Farmona, Radical, Szampon do włosów tłustych

Powiększ Farmona, Radical, Szampon do włosów tłustych

Zgłoszony przez evanuela

Wyjątkowo skuteczny szampon do częstego mycia i pielęgnacji włosów z tendencją do przetłuszczania się. Specjalnie dobrany zestaw składników aktywnych – naturalne ekstrakty z szałwii i skrzypu polnego, biologicznie aktywna siarka, proteiny pszeniczne, inutec – dokładnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy, a także zmniejsza aktywność gruczołów łojowych i reguluje wydzielanie sebum, zapobiegając przetłuszczaniu. Dodatkowo wzmacnia i odżywia cebulki, hamując wypadanie włosów. Dzięki regularnemu stosowaniu szampon przywraca równowagę skóry i skutecznie hamuje przetłuszczanie włosów przywracając im aksamitną miękkość, puszystość i świeżość.

Cena: ok. 10zł / 300ml

• Świetny, ale...
  • włosy faktycznie dłużej są świeże (używałam wraz z miegłką) jednka końcówki włosów się rzesuszają. zapach przyjemny, jednak trudno się pieni. polecam na chwilą pielegnację włosów

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić sara067 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic specjalnego
  • Szampon nie myje włosów zbyt dobrze, już na drugi dzień są one przetłuszczone. Plącze je więc trzeba zawsze po umyciu stosować odżywkę. Ma ładny zapach, przyjemną cenę i dobrą wydajność natomiast nie jest to szampon, który mogę polecić

Używam tego produktu od: Miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: Jedno całe

Chcesz pochwalić 16paulina16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Bardzo pozytywne zaskoczenie. Mam włosy przetłuszczające się, myję je codziennie. Plusy tego szamponu:

-nie plącze włosów
    -jest delikatny
    -oczyszcza i tonizuje skórę głowy
    -włosy są po nim dłużej świeże i bardzo miłe w dotyku
    -jest wydajny i dobrze się pieni

minus - zapach dosyć intensywny, który znika po umyciu. Może przesuszać końcówki włosów.

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić Vespertine__Milo za czytelną i pomocną recenzję?
  • mieszane uczucia...
  • Szampon na początku działa rewelacjynie... ale im dłużej się go używa, efekt przestaje być zauważalny... Używany na zmianę z innymi szmponami- daje radę.

Na początku używania włosy rzeczywiście mniej się przetłuszczały, były uniesione- jak na moje ciężkie włosy. Z czasem jednak przyzwyczaiły się i wróciły do stanu pierwotnego ( nie zdążyłam nawet zużyć jednego opakowania).

Plusy są takie, że szampon na prawdę dobrze myje włosy, ma wygodną buteleczkę (można zużyć szampon do ostatniej kropli), cena także jest przystępna.

Minusy- przesusza końcówki włosów, rozczesanie włosów bez użycia odżywki bądź serum do włosów , niewykonalne :/ , nie jest wydajny.Używam tego produktu od: rokuIlość zużytych opakowań: 3, 300 ml

Chcesz pochwalić madzia3191 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Not for me ....
  • Mając pozytywne doświadczenie z szamponem radical ze skrzypem kupiłam jakiś czas temu w promocji z myślą, że jego brat może będzie lepszy. Po przeczytaniu etykiety stwierdziłam, że szampon jest idealny wręcz dla mnie (na moje bardzo szybko się przetłuszczające włosy).

No i niestety się pomyliłam, wersja ze skrzypem jest dla mnie duuuużoo lepsza...

Myjąc tym szamponen stwierdziłam, że jest mocniejszy w oczyszczaniu. Czuje się naprawdę lepsze oczyszczenie skóry głowy.. co jest dla mnie plusem.

Konsystencję oba szampony mają taką samą.

