Paese, Puder ryżowy (stara wersja)

Paese, Puder ryżowy (stara wersja)

Puder absorbuje nadmiar sebum. produkt jest niezwykle lekki, jedwabisty i łatwy w aplikacji, daje miłe uczucie na skórze. Idealny jako ostatni etap makijażu. Polecany szczególnie do cery mieszanej, tłustej, skłonnej do wyprysków. Może być stosowany na całej twarzy lub jedynie wybrane jej partie. Biały kolor pudru po nałożeniu na twarz staje się całkowicie transparentny.Puder absorbuje nadmiar sebum. produkt jest niezwykle lekki, jedwabisty i łatwy w aplikacji, daje miłe uczucie na skórze. Idealny jako ostatni etap makijażu. Polecany szczególnie do cery mieszanej, tłustej, skłonnej do wyprysków. Może być stosowany na całej twarzy lub jedynie wybrane jej partie. Biały kolor pudru po nałożeniu na twarz staje się całkowicie transparentny.

Cena: 38zł / 25g
/m/

Opakowania nie znoszę całym sercem

Ogólnie, jeśli miałabym ocenić sam produkt, jako to co znajduje się w opakowaniu, to jest znakomity, spełnia swoją rolę i nie mogę się przyczepić totalnie niczego.

Puder jednak kupiłam dawno i jest niesamowicie wydajny, przez co oczywiście trudno go zużyć i w końcu kupić inny, w lepszym opakowaniu.

Niestety to nie nadaje się do niczego. O zabraniu tego pudru ze sobą można zapomnieć, chyba że marzy się o białym proszku w całej kosmetyczce. Nie mówiąc o tym, że po otwarciu buchnęłoby w nas pyłem, bo produkt naprawdę mocno pyli.

Uwielbiam jego działanie, ale używam go tylko w domu, a i tak za każdym razem przeklinam, kiedy rozsypuje się wszędzie, gdzie się da.

Drodzy producenci pudrów sypkich - tak się nie robi opakowań!

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Dobry puder!

Kupiony dość dawno temu, jeszcze nie miałam okazji spotkać się z nową wersją kosmetyku.

+ dobrze matuje
+ rozjaśnia makijaż (dla bladziochów to dobra opcja :))
+ skład
+ dostępność
+/- opakowanie
+/- cena

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Najlepszy wybór

Puder ryżowy Paese, to najlepszy produkt z tej kategorii.
Miałam do czynienia z wieeeeeloma pudrami, ale temu nic nie dorównuje. Jedynym minusem jest opakowani (a dokładnie nakrętka).Nie zmienia to faktu,że jest to absolutny KWC <3

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

słaby

Mat utrzymuje się do 4h, co jest wynikiem przeciętnym. Nieładnie wygląd na podkładzie - tworzy mazy i prześwity, ściera korektor. Puder ma duszący zapach i beznadziejne opakowanie - łamiące się wieczko, a część dziurkowana nie jest przymocowana na stałe, dzięki czemu utraciłam pół zawartości w okolicznościach zgoła nie kosmetycznych.

Ilość zużytych opakowań: 1 za połową

Sprawdzony ulubieniec

Długo szukałam pudru który w 100% spełni moje wymagania. Mam cerę dość problematyczną, mieszaną, tłustą w strefie T, normalną na policzkach, niekiedy wyskakują mi &quot;niespodzianki&quot;. Potrzebowałam kosmetyku, który przede wszystkim będzie dobrze i na długo matowił oraz kolorystycznie będzie pasował do odcienia mojej skóry. Podczas internetowych zakupów &quot;w ciemno&quot; postanowiłam przygarnąć puder ryżowy Paese. Okazał się dla mnie strzałem w dziesiątkę.

PLUSY:
+ TRWAŁY MAT: Puder spełnia swoje podstawowe zadanie - matuje naprawdę na długo, nawet tak problematyczną skórę jak moja. Makijaż trzyma się cały dzień, wymaga jedynie drobnych poprawek. Mat jest przyjemny, nie wygląda sztucznie (o ile nie przesadzimy z ilością - wówczas możemy dorobić się efektu &quot;córki młynarza&quot;) ;)
+ KOLOR: Jako że puder jest transparentny, dopasowuje się do koloru cery / podkładu, tak, że zupełnie nie widać go na twarzy. Idealnie stapia się z makijażem. Trzeba tylko uważać, by nie użyć za dużej ilości.
+ WYDAJNOŚĆ: Przy codziennym stosowaniu opakowanie wystarczyło mi na około 9 miesięcy, co samo w sobie powinno przemawiać na jego korzyść.
+ WIELOFUNKCYJNOŚĆ: Można nakładać go pędzlem lub puszkiem (u mnie sprawdziła się druga opcja), jako wykończenie makijażu i do poprawek. Sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i w przypadku wielkich wyjść (w duecie z utrwalaczem).
+ ZAPACH: Prawie niewyczuwalny, delikatny, nie drażni nosa.
+ CENA: Przy takiej wydajności ok. 35 zł za tak świetny kosmetyk można uznać za dobrą cenę (tym bardziej, że w internecie można go upolować za ok. 10 zł mniej).

MINUSY:
- DOSTĘPNOŚĆ: Stacjonarnie trudno go dostać (na pewno jest w Wispolu, możliwe że i w Hebe). Za to w internecie kupimy go bez wysiłku.
- OPAKOWANIE: Koszmarne, nakładane (nie zakręcane) wieczko potrafi samo otworzyć się w kosmetyczce, przez co wszędzie osypuje się puder. Także sitko mogłoby mieć mniejsze, ale gęściej rozmieszczone oczka. Dołączony aplikator jest średniej jakości (u mnie bywa wykorzystywany).

Za mankament w postaci kiepskiego opakowania odejmuję produktowi pół gwiazdki, jednak i tak jest to najlepszy produkt tego typu, z jakim miałam do czynienia (spełnia wszystkie obietnice producenta) i można mu wybaczyć tak drobną usterkę. Tym bardziej, że dostępna jest już nowa wersja ze zmienionym opakowaniem, którą chętnie wypróbuję w przyszłości.

Używam tego produktu od: Ponad roku
Ilość zużytych opakowań: Jedno zużyte, rozpoczynam drugie

Fajny produkt

Plusy:
+dobrze matowił cerę
+nie widać go na skórze
+nie zapycha porów
+wydajny
Minusy:
-Wstrętne opakowanie, tandetny plastik który się łamie. W dodatku z sitka ciągle wylatuje produkt.

Ogólnie bardzo lubiłam ten puder, jednak opakowanie nie zachęciło mnie do ponownego kupna.

Używam tego produktu od: Z 3 lata temu
Ilość zużytych opakowań: Jedno całe opakowanie

Sam produkt jest ok, pudełko fatalne!

PLUSY:
Dotyczą samego produktu.
+puder jest bardzo wydajny
+bardzo dobrze matowi cerę
+przy odpowiedniej ilości nie jest mocno widoczny na skórze
+mat utrzymuje się na długo
+cena

MINUSY:
Największą wadą tego kosmetyku jest jego opakowanie.
-pudełko nie posiada żadnej blokady przy zakręcaniu, często otwiera się w kosmetyczce
-po upadku totalnie połamała mi się zakrętka
-nie ma żadnego zabezpieczenia przez co puder jest wszędzie (jeżeli cudem się nie otworzy to mamy dużo produktu wysypanego na zewnątrz, natomiast mamy niezłego pecha jeśli puder otworzy się w kosmetyczce/torebce)
-przy zbyt dużej ilości na twarzy jest bardzo widoczny, tworzy tzw. efekt kredowej twarzy

Podsumowując:
Jeżeli chodzi o tą wersję na pewno nie kupię następnego opakowania, natomiast pojawiła się nowa edycja, być może opakowanie jest solidniejsze i się skuszę. Na razie muszę wykończyć ten, który muszę zabezpieczać taśmą w celu uniknięcia dostania się do produktu np. kurzu, drobnoustrojów.

Używam tego produktu od: stycznia

Warto wypróbować

Zalety:
- świetnie matuje
- efekt matu utrzymuje się ok. 8 godz.
- sprawdziła się nawet w upalne dni, gdy temperatura przekraczała 30 st.
- wydajna

Wady:
- podkreśla zmarszczki mimiczne
- zostawia na twarzy białą warstwę, nie staje się całkowicie transparentna
- cera wygląda blado, puder jest widoczny

Nie jest zły

Utrwala makijaż i wygląda na twarzy bardzo naturalnie, jednak efekt matu nie utrzymuje się zbyt długo-mam cerę mieszaną i po dwóch godzinach się świecę... Jest jednak bardzo wydajny, używam od czterech miesięcy i zużyłam nieco ponad połowę opakowania.

Używam tego produktu od: Dłużej niż 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

MÓJ HIT

Wg mnie lepszy od bambusowego paese.
Cena w sklepie stacjonarnym: 29 zł.
Jedyny MINUS - opakowanie. Mało praktyczne.
Podkreśla też suche skórki, ale to kwestia pielęgnacji,
na nie zakrywania ich makijażem.

PLUSY:
+ super scala makijaż
+ matowi, spełnia swoje zadanie (na kilka godzin)
+ nie wysusza
+ nie zapycha, super skład
+ duże opakowanie, wystarcza na długo

Aplikuję pędzlem. Gąbeczka dołączona do pudru nie nadaje się do jego nakładania. Nadmiernie nałożony może bielić - umiar wskazany.
Proponowałabym producentowi zmienić opakowanie na coś w stylu opakowań podkładów mineralnych firm Amilie czy Annabelle. Wtedy mogłabym dać 5 gwiazdek.

Ilość zużytych opakowań: część 1

Matowe wysuszenie

Produkt zakupiłam pod wpływem wielu pozytywnych opinii. Niestety u mnie akurat się nie sprawdził.

Mam skórę suchą, lubiącą się przesuszać. I ten puder powoduje u mnie niestety bardzo duże wysuszenie. Mając go na twarzy naprawdę niedługo zaczynam odczuwać ściągnięcie i wysuszenie, przez co najchętniej w takiej chwili zdrapałabym go sobie z twarzy.

Jednak mimo wszystko uważam, że świetnie sprawdzi się u dziewczyn z tendencją do przetłuszczania się twarzy. Puder świetnie i na długo matuje. Na twarzy wygląda bardzo naturalnie i nie trzeba go wcale wiele by osiągnąć pożądany efekt.

Minusem na pewno jest opakowanie, z którego wszytko się sypie. Nie wiem czy na dzień dzisiejszy coś z nim zrobili i zmienili, ale akurat to było w moim odczuciu bardzo uciążliwe.

Używam tego produktu od: Używałam bardzo krótko
Ilość zużytych opakowań: Jedno nieskończone

Dla mnie odkrycie życia.

Mój pierwszy ryżowy puder i wyję do księżyca czemu odkryłam go tak późno. Mam bardzo tłustą cerę, po 2 godzinach na czole można frytki smażyć. Żaden poprzedni puder nie radził sobie z tym problem. Puder Paese to moje zbawienie. Matuje i wchłania sebum rewelacyjnie. Po całym dniu w pracy mam nadal suchą twarz. Coś niesamowitego! Jestem absolutnie zachwycona.

Jedyny minus to opakowanie lubiące otwierać się w torebce ale podobna nowe opakowanie jest już ok.

Odejmuję pół gwiazdki za opakowanie. Sam puder jest na 5+.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc