządny produkt
  • Kupiłam z myślą o zredukowaniu przebarwień i zaskórników na linii żuchwy, które notorycznie uprzykrzają mi życie. Niestety sama sobie szkodzę wciąż wyciskając te zmiany i stąd właśnie przebarwienia, które pragnę zlikwidować. Ale do rzeczy:

PLUSY:
    + lekka, żelowa konsystencja, bardzo łatwo się rozprowadza i szybko ulega wchłonięciu, jednakże nie daje efektu matowej cery, a pozostawia ją błyszczącą. Lecz myślę, że nikomu nie powinno to przeszkadzać, gdyż jest to krem nocny
    +cera od razu po zastosowaniu wydaje się być gładsza i bardziej promienna
    + efekty te pogłębiają się po dłuższym stosowaniu kremu
    + faktycznie zauważyłam po kilku zastosowaniach lekko zniwelowane przebarwienia i zaczerwienienia potrądzikowe, a efekty te w miarę upływu czasu były coraz lepsze(zaznaczam, że całkowicie przebarwień się nie pozbędziemy za pomocą tylko tego produktu, jest na to zbyt słaby).
    + cera nabrała zdrowszego kolorytu, pory uległy nieco zmniejszeniu, cera ujednoliciła się i zrobiła się bardziej delikatna w dotyku
    + podczas jego stosowania zauważyłam niewielką poprawę względem ilości zaskórników, a to dużo, gdyż naprawdę rzadko który produkt sobie u mnie z tym radzi.
    +uważam, że cena jest adekwatna do jakości tego kremu, naprawdę warto wydać te 40zł.
    + pomaga nie tylko osobom ze skłonnością do trądziku, lecz jest również świetny w celu odmłodzenia skóry poszarzałej, ziemistej(wiem, bo polecam go moim klientkom, które są zadowolone)
    + ładny cytrusowy zapach

MINUSY:

-nie można stosować tego kremiku codziennie, przynajmniej ja nie mogłam, gdyż złuszczanie byłoby zbyt dokuczliwe, a cera zbyt mocno się przesuszała(sama nie wiem, czy to minus tego produktu, myslę, że wynika to z jego oddziaływania na skórę, a to znaczy że działa tak jak należy i robi to co ma do zrobienia). Ja stosowałam ten krem co 3-4 dni, uprzednio robiąc peeling gruboziarnisty całej twarzy, wówczas rezultaty były naprawdę dobre. Polecam wszystkim taki sposób na niego, u mnie się sprawdziło. Natomiast cery delikatniejsze i bardziej wrażliwe na preparaty i wysuszanie odsyłam do jego delikatniejszego brata 5%.

Na pewno do niego wrócę za jakiś czas, bo warto.

Chcesz pochwalić Hanka20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie.
  • Krem ten jest właściwie moim pierwszym zetknięciem się z kwasami na większą skalę. Kupiłam go zachęcona pozytywnymi opiniami i faktem, że chciałam pozbyć się zaskórników, przebarwień trądzikowych i ogólnie wygładzić skórę.

Moja twarz reguje na niego niestety bardzo źle. Używając tylko raz, ratując się potem kremem nawilżającym, mam niesamowicie wysuszoną skórę. I to ciągnie za sobą coraz to nowsze, duże niespodzianki, świecenie się, zaczerwienienie. Próbowałam kilku podejść. Za każdym razem mijało dużo czasu, zanim cera wróciła do jakotakiej formy. Dlatego jak dla mnie nie warto.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić szizii za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomocny przed zabiegami z kwasem, ale do codziennego użytku - raczej nie
  • Krem bardzo dobrze sprawdzi się do przygotowania skóry do zabiegów z kwasami. Po stosowaniu ok. 2 tygodnie przed tego kremu, skóra po zabiegu szybciej się regeneruje i nie schodzi płatami.

+ krem nie podrażnia
    + w pierwszym dniu może się pojawić lekkie szczypanie

Do normalnego użytkowania raczej nie polecam

Ps. do dziewczyn, które piszą o tym, że na drugi dzień odpada im martwy naskórek : TO NIE NASKÓREK TYLKO SPRYTNY CHWYT PRODUCENTA ***> TO KREM SIĘ TAK ROLUJE

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić MaRutko za czytelną i pomocną recenzję?
  • kiepski
  • Powodem mojej oceny jest brak jakiegokolwiek działania w kierunku zniwelowania mojego trądziku. Przecież nie jest on zbyt nasilony, kilka krostek ten krem mógłby przeciez usunąć. A tu kompletnie nic. Nawet miałam wrażenie, że zapychał. Po nałożeniu czuć na twarzy nieprzyjemną, lepką warstwę. Rano skóra jest zaczerwieniona i podrażniona ... gdy się ją nawliży to się zapcha, bo łuszczący się naskórek zatka pory i tak w koło macieju. Totalna porażka i tyle. Nigdy do niego nie wrócę, zawiodłam się, teraz próbuję ratować się Effaclarem Duo. Nie polecam.

Używam tego produktu od: używałam miesiąc temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić xmalwina za czytelną i pomocną recenzję?
  • ok
  • Mam trądzik grudkowo zakskórnikowy (zmiany ropne obecnie to rzadkość). Kremik ładnie wygładza/wyrównuje moją skórę. Z zaskórnikami otwartymi również sobie radzi, może nie spektakularnie, ale po miesiącu można już zauważyć pierwsze efekty.

Używam tego produktu od: roku z przerwą wakacyjną i jesienną na toniki
    Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe

Chcesz pochwalić figa84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Git gitara !!!!
  • Nie miałam zaufania do tej firmy, ponieważ prędzej kremy , te apteczne i drogeryjne z wyższej półki i niższej nic mi dobroczynnego nie przyniosły.A tu proszę niespodzianka po kilku miesiącach stosowania pozbywam się przebarwień na twarzy- po retinoidach wystawionych na słoneczko. Nie dość tego krem nawilża, wygładza i nie powoduje podrażnień. Łuszczenie jest bardzo delikatne, niemal niezauważalne.
    Zapach i konsystencja żelowa też mi odpowiada. Pojemnik i pompka kremu bardzo pomysłowa i co najważniejsze leciutko działająca.Pojemność ( na długo wystarcza) porównując do ceny + działanie to istna rewelacja. Szczerze polecam.

Używam tego produktu od: od 4 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić fiona122006 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kremik całkiem w porządku
  • Szukałam kremu z kwasem aby pozbyć się przebarwień ale bardziej z naciskiem na złuszczanie by mieć młodsza skórę. Wiem ze takie krey z kwasem 10% za bardzo duzo nie pomoga mi bo przebarwienia mam dosyc głębokie.
    Skóra po paru dniach zaczeła mi się lekko złuszczac, ucieszyłam sie bardzo bo to oznacza ze stara stara skóra zejdzie w zamian za młodszą . Robie co drugi dzien peeling twarzy bo jesli nie zrobie to mam takie suche skórki na twarzy, w ogóle brak juz rozszerzonych porów. Stosuje ten krem 2 miesiąc, ale trzeba dac mu szansę, nie mozna się zrażać. Polecam bo skórke mam duzo ładniejszą, młodszą i jakby mniej zaskorników na brodzie. Polecam

Używam tego produktu od: 2 miesiąc

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić EVOLLET za czytelną i pomocną recenzję?
  • SUPER
  • Mam cere trądzikową, więc nierzadko pojawiają mi się neispodzianki. Krem kupiłam, kiedy skończył mi się krem pzrepisany przez dermatologa (duac) Zaraz jak go odstawiłam miałam potworny wysyp i chciałam się troche podratować kosmetykiem nie tak mocnym jak te na recepte.

Miałam dwie próby. Po pierwszej trochę się zawiodłam, bo nie było efektów, ale to mogłobyć spowodowane tym, że eksperymentowałam w tym okresie z kwasami.

Po powrocie do stosowania zobaczyłam znaczącą różnice, cera mi się uspokoiła, zwęziły się pory i miałam lekkie łuszczenie, co w żaden sposób nie przeszkadzało w codziennym makijażu.

Uwielbiam go i na pewno kupie jeszcze nie jedno opakowanie

Chcesz pochwalić megara0 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 246 raz(y)
  • Geniusz!
  • Najpierw stosowałam jego słabszego, 5% brata ale był on dla mnie trochę za słaby więc wzięłam się za 10%. Od razu przyznam, że nie mam cery trądzikowej, raczej normalną, gładką cerę z kilkoma przebarwieniami po nieostrożnym "dłubaniu", które chciałam usunąć.

Krem jest zapakowany w kartonik oraz moje ulubione opakowanie typu airless z pompką. Jak dla mnie to wszystkie kremy powinny być pakowane w ten sposób - opakowanie jest niewielkie, lekkie i co najważniejsze higieniczne. Pompka chodzi bez zarzutu, łatwo można dawkować pożądaną ilość produktu.

Sam krem ma konsystencję lekką, wręcz żelową. Nie wchłania się całkowicie, zostawia czasem po sobie lekką warstwę ale na pewno nie tłusty film. Rano czasem daje się ze skóry "zrolować" tworząc paprochy. Ok nie jest to może najfajniejsza rzecz ale jest to krem na noc więc to jak skóra wygląda po jego nałożeniu jest sprawą drugorzędną. Nie nakładamy przecież na ten krem makijażu bo ze względu na zawartość kwasów i tak na dzień się nie nadaje. Więc nie rozumiem zarzutów pod tym względem.

Zapach jest dziwny, nieco chemiczny ale dość słaby więc nie drażni.

Działanie - tak ten krem pozwolił mi się pozbyć drobnych przebarwień. Wreszcie! Skóra jest gładsza, jakby jaśniejsza a pory zmniejszone. Dodatkowo faktycznie, jak producent zapewnia ma delikatne działanie przeciwzmarszczkowe. Malutkie zagięcia na bruździe nosowo-wargowej się nieco wyprostowały.
    Krem nie zapycha, nie tworzą się po nim zaskórniki. Niestety po kilku dniach używania widoczne jest na skórze złuszczanie w postaci placków z odstającymi skórkami. Więc nie polecam nakładania kremu przez jakąś ważną chwilą czy uroczystością bo skóra może wyglądać tak sobie. Na szczęście wystarczy kilka dni aby się z nimi uporać a wszystko wraca do normy.

Ja jestem nim naprawdę zachwycona.

Używam tego produktu od: ok 6 tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno napoczęte

Chcesz pochwalić kuki9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • sprawdził się
  • stosowałam krem na dekolt, nie wiem jak sprawdza się na skórze twarzy
    +przed stosowaniem kremu na dekolcie pojawiały się wypryski, zaczerwienienia, słowem: zawsze coś się działo, po zastosowaniu kremu problem zniknął, raz na parę tygodni pojawia się jakies zaczerwienienie, ale jest mało zauważalne i szybko znika- mogę bez obaw nosić bluzki z dekoltem, co kiedyś wyglądałoby nieestetycznie
    +wydajny: na pozbycie się problem wystarczyło pół opakowania
    +cena w stosunku do efektywności jest niska
    MINUSÓW BRAK

Ilość zużytych opakowań: pół opakowania

Chcesz pochwalić usiaa69 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mieszane uczucia
  • Jego 5% kolega jest super, ale ten mi narobił więcej szkody niż cokolwiek poprawił.

Do plusów mogę zaliczyć zapach i konsystencję, ale... Ten juz troche podraznia i wysusza skorę nie to co 5%. Raz próbowałam go odstawić to miałam istną masakre na twarzy której w żaden sposób nie mogłam opanować. Przy drugim opakowaniu ten krem po prostu był na skórze i pachniał- nic z nią nie robił. Teraz znowu próbuję go odstawić i nawet jak skończy się to jakimś wysypem to postanowi,łam go przeczekac, przemęczyć się i zobaczyc co będzie.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić ewako93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • przeciętny produkt
  • Stosowałam go wraz z całą serią tej firmy, po dłuższym użytkowaniu zauważyłam nasilenie trądziku i odstawiłam kosmetyk.

Tłustawy, ciężki, niezbyt komfortowy.

Chcesz pochwalić Palincia za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 5 raz(y)
  • nigdy wiecej
  • Pomysł był dobry, produkt do samodzielnej kuracji kwasowej. Niestety na pomyśle się skończyło.

Jest to bardziejbardziej żel niż krem, a właściwie to jakaś maź, klejaca, tłusta, nie wchalania się, zostaje na poduszce i roluje sie na twarzy.

Zapycha

Nic nie leczy, nie poprawia stanu cery, trądzik się nie zmniejsza, pory i blizny również.

Dałam wiele szans, niestety się nie sprawdził i nigdy juz do niego nie wrócę.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić foksy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zapycha
  • Krem tani nie jest, a nie dziala w ogole. Nie rozjasnia przebarwien, nie polepsza stanu cery. Uzywa na pliczkach, bo ostatnio mialam wysyp (niewiadomo skad) i mam po zastosowaniu kolejne pryszcze. Takie konkretne. Jak dla mnie, to czy zuywam codziennie, czy kilka razy w tygodiu, to nie ma rezultatow.

Używam tego produktu od: Od miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

Chcesz pochwalić Madlax za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropieństwo
  • Coś strasznego. Moja twarz nigdy nie była w tak kiepskiej kondycji - nigdy, a z trądzikiem borykam się kilka ładnych lat.
    Wstyd było wyjść do ludzi - pojawiło mi się mnóstwo ropnych zmian brrr... byłam świadoma, że twarz może się oczyszczać itp. ale bez przesady żeby pojawiły się niedoskonałości, z którymi nigdy wcześniej nie miałam aż takiego problemu i to w tak dużej ilośći. Gra nie warta świeczki. Po odstawieniu raptownie wszystko wróciło do normy.

Poza tym po użyciu go na noc rano budziłam się z okropnie tłustą twarzą...

Jak dla mnie nie ma on żadnych zalet.

Chcesz pochwalić kasia1820 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dla mnie słaby.
  • Kupiłam ten peeling bo poleciła mi go moja dermatolog. Powiedziała - "używaj tylko raz w tygodniu bo to mocny środek. Codziennie używa go moja pacjentka, która ma straszny łojotok i to jej pomaga go zmniejszyć."

Jak kazała tak zrobiłam, nałożyłam go sobie w sobotę wieczorem, na następny dzień filtr 50(emulsja matująca z LRP). I co? Świeciłam się po kilku godzinach jak latarnia morska. Myślę sobie, może ja też mam tak duży łojotok, że mogę stosować codziennie? I tak też robiłam. Codziennie na noc peeling, na dzień Effaclar albo Skinoren, stosuję naprzemiennie, no i filtr. Spektakularnych efektów niestety brak.

Może faktycznie trochę rozjaśnił przebarwienia ale mimo wszystko spodziewałam się czegoś więcej. Może po prostu to ja źle reaguję na kwasy, ale wydaje mi się i tak, że to po prostu wina składu. Czytałam dużo o tym produkcie i nie jest tajemnicą silikon w składzie. Uważam, że w tego typu produktach nie powinno ich być, bo tylko niepotrzebnie mogą zapchać wrażliwą trądzikową cerę.

W miarę upływu czasu stan skóry poprawił się, ale niestety też buzia przyzwyczaiła się i nie chce reagować na produkt. Muszę niestety szukać czegoś mocniejszego.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić anullka38 za czytelną i pomocną recenzję?
  • TAK
  • Nie można oczekiwać, że ten krem zdziała cuda, gdy problem trądziku leży głębiej. Bardzo długo borykałam się z problemami cery trądzikowej, chodziłam do wielu specjalistów, aż w końcu znalazłam dobrego dermatologa. Ten krem jest bardzo dobrym uzupełnieniem na sam koniec kuracji, gdy trądzik już się nie pojawia, bo zapalenie znika, a ostatecznie trzeba pozbyć się niedoskonałości i przebarwień. Stosuję go już jakiś czas, nakładam 2-3 razy w tygodniu i jestem bardzo zadowolona. Rozjaśnia, wygładza, ale trzeba stosować na noc, bo według mnie na dzień się nie nadaje.

Chcesz pochwalić morti_addams za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • Polecam
  • Niedawno pojawił się u mnie problem z krostami/zaskórniakami tzw "kaszką" więc chciałam jak najszybciej się go pozbyć i zakupiłam ten krem.

jestem zadowolona z efektów.
    Kilka krost rozdrapałam, miałam po nich zaczerwienienia, ten krem szybko je zagoił, krosty przestały sie pojawiać, skóra stała się gładka w dotyku, wróciła do normy.
    nadal mam trochę zaskórniaków na nosie i przy brwiach, niemal niewidocznych, jednak mam nadzieje ze przy dłuższym stosowaniu one również przestaną sie pojawiać.

Krem jest bardzo wydajny, co sprawia że cena w stosunku do wydajności jest ok.
    przyjemna konsystencja,
    nie widze minusów

Chcesz pochwalić Kica. za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Wcześniej użawałam kremów z Siarkowej mocy, AA oraz La Roche Posay Effaclar bez rezultatów.
    Trądzik głownie mam na brodzie i żuchwie, czasem na czole.

Efekty (po trzech miesiącach stosowania na noc):
    +nie wyskakują mi już niedoskonałosci na czole i żuchwie, czasem pojawiają się na brodzie
    +przebarwienia po trądziku wyraźnie zbladły
    +krostki na czole całkowicie zniknęły

Plusy:
    +higieniczne i wygodne opakowanie z pompką
    +cena i pojemność (40zł za 50 ml)
    +nie ściąga cery, nie zapycha

Inne:
    *krem pozostawia na skórze lekko lepką wartwę, mnie to akurat nie przeszkadza
    *tylko do stosowania na miejsca problematyczne

Stosuje go z kremem z Iwostin SPF 50 na dzień.

Duuży wpływ na stan mojej cery ma dieta Źle się odżywiam-są niespodzinki, jak lepiej to cera się uspokaja i krem zaczyna dziłać.

Używam tego produktu od: od trzech miesięcy

Chcesz pochwalić Muffika13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Produkt nie pomógł ale nie zaszkodził
  • Kupiłam ten produkt sądząc, że wywoła poprawę mojej cery, rozjaśni przebarwienia, zlikwiduje wypryski itp. Niestety rozczarowałam się, produkt ten w ogóle na mnie nie działa, nie widzę różnicy przed stosowaniem i po stosowaniu.
    Ale przynajmniej nie wyrządził mi szkody, nie zapycha, nie wysuszył właściwie nie zauważyłam by zadziałał w jakikolwiek sposób pozytywny czy negatywny. Dlatego więcej go nie kupie następnym razem zakupie coś z kwasem glikonowym bo on jest mocniejszy i może mi pomoże Używam tego produktu od: 3 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić marteczka_91 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 12 raz(y)
  • nie umywa się do effaclaru duo
  • kompletnie się nie sprawdził. całe szczęście, że nie używalam go na twarz tylko zaczełam od pleców. mialam pare wyprysków, nie dużo okolo pięciu i kilka blizn po innych na plecach. nagle po paru dniach wyprysków zaczęło się pojawiać wiecej i wiecej. u mnie oczyszczanie skóry po kwasach nigdy nie występowało, ale stosowałam go dość długo. jak przestałam skóra wróciła od razu do normy. użyłam go też kilka razy na twarz i to samo. zapycha. w dotyku jest taki sliski jakbym nakładała bazę sylikonowa, a nie krem. ten krem na pewno nie złuszcza. ani skóra na plecach sie nie wygładziła, ani na twarzy. plecy i twarz były wygładzone, ale zaraz po nałożeniu, ale po zmyciu w ogole nie odczywalam jakiegos wygladzenia, zluszczenia naskorka. jedyny plus to opakowanie z pompka i cena niezbyt wysoka. jednak wyladowal w koszu.

Używam tego produktu od: uzywalam jakis rok temu
    Ilość zużytych opakowań: niecale jedno

Chcesz pochwalić iiris za czytelną i pomocną recenzję?