Co mnie zraziło do radicala z szałwią? A no to że moje włosy po umyciu rano, już tego samego dnia wieczorem widać było że są oklapnięte i jakby nieświeże.. Na dodatek strasznie plącze włosy i ciężko je rozczesać...

Na plus mogę wymienić świeży zapach, efekt odświeżonej skóry głowy i to iż nadaje naturalną objętość moim włosom..
    Moje włosy po prostu szybciej się przetłuszczają (widocznie jest za silny i włosy sobie z tym nie radzą i produkują jeszcze więcej sebum...)

Szampon nie jest zły ale zdecydowanie wolę wersję ze skrzypem..

Szamponu użyłam kilka razy i czeka aż się przełamię, żeby wykończyć butelkę, choć teraz przerzuciłam się na drogeryjne zwykłe szampony. Jak wykończę butelkę to być może zmienię recenzję, jeśli się coś poprawi

Używam tego produktu od: jakiś czas temu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić motylek77777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • OK, ale bez szału
  • Szampon jest tani i przyjemnie pachnie. Przy moich cienkich włosach nie zauważyłam jakiejś rewelacji - przetłuszają się i muszę myć codziennie jak zwykle... Maksymalnie plącze włosy. Ogólnie jest ok, ale naprawdę bez szału. Taki tak zwykły szampon ziołowy.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie duże

Chcesz pochwalić zagli_ewa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miłe zaskoczenie
  • Jestem posiadaczką długich włosów, które od jakiegoś czasu zaczęły mi się strasznie przetłuszczać. "Przyczepiłam" się do Gliss Kurów, które jakiś czas mi służyły, a niedawno zauważyłam straszne obciążenie. Zaczęłam poszukiwać jakiegoś innego szamponu, bezskutecznie. Musiałam myć włosy praktycznie codziennie, wracając z pracy już miałam przetłuszczone włosy. Aż pewnego dnia pani w drogerii poleciła mi ten szampon. Był niedrogi więc zaryzykowałam
    I słusznie ! Oto plusy :

- włosy i skóra dobrze oczyszczona, słychać jak włosy "skrzypią" podczas mycia
    - ładnie pachnie, nie nachalnie
    - bez parabenów, wielki plus!
    - nie obciąża i skleja włosów jak "markowe" szampony
    - włosy się świecą po umyciu
    - przedłuża świeżość włosów o jeden dzień, na czym bardzo mi zależało
    - łatwa dostępność

Pół gwiazdki odejmuję za nieporęczne opakowanie.

Zobaczę jak będzie się dalej sprawował, póki co jestem zadowolona i polecam

Używam tego produktu od: kilka dni
    Ilość zużytych opakowań: 1 zaczęte

Chcesz pochwalić kingus1309 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Miła odmiana
  • Mam cienkie włosy z tendencją do szybkiego przetłuszczania, które już po kilku godzinach od umycia wyglądały jak oklapnięte, nieestetyczne "kluchy". Stosowałam wiele drogeryjnych szamponów "do włosów przetłuszczających się" ale żaden nie spełniał swojego zadania dość dobrze. Do czasu gdy nie trafiłam na Radical.

Zalety:
    + włosy zdecydowanie mniej się przetłuszczają
    + są miękkie w dotyku i błyszczące
    + dobrze się układają
    + szampon ma ładny, świeży zapach (mi kojarzy się ze startą skórką z cytryny)
    + przystępna cena
    + dostępny w każdym rossmanie

Wady:
    - bez użycia odżywki niestety przesusza
    - nieporęczne opakowanie (gdy ma się mokre dłonie nakrętka się ślizga, szampon ciężko się dozuje, zazwyczaj wylewam go zbyt dużo)

Podsumowując, uważam , że to bardzo dobry szampon jak na swój przedział cenowy. Zapewne zadowoli wiele miłośniczek naturalnego, ziołowego oczyszczania.Używam tego produktu od: 2 tygodniIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić mothx za czytelną i pomocną recenzję?
  • strasznie przesuszył moje włosy
  • Skuszona checia zmiany zdecydowłam sie na ten produkt.Jednak sposób spełnienia moich oczekiwań był bardzo mocny

