Powiększ Garnier Skin Naturals, Miracle Skin Perfector [Beauty Balm Perfector] (Upiększający BB krem 5 w 1)

Zgłoszony przez vannesalp

Krem BB (Beauty Balm Perfector) to kosmetyk wielofunkcyjny. Posiada właściwości nawilżające i korygująco-upiększające. Może być stosowany jako podkład, krem lub baza pod makijaż. BB stapia się z cerą, sprawiając że twarz jest naturalnie wygładzona, z wyrównanym kolorytem, bez efektu maski. Zawiera pochodną witaminy C i filtr UV.
Producent zapewnia nas o 5 cudownych właściwościach swojego kremu BB:
- Nawilża 24h
- Wyrównuje koloryt
- Koryguje niedoskonałości
- Rozświetla
- Chroni przed promieniami UVA/UVB - SPF 15
Dostępny w dwóch odcieniach. Przeznaczony do cery normalnej i suchej.
Skrót `BB` w nazwie swojego kremu Garnier wywodzi od `Beauty Balm Perfector`, nie od `Blemish Balm Cream`. Wg deklaracji producenta jest to kosmetyk jedynie "inspirowany sukcesem azjatyckich kremów BB"!

Skład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Isohexadecane, Glycerin, Alcohol denat., Peg-20 Methylglucose Sesquistearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Glucose Sesquistearate, Cetyl Palmitate, Nylon-12, Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Hydrogenated Polyisobutene, Stearyl Alcohol, Magnesium Aluminium Silicate, Phenoxyethanol, Parfum, Caprylyl Glycol, Lithium Magnesium Sodium Silicate, Disodium Edta, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Caffeine, Ascorbyl Glucoside, Geraniol, Cellulose Acetate Butyrate, Poly Phosphorylcholine Glycol Acrylate, Citral, Ammonium Polycryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Polyvinyl Alcohol, Sodium Chloride, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, [+/- May Contain CI 77891 / Titanium Oxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499 / Iron Oxids].

• Porażka.
  • Zastanawiam się jakie konkretne zastosowanie ma ten krem. Mam suchą,wtażlwą cerę, myślałam że to jest lżejsza arternartywa podkładu dlatego go kupiłam. Tak się rozczarowałam że w ocenie tego kremu nie wiedziałam ile gwiazdek zaznaczyć. Nie kryje, nie wtapia się w skure, podkreśla suche skurki, nie wytrzymuje upałów. Moja ocena to pół gwiazdki, ale tylko dlatego że bym go poleciła nastolatkom.

Ilość zużytych opakowań: 1 duży

Chcesz pochwalić molinezjaczarna za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam
  • Swoją recenzję muszę zacząć od przyznania się, że kremy BB z Garniera są pierwszymi kosmetykami tego typu, z których mam przyjemność korzystać, więc niestety nie mogę stwierdzić, że są niezastąpione, bo po prostu tego nie wiem

Po krem sięgnęłam pierwszy raz po mocnym, niechcianym opaleniu twarzy, co skutkowało przesuszoną i schodzącą z nosa i czoła skórą oraz faktem, że kolor mojej twarzy zdecydowanie odbiegał od jej naturalnego odcienia. Nie chciałam wydawać pieniędzy na podkład w ciemniejszym kolorze, ponieważ wiedziałam, że po kilku dniach moja twarz wróci do normy, a kolejny raz nie zamierzałam doprowadzać się do tak opłakanego stanu. Zupełnie przypadkiem sięgnęłam po krem BB z Garniera (po prostu pierwszy, który wpadł mi w oczy). Wybrałam ten do cery suchej, w kolorze medium. Efekt jaki zobaczyłam za twarzy dosłownie mnie zachwycił. Zero widocznych suchych miejsc, brak odstających skórek, kolor cery ładnie wyrównany, dobre i długotrwałe nawilżenie i dziecinnie prosta i szybka aplikacja. Do tego stopnia spodobało mi się używanie tego kremu, że kilku dniach dokupiłam jaśniejszy odcień i właściwie od tej pory jest to mój podstawowy kosmetyk do lekkiego, letniego makijażu dziennego. Podkładów używam tylko na większe wyjścia.
    Martwiący jest jedynie fakt, że kosmetyk ma bardzo małą gammę kolorystyczną i nawet najjaśniejszy odcień jest dość ciemny. Latem, kiedy jestem opalona, absolutnie nie przeszkadza mi to, natomiast wiem, że jesienią powrócę do podkładu, który dopasuje się do koloru mojej szyi i dekoltu.

Szybkie podsumowanie:

Zalety:
    - szybko się nakłada
    - nie pozostawia smug
    - dobrze nawilża i rozświetla skórę
    - daje ładny efekt na twarzy
    - nie podkreśla suchych skórek
    - dostępny praktycznie w każdej drogerii i hipermarkecie
    - przystępna cena (dodatkowo bardzo często na promocji)
    - wygodne opakowanie
    - przyjemny zapach i konsystencja
    - nie robi maski
    - wyrównuje koloryt skóry
    - długotrwałe nawilżenie (można śmiało porównać do efektu jaki dają zwykłe kremy nawilżające z podobnej półki cenowej)

Wady:
    - mały wybór w kolorach
    - średnie krycie (ale jest to w końcu krem, a nie podkład, więc jest to wybaczalne)
    - krótka trwałość jak chodzi o kolor (max 5 godzin)

Ilość zużytych opakowań: 2 rozpoczęte opakowania po 50 ml (jasniejszy i ciemniejszy)

Chcesz pochwalić gocha_s za czytelną i pomocną recenzję?
  • a u mnie nie działa jak powinien...
  • Skonczyl mi sie BB, wiec zakupilam Garniera.
    \nDobrze, ze w promocji, bo to bylo stracone 15 zl
    \n
    \nNie mam jakiejs tlustej, brzydkiej cery, ale po tym kremie swiece sie jak posmarowana oliwa. Musialam uzyc krzemionki na wierzch zeby wyjsc do pracy.
    \nKolor tez - wiele do zyczenia. Mam opcje najjasniejsza, a jest jakas zolta (?), nie dopasowuje sie do karnacji.
    \n
    \nMam tez wrazenie ze krem podkreslil mi kazda skorke i zalamanie skory, bleh.
    \nU mnie widac sie komplenie nie sprawdzil...

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Chcesz pochwalić MartaCrystal za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobrze matowi
  • Ja wybrałam dla skóry jasnej. Wielkim minusem jest wydobywanie go z opakowania. Konsystencja kremu jest bardzo wodnista i często spływa. Po nałożeniu na twarzy robi się wielka maska. Jest to najjaśniejszy odcień a i tak twarz jest pomarańczowa. Miłym zaskoczeniem było to, że po 5-6 godzinach moja twarz była nadal matowa. Wcale się nie błyszczała i wyglądała bardzo świeżo. Niestety krem zawiera alkohol (przy aplikacji jest dość wyczuwalny), przez co moja cera się strasznie wysuszyła, więc musiałam go odstawić.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić clarkyss za czytelną i pomocną recenzję?
  • na razie najlepszy choć niedoskonały
  • Zacznę może od tego, że po wypróbowaniu tego nie sięgałam jeszcze do innych, bo mam wrażenie, żeby aby jakiś inny produkt przeskoczył działanie tego, to musiałby być sporo droższy, więc ostatecznie zawsze kończy się na tym, zwłaszcza że często bywa w promocji.

Używam go na co dzień, kiedy akurat na mojej skórze nie pojawiły się żadne niechciane przygody. Jeśli coś wymaga silniejszego krycia, to używam jednak normalnego podkładu kryjącego.

+ dobrze nawilża skórę
    + sprawia, że wygląda na zdrową i wypoczętą
    + zawiera SPF
    + ma wygodne opakowanie
    + ładnie pachnie
    + przedłuża trwałość różu i bronzera
    + łatwo się zmywa

+/- jest bardzo lekki. Jest to wadą, gdy mam akurat kłopoty z cerą i zaletą, gdy ich nie mam

- czasami, jeśli skóra mocniej się przetłuszcza, zbryla się na czole i nosie
    - nie radzi sobie z zaczerwieniami
    - źle współgra z innymi kosmetykami w strefie T np. pudrem do przyprószenia nosa i czoła

Dlatego na razie używam i jestem całkiem zadowolona, bo nauczyłam się, kiedy i jak go używać, ale mam nadzieję, że kiedyś uda mi się trafić na coś lepszego, bo takich efektów jak na reklamie ten na pewno nie daje

Używam tego produktu od: od kiedy pojawił się na rynku
    Ilość zużytych opakowań: pewnie ok.20

Chcesz pochwalić kwiatek131 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry, dla mnie za ciemny
  • + nawilża
    + lekko maskuje niedoskonałości
    + cena
    + u mnie matuje, twarz staje się nawilżona ale jednocześnie jednolita...
    + wygładza

- nie nadaje sie jako podkład
    - dla mnie nawet ten najjaśniejszy jest za ciemny (ale na wakacjach mozna uzywac)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lovelyyworld za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Nie jest to może produkt idealnie kryjący, profesjonalny podkład, czy świetny krem, ale dla moich potrzeb jest w sam raz. Młoda skóra, bez większych niedoskonałości nie potrzebuje ciężkich podkładów i dokładnego krycia. Potrzebuje nawilżenia i lekkiego wyrównania koloru i to właśnie daje mi ten produkt.

Ilość zużytych opakowań: ciężko powiedzieć, ok. 8

Chcesz pochwalić Simolka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 2 raz(y)
  • najlepszy z przetestowanych bb, ale nie ideał
  • Zdaje się, że to był pierwszy krem bb w polskich drogeriach i używałam go od razu jak się tylko pojawił. Potem postanowiłam przetestować kolejno inne kremy bb wydawane przez inne firmy kosmetyczne znane z drogerii, ale też kremy bb z Korei, Singapuru i Chin.

Po 3 latach wróciłam do bb Garniera, bo mimo niezaprzeczalnych wad, ma też kilka punktów, w których przeważa nad innymi:

+ cena
    + wydajność
    + dostępność
    + łatwo się rozprowadza, ale:
    - zostawia smugi, gromadzi się w załamaniach i fałdkach skóry
    + ładnie się stapia z kolorytem, ale:
    - lekka przesada z ilością i już wygląda fatalnie
    - a do tego się błyszczy i niestety efekt ten jest fajny tylko w dniach kiedy skóra jest bardziej sucha i potrzebuje rozświetlenia; kiedy ma gorszy dzień i produkuje więcej sebum, w połączeniu z bb Garniera tworzy się mało estetyczny efekt
    + nie ma efektu maski, ale:
    - na pewno nie pokryje bardziej widocznych niedoskonałości, a nałożenie kolejnej warstwy, jak radzi producent, nie wchodzi w grę (patrz wyżej)
    + przeważa nad azjatyckimi bb, bo kolor jest bardziej dopasowany do polskich odcieni skóry - twarz nie odznacza się przerażającą, białą maską
    - bardzo czuć obecność kosmetyku na skórze, a ja niestety nie lubię tego uczucia (pod tym względem przegrywa z azjatyckimi bb)

Ideałem nie jest, jeśli potrzebuję efektu naprawdę ładnej skóry, to użyję podkładu. Ale na co dzień jestem zbyt leniwa, żeby bawić się w krem+podkład+puder+kolorowe kosmetyki, a nie zawsze mogę wyjść z domu tylko z kremem nawilżającym z filtrami na twarzy, bo skóra jest szara i zmęczona. Wtedy Garnier przychodzi z pomocą, bo cera zdecydowanie wygląda lepiej, ale trzeba zaglądać do lusterka i sprawdzać jak się ma błyszczenie. Nie jest doskonały, ale dość przydatny.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: ledwo rozpoczęte drugie

Chcesz pochwalić jie za czytelną i pomocną recenzję?
  • ok
  • Używam tego kremu kiedy nie mogę poświęcić na makijaż sporo czasu. Konsystencja jest lekka i przyjemna. Czuć ,że skóra jest nawilżona. Delikatnie zakrywa zaczerwienienia lecz cienie pod oczami to już za dużo dla tego kremu. Czy rozświetla.. hmm.. Skóra wygląda bardziej na przetłuszczoną, świecącą się niekorzystnie niż rozświetloną , dlatego przypudrowanie twarzy jest w moim przypadku koniecznością. Jeśli chodzi o ukrywanie niedoskonałości to nie mogę się wypowiedzieć ponieważ mam gładką buzię.

Plusy:
    +lekka konsystencja
    +nawilża
    +delikatnie zakrywa zaczerwienienia
    +cena
    +dostępność

Minusy:
    -cera wygląda na przetłuszczoną ,ale po użyciu pudru jest jak najbardziej ok

Chcesz pochwalić Quaithe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem zadowolona z tego kremu
  • Dla mnie jest to krem bardzo przydatny pod kazdym wzgledem.wqreszcie moja skora na twarzy wyglada ładnie i jest bardzo zadbana.Kolor tez jest odpowiedni dla mojej karnacji. Ładny efekt utrzymuje sie długo.Chętnie bedę go stoswała przez długi czas i polecała znajomym.

Używam tego produktu od: 3-miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 małe

Chcesz pochwalić aniast1981 za czytelną i pomocną recenzję?