Shiseido, Perfect Refining Foundation (Podkład kryjący do twarzy)

Powiększ Shiseido, Perfect Refining Foundation (Podkład kryjący do twarzy)

Zgłoszony przez Pintalabios

Kosmetyk idealnie przylega do skóry i redukuje widoczność wszelkich niedoskonałości. Formuła podkładu zapewnia perfekcyjne krycie i jest długotrwała – utrzymuje się przez cały dzień. Podkład Perfect Refining Foundation Shiseido przeznaczony jest dla cery normalnej i mieszanej, dla skóry z widocznymi porami, śladach po trądziku i mającej skłonności do błyszczenia. Kosmetyk idealnie przylega do skóry i redukuje widoczność wszelkich niedoskonałości. Fluid stworzono bazując na trzech nowych formułach: Smooth Fitting Oil – zapewnia idealne rozprowadzanie, Anti - stickness agent – zapobiega lepkości skóry, Silky Powder – gwarantuje idealną gładkość skóry w dotyku przez cały dzień.
Perfect Refining Foundation kryje w naturalny sposób nierówny koloryt skóry i wygładza naskórek (widoczne pory, ślady po trądziku). Chroni skórę przed promieniowaniem UV i innymi czynnikami szkodliwymi np. wolne rodniki (SPF15). Testowany dermatologicznie. Nie zatyka porów. Bezzapachowy.

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Nie za ta cene...
  • Moze gdyby kosztowal 40 zl, to bym go tak surowo nie ocenila, ale ze kosztuje duzo wiecej, to jest to bardzo slaba inwestycja, na naciagane 1,5 gwiazdki.
    Ma to byc podklad kryjacy niedoskonalosci, ukrywajacy pory, matujacy i dlugotrwaly, wiec jak sadzilam jest do raczej tlustej badz mieszanej cery, czyli dla mnie. Nie spelnia jednak zadnej z obietnic, no moze na 2h. Niestety jest widoczny na twarzy, choc uzywam go naprawde oszczednie. Po 2 godzinach pory sa uwydatnione, twarz sie swieci, podklad zaczyna sie wazyc i splywac, a dodam ze nie mam az tak tlustej skory.
    Na plus - chyba jedynie paleta kolorow i konsystencja.
    Reasumujac - nie dla mnie, jednorazowy zakup, zdecydowanie bardziej wole Clarins Everlasting i EL Double Wear Light.

Używam tego produktu od: 8 m-cy

Chcesz pochwalić Hexa za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja
  • naprawdę świetny podkład do cery mieszanej. po długich poszukiwaniach trafiłam na odcień O20 i jestem bardzo zadowolona. kolor jest idealny, praktycznie stapia się z moją cerą.. odnośnie licznych tutaj porównań do Double Wear, cóż wg mnie shiseido jest lepszy. lżejszy, nie tworzy efektu maski i dłużej utrzymuje sie na skórze. bardzo lubię DW i na pewno nie przestanę używać, ale w dni, kiedy cera jest bardziej przesuszona shiseido sprawdza się o niebo lepiej. DW czasem podkreśla skórki i ogólnie u mnie jest bardziej widoczny na twarzy.
    jedynym minusikiem shiseido za który odjęłam pół gwiazdki jest to, że ciężko nałożyć go pędzelkiem, a tak lubię najbardziej. tzn da się, ale dużo podkładu zostaje na pędzlu, jest bardzo płynny i szybko zasycha, dlatego muszę nakładać go palcami. aplikowanie go na buzię wymaga pewnej wprawy. bez problemu współgra z kremami, których używam na dzień (nawilżające i raczej lekkie), nie mam rozszerzonych porów, nie używam baz pod podkład, więc na temat ewentualnego podkreślania niedoskonałości się nie wypowiem. natomiast jeśli chodzi o samo krycie jest całkiem przyzwoite, choć nie tak photoshopowo idealne jak przy Double Wear. ogólnie polecam do cer mieszanych, u mnie doskonale daje radę bez poprawek przez większość dnia, a używam bez sypkiego pudru, tylko z odrobiną różu.

Używam tego produktu od: około 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 i pół

Chcesz pochwalić alpenlove za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony na wielkie wyjścia
  • Plusy!!!
    +trwałość, trwałość!
    +kryje każde zaczerwienienie, przebarwienie itd
    +ma piękne pudrowe wykończenie
    +wykończenie jest matowe i dla mnie idealne, bo nie jest takie hmmm... sztuczne
    +OGROMNY PLUSIK ZA APLIKATOR w postaci takiego dziubka, co ułatwia kontrolę nad tym jak dużo go chcemy użyć,
    +OPAKOWANIE- malusieńkie, plastikowe, wygodne, poręczne!
    +malutka kropelka wystarcza na całą buzię

Minusiki:
    -mniej wprawnym, na początku będzie ciężko z aplikacją, bo szybko zasycha,
    -nie nałoży się go dłońmi, trzeba użyć pędzla(tzn nałoży się, ale kupa produktu zostaje na dłoniach)
    -jak ktos nie wie ile go lać, może przesadzić
    -czasem lubi ściemnieć w pojemniczku np 3 miesiącach.

Ja osobiście nie nakładam na niego już pudru, bo wtedy jest już za dużo. Baza, podkład Nakładając bazę nie wyjdą nam pory głownie używam na imprezy, wieczorami i w zimie Mój ulubiony na wielkie wyjścia"

Chcesz pochwalić CatMar za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ehhhhhhh
  • Ponad rok szykowałam się na zakup tego podkładu. Próbki były super a sam podkład....

Zaczne od plusów - ładnie przylega do skóry, wręcz się stapia, śmiało można dozować jak grubą warstwę chcemy nałożyć, dość ładnie maskuje, matowi ( ale bez rewelacji), jak na to krycie jest naprawdę lekki i BEZ EFEKTU MASKI. Bardzo poręczne, maluteńkie, oryginalne opakowanie, aż trudno uwierzyć że mierzy 30 ml, płynna konsystencja.
    W moim przypadku - wydajny

Minusy :
    -Słabo matowi - świecę się po 30 minutach
    - odnoszę wrażenie że po nim, na mojej twarzy, pojawiło się parę intruzów.
    - nie odpowiada mi płynna konsystencja
    - słabo wyrównuje powierzchnie skóry
    - ciężko się nakłada
    - iiii..... DIAMETRALNIE ZMIENIA KOLOR, bardzo ciemnieje po ok dwóch godzinach
    - krótko się utrzymuje

CENA nieadekwatna do jakości !!!!

Chcesz pochwalić Marciocha81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • To jednak nie to
  • Jednak zawód.
    Długo testowałam ten podkład i po próbkach wydawał mi się ideałem.
    Testując go w próbkach odbierałam go jako: upiększajacy podkład który nie powoduje maski, wyrównuje koloryt a zarazem nie widać go na twarzy. Testowałam odcienie : O20(za żłoty dla mnie); I40 (zdecydowanie za ciemny; I20 (najabrdziej zbliżony do mojej jasnej cery) i taki podkład kupiłam.
    Jednak mając już buteleczkę pełnowymiarową na co zień i drugi podkład EL Double Wear nie wypada tak korzystnie.
    Z jednej strony mogłabym postawić te podkłady na podobnej półce, jednak EL ma zdecydowanie lepszą jakość.
    Shiseido może i jest długotrwały, może i wieczorem coś zostaje na twarzy ale już w całkowicie niefajny sposób. Twarz z rożnymi bazami szybko zaczyna nie fajnie błyszcze- jest wręcz tłusta. Osadza się w porach i mimicznych, co nie ma miejsca z EL.
    Częściej też zostają po nim ślady na rękach czy rzeczach które w jakiś sposób zetkną się z moją twarzą. Widać go też na twarzy, a tego nie lubię najbardziej w podkładach. Lubię mieć łądną zdrowo wyglądającą cerę, a nie tak, że jest pokryta podkładem i niestety ten podkład jest widoczny. Zanim poznałam EL odbierałam go jako ciężką, sztuczną tapete, jednak dla mnie okazał się ideałem,.Za to Shiseido ma takie skłonności-tapeta!
    Upiększa moją cerę na króciutko, potem się zaczyna....
    Inne podkłady z przeszłość jak Dior, Clarins po prostu znikały mi z twarzy w szybkim tempie w ciągu dnia. A ten co z tego, że jest... robi się problematyczny w ciągu dnia, muszę kontrolować sytuację w lusterku i a to się błyszczy, a to osadza w porach, a to się zważy.

- Po kilku godzinach wygląda sztucznie, waży się i osadza w porach i zmarszczkach mimo różnych konfiguracji z bazami
    -Mimo, że może jest długotrwały szybko zmienia swój perfekcyjnie wygląd w ciągu dnia na nieestetyczną tapetę
    -Można się ubrudzić

+Łatwo się nakłada dzięki konsystencji
    +Nie zapchał mnie, nie wysuszył i nie pogorszył stanu cery
    +Nie podkreśla i nie powoduje suchych skórek
    +Nie ciemnieje w ciągu dnia
    Może nie jest to najgorszy podkład na świecie ale do mojej cery nie nadaje się i mi po prostu nie odpowiada to co się z nim dzieje w ciągu dnia. Nie wątpię jednak, że są cery z którymi jest wstanie współgrać idealnieUżywam tego produktu od: Od rokuIlość zużytych opakowań: kilka próbek i jedno pełnowymiarowe opakowanie.

Chcesz pochwalić aaliyah83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spływa z mojej twarzy
  • Jeśli chodzi o markę i jakość jest bardzo dobra samego podkładu ale na godzinę...

Potem zaczynam się świecić okropnie...

a potem podkład po dotknięciu twarzy zostaje na moich palcach tak, że mogę przejechać palcem po czole i zostanie starty po całej linii :/

Niestety mam 2 kolory i nie mogę ich używać, chyba że potrzebuje make up\'u na godzinę.

Krycie jest też średnie, ale drobne niedoskonałości pokryje, używam EL DW więc nie umywa się jeśli mam do niego porównywać.

Totalnie nie dla mnie, mam cerę mieszaną i świecę się w strefie T ale to jest przesada...

Kasa niestety wyrzucona w błoto:/Używam tego produktu od: rokIlość zużytych opakowań: 2 sztuki

Chcesz pochwalić patus1985 za czytelną i pomocną recenzję?
  • tapeta
  • Jest to dobry podkład,
    dla osób lubiących mieć maskę na twarzy
    Zaraz po nałożeniu miałam cerę lalki, taką nienaturalną, na wieczór efekt super ale nie na codzień.
    Bardzo dobrze kryje, wykończenie matowe ale moja przetłuszczająca cera się już po 2 godzinach świeci i to tak brzydko, oleiście.
    A jest niby do cer tłustych dobry. Dziwne, bo tez tej marki, podkład rozświetlający dłużej trzyma mat na buzi i jak się zaczyna błyszczeć to tak naturalnie. Ten niestety nie.
    Długo się trzyma na twarzy ale trwałością nie dorównuje EL DW. Niestety też podkreśla rozszerzone pory.
    Spodziewałam się więcej po tym podkładzie, ale widocznie nie jest on dla mnie,
    miłośniczki dobrego krycia z niezbyt tłustą cerą będą zadowolone.

Używam tego produktu od: klilka razy
    Ilość zużytych opakowań: próbka

Chcesz pochwalić hyzia za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie najgorszy, choć zapowiadał się dobrze
  • Podkład fajnie się nakłada, pracuje z kremem, łatwo go wtedy nałożyć. Wszystko ok dopóki nie zacznie ciemnieć na twarzy... wtedy zaczyna się masakra. Wszystkie załamania na twarzy wychodzą na wierzch i nie sposób poprawić, bo kolor jest tragiczny. Kryje rzeczywiście dobrze. Za tą cene spodziewałam się czegoś lepszego. Wolę Colorstay Revlonu

Używam tego produktu od: kilka dni
    Ilość zużytych opakowań: 1 30 ml

Chcesz pochwalić efedrynka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla cery suchej
  • Po tylu pochwałach pani z Sephory, spodziewałam się po tym podkładzie czegoś lepszego. Niestety znów się zawiodłam...

APLIKACJA
    Podkład nakłada się tępo. Ciężko rozetrzeć go na skórze nie pokrytej uprzednio kremem. Podczas nakładania trzeba się spieszyć, gdyż bardzo szybko zastyga na twarzy. Wg mnie podkład nie naddaje się do cery suchej. W moim przypadku podkreślił wszystkie suche skórki na czole. Jednak po uprzednim nawilżeniu twarzy jego aplikacja jest znacznie łatwiejsza, a skórki niewidoczne.

WYKOŃCZENIE
    Podkład bardzo słabo współpracuje z pudrem w kamieniu, który zawsze używam. Po jego nałożeniu tworzą się nieestetyczne plamy.

KOLOR
    Oceniam odcień 020, który według zapewnień pani z Sephory miał być żółty. Niestety na mojej twarzy ściemniał i zrobił się pomarańczowy. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale po pomalowaniu się próbką z Douglasa podkład nie ściemniał, wręcz przeciwnie był dla mnie za jasny i za mało żółty. W każdym razie nie jest to kolor świeży, świetlisty. Twarz wygląda jak przypudrowana. Brak jej naturalnego blasku.

TRWAŁOŚĆ
    Podkład jest bardzo trwały. Utrzymuje się cały dzień na twarzy. A nawet dłużej. Niczym cement. Przetrwał w nienaruszonym stanie całonocną imprezę, cały poranek aż do zmycia makijażu. Podkład trudno się zmywa. Trzeba zużyć sporo wacików i poświęcić trochę czasu, aby dokładnie usunąć podkład z twarzy.

KRYCIE
    Podkład dość dobrze kryje. Już jedna cienka warstwa pozwala uzyskać zadowalający efekt. Przy dwóch cienkich warstwach ociągamy pełne krycie. Niewątpliwie podkład pięknie wygładza cerę, nie podkreśla porów. Jednak po pewnym czasie podkreśla załamania na twarzy np zmarszczki mimiczne w okolicy ust. W porównaniu do innych podkładów kryje lepiej niż Dior Nude czy Benefit.

