Farmona, Radical, Szampon do włosów tłustych

Powiększ Farmona, Radical, Szampon do włosów tłustych

Zgłoszony przez evanuela

Wyjątkowo skuteczny szampon do częstego mycia i pielęgnacji włosów z tendencją do przetłuszczania się. Specjalnie dobrany zestaw składników aktywnych – naturalne ekstrakty z szałwii i skrzypu polnego, biologicznie aktywna siarka, proteiny pszeniczne, inutec – dokładnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy, a także zmniejsza aktywność gruczołów łojowych i reguluje wydzielanie sebum, zapobiegając przetłuszczaniu. Dodatkowo wzmacnia i odżywia cebulki, hamując wypadanie włosów. Dzięki regularnemu stosowaniu szampon przywraca równowagę skóry i skutecznie hamuje przetłuszczanie włosów przywracając im aksamitną miękkość, puszystość i świeżość.

Cena: ok. 10zł / 300ml

• Efekt odwrotny do obietnic
  • Na szampon skusiłam się po przeczytaniu etykiety. Wydawał mi się idealny dla mnie.
    Moje włosy szybko się przetłuszczają, łatwo je obciążyć i zależy mi aby szampon dokładnie je oczyścił, odświeżył i sprawił że będą do końca dnia puszyste.
    Trudno mi znaleźć właściwy produkt, choć udało mi się odkryć 3 perełki.
    Jednak ja - jak to ja - ciągle targam do domu coś nowego.
    Skutek był różny - w większości kończy się wymęczeniem takiego produktu w bólach.
    W przypadku tego szamponu...było podobnie.
    Etykieta mnie oczarowała i drapnęłam bez większej analizy.

Szampon zamknięty jest w fajnej butelce, choć zakrętka dla mnie jest kompletnie nie trafiona, lepsza byłaby klapka na "klik". Bawić się w odkręcanie i zakręcanie pod prysznicem... niekoniecznie.
    Otwór jest super - malutki, dzięki czemu łatwo go dozować.

Produkt super pachnie, uwielbiam takie aromaty ziołowe od małego. Odprężają mnie.

Pieni się średnio - potrzeba go użyć zdecydowanie więcej niż mamy to w zwyczaju.
    Ja mam włosy długie i aby utworzyć gęstą pianę musiałam nalewać go na dłoń 3 krotnie i to nie mało, dlatego straczył mi na ok 3 tygodnie (miałam opakowanie z jakimś gratisem)

Podczas mycia czuć na skórze głowy wyraźne ciepło, lekkie pieczenie (nie jest to nieprzyjemne), co dawało uczucie głębokiego oczyszczenia i odświeżenia.

Szampon bardzo placze włosy. Ale to tak bardzo, bardzo. Miałam problem z rozczesaniem nawet po użyciu odżywki! Niestety, wiele z nich się połamało

Po wysuszeniu włosy są czyste ale nie miałam wrażenia wyraźnego odbicia u nasady, lekkości.
    Ot, umyte włosy.
    Ale co mnie gorzej zmartwiło to to iż bardzo szybko mi się przetłuszczały! W połowie dnia pasowało już je związać w kitkę.
    Szczególnie w okolicach czoła wołały o pomstę do nieba
    Tym bardziej nie zauważyłam sukcesywnego zmniejszania się przetłuszczania - powiedziałabym że przeciwnie, przetłuszczały się bardziej
    Na szczęście 2/3 z czasu kiedy go używałam byłam na urlopie więc wyglądem włosów nie przejmowałam się aż tak bardzo, choć przyklejone strąki nie były komfortowe.
    Tylko taki z tego pożytek że buzia i szyja mi się bardziej opaliły bo kucyk często gościł na mojej głowie...

Ogólnie nie jestem zadowolona z tego szamponu. Niestety musze go zakwalifikować do grupy produktów które zużywa się do końca na siłę.

Jest niewydajny (choć dla mnie to akurat nie jest kryterium do oceny), plącze włosy niesamowicie podczas mycia, ale przede wszystkim włosy po nim szybko się przetłuszaczają (co jest zupełną odwrotnością do obietnic).
    Cieszę się że go skończyłam.

Używam tego produktu od: ok 3 tygodnie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Gusia_1488 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny, ale...
  • włosy faktycznie dłużej są świeże (używałam wraz z miegłką) jednka końcówki włosów się rzesuszają. zapach przyjemny, jednak trudno się pieni. polecam na chwilą pielegnację włosów

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić sara067 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic specjalnego
  • Szampon nie myje włosów zbyt dobrze, już na drugi dzień są one przetłuszczone. Plącze je więc trzeba zawsze po umyciu stosować odżywkę. Ma ładny zapach, przyjemną cenę i dobrą wydajność natomiast nie jest to szampon, który mogę polecić

Używam tego produktu od: Miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: Jedno całe

Chcesz pochwalić 16paulina16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Bardzo pozytywne zaskoczenie. Mam włosy przetłuszczające się, myję je codziennie. Plusy tego szamponu:

-nie plącze włosów
    -jest delikatny
    -oczyszcza i tonizuje skórę głowy
    -włosy są po nim dłużej świeże i bardzo miłe w dotyku
    -jest wydajny i dobrze się pieni

minus - zapach dosyć intensywny, który znika po umyciu. Może przesuszać końcówki włosów.

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić Vespertine__Milo za czytelną i pomocną recenzję?
  • mieszane uczucia...
  • Szampon na początku działa rewelacjynie... ale im dłużej się go używa, efekt przestaje być zauważalny... Używany na zmianę z innymi szmponami- daje radę.

Na początku używania włosy rzeczywiście mniej się przetłuszczały, były uniesione- jak na moje ciężkie włosy. Z czasem jednak przyzwyczaiły się i wróciły do stanu pierwotnego ( nie zdążyłam nawet zużyć jednego opakowania).

Plusy są takie, że szampon na prawdę dobrze myje włosy, ma wygodną buteleczkę (można zużyć szampon do ostatniej kropli), cena także jest przystępna.

Minusy- przesusza końcówki włosów, rozczesanie włosów bez użycia odżywki bądź serum do włosów , niewykonalne :/ , nie jest wydajny.Używam tego produktu od: rokuIlość zużytych opakowań: 3, 300 ml

Chcesz pochwalić madzia3191 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Not for me ....
  • Mając pozytywne doświadczenie z szamponem radical ze skrzypem kupiłam jakiś czas temu w promocji z myślą, że jego brat może będzie lepszy. Po przeczytaniu etykiety stwierdziłam, że szampon jest idealny wręcz dla mnie (na moje bardzo szybko się przetłuszczające włosy).

No i niestety się pomyliłam, wersja ze skrzypem jest dla mnie duuuużoo lepsza...

Myjąc tym szamponen stwierdziłam, że jest mocniejszy w oczyszczaniu. Czuje się naprawdę lepsze oczyszczenie skóry głowy.. co jest dla mnie plusem.

Konsystencję oba szampony mają taką samą.

Co mnie zraziło do radicala z szałwią? A no to że moje włosy po umyciu rano, już tego samego dnia wieczorem widać było że są oklapnięte i jakby nieświeże.. Na dodatek strasznie plącze włosy i ciężko je rozczesać...

Na plus mogę wymienić świeży zapach, efekt odświeżonej skóry głowy i to iż nadaje naturalną objętość moim włosom..
    Moje włosy po prostu szybciej się przetłuszczają (widocznie jest za silny i włosy sobie z tym nie radzą i produkują jeszcze więcej sebum...)

Szampon nie jest zły ale zdecydowanie wolę wersję ze skrzypem..

Szamponu użyłam kilka razy i czeka aż się przełamię, żeby wykończyć butelkę, choć teraz przerzuciłam się na drogeryjne zwykłe szampony. Jak wykończę butelkę to być może zmienię recenzję, jeśli się coś poprawi

Używam tego produktu od: jakiś czas temu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić motylek77777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • OK, ale bez szału
  • Szampon jest tani i przyjemnie pachnie. Przy moich cienkich włosach nie zauważyłam jakiejś rewelacji - przetłuszają się i muszę myć codziennie jak zwykle... Maksymalnie plącze włosy. Ogólnie jest ok, ale naprawdę bez szału. Taki tak zwykły szampon ziołowy.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie duże

Chcesz pochwalić zagli_ewa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miłe zaskoczenie
  • Jestem posiadaczką długich włosów, które od jakiegoś czasu zaczęły mi się strasznie przetłuszczać. "Przyczepiłam" się do Gliss Kurów, które jakiś czas mi służyły, a niedawno zauważyłam straszne obciążenie. Zaczęłam poszukiwać jakiegoś innego szamponu, bezskutecznie. Musiałam myć włosy praktycznie codziennie, wracając z pracy już miałam przetłuszczone włosy. Aż pewnego dnia pani w drogerii poleciła mi ten szampon. Był niedrogi więc zaryzykowałam
    I słusznie ! Oto plusy :

- włosy i skóra dobrze oczyszczona, słychać jak włosy "skrzypią" podczas mycia
    - ładnie pachnie, nie nachalnie
    - bez parabenów, wielki plus!
    - nie obciąża i skleja włosów jak "markowe" szampony
    - włosy się świecą po umyciu
    - przedłuża świeżość włosów o jeden dzień, na czym bardzo mi zależało
    - łatwa dostępność

Pół gwiazdki odejmuję za nieporęczne opakowanie.

Zobaczę jak będzie się dalej sprawował, póki co jestem zadowolona i polecam

Używam tego produktu od: kilka dni
    Ilość zużytych opakowań: 1 zaczęte

Chcesz pochwalić kingus1309 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Miła odmiana
  • Mam cienkie włosy z tendencją do szybkiego przetłuszczania, które już po kilku godzinach od umycia wyglądały jak oklapnięte, nieestetyczne "kluchy". Stosowałam wiele drogeryjnych szamponów "do włosów przetłuszczających się" ale żaden nie spełniał swojego zadania dość dobrze. Do czasu gdy nie trafiłam na Radical.

Zalety:
    + włosy zdecydowanie mniej się przetłuszczają
    + są miękkie w dotyku i błyszczące
    + dobrze się układają
    + szampon ma ładny, świeży zapach (mi kojarzy się ze startą skórką z cytryny)
    + przystępna cena
    + dostępny w każdym rossmanie

Wady:
    - bez użycia odżywki niestety przesusza
    - nieporęczne opakowanie (gdy ma się mokre dłonie nakrętka się ślizga, szampon ciężko się dozuje, zazwyczaj wylewam go zbyt dużo)

Podsumowując, uważam , że to bardzo dobry szampon jak na swój przedział cenowy. Zapewne zadowoli wiele miłośniczek naturalnego, ziołowego oczyszczania.Używam tego produktu od: 2 tygodniIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić mothx za czytelną i pomocną recenzję?
  • strasznie przesuszył moje włosy
  • Skuszona checia zmiany zdecydowłam sie na ten produkt.Jednak sposób spełnienia moich oczekiwań był bardzo mocny

Zalety:

-cena
    -włosy mniej sie przetłuszczaja (ale i tak musiałam je myc codziennie)
    - wlosy sa lekkie i puszyste
    -dobrze oczyszcza
    -ładny zapach i konsystencja
    -całkiem poreczna butelka

Wady:

-STRASZNIE PRZESUSZYŁ MOJE WŁOSY! (mam tendencje do wlosow tlustych u podstawy a suchych na koncach,ale to co on zrobił było straszne)
    -w miejscach przeszuszonych wlosy stały sie łamliwe i rozdwojone
    -wlosy oklapniete od razy,brak jakiegokolwiek uniesienia
    -wlosy po umyciu przez cały dzień sztywne
    -mało wydajny
    - trudno dostepny
    oceniam na 2,5 ale jezeli ktoś nie ma problemu z suchymi koncowkami,to może faktycznie stanie sie jego KWC i na dodatek w niskiej cenie

Używam tego produktu od: 2 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: 2 po 300ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić mili_sasasa za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij