Powiększ Bioderma, Sebium H2O (Płyn micelarny do oczyszczania twarzy i zmywania makijażu, do cery mieszanej, tłustej i trądzikowej)

Zgłaszająca osoba: benny

Płyn micelarny o działaniu antybakteryjnym do oczyszczania twarzy.

WSKAZANIA:

Codzienna higiena skóry

- Mieszanej i tłustej

- Trądzikowej

- Trądzikowej poddanej kuracji wysuszającej

- Podrażnionej wskutek nadmiernego rogowacenia naskórka, zwłaszcza przy ujściach mieszków włosowych

DZIAŁANIE I WŁAŚCIWOŚCI:

- Reguluje pracę gruczołów łojowych

- Posiada właściwości kojące i łagodzące

- Nie narusza hydrolipidowej warstwy ochronnej skóry

- Bardzo dobrze tolerowany

- Nie wysusza skóry

Może być używany jako preparat do demakijażu.

Skład: Aqua, Polysorbate 40, Polysorbate 60, Caprilic/Capric Glycerides, Sodium Citrate, Citric Acid, Zinc Gluconate, Copper Sulfate, Disodium EDTA, Cetrimonium Bromide, Phenoxyethanol, Parfum

/Nowa wersja 2008 r. - z zieloną zakrętką/:

Aqua, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Sodium Citrate, Zinc Gluconate, Copper Sulfate, Ginkgo Biloba Extract, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Propylene Glycol, Citric Acid, Disodium EDTA, Cetrimonium Bromide, Parfum

Cena: 33zł / 250ml; ok. 50zł / 500ml

• Nie umywa się do czerwonej Biodermy
  • Zachęcona niesamowitą skutecznością czerwonego płynu micelarnego z Biodermy, kupiłam tym razem zielony, żeby zobaczyć czym się różnią. Hm - i zobaczyłam O ile czerwony jest łagodny, nie szczypie, bardzo go lubię - o tyle zielony powodował zaczerwienienia oczu i duży dyskomfort przy stosowaniu. Kończę właśnie drugie duże opakowanie (kupiłam dwa w cenie jednego) i modlę się, aby już się skończył - moje oczy cierpią straszliwie Dwie gwiazdki za to, że dobrze zmywa plus myślę, że po prostu źle dobrałam kosmetyk do wrażliwości skóry.

Jeśli masz skórę wrażliwą - zdecydowanie nie polecam, proponuję czerwony płyn!

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić martinosos za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Lubię Sebium, kocham Sensibio
  • Od kilku lat jestem fanką Biodermy Sensibio. Jej zużycie musiałabym liczyć w litrach, bo zwykle kupuję promocyjne, wielkie opakowania. Jakoś do tej pory pomijałam fakt, że Sensibio ma też braciszków, w tym jednego specjalnie do cery tłustej. Czyli takiej jak moja. Powodem jest pewnie to, że w ogóle rzadko kupuję produkty typowo do cery tłustej, bo są przeważnie zbyt agresywne i odtłuszczające. W końcu jednak sięgnęłam po Sebium, głównie z ciekawości czy będzie w stanie zapewnić mi taki komfort używania jak różowy Sensibio.

MAŁA ANALIZA
    Substancją oczyszczającą jest tu tak samo jak w Sensibio PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides. Sam Caprylic/Capric Glycerides może zapychać, ale tutaj tę właściwość traci, bo zmodyfikowano go PEG-6, więc nie ma czego się obawiać.
    Dalej jest stabilizator (Sodium Citrate), po którym są substancje aktywne:
    - glukonian cynku (Zinc Gluconate) – działa antybakteryjnie, leczy stany zapalne, ściąga i oczyszcza tłustą skórę
    - siarczan miedzi - działa bakterobójczo, grzybobójczo i ściągająco
    - wyciąg z ginkgo biloba (Ginkgo Biloba Extract)
    - cukry obecne także w Sensibio (Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides) – poza działaniem nawilżającym regulują także pracę gruczołów łojowych
    W składzie jest też rozpuszczalnik i nawilżacz glikol propylenowy, regulator pH (Citric Acid), stabilizator (Disodium EDTA), konserwant (Cetrimonium Bromide), zapach.

WŁAŚCIWOŚCI
    Sebium w odróżnieniu od Sensibio intensywniej pachnie, chociaż i tak zapach jest łagodny i nie czuć go na skórze. Wolę jednak micele bez zapachu.
    Nie pieni się.
    Nie lepi.

