Powiększ Lirene Dermoprogram, Peeling enzymatyczny bez konieczności tarcia z wyciągiem z owoców

Zgłoszony przez malaaa91

Formuła tego peelingu jest oparta na aktywnym działaniu złuszczającym kwasów owocowych.
Obumarły naskórek i zanieczyszczenia ulegają złuszczeniu. Pory zmniejszają się i stają się mniej widoczne.
Produkt polecany do każdego typu cery. Nie wysusza i nie podrażnia.

Cena: ok. 2,50zł /10ml
/s/

• Delikatny
  • Lubie peelingi, ten przypadł mi do gustu bo nie podrażnia. Zwłaszcza gdy ma się gorące wykwity. Można pozbyć się skórek. Jednak dla na głębokie oczyszczanie nie jest wystarczający. Sprawdzi się jeszcze nie raz.

Używam tego produktu od: Dłużej niż rok
    Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 10

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić cytryn0103 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jestem zadowolona
  • Moim zdaniem ten peeling jest nijaki. Już po pierwszym (i ostanim) użyciu nie zauważyłam żadnej różnicy. Skóra twarzy nie była złuszczona, a na dodatek nabrała takiego ziemistego koloru. Kiedy używałam innych peelingów to od razu widziałam różnicę, ale tym razem się zawiodłam. Jedynym plusem jest cena i wydajność tego produktu, dlatego przyznałam mu jedną gwiazdeczkę.

Używam tego produktu od: używałam go 3 tygodnie temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 saszetka

Chcesz pochwalić _Ruda__ za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Zdecydowanie na tak
  • Peeling jak najbardziej się sprawdza.
    Skóra jest po nim widocznie gładsza i odświeżona.
    Jednak nie zauważyłam widocznego złuszczenia się skóry i pozbycia się zbędnego naskórka. Przydało by się mu nieco głębsze działanie.

Niemniej jednak polecam ten produkt, najbardziej skuteczny ze wszystkich z jakimi miałam do czynienia w tak przystępnej cenie.

Używam tego produktu od: około 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: około 80 saszetek

Chcesz pochwalić mxxa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest dobra!
  • Plusy:

-wydajność ( starczyła mi na jakieś 7 użyć, nie oszczędzałam)
    -dostępność
    -cena
    -bardzo przyjemny zapach, dzięki któremu czuję się odprężona
    -skóra po regularnym stosowaniu (mam skórę z bliznami potrądzikowymi) jest bardziej promienna
    -dla mnie bardziej maseczka niż peeling

Gwiazdkę odjęłam za to, że:

po peelingu nie widzę dużego złuszczenia skóry, lecz cera jest prominna

OGÓLNIE POLECAM!

Używam tego produktu od: 3tyg
    Ilość zużytych opakowań: całe jedno

Chcesz pochwalić rozwer za czytelną i pomocną recenzję?
  • Godny polecenia
  • Kupiłam ten peeling skuszona promocjami w Rossmanie.
    Lubię peelingi enzymatyczne, ponieważ nakładam je na twarz i nie muszę się zbytnio przejmować, że coś tam mam na twarzy i sobie to działa.

Zużyłam jedno opakowanie peelingu, które wystarczyło mi na 3 zastosowania. Generalnie sprostał moim oczekiwaniom.

Plusy:
    +zmniejsza zaczerwienienia
    +zwęża pory
    +delikatnie nawilża i wygładza skórę
    +super zapach
    +cena
    +dostępność
    +konsystencja kremu

Minusy:
    -brak

Używam tego produktu od: tygodniaIlość zużytych opakowań: 1 saszetka

Chcesz pochwalić meguri za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naczynkowy must have
  • Mam cerę naczynkową i serdecznie polecam wszystkim posiadaczkom takowej.

Gdy rozpoczynałam stosowanie, peeling nakładałam od czasu do czasu (powiedzmy: raz na miesiąc), głównie dla poprawienia sobie humoru. Efekty były znikome, jednak od kiedy zmieniłam sposób użycia, peeling naprawdę fajnie zaczął działać. Teraz używam 1-2 razy w tygodniu.

Warto nałożyć na suchą (!) skórę twarzy i trzymać min. 6 minut. Po spłukaniu peelingu nakładam maseczkę odżywczą i przez następne dwa- trzy dni mam śliczną, gładką i promienną buzię. Zanika też tzw. "motylek", czyli w moim wypadku lekkie zaczerwienienie grzbietu nosa, policzków i brody.

Bardzo żałuję, że Lirene nie sprzedaje tego produktu w większych opakowaniach.

Używam tego produktu od: Około roku
    Ilość zużytych opakowań: Ponad 10 saszetek

Chcesz pochwalić watemark za czytelną i pomocną recenzję?
  • swietny
  • Tego peelingu używam od około roku.Jest bardzo dobry.Mam mieszaną cerę ze skłonnścią do wystepowania naczynek na twarzy.o dziwo po regularnym stosowaniu mniej więcej dwa razy w tygodniu moje naczynka zniknęy niemal całkowicie.poprawil się też ogólny wygląd skóry. Mogę polecic każdemu kto ma problem z naczynkowa cerą/Swietnie oczyszcza skórę,ma bardzo przyjemny zapach.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: ponad 20 małych opakowań

Chcesz pochwalić mili73 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ok, ale nie dla mnie
  • Kupiłam, bo chciałam się przekonać do peelingów enzymatycznych - koszt niewielki, więc można było spróbować.
    Niestety, nadal nie jestem przekonana... Nie czuję, że cokolwiek dobrego z moją twarzą się dzieje, efekty są właściwie prawie niezauważalne. Jednak wolę peelingi tradycyjne, te z najmniejszymi drobinkami (bo mam cerę wrażliwą), bo wtedy czuję, że naprawdę "ścieram".

Plusy:
    - przyjemny zapach
    - dobrze się rozprowadza
    - wydajna - jedna saszetka wystarczała mi na 3 użycia

Minusy:
    - twarz przez chwilę mnie szczypała po nałożeniu
    - dość trudno się zmywa - po kilku spłukaniach nadal czułam śliską warstwę na skórze
    - niezbyt widoczne efekty po zastosowaniu.

Krzywdy nie robi, być może nawet działa. Ale jednak wolę inną formę odświeżania skóy twarzy...

Używam tego produktu od: kilka razy
    Ilość zużytych opakowań: 2 saszetki

Chcesz pochwalić Kalissa za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezły
  • Peelingów enzymatycznych używam, kiedy mam sporo niespodzianek na twarzy i nie chcę ich drażnić. Ten jest nawet dobry i zostanę z nim na dłuzej:
    - oczyszcza skórę delikatnie i dokladnie
    - dobrze przyjmują się po nim kremy i maski
    - wydajny
    - tani
    - łatwo dostępny

Ilość zużytych opakowań: 3 saszetki

Chcesz pochwalić Oliton za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie kupię ponownie
  • Plusy:
    - cudowny zapach
    - cena i dostępność
    - konsystencja kremu (bardzo łatwo się rozprowadza)
    Minusy:
    - brak jakichkolwiek efektów, za pierwszym razem przynajmniej czułam lekkie wygładzenie, ale za drugim totalnie nic

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: jedna saszetka

Chcesz pochwalić niemanieba za czytelną i pomocną recenzję?
  • może być
  • Peeling może być

- ma dobrą cenę i dostępność,

- ma ładny zapach,

- jedna saszetka wystarcza mi na 3 razy

- miałam zaczerwienienie w okolicy nosa oraz skroni, a na początku gdynakładałam peeling te okolice zaczeły mnie szczypać

- nic więcej nie zauważylam przy zastosowaniu tego peelingu

Używam tego produktu od: 2014
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kachula1234 za czytelną i pomocną recenzję?
  • średniaczek
  • Miło wspominam używanie tego kosmetyku, ale raczej jestem na nie, dlatego nie wiem czy kupię go kiedyś.
    Posiadał przyjemną, gęstą konsystencję, która dobrze rozprowadzała się po twarzy. Miał niesamowity zapach.
    Działanie : no jakieś tam było, ale niezbyt oszałamiające. Posiadam skórę normalną, okresowo przesusza mi się, więc zawsze szukam kosmetyków delikatnych i nawilżających. Nie mam żadnych niedoskonałości ani zaskórników. Po jego zastosowaniu nie czułam się oczyszczona, ani złuszczona, ani nie wiadomo jaka.
    Producent zapewnia, że "pobudza procesy odnowy komórkowej" - nie wiem co autor miał na myśli, bo raczej czegoś takiego nie zauważyłam.Nie zmniejszał widoczności porów przy regularnym stosowaniu przez ponad miesiąc. Odświeżenie i wygładzenie jakieś tam było.Skóra była miękka i delikatna.
    Czy polecam? Sama nie wiem, uważam go za średniaczka, który niewiele zdziałał.

Używam tego produktu od: używałam przez miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić errola za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam!
  • Użyłam go jako ostatnią deskę ratunku przed studniówką. Miałam zaczerwienioną cerę, rozszerzone pory i mnóstwo wyprysków. Obudziłam się natomiast z wypoczętą i gładką cerą! Nie mogłam w to uwierzyć, ale byłam zachwycona!

Plusy:
    - ładny zapach i fajna, kremowa konstystencja
    - jedna saszetka wystarczą nawet na cztery razy
    - redukuje zaczerwieninia
    - zamyka pory i zmniejsza ich widoczność
    - zmniejsza widoczność wyprysków i przyspiesza proces gojenia
    - nie wysusza cery
    - nie podrażnia, nie uczula

Używam tego produktu od: kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: Jedna saszetka

Chcesz pochwalić JanieJones za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem fajny.
  • Stosuję peelingi enzymatyczne ze względu na swoje skłonności do pękających naczynek i ten peeling całkiem mi się spodobał.

Umieszczony jest w saszetce o pojemności 10ml. Ta ilość wystarczała mi na trzykrotne użycie. Po otwarciu peeling nie zasycha.
    Pachnie bardzo przyjemnie, owocowo.
    Konsystencję ma gęstą, taką kremową. Jego aplikacja przypomina nakładanie kremu. Łatwo się zmywa, gdyż nie zasycha, nie skorupieje na twarzy.
    Po nałożeniu czuć na buzi delikatne mrowienie, bardzo przyjemne jak dla mnie.

Samo działanie peelingu też oceniam dobrze. Może jakoś rewelacyjnie nie oczyszcza i nie zwęża porów (w moim przypadku), ale pozostawia buzię gładką, mięciutką, wręcz nawilżoną. Mojej cery nie podrażnia.

Chętnie jeszcze sięgnę po ten peeling.

Ilość zużytych opakowań: 2 saszetki

Chcesz pochwalić alamirka za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 28 raz(y)
  • tak poproszę
  • działa, działa, działa
    \nmnie tam bardziej podchodzi pod maseczkę niż peeling ale co za różnica jak efekty są
    \npo nałożeniu na twarz już po pierwszej aplikacji widać różnicę, pory są zmniejszone, tam gdzie zdarzyło mi się pogrzebać skóra jest uspokojona, znika stan zapalny, niespodzianki szybciej się goją, przebarwienia pomalutku znikają, to co producent obiecuje spełnia się w 100%.
    \n
    \nco najważniejsze dla mnie nie zapycha i nie podrażnia. Mój ryjek jest baaaardzo wybredny i fochem reaguje prawie na wszystko, a to jest coś na co nie reaguje wypryskami, zapchaniem i ogólnym wyglądem bleh
    \n
    \ntak więc polecam

Chcesz pochwalić Verri za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wow. To działa.
  • Mam mieszaną cerę z mocno zanieczyszczoną strefą T. Przetestowałam już całą masę produktów oczyszczający i zwężających pory, od tych aptecznych po naturalne. Jak do tej pory nie trafiłam jeszcze na coś 100% skutecznego, ale po licznych próbach wiem już, że moja cera lubi kwasy owocowe. Po działaniu wnioskuję, że Lirene ma ich właściwą ilość w składzie. Jeżeli chodzi o wszystkie składniki pochodzenia roślinnego to peeling Lirene zawiera:

