Cece of Sweden, Med, Oily Hair Shampoo (Szampon do włosów przetłuszczających się)

Szampon przeznaczony do włosów tłustych. Reguluje pracę gruczołów łojowych. Głęboko oczyszcza i nadaje włosom miękkość i połysk. Sprawia, że pozostają one świeże i pełne energii przed dłuższy czas.

do włosów przetłuszczających się
oczyszczające, łagodzące

Szampon - tragedia.

Kupiłam go w Hebe ponieważ kosztował 10 zł. Wczesniejsza cena - 30 zl wiec sie skusilam szczególnie że mam problem z przetluszczającymi się włosami.
Szampon ładnie zapakowany w kartonik, fajna szata graficzna - pod tym wzgledem ok. Zapach w porządku, konsystencja tez.
No ale nie da się tym szamponem umyć włosów. Od razu się plączą, zbijają w strąki. Nie moglam szamponu wmasować w skórę głowy przez poplatane włosy. Zmyc go tez bylo ciężko. Ale postanowiłam wyprobowac ten szampon do końca. No i kolejny problem. Nie dalam rady ich poczesać, a jak próbowałam gdy podeschly to chyba wyrwalam ich polowe z głowy. Włosy brzydko sie układaly, nie dalam rady wymodelować ich przy pomocy szczotki i suszarki tak jak zwykle. Zamiast być ładne i puszyste to sterczały jak patyki. Nawet po ułożeniu - w miare nie dało się ich przeczesać palcami.
Ale myslalam że tak oczyści włosy ze następnego dnia będą świeże. No i kolejny zawód! Następnego dnia włosy były nieświeze i musiałam je znowu myć. Także nie polecam, szkoda nawet 10 zl na takie coś.

Oj mocny zawód

- rzadka, lejąca konststencja
- specyficzny zapach
- wysoka cena
- nie zauważyłam, aby szampon wpływał na przedłużenie świerzości włosów
- szampon niestety podrażniał moja skórę, zaobserwowałam występowanie swędzenia skalpu po jego użyciu

Powiem tak, myślę, ze z tą przedłużoną świerzością włosów to cheyt marketingowy. Tak naprawdę to obojętnie jakiego szamponu użyje i umyję głowę dwa razy (tak jak zaleca producent CeCe) to efekt końcowy będzie identyczny, czyli większą objętość, świerzość (to oczywiste, przecież dwa razy myłyśmy włosy, zatem są dokładnie doczyszczone). Więcej go nie kupię.

Używam tego produktu od: krócej niż pół roku

Dobry, ale trzeba być wyrozumiałym użytkownikiem ;)

Bardzo długo szukałam szamponu, który nie będzie powodował okropnego wysuszenia skóry głowy, przez które strasznie swędziała mnie skóra i miałam bez przerwy łupież. Próbowałam nawet szamponów dla dzieci - bezskutecznie.
I wreszcie kupiłam ten szampon i jestem zadowolona bardzo. Włosy myję tak jak myłam - co dwa dni - więc na tym polu szampon nie podołał swojemu obowiązkowi.

Potwierdzam też to, co pisały już inne dziewczyny - strasznie plączą się od niego włosy (konieczna jest odżywka, bo nie da się rozczesać mokrych własów) i bardzo źle się pieni, ale dzięki temu właśnie nie wysusza skóry, więc mogę to przeboleć. Szczególnie że pomimo braku piany, rozprowadza się raczej dość dobrze i (choć początkowo miałam wątpliwości czy dokładnie umyłam włosy) nie wymaga drugiego mycia.

Dzieki temu, że nie próbuję za wszelka cenę go spienić na włosach, jedno opakowanie (300ml) wystarcza mi na ok 2 miesiące.

Zapach - jak lekarstwo bardziej niż jak kosmetyk. Ale dla mnie to bez znaczenia.

Jestem bardzo zadowolona i będę używać go nadal.

Ilość zużytych opakowań: właśnie zaczynam trzecie

Podejrzewam,że mimo wszystko chętnie kupię jakiś inny szampon na próbę i ewentualnie jeszcze do nieg

Kupiłam tego typu szampon tylko dlatego,że pani dermatolog mi zaleciła ten typ szamponu. Ale do rzeczy.

+Zapach
+Włosy faktycznie na drugi dzień lepiej wyglądają niż wcześniej.
+Nie trzeba stosować odżywki do włosów po tym szamponie - włosy są miękkie.
+Włosy "dwu-trzy dniowe" już jedno mycie fajnie oczyszcza.

-Niewygodna aplikacja

Warto wypróbować.

Szampon bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy, tak, jak żaden inny i za to 4 gwiazdki.
Jego konsystencja jest bardzo płynna w porównaniu z innymi szamponami i ciężko się go nakłada. Bardzo słabo się pieni. Zapach bez szału. Cena dość wysoka. Za ww.minusiki odejmuję jedną gwaiazdkę.
Pomimo wszystko oceniam go wysoko, bo świetnie oczyszcza włosy u nasady i nie podrażnia skóry głowy. Włosy sa lekkie i "sypią się" w ręku.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Robi to co powinien!

Przetłuszczające się włosy to mój nawracający problem. Myślę, że jest to związane ze zmiana pór roku, zwłaszcza jesień/zima, kiedy to zaczynam chodzić w czapce. Miałam wcierkę do skóry głowy tej firmy i się bardzo dobrze sprawdziła, więc postanowiłam wypróbować ten szampon. Moje odczucie...Na pewno nie oblepia włosów. Mam po nim wrażenie, że włosy są bardzo dobrze umyte. Myłam włosy codziennie a teraz staram się utrzymać częstotliwość co 2 dni, co u mnie jest niezłym osiągnięciem! Rozważam jeszcze zakup lotionu z tej serii, ale to poczekam na jakąś promocję.

Używam tego produktu od: pół miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pół

bardzo słaby

Szampon dostałam w prezencie. Nie mam dostępu do niego na co dzień. Mam włosy tłuste, cienkie, myję codziennie.

- bardzo rzadka konsystencja, przez co bardzo niewydajny;
- dziwny, alkoholowy zapach;
- okropnie plączą się po nim włosy (używam keratyny w sprayu, bez tego nie byłabym w stanie w ogóle rozczesać).
- szampon w żaden sposób nie poprawia świeżości włosów, a przecież takie jest jego zadanie.

+ jednym plusem jaki widzę jest fakt, że włosy przez kilka godzin są bardzo miękkie.

Niemniej jednak, szkoda pieniędzy. Profesjonalny szapon dla tłuściochów z L\'Oreala o niebo lepszy.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

Jedyny!!

Mam dużo włosów, ale za to ciennie i miękkie, idealnie gładkie i przylegajace do głowy, więc i z tendencją do przetłuszczania się, próbowałam już praktycznie wszytkiego, nawet profesjonalnych szamponów z Loreala, i nic nie pomagału, aż tu nagle taki szampon, dość niepozorny bo o co najmniej połowę tańszy niż te których próbowałam, stał sobie na pólce w SuperPharmie, pomyślałam że spróbuję, i szok, włosy piękne, błyszczące, podniesione od głowy, nabrały objętości i życia, przez cały dzień wyglądają świeżo. A mimo tego że jest dość rzadki to bardzo wydajny i starcza na długo.

Ilość zużytych opakowań: 8 butelek 250 ml

Ogólnie polecam, ale na mnie działał tylko przez kilka miesięcy.

Stosowałam pare miesięcy. Początkowo włosy faktycznie nieco mniej się przetłuszczały, dobrze się pieniło i dzięki lekkiej konsystencji całkiem dobrze mył i odświeżał włosy. Po paru miesiącach stosowania, przestał działać i moje włosy oszalały. Efekt świeżości znikł dodatkowo włosy stały się matowe i nieciekawe.

Używam tego produktu od: paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 3 duże

Średni...

Nie przypadł mi do gustu ze względu na :
- wysoką cenę nieadekwatną do działania
- włosy zrobiły się szorstkie, poplątane i matowe
- bardzo lejąca konsystencja
- słabo się pieni
Jedynym plusem jest nawet skuteczne działanie.

porażka

Ja dla mnie same minusy:

*kiepska konsystencja, jest za rzadki i za dużo wylatuje z butelki

*włosy po umyciu się plączą, trudno nad nimi zapanować

*nie działa, nadal musiałam myć włosy codziennie (a ma przedłużać efekt świeżych włosów o jeden dzień!)

*jak na efekt, cena jest zdecydowanie nieadekwatna :-(

Używam tego produktu od: używałam przez 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i pewnie go nie skończę....

Dobry, ale nie na długo

Na początku używania tego szamponu sprawdzał się on bardzo dobrze. Włosy były błyszczące, lekkie, ładnie się układały. Myślałam, że znalazłam swój ideał.
Niestety, po 2 miesiącach używania moje włosy przestały go lubić :( Okropnie się puszyły i elektryzowały, kołtuniły, nawet moja ulubiona maseczka nie dawała sobie z tym rady. Po odstawieniu na jakiś czas efekt był ten sam.

Plusy:
- fajna konsystencja: lekka, nie obciąża
-na początku przedłużał świeżość włosów
-ładny zapach
-włosy ładnie się układały
-dobrze zmywa maseczki, nawet te ciężkie

Minusy:
-po dłuższym stosowaniu prawie wszystkie plusy znikają :(

Ilość zużytych opakowań: pełne 2