DZIAŁANIE
    Używałam go z reguły 3 razy dziennie: rano, w południe/po południu zmywałam filtr oraz wieczorem przez pójściem spać.
    Myje podobnie skutecznie do Sensibio, nie podrażnia podczas kuracji kwasowej, nie piecze także przy przemywaniu oczu, nie lepi się, nie zostawia żadnej warstwy na skórze. Robi swoje i znika.
    Różnicą jest to, że lekko ściąga twarz, co z reguły jest dla mnie niepokojące, ale tu na szczęście nie szło za tym żadne odwodnienie ani wysuszenie skóry.
    Matuje – w porównaniu z innymi micelami cera pozostaje matowa dłużej do godziny, co jest u mnie niezłym wynikiem.
    Nie zauważyłam wpływu na wypryski czy zaskórniki, więc nie odnotowuję zbawiennego antybakteryjnego działania.
    Niestety moja tłusta cera nie jest w stanie wykorzystać głównych zalet Sebium czyli lekkiego ściągnięcia i matowienia. Po przemyciu pyska zaraz coś na niego nakładam, w ciągu dnia filtr, na noc serum. Ładnie zmatowiona cera ginie pod jednym mililitrem ciężkiego i tłustego filtra lub klejącego się serum (obecnie ReLiftin Iwostinu) i efekt już nie powraca. Miałoby to sens, gdybym poprzestawała na samym Sebium, no ale w starciu z resztą mojej pielęgnacji sam micel zwyczajnie nie ma szans i jego zalety zdają się jak psu na budę. Są one zbyt doraźne, nie dają się odczuć długofalowo.

OPAKOWANIE
    Wersji jest dużo, mini, 250 ml, 500 ml, dwupaki oraz ostatnio jeszcze z okrągłym aplikatorem, na który przykłada się płatek i naciska. Ja zawsze poluję na promocje typu 2x250 ml w cenie jednego albo 2x500 ml z normalnym wieczkiem.
    Zapasy zawsze robię będąc w Polsce – nasze drogerie to raj pod względem promocji, w innych krajach można sobie pomarzyć o kupieniu dwupaka Biodermy w cenie jednej butelki; nędzne 250 ml kosztuje w Niemczech ponad 10 euro, próżno szukać dwupaków w cenie jednej flaszki.

DOSTĘPNOŚĆ
    Apteki, drogerie typu Superpharm czy Hebe. Zazwyczaj gdzieś akurat jest w promocji.

Polubiłam Sebiuml, w swojej grupie miceli dla tłustej cery jest dobrym produktem. Ale jednak moją kolejna Biodermą będzie Sensibio, bo jest po prostu bardziej neutralna, a tego przede wszystkim wymagam od dobrego płynu micelarnego.

Używam tego produktu od: dwa miesiące
    Ilość zużytych opakowań: jedno 500 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić chimay za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • Najlepszy płyn micelarny jakiego używałam. Mam mieszaną cerę ze skłonnością do wyprysków. Płyn bardzo dobrze oczyszcza z resztek makijażu, odświeża, nie wysusza i co najważniejsze można nim też zmywać skutecznie i bezpiecznie oczy. Jest antybakteryjny co jest chyba rzadkie wśród tego typu preparatów do demakijażu. Polecam!

Używam tego produktu od: od kilku miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże opakowanie

Chcesz pochwalić akurat za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja!!!
  • Moje KWC wśród płynów micelarnych.

Moim zdaniem ten płyn jest stworzony idealnie dla mnie; mam skórę tłustą, trądzikową, wrażliwą, naczynkową,

Kupuję go zawsze gdy jest dodawany jako gratis do innych produktów z tej serii, które również sobie bardzo cenię.

Plusy:
    + idealnie zmywa makijaż, nawet tusz, eyeliner oka
    + nie podrażnia
    + nie wysusza
    + nie powoduje zaskórników
    + pięknie rozjaśnia
    + skóra jest po nim gładka i ujednolicona
    + bardzo wydajny (1 buteleczka 250ml starcza mi na pół roku przy codziennym dwukrotnym stosowaniu)

prawie same zalety

Jak dla mnie jedyną wadą jest to, że skóra się do niego przyzwyczaja i wtedy nie widać już jego cudownego działania. Trzeba zrobić przerwę w jego stosowaniu.

Polecam jak najbardziej

Ilość zużytych opakowań: 3-4?

Chcesz pochwalić Paulla787 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zasłuzone 1 miejsce
  • fioletowy burgoise pomimo znakczka, mnie zawiódł ale zgadzam sie w 100 proc z poz. ocenami płynów biodermu które mają prawie zawsze wysokie miejsca nie tylko tu ale tez np. na makeupalley. Działa tak jak pisze producent, minusem jest dla mnie tylko cena, mimo wszystko powinien byc tańszy.

Używam tego produktu od: 2 msc-y
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić treize13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo skuteczny...
  • ...może nawet za skuteczny.
    W tym przypadku nie ma za bardzo nad czym się rozwodzić, produkt jest rewelacyjny jeśli chodzi o niwelowanie hiperbłyszczenia i łagodzenia stanów zapalnych. Trzeba jednak uważać, bo może wysuszać, a przynajmniej u mnie do tego doszło. Może to tylko kwestia mojej skomplikowanej cery mieszanej (w kierunku do tłustej), ale jednak bardzo podatnej na wysuszenie, ale tak czy siak, ode mnie pół gwiazdki mniej.

Zdecydowanie jednak polecam produkt, trzeba tylko ze zdwojoną siłą nawilżać cerę (oczwiście produktami przeznaczonymi do cer tłustych/mieszanych - inaczej zrobimy miszmasz).

Używam tego produktu od: 1,5 roku z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 2 (500 ml), w trakcie trzeciego również 500 ml

Chcesz pochwalić mart158 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najpierw super, a potem pogorszenie stanu cery
  • Zobaczyłam w SP dwie różowe biodermy po 250 ml w cenie 37 zł, więc następnego dnia popędziłam do sklepu, by je nabyć. Chyba dwa lata temu kupiłam przez internet dużą butelkę różowej Biodermy i byłam zachwycona, jak pięknie ukoiła moją skórę. Myślę, że pomogła uporać mi się z powracającym trądzikiem. Niestety cena była dosyć wysoka i nigdzie nie widziałam taniej, dlatego zrezygnowałam z tego płynu. Od czasu do czasu ratowałam się wodą termalną z Avene, ale od kilku miesięcy miałam problem z czerwoną skórą na brodzie i żuchwie, a do tego miałam ciągle suchą skórę.
    W SP zabrakło różowych płynów, zostały tylko zielone (250 ml po 39 zł). Podeszłam sceptycznie, ale ku mojemu zdziwieniu płyn nie tylko po jednym dniu używania zniszczył dwa wielkie podskórne pryszcze z czoła, ale też złuszczył nawilżył (!) skórę. Mhm i tak było przez tydzień, a potem się skończyło. Przez kilka tygodni męczę się z przesuszoną skórą na brodzie i plamami na czole.
    Niestety płyn podrażnia, mimo że nie czuję, by śmierdział alkoholem. Przetłuszcza skórę, a i tak mam tendencję do świecenia się w strefie T. Nie cierpię takich produktów. To tacy ukryci wrogowie- najpierw świetne działanie (ukrycie), a potem pogorszenie się stanu skóry (atak).

Płynu używam go do lekkiego demakijażu twarzy (w ogóle z pominięciem brody) i tyle. Nie zaczęłam nawet drugiej butelki, więc będzie zalegać.

Używam tego produktu od: kilka tygodni (po edycji)
    Ilość zużytych opakowań: początek butelka 250 ml + jedna 250 ml niezaczęta (na zbyciu)

Chcesz pochwalić Ciapna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dla mnie bardzo dobry
  • To już moje 3 opakowanie (kupuję go zawsze w promocji - Superpharm często sprzedaje go w dwu paku w dobrej cenie)
    i pewnie jeszcze nie raz go kupię, chociaż teraz chcę wypróbować płyn Garniera

plusy:
    + bardzo dobrze oczyszcza/rozpuszcza makijaż
    + nie podrażnia
    + nie wysusza
    + delikatne nawilżenie
    + delikatne zwężenie porów
    + bardzo wydajny

minusy
    - cena

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania 500ml

Chcesz pochwalić apolonia550 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest OK
  • Lubię pm z Biodermy bo sa bardzo delikatne dla skóry, nie wyszuszaja, rozpuszczają makijaż, ale nie uszkadzają skóry. Myślę, że jednak jest słabszy od różowej wersji, co sprawia, ze jest mniej wydajny.

Używam tego produktu od: ten używałam około 3-4 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: 2 buteleczki

Chcesz pochwalić MillionDollar za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gorszy niż jego różowa wersja
  • Normalnie uzywam rózowego płynu z tej wersji (do skóry wrażliwej), ale postanowiłam wypróbować wersję do skóry z trądzikiem. Ogólnie nieco się zawiodłam.

Plusy:
    + kosmetyk poprawny, zmywa makijaż,
    + chyba lekko ściąga pory

Minusy:
    - trzeba go użyć więcej, niż jego różowej wersji, żeby dobrze zmył makijaż
    - trzeba bardziej pocierać oczy niż z różową wersją płynu, co dla mnie jest duzym minusem. uważam, że płyn micelarny powinien rozpuszczać makijaz i pocieranie powinnop być niemal zbędne. tak nie jest w tym przypadku,
    - delikatnie wysusza

Ilość zużytych opakowań: 100 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Morganna85 za czytelną i pomocną recenzję?