- Papainę.
    - Vaccinium myrtillus fruit e. [ekstrakt z borówki].
    - Saccharum officinarum e. [ ekstrakt z trzciny cukrowej].
    - Polygonatum multiflorum rhizone/roqt e. [ekstrakt z kokoryczki wielokwiatowej].
    - Cupressus sempervirens e. [ekstrakt z cyprysa].
    - Arnica montana e. [ekstrakt z arniki górskiej].
    - Acer saccharinum e. [ekstrakt z klonu].
    - Citrus medica limonum e. [ekstrakt z cytryny].
    - Citrus aurantium dulcis e. [ekstrakt z pomarańczy].

Saszetka liczy sobie 10 ml i wykonana została ze sztywnego, śliskiego plastiku. Najlepiej otwiera się ją za pomocą nożyczek. Kolor opakowania jest ok - ułatwia mi szybkie zlokalizowanie peelingu wśród reszty saszetek.

Peeling ma formę rzadkiego, białego kremu. Jest go dość dużo więc można pokryć twarz właściwą warstwą produktu. Aplikuje się go bez większych problemów. Nie spływa. Nie ciągnie się. Można w miarę równomiernie go rozsmarować.

Bezpośrednio po nałożeniu czuję, że peeling działa: mrowią mnie poliki. Nie jest to pieczenie, tylko takie właśnie mrowienie - kwasy owocowe tak na mnie działają. Trzymam ją około 20 minut. Nie zasycha i nie skorupieje więc bezproblemowo i szybko się zmywa.

W moim przypadku peeling bardzo dobrze:
    + Złuszcza.
    + Oczyszcza pory.
    + Zwęża je.
    + Rozjaśnia cerę.
    + Wygładza fakturę twarzy.

Skutecznie oczyszcza cerę. Nie tylko rozpuszcza i usuwa martwe tkanki, dzięki czemu cera zyskuje gładkość, ale i minimalizuje pory. Twarz jest czysta i jasna. Efekt podoba mi się do tego stopnia, że najchętniej stosowałabym peeling codziennie.

Używam tego produktu od: 2013.
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić V like Victoria za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardziej maseczka niż peeling
  • Produkt ma złuszczać naskórek bez konieczności tarcia, niestety nie zauwazyłam niczego takiego mimo kilkukrotnego używania. Dodatkowo na saszetce producent nie umieszcza informacji o czasie stosowania co jest niewątpliwie minusem.
    Sam produkt jest gęsty o maślanej konsystancji i przyjemnym zapachu. Po zastosowaniu produktu moja twarz była gładka, nawilżona i przyjemnie delikatna, zupełnie jak po użyciu maseczki nawilżającej. Jednak nie widać jakiegokolwiek złuszczenia naskórka.

W tym przedziale cenowym znajdziemy o wiele lepsze peelingi enzymatyczne które nie są maseczkami nawilżającymi jak ten wyżej opisany.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Chcesz pochwalić nielegalna_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • widac efekty przy kilkurazowym zastosowaniu
  • Peelingu zaczelam uzywac gdyz (drobno/grubo)ziarniste podraznialy mi cere. Peeling Lirene trzymam na twarzy czasem do 1 godziny (gdy zapomne, ze go zaaplikowalam) i w moim przypadku nie widze zadnych podraznien. Po zmyciu skora jest delikatna, gladka. Peeling stosowalam 1-2 razy w tyg. przez ok. m-c. Widac efekty - skora "czystsza", jasniejsza, bez podraznien.Używam tego produktu od: 1 m-cIlość zużytych opakowań: kilka saszetek

Chcesz pochwalić greenola_ola za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie złuszcza i w dodatku okropnie podrażnia
  • Peeling Lirene kupiłam na promocji (chyba Rossmann, albo jakaś inna drogeria), nie pamiętam ile już kosztował, ale wyszło mi to bardzo tanio. Od pewnego czasu szukam dobrego zamiennika (dostępnego stacjonarnie) do peelingu e-naturalne - póki co, cały czas spotyka mnie zawód i z tym peelingiem nie było inaczej.

Na twarz używam wyłącznie peelingów enzymatycznych - oczekuję delikatności, złagodzenia podrażnień, ale przede wszystkim widocznego efektu złuszczenia. Mam cerę mieszaną, bardzo delikatną i wrażliwą, ponadto mam dużą tendencję do zaskórników i rumienia.

Po peeling sięgnęłam z powodu jego wysokich not na KWC - wizaż nadwyrężył moje zaufanie, ponieważ peeling jest kiepski i dodatkowo podrażnił moją i tak wrażliwą cerę...

Peeling dostajemy w 10ml, czerwonej saszetce - produkt ma lekko różowy kolor, gęstą, kremową, ale lepką konsystencję. Nakładając produkt czuje się niekomfortowo, produkt klei się, wygląda jak niedokończony krem. Saszetka starcza na dwapoz

To, co mnie zaniepokoiło to ostra nuta zapachowa i jej ogromna ilość - produkt jest mocno perfumowany, co odpada przy pielęgnacji cery wrażliwej. Jest nachalny, drażni mój nos i raz rozbolała mnie o niego głowa...

Producent nie sprecyzował ile czasu mamy mieć nałożony kosmetyk, nie podoba mi się to, ponieważ produkt może bardzo podrażnić, jeśli trzymamy go zbyt długo. Osobiście trzymałam go od 5 do 10 minut - już po pierwszej minucie czułam okropne szczypanie i pieczenie, kiedy dojechałam do 10 minut, moja cera była zaróżowiona i piekła. Myślałam, że te pieczenie chociaż wynagrodzi mi cierpienie i choć trochę złuszczy naskórek - ale gdzie tak.. peeling tego absolutnie nie robi.

A jak przedstawia się skład?

Aqua - woda

Glycerin - gliceryna, humektant, wiąże wodę w naskórku, wnika głęboko w skórę nawilżając ją

Paraffinum Liquidum - biały olej mineralny (ciekła parafina), emolient tłusty, może sprzyjać powstawaniu zaskórników, zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z naskórka. Jest tanim wypełniaczem kosmetyków.

Polyacrylamide - jest skladnikiem szkodliwym, jego zastosowanie w kosmetykach jest dopuszczalne, ale ograniczone do określonych bardzo małych ilości

C13-14 Isoparaffin - Izoparafina, w kosmetykach znajduje zastosowanie jako rzadki lipid, lekko rozprowadzający się na skórze. Jest to substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.

Laureth-7 - emulgator o/w, poprawia konsystencję

Alcohol - alkohol, konserwant, rozpuszczalnik

Papain - papaina, enzym złuszczający

Ethylhexylglycerin - konserwant

Propylene Glycol - glikol propylenowy, humektant, zapobiega wysychaniu kosmetyku

Lecithin - lecytyna, emulagator w/o, dodatkowo wpływa na nawilżenie skóry

Vaccinium Myrtillus Fruit/Leaf Extract - ekstrakt z borówki czarnej, przyspiesza gojenie się ran i stanów zapalnych, zapobiega niekorzystnym zmianom w ścianach naczyń, działa przeciwobrzękowo. Działa odżywczo, antyoksydacyjnie wygładza, rozjaśnia, ujędrnia suchą zwiotczałą cerę. Zalecany jest także przy pielęgnacji cery trądzikowej, surowiec ma bowiem także działanie bakteriobójcze, odtruwające i antyseptyczne.

Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract - ekstrakt z trzciny cukrowej, dzięki składowi, bogatemu w witaminy, dobrze działa na cerę z problemami dermatologicznymi (trądzik, egzemy, łuszczyca, otwarte rany) i cerę po chemioterapii i naświetlaniach. Regeneruje skórę i działa również prewencyjnie - łagodzi psychosomatyczne przyczyny złego stanu cery, poprzez stabilizację układu
    nerwowego.

Polygonatum Multiflorum (Solomon's Seal) Rhizome/roqt Extract - ekstrakt z kokoryczki wielokwiatowej, działa ściągająco, łagodzi podrażnienia, leczy obrzęki, krwiaki, wrzody, czyraki, zapobiega zmianom naczyniowym

Cupressus Sempervirens (Cypress) Seed Extract - ekstrakt z szyszek cyprysa, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, rozświetla cerę, intensywnie ją regeneruje i odżywia

Arnica Montana (Arnica) Extract - ekstrakt z arniki górskiej, działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, regeruje, oczyszcza, zmiękcza i zapobiega powstawaniu zmian naczyniowych

Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride - antystatyk, poprawia konsystencję produktu, wiąże jego składniki i ją stabilizuje

Hydroxyethylcellulose - zagęstnik, zwiększa lepkość produktu

Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract - ekstrakt z klonu srebrzystego, naturalny składnik pochodzący z klonu cukrowego. Zawiera hydroksykwas, który poprawia proces odnowy komórek. Ma naturalne właściwości złuszczające. Pozwala na pozbycie się martwych komórek naskórka.

Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract - ekstrakt z cytryny, działa antyoksydacyjnie, aktywuje procesy regeneracji i odnowy skóry, nawilża zwiększa elastyczność skóry, odżywia i rewitalizuje, delikatnie ściąga i zwęża pory, wspomaga gojenie zmian trądzikowych, rozjaśnia koloryt skóry

Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Extract - ekstrakt z pomarańczy, działa antyoksydacyjnie, aktywuje procesy regeneracji i odnowy skóry, nawilża zwiększa elastyczność skóry, odżywia i rewitalizuje, delikatnie ściąga i zwęża pory, wspomaga gojenie zmian trądzikowych, rozjaśnia koloryt skóry, nawilża

Phenoxyethanol - fenoksyetanol, konserwant, maksymalne stężenie to 1%

Parfum - kompozycja zapachowa

Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde -

Linalool - składnik kompozycji zapachowej

Butylphenyl Methylpropional - składnik kompozycji zapachowej

Hexyl Cinnamal - składnik kompozycji zapachowej

Alpha-Isomethyl Ionone - składnik kompozycji zapachowej

Limonene - składnik kompozycji zapachowej

CI 16035 - Czerwony, azowy barwnik dozwolony do stosowania we wszystkich kosmetykach. Środek wywołujący alergie. Może zawierać pozostałości aniliny i jej pochodnych.

Skład nie jest zły, mamy nawilżającą glicerynę, papainę, pełno ekstraktów (ale z konserwantem, który jest w dość wysokim stężeniu) - ALE prawdopodobnie koktajl substancji czynnych, alkohol,konserwant lub kompozycja zapachowa bardzo podrażniają skórę. Peelingi enzymatyczne zalecane są cerom wrażliwym i tym, które mają problemy naczyniowe - ten kompletnie się do takich nie nadaje. Żałuję, że go kupiłam, bo tylko pogarsza stan skóry.

Jedynym plusem jest to, że pierwszy raz spotkałam się z takimi ekstraktami i z pewnością bardziej wgłębię się w ten temat

Nie polecam!

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Ewuniaa16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • czy to jest peeling?
  • wreszcie chciałam spróbować słynnego peelingu enzymatycznego. niestety to chyba nie dla mnie:/

mam wrażenie że działa o tyle o ile działa zwykły krem/żel- zero efektu peelingu. plusem jest aplikacja- nakładasz jak krem (potem zmywasz). chyba jednak wolę tradycyjne peelingi

kupiłam na promocji w rossmanie, normalna cena wcale szału nie robi, zważywszy że jest to tylko saszetka. (1 opak. starcza na min. 6 aplikacji)

Używam tego produktu od: parę m-c
    Ilość zużytych opakowań: 1 saszetka

Chcesz pochwalić gargamel88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Brak efektów
  • Z racji promocji, zaopatrzyłam się od razu w 3 saszetki peelingu. Jak się później okazało, niepotrzebnie.

Wystarczyły mi na 3 podejścia.

Już sama konsystencja produktu jest niezachęcająca - lekko różowy klej. Tak samo gęsta (bardzo), i lepka. Po nałożeniu na twarz (ja nie oszczędzałam i nakładałam od razu całą saszetkę, ale myślę, że jedna wystarczy spokojnie na dwa użycia) trochę zastyga. Peeling sam w sobie tak bardzo się klei, że po nałożeniu na twarz kleiły mi się palce, mimo umycia rąk mydłem. Ma bardzo intensywny zapach - jest mocno perfumowany, bynajmniej owoców nie wyczułam żadnych.

Podejście nr 1. Nie wiedziałam, z jaką siłą zadziała, i ze względu na moją wrażliwą skórę (chciałam uniknąć podrażnienia) zmyłam już po 5 minutach. Nie zauważyłam żadnego wygładzenia skóry, za to cała twarz była pokryta jakąś dziwną, tłustawą i lepką warstwą, w dotyku lekko chropowatą. Musiałam użyć peelingu mechanicznego, żeby się tego pozbyć. Jak tako nie wysuszył skóry, po prostu ją czymś oblepił.

Podejście nr 2. Tym razem trzymałam go na twarzy jakieś niecałe 15 minut. Efekty - jw. Z tą różnicą, że maź bardziej zastygła na twarzy i ciężej mi było ją usunąć. Znów musiałam użyć peelingu mechanicznego.

Podejście nr 3, ostatnie. Peeling potraktowałam jako maseczkę i nałożyłam go na jakieś, mniej więcej, 20min. Efekty - jw, tzn jeszcze bardziej zastygł, musiałam bardziej się namachać żeby go dokładnie zmyć, no i znów zaaplikowałam peeling mechaniczny, żeby usunąć ten klej z twarzy.

Jeżeli chodzi o działanie obiecane przez producenta - nie zauważyłam takowego, więc nigdy już tego peelingu nie zakupię, nawet w promocji.
    Na plus mogę zaliczyć: niską cenę, dość ładny zapach, oraz brak problemów z dostępnością. Tylko 1,5 gwiazdki.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: 3 saszetki

Chcesz pochwalić kawa_zmlekiem za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zadziwiająco dobry
  • Firmę Lirene traktuję z przymróżeniem oka, głównie na wszelkie obietnice które składają nam przyszłym klientom ,jednakże znalzłam w ich sieci kilka perełek .

Peeling zakupić musiałam , ten był w promocji no to wziełam , cudów nie oczekiwałam .

Produkt w postaci kremu nie żadna tam galaretka jasno różowa , zapach nie odstrasza , nałożony został obficie i jeszcze w saszetce zostało więc należy mu się miamo- wydajny.

Podstawowy błąd producenta i nie 1 raz się z tym spotykam przy tego rodzaju produktach , brak informacji ile min należy go aplikować a więc moje Panie metodą prób i błędów , u mnie wyszło Max 8 min po czym musze zmyć bo grozi podrażnieniem .

Produkt spełnia obietnice , oczyszcza jak należy, jeśli nie przekroczę 8 min cera nie jest podrażniona , skórki wyeliminowane , skóra doskonale przygotowana na kolejny etap - maseczka.

Nie napisze że jest najlepszy znam jednak gorsze , które faktycznie nie robią nic .Plusy

cena
    dostępność
    działanie
    konsystencja
    wydajność

Minus

opakowanie

Używam tego produktu od: według potrzeb
    Ilość zużytych opakowań: póki co 4 szaszetki

Chcesz pochwalić Madziaczek32 za czytelną i pomocną recenzję?
  • efektów brak
  • Ostatnio przyłapałam się na tym, że coraz częściej wrzucam do koszyka saszetkowe kosmetyki. Ten kupiłam kierując się pewną dozą ciekawości. Od dawna używam peelingów mechanicznych, a z enzymatycznym nigdy do czynienia nie miałam. Szczerze mówiąc nie wiedziałam do końca czego mam oczekiwać od preparatu tego typu, gdyż nie mam żadnego porównania. Po otwarciu saszetki ukazuje nam się jasnoróżowy krem, pachnie delikatnie, czuję owocową nutę. Przyjemnie rozprowadza się go po twarzy. Jednorazowo zużyłam 1/3 opakowania a pokryłam całą buzię konkretną warstewką. Zostawiłam go na ok. 30 minut. W tym czasie mnie nie podrażnił ani troszkę. Po zmyciu skóra była mięciutka i delikatna. Niestety nie zauważyłam oczyszczenia czy ściągnięcia porów. Peeling poradził sobie tylko z drobnymi suchymi skórkami, z tymi większymi kompletnie nie dał sobie rady. Nie zauważyłam, żeby cera się rozjaśniła. Gdybym nie wiedziała, że to peeling to określiłabym ten kosmetyk mianem maseczki. Nic efektownego z moją twarzą nie zrobił(no oprócz przyjemnego nawilżenia, ale to nie jest coś, czego oczekuję od peelingu), a nie jest ona jakoś szczególnie problematyczna. Wolę jednak używać peelingów drobnoziarnistych, bo po nich faktycznie czuję, że moja skóra jest dogłębnie oczyszczona i przybiera promienny wygląd. Na dzień dzisiejszy nie jestem do peelingu Lirene przekonana. Sama aplikacja jest przyjemna, ale efekty nie spełniają moich oczekiwań. Za jakiś czas jednak wypróbuję inny enzymatyczny specyfik i może zmienię zdanie.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
    Ilość zużytych opakowań: jedna saszetka

Chcesz pochwalić evolette za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie widzialam efektów
  • to moj pierwszy peeling enzymatyczny. Mialam dos wysuszoną skóra wokol nosa od katary i innych miejscach na twarzy od zbyt intensywnego uzywania spirytusu salicylowego, sadzilam ze ten produkt bez podrazniania mnie usunie ten martwy luszczący się naskórek a tego nie zrobil dokładnie, nie rozpuscil rownież sebum tkwiącego w porach.
    pierwszy raz trzymalam go az 4 h, potem, 2o min i 30 minut. Uzylam go 3 raz choc za trzecim razem mialam za dużą ilośc na twarzy i szyji. Gdybym lepiej rozplanowala dowkowanie starczylby i na 5-6 razy.
    Dla mnie on po prostu dzialał nawilzająco, jak krem.
    Nie wiem czy parafina z jego składu nie była przypadkiem zapychająca...;/

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 szt

Chcesz pochwalić Lamurka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem dobry
  • Zmuszona stanem mojej problematycznej cery (wrażliwa, trądzikowa, ze skłonnością do przesuszania) kupiłam ten oto kosmetyk. Saszetka kosztuje grosze, więc można było spróbować . Starczy mi ona na około 3-4 użycia, więc wydajność na plus. Konsystencja też przypadła mi do gustu - ładny różowy kolor, ładny zapach, peeling przyjemnie ślizga się na twarzy. Trzeba uważać, by nie założyć zbyt dużo, bo wtedy się roluje. Ja zostawiam go na 20-30 minut, w zależności od ilości czasu, jaki posiadam . Zmywa się szybko i sprawnie. Cera po jego użyciu jest odświeżona, wygładzona, pory oczyszczone, większe niespodzianki raczej zostawia nienaruszone, ale taka chyba jego rola - bycie jak najbardziej delikatnym i nieinwazyjnym dla skóry. Dodatkowo nie przesusza mi buzi.

w skrócie
    + dostępność
    + wydajność
    + cena
    + nie przesusza buzi
    + skóra jest nawet trochę nawilżona po użyciu
    + nie podrażnia
    + odświeża
    +/- nie gwarantuje głębokiego oczyszczenia, ale czego można się spodziewać po kremowym peelingu

Jak dla mnie spełnia swoje zadanie i będę kupować go nadal. Polecam dla problemowych i skłonnych do przesuszania cer - na pewno nie zrobi krzywdy

Używam tego produktu od: 2-3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście/kilkadziesiąt?

Chcesz pochwalić Osleidis za czytelną i pomocną recenzję?