Syoss, Volume Lift, Suchy szampon do włosów

Powiększ Syoss, Volume Lift, Suchy szampon do włosów

Zgłoszony przez viki1988

Do włosów delikatnych, bez energii. Daje 1 dodatkowy dzień świeżości i objętości bez konieczności mycia włosów.

Skład: Isobutane, Oryza Sativa Starch, Alcohol Denat., Butane, Propane, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Geraniol.

Cena: ok. 15zł / 200ml

• dylemat...
  • Z jednej strony kosmetyk bez którego ciezko mi wytrzymać,ratuje mnie w kryzysowych sytuacjach
    ale za każdym razem bedąc w sklepie serce mi się kraje kiedy wkładam ten szampon do koszyka bo wiem ze po 3,max 5 użyciach będę musiała kupić następny
    z drugiej strony testowałam juz suche szampony z isany oraz schaumy i stwierdzam,iż syoss jest bezkonkurencyjny jeśki chodzi o działanie z tego powodu jakoś przecierpię tą cenę i pozostanę mu wierna

Ilość zużytych opakowań: w trakcie piątego

Chcesz pochwalić villealexandra za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słabo
  • Twardy zawodnik jeśli chodzi o pozostawianą biel - pozostawiał białe kuleczki, które strasznie trudno było usunąć. Nie było to regułą jednak w większości przypadków walczyłam z bielą. Zapach znośny.
    Niestety włosy po zastosowaniu nie były rewelacyjne - wysuszacz, efekt szorstkości. Na koniec: wydajność... bardzo słaba. Byłam w szoku jak szybko się skończył.Używam tego produktu od: około 2 tygIlość zużytych opakowań: jedno całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Pistacia za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • Dosyć dobry, daje radę
  • Szampon zakupiłam na 3-dniowy wypad w góry. Jak wiadomo w tego typu sytuacjach nie ma czasu czy sił (po całodziennym chodzeniu po górach) by umyć i wymodelować włosy.
    Szampon sprawdził się dosyć dobrze.

Na plus:
    + faktycznie odświeża. Oczywiście nie jest to odświeżenie jak po umyciu głowy, bo umycia nie zastąpi nawet najlepszy suchy szampon. Ten akurat daje radę.
    + zapach. Nie śmierdzi jak np. Garnier. Po jakiś 15-30 min znika z włosów
    + cena i wydajność
    + łatwo się go rozczesuje, wystarczy pochylić głowę i bez problemu można rozczesać
    + pojemnik jest matowy, dzięki czemu nie wyślizguje się z dłoni

Na minus:
    - ciśnienie w pojemniku. Mega mocne! Przy pierwszym zastosowaniu (rano na wpółprzytomna) jak prysło to miałam niemal stan przedzawałowy. Z miejsca się obudziłam.
    - nie ma zwiększenia objętości jak to zapewnia producent
    - nie wolno go stosować zbyt często, bo może spowodować łupież

Co do białego nalotu… Szczerze mówiąc każdy suchy szampon który stosowałam pozostawał biały nalot. Jakoś nic dziwnego czy tym bardziej szokującego w tym nie widzę. Tutaj producent radzi, by po aplikacji masować ręcznikiem głowę a następnie wyczesać. Ktoś powie, że „eee tam nie mam na to czasu”, ale różnica jest kolosalna. Po masowaniu ręcznikiem głowy nie dość, że preparat zostanie lepiej rozprowadzony, zniknie biały nalot, to ten tłuszcz lepiej zniknie, czy może raczej lepiej się go zatuszuje.

Po drugie, uwaga jeśli chodzi o dozowanie ilości na włosy. Jeśli go za dużo nałożymy to uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego, czyli włosy będą szorstkie, lepkie, przyklapnięte. Tym bardziej, że jest on przeznaczony do cyt.: włosów delikatnych.

Podsumowując, Szampon sprawdza się w ekstremalnych sytuacjach jak wypad w góry czy gdzieś pod namiot. Faktyczne daje włosom ten 1 dodatkowy dzień. Za taką cenę to daje radę.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić Alsou za czytelną i pomocną recenzję?
  • kiepski
  • Produkt po pierwsze nie odświeża włosów w nawet minimalnym stopniu, on je nawet jeszcze bardziej przetłuszcza. Użyłam go tylko 2 razy i to był koniec. Po jego użyciu nie marzyłam o niczym innym niż umycie włosów, a nie miałam na to niestety czasu. Produkt stosowałam odpowiednio. Mimo to i tak cała łazienka była biała. Zapach jest tu chyba jedynym plusem. Bo cena jak na taki bubel jest za wysoka.

+zapach
    +dostępność

-pogarsza tylko stan włosów
    -łazienka po jego zastosowaniu jest cała w białym pyłku

Używam tego produktu od: od roku
    Ilość zużytych opakowań: używane tylko 2 razy, ciężko powiedzieć ile ubylo

Chcesz pochwalić lostinlive za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super, super i jeszcze raz super
  • Szczerze dziwię się niektórym opiniom, ale wiadomo każdy ma swoje odczucia.
    Wcześniej używałam zielony, ale ten zdecydowanie lepiej działa na objętość włosów. Efekt, trwałość, aplikacja, brak białych śladów- wszystko na plus. Zapach może odrobinę za intensywny, ale po dłuższym używaniu już się przyzwyczaiłam. Według mnie na pewno nie śmierdzi, a wręcz przeciwnie.
    Spory minus niestety za wydajność. Jedno opakowanie wystarcza mi na 4-5 razy.
    Cena na plus.

Ilość zużytych opakowań: 5 lub więcej

Chcesz pochwalić kathyw92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być
  • Plusy:
    + odświeża włosy
    + efekt jest dosyć długotrwały
    + zapach średni, ale da się przeżyć

Minusy:
    - mało wydajny
    - zostawia białą poświatę, ale jest tak u wszystkich
    - nie widać jakiegoś super efektu objętości

Używam tego produktu od: paru miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić Kokosanka6 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bubel
  • Najgorszy z suchych szamponów jakie stosowałam a trochę ich było.

Przede wszystkim rozpyla za dużo produktu i zostają wielkie, białe kruszki które ciężko wyczesać. (Tak, stosuję prawidłowo!). Włosy zamiast odświeżone są bardziej klapnięte i tak tępe że nic tylko umyć je trzeba. Jest niewydajny, cena średnia.
    Zdecydowanie nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić abercrombie&fitch za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mało wydajny
  • Produkt rzeczywiście spełnia swoją rolę, w kryzysowych sytuacjach natychmiastowo odświeża włosy. Ma przyjemny zapach. Duży minus natomiast za to, że zostawia biały nalot na włosach.

Tak niską ocenę zawdzięcza temu, że wystarczył mi na JEDNO UŻYCIE. Kiedy kolejny raz chciałam z niego skorzystać okazało się, że cały gaz się ulotnił i opakowanie nadaje się już tylko do wyrzucenia.

Używam tego produktu od: JEDEN RAZ
    Ilość zużytych opakowań: JEDNO

Chcesz pochwalić paulinka_vel_paulinka za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla mnie nie...
  • Zacznę od opakowania. Wygodnie się trzyma (matowy pojemnik nie wyślizguje się z ręki). Jest dość wydajny.

Nie jestem pewna czy koleżanki, które napisały niektóre poprzednie komentarze np. o "siwiźnie" etc. stosowały go w prawidłowy sposób (a różni się on od niektórych innych suchych szamponów). Należy przestrzegać instrukcji:
    - aplikacja z ok. 20cm
    - rozpylanie krótkimi seriami
    - wstrząśnięcie przed każdym psikiem
    - wycieranie od razu ręcznikiem

Jeżeli przestrzega się instrukcji to nie ma siły, tłuszcz na włosach nie ma szans. Resztek też powinno zostać mało i są łatwe do zdmuchnięcia suszarką albo wyczesania. Jeżeli aplikuje się z bliska i małymi seriami to żadna "mgiełka" dookoła głowy nie powinna powstać. Za to włosy pozostają sztywne i matowe, ten suchy szampon potwornie włosy przesusza.

Zniknięcie efektów szybciej niż powinno wynika najczęściej z aplikacji bezpośrednio na skórę głowy, resztki które zostaną na skórze podrażniają ją i zmuszają do szybkiej produkcji łoju.

Efekt "podniesienia" włosów wynika głównie z tego, że są sztywne, co nie wygląda za dobrze.

Kompletnie nie nadaje się do używania często, patrz: skład. Potwornie przesusza włosy.

Ale to jeszcze go nie dyskwalifikuje w moich oczach. Wiadomo, na sytuacje awaryjne, czasem nie ma innego wyjścia.
    To co powoduje, że dla mnie nie nadaje się do używania, to zapach a raczej powinnam napisać SMRÓD.
    Gdyby wyparowywał, byłoby ok. Ale niestety włosy śmierdzą bardzo intensywnie jakimś cytrusowym zapachem do toalet, aż do ich umycia. Ten smród zabija zapach czegokolwiek innego w promieniu 3m. Zapomnieć o perfumach czy o romantycznej aromatycznej kolacji.
    Mi ten smrodek nie wywietrzał nawet po 4h na wietrze.

Ja używam teraz tego szamponu bardzo rzadko i tylko miejscowo za uszami, a na całe włosy psikam jakąś odżywkę w formie mgiełki która lekko neutralizuje ten zapach.

Kolejnego opakowania na pewno nie kupię, bo skutki uboczne (intensywny "zapach" są dużo gorsze niż zalety jego stosowania.

Ilość zużytych opakowań: pół

Chcesz pochwalić L_Asica za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sprawdził się
  • Sama z siebie pewnie nigdy bym go nie kupiła, nie wierzyłam w działanie suchych szamponów, ale jako że dostałam go w 'spadku' po koleżance, to postanowiłam wypróbować. I cóż...

Zaskoczył mnie, bo naprawdę działa

Oczywiście nie jest to alternatywa dla zwykłego szamponu, nie wyobrażam sobie stosować go często (po każdym normalnym myciu głowy), żeby przedłużyć efekt świeżości, ale w sytuacjach awaryjnych, kiedy nie mam czasu na mycie-suszenie-układanie fryzury, sprawdza się świetnie.

Pierwsze wrażenie: dość duże, solidne i trochę ciężkie opakowanie, ale wygodne bo nie wyślziguje się z dłoni. Ciśnienie jest spore, szampon wydobywa się silnym i obfitym strumieniem, tworząc wokół głowy sztuczną mgłę.

Zapach ma zde-cy-do-wa-nie!!! zbyt intensywny, mocno cytrusowy i jakby na siłę udający świeży, utrzymuje się bardzo długo, i niestety, zabije wszytkie inne zapachy, perfumy nie mają z nim szans Mam wrażenie, że mocno czują go osoby wokół, nawet z dość dużej odległości.

Mam bardzo ciemne włosy i obawiałam się efektu siwizny, ale tu akurat syoss mnie bardzo pozytywnie zaskoczył, bo nic takiego nie dostrzegłam. Pryskam z dość sporej odlogłości (ok 30cm), z bliższej nie próbowałam. Proszek który pozostaje, łatwo jest wyczesać, ewentualnie zdmuchać zimnym nawiewem suszarki do włosów.

Po użyciu włosy na pewno wyglądają lepiej, ale jednak mimo wszystko czuć, że jest to taka sztuczna, udawana świeżość. Podoba mi się, że włosy rzeczywiście stają się lekkie, puszyste (ale nie spuszone), uniesione u nasady. Niestety, są też dość matowe i z lekka sztywne.

Jest wydajny, wydaje się nie mieć końca

Jak już wspomniałam - produkt jest świetny, jeśli chodzi o sytuacje awaryjne, nie wyobrażam sobie stosować go częściej, a już na pewno nie po każdym myciu. Zapach też nie jest zachęcający. Nie wiem, czy kupię go ponownie, bo chciałabym wypróbować innych tego typu szamponów.

Ilość zużytych opakowań: (chyba) kończę pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kawa_zmlekiem za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij