Powiększ Bioderma, Sensibio H2O (Płyn micelarny do oczyszczania twarzy i zmywania makijażu, do cery wrażliwej)

Zgłaszająca osoba: benny

Płyn o właściwościach łagodzących do mycia i demakijażu twarzy. Płyn micelarny, to roztwór wodny, zawierający cząsteczki wolnych kwasów tłuszczowych, które zgromadzone w dużej koncentracji tworzą sferyczne kształty zwane micelami. Micele estrów kwasów tłuszczowych doskonale wyłapują i pochłaniają brud i nadmiar sebum, dlatego Sensibio H2O jednym gestem usuwa zanieczyszczenia i zmywa makijaż. Nie narusza warstwy hydrolipidowej naskórka. Łagodzi podrażnienia. Oczyszcza jak mydło, reaguje jak woda, neutralizuje jak tonik, nawilża jak mleczko. Nie wymaga spłukiwania. Wskazania:
- Codzienna pielęgnacja cery wrażliwej
- Oczyszczanie skóry twarzy i/lub usuwanie makijażu
- Demakijaż oczu (nawet kosmetyki wodoodporne)

Skład: water (aqua), PEG-6 caprilic/capric glycerides, cucumis sativus (cucumber) fruit extract, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosacharides, propylene glycol, disodium EDTA, cetrimonium bromide

Cena: ok. 40zł / 250ml; ok. 60zł / 500ml

• Idealny do demakijażu
  • Stosuje go od kilku lat i w zasadzie nie mam zamaru szukać zamiennika. Idealny kosmetyk do demakijażu. Usuwa makijaż w mgnieniu oka. Nie trzeba trzeć (i w ten sposób rozciągać skóry). Wystarczy nasączyć płatek i przyłożyć do oka i odczekac chwilkę i makijaż naprawdę znika

Nie uczula, nie szczypie, nie podrażnia, nie wysusza.

Nie uważam, aby jednak oczyszczał skórę dokładnie. Przed długi okres czasu polegałam tylko na nim i zrezygnowałam z mycia twarzy (tyle się naczytałam, w końcu o szkodliwości wody i kosmtyków myjących...). Nie poprawił to, ani nie pogorszyło stanu mojej cery w jakiś znaczny sposób. Ale dopiero teraz, gdy zaczęłam stoswać kosmetyki prawdziwie myjąco-oczyszczające połączone z masażem twarzy, widzę (i czuję), jak ubogie było "oczyszczanie" tylko tym płynem.

Nie wiem, jak radzi sobie z kosmetykami wodoodpornymi, bo nie używam. Nie jestem w stanie powiedzieć, jak radzi sobie z silikonami zawartymi w kosmetykach (doszperałam się inforacji, że są bardzo trudne w demakijażu).

Wydajny, ogólniedostępny i można kupić go w różnych promocjach.

Używam tego produktu od: myślę, że 4 lata
    Ilość zużytych opakowań: kilka butelek rocznie

Chcesz pochwalić kajot71 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Idealny do cery z naczyniami krwionośnymi.

Zalety:

delikatny- nie podrażnia, nie szczypie
    bardzo dobrzy zmywa makijaż z twarzy i oczu
    wydajny

Wady:

brak

Na 100% kupię go jeszcze nie raz.

Ilość zużytych opakowań: 2 x 100 ml

Chcesz pochwalić tudaria za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tego szukałam!
  • Cudo, absolutne cudo. <3

PLUSY:
    -oczyszcza
    -odświeża
    -dobrze zmywa makijaż
    -nie podrażnia, wręcz przeciwnie, łagodzi
    -jest wydajny

MINUSY:
    -drogi, jeśli kupuje się pojedynczo, bez promocji (w aptece internetowej, gdzie robię zakupy 250 ml kosztuje 42 zł, a dwupak (2x250 ml) 46 zł)

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić CzasKomety za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ten produkt posiada same zalety, cena również przystępna. Na pewno go jeszcze zakupię nie raz!
  • Jeden z najlepszych płynów miceralnych jakich używałam do skóry wrażliwej mimo tego, że jestem posiadaczką skóry mieszanej.

plusy:
    duża wydajność
    nie podrażnia, nie uczula
    ładnie pachnie
    dokładnie usuwa makijaż
    idealnie oczyszcza twarz
    pozostawia skórę miękką i nawilżoną

minusy:
    Jedyny minus za to, że skóra po oczyszczeniu twarzy lekko się lepi. Używam tego produktu od: 3 lat Ilość zużytych opakowań: 10

Chcesz pochwalić bajaderka00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • kocham
  • ...Kocham ten produkt.Jestem posiadaczką cery bardzo wrażliwej,naczynkowej.Większość płynów micelarnych powodowało podrażnienie na mojej twarzy a ten płyn nieprzynosi żadnej szkody mojej cerze.Polecam bardzo z czystym sumieniem nawet najbardziej wrażliwej skórze...

Używam tego produktu od: 2lat

Chcesz pochwalić dariadaruha za czytelną i pomocną recenzję?
  • moj KWC
  • jeden z najdelikatniejszych płynów micelarnych do demakijażu..
    - zapach neutralny,
    - idealnie radzi sobie z usuwaniem zwykłego tuszu do rzęs przy wodoodpornym zajmuje to więcej czasu,
    - nie podrażnia

Ilość zużytych opakowań: 4, w trakcie 5

Chcesz pochwalić pl20765 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jednak nie takie cudo
  • Przed większością zakupów sięgam porad na KWC.

Tym razem się zawiodłam. Kupiłam w Superpharmw promocji 2 w cenie 1.

Nie wiem skąd zachwyt. Nie uczula, to fakt, nie ściąga, nie wysusza. Niby ok, ale niestety ja nie czuję po jego użyciu czystości na twarzy.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy - sporadycznie
    Ilość zużytych opakowań: 1 niepełne

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić limmar za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezastąpiony
  • Tyle dobrych recenzji, nie mam się co dziwić...
    Jeżeli chodzi o mnie lepszego (jak narazie) płynu micelarnego nie znalazłam. Zaspokaja moje wszystkie potrzeby.
    + Po jego zastosowaniu wiem, że mam dobrze oczyszczoną twarz.
    + Dzięki niemu nie muszę stosować wody z kranu
    + Nie podrażnia wręcz przeciwnie
    + Nie uczula
    + Dobrze współgra z każdym kremem
    + Od razu po umyciu nie powoduje "ściągania twarzy" (w przeciwieństwie do większości produktów przeznaczonych do mycia twarzy)

Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam, ok. 12

Chcesz pochwalić aleksandrina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie ma lepszego
  • Sensibio zaczęłam używać kilka lat temu po podrażnieniach spowodowanych kosmetykami do tłustej cery, między innymi po płynie micelarnym Biodermy Sebium. Moja cera była po nich nadal tłusta i dodatkowo zaczerwieniona. A Sensibio to zmieniło. Płyn bardzo dobrze zmywa cały makijaż przy pomocy kilku wacików. Skóra nie jest ściągnieta, ma się wrażenie, że jest głęboko oczyszczona i nawilżona. Nawet jeśli nie nałożę kremu (raz się zdarzyło) skóra jest "normalna" bez uczucia irytującej skorupy. Co więcej, przestała się tak okrutnie przetłuszczać i czerwienić.
    Używam Sensibio od lat codziennie rano i wieczorem, zdarza mi się jednak próbować inne płyny i jak narazie nie znalazłam lepszczego od tej Biodermy.

Używam tego produktu od: lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście różnej pojemności

Chcesz pochwalić PoisonLipstick za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przereklamowany
  • Produkt do skóry wrażliwej, zaczerwienionej, który moją jeszcze bardziej podrażniał.

Byłam zawiedziona nim, gdyż po oczyszczeniu moja skóra była:

- jeszcze bardziej czerwona
    - wysuszona na wiór
    - a przede wszystkim PODRAŻNIONA

Jestem bardzo tym kosmetykiem zawiedziona. Po każdym oczyszczaniu nim, moja skóra było w coraz to gorszej kondycji.
    Aktualnie testuję płyn micelarny z Dermedic z kwasem hialuronowym. Nie jest on idealny, ale na pewno lepszy od tego z Biodermy.
    Używam tego produktu od: półtorej miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie - 250 ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Agneskas za czytelną i pomocną recenzję?
  • Absolutny numer jeden!
  • Używam go do demakijażu i oczyszczenia skóry po przebudzeniu. Fenomenalnie spełnia obydwa zadania!
    Tusz do rzęs rozpuszcza w tempie ekspresowym, wszystkie kolorowe kosmetyki zmywa bardzo dokładnie. Skórę zostawia świeżą i oczyszczoną.

Jest bardzo wydajny. Warto kupić go na zapas gdy jest w promocji 1+1

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić kathyw92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z najlepszych
  • Płyn ten dostałam w prezencie.
    Zaznaczyłam opcje "kupiłabym ponownie", jednak wydaje mi się, że musiałaby być to bardzo okazyjna promocja. Nie chodzi tutaj o jakość produktu, lecz o cenę. Z reguły jestem oszczędna.

Jeśli chodzi o opakowanie. Nie ma się do czego przyczepić. Opakowanie jest wygodne, poręczne, a przeźroczystość z różem pięknie zdobi łazienkę jak i oko

Produkt sam w sobie jest świetny. Z reguły mam cerę wrażliwą, w trakcie używania tego płynu zauważyłam jej poprawę - mniej się czerwieniła, m.in w trakcie zmywania makijażu jak to bywa zazwyczaj, ale i również pod wpływem wody, temperatury oraz emocji.

Podoba mi się zapach tego płynu i to, że starcza na długo, gdyż konsystencja daję radę z makijażem.

Polecam dla tych, którzy lubią wydawać więcej na kosmetyki lub tych, którzy mają spore problemy z wrażliwą cerą

Ilość zużytych opakowań: 1 średnie

Chcesz pochwalić paulis6 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozczarowana
  • Micelów używam po umyciu twarzy żelem. Przejeżdżam po twarzy kilkoma płatkami w celu dokładnego doczyszczenia. Niestety, produkt ten wogóle sie do tego nie nadawał. Po umyciu twarzy i użyciu Biodermy, płatek z micelem zawsze był czysty. Gdy dla porównania przejeżdżałam płatkiem z micelem z LRP, ten doczyszczał twarz dokładniej ( co było widoczne gołym okiem

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić koolza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Godny polecenia
  • Uważam, że ten produkt jest naprawdę świetny.
    Bardzo dobrze zmywa makijaż przy czym zupełnie nie podrażnia skóry. Płyn jest wydajny. Ma poręczne opakowanie. Skóra jest po nim dobrze oczyszczona, napięta, ale nie wysuszona.
    Minusem jest dość wysoka cena. Ale można natrafić go na promocji.
    Osobiście chętnie do niego powracam.

Chcesz pochwalić madziaww za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy płyn micelarny na rynku
  • Jestem fanką tego płynu już od ok 6 - 7 lat w sumie od początku jak wyszedł na rynek, poleciła mi go moja kosmetyczka i od tego czasu jestem mu wierna. Oczywiście próbowałam w międzyczasie inne, ale jednak nie ma porównania, tym bardziej,że mam bardzo wrażliwe oczy. Może nie jest za tani, ale wydajny

Używam tego produktu od: jakiś 6-7 lat
    Ilość zużytych opakowań: trudno policzyć przez tyle lat

Chcesz pochwalić kasiek_6 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wart swojej ceny
  • Uwielbiam ten płyn, świetnie zmywa makijaż, domywa nawet żelowy eyeliner. Jest przy tym delikatny dla skóry. Często używam go jako toniku, jest delikatny, koi ściągniętą skórę. Jest dość drogi ale też wydajny. Zresztą można go dorwać często 250ml x2 za 45zł.
    Ma też przyjemny zapach i kompletnie nie podrażnia oczu, nie szypie (co jest notoryczne w moim przypadku przy używaniu L'oreal Ideal Soft.

Używam tego produktu od: Kilkanaście miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 4 - 250ml

Chcesz pochwalić Juuustyna za czytelną i pomocną recenzję?
  • RE WE LA CJA!
  • Zdecydowanie serrrdecznie wszystkim polecam! Cena może nie jest zbyt niska, ale na pewno produkt jest tyle wart. Polecam również śledzenie promocji w aptekach (czasem można kupić 2 opakowania za 40 zł).
    Nie wysusza, nie uczula, nie piecze. Skóra jest odżywiona, "dopieszczona", jest bardzo delikatny.
    Używam go od dawna i przy mojej wrażliwej skórze, skłonnej do przetłuszczania jestem bardzo zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: około 5

Chcesz pochwalić magdaaa92 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 191 raz(y)
  • Warto
  • Do kupna biodermy zabierałam się już od dawien dawna. Ale jakoś schodziło, ciagle coś innego miałam do testów. W końcu uległam. I tak, w porównaniu do np. duzo droższego micela Lancome czy dużo tańszego L'orelowego Ideal SOft to ja dużej róznicy nie widzę. Przynajmniej w porównoaniu z ostatnim, bo jednak Lancomowy jest rpzyjemniejszy w użyciu, fajneijsza po nim skóra i łatwiej rozpuszcza makijaż.
    Ale skupmy się na zaletach Biodermy.
    Micela używam przede wszystkim do demakijażu podkładu, pudru, bronzera, rozu, etc. Z tym radzi sa bardzo dobrze. Nie wysusza, nie podrażnia, jest neutralny dla skóry. Dwoma wacikami usuniemy wszytskie w/w produkty makijazowe.
    Jesli chodzi o oczy, to zmywam dwufazówkami, jednak przetestowałam Biodermę i pod tym kątem i również poradziła sobie z demakijazem oczu, ale tusz (niewodoodporny) rozpuszczał sie dużo wolniej niż dwufazowym płynem do oczu.
    Jednak ostatecznie też dała radę, co mnie cieszy, w razie braku na stanie takiedo specjalnego specyfiku.
    Wydajnosć moze być. Chociaz to sa produkty, które uzywane codziennie raczje długo nie postoją.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Corii za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Najlepszy
  • Używam różnych płynów micelarnych do demakijażu już od kilku lat i żaden mi tak nie pasował jak ten. Przede wszystkim wielką różnicą dla mnie było to, że w ogóle nie szczypie w oczy! A używałam innych w podobnych cenach, które jednak mimo wszystko zawsze trochę drażniły w oczy. Poza tym płyn pozostawia super lekkie, uczucie świeżości i gładką skórę. Cena rzeczywiście nie jest obojętna dla kieszeni, ale dla mojej nieco problematycznej skóry demakijaż jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji, więc uważam, że warto. Kupiłam niedawno drugie opakowanie 500ml i taka objętośc starcza mi na ok. 4-5mies.

Używam tego produktu od: Pół roku
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie drugiego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Tseme za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry, ale za drogi
  • Płyn jest świetny, bardzo dobrze zmywa makijaż, skóra po nim nie jest podrażniona. Gwiazdkę odejmuję za cenę, dla mnie jest za drogi. Dobrze, że znalazłam tańsze zamienniki

Używam tego produktu od: kilkanaście miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 4 zużyte

Chcesz pochwalić maarthusia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Poprostu idealny!
  • Płyn świetnie zmywa makijaż, jest bardzo delikatny o niesamowitym zapachu. Skóra po użyciu jest oczyszczona, elastyczna i promieniasta.

Jedyny minus to wysoka cena przy szybkim zużyciu.

Używam tego produktu od: grudnia 2014
    Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Chcesz pochwalić martulinska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wspaniały produkt
  • W zasadzie wszystko co miało zostać napisane o tym płynie, zostało już napisane

Doskonale zmywa makijaż! Nie podrażnia oczu (nawet noszących szkła kontaktowe . Nie wysusza skóry wokół oczu. Bardzo wygodne dozowanie.

Jedynym małym minusem jest cena, ale można go upolować w promocji -40% w SP. Cały czas szukam tańszego odpowiednika, ale niestety bez powodzenia

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: około 5

Chcesz pochwalić trzcinka za czytelną i pomocną recenzję?
  • zadowolona na 99,9%
  • Mogę powiedzieć, że jestem zadowolona na 99,9%, bo produkt jest naprawdę dobrej jakości jednak mam do niego małe ale. Zacznę jednak od plusów ;-)
    + dokładnie oczyszcza skórę
    + nie podrażnia, łagodzi natomiast wrażliwe na otarcia miejsca nie powodując pieczenia oczu
    + neutralny zapach
    Jeśli chodzi o minus, to niestety konsystencja moim zdaniem jest zbyt wodnista, a ja jednak wolałabym żelową, bo produkt zdaje się być niewydajny w stosunku do ceny.

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

Chcesz pochwalić Cyganeczka002 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja!
  • Nie wiem jak to jest możliwe, ale stosuję ten płyn dopiero od miesiąca. Uwielbiam! Mam skórę mieszaną czasem w stronę suchej.

Plusy:
    +ma neutralny zapach (nie przeszkadza)
    +świetnie nadaje się do demakijażu skóry wrażliwej, w moim przypadku zwłaszcza oczu,
    +świetnie radzi sobie nawet z kosmetykami wodoodpornymi,
    +wydajny.

Jako minus chciałam wskazać cenę ale powiem szczerze, że w moim przypadku działanie kosmetyku tak mnie zachwyciło, że jestem w stanie zapłacić za niego każdą cenę.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić ZabralesMiKwiatek za czytelną i pomocną recenzję?
  • łagodny, a skuteczny
  • Mój faworyt - doskonale oczyszcza, nie szczypie w oczy i pozostawia taką świeżość i blask.

Zmywa nawet wodoodporne tusze do rzęs. Ma bardzo delikatny, ale przyjemny zapach.

Na pewno będę do niego wracać! Szczególnie, że często jest w promocyjnych, podwójnych opakowaniach.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 normalne

Chcesz pochwalić duzameduza za czytelną i pomocną recenzję?