CENA
    Wysoka. Z tego co pamiętam około 175 zł :/ Myślę, że za tą cenę można nabyć coś lepszego.

DOSTĘPNOŚĆ
    Bardzo dobra, m.in. Sephora, Douglas.

Plusy:
    - bardzo trwały
    - dostępność
    - krycie bardzo dobre
    - wydajny
    - nie lepi się
    - dość gęsty
    - nie waży się
    - ładne, eleganckie opakowanie

Minusy
    - trudno się nakłada
    - trochę tworzy maskę
    - cena
    - brak świeżego czystego żółtego koloru
    - ciemnieje na twarzy?
    - trudny do zmycia
    - podkreśla suche skórki
    - skóra nie wygląda świetliście i zdrowo
    Używam tego produktu od: kilka razyIlość zużytych opakowań: ani jedno

Chcesz pochwalić heidi88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jesienny makijaż
  • Po letnich szaleństwach z kremem BB przyszedł czas na jesienny makijaż. Wprawdzie mam kilka sprawdzonych podkładów z serii long - lasting, jednakże tym razem mój wybór padł na markę Shiseido. Wybrałam odcień o nr 020, idealny jasny beż bez żadnych pomarańczowych odcieni czy rózowych tonacji. Prawdę powiedziawszy jest on trochę za jasny dla mojej dość śniadej karnacji, ale był to zabieg celowy z mojej strony, gdyż odcienie ciemniejsze, jakkolwiek ładne, jednakże na moim kolorze skóry wyglądały na zbyt żółte i podejrzewam, że po kilku godzinach po aplikacji któregokolowiek z nich wyglądałabym niczym Chinka. Zatem zadanie "podrasowania" kolorytu mojej karnacji zleciłam tym razem kosmetykowi jakim jest puder. Może to niezbyt profesjonalne podejście, ale u mnie sprawdza się. Wróćmy więc do samego podkładu. Producent niestety nie popisał się z opakowaniem. Nie oczekuję wprawdzie kryształowych pojemników ze złotymi nakrętkami, ale plastikowy pojemnik z tzw. lejkiem nie jest dla mnie szczytem w przypadku kosmetyków selektywnych. Wprawdzie jego widok nie spędza mi snu z powiek, ale jeśli już producent ograniczył środki w budżecie na opakowanie to przynajmniej mogło by ono być bardziej funkcjonalne. Chociażby porządna tuba z dozownikiem (jak w przypadku BB kremu z Diorskin Nude). Co do samego podkładu to jest on z gatunku, jak to ja nazywam "suchych". Co to oznacza? Znaczy to tyle, że po jego aplikacji na cerze pojawia się typowy, suchy mat. Na skórze nie zobaczymy efektu "glow" i nie pojawi się lepki film. Oczywiście po dość krótkim czasie podkład stapia się ze skórą bardzo dobrze. Niestety nie należy do podkładów łatwo rozprowadzających się. Wymaga dobrze nawilżonej skóry a przynajmniej odpowiedniego kremu. Miałam z nim pewien problem, gdyż na początku stosowałam pod niego serum Smooth-365, które powodowało, że podkład nakładałam ze sporym wysiłkiem. Pojawiały się "mazy" i podkład podkreślił pory. Poza tym kombinacja tego serum i podkładu spowodowała lekkie zapchanie więc natychmiast odrzuciłam ten zestaw i przestawiłam się na krem Sensilis. Z tym kremem podkład współpracuje idealnie. Zauważyłam również, że jego właściwości matowienia skóry zależą również od pudru jaki aplikujemy na niego. Przy Diorskin Nude wymagał wiekszej ilości poprawek w ciągu dnia, jednak z mineralnym sypańcem Guerlain współpracuje świetnie. To połączenie sprawia, że moja skóra jest idealna przez cały dzień. Oczywiście dokonuję w międzyczasie jakiś poprawek, ale z pewnością nie są one tak częste i właściwie gdybym ich nie dokonała to tragedii by nie było co przy mojej kapryśnej cerze jest mega osiągnięciem. Podsumowując: podkład ewidentnie do cer mieszanych i tłustych, trzeba pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry przed aplikacją, jest wydajny - wystarczy niewielka ilość, ażeby dokładnie pokryć twarz, nie tworzy maski na buzi, nie spływa. Generalnie trochę trzeba przy nim pokombinować z doborem kosmetyków stosowanych pod niego jak i na niego, ale jak już znajdziemy swój właściwy zestaw wtedy wydobędziemy z niego idealne działanie.

Edytuję 14.10.2013
    Niestety, ale przy dłuższym stosowaniu spowodował, że moje pory zostały paskudnie zapchane i nastąpił wysyp niespodzianek. Szkoda bo całkiem nieźle prezentował się na twarzy.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić TerraMare za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij