Paese, Puder ryżowy

Powiększ Paese, Puder ryżowy

Zgłoszony przez INTER KICIU

Puder absorbuje nadmiar sebum. produkt jest niezwykle lekki, jedwabisty i łatwy w aplikacji, daje miłe uczucie na skórze. Idealny jako ostatni etap makijażu. Polecany szczególnie do cery mieszanej, tłustej, skłonnej do wyprysków. Może być stosowany na całej twarzy lub jedynie wybrane jej partie. Biały kolor pudru po nałożeniu na twarz staje się całkowicie transparentny.Puder absorbuje nadmiar sebum. produkt jest niezwykle lekki, jedwabisty i łatwy w aplikacji, daje miłe uczucie na skórze. Idealny jako ostatni etap makijażu. Polecany szczególnie do cery mieszanej, tłustej, skłonnej do wyprysków. Może być stosowany na całej twarzy lub jedynie wybrane jej partie. Biały kolor pudru po nałożeniu na twarz staje się całkowicie transparentny.

Cena: 38zł / 25g

• super rozwiązanie
  • Puder leżał u mnie w szafce ponad miesiąc nie używany. Nie mogłam się do niego przemóc.
    Mam cerę mieszaną świeci mi sie nos i policzki.
    Uzywam go jako wykończenie makijażu na podkład typu CC który nie jest matujący. Efekt delikatnego zmaowienia oraz przede wszystkim URTWALENIE MAKIJAŻU zapewnia mi ten o to puder ryżowy. Ten rodzaj pudru nie jest typowy do zmatowienia. Ale daje jego lżejsza wersję. Jestem z niego mega zadowolona bo nie muszę nakładać kolejnej warstwy pudru w kamieniu. Kolor biały ale idealnie sie dopasowuje. Nie chowa się w "rowki" także dla pań z bruzdami także będzie idealny. Opakowanie jest jego najwiekszym minusem. Otworki sa za duże wiec sie dużo go wysypuje. Nieporeczny w torebce. Nie wyobrażam sobie jak go zabrać na imprezę. Moim sposobem na aplikacje jest nabieranie go z puszka pędzlem. A poza tym nie mam zasteżeń .

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić marzenka1992 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • mam ten puder jest bardzo dobry, matuje na wiele godzin, jest biały ale na twarzy jest przezroczysty, swietny dla cery przetłuszczającej, warto go miec przy sobie w małym pojemniku, podobny jest do bambusowego ale daje taki efekt tepego matu a bambusowy jest b.miekki na twarzy.Oba matuja swietnie.
    polecam każdej pani z tłustą strefą t

Używam tego produktu od: tydzień

Chcesz pochwalić annajustyna za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam
  • Może i jest ciężko dostępny, może i ma dziadowskie opakowanie ale działanie wynagradza wszystko Idealnie matuje na cały dzień, jest wydajny...po prostu cudowny! I absolutnie nie wysusza skóry, ani nie bieli.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić arisona1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super.
  • Mimo, że jest dla mnie troche drogi (32 zł), to jest szalenie wydajny, łatwo dostępny, fajnie matuje twarz. Oczywiście wymaga poprawek, ale jak każdy puder jakiego używałam do tej pory. Troche bieli twarz, jednak po pewnym czasie ten efekt znika.
    Fajnie utrwala makijaż.

Chcesz pochwalić LendieViv za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetnie utrwala makijaż
  • Plusy:

Jestem zachwycona tym pudrem. Muszę przyznać, że świetnie odgrywa swoją rolę. Używam go po zrobieniu całego makijażu i dzięki temu jest on utrwalony przez cały dzień. Sprawdza się szczególnie latem, kiedy jest gorąco, a skóra wydziela większą ilości potu. Poza tym nie zostawia żadnych śladów i nadaje skórze matowy wygląd, a przy tym "pochłania pot"

Minusy:

Jedynym minusem jest nieporęczne pudełko, które utrudnia aplikację pudru (czasami zdarzyło mi się ubrudzić przez to ubranie)

Chcesz pochwalić _Ruda__ za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry produkt
  • Produkt oceniam z perspektywy osoby z cerą tłustą, stosującą filtry.

Puder kupiłam w lutym zachęcona opiniami o tym, że może on zastąpić fixer w spray'u.

Według mnie to najsłabsza strona tego kosmetyku. Jst nietrwałe i nieszczelne. Nie zakręca się, a jedynie domyka. W razie transportu muszę zabezpieczać je taśma, inaczej będzie po pudrze. Generalnie ze względu na opakowanie trzeba na niego bardzo, bardzo uważać.

DZIAŁANIE:
    Puder ma za zadanie matowić i utrwalić makijaż. W kwestii matowienia sprawdza się bardzo dobrze. W połączeniu z podkładem healthy mix (rozświetlający) daje mat na 5-6 godzin. Potem skóra zaczyna się delikatnie świecić. Nie jest to jednak nic no może bardzo przeszkadzać. Zresztą wystarczy użyć bibułek, aby zlikwidować świecenie, a później można nałożyć nową warstwę pudru i wytrwać do końca dnia. Testowałam go również z innymi podkładami i godzinowo mat wypada podobnie.
    Co do fixowania makijażu: nie wiem jak działają typowe fixery, ale puder paese dobrze trzyma podkład w ryzach. Nawet tak lekkie podkłady jak HM.

EFEKT BIELENIA SKÓRY:
    Puder jest sypki, ma biały czyli transparenty kolor. Mojej twarzy nie bieli. Nakładam go pędzlem do pudru, dużym. W strefie T wklepuję, a policzki jedynie omiatam delikatnie.

CENA:
    Kupiłam go w małej drogerii i zapłaciłam niecałej 30zł i według mnie jest to wysoka cena jak za taki produkt. Za taką cenę opakowanie powinno być solidniejsze. Dodatkowo wiem, że generalnie jest droższy, ponieważ może kosztować nawet 37-40zł. Ceny świadczy na jego niekorzyść.

+puder jest wydajny, ponieważ używam go codziennie od lutego 2014, a wciąż mam około pół opakowania.
    + nie podkreśla zmarszczek.

Po zużyciu tego pudru mam ochotę wypróbować jego zielone brata

Używam tego produktu od: luty 2013

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić lifrete za czytelną i pomocną recenzję?
  • czuję się zaproszona do testowania kosmetyków tej firmy
  • Puder kupiłam po przeczytaniu opinii. Zapłaciłam za niego 29 zł, jest bardzo podobny do pudru essence fix & matte, ma krótszy skład drobny pyłek, który wymaga dobrego pędzla. Puder ma minimalny zapach, matuje na dość długo, kupiłam go zimą, teraz mamy wiosnę, zobaczę jak będzie latem. Ogólnie kosmetyk godny zakupu.

Chcesz pochwalić Wardruna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miło mnie zaskoczył
  • Kupiłam go po tym, jak rozczarował mnie puder Inglota. Powiem szczerze, że nie spodziewałam się po tym produkcie jakichś większych fajerwerków, a to proszę: miła niespodzianka.
    Produkt na mojej mieszanej cerze spisuje się bardzo dobrze - matowi skutecznie, nie dając zarazem efektu płaskiego pudrowego matu, nie spływa, dobrze współpracuje z różnymi podkładami i kremami typu BB. Muszę w połowie dnia poprawiać makijaż, ale to i tak świetne osiągi, biorąc pod uwagę, że przy innych pudrach musiałam to robić co godzinę, czy dwie.
    Nakładam go silikonową gąbeczką, delikatnie wklepując w twarz, a nadmiar pudru delikatnie zbieram wachlarzowym pędzlem Ecotools.
    Zapach mi nie przeszkadza, za to bardzo przeszkadza mi opakowanie. Masakra! Jak można zrobić słoiczek zamykany na ćwierć obrotu gwintu??? Ostatnio tylko jakimś cudem nie wysypałam całości do kosmetyczki, bo odkręcił się w transporcie. Za to gwiazdka mniej.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić O_Yumi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • Dla mnie jest idealny! Nie nakładam go tą gąbeczką, która jest przy opakowaniu, tylko pędzlem i delikatnie go wklepuję. Ważne jest, żeby nie nałożyć go za dużo, wtedy może podkreślać meszek na twarzy lub ewentualne suche skórki. Na mojej twarzy (cera mieszana) wytrzymuje cały dzień. Nie straszne mu słońce, wysoka temperatura i pot Co do zapachu... jest taki dziwny, mi przypomina opłatek :P ale w zasadzie nie zwracałam na to uwagi, póki nie przeczytałam, że dziewczyny się delikatnie uskarżają. Jedynym minusem jest opakowanie... Słabo, jeśli chodzi o transport. Wysypuje się na przestrzeń między zakrętką a gąbeczką i po otwarciu robi PUF! Troszkę to nieprzemyślane... Ale ogólnie jest to dla mnie znakomity produkt i liczę na wieloletnią współpracę z nim

Chcesz pochwalić tygrysieoko za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny
  • Ten puder mial ze mna ciezko, pierwszy raz uzylam go na wesele. Tak wiem bardzo odwaznie ale sie spisal!!!
    Dla mieszanej cery jest dobry, wytrzymal calutkie potancowki, poty, stresy- mozna powiedziec jak w bajce.
    Nakladam gobeczka wtedy bardziej sie spisuje niz pedzelkiem. Minusy to : zapach! PO co to wepchali? , bardzo wysypyje sie z pudeleczka oraz troszke bieli i uwidacznia meszek na twarzy.
    Czy go kupie nie wiem, napewno bede szukac inne pudry,moze w ktoryms sie zakocham. Ale ten puder ma plus ze przezwyciezyl pierwszy test!

Używam tego produktu od: od miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: 1 duze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić klaudia061 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja!
  • Puder spisuje się na medal. Utrwala makijaż, zapobiega świeceniu się skóry, w moim przypaku na prawie cały dzień! Do tego ma przyjemny zapach i przystępną cenę.
    Znalazłam tylko jeden minus - jego pojemniczek. Jeśli odkleimy całą naklejkę wysypie się zbyt dużo pudru jak na jedno użycie.

Ale ogólnie jest świetny

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić justynkag10 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla posiadaczek tłustej cery super !
  • Kupiłam go za namowa koleżanki i jestem jej za to dozgonnie wdzięczna. Idelanie matowi skóre, współpracuje z podkładem, jeśli nałożymy za ciemny fluid idealnie go rozjaśni. Stosuje go z podkładem tej samej firmy Long Cover Fluid i szczerze polecam

Chcesz pochwalić justyna_stylist za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szczerze polecam!
  • Długo zamierzałam się do kupna tego pudru - zachęcił mnie przede wszystkim krótki skład, co dla mojej trądzikowej cery jest ważne.
    Puder świetnie się spisuje, szczególnie nałożony pod podkład. Matuje na 6- 7 godzin, potem wystarczy lekkie opruszenie twarzy i znów możemy cieszyć się matową buźką
    Nałożony na podkład matuje mnie krócej. Cena przystępna, 28 zł za 30 ml - opłaca się. Oczywiście małym zastrzeżeniem jest to, że się pyli (ale to w sumie jest puder sypki, więc niemal pewne jest jego pylenie się), otwory ciut za duże, ale naklejka mi jeszcze nie odpadła, więc jest dobrze. Jest wydajny, używam codziennie od prawie miesiąca, ubywa mało.
    Na początku nie wiedziałam też, jak się do niego zabrać, za dużo mi się wysypywało, ale szybko doszłam do wprawy. Co do gąbeczki dołączonej do produktu - użyłam raz i umyłam. Puszek stał się klejący, dosłownie klei się do ręki i nie odpada :P nie wiem dlaczego, skoro myłam go tylko wodą, jednak i tak wolę używać pędzla.
    Nie pogarsza stanu cery, nie podkreśla suchych skórek. Zaczaję się też chyba na bambusowy
    Polecam go koleżankom, zachwalam, jednak one wolą używać kolorowych, a potem wyglądają jak pomarańczki. Z tym pudrem na pewno to Wam nie grozi

Używam tego produktu od: ze 3 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

Chcesz pochwalić Rysia16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry!
  • Zacznę od tego, że mam cerę tłustą. Zdecydowanie dla osób z tego typu problemem mogę polecić ten kosmetyk. Puder określony jako sekret wizażystów nadaje się do codziennego stosowania. Jest bardzo lekki, drobno zmielony, w kolorze białym. Raczej transparenty, niemniej odrobinkę bieli. Przeczytałam gdzieś, że nadaje się do stosowania pod podkład, by lepiej redukować nadmiar sebum i ktoś miał absolutną rację. Bardzo dobrze się sprawdza w takiej odwrotnej konfiguracji. W połączeniu z podkładem maybelline affinimat - z zegarkiem w ręku - moja twarz jest zmatowiona przez 4, nawet do 5 godzin. Pozostawia naturalny efekt. Przede wszystkim jest lekki, pozostawia skórę świeżą i gładką.

Używam tego produktu od: luty 2014
    Ilość zużytych opakowań: 1 x 30 ml w trakcie

Chcesz pochwalić sfxowana za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezbędny w kosmetyczce
  • Paese kupiłam na próbę w wyniku zapotrzebowania na dobry, matujący kosmetyk. W pobliskiej drogerii zauważyłam puder ryżowy w/w firmy i z miejsca wylądował on u mnie w torebce. Wcześniej używałam FM-owskiegio pudru fixującego, ale teraz mogę go spokojnie zastąpić wydajniejszym i większym kolegą z Paese. Puder ryżowy dobrze matuje skórę- na jakieś 6-7 h w moim przypadku, a mam skórę mieszaną ze skłonnością do przesuszania. Dobrze utrwala podkład, korektor, cienie na powiekach- praktycznie przestałam używać bazy pod cienie. Jest bardzo wydajny! Opakowanie poręczne, puszek niepotrzebny bo mazanko pędzlem wychodzi najlepiej.

Używam tego produktu od: używam pół roku
    Ilość zużytych opakowań: wciąż w trakcie pierwszego!!! a używam go codziennie!

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Trusq85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pół na pół
  • Mam co do tego pudru bardzo mieszane uczucia.

Być może dlatego, że przed jego kupnem nasłuchałam się o nim masy pozytywnych opinii, które niestety nie sprawdziły się w moim przypadku.

Moja cera jest mieszana, przetłuszcza się w strefie T, szczególnie nos i okolice oraz czoło.

Świecę się po ok. godzinie - może dwóch od aplikacji makijażu.

Długo poszukiwałam pudru idealnego, który uwolni mnie od problemu i utrzyma twarz w dobrym stanie przez cały dzień, misja nie została zakończona, Paese dopisuję do listy przetestowanych, ale niezasługujących na miano ideału.

Używam głównie pudrów drogeryjnych, z niższej półki cenowej, kiedyś testowałam te droższe, ale także średnio dawały radę, więc po co wydawać pieniądze.

Paese również do najtańszych nie należy (jego cena to 28 zł), do tego jest bardzo trudno dostępny, szukałam go w całym mieście i w końcu dorwałam.

Miał być idealnym pudrem używanym przez profesjonalistów, do cery tłustej, eliminującym świecenie na długie godziny.

Czy Paese spełnił te wszystkie obietnice? Jak widać po ocenie - nie do końca.

Opakowanie: Solidne, dobrze wykonane, ładne. Jednak ten typ aplikacji średnio mi odpowiada, trzeba przesypywać produkt na wieczko, wszystko się kurzy, sypie, łatwo można wysypać na siebie białą mączkę i załatwić bluzkę.

Jest też niepraktyczny po tym względem, że nie weźmiemy go do torebki by poprawić się w ciągu dnia, gdyż wszystko może się wybrudzić.

Aplikacja: Na początku używałam pędzla, jednak wtedy efekt był żaden, skóra po bardzo krótkim czasie się świeciła.

Później wyczytałam, że lepsze efekty daje wciskanie go w twarz puszkiem i wtedy faktycznie - skóra była zmatowiona przez kilka godzin.

Lubię pudry transparentne, dlatego jego biały kolor mi odpowiadał.

Minusem jest to, że podkreśla suche skórki i osiada na włoskach. Mam także wrażenie, że dodatkowo skórę wysusza.

Wydajność: Tutaj niestety spory minus, bo produkt wykończyłam bardzo szybko.

Nie kupię go ponownie, bo za taką kasę powinien robić dużo więcej, a działa podobnie jak Synergen antybakteryjny, który w promocji kosztuje 6 zł

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Symforoza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo przyjemne pierwsze wrażenie
  • Kosmetyk na pewno zagości na dłużej w mojej kosmetyczce. Bardzo fajnie absorbuje sebum i wtapia się w skórę, nie powoduje efektu maski. Do tej pory używałam wielu fixerów, ale żaden nie zrobił na mnie piorunującego wrażenia, mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, więc utrzymanie zmatowienia w upalne dni jest bardzo trudne - puder Paese jak do tej pory sprawuje się najlepiej. Ma krótką listę składników, co jest zdecydowanym plusem, polecam.

Chcesz pochwalić Jagoday za czytelną i pomocną recenzję?
  • To miłość od pierwszego użycia
  • Kupiła mi go kiedyś moja mama, z uwagi na to, że posiadam przetłuszczającą sie cerę. Idealnie matuje i pochłania sebum. A co najważniejsze nie zapycha mi porów jako jedyny puder! Jest niesamowity nic dodać nic ująć

Używam tego produktu od: czerwiec
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Lencia94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Ponieważ mam cerę tłustą z tendencją do błyszczenia to zawsze szukam pudrów które trwale ją zmatowią.
    Od pudru oczekuję jeszcze jednego- by przedłużał trwałość makijażu. W obu tych rolach puder ryżowy sprawdza się rewelacyjnie.
    Makijaż nie wymaga większysz poprawek- czasem tylkow najbardziej problemowych miejscach0 strefie T- nakładam go ponownie w ciągu dnia.
    Puder jest biały, ale nie pozostawia na skórze widocznego filmu.
    Puder bywa pomocny przy blendowaniu cieni
    Jest też bardzo wydajny.

Chcesz pochwalić kaja_85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • TO JEST CUDO WŚRÓD PUDRÓW
  • Nie wiem od czego zacząć. Oczywiście sądząc po nagłówku można wywnioskować, że cholernie mi się spodobał.

Mam cerę mieszaną w kierunku do tłustej, chociaż w czasie zimy częściej zachowuje się jak mieszana w kierunku suchej - moja cera jest dziwna i niedzecydowana :P

I tak: (jeżeli chodzi o właściwości etc.)

# puder jest bardzo bardzo drobniutko zmielony, przez co w ogóle go nie widać na skórze.

# puder jak całkiem biały, ale nie jest zupełnie widoczny - idealnie wtapia się w skórę.

jeżeli chodzi o działanie:

no tutaj to jestem zdumiona. Nie oczekuje nigdy nie wiadomo czego od pudru ponieważ pogodziłam się, że mojej świecącej się wiecznie skórze nic nie da rady zmatowić na dłużej niż 1,5h.. a tu takie zaskoczenie!

Pierwszy raz zaaplikowałam go oczywiście na podkład przed wyjściem do pracy po czym wziełam go oczywiście ze sobą. Po przyjechaniu do pracy (jadę ponad godzinę w zatłoczonym i dusznym autobusie, co oczywiście nie sprzyja matowej cerze :P ) no i od razu pozłam do łazienki "przypudrować nosek" a tu co??? ZERO ŚWIECENIA!

Jestem taka szczęśliwa dzięki niemu, chyba wykupię cały zapas na 3 lata

jedyny minus to pudełeczko.. niestety bardzo sie wysypuje z niego gdy tylko gdzieś zanieram go ze sobą.

i uwielbiam jego zapach, naprawde pięknie pachnie!

Używam tego produktu od: około 2 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe i zaczęłam następne

Chcesz pochwalić martynaa0_93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest ok
  • Puder ładnie matowi skórę. Stapia się z podkładem i jest niewidoczny. Niestety u mnie efekt matu, szczególnie w strefie T, utrzymuję się tylko kilka godzin.
    Dlatego nadal będę kontynuowała moje poszukiwania pudru idealnego, ale ten zużyje z przyjemnością

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić dunana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy puder
  • Jest to zdecydowanie mój ulubiony puder, delikatny, nie bieli, matuje, nie wywołuje alergii, skóra jest gładka. Naprawdę warto go kupić. Używam go już od dłuższego czasu i póki co nie zmienię. Minusem może być tylko cena i wg mnie jest mało wydajny, ale może to być spowodowane tym, że maluję się bardzo często (kilka razy dziennie).

Używam tego produktu od: Roku
    Ilość zużytych opakowań: Ok 9 nie pamiętam dokładnie

Chcesz pochwalić xDominikaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny produkt
  • Przejdźmy do konkretów:
    - doskonała absorpcja sebum (porównywalna z Dermabled Vichy, bardzo zbliżona do Kryolanu)
    - skóra staje się wygładzona,
    - nie bieli twarzy,
    - bardzo ładnie się z nim pracuje,
    - świetnie stapia się z podkładami Estee Lauder, L'Oreal,
    - matowi skórę na 5h
    - mam wrażenie, że polepszyła się kondycja mojej twarzy.

Minusów nie dostrzegłam po stosowaniu. Puszek jaki znajduje się w opakowaniu należy zastąpić pędzlem. Efekt znacznie lepszy.

Używam tego produktu od: 4 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: jedno standardowe.

Chcesz pochwalić _OI_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • To mój pierwszy puder ryżowy. miałam w planach kryolan, jednak wybrałam ten.

plusy:
    -matowi na dłużej niż pudry beżowe (np. polecany rimmel stay matte transparentny)
    -ma biały kolor, więc nie trzeba się martwić o odcień
    -bardzo wydajny
    -bez talcu, czyli można używać go na filtr
    -cena - przyzwoita jak na puder ryżowy, w dodadtku tak wydajny

minusy:
    -trzeba uważać przy aplikacji, bo jeśli damy go za dużo to bieli i wygląda brzydko
    -opakowanie -łatwo wysypać (co już zdążyłam zrobić, a zakrętka nie jest szczelna (źle się zamyka)
    -pyli się
    -dostępność

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie (na początku!) pierwszego

Chcesz pochwalić Arwena_26 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Po pierwsze puder pięknie pachnie Dobrze matuje, o wiele lepiej w porównaniu do innych pudrów, mam cerę mieszaną, w strefie T lubi płatać figle, więc nie ma co oczekiwać cudów. Jednak mat utrzymuje się przyzwoicie, bardzo wydajny produkt, polecam.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić aasiaa1109 za czytelną i pomocną recenzję?