Zalety:

-cena
    -włosy mniej sie przetłuszczaja (ale i tak musiałam je myc codziennie)
    - wlosy sa lekkie i puszyste
    -dobrze oczyszcza
    -ładny zapach i konsystencja
    -całkiem poreczna butelka

Wady:

-STRASZNIE PRZESUSZYŁ MOJE WŁOSY! (mam tendencje do wlosow tlustych u podstawy a suchych na koncach,ale to co on zrobił było straszne)
    -w miejscach przeszuszonych wlosy stały sie łamliwe i rozdwojone
    -wlosy oklapniete od razy,brak jakiegokolwiek uniesienia
    -wlosy po umyciu przez cały dzień sztywne
    -mało wydajny
    - trudno dostepny
    oceniam na 2,5 ale jezeli ktoś nie ma problemu z suchymi koncowkami,to może faktycznie stanie sie jego KWC i na dodatek w niskiej cenie

Używam tego produktu od: 2 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: 2 po 300ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić mili_sasasa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest genialny!
  • Na wstępie dodam, że mam włosy przetłuszczające się i od jakiegoś czasu zaobserwowałam, że większość szamponów lepszej "marki" bardzo się popsuły bo moje włosy z tendencją do przetłuszczania się nadawały się do mycia już po upływie jednego dnia!!!!

Przez przypadek trafiłam na zakupach na ten produkt i zaryzykowałam. Miałam mieszane uczucia ale tym razem naprawdę się nie zawiodłam!!!

Moje włosy są świeże, nie przetłuszczają mi się tak często, baaa myje je teraz co 3 - 4 dni.
    Łatwo się rozczesują, nie wspominając o szybkim prostowaniu włosów. Dodatkowym atutem jest zapach i lśniące zdrowe włosy.

Zdecydowanie daję maksa bo zasługuje na to szczególnie, że naprawdę unormował moje włosy!!!
    Godne polecenia dla osób, którym naprawdę włosy się szybko przetłuszczają i wyczerpują się zapasy jak doprowadzić je do normalnego, zdrowego stanu!

Używam tego produktu od: Miesiąca

Chcesz pochwalić Andelulla za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 13 raz(y)
  • Naprawdę dobry szampon
  • Do kupna szamponu skłoniła mnie sympatia do wersji ze skrzypem. Jak tylko zobaczyłam buteleczkę z zakrętką inną niż czerwona włożyłam do koszyka, bo jeśli na tamtym się nie zawiodłam to dlaczego miałabym na tym.

Nie mam włosów dosłownie 'tłustych' ale ze skłonnością do przetłuszczania się. Myję je codziennie lub co dwa dni to zależy od okoliczności Zazwyczaj na drugi dzień nie są już tak świeże jakbym chciała więc zazwyczaj je wiążę. Z tym szamponem mogłam bez obaw myć włosy rzadziej, bo zachowywały świeżość całe dwa dni.

Używałam go nie wiedząc właściwie co to SLS i może w tej nieświadomości żyło mi się lepiej :P Teraz poważnie zastanowiłabym się nad sięgnięciem po niego. Wtedy zrobiłam to bez wahania i nie pożałowałam bo okazał się naprawdę świetny.

Pieni się zdecydowanie lepiej niż jego czerwony brat. Zdażyło mi się myć włosy nimi na zmianę więc miałam porównanie. Zdecydowanie mniej je także plącze. Radziłam sobie z rozczesaniem włosów nawet bez odżywki.

I nawet bez jej użycia włosy były miękkie, błyszczące, nie wysuszone, pełne objętości, puszyste, odświeżone i w ogóle super
    Szczerze powiedziawszy w ostatnim czasie nie miałam po żadnym szamponie ładniejszych włosów, no może za wyjątkiem babydream który spisuje się u mnie rewelacyjnie.

Tu muszę zaznaczyć że Radicalem myłam włosy przy pomocy METODY KUBECZKOWEJ, czyli rozcieńczając go uprzednio z wodą. Myślę że w takim systemie sprawdzi się najlepiej.

Ma naprawdę śliczny, świeży, lekko ziołowy zapach, który utrzymuje się przez jakiś czas na włosach. Dla mnie to niewątpliwy plus, mnie zapach ten naprawdę urzekł.

Szamponów jak i odżywek nigdy sobie nie szczędzę więc nie ocenie wydajności, w każdym razie na pewno lepsza niż w wersji ze skrzypem

Teraz, gdy wiem że SLS może wysuszać nie używałabym go tak często ale myślę że raz na tydzień w roli szamponu oczyszczającego sprawdził by się genialnie.

Używam tego produktu od: listopad - grudzień 2012

Chcesz pochwalić Ami92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem zadowolona
  • Kiedyś ten szampon już pojawił się w mojej rodzinie, jednak nie zwróciłam na niego uwagi.
    Czytając opinie na wizażu postanowiłam, że kupię sobie ten szampon, ponieważ ostatnio miałam bardzo przetłuszczone włosy .
    Nie wiem co się stało ale problem znikł od kiedy zaczęłam go stosować.

Polecam aby umyć głowę tym szamponem 2 razy a na koniec można użyć jakiegoś szamponu zmiękczającego !
    Ja używałam w ten sposób, zużyłam pół buteleczki a moja skóra głowy jest bardziej oczyszczona i w końcu mogę używać szamponu jakiego chcę.

Używam tego produktu od: 3 miesięcyIlość zużytych opakowań: jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić margaritka92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szampon bardzo polecam,od jakiegoś czasu używam szamponów z tej firmy i jestem bardzo zadowolona
  • Ogólnie szampon jest mało wydajny i słabo się pieni ale mi to jakoś bardzo nie przeszkadza.Co do przetłuszczania się włosów to nie zauważyłam jakiejś znaczącej poprawy natomiast radical do włosów wypadających jest po prostu genialny i jako jedyny zahamował wypadanie moich włosów.Zapach to kwestja gustu ale mi się podoba.Włosy nie są po nim trudne do rozczesania i ładnie się błyszczą.Wolę zdecydowanie szampony tej firmy niż te znanych marek ,ponieważ te naprawdę dbają o włosy a nie tylko o dobrą sprzedaż. Używam tego produktu od: około dwa miesiąceIlość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić Karola2233 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Stosuje go od jakiegoś miesiąca, co prawda nie regularnie ale jestem pod tak wielkim wrażeniem, zapach jak dla mnie obłędny, pieni się również nieźle- też mnie dziwią negatywne opinie o nim. Nawet na 3 dzień moje włosy po nim są przyjemne w dotyku i nie wyglądają na tłuste. Dziś po umyciu włosów tym szamponem tak dobrze nie prostowało mi się włosów. wyglądają jakby od fryzjera. Rewelacja. polecam. A w promocji można go też nabyć za 6 zł

Chcesz pochwalić ewa1985banaszek za czytelną i pomocną recenzję?
  • b.dobry włosy rzeczywiście się mniej przetłuszczają
  • Produkt sprawdza się na włosach przetłuszczających sie u nasady ale suchych na końcach. Nie pieni sie zbyt mocno dlatego muszę uzywać go w dużych ilościach ( mało wydajny). Po myciu włosy są widocznie odświeżone, w ciągu dnia zdecydowanie mniej się przetłuszczają. Zapach jest dla mnie dosyć przyjemny, jednak produkt mógłby być trochę tańszy- buteleczka jest niewielka.

Używam tego produktu od: 1 mies.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić julita14478 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • Mi szampon bardzo odpowiada, jestem zaskoczony tak negatywnymi opiniami.
    Szampon stosuję od kilku tygodniu, jest bardzo wydajny, pachnie jak dla mnie ziołami, naturalnie.
    Swietmie oczyszcza moją tłustą skórę głowy i włosy, powoduje, że są miękkie, gładkie. Nie wysusza jak inne szampony w moim przypadku. Stosując regularnie zauważam, że sa w lepszej kondycji i faktycznie jakby mniej się przrtyłuszczały. Dodam jednak, że stosuję wraz z mgiełką z tej firmy, z tej samej linii. Nie wiem jak spisywałby się samodzielnie.

Oceniam go tak na 4,5, jednak ze względu na pojemność 300 ml i niską cenę daję 5 i uważam, iż na tyle w pełni zasługuje!

Polecam!

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Chcesz pochwalić dodus89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tragedia!
  • Szampon zakupiony w aptece wydawał mi się dużo lepszy od tych w drogeriach ...jednak się myliłam. Przez kilka godzin włosy są ładne i czyste po czym robią się tłuste i szorstkie w dotyku.

Ilość zużytych opakowań: w takcie 1

Chcesz pochwalić jaka888 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Nie wiem, dlaczego są tak słabe recenzje tego szamponu, możliwe, że dla niektórych jest za mocny, ale ja mam ogromny problem z przetłuszczaniem się włosów, niestety myję je codziennie. Niektóre szampony zachowują świeżość włosów tylko na pół dnia, ten jednak daje radę, włosy są czyste jeszcze wieczorem, są znośne jeszcze drugiego dnia, ale wolę mieć je idealnie czyste każdego dnia. Szampon trudno dostać, widuję tylko w nielicznych aptekach. Używam razem z mgiełką z tej samej serii, myślę, że to ona głównie pomaga utrzymać moje włosy w dobrym stanie. Zapach jest dziwny, mocny, ziołowy, na włosach na szczęście nie jest zły. Nie polecam stosowania go samego, ponieważ plącze włosy, w duecie z mgiełką nie ma tego problemu. Dokładnie oczyszcza, trochę zmniejszył wypadanie włosów oraz łupież. Ja go polecam, ale tylko osobom z mocno przetłuszczającymi włosami, inaczej może podrażnić i wysuszyć. Na razie to najlepszy szampon dla mnie, potestuję jeszcze apteczne, ale myślę, że do niego wrócę. EDIT: odejmuję gwiazdkę - na dłuższą metę się nie sprawdził. Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Chcesz pochwalić cherrycokex za czytelną i pomocną recenzję?
  • beznadziejny
  • Szampon jest nieskuteczny, włosy są już po kilku godzinach tłuste. Poza tym skóra głowy jest swędząca i robią się bolesne krosty.
    Nie polecam tego szamponu!!

Używam tego produktu od: 2 tyg
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić blueshadow2008 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 23 raz(y)
  • Za silny? Za ciężki?
  • Mam włosy przetłuszczające się, myję je średnio co dwa dni, czasem częściej.

Nie wiem czy ten szampon jest za silny, czy obciąża, ale moje włosy wyglądają po nim fatalnie. Przy głowie okazał się strąko-twórczy - włosy zbiegają się w kupki o wiele wyraźniej, wyglądają trochę tak, jakbym użyła za dużo gumy lub wosku do modelowania, co przy dłuższych włosach wygląda upiornie. Nie zauważyłam zaczerwienienia skóry, ale czuję, że jest bardziej podrażniona niż zwykle.

Zapach wypadł 'obojętnie'. Szkoda, bo seria Herbal Care Farmony jest pod tym względem bardziej szałowa, np. brzoza, mmm.

Także koniec końców takie to wszystko przyklapnięte. Jestem w połowie opakowania i wiem, że nie wytrwam do końca.

Używam tego produktu od: około miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: pół

Chcesz pochwalić Fiks za czytelną i pomocną recenzję?