Shiseido, Perfect Refining Foundation (Podkład kryjący do twarzy)

Powiększ Shiseido, Perfect Refining Foundation (Podkład kryjący do twarzy)

Zgłoszony przez Pintalabios

Kosmetyk idealnie przylega do skóry i redukuje widoczność wszelkich niedoskonałości. Formuła podkładu zapewnia perfekcyjne krycie i jest długotrwała – utrzymuje się przez cały dzień. Podkład Perfect Refining Foundation Shiseido przeznaczony jest dla cery normalnej i mieszanej, dla skóry z widocznymi porami, śladach po trądziku i mającej skłonności do błyszczenia. Kosmetyk idealnie przylega do skóry i redukuje widoczność wszelkich niedoskonałości. Fluid stworzono bazując na trzech nowych formułach: Smooth Fitting Oil – zapewnia idealne rozprowadzanie, Anti - stickness agent – zapobiega lepkości skóry, Silky Powder – gwarantuje idealną gładkość skóry w dotyku przez cały dzień.
Perfect Refining Foundation kryje w naturalny sposób nierówny koloryt skóry i wygładza naskórek (widoczne pory, ślady po trądziku). Chroni skórę przed promieniowaniem UV i innymi czynnikami szkodliwymi np. wolne rodniki (SPF15). Testowany dermatologicznie. Nie zatyka porów. Bezzapachowy.

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Nie za ta cene...
  • Moze gdyby kosztowal 40 zl, to bym go tak surowo nie ocenila, ale ze kosztuje duzo wiecej, to jest to bardzo slaba inwestycja, na naciagane 1,5 gwiazdki.
    Ma to byc podklad kryjacy niedoskonalosci, ukrywajacy pory, matujacy i dlugotrwaly, wiec jak sadzilam jest do raczej tlustej badz mieszanej cery, czyli dla mnie. Nie spelnia jednak zadnej z obietnic, no moze na 2h. Niestety jest widoczny na twarzy, choc uzywam go naprawde oszczednie. Po 2 godzinach pory sa uwydatnione, twarz sie swieci, podklad zaczyna sie wazyc i splywac, a dodam ze nie mam az tak tlustej skory.
    Na plus - chyba jedynie paleta kolorow i konsystencja.
    Reasumujac - nie dla mnie, jednorazowy zakup, zdecydowanie bardziej wole Clarins Everlasting i EL Double Wear Light.

Używam tego produktu od: 8 m-cy

Chcesz pochwalić Hexa za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja
  • naprawdę świetny podkład do cery mieszanej. po długich poszukiwaniach trafiłam na odcień O20 i jestem bardzo zadowolona. kolor jest idealny, praktycznie stapia się z moją cerą.. odnośnie licznych tutaj porównań do Double Wear, cóż wg mnie shiseido jest lepszy. lżejszy, nie tworzy efektu maski i dłużej utrzymuje sie na skórze. bardzo lubię DW i na pewno nie przestanę używać, ale w dni, kiedy cera jest bardziej przesuszona shiseido sprawdza się o niebo lepiej. DW czasem podkreśla skórki i ogólnie u mnie jest bardziej widoczny na twarzy.
    jedynym minusikiem shiseido za który odjęłam pół gwiazdki jest to, że ciężko nałożyć go pędzelkiem, a tak lubię najbardziej. tzn da się, ale dużo podkładu zostaje na pędzlu, jest bardzo płynny i szybko zasycha, dlatego muszę nakładać go palcami. aplikowanie go na buzię wymaga pewnej wprawy. bez problemu współgra z kremami, których używam na dzień (nawilżające i raczej lekkie), nie mam rozszerzonych porów, nie używam baz pod podkład, więc na temat ewentualnego podkreślania niedoskonałości się nie wypowiem. natomiast jeśli chodzi o samo krycie jest całkiem przyzwoite, choć nie tak photoshopowo idealne jak przy Double Wear. ogólnie polecam do cer mieszanych, u mnie doskonale daje radę bez poprawek przez większość dnia, a używam bez sypkiego pudru, tylko z odrobiną różu.

Używam tego produktu od: około 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 i pół

Chcesz pochwalić alpenlove za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony na wielkie wyjścia
  • Plusy!!!
    +trwałość, trwałość!
    +kryje każde zaczerwienienie, przebarwienie itd
    +ma piękne pudrowe wykończenie
    +wykończenie jest matowe i dla mnie idealne, bo nie jest takie hmmm... sztuczne
    +OGROMNY PLUSIK ZA APLIKATOR w postaci takiego dziubka, co ułatwia kontrolę nad tym jak dużo go chcemy użyć,
    +OPAKOWANIE- malusieńkie, plastikowe, wygodne, poręczne!
    +malutka kropelka wystarcza na całą buzię

Minusiki:
    -mniej wprawnym, na początku będzie ciężko z aplikacją, bo szybko zasycha,
    -nie nałoży się go dłońmi, trzeba użyć pędzla(tzn nałoży się, ale kupa produktu zostaje na dłoniach)
    -jak ktos nie wie ile go lać, może przesadzić
    -czasem lubi ściemnieć w pojemniczku np 3 miesiącach.

Ja osobiście nie nakładam na niego już pudru, bo wtedy jest już za dużo. Baza, podkład Nakładając bazę nie wyjdą nam pory głownie używam na imprezy, wieczorami i w zimie Mój ulubiony na wielkie wyjścia"

Chcesz pochwalić CatMar za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ehhhhhhh
  • Ponad rok szykowałam się na zakup tego podkładu. Próbki były super a sam podkład....

Zaczne od plusów - ładnie przylega do skóry, wręcz się stapia, śmiało można dozować jak grubą warstwę chcemy nałożyć, dość ładnie maskuje, matowi ( ale bez rewelacji), jak na to krycie jest naprawdę lekki i BEZ EFEKTU MASKI. Bardzo poręczne, maluteńkie, oryginalne opakowanie, aż trudno uwierzyć że mierzy 30 ml, płynna konsystencja.
    W moim przypadku - wydajny

Minusy :
    -Słabo matowi - świecę się po 30 minutach
    - odnoszę wrażenie że po nim, na mojej twarzy, pojawiło się parę intruzów.
    - nie odpowiada mi płynna konsystencja
    - słabo wyrównuje powierzchnie skóry
    - ciężko się nakłada
    - iiii..... DIAMETRALNIE ZMIENIA KOLOR, bardzo ciemnieje po ok dwóch godzinach
    - krótko się utrzymuje

CENA nieadekwatna do jakości !!!!

Chcesz pochwalić Marciocha81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • To jednak nie to
  • Jednak zawód.
    Długo testowałam ten podkład i po próbkach wydawał mi się ideałem.
    Testując go w próbkach odbierałam go jako: upiększajacy podkład który nie powoduje maski, wyrównuje koloryt a zarazem nie widać go na twarzy. Testowałam odcienie : O20(za żłoty dla mnie); I40 (zdecydowanie za ciemny; I20 (najabrdziej zbliżony do mojej jasnej cery) i taki podkład kupiłam.
    Jednak mając już buteleczkę pełnowymiarową na co zień i drugi podkład EL Double Wear nie wypada tak korzystnie.
    Z jednej strony mogłabym postawić te podkłady na podobnej półce, jednak EL ma zdecydowanie lepszą jakość.
    Shiseido może i jest długotrwały, może i wieczorem coś zostaje na twarzy ale już w całkowicie niefajny sposób. Twarz z rożnymi bazami szybko zaczyna nie fajnie błyszcze- jest wręcz tłusta. Osadza się w porach i mimicznych, co nie ma miejsca z EL.
    Częściej też zostają po nim ślady na rękach czy rzeczach które w jakiś sposób zetkną się z moją twarzą. Widać go też na twarzy, a tego nie lubię najbardziej w podkładach. Lubię mieć łądną zdrowo wyglądającą cerę, a nie tak, że jest pokryta podkładem i niestety ten podkład jest widoczny. Zanim poznałam EL odbierałam go jako ciężką, sztuczną tapete, jednak dla mnie okazał się ideałem,.Za to Shiseido ma takie skłonności-tapeta!
    Upiększa moją cerę na króciutko, potem się zaczyna....
    Inne podkłady z przeszłość jak Dior, Clarins po prostu znikały mi z twarzy w szybkim tempie w ciągu dnia. A ten co z tego, że jest... robi się problematyczny w ciągu dnia, muszę kontrolować sytuację w lusterku i a to się błyszczy, a to osadza w porach, a to się zważy.

- Po kilku godzinach wygląda sztucznie, waży się i osadza w porach i zmarszczkach mimo różnych konfiguracji z bazami
    -Mimo, że może jest długotrwały szybko zmienia swój perfekcyjnie wygląd w ciągu dnia na nieestetyczną tapetę
    -Można się ubrudzić

+Łatwo się nakłada dzięki konsystencji
    +Nie zapchał mnie, nie wysuszył i nie pogorszył stanu cery
    +Nie podkreśla i nie powoduje suchych skórek
    +Nie ciemnieje w ciągu dnia
    Może nie jest to najgorszy podkład na świecie ale do mojej cery nie nadaje się i mi po prostu nie odpowiada to co się z nim dzieje w ciągu dnia. Nie wątpię jednak, że są cery z którymi jest wstanie współgrać idealnieUżywam tego produktu od: Od rokuIlość zużytych opakowań: kilka próbek i jedno pełnowymiarowe opakowanie.

Chcesz pochwalić aaliyah83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spływa z mojej twarzy
  • Jeśli chodzi o markę i jakość jest bardzo dobra samego podkładu ale na godzinę...

Potem zaczynam się świecić okropnie...

a potem podkład po dotknięciu twarzy zostaje na moich palcach tak, że mogę przejechać palcem po czole i zostanie starty po całej linii :/

Niestety mam 2 kolory i nie mogę ich używać, chyba że potrzebuje make up\'u na godzinę.

Krycie jest też średnie, ale drobne niedoskonałości pokryje, używam EL DW więc nie umywa się jeśli mam do niego porównywać.

Totalnie nie dla mnie, mam cerę mieszaną i świecę się w strefie T ale to jest przesada...

Kasa niestety wyrzucona w błoto:/Używam tego produktu od: rokIlość zużytych opakowań: 2 sztuki

Chcesz pochwalić patus1985 za czytelną i pomocną recenzję?
  • tapeta
  • Jest to dobry podkład,
    dla osób lubiących mieć maskę na twarzy
    Zaraz po nałożeniu miałam cerę lalki, taką nienaturalną, na wieczór efekt super ale nie na codzień.
    Bardzo dobrze kryje, wykończenie matowe ale moja przetłuszczająca cera się już po 2 godzinach świeci i to tak brzydko, oleiście.
    A jest niby do cer tłustych dobry. Dziwne, bo tez tej marki, podkład rozświetlający dłużej trzyma mat na buzi i jak się zaczyna błyszczeć to tak naturalnie. Ten niestety nie.
    Długo się trzyma na twarzy ale trwałością nie dorównuje EL DW. Niestety też podkreśla rozszerzone pory.
    Spodziewałam się więcej po tym podkładzie, ale widocznie nie jest on dla mnie,
    miłośniczki dobrego krycia z niezbyt tłustą cerą będą zadowolone.

Używam tego produktu od: klilka razy
    Ilość zużytych opakowań: próbka

Chcesz pochwalić hyzia za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie najgorszy, choć zapowiadał się dobrze
  • Podkład fajnie się nakłada, pracuje z kremem, łatwo go wtedy nałożyć. Wszystko ok dopóki nie zacznie ciemnieć na twarzy... wtedy zaczyna się masakra. Wszystkie załamania na twarzy wychodzą na wierzch i nie sposób poprawić, bo kolor jest tragiczny. Kryje rzeczywiście dobrze. Za tą cene spodziewałam się czegoś lepszego. Wolę Colorstay Revlonu

Używam tego produktu od: kilka dni
    Ilość zużytych opakowań: 1 30 ml

Chcesz pochwalić efedrynka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla cery suchej
  • Po tylu pochwałach pani z Sephory, spodziewałam się po tym podkładzie czegoś lepszego. Niestety znów się zawiodłam...

APLIKACJA
    Podkład nakłada się tępo. Ciężko rozetrzeć go na skórze nie pokrytej uprzednio kremem. Podczas nakładania trzeba się spieszyć, gdyż bardzo szybko zastyga na twarzy. Wg mnie podkład nie naddaje się do cery suchej. W moim przypadku podkreślił wszystkie suche skórki na czole. Jednak po uprzednim nawilżeniu twarzy jego aplikacja jest znacznie łatwiejsza, a skórki niewidoczne.

WYKOŃCZENIE
    Podkład bardzo słabo współpracuje z pudrem w kamieniu, który zawsze używam. Po jego nałożeniu tworzą się nieestetyczne plamy.

KOLOR
    Oceniam odcień 020, który według zapewnień pani z Sephory miał być żółty. Niestety na mojej twarzy ściemniał i zrobił się pomarańczowy. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale po pomalowaniu się próbką z Douglasa podkład nie ściemniał, wręcz przeciwnie był dla mnie za jasny i za mało żółty. W każdym razie nie jest to kolor świeży, świetlisty. Twarz wygląda jak przypudrowana. Brak jej naturalnego blasku.

TRWAŁOŚĆ
    Podkład jest bardzo trwały. Utrzymuje się cały dzień na twarzy. A nawet dłużej. Niczym cement. Przetrwał w nienaruszonym stanie całonocną imprezę, cały poranek aż do zmycia makijażu. Podkład trudno się zmywa. Trzeba zużyć sporo wacików i poświęcić trochę czasu, aby dokładnie usunąć podkład z twarzy.

KRYCIE
    Podkład dość dobrze kryje. Już jedna cienka warstwa pozwala uzyskać zadowalający efekt. Przy dwóch cienkich warstwach ociągamy pełne krycie. Niewątpliwie podkład pięknie wygładza cerę, nie podkreśla porów. Jednak po pewnym czasie podkreśla załamania na twarzy np zmarszczki mimiczne w okolicy ust. W porównaniu do innych podkładów kryje lepiej niż Dior Nude czy Benefit.

CENA
    Wysoka. Z tego co pamiętam około 175 zł :/ Myślę, że za tą cenę można nabyć coś lepszego.

DOSTĘPNOŚĆ
    Bardzo dobra, m.in. Sephora, Douglas.

Plusy:
    - bardzo trwały
    - dostępność
    - krycie bardzo dobre
    - wydajny
    - nie lepi się
    - dość gęsty
    - nie waży się
    - ładne, eleganckie opakowanie

Minusy
    - trudno się nakłada
    - trochę tworzy maskę
    - cena
    - brak świeżego czystego żółtego koloru
    - ciemnieje na twarzy?
    - trudny do zmycia
    - podkreśla suche skórki
    - skóra nie wygląda świetliście i zdrowo
    Używam tego produktu od: kilka razyIlość zużytych opakowań: ani jedno

Chcesz pochwalić heidi88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jesienny makijaż
  • Po letnich szaleństwach z kremem BB przyszedł czas na jesienny makijaż. Wprawdzie mam kilka sprawdzonych podkładów z serii long - lasting, jednakże tym razem mój wybór padł na markę Shiseido. Wybrałam odcień o nr 020, idealny jasny beż bez żadnych pomarańczowych odcieni czy rózowych tonacji. Prawdę powiedziawszy jest on trochę za jasny dla mojej dość śniadej karnacji, ale był to zabieg celowy z mojej strony, gdyż odcienie ciemniejsze, jakkolwiek ładne, jednakże na moim kolorze skóry wyglądały na zbyt żółte i podejrzewam, że po kilku godzinach po aplikacji któregokolowiek z nich wyglądałabym niczym Chinka. Zatem zadanie "podrasowania" kolorytu mojej karnacji zleciłam tym razem kosmetykowi jakim jest puder. Może to niezbyt profesjonalne podejście, ale u mnie sprawdza się. Wróćmy więc do samego podkładu. Producent niestety nie popisał się z opakowaniem. Nie oczekuję wprawdzie kryształowych pojemników ze złotymi nakrętkami, ale plastikowy pojemnik z tzw. lejkiem nie jest dla mnie szczytem w przypadku kosmetyków selektywnych. Wprawdzie jego widok nie spędza mi snu z powiek, ale jeśli już producent ograniczył środki w budżecie na opakowanie to przynajmniej mogło by ono być bardziej funkcjonalne. Chociażby porządna tuba z dozownikiem (jak w przypadku BB kremu z Diorskin Nude). Co do samego podkładu to jest on z gatunku, jak to ja nazywam "suchych". Co to oznacza? Znaczy to tyle, że po jego aplikacji na cerze pojawia się typowy, suchy mat. Na skórze nie zobaczymy efektu "glow" i nie pojawi się lepki film. Oczywiście po dość krótkim czasie podkład stapia się ze skórą bardzo dobrze. Niestety nie należy do podkładów łatwo rozprowadzających się. Wymaga dobrze nawilżonej skóry a przynajmniej odpowiedniego kremu. Miałam z nim pewien problem, gdyż na początku stosowałam pod niego serum Smooth-365, które powodowało, że podkład nakładałam ze sporym wysiłkiem. Pojawiały się "mazy" i podkład podkreślił pory. Poza tym kombinacja tego serum i podkładu spowodowała lekkie zapchanie więc natychmiast odrzuciłam ten zestaw i przestawiłam się na krem Sensilis. Z tym kremem podkład współpracuje idealnie. Zauważyłam również, że jego właściwości matowienia skóry zależą również od pudru jaki aplikujemy na niego. Przy Diorskin Nude wymagał wiekszej ilości poprawek w ciągu dnia, jednak z mineralnym sypańcem Guerlain współpracuje świetnie. To połączenie sprawia, że moja skóra jest idealna przez cały dzień. Oczywiście dokonuję w międzyczasie jakiś poprawek, ale z pewnością nie są one tak częste i właściwie gdybym ich nie dokonała to tragedii by nie było co przy mojej kapryśnej cerze jest mega osiągnięciem. Podsumowując: podkład ewidentnie do cer mieszanych i tłustych, trzeba pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry przed aplikacją, jest wydajny - wystarczy niewielka ilość, ażeby dokładnie pokryć twarz, nie tworzy maski na buzi, nie spływa. Generalnie trochę trzeba przy nim pokombinować z doborem kosmetyków stosowanych pod niego jak i na niego, ale jak już znajdziemy swój właściwy zestaw wtedy wydobędziemy z niego idealne działanie.

Edytuję 14.10.2013
    Niestety, ale przy dłuższym stosowaniu spowodował, że moje pory zostały paskudnie zapchane i nastąpił wysyp niespodzianek. Szkoda bo całkiem nieźle prezentował się na twarzy.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić TerraMare za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ideał!
  • Podkład poznałam dzięki Pani z Douglasa, która robiła mi darmowy makijaż. Jak zobaczyłam efekt końcowy na mojej buźce, to od razu wpadłam w zachwyt, bo jeszcze po użucoi żadnego podkładu moja cera nie wyglądała na tak rozświetloną, gładziutką. Poza tym, podkładu nie czułam na buzi i nie był on widocznny (brak efektu maski). Pani idealnie dobrała mi odcień (I20), być może dlatego efekt był niezly. Zapewne na lato ten odcien jest zbyt jasny, dlatego muszę zaopatrzyć się w ciemniejszy, na teraźniejsze miesiące. Niemniej produkt ma same plusy! Świetnie kryje i wyrównuje cerę, nie roluje się i nie tworzy plam. Trwałość doskonała. Nie zapycha porów. Testowałam już Guerlain, Lancome, Estee Lauder DW, Clinique anti blemish, Revlon ColorStay, Max Factor i wszystkie te w porównaniu do niego są kiepskie. Shiseido tak odpowiada mojej cerze, że nigdy się z nim nie rozstanę. Po dłuższym stosowaniu nie przesusza on skóry, powiedziałabym nawet, że stan mojej cery sie polepsza po jego zastosowaniu. Plusem jest wydajność i schludne, proste opakowanie.
    Kocham ten podkład! Warty każdej złotówki!

Chcesz pochwalić Subtelna55 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój KWC
  • Zdecydowanie mój ulubiony. Do tej pory musiałam używać dwóch podkładów jednocześnie aby uzyskać super efekt gdyż podkłady albo kryją albo matują. Ja chciałam 2w1. W końcu znalazłam. Shiseido jest na prawdę Perfect.

Delikatny i aksamitny, dobrze kryje a to zwykle wiąże się z ciężką maską na twarzy. Nie tutaj! Perfect Refining jest tak leciutki że nie czuć go na twarzy nawet po całym dniu.

Oczywiście do tego super mat. No może nie na cały dzień ale długo daje radę a nawet gdy zaczyna się lekko błyszczeć to nie jest to efekt latarni morskiej.

Opakowanie początkowo budziło zastrzeżenia ponieważ lubię widzieć ile produktu jeszcze mi zostało. Przekonałam się jednak do niego gdyż jak na 30ml opakowanie jest malutkie i idealne do zabrania na każdą imprezę, do każdej małej torebki.

Jednym słowem POLECAM

Chcesz pochwalić eta696 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry kosmetyk
  • Podkład jest bardzo dobry, a obietnice producenta przekładają się na rzeczywiste działanie.

Mam odcień 020 Natural Light Ochre, idealny do mojej dość jasnej karnacji.

Aplikacja
    Ze względu na właściwości kryjące może się wydawać dość tempy, jednak przy wcześniej nawilżonej twarzy nakładanie nie sprawia żadnych trudności. Polecam nałożenie go delikatnie opuszkami na całą twarz, rozprowadzenie, a to zagwarantuje perfekcyjne, równomierne pokrycie.

Efekt tuż po nałożeniu
    Skóra jest gładka, aksamitna, pory niewidoczne. Nie ma mowy o efekcie maski. Przy mojej niezbyt problematycznej skórze, podkład daje efekt nieskazitelnej cery. Wygląda przy tym bardzo naturalnie i świeżo.

Efekt po kilku godzinach
    Cera pozostaje gładka, aksamitna w dotyku. Podkład nie podkreśla zmarszczek, co jest typowe przy wielu mocno kryjących kosmetykach. Makijaż pozostaje naturalny i świeży przez wiele godzin (po 10 godzinach od nałożenia siostra zapytała, czy to, co mam na twarzy rzeczywiście trzyma się od rana). Mam przetłuszczjące się czoło i nos, więc lekko błyszczą po jakimś czasie, jednak zauważyłam, że problem znika, kiedy przed aplikacją podkładu nałożę na te partie krem matujący.

Efekt regularnego stosowania
    Podkład nie zapycha, nie przesusza.

Wydajność
    Używam już 7 miesięcy. Myślę, że przez kolejny nie muszę się martwić o zakup następnego opakowania.

Zapach
    Niemal niewyczuwalny, bardzo neutralny.

Nie jest powalająco eleganckie, ale bardzo proste, plastikowe, zakończone cieniutkim lejkiem ułatiającym dozowanie. Jest bardzo praktyczne. Podkład nie pozostanie na ściankach, co pozwoli wykorzystać nawet ostatnie krople.

Cena
    Odpowiednia do jakości. Nie żałuję grosza wydanego na ten produkt.

Dla tych, którzy zainteresowani są z jakimi innymi produktami mam porównanie - używałam różnych podkładów z tej samej półki (Diorskin Nude, Clinique Superbalanced, Nouba Hydrostress) bądź niższej (L'Oreal True Match, Bourjois 10 Hour Sleep). Nie wiem czy jest bezkonkurencyjny, bo przy mojej cerze, nieskłonnej zasypywać mnie niespodziankami trudnymi do ukrycia wybierałam zazwyczaj lżejsze podkłady. Dior, Clinique i Nouba świetnie się sprawdzały.
    Miałam okazję sprawdzić La Roche Posay, Dermablend (oba zdecydowanie za ciężkie)
    L'Oreal pamiętam podkreślał zmarszczki i lekko wysuszał, zmieniał kolor skóry. Bourjois był ok.

Kolejny będzie ten sam

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić ronchamp za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podkład idealny !
  • Długo poszukiwałam podkładu który spełnił by moje oczekiwania, i znalazłam.
    Podkład od shiseido jest rewelacyjy. Długo trzyma sie na twarzy, twarz sie nie błyszczy.
    Nie ma efektu ściągniętej skóry. Odcień podkładu nie tworzy efektu maski.
    Ogólnie jeśli kogoś stać na ten podkład (w dauglasie kosztuje 175zł / 30ml ) to naprawde polecam. Wcześniej korzystałam z este lauder double wear i moge je porównać do siebie. Oba są świetne. Mogę powiedzieć on nim że znalazłam swój ideał.

Chcesz pochwalić love_italia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Póki co, najlepszy!
  • Przed rozpoczęciem stosowania Shiseido Perfect Refining Foundation nigdy nie stosowałam żadnych podkładów, ale zaczynałam pracę, więc doszłam do wniosku, iż wypadałoby jakoś zakryć niedoskonałości mojej cery, troszkę ją zmatowić, wyrównać koloryt. Z dylematem jaki podkład byłby najlepszy dla mojej (tłustej, ale przesuszonej) skóry, udałam się do Douglasa. Tam pani konsultanka doradziła mi ten właśnie podkład w odcieniu B40. I to był strzał w 10! Podkład nie dość, że ładnie kryje, to matowi moją cerę, nie zapycha porów. Utrzymuje się w miarę długo. Jest wydajny (mi starczył na ok. 8 miesięcy) - wystarczy niewielka kropelka, żeby pokryc nim cała twarz, co trzeba robić szybko, ponieważ wydaje mi się, że zastyga i trudniej go potem rozprowadzić (za to ucianam pół gwiazdki). I oczywiście nie tworzy na twarzy efektu maski.
    Obecnie już go nie stosuje (skończył się) i chciałam spróbować czegoś innego, jednak po skończeniu aktualnie używanego podkładu, na pewno do niego wrócę - skóra była po nm idealna.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 30 ml

Chcesz pochwalić am1110 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 20 raz(y)
  • Dawno takiego bubla nie widziałam :/
  • Zalety:
    - żółte odcienie podkładu
    - przez pierwszą godzinę skóra wygląda bardzo ładnie

Wady:
    - najjasniejszy kolor i tak jest dużo za ciemny dla przeciętnej bladolicej
    - ciemnieje w ciągu dnia (utlenia się)
    - w ciągu kilku godzin zaczyna paskudnie podkreslać pory
    - z godziny na godzinę błysk jest coraz większy

Używam tego produktu od: kilka razy
    Ilość zużytych opakowań: opakowanie testerowe

Chcesz pochwalić Soso za czytelną i pomocną recenzję?
  • Poszukiwania idealnego podkładu trwają
  • W zasadzie o zakupie tego podkładu zadecydował brak innego, którego kupnem byłam zainteresowana.
    Muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczona.

Co daje na plus?
    Mam bardzo wrażliwą skórę, skłonną do przebarwień a ten podkład nie powoduje podrażnień i plam na mojej buźce w dodatku delikatnie kryje przebarwienia dając przy tym naturalny efekt bez uczucia maski. Trzyma się dosyć długo ale cudów nie oczekiwałam. Używam go dosłownie odrobinkę i efekt jest dla mnie satysfakcjonujący, chociaż nie mam większych problemów ze skórą niż czerwone łatki.
    Podkład nie zapycha i ma przyjemny delikatny zapach.

Co na minus?
    Ciut wysusza moją skórę, w dodatku cena jest dość wysoka.

Nie wiem czy dać na plus czy na minus opakowanie. Jest takie jakby plastikowe, bardzo miękkie. Z jednej strony łatwo można wycisnąć kosmetyk do ostatniej kropli, z drugiej strony mam wrażenie że je łatwo można je zniszczyć.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 30ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić vorpalxbunny za czytelną i pomocną recenzję?
  • Japoński ideał
  • Pierwsze moje zetknięcie z tym podkładem było zupełnie przypadkowe, gdyż zgłosiłam się na darmowy makijaż do Douglas\\\'a, który miał być wykonany nieznaną dla mnie jeszcze wtedy marką Shiseido. Mam cerę suchą, skłonną do podrażnień i kapryśną, więc często testuję kosmetyki przed kupnem, lub właśnie zapisuję się na darmowe makijaże.
    Pomimo, że moja cera jest sucha, a więc nie ma wyprysków i nadmiaru sebum, nie jest bezproblemowa w kwestii doboru podkładów, ponieważ bardzo często mam czerwone plamy, podrażnienia, które chciałabym ukryć.
    Pamiętam swój zachwyt, gdy po skończonej sesji makijażu podeszłam do lustra obejrzeć efekt (byłam pomalowana właśnie podkładem Perfect Refining). Moja twarz była idealna, moja przyjaciółka określiła mnie nawet mianem "lalki". Absolutnie wszystkie przebarwienia, powiększone pory i zapchane pory (z którymi też niestety walczę) zostały 100% ukryte pod warstewką tego cudnego kosmetyku. Byłam zakochana.
    Jednak nie chcąc poddać się często zgubnemu pierwszemu wrażeniu, używałam jeszcze 3 albo 4 próbki podkładu.
    Po roku czajenia się na niego, kupiłam, a moja miłość urosła wręcz do szaleństwa za tym podkładem. Dla mnie jest idealny.
    Nie zapycha!!! Nawet moich rozszerzonych porów
    Nie spływa!
    Nie robi smug!
    Nie odbija się na ubraniach!
    Bardzo mocne krycie!
    A co najważniejsze nie wysusza mojej skóry.
    Mój KWC Wszechczasów!!!Używam tego produktu od: ponad rokuIlość zużytych opakowań: kilka próbek + w trakcie pierwszego pełnowymiarowego opakowania

Chcesz pochwalić redspicygirl za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie jest Perfect
  • Uwielbiam kosmetyki do pielęgnacji Shiseido, więc byłam pewna, że bardzo polubię ten podkład. Pierwszym rozczarowaniem była gama kolorystyczna. Spodziewałam się dużego wyboru dla kobiet bladolicych - jest to japońska marka, a Azjatki słyną z porcelanowej, alabastrowej cery. Najjaśniejszy odcień (I10) okazał się dla mnie za ciemny, a w ciągu dnia ściemniał jeszcze o jeden ton i wyglądałam jak posmarowana samoopalaczem!
    Konsystencja jest zbyt płynna. Fluid zbiera się w załamaniach, zamiast tuszować niedoskonałości, to je podkreśla. Nie jest długotrwały, strefa T świeci się już po ok 2 h i makijaż zaczyna spływać (dla porównania napiszę, że używając podkładu Clarins Everlasting pierwszą poprawkę wykonuję dopiero po ok 7-8 h). Fluid pozostawia płaskie, matowe wykończenia, którego nie lubię.
    Nie podoba mi się także plastikowe opakowanie. Uważam, że luksusowe marki powinny produkować podkłady w eleganckich szklanych flakonach.

Używam tego produktu od: wypróbowałam
    Ilość zużytych opakowań: nie potrafiłam zużyć, oddałam

Chcesz pochwalić skincareobsession za czytelną i pomocną recenzję?
  • Piękny ale...
  • Skusiłam się nawet na zakup
    I tak:
    - doskonałe krycie, nawet grubszych historii
    - piękny mat na wykończenie, cera świeża i gładka
    - doskonała trwałość

Jednak na cerze ze skłonnością do świecenia - po ok. 3h zaczyna się okrutnie świecić i zachowuje jakby miał chęć zaraz zjechać z twarzy.
    Oddałam koleżance, która ma skłonności do wyprysków ale nie do świecenia i powiem że jest dla niej idealny

U mnie, pod wpływem uaktywnienia się funkcji "a teraz świecimy" nieciekawie zmienił kolor na totalnie żółty (jak już dodałam - u koleżanki tego nie było)

Zdecydowanie polecam do cer wymagających mocnego krycia ale nie przetłuszczających się, dla dziewczyn oczekujących full cover, mocnego makijażu

Nie uczula i nie powoduje podraznień, nie przesusza!

Wygodne lekkie opakowanie (plastikowe), dobrze się dozuje i wykorzystuje do samego końca

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kociszcze za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może byc dobry ale do suchej skóry
  • Witam, podkład fajnie sie rozprowadza ma super odcienie nie niszczy skóry nie zapycha i dobrze kryje po nałozeniu skóra wygląda ślicznie ale niestety po 2 godz nie wygląda juz tak fajnie czuc go na twarzy a tego nie lubie i niestety skóra zaczyna sie swiecic nie zgodzę sie z producentem że jest on do skóry tłustej ledwo do mieszanej tak uwazam a najlepiej sprawdzi sie na normalnej cerze ale kto taką ma ?u mnie nie przebił mojego ulubienca chanel perfection Muszę jednak odjąć mu gwiazdki niestety ale 2 godz po umalowaniu moja cera wygląda po nim fatalnie jakbym nie spała strasznie męczy skórę a nie mam tłustej tylko mieszaną cp to za podkład ze bez podkładu lepiej wyglądam , strasznie spływa i czuje go na twarzy on chyba jest do skóry suchej..Używam tego produktu od: od dwóch tygodniIlość zużytych opakowań: jedno 15 ml

Chcesz pochwalić lenisko1480 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny
  • Bardzo fajny podkład.
    Jego najbardziej widoczną zaletą jest cudowne opakowanie - wydaje się malutkie, a ilość kosmetyku taka sama jak w innych podkładach. Estetyczne, eleganckie, nowoczesne, luksusowe.

Konsystencja podkładu jest raczej wodnista, ja zdecydowanie bardziej lubię te kremowe.

Kolor nie ciemnieje na twarzy, skóra wygląda po nim zdrowo. Lekko kryje.
    Niestety źle dobrałam swój odcień i jest za ciemny - muszę go obecnie mieszać z jaśniejszym Clarinsem (mój KWC). Ale na pewno kupię go ponownie żeby spróbować go w pojedynkę.

Minus oczywiście cena.
    Ogólnie polecam.

Chcesz pochwalić Burbery za czytelną i pomocną recenzję?
  • ok
  • zalety:
    - nie szkodzi cerze, widać, że ma dobrą jakość.
    - matuje na długo, cera ma ładny jednolity kolor i wygląda promiennie
    - jest trwały

wady:
    - trochę mi wchodzi w pory (ale to może być kwestia uroków mej cery)
    - nie daje efektu maski, ale nie jest też idealnie naturalny. Wykończenie jest jakieś takie niemile pudrowe.
    - dla mnie za niskie spf. Muszę użyć pod spodem kremu z filtrem. Wolałabym żeby podkład nie miał żadnego filtra - efekt byłby ten sam, a może miałby lżejszą konsystencję.

Używam tego produktu od: 7 miesiecy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić turawa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 505 raz(y)
  • nie przypadl mi do gustu
  • Podklad dostalam w prezencie. Jak to czesto w takich przypadkach bywa, odcien okazal sie nie do konca moj i mimo ze jestem na twarzy lekko opalona, jest delikatnie za ciemny. Przy nalozeniu jednak rozsadnej ilosci wyglada naturalnie i w ciagu dnia kolorystycznie potrafi stopic sie ze skora.

Moja cera jest dosyc ladna, ale posiada wiele rozszerzonych porow, ostatnimi czasy ma sklonnosci do lekkiego blyszczenia, wiec ratuje sie bibulkami po 5-6h.

OPAKOWANIE ladne, choc przypomina mi odrobine design kosmetykow z lat 50-tych. Nie ma pompki, ale ratuje sie porzadnym dziubkiem.

WYDAJNOSC swietna, nie uzywam go kazdego dnia z uwagi na kolor oraz to, ze podkladow Ci u mnie dostatek. Osobiscie nie lubie efektu upudrowanej buzi, wiec nakladam tylko jedna cienka warstwe, a ewentualne przebarwienia tuszuje korektorem dobranym kolorystycznie do podkladu.

NAKLADANIE w ogole mi sie nie podoba, poniewaz podklad jest tepy w uzyciu. Nie wazne na co go naloze: na gola skore, na serum i krem, na baze. Nie wazne czy palcami (choc tego w ogole nie preferuje) czy pedzlem do podkladu czy flat topem, powstaja czesto smugi, ktore co prawda da sie rozetrzec, ale podklad wyjatkowo szybko zasycha. Jesli nie rozprowadze go predko i rowno, w niektorych miejscach osadzi sie wiecej, co wyglada nienaturalnie i potem musze 'doczyscic' brwi, zeby podklad sie stapial ze skora i nie bylo bialych plam, a jednoczesnie pomaranczowej obwodki wokol nich.
    Na szczescie sie nie roluje, dobrze wspolpracuje z wszystkimi kremami.

EFEKT
    nawet mniej niz przecietny:

* SREDNIO NATURALNY
    Mimo, ze nakladam wyjatkowo mala ilosc, mam wrazenie, ze osiada na skorze i go widac.

* PODKRESLA ROZSZERZONE PORY
    A mam ich naprawde duzo i mimo uzywania baz wygladzajacych jak Benefit PoreFessional czy Clinique Pore minimizer, podklad nieestetycznie osiada w porach, a za sprawa tepej konsystencji ciezko go potem z porow wydobyc.

* NIE PODKRESLA SUCHYCH SKOREK
    Przynajmniej tyle, aczkolwiek staram sie nakladac kazdy podklad na przygotowana wczesniej i gladka skore. Robie takze regularne peelingi.

* NIE ZAPYCHA
    Aczkolwiek nie mam do tego sklonnosci.

ILOSC nalozonego podkladu oczywiscie ma ogromne znaczenie. Uzyskanie efektu tapety to pestka! Nalezy bardzo ostroznie stopniowac ilosc.

TRWALOSC dobra, poniewaz podklad nawet po calym dniu nie znika z buzi.
    Problem jednak w tym, ze moja normalna skora bardzo szybko i mocno sie po nim blyszczy, bibulki i puder mam z przyzwyczajenia w pogotowiu, ale przy tym podkladzie sa w akcji o wiele czesciej niz zazwyczaj.

KRYCIE dobre, dla mnie odrobine za duze, choc przy wiekszych przebarwieniach korektor (jak chyba w przypadku kazdego pokladu) to niezbednik.

WYKONCZENIE
    Bez pudru sypkiego sie nie obejdzie, poniewaz tuz po nalozeniu, moja skora nienaturalnie sie blyszczy.

WSPOLPRACA Z INNYMI KOSMETYKAMI
    Na niego uzywam sypanca Chanel, nastepnie bronzer i roz. Niestety mam wrazenie, ze bronzer i roz nie rozprowadzaja sie na nim zbyt plynnie z uwagi na podklad, ktory osiadl w porach i sa przez to takze widoczne.

FILTR
    SPF15

OSWIETLENIE
    Niestety nie potrafi sie dopasowac do kazdego swiatla i czasem wygladam w nim naprawde pieknie, kolor jest naturalny, a niekiedy wygladam wyjatkowo blado, badz wrecz pomaranczowo. Do tego efekt jest dosyc sztuczny, podklad nie pozwala skorze przeswitywac od spodu i wyglada jak makijaz, a nie jak piekna skora.

Podsumowujac:
    * tepa konsystencja
    * widoczny na skorze, mimo ze odcien potrafi stopic sie z cera
    * osadza sie w porach
    * nie wysusza skory
    * nie podraznia
    * nie potrafi dopasowac sie do oswietlenia
    * bardzo wydajny
    * nie podreskla skorek
    * nie zapycha
    * trwaly, nie znika z twarzy w ciagu dnia
    * szybko sie nienaturalnie blyszczy, poprawki konieczne

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1, ale poszuka nowej wlascicielki

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić MdM za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest genialny, ale nie dla tłustej cery
  • UBUSTWIAM ten podkład przez.....pierwsze 3 godziny od nałożenia na twarz, po tym czasie moja mieszana (raczej w stronę tłustej) cera reaguję na niego fatalnie; świeci się a podkład zaczyna znikać
    dlatego też nie może to być moje KWC.

A bardzo szkoda, bo do tej pory żaden z podkładów (a na koncie wypróbowane mam ich dziesiątki) tak mnie nie upiększał i nie dawał tak świetnego efektu ślicznej, nieskazitelnej i naturalnej buźki.

Rewelacyjny jest dobór kolorów (zakresem tonacji porównywalny do MAC’a) ; seria z początkiem O to odpowiednik NC w MAC’u. Teraz dla mnie O60 jest IDENTYCZNE jak moja lekko opalona skóra, zimą wybiorę pewnie O20.

Opakowanie praktyczne, leciutkie. Jest w miarę wydajny w związku z czym cena też jest do zaakceptowania.

Jeśli nie macie za bardzo tłustych cer, na pewno będziecie z niego zadowolone!

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić magdalenakm za czytelną i pomocną